Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden PROCLAMATIE IN HOC SIGNO VINCES zaterdag 25 APRIL 1936 koninklijk bezoek aan flakkee De Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale SPRUTOL 936 51E JAARGANG N<>. 4291 Zom er- sproeten vau Jac. Knoop, tppelen, groenten traat 16, telefoon oope aardappelen iten heeft oltij<j ■al eerste sporten; lijk te verljoopen, beide soorten het :keesche edgerahei- iloch weder ge- ie soorten werden Drentsdve en >mt meer vraag, elen gaan de prij- komt vier centen aliteit van ouzo best. Weinig zandaardappe- ■velanders worden 'ie en roodstar uit ede markt vinden, ken mindier aan- naar Amsterdam dichtingen, zonder ■n, aan ons adres, de volgende prij- onten f 2.402.60, dito bonite en iito eigenheimers .902.10, roodstee meer en IJpolder to bonten f 2.40— f 1.90—2, Flakk. to poters f 1.50— zandaardappeler» zandaardappeleiz bonken f 1.902, .80, dito borgen» o; verder per 100 10, Nicuwlaindsdho donkere zandt» onken f 2.60—2.80. MIDDELHARNIS en: Witlof f6.60 —12.80, Slavellen loemkool f 3.50— idij vie f2.703.20 2.30, Radijs f 1.60 50, Tulpen f 4.50 6070 p 100 pond MIDDELHAKNIS zen: Sla f 12.80 ;mkool I f 9.70— 00 stuks; Spinazie tlof 1' 10.80—11.50, ;en f 2.55 per 100 ad. V e e. Aangevoerd vetto runderen, -43 kalveren, 2S6 .ichn- 4 biggen, 4 bokkcu den le kw tot 50 o, iü c. vette osseu to 3e k\v 3035 e, 2e kW 70 c, 3e nel gewicht) 031 c, lammeren 2935 1, lammeren f 10— aanvoer als vor, 1 lager dau op 14 tol 52 en een os iets ruimer, handel n prima kalf ging nvoer ruim. ha.net 1 stijver, overigens hai.dei stil, prezen ikei exemplaar nog rkt). Prijs f 2.45— r 95.000 stuks. Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN 6 ZONEN. SOMMELSDIJK - Tel. latere. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd. Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. KONINKLIJK BEZOEK Daar gaat. een groot ding gebeuren. Een feit aat eenig zal zijn in onze geschiedenis, waarvan hot nageslacht later nog met veel trots sproken zal. Morgen hoopt D.V. Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin een officieel bezoek aan ons Eiland tc brengen. Het was een hartewensch van wijlen den heer Warnaer, dat do Koningin eens het Eiland zou bezoeken, pogingen daartoe aan gewend bij de opening der Waterleiding konden toen niet doorgaan. God nam echter onzen hooggeachten broe&er Warnaer weg zonder dat hij de vervulling zijner wensch mocht aanschouwen. Maar nu mogen wij het groote voorrecht beleven, om morgen onze geliefde Vorstin op onze geboortegrond te begroeten. De oer welke daardoor onze streek ten deel valt is zéér groot. Het is de uitdrukkelijke wensch van Hare Majesteit, dat dit bezoek een eenvoudig ka rakter zal dragen en geheel gehouden zal worden iu overeenstemming met ue tijds omstandigheden. Wij hopen dat or allorwege naar gestreefd zal worden met die wensch van Hare Ma jesteit ernstig rekening te houden. Doch ous blijk van trouw en aanhankelijk heid hopen wij Haar te mogen brengen, het vrije enthousiasme moge zich vrij uiten en ais een aanzwellende stroom zich mede doe len aan allen, die zich scharen om den troon van Oranje. Wij Nederlanders zijn gelukkig, dat wij zulk een hoogstaande Vorstin bezitten, die verre boven allo partijstrijd aan het hoofd dor Regeering staat en als een echte Oranje het centrale punt is waarom wij als goedo Vaderlanders ons allen vereenigen. Zij is het symbool onzer vrijheid oil onaf hankelijkheid. De hechte band welke Vorstin en volk saambindt, worde door dat bezoek verste vigd en bevestigd. En uit het diepst van ons aller hart rijzo de bede omhoog: „Bescherm en spaar, o God, ons dierbaar Vorstenhuis en stel het bij den voortduur tot een rijke zegen. Omring daartoe, o God, onzo Vorstin met Uw trouw en genade." 0 DE VLAGGEN UIT Nu moge morgen vrij en frank onze Na tionale driekleur wapperen. Nooit is er zulk een gelegenheid als nu om onze Oranje liefde te betuigen. Dat doen wij allen door het uitsteken van do vlag, van trans en toren, van ieder ge bouw en huis waaie onze fraaie driekleur uit over do Flakkeesche landouwen. Van alle, maar dan ook alle woningen zonder uitzondering, waaie onze vlag en vertolke daarmee onze liefde on trouw aan Oranje. Het Is een feit eonig in de historie, een feit van ongewone beteekenis; breken wij dan met de oude sleur van afwachten, ons flegmatisch volkskarakter brengt mee, dat wij ons niet zoo gauw geven. Maar morgen geven wij ons geheel. Wij toonen met een daad, dat wij Oranje liefhebben. Want liefde moet zich uiten, liefde zonder daad is er niet, dat is geen ware liefde. Van onze woningen steken wij de vlaggen uit, onze borst tooien wij met Oranje en ons hart is vervuld met liefde voor onze geliefde Vorstin. Van groot tot klein, van oud tot jong, be tuigen wij onze Vorstin onze trouw en aan hankelijkheid, en door dit bezoek vernieuwen wij het verbond dat ons met onzo geliefde Vorstin voor Gods aangezicht saamverbindt Do eer die Hare Majesteit ons door dit be zoek bewijst mogen wij wel op hoogen prijs stellen, daardoor betoont zijmetonsgeheele volk mee te Ipven en zich op do hoogte te willen stellen van de toestanden en verhou dingen op ons Eiland. Wij heeten Haar hartelijk welkom en hopen vurig dat allen intensief mee zullen werken Haar bezoek zoo aangenaam moge lijk te maken. VROEGERE KONINKLIJKE BEZOEKEN Wij willen hier geen volledige opsomming van feiten geven, alleen willen wij even enkele -zoeken van onze Oranjes aan het Eiland, zooals de historieschrijver die mee De BURGEMEESTER van SOMMELSDIJK maakt bekend, dat Hare Majesteit de Koningin en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana op ZATERDAG 25 APRIL a.s. aan deze Gemeente een bezoek zullen brengen. In verband hiermede wordt beleefd verzocht door het UITSTEKEN DER VLAGGEN van de instemming met dit Hoog- Bezoek blijk te geven. De Burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. SOMMELSDIJK, 23 April 1936. deelt aan do vergetelheid ontrukken. Wij vinden in de beschrijving van West- Voorne uitgegeven bij G. Jongejan to Som- mclsdijk in 1S2S, op blz. 90 vermeld: „De Oostdam liggende in do groote Zuiapoldcr aan de haven van Goedereede is in de ge- schiedboekcu van Nederland bekend, als hebbende Prins Willem III, welke tevens Koning van Engeland was, aldaar nacht verblijf gehouden, toen Hoogst dezelve uit Engeland komende, op den 31 Januari 1691 aan de Gocroesehc haven aanlande, na door mist en ijsgang opgehouden, in een hoot zestion uren lang op zee gezworven te heb ben. Tot aandenken daarvan noc"mt men de kamer, waar in Z.M. den nacht heeft door bracht, de Koningskamer." Eenmaal heeft ook Middelhamis de eer gehad van een bezoek van den Stadhouder, Prins Willem V. Wij vinden hieromtrent m het werk van U. J. Mijs do geschieaenis van Middelhamis, op blz. 13 het volgende: Middelhamis den 2 Juni 17S1. Gister avond omtrent 12 uuren arriveerde alhier uit Goedereede Zijne Doorluchtige Hoogheid den Hcei-e Prince Erfstadhouder, mot Hoogst ees- selfs gevolg, wordende aan den ingang van hot dorp gerecipieerd door den Magistraal en Kerkenraad, en al'getreeden sijnde van- daer geleid langs do Voorstraat minden door de twee compagnien gewapende burgers, naai- het Raetlhuis, alwaer eenigo verver- schinge aangebooden wierd; Zijne Hoog heid, ofschoon zeer gefatigeerd (vermoeid), gaf echter aldaer nog audiëntie aan de Magistraet en Kerkenraed, woroonde bij die occasie van wecgens dezelve gedaen een ge puste en korte aenspraak, welke Zijne Hoog heid zeer gratieus beantwoorde, waarna Iloogstdenselven wederom op dezelfde wijze wierd geleid naar het Jagt, loggende in de haeven alhier. Endo heeaen morgen tus- schen acht en neegen uuren is Zijne Hoog heid met Uoogsdesselfs gevolg op vier wae- gens (dio van Zijno Hoogheid met vier paereden bespannen cu neovens do daerop volgende gevoerd door den Bailluw en Se cretaris) Weederom door ae geschaarde Burgerij heen gereden, werden do gecscor teerd door een officier en twee burgers te paard en gevolgd door don Burgerkrijgsraad op twee wagens naai- Ooltgensplaat, en ver der tot aon het hoofd alaaer, ter ovenogt naer de Willemstad. Geduurende Zijne Hoogheids verblijf alhier hebben de vlaggen van veete vaertuigen. in de haeven leggende gewaeid, alsmeede van de torens van kerk en Raedhuis en van veele der voomaemste Huizen, zijnde alles in een goede orde ge- schickt afgeloopeu en de burgerij over de hooge en te voren nooit belefde teegenwoor digheid van den geliefde Heere Erfstadhou der ongemeen verheugd geweest." UITSCHAREN VAN VEE OP DE BUITEN- GORZEN EN IN DE DUINEN OP FLAKKEE In verband met het uitscharen van vee, dat binnen eenige dagen tegemoet kan wor den gezien, wordt belanghebbenden er op gewezen, dat bij het uit te scharen vee, met een gewicht van 180 tot 500 kg., dat niet in het bezit is van twee breede tanden, de be treffende schets door den controleur der L.C.O. en/of C.C.C. Dienst kan worden op gevraagd. Voorts moeten de schetsen gedurende het weideseizoen bij den gors- en/of duinop- zichter in depot blijven, opdat te allen tijde controle van het vee kan plaats vinden. Ter voorkoming van moeilijkheden, ver- zuime men dus niet, de schets bij de uit- scharing mede te brengen. A.s. Zaterdag- 25 April zal H. M. Koningin VVilhelmina, vergezeld van H. K. 11. Prinses Juliana een officieel bezoek brengen aan Flakkee. Belioudens wijzigingen zal liet pro gram als volgt luiden: Het Hooge Ge zelschap arriveert 9.15 aan de tram haven te Middelhamis en rijdt vervol gens door de Nieuwstraat en over de Kaai naar het plein der Openbare School. Aldaar wordt eenige oogen- blikken stil gehouden, om de school kinderen in de gelegenheid te stellen het Hooge Gezelschap toe te zingen. Vervolgens wordt gereden door Oost- Krakeelvveg, over de Voorstraat van Sommelsdijk, Binnenweg, Lange Wet Juliana van Stolberg-laan, Burgem. Mijslaan, Pr. Julianalaan-, Ring (zijde Postkantoor) naar het Gemeentehuis van Middelhamis. H. JM. de Koningin en H. K. II. Prinses Juliana zullen al daar eenige oogenblikken vertoeven. Ongeveer 9.50 wordt vertrokken voor een rondrit over het eiland. P tocht zal gaan over Stad aan 't Ha ringvliet, den Bommel, Achthuizen, Oude-Tonge, Nieuwe-Tonge, over de Lang-eweg, Staverseheweg naar Dirks tand. In alle plaatsen staan de school kinderen opgesteld om H. M. de Ko ningin en Prinses Juliana een zang- hulde te brengen. In Dirksland wordt een kort bezoek gebracht aan het Zie kenhuis, waarna gereden wordt naar Stellendam. Ook hier zullen de kinde ren opgesteld staan voor 't Gemeente huis. Daarna wordt over de Voorstraat naar de Haven gereden, alwaar het Hooge Gezelschap om ongeveer half 2 aan boord van een Marinevaartuig zal gaan. Z.Ex. de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, Minister van Staat Jhr. van Kamebeek komt Vrijdagmid dag te circa 4 uur in Middelhamis en verblijft aldaar tot Zaterdag ten huize van Burgemeester den Hollander. ïfc Aankomst in Middelhamis 9 u. 15 min. tramhaven. Te volgen route: Middelhamis: Spuistraat, Kaai,Nieuw straat, Sommelsdijk, Ooetkrak.-elstr., Voor straat, St. Joris Doelstraat, Binnenweg, Langeweg, Middelhamis, Juliana v. Stol berglaan, Burgemeester Mijslaan, Juliana- weg, Stationsweg, Ring langs Postkantoor, Gemeentehuis, Voorstraat, Oostdijk. Stad a. h, Haringvliet: Molendijk, Voorstraat, Gemeentehuis. Den Bommel: Kaai, Achthuizen school Oude Ton ge: Voorstr. Ring, Stationsweg, Willemstraat, School Emmastraa-t, Nieuw straat, Molendijk Nieuwe Tonge: Ring, school Provinciale weg, Staverenweg, Kralingen. Dirksland: Voorstraat, Gemeentehuis. Ring, Ziekenhuis, Provinciale weg naar Stellendam, Voorstraat, Nieuweweg. Ha ven. Aankomst te Dirksland half 12. Aankomst te Stellendam 1 uur 20 min Vertrek Stellendam 1 uur 30 min. Voorschriften betreffende kwaliteitseischen Voorschriften betreffende kwaliteit, de sor teering en de verpakking, waaraan de te veilen producten ingevolge art. 13 lid 1 van het Crisis-Tuinbouwbesluit 1936 1 en ingevolge art." 13 van de Crisis Tuinbouwbe- scliikking 1936 1 moeten voldoen. Deze eischen zijn: a. versch geoogst of van een zoodanigen staat van verschheid als met het oog op het product wenschelijk is; b. practisch vrij van hdgel-, vorst- of wind- schade en niet noemenswaard aangetast door rupsen, insecten of plantenziekten; c. van voldoende graad van rijpheid en practisch vrij van teelt- en andere gebreken; d. van voldoende kwaliteit voor mensche- lijke consumptie. Behoudens aan deze algemeene eischen dienen de producten naai- het oordeel van het Bestuur tevens te voldoen aan de vol gende voorschriften: 1. Het gewicht of het getal van iedere ter veiling aangeboden partij, zoomede van iedere verpakking, dient voor 100 pCt. aan wezig te zijn. 2. De kwaliteit en de sorteering dient voor iedere partij en voor iedere verpakking over het geheel gelijk te zijn. De speciale voorschriften voor ieder pro duct volgen hieronder- Aardbeien De vmchten dienen naar den aard van haar bestemming voldoende rijp en gezond te zijn en naai- de soort van voldoende grootte en kleur. Gedopte aardbeien moeten even eens voldoen aan deze voorschriften. Andijvie De struiken dienen ontdaan te zijn van ver ouderde en gekneusde bladeren, vrij van grond en vuil en voor zoover zij gewasschen zijn. winddroog. Gedurende de maanden Fe bruari, en Maart, April, Mei en December, moeten de struiken, die gelijk gesorteerd dienen te zijn en een gewicht moeten hebben van 20 k.g. per 100 struiken en hooger, pei 100 struik worden geveild. Voor de maanden Juni. Juli, Augustus, September, October er November bedraagt dit gewicht 30 k.g. en hooger. Alleen die struiken, die bovenver melde gewichten niet bereiken, dienen per k.g. te worden geveild. Bieten Deze dienen vrij te z(jn van zand en over tollige wortels, verder onvertakt en onbe schadigd. Voor bieten zonder lof is de sortee ring als volgt: 1. Bieten met een gewicht beneden drie kwart k g. per stuk en 'n minimum doorsnede overdwars v. 3 cM.; 2. Bieten mot een gewicht vanaf driekwart k.g. tot anderhalve k.g. per stuk. Deze dienen beide per k.g. te worden ge veild. Voor bieten met loof meet de door snede overdw. eveneens ten minste 3 cM. Booncn (Zoowel stam- als stok-, enkele als dub bele- en als pronkboonen). De peulen moe ten, naar het eigen der soort, van 'n voldoen de lengte en van voldoende groene kleur zijn voor deze soorten met groene peulen en niet van rijp gele kleur voor de soorten met gele peulen (de zoogenaamde wasboonen). terwijl het vruchtvleesch vleeztg moet zijn. Kleine peulen, mits groen en vleezig dienen als stek te worden geveild. Tuinboonen De peulen dienen groen van kleur te zijn. terwijl slie peulen boonen dienen te bevatten. Erwten peulen Peulen, waarvan behalve de groene ont wikkelende zaden, ook de peulscheden wor den gebruikt dienen naar het eigen der soort groen van kleur te zijn. terwijl de zich in de peulen bevindende zaden hoogstens tot halve ontwikkeling mogen zijn gekomen. Erwtendoppers (zoowel de stam- als rijs-). De peulen dienen naar het eigen der soort voldoende groen van kleur te zijn. De peulen moeter. minstens half volwassen zaden be vatten. Deze zaden mogen verder niet te hard zijn ol aangevreten door larven. Komkommers Deze dienen al naar geteeld in kas of bak behoorlijk van vorm en gezond van kleur te zijn. Gedurende de maanden Januari tot en met Juni en gedurende de maanden October November en December, dienen de 100 stuks bij gelijke sorteering minstens 30 kg. netto te wegen, terwijl dit gewicht minstens 40 kg. zal dienen te bedragen, gedurende de maan den Juli tot en met September. Partijen, die overigens voldoen aan de gegeven voorschrif ten, maai het voorgeschreven gewicht niet bereiken, dienen onder de benaming „stek" per kg. te worden geveild. Bloemkool Deze moet naar het eigen soort en den aard der bestemming voldoende wit van kleur zijn en vast van vorm. In de maanden Januari, Februari, Maart, April, Mei en December zal de doorsnede van de bloem minstens lu cM. bedragen, terwijl deze doorsnede voor de overige maanden minstens 12 cM. zal moeten zijn. Kleinere kooltjes, die overigens vast en wit van kleur zijn, maar niet voldoen aan de voorgeschreven maat, moeten als „stek worden geveild. Spruitkool De spruitjes moeten voldoende vast zijn en ten hoogste een doorsnede hebben van 4 c.m. zij dienen gesplitst te worden in 2 groepen: a. geschoonde spruiten, deze moeten ont daan zijn van alle gele en losse blaadjes, terwijl de voet of stronk glad moet zijn bij gesneden; b. ongesehoonde spruiten aangevoerd zoo als de struik ze oplevert, maar ontdaan van vuil en grond. losse spruiten en spruiten boven de voor geschreven maat dienen als „stek" te wor den geveild. Kool-Savoye (zoowel groene als gele) Hieronder valt alle savoyekool, zoowel vroege Keulsche of Meikool en alle latere groene en gele soorten, voor zoover geen be waarkool zijnde. Deze kool moet gezond van kleur zijn, voldoende vast en ontdaan van overtollig blad en stronk. Het gewicht dient minstens half kg. per stuk te bedragen. Lich ter product, dat overigens voldoet aan de gestelde voorwaarden, dient als „stek" te worden geveild. Savoye kool mag alleen per kg. worden verkocht. Kool-Rnodc cn Witte (Zomer- eu herfst) Deze kool, voor zoover geen bewaarkool zijnde, moet naar het eigen der soort vol doende van kleur zijn, verder vast en ont daan van overtollig blad en stronk. Het mi nimum gewicht per stuk bedraagt voor roo- de kool drie vierde kg. en voor witte kool anderhalf leg. Lichtere exemplaren, die ove rigens voldoen aan de gestelde voorwaarden dienen als „stek" te worden geveild. Spitskool. Deze dient vast van krop te zijn en ont daan van overtollig blad en stronk. De stuks dienen minstens een half kg. te we gen. Lichter product, dat overigens voldoet aan de gestelde eischen, dient als „stek" te worden geveild. Kool, roodc, witte en gele. (Bewaarkool). Deze kool dient gezond en vast van vorm te zijn en ontdaan van overtollig blad en stronk; gebarsten exemplaren mogen niet voorkomen, terwijl het gewicht minimaal 3 ons per stuk moet bedragen. Gebarsten pro duct die overigens voldoen aan de gestelde voorwaarden, dienen als „stek" te worden geveild. Koolrapen. Deze dienon gaaf en onvertakt te zijn en ontdaan van blad en grond. Het gewicht per stuk zal dienen te liggen tusschen drie vierde en twee kilogram. Meloenen. Deze dienen naar het eigen der soort van voldoende grootte, vorm en kleur te zijn en naar den aard van haar bestemming van voldoende rijpheid. De doorsnede moet met uitzondering van de groenvleezige Annanas 11 cM. bedragen, terwijl voor de laatstge noemde een doorsnede van 8 cM. is toege staan. Peen-bos. Het lof dient naar den t(jd van het jaar gezond van kleur te z(jn, de worteltjes die nen gelijk gesorteerd en vrij van vertakte, gescheurde en houterige exemplaren te zijn. In het tijdvak van 1 Januari tot en met 15 Juni zal iedere bos peen minstens een half kg. aan gebroken peen dienen te bevatten; van 15 Juni tot en met 31 December zal dit gewicht evenwel drie vierde kg. dienen te bedragen. Postelein. Deze dient gezond van kleur te zijn en vrij van vuil en grond. Prei. Prei dient ontdaan te zijn van vuile rotte en gekneusde bladeren en vrij te zijn van grond. De bladeren dienen behoorlijk te worden ingekort en de wortels tot op 5 cM. afgesneden. Al of niet gewasschen dient prei behoorlijk droog te wórden aangevoerd. Rabarber. Deze dient vrij te zijn van vuil en voor zoover geveild met blad. dient het blad niet geel of verwelkt te zijn Rabarber moet zijn gesplitst in a. met blad en b. zonder blad Met blad moet oer bos worden geveild, Ter- verdwijnen spoedig door een pot 1 Bij alle drogisten. wijl deze bossen t.e.m. Mei minstens 'n hal ve kg. en nadien 1 kg. dienen te wegen. Zonder blad dient uitsluitend per kg. te worden geveild, terwijl het blad tot dicht aan de bladsteel verwijderd dient te worden Radijs. Het lof dient gezond en groen van kleur te zijn, terwijl de knolletjes gelijk van klein en vrij gelijk van dikte dienen tc zijn. Het aantal knolletjes zal minstens 25 per bos bedragen. Deze bossen dienen behoorlijk ge wasschen te zijn. Bosselderij. Deze dient gezond en groen van loof te zijn en vrij van zand of grond, el of niet ge wasschen en gebonden in bossen met een doorsnede van minstens 3 eM. in de band. Sla. Kropsla dient ontdaan te zijn van vuile en gekneusde bladeren. Het nettogewicht per 100 krop dient te zijn: in de maanden Ja nuari, Februari, Maart, November en De cember minstens 7 kg. per 100 krop; in de maanden April en Mei minstens 12 kg. per 100 krop; in de maanden Juni, Juli, Augus tus, September en October minstens 15 kg, per 100 krop Snijsla, pluksla en alleen kropsla, die overigens voldoet aan de eischen maar te licht van gewicht is, dient per kg. te worden geveild. Op de ve'img- brieven moet van de sla ook het gewicht worden vrrmeld b.v. Sn, maal 25 sla, 23 kis- ien. 15 kg. per 100 krop. Spinazie. Deze moet vrij zijn van gele bladeren, wortels, vuil en gro.»d. Tomaten. Deze moeten gelijk zijn van rijpheid en sorteering, niet gescheurd en van voldoende- hardheid^ De sorteering is dan als volgt: A. van 4757 mM. doorsnede, B. van 5768 mM. doorsnede, C. van 40—47 mM. doorsne de, CC. van 3540 mM. doorsnede. Onder bonken worden verstaan alle tomaten boven 57 mM. en alle onregelmatig gevormde to maten boven 40 mM. Onder^ kriel wordt verstaan alle tomaten onder 35 mM. Kriel en gescheurde tomaten mogen tot nader order als „stek" slechts wor den geveild. Veldsla. Deze zal gezond van kleur dienen te zijn, vrij van wortels en zonder vuil of grond. Witlof. Dit zal voldoende vast en gezond dienen te zijn, niet groen, vrij van vuil en grond. Los en klein lof dient als „stek" te worden geveild. JARENLANG SLECHTE SPIJSVERTERING Nu voelt hij zich 10 Jaar jonger „Sinds einde 1918 to* twee jaar geleden, heb li: geleden aan een slechte spijsverte ring. Ik heb alles geprobeerd waar ik maar van hoorde en toch leed ik steeds aan indi gestie, pijnen in den rug en een gevoel van opgeblazenheid. Toen heb ik Kruschen Salts geprobeerd en nu zou ik er niet meer bui ten willen. Ik vaar al 42 jaar en ik ben ge wend aan het ruwste voedsel. Kruschen heeft mijn leven tot een plezier gemaakt. Ik kan U de verzekering geven, dat ik mij nu 10 jaar jonger voel en veel frissöher. Voor die paar guldens per jaar. die Kruschen kost, zou ik het niet willen missen." J. F. B. te C. De oorzaak van Uw indigestie is, dat Uw inwendige organen hun werk niet naar be- hooren verrichten. Uw voedsel, in plaats van verteerd en door het lichaam opgenomen te worden, wordt in Uw maag en darmen- op- genoopt en veroorzaakt daardoor schadelijke stotfen.Deze gifstoffen z(jn niet alleen aan leiding tot lastige indigestie, maar zij onder mijnen Uw gezondheid, infecteeren Uw ge wrichten met rheumatiek en jicht en maken den weg vrij voor een menigte andere ziek te-verschijnselen. Kruschen Salts heeft een onmiddellijke aansporende werking cp de inwendige organen, waardoor alle schade lijke stoffen geregeld en volkomen uit het lichaam verwijderd worden. Ki li sell en Salts is uitsluitend verkrijgbaar i n„"e aP°fbekers en erkende drogisten a t 0.90 en i 1.60 oer flacon, omzetbelasting in begrepen Stralende gezondheid voor 1 cent per dag r,et op. dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de bnitenverpakkinde naam Rowntree Handels Maatschappij Am sterdam, voorkomt. Adv

Maas- en Scheldebode | 1936 | | pagina 5