SdTikoa Fa. GEBR. BliiJSSE, Middelharnis SPRUTOL MAAS- EN SCIiELDEBODE WOENSDAG 20 MEI 1936 Zomer sproeten PLAATSELIJK NIEUWS "V"* VERKOOPINGEN GESPANNEN TOESTAND IN PALESTINA ARABIEREN DREIGEN MET BLOEDWRAAK BURGERLIJKE STANDEN DE NEGUS NAAR GENEVE IN BEGIN JUNI Lord Allenby f PREDIKBEURTEN MARKTBERICHTEN verdwijnen spoedig/ door een pot Bij alle drogisten. SOMMELSDIJK. Met het mooie weer heeft ook het zwemmen op het gors alhier zijn in trede weer gedaan. Was het vorige jaren Zon dags alleen verboden aldaar te zwemmen, thans is beslist dat aldaar in het geheel niet meer gezwommen mag worden. Belangheb benden dienen hiermede dus rekening te houden, aangezien zij zich anders blootstel len aan strafvervolging. Tegen een inwoner dezer gemeente is proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden met zijn fiets over dat gedeelte van een pro vincialen weg, hetwelk voor het berijden met rijwielen is verboden. De koopman K. alhier had het ongeluk zoodanig met zijn rijwiel te vallen, dat hij zich aan handen en beenen verwondde, waar door hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. De heer P. Mast Pzn. werd vorige week met algemeene stemmen herkozen tot Kerk voogd der Wed. Herv. Kerk alhier. MIDDELHARNTS. De collecte gehouden in de Chr. Geref. Kerk ten bate der Theol. School te Apeldoorn heeft opgebracht 61.22. In de Kaai alhier is een schip kolen ge arriveerd voor den kolen bond „Ons Belang". Bij het schoolplein der openbare school zijn Zaterdagavond twee damesfietsen ont vreemd. Er is aangifte gedaan bij de ge meentepolitie. De heeren van Wijk en Vroegindeweij zijn met het stoomschip „Statendam" naar Amerika vertrokken, om aldaar hun geluk te beproeven. Op het Havenhoofd wordt een clubhuis gebouwd, ten gerieve van de zwemmers. Er worden ook kleedkamertjes gemaakt. De Herv. Jongelingsvereen. „Jehova Nissi" zal Donderdag naar dr Bondsdag der Herv. Geref. Jongelingsvereen. te Utrecht gaan, waartoe zij uitgenoodigd is. De Bond viert dien dag zijn 40-jarig jubileum. Zaterdag is een rondreizend koopman door de politie onder het gemeentehuis ge bracht. Hij was zoo beschonken, dat hij per handwagen moest worden weggebracht. De crisismargarine is deze week ver- Jcrijgbaar bij C. Roodzant, Oostdijlc. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden Zaterdag 16 Mei 142 personen als ■werkloos ingeschreven, waarvan 61 landar beiders, 21 bouwvakarbeiders en 60 personen van verschillende vakken. Donderdag zal het Leger des Heils een samenkomst houden op het terrein van den heer A. Mijs. Bij P. H. Boekhoven alhier is aangeko men een postduif gemerkt: 3 35 C 7525. De Vleugel is lam! Gevonden: door Grietje Boekhoven, Voorstraat A 251 alhier, een vulpen. OOLTGENSPLAAT. Uitslag schieten B.V.L de Bruin 93, J. W. Korteweg 92, S. v. d. Mast 91, Joh. v. d. Heuvel 90, M. van Binsbergen 87, P. v. Kempen Dz. 87, A. v. d. Griend 87 P. Zoon 85, L. J. Hobbel 85, Joh. v. Kempen 84, A. v. Dam 87, G. Hobbel 85, Joh. v. d. Tol 83, C. v. Rossum 83, J. C. Berkhoff 83, T. Kiewiet 79, P. Korteweg Dz. 78, H. v. Ros sum 77, L. Jordaan 76, P. v. Kempen Jz. 76. C. J. Oosldijk 75, A. Langeweg 74, J. de Vos 74, K.Braber 73, L. Vermaat 72, C. Korteweg A.Jz. 70, W. Hoogmoed 63, G. Verkerk 55 J. Duin Az. 36 punten. De maandelijksche collecte in de Herv. Kerk voor de restauratie van de preekstoel, heeft opgebracht 53.17. Zaterdag bij het aanleggen der boot van de veerdienst OoltgensplaatDintelsas brak een staaldraad, waardoor de dekknecht J. D. J. ernstig werd gewond. Dr. Oosthoek Verleende de eerste hulp. Mej. Jans Kosten, thans leerling-ver pleegster in Vrederust, slaagde voor het di ploma A. Momenteel zijn hier 166 werkloozen. OUDE TONGE. J.l. Zaterdag hield de P.V. „Ons Genoegen" een wedvlucht vanuit Mons (België), afstand 138 K.M. De lossing geschiedde 11.30 uur. De uitslag luidt: 1 L. Osseweijer, 2 4 5 7 8 en 9 W. Mooijaart. 3 en 10 J. Kik, 6 gebr. Verweij. Aankomst le duif 2.2.50 uur, laatste 3.14.19 uur. In de vacature, ontstaan wegens het be danken van-den heer Mijs is tot gezworene van den Magdalenapolder gekozen de heer W. Wittekoek. De Dijkgraaf, de heer D. Mijs, werd herkozen. Gedurende de afgeloopen week meld den zich als werkloos aan: 133 landarbei ders ,1 chauffeur, 9 landarbeiders en 3 trans portarbeiders. Korfbal. De alhier gespeelde korfbal wedstrijd Excelsior IThor I van Dirksland werd door laatstgenoemde gewonnen met 5—1. Onze plaatsgenoote, mej, A. Vooys, be haalde te Rotterdam het diploma ziekenver pleging A. Gedurende dit leveringstijdvak is de crisismargarine verkrijgbaar op bon 14 bij den heer W. Bezemer aan den Molendijk. Op de kiezerslijst 1936/37 komen 1692 kiezers voor de Tweede Kamer der St. Gen.; 1687 kiezers voor de Prov. Staten en 1680 kiezers voor den Gemeenteraad voor. De P.V. „Gevleugelde Vrienden" vloog van Noyon, afstand 250 K.M. De uitslag luidt: 1 en 5 H. van Veen, 2 4 7 en 14 M Boot, 3 C. v. d. Berge, 6 10 en 15 P. v. Nieu- waal, 9 B. van Wezel, 11 en 13 P. Jacobs. Aankomst le duif 10.39.7; laatste 11.24. NIEUWE TONGE. De P. V. „Gevleugelde Bode" hield een wedvlucht uit Noyon, af stand 251 K.M. Lossing 8 uur. Aankomst le duif 11.39.25; laatste duif 12.17.51. Prijzen als volgt: A. Tijl 1 8 10 20, J. van Alphen 2 13 14 15 18 19, B. v. Ziclst 3, A, Rietveld 4, J. Knöps 5 16, J. A. v. d. Maas 67, Th. Me lissant 9 17, A. Breesnee 11 12. A.s. Zondag hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente alhier op te treden de weleerw. heer de Jong, godsdienstonderwijzer teKrim pen aan den IJssel. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden vorige week 90 werkloozen inge schreven. De vrouw van de heer P. had het on geluk te struikelen, zoodat zij een bus ko kend water over haar lichaam kreeg. Zij liep hierbij zuike brandwonden op dat genees kundige hulp direct moest worden ingeroe pen. DIRKSLAND. Uitslag aanbesteding bou wen van een woonhuis met landbouwschuur, voor rekening van den heer J. A. van Nieu- wenhuyzen: L. Guldemeester, metselwerk 7500; Jb. Both, massa 13.109; Jb. Both, timmerwerk 5607.50; D. Gestel Pz„ metsel werk 7560; D. Gestel Az., metselwerk 7300; P. A. Duhen, metselwerk en beton 6700; P. A. Duhen, timmerwerk 5690; P. A. Duhen, massa 12.050; Jb. v. Eek, massa 12.075; J. Tieleman, massa 12.300; A. Mans, massa 11.950; Roodzand, v., d. Vlist en Struyk 12.500; P. C. v. Eek, timmerwerk 6194; C. Spee, massa 13.930; A. J. Dijkers massa 12.990; A. v. d. Doel, massa 14.293. Bij de arbeidsbemiddeling stonden j.l. Zaterdag als werkzoekenden ingeschreven: 91 landarbeiders, 3 metselaars, 1 timmerman en 1 banketbakker. Totaal 96 tegen 145 de vorige week Zaterdag. De onvermengde distributiemargarine zal deze week op de bonnen voor de werk loozen verkrijgbaar zijn bij den winkelier O Schilperoort aan het Achterdorp. De jaarlijksche paardenmarkt zal dit jaar alhier worden gehouden op Donderdag 4 Juni a.s. Het jaarlijksch onderzoek over de dienstplichtigen der lichtingen 1924 en 1927 zil alhier plaats hebben op Woensdag 3 Juni .s in de openbare bewaarschool aan het Achterdorp. In verband met Hemelvaartsdag zal deze week de wekelijksche beurs worden ge houden op Woensdag a.s. Bij publicatie is door het gemeentebe stuur bekend gemaakt dat ingevolge art. 6 der Algemeene Politieverordening alle mest putten en vuilnisbakken binnen de kom der gemeente moeten zijn opgeruimd en alle ach terwegen en sloppen moeten worden opge hoogd en onder de lijn gebracht door de in art. 71 derzelfde verordening aangewezen personen vóór Vrijdag 29 Mei a.s. De landbouwer de R. kwam tot de ont dekking dat van zijn in het land staande loods alle ruiten waren vernield, hetgeen een schadepost van ongeveer 20 beteekende. Na aangifte bij de politie mocht het spoedig elukken de daders te vinden. De exploitatierekening van de Coöp. Vereen. Pootaardappelbewaarplaats alhier bedroeg over 1935 in ontvang en uitgaaf 585.23. Het bewaarloon bedroeg ruim 36 cent per H.L. In het afgeloopen jaar werden alle bakken weer in dienst genomen. MELISSANT. Bij de gehouden aanbeste ding van een woonhuis met landbouwschuur voor rekening van J. A. v. Nieuwenhuizen te Dirksland, was A. Mans alhier de laagste im- schrijver voor 11.950. Zaterdagavond gaf de muziekvereeni- ging van hier, met medewerking der mu- ziekvereeniging uit Nieuwe Tonge, een wel geslaagd concert op het plein voor het Ge meentehuis. Ds. P. Bouw is voornemens a.s. Zondag des nam. 2 uur afscheid te nemen van de Herv. Gemeente alhier. HERRINGEN. Uitslag der schietoefeningen van den B.V.L. afd. Herkingen, op resp. 7 en 14 Mei: R. Witvliet 88; A. Nieuwlander 50; Jac. Bertman 85, 82; L. Kievit Hz. 87, 81; J. Looij 90, 87; J. G. Noordijk 29, 84; A. H. Noordijk 68, 84; J. Lodder 81, 88; Chr. v. d. Veer 84, D. Soeteman 74, W. Markus 83, 84; L. J. v. d. Velde 89, 86; L. Doornhein 88, 88; A. de Geus Cz. 88; A. de Geus Wz, 90, 92; J. de Geus Lz. 85, 80; D. Kievit Ez. 80, D. Hogerwerf 91, Maximum aantal te bereiken 100 punten. J.l. Zondagavond nam Ds. Bouw van Melissant afscheid van de Herv. Gem. alhier wegens vertrek naar Benschop. Z. Eerw. be' paalde in die ure zijn gehoor bij Filippenzen 1 21. Spr. ontwikkelde deze tekst op keu rige wijze, waarin hij den nadruk legde op ons aller levensdoel. Bij het verlaten van den kansel speelde het orgel zacht ten afscheid Ps. 121 4: „De Heer zal u steeds gadeslaan". Het kerkgebouw was geheel bezet. In verband met het intreden van den zomertijd kan worden gemeld, dat de beide scholen, evenals de gemeente-secretarie, den ouden tijd zullen handhaven. Ook de kerken zullen zich houden aan den ouden tijd. - J. v. S. alhier had bij den omgang met paarden het ongeluk zich zoodanig te bezee- ren, dat hij gedwongen rust heeft moeten nemen. Ter voorkoming van ongelukken, heeft het gemeentebestuur aan de Vischbank zoo danige veranderingen aangebracht, dat het langs de balk schuifelen der jeugd niet meer kan plaats vinden. J.l. Maandag 11 Mei vierde de heer T. Polder in de buurtschap Battenoord zijn 89en geboortedag. De heer Polder is zeer helder van geest en kerngezond en hij beweegt zich nog dagelijks buitenshuis en in zijn tuin. GOEDEREEDE. Door B. en W. is gepubli ceerd dat de lijst van Inkwartiering geduren de 14 dagen van 1629 Mei a.s. voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage ligt, Door den metselaar J. de Ronde alhier is onderhands aangekocht de metselaarszaak van P. v. d. Nieuwendijk te Ouddorp. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden j.l. Zaterdag als werkloos ingeschre ven: 54 landarbeiders, 1 smid en 2 garnalen- visschers.. Vissclierij. Door de Noordzeevisschers werd de vorige week besomd van 160230, De garnalenvisschers vingen van 4555 kilo per dag en per vaartuig. Xu is de beurt OUDDORP. .Vaar wij vernemen heeft P. v. rl. Nieuwendijk zijn metselaars-, beton- en granietzaak ondershands overgedaan aan don metselaar J. de ltonde te- Goedereede. in de vergadering, welke gehouden werd in het café aan de haven, werd een nieuw bestuur samengesteld als volgt: Joh, Sperling; voorzitter. C. van Noord, secretaris. Jan Zandburg, penningm., 1-1. Versluis en Tli. Grinwis, leden, Een mooi nieuw patc, dal is wal U nu noodig hebt Geel UzeK met Pinksteren een Santega-cöstuum. Een pak dat U prettig zit en dat U beter zal staan dan alles wat U tot dusver bebt ge had. Juist Uw coupe, Uw stoffen. Uw dessins! Het Santega-costuum is chic ge maakt en tegelijk degelijk Vakwerk. Komt U eens een Santega-pak bij ons passen?. Zaterdag 16 Mei, bij inzet, en Zaterdag '23 Mei bij afslag, telkens des avonds 6 uur (wettelijke tijd) te Ouddorp in het Loge ment Akerahoek, van een woon- en winkel huis met erf en grond, en een schuurtje met tuin te Ouddorp, aan den Hoenderdijk, ka daster Sectie E nos. 174 en 2251, samen groot 2 Aren 88 c.-Aren; eigendom van den lieer Dimmen Dirk Koek Tz. te Ouddorp. Het perceel is op 15 Juli 1936 door den koo- per te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 27 Mei 1936 te Herkingen ter herberge van J. M. van' der Velde, bij veiling, en op Woensdag 3 Juni d.a.v. al daar ter herberge van Gebr Verschoor bij afslag, beide dagen 's avonds half 8 uur (zomertijd) van: een huis, met schuurtje, orf en grond te Herkingen, nabij Batte noord aan den St Pietersweg, kad. nummer 1297, groot 1 A.. 19 c.A. Behoorend tot don boedel van wijlen de echtelieden Ding van den Ouden en N. du Pree. Dadelijk to aan vaarden. Notaris Costermans. Aangiften voor de klaververkoopingen te Ouddorp en Stellendam, worden ingewacht vóór of op Woensdag 27 Mei, ten kantore van Notaris VAN DEN BERG. CO ST U Ut MS Voel U op Uw gemak in een Santega-pak! A.s. Woensdag zal in deze gemeente een collecte worden gehouden mot den verkoop van Etnmabloempjes. Men dicnc er op te letten dat a.s. Don derdag (Hemelvaartsdag) liet postkantoor zal geopend zijn als op Zondag en dat die dag geen bestelling plaats zal hebben en de brie ven enz. afgehaald kunnen worden. Op de ciChoreimarkt was meer leven. De disponibele koopwaar noteert van 7072 fr., de nieuwe oogst op 75 fr. De ganialenvissc.hers hebben de afge loopen week niet de zeilscheepjes van 4050 K.G. garnalen per dag gevangen; de motor schuiten hadden het dubbele, alles afgele verd aan de pellerijen. Zaterdagavond werd door Notaris v. d. Berg van Goedereede ten verzoeke van Jan West,hoeve bij afslag verkocht een woon- en winkelhuis, staande aan den Honsvveg aan den Oostdijk. Is op f 1630 aangeloopen. Verder werd .nog bijinzet vorkocht. door notaris v. d Berg een woon- cn winkelhuis, staande aai) de Hoenderdijk, eigendom van D. Koek; hoogste bieder was T. de Rondo voor f 1780. De afslag is bepaald op a.s. Za terdagavond. Op de gehouden stierenkeuring in Zuid- Holland heeft de landbouwer D. Voogd P* alhier in de afdeeling stieren van 2Vz en 3V2 jaar met zijn stier Lijsjo Ccsar een premie behaald van f 23. Voor het bouwen van oen woonhuis op een perceel grond aan de Oude Nieuwland- scheweg is het metselwerk opgedragen aan P. v. d. Nieuwendijk, timmerwerk gebr. van Koppen, schilderwerk A. Akershoek. Ilet door B. en W. dezer gemeente aai. Jb. Breen verlof voor den verkoop van zwak alcoholische d ran gen voor gebruik in de Oude School, is door dezen per 1 Mei niet meer aanvaard. Dezer dagen zijn in de Westduinen si llier 150 stuks hoornvee en 30 paarden ge- bracht. De afgeloopen week werden in de weev- visscherij 2 zalmen gevangen, die naar de afslag te Rotterdam werden gezonden. De inventarisatie 1936 van de Landbouw Crisis Organisatie voor Z.H. aangesloten. Medegedeeld wordt, dat wederom een alge- lieele inventarisatie voor de land- en tuin bouw, vee, varkens en pluimveehouders zal plaats hebben. Er zal hiervoor door de commissieleden zitting worden gehouden in liet hotel Spec. Maandag IS Mei van 36 uur en 710 uur voor hen wier namen beginnen met de lett. A tot on met K. Dinsdag 10 Mei van 3—6 uur en van 110 uur voor hen wier namen beginnen met de letters L tot S en Woensdag van 36 en van 710 uur (alles nieuwe tijd). Ook a) heelt men niets op te geven moet dit aan het commissielid worden opgegeven. Ter zitting mede te brengen: le lidmaat schapskaart en tuinbouwteeltvergunning; 2e. kadastrale grootte van het bedrijf; 3e. de op- pervlake van ieder met name geteeld pro duct; 4e aantal paarden, runderen, schapen, kippen, eenden, onder opgave van leeftijd; aantal varkens onder opgave van gewicht 5e de oppervlakte met pit on steen. Alle op gaven moeten geschieden in H.A. en Aren. De afgeloopen week werden van hier ver voerd 100 H.L. aardappelen en 25.000 K.G. hooi. Algemeene vergadering der Coöp. Boe. renleenbank alhier, op Vrijdag 15 Mei, in de Oude School. De Voorz., de heer C. Breen, opende dé ver gadering met ee.n kort woord van welkom, betreurde liet echter dat de opkomst zoo ge ring was. De secr. bracht de notulen der vo rige vergadering ten gehoore, welke onver anderd werden goedgekeurd. Vervolgens braSht hij liet jaarverslag uit, waaruit bleek dat alles nar wensch verloopen is; 14 nieu we leden traden toe, zoodat bij de vereen, thans 381 leden zijn ingeschreven. Bijzon dere gebeurtenissen kwamen niet voor. In het bestuur hebben geen veranderingen plaats gevonden. De gewone zittingsdagen konden steeds gehandhaafd worden. De hoop werd uilgesproken, dat ook dit jaar alles naar wensch mag verloopen. Daarna volgde rekening, en verantwoor ding v. d. kassier, den 'heer v. Oostenbru, ge, over het boekjaar 1935. Op een vlotte ma nier zijn de geplaatste cijfers verduidelijkt. De ontvangsten en uitgaven bedroegen in .totaal f 912028,49. Aan spaargelden zijn ontvangen f 227210,49. Terugbet, 1208237.32. De balans sloot met in totaal f 962506,8S. Er is- een winst groot f 6116.18. Vervolgens verkiezing bestuurslid (per. aftr.) van den heer KI. Voogd. Deze wordt met bijna algem. stemmen herkozen. Voor den Raad van Toezicht was aftre dend J. Bosland. Ook deze wordt met op 2 na algemeene stemmen herkozen. Beiden namen hun herbenoeming aan. Als plaats, vervangende bestuursleden werden benoemd de heeren J. Santifort en Joh. Hameeteman; ook dezen verklaarden de benoeming op zich (e nemen. Hierna rondvraag. De heer Jan Mierop scheen zich geroepen te gevoelen nog het een en ander te zeggen. Hij verzocht aan het be stuur het volgend jaar het 25-jarig bestaan der Bank feestelijk ie wiUen herdenken. De Voorz. meent echter dat men altijd nog be palen kan, hoe in dezen te handelen. Spr. verwierp tevens de gedachte, om de bestuurs leden geldelijk te heloonen. Na nog enkele dingen besproken te hebben, heeft de voorz. onder dank aan de leden voor hun belang stelling de vergadering gesloten. Als een bijzonderheid kan gemeld wor den dat in deze gemeente een moeder met haar zoon samen wonen en beiden ouder domsrente genieten. Maandag stonden bij de arbeidsbemid deling 98 werkloozen ingeschreven. Het nieuwe bestuur van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer is als volgt sa mengesteld: Joh. Hameeteman Cz., voorzit ter; W. Braber, secretaris; Dr. v. d. Borgh, penningmeester; G. v. Oostenbrugge en P. Crezee, leden. Buitenland Twee dooden te Jaffa De opwinding onder de Mohamme- daansche bevolking te Jeruzalem, die is ontstaan door den dood van oen Arabier to Hebron, duurt voort. Gister zijn te Jeruzalem vele stamverwanten van den gedoode aangekomen, om volgens hun zeden, bloedwraak te nemen. Alle straten der stad worden bewaakt door sterke politie-afdeelingen en mili tairen, daar men onlusten verwacht na de gebeden, die des Vrijdags in de Omar-moskee worden gezegd. Een eska der Engelsche bombardementsvliegtui- gen kruist boven de stad, hetgeen in druk maakt op de bevolking. De Joden hebben geprotesteerd tegen de politieke activiteit van den burgemeester van Jeruzalem, dr Khaldi, en van de Re geering verlangd, dat hij wordt vervangen. Volgens niet bevestigde geruchten zou de Regeering tijdelijk willen afzien van het SOMMELSDIJK. Geboren; Jan, z. v. Arend Kransse en Adriana Johanna Fokker; Dirkje, d. v. Adrianus van Antwerpen en Cornelia Kalle; Cornells, z. v, Cornells Spee en Sijgje Vervelde. NIEUWE TONGE. Gehuwd: M. Knops alhier en W. v. d. Vliet te Oude Tonge. DIRKSLAND. Overleden: Cornelis de Wit, 12 j„ z. v. Arie de Wit en Laurina Hokke; Anna Koert, 85 j., weduwe van Ger- rit Johannes Buth. heffen van belasting, teneinde te voorko men, dat een voorwendsel wordt geboden voor burgerlijke ongehoorzaamheid. Twee dooden te Jaffa Te Jaffa hebben zich bij het uitgaan van een moskee ernstige ongeregeldheden voor gedaan. De kerkgangers schoolden samen en poogden een demonstratieoptocht te vor men. Ondanks de waarschuwing van de politie weigerden de demonstranten, die ge wapend waren met steenen en stokken, uit een te gaan en namen zelfs een dreigende houding aan, zoodat de agenten tenslotte gedwongen waren van hun vuurwapenen gebruik te maken. In lotaal werden vier salvo's afgevuurd, waarbij twee Arabieren werden gedood en acht gewond. Momenteel is de rust te Jaffa weder her steld. Ook te Acco, Beisan en Toel Karm is het tot demonstraties gekomen. Te Acco wer den eenige personen gewond. Uit Ankara wordt gemeld, dat de Abessijnsche zaakgelastigde aldaar een mededeeling van den negus heeft ont vangen, waarin deze hem ervan in ken nis stelt, dat hij zich in begin Juni naar Genève zal begeven om. de Abessijnsche zaak persoonlijk te bepleiten en de be sprekingen op 15 Juni bij te wonen. Bekende figuur uit den wereldoorlog Veldmaarschalk lord Allenby, een be kende figuur uit den wereldoorlog, is te Londen op 75-jarigen leeftijd over leden. Lord Allenby werd op 23 April 1861 ge boren. Hij vocht als officier in Zuid-Afrika en gedurende den Boerenoorlog nam hij deel aan het ontzet van Kimberley. Ook de wereldoorlog vond hem op zijn post en van 1915 tot 1917 commandeerde hij het derde Engelsche leger, waarna hij het opperbevel over het leger in Egypte kreeg. Hij veroverde Palestina en een groot dee! van Syrië. In December 1917 trok hij Jeru zalem, dat aan de Turken ontrukt was, binnen. In 1919 werd hij benoemd tot lioogen com missaris in Egypte, welke functie hij tot 1925 bekleedde. OP HEMELVAARTSDAG NED. HERV. KERK Dirksland: 10 u. Ds van der Wal Herkingen: SR/s u. (o. t.) de heer Overvveel Middelharnis: Nam. 6% u. de heer De Jong, van Krimpen a. d. IJssel Ooltgensplaat: 9(4 u. (o. t) Ds Kleyne Ouddorp: Vm. Ds Hovius Sommelsdijk: 10 u. (n. t.) Ds van Asch Goedereede: 's Av. 7 u. Ds Labrie GEREF. KERK Middelharnis: 10 u. Ds Zeilstra Oollgensplaat: 9y3 u. (o. t.) Ds de Regt, van Dinteloord Ouddorp: Vin. Leesdienst CHR. GEREF. KERK Middelharnis: 10 u. Ds Laman GEREF. GEMEENTE Dirksland: 10Va u. Leesdienst Middelharnis: 10 u. Leesdienst Ouddorp: Vm. Leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Ouddorp: Geen dienst CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veiling- van Vrijdag 15 Mei Spinazie 23.10, postelein 9.6010.10, pep 100 kilo; bloemkool I 7.8014, idem II 1.80 5, sla 11.70, per 100 stuks; rabarber 2.20 4.30, bospeen 813.50, radijs 11.10, per 100 bos; aardbeien 3133 per 100 pond. Veiling van Maandag 18 Mei Bloemkool I 7.20—11.50, idem II 1.80—3.70 sla 0.701.30, per 100 stuks; postelein 7.20— 10.20, spinazie 3.804, per 100 kilo; bospeen 8.7010.60, rabarber 22.30, radijs 0.901, selderij 2.50, per 100 bos; aardbeien 26 per 100 pond. Marktbericht van Jac. Knoop, Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Da Costastraat 16, telefoon 81431, Amsterdam. Het is onbegrijpelijk waar alle kistjes met nieuwe aardappelen vandaan komen half Mei en dan tegen prijzen van de Malta-aard appelen. Het gaat met de verkoop van de oude aardappelen niet vlug; vooral het war me weder is hier de oorzaak. Alleen eerste kwaliteiten blijven gezocht. Zeeuwsc'ne blau wen brengen minder op dan de bonten. Groote aanvoer van nieuwe Malta-aardappe len en dan: de kwaliteit en sorteering valt erg tegen. Er is ook nog weinig vraag voor. Heden 18 Mei werden de volgende prijzen gemaakt: Zeeuwsche bonten f 2.502.70, dito blauwen f 2.302.50, dito blauwe en bonte poters f 1.902, dito roodstar f 2.30— 2.50, dito poters f 1.501.70, Haarl.rneer en IJpolder Bevelanders f 22.20, dito bonten f 2.502.70, Spuische eigenheimers f 22.20, dito poters f 1.501.60, Flakkeesclie eigen heimers f 22.20. dito poters f 1.501.60, Anna Pauwlowna zand aard appelen f 22.80, alle soorten bonken f 1.902.10, Friesche roode star f 2.502.80, Friesche Borgers f 2— 2.10, Limburgsche Industrie f 1.8G1.90, al les per 70 kilo. Verder per 100 kilo: zand- en kleimuizen oogst 1936 f 1215, dito drielin gen f 1215, zomer Malta-aardappelen f 10 11, Nieuwlandsche zandaardappelen f 2.90 3, donkere soorten f 33.20, winter Malta aardappelen f 8.509. Ieder die zijn aardappelen naar Amster dam wil zenden, vrage eerst inlichtingen aan Makelaar Jac. Knoop, zonder eenige verbin ding of kosten. AMSTERDAM, 18 Mei. Vee. Aanvoeren en prijzen: 574 vette koeien- le ky 52-50 ct en hooger; 2e lew 4450 ct; Se kw 3442 ct alles r.er kg s 1 acafcgewichtj 75 melk- en kalfkoeien f 1G0—200 per stuk; 152 vette kalveren: 2e kw 40—50 ct; 3e kw 30—38 ct per kg levend gew; 137 nuchtere kalveren f35.50; 52 schapen f17 21; IJ 4 weidelanimeven f 8—li alles per stuk 5-18 varkens: vleeschvarkens (90-llo kg) 39 40 ct; idem zwaardere 3839 ct; vette varkens 3738 ct per kg slachtgewicht; 2 paarden. Runderen: aanvoer iets (ruimer, handel slee- pend, prijzen hooger dan vorige week. Melkkoeien aanvoer kort, met stille handel. Vette kalveren: aanvoer redelijk, handel niet vlug, oploopende prijzen. Nuchtere kalveren: behoorlijke aanvoer, vïuj genandel, constante prijzen Schapen: korte aanvoer, gedrukte handel, we id dammeren behoorlijke aanvoer, handel matig. Varkens: ruime aanvoer, handel matig-, con stante prijzen. Paarden: geen aanvoer Amsterdam, 18 Mei. Aardappelen. De prijzen van heden waren: Zeeuwsche ^onte 2.502.70, Zeeuwsche blauwe 2.302.60, Zeeuwsche Be velanders 22,10, Zeeuwsche pooters 1.90 2.10, IJpolder Bevelanders 1.801.90, IJpol der Redstar 2.102.30, Friesche borgers 2 2.10, Friesche redstar 2,402,60. Duinzand aardappelen 3,503,75. Drentsclie zandaard- appelen 1802. alles per H.L. )ude Malta 9— 9% ct., Spring-Malta 10%—11% ct. per K.G. De aanvoer bedroeg 161.500 K.G. ROTTERDAM, 18 Mei. Veemarkt. Aangevoerd 1816 stuks, f593 vette rund., 310 vette kalv., 2 nucht. kalv., 141 schapen of lamm. 685 varkens, 5 bokk of geiten, 80 zuiglammeien) Prijzen: vette koelen le kwal. tot 56, 2e kw. tot 4S, 3e kw. 3640 ct., vette ossen le kw. tot 50, 2e kw. tot 16. 3e kw. 36— 40 c.. vette kalve ren le kw. tot 80. 2e kw. tot f-5, 3c kw. 4041 ct.. varkens (levend gewicht) le kw. tot 33, 2e kw. tot 32, 3e kw. tot 31 c., schapen le kw tot 40. 2e kw. tot 37. 3e kw. tot 30 c., lammeren le Uw. tot 39, 2e kw. tot 34, 3e kw. tot 29 ct., alles per kilo; schapen 201612. lammeren f 181410, zulglammeren 108G. per st. Aanvoer vette koeien en ossen iets korter, vlotte handel, hoogër prijzen Fer. prima oko ♦ot 58 en e enos tot 52 cent. Vette kalveren ruimer ter markt, sleepende handel, prijzen van vorige week moeilijk te handhaven. Een prima kalf ging tot 90 cent Schapen en lammeren ruimer aangevoerd, kalme handel, pr;i.-.houdend. Zuiglammeren ruimen aanvoer, goede handel, iets hooger prijzen. Aanvoer varkens iets grooter, tamelijke han del. prijzen van vorige week, weinig togen hoogste roteering verhandeld. Eenige kleine partijtjes schapen voor export gekocht. ROTTERDAM, 18 Mei. Aardappe len. De prijzen waren. Brielsche eigenheimers f2.29 2.50: Zeeuwsche blauwe f22.35; id eigenh f2 2.20; idem berate f 2.252.50; bonte en blau we poters f 1.50—1.70; Bevelanders f2 102.30; Redstar f2.102.40 alles per H.; Zandaard. 3% 4 ct; altha's Winter 9—9% ct; Springs 10% 11% ct alles per kg. Met redelijke aanvoer, stille vraag. TI EL, 18 Mei. Eieren 2.452.60 per 100. Aanvoer 110.000 stuks. BloemboUencclden in Friesland, waar natuur, wat tafer is clan, in de eigenlijke bollenstreek

Maas- en Scheldebode | 1936 | | pagina 2