Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden IN HOC SIGNO VINCES JHR. MR. CH. J. M. RUYS DE BEERENBROUCK* WOENSDAG 22 APRIL 1936 5tE JAARGANG NO. 4290 UIT DE A.R. PARTIJ Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN. SOMMELSDIJK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent. Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. VERWERPELIJKE NEUTRA LITEIT De neutraliteits-idee welke in deze dagen weer door tracht, te werken, mogen wij ais Mijdende christenen niet voeden. Zeker, er zijn ook op staatkundig terrein een zeker aantal vragen, welke zich om de neutrale zóne bewegen, dat zal i. der toe stemmen, die laten wij buiten beschouwing, die erkennen ook wij. Maar daarnaast is het zoo, dat het begin sel schier overal in mee moet spreken. Dik werf blijkt het, dat. dingen welke voor ons niet zoo belangrijk schijnen, tooh groote geestelijke waarden tot ondergrond hebben. En juist die christelijke ondergrond in ons volksleven moeten wij waardeeren en de invloed daarvan zoo mogelijk verstevigen. Met een oppervlakkige kennis van zaken zijn wij met klaar, want daarmede bcnadee- len wij dikwerf eigen invloed ran beginsel. De Christelijke Staatkunde geeft een heil zame vrucht aan hen die ze beoefenen, aldus drukte Groen zich uit. Maai' met die staatkunde alleen zijn wij niet klaar, daar mogen wij niet hij blijven staan. Op alle terrein des levens moeten de christelijke beginselen uitgedragen worden. Adeldom verplicht. Te ijveren voor een christelijke, voor een A.R. politiek en toch op andere terreinen des levens datzelfde be ginsel niet lioog te houden, verraadt slap heid van belijden. Au willen wij niet critisch zijn, wij er kennen de groote moeilijkheden welke zich in het leven voor kunnen doen, doch tevens mogen wij don oisch nooit los laten, om ons beginsel uit to dragen. Wij menschen zijn dikwerf zoo eenzijdig. Wij ijveren voor een christelijke vak organisatie voor onze arbeiders, want die hooren in geen moderne bond thuis, dat voert hen in de armen van de roode begin selen. Wij ijveren voor christelijk lager onder wijs, maar tooh verder'komen wij vaak niet. Diezelfde eisch welke wij voor onze arbei ders aanleggen, moeten wij ook voor de patroons aanvaarden. Die eisch van christelijk onderwijs moeten wij ook voor de rijpere of rijpende jeugd aanvaarden. Doen wij dat niet, dan is dat een tekort in ons belijden. Dan zijn wij niet conse- kwent, maar laten ons overheerschen door bet dualistisch beginsel der neutraliteits- if,ee. Dan aanvaarden ook wij de valsche scheiding tusschen Natuur en Genade. Vooral nu, zal men zich wel degelijk heb ben af te vragen, wat het beginsel van ons eischt en dat, maar dat alleen moeten wij voorop stellen. Vooral nu moeten wij den geest dezer eeuw waderstaan. Dat behoeft altijd niet met groote dingen gepaard te gaan. Ieder, hoe eenvoudig hij zij, drage en belijde zijn beginsel uit op alle terrein des levens. Dat vraagt het beginsel zelf, het vraagt om erkenning, want het is van goddelijke oorsprong. Nederlandsche Meelcentrale De Nederlandsche Meelcentrale maakt bekend: liet gedeelte van het prijsverschil per 100 kg. voor den invoer van tot veevoeder ver werkte oliehoudende zaden, pitten en noten, bedoeld in artikel S, b, onder 2°, van de Crisis-Akkerbouwbeschikking 1934 I, is vastgesteld als volgt: Inklaring van Inklaring van C0 April af t/m 1 Mei af t/ra S0 April 1036: 31 Aug. 1830: voor lijnkoeken... 1.30 1.20 voor soyaschroot.. .85 .85 voor soyakoeken.. 1.10 1.10 voo.r grondnoot- ltoeken .60 .45 voor grondnoot- schilfers 1.30 1.25 voor cocoskoeken 1.10 .85 Voor Ned. Oost- Indische COCOSr koeken ,—.60 „—.43 Voor tot andere soorten veevoe der verwerkte oliehoudende za den, pitten eu noten „—.50 „—.50 Voor de goede orde wordt opgemerkt, dat bedragen niet is begrepen liet in b, onder 10 van voornoemde be schikking bedoelde gedeelte van het prijs verschil. Ind'on t""n 7,ijn imnort op verderen ter mijn nu reeds wenscht vast te leggen tot EEN KATHOLIEK VAN INNIGE VROOMHEID Een der meest op de voorgrond tredende staatslieden is heengegaan In de ongesteldheid van Z. E. jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beeren- brouck, minister van staat, was de laatste dagen een dusdanige ver ergering ingetreden, dat observatie in een ziekenhuis noodig' werd ge acht. De zieke werd Vrijdagmiddag naar het St. Anthonius gasthuis te Utrecht ovgygebracht, alwaar hij na korten tijd kalm en zacht is ontslapen. Naar wij vernemen zal de begra fenis van het stoffelijk overschot a.s. Dinsdag plaats hebben te Vorden. Met jhr. mr. Charles Joseph Marie Ruys de Beerenbrouck is een der moest op den voorgrond tredende staatslieden van ons land heengegaan. In de Katholieke Staats partij, welker beginselen hij gedurende zijn ganscbe politieke loopbaan, krachtig heeft voorgestaan, oen der voornaamste, figuren, is hij als premier en als voorzitter van de volksvertegenwoordiging een persoonlijk heid geweest van groote beteekenis voor het staatkundige leven van geheol ons volk. Hij paarde de typische karaktereigen schappen van den Limburger, diens opge wektheid, gemoedelijkheid en gevoel voor humor aan een levendig besef van de reali teit, dat hem in staat stelde, do wezenlijke verhoudingen in liet politieke eu sociale leven van ons volk scherp te onderkennon. Onder zijn aangeboren vroolijkheid scholen een diepe ernst, en een sterk gevoel van de verantwoordelijkheid, welke hij in zijn hooge functies te diagen liad. Beu Katholiek van innige vroomheid Daarbij bezielde dezen Katholiek een innige vroomheid, waarvan hij in het open bare leven slechts uiterst zelden liet blijken maar welke als een levende, kracht in zijn menschelijkhcid heeft gewerkt. De bezoeken welke hij herhaaldelijk aan kloosters bracht en zijn verblijf aldaar sproten voort uit zijn behoefte om in afzondering van de wereld te vertoeven in een sfeer waarin hij de dingen des geestcs ongestoord op zich kon laten inwerken, en tevens de kracht kon opdoen, welke hi.i voor zijn moeilijke en vermoeiende» arbeid in zoo groote mate behoefde. Aristocraat van geboorte toonde jhr. Ruys do Beerenbrouck in den dageiijkschen om gang oen grooten eenvoud en stelde hij be lang in hot lot van allen, zonder onder scheid, die hem in welken rang ook ge plaatst bij zijn werk ter zijde stonden. Wars van alle gewichtig vertoon bleek hij voor wie hem eerlijk tegemoet trad van een beminnelijke innemendheid. Zijn menschenkennis zeide hem wie hij zijn vertrouwen kon geven, en menigeen die hem in het torentje bezocht waar het kabinet van den minister van binnenland- sche zaken zich bevindt, zal zich belang wekkende gesprekken herinneren welke hij daar mocht voeren met den premier als deze uit zijn vele herinneringen aan zijn politieke loopbaan boeiend vertelde. Uit die gesprekken bleek ook herhaaldelijk rle groote objectiviteit waarmede Ruys de Bee renbrouck in liet staatkundige leven oor deelde. Zijn loopbaan Jhr. mr. Charles Joseph Marie Ruys de Beerenbrouck werd op 1 December 1873 te Roermond geboren als oudste zoon van jhr. mr. G. L. M. H. Ruys de Beerenbrouck, die van 18S81891 minister van Justitie ge weest was in het kabinet-Maekay en van 18931918 Commissaris der Koningin in de provincie Limburg. Hij bezocht de gymnasia te Maastricht en te 's-Gravenhage, studeerde daarna aan de Universiteit te Leiden en promoveerde op 17 December 1895 tot dr. in de rechtsweten schap op een proefschrift „Het strafrecht in het oude Maastricht". Na zijn promotie oefende hij eerst eeni- gen tijd te Maastricht de advocatuur uit doch werd weldra ambtenaar van hot O.M. bij het kantongerecht aldaar. Zijn aange- bovengenoemde prijsverschillen, gelieve men zich daarover met de Nederlandsche Meelcentrale te 's-Gravenliage in verbin ding te stelleti. name omgangsvormen, gepaard aan een zekere gemoedelijkheid, maakten hem in Zuid-Limburg weldra zóó populair, dat hij algemeen „Jonker Charles" werd genoemd. Heeds in 1905 kreeg liij z tting in de Tweede Kamer voor het kiesdistrict Gulpen en zag sedert zijn mandaat telkens hernieuwd. In de r.k. Kamerfractie, waar hij tot de meest vooruitstrevende leden behoorde, nam hij spoedig een eervolle plaats in. Vooral aan land- en mijnbouwaatigelegenheden wijdde hij zijn bijzondere aandacht. Toen zijn vader in I91n zi.in ambl- neer legde en Jhr Charles Ruys zijn plaals in nam, moest hij zijn kamerzetel prijs geven. Nog geen half jaar bekleedde hij deze'hooge. positie of hij werd naar Den Haag geroe pen om een kabinet, steunende op ne rech terzijde, samen te stellen, hetgeen leidde tot het optreden van liet 1ste ministerie Ruys do Beerenbrouck, waarin hij zelf het depar tement van Binnenlandsche Zaken t ooi zijn rekening nam, De jongste premier Een jóngere man dan Ruys hoeft in ons land nooit aan 't hoofd der regeering ge staan. Toon de algemeene verkiezingen in 1922 de rechtsche meerderheid in de Tweede Ka mer 'bestendigden, bleven Jhr Ruys en zijn nieesU' ambtgenoot en in hun functie. Dit 2de ministerie-Ruys vroeg echter in October 1923 ziin ontslag wegens de verwerping van het ontwerp-Vlootwet dooi- de 2de Kamer. Daar het na een ministrleele crisis van eenige maanden niet mogelijk bleek een ander Kabinet te. vormen, willigde do Koningin het verzoek om ontslag niet in, zoodat een eenigszins gereconstrueerd mf- nisterie-Ruys tot September 1925 do tetlgels der regeering in handen hield. Nadat Jlir Ruys 7 jaren minister-presi dent was geweest, kreeg hij opnieuw zitting in de Tweede Kamer (1925), welke hem op no. 1 plaatste van liet drietal, waaruit, de Koningin den Kamervoorzitter benoemde. Van 1925—'29 heeft hij de vergaderingen der Kamer op waardige onpartijdige wijze ge leid. In Nov. 1925 volgde liij baron Van Wijnbergen op als voorzitter der R. .K. Staatspartij. Het derde ministerie-Ruys de Beeien- brouck regeerde van 10 Augustus 1929 tot 26 Mei 1933. Als gevolg van de aanneming van een motie-Boon tot schorsing van de beraadsla ging over liet wetsontwerp tot verminde ring van het aantal rechtbanken is liet toen tot kamerontbinding eu vervroegde verkie zing gekomen, waarna liet kabinet-Ruys aftrad. Sedert 31 Mei 1933 was Jhr. Ruys weder kamervoorzitter. Vermeld worde nog dat hij dertien jaren lid is geweest van den gemeenteraad van Maastricht, waar hij een werkzaam aandeel heeft gehad in dc regeling van de rechts positie cn de pensionneering van het gc- meen t epersoneel, In de verbetering dor volkshuisvesting en in de invoering van dc werkloosheidsverzekering. Jhr Ruys do Beerenbrouck was voorts mede-oprichter van de katholieke Sociale Actie in Nederland, waarvan hij tot tie reorganisatie in 1912 voorzitter is geweest, mede-oprichter van liet Limburgsche Groene Kruis en van de R. K. Reclasseeringsver- eeniging in Nederland. Bij het begin van den oorlog werd hij be noemd tot regeeringscommissaris voor de verzorging der Belgische vluchtelingen in het Zuidelijk gedeelte van Nederland, wel ke functie hij hij zijn benoeming tot com missaris der Koningin in Limburg neer legde. In de katholieke goh-el onthoud in gsbe we ging heeft Jhr Ruys de Beerenbrouck even eens een belangrijko rol gespeeld,- Vele hoogs onderscheidingen In 1927 erkende de regeering zijn verdien sten door hem tot Minister van Staat te benoemen. Vele hooge ouderscheidingen, ook lmitcnlandsche. zijn hem ten deel gevallen- Hij is o.in. Kamerheer iu Buitengewonen Dienst van If. M. de Koningin; Comman deur in i.e Orde van den Nederlandschen Leeuw en hij droeg het Grootkruis in de Orde van bet Legioen van Eer van Frankrijk. Jhr Ruys was ook voorzitter van den Mijnraad en lid van den Bo-scliraad. Èenigo jaren geleden heeft hij een ernstige operatie ondergaan, waardoor hij zijn kracht niet ten volle heeft kunnen behouden. Des ondanks heeft hij zijn arbeio ten bate van het. land voortgezet. Dat zijn to vroege ver scheiden hiervan een gevolg is, schijnt geenszins uitgesloten. Met Jhr Ruys de Beerenbrouck Is een groot Staatsman heengegaan. Kerk VERSTOORDE GODS DIENSTOEFENING TE D1RKSLAND Kolendamp in de Ned. Herv. Kinderen vallen bewusteloos uit de banken Zondagmorgen werd de godsdienstoefe ning in do Nod. TIerv. Kerk te Dirks- land, welke geleid Ward door Ds C. van der Wal, verstoord, doordat ver schillende menschen tcngevolgo van kolendamp, zich onwel voelden Volgens het N. v. d. D. vielen midden in den dienst drie kinderen bewusteloos uit de banken. Dr Boot, die in het kerk gebouw aanwezig was, droeg de kinde- ren naar buiten cn na toepassing van kunstmatige ademhaling, konden ze naar huis worden gebracht Ondertus- schen verlieten ook eenige dames, die zicli eveneens onwel begonnen te voelen, de kerk. Een cn ander veroorzaakte groote eonsternatio en na anderhalf uur zag do predikant zich genoodzaakt den dienst te beëindigen, daar ook hij door zware hoofdpijn werd gekweld. Sommige vrouwen moesten geholpen wor den om het gebouw te verlaten, niet weten de, wat er eigenlijk gaande was. De taxi's hadden druk werk om de zieke menschen naar huis te brengen. Een juffrouw moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Van de bediening van den Heiligen Doop en liet aannemen van nieuwe lidmaten, moest worden afgezien, terwijl do avonddienst werd afgelast De ooi-zaak moet gezocht worden in 't feit dat thans een nieuwe centrale verwarming in aanbouw is. Do daarvoor dienende schoorsteen was aangesloten op die van de kachel. Zoodoende trok het buizennet in 't gebouw harder en kwam er op deze wijze kolendamp in het kerkgebouw. Een laffe inbraak Werkloos gezin beroofd Inbrekers hebben Zondagavond in een woonhuis aan de Marnixstraat te Am sterdam een werkloos gezin beroofd van het weinige, waarvan het moest leven Het gezin woont in een der dichtbevolkte blok ken volkswoningen aan de Marnixstraat. één hoog voor, en heeft de gewoonte den Zondagavond ergens anders door te bren gen. De daders schijnen hiervan op de hoogte te zijn geweest. Toen de familie Zon dagavond tegen tien uur huiswaarts keer de, vond zij dc deur van do woning open gebroken, evenals do deur van de binnen kamer. Hieruit waren een busje niet veertig bijeengespaarde kwartjes, een bankbiljet van tien gulden alsmede eenige losse gul dens verdwenen. Bovendien bleken de laffe indringers den muntmeter te hebben ge licht. De slag voor het berooide gezin is zeer zwaar. Een huwelijkszwendelaar gesnapt De politie te Amsterdam heeft een heer gearresteerd, die reeds verschillende meisjes, door middel van valsche voorspiege lingen heeft opgelicht. Hij knoopte kennis aan met zijn slachtoffer*, maakte met haar huwelijksplannen en deed het voorkomen, alsof hij er warmpjes bijzat. Als de verloving dan eenigen tijd geduurd had, kwam hij bii zijn geliefde aan met de boodschap, dat hii geld noodig had, maar dat hij op dat mornet niet bij zijn bank terecht kon. De verloofde was dan wel zoo vriendelijk om hem een bedrag voor te schieten, soms deed zij dat zelfs verschillende keeren achter elkaar. Het slot van het liedje was steeds, dat de man met het geld verdween en niets meer van zich liet hooren. Verschillende meisjes heeft hij op deze wijze benadeeld voor bedragen varieerend van tien tot honderd gulden. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Doodelijke auto-ongelukken Op hot gevaarlijke kruispunt van den rijksweg AmsterdamAmersfoort en den weg LarenHilversum heeft Zondag middag te omstreeks kwart over twaalf de 24-jarige motorrijder II. A. Miinee uit Haar lem bij een botsing met een uit de richting Laren komende auto het leven verloren. De heer M. reed met zijn motorrijwiel achter een luxe auto welke hij het kruis punt do richting Hilversum insloeg. Uit de richting Laren kwam met groote snelheid een auto aangereden, bestuurd door den lieer Kuier, wethouder van Blarirum, die den van rechts komenden motorrijder te luat opmerkte. Het motorrijwiel botste te-gen de auto, ten gevolge waarvan do berijder tegen den grond gesmakt werd. Spoedig waren een paar artsen ter plaatse, die bet slachtoffer der eerste hulp verleening, waarna deze naar bet, St. Jam ziekenhuis te Laren werd overgehr; ebt. Onderweg is do man aan zijn wonden lie zvveken, Te St. J a c. Pa roe li ie (Fr.) is op den Kaaalsteriveg de 50-jarige P. R., wonende aan den Ouden Bildtdijk, die onder den in vloed van sterken drank verkeerde, bij bet oversteken van den weg door een vracht auto gegrepen. Do man werd ernstig ge wond. Dr. Wassenaar liet hem naar het Dlakonossenliuis te Leeuwarden, overbren gen, waai' R. is overleden. Bij Schoondijke is op de kruising van den provincialen weg Schoondijke— IJzendijke met, een zijweg do 59-jarigo land arbeider Oosterling, die op do fiets reed, door een auto overeden en op slag gedood. Deze auto, c.io toebehoorde aan. den I.e Grand uit Oostburg, en bestuurd werd door diens chauffeur, kwam uit de richting Schoondijke, toen Oosterling plotseling van links uit den zijweg schoot. Een aanrijding was onvermijdelijk met liet gevolg, dat dc fietser gegrepen cn op slag gedood ivenj. De politie heeft de zaak in onderzoek. Oosterling was gehuwd en vader vau twee kinderen. Haringvisscher in het IJselmeer verdronken -Zondagochtend is do 21-jarige ongehuwde haringvisscher Sietse Visser, wonende te Harderwijk, bij het binnenhalen van de netten in de zee ten noorden van Har derwijk, doordat hij een slag van de giek kreeg, overboord geslagen. Visser ivas met eenige andere visschers aan boord van de H. IJ. 24. behoorende aan den Coöperatieven vischhandel te Harder wijk in do vroegte uitgevaren om netten binnen te halen. Zijn maats slaagden er na veel moeite in hem binnenboord te halen; hij had het bewustzijn toen reeds verloren. Pogingen 'om de levensgeesten op te n ek ken. bleven zonder resultaat en toen liij dan ook aan wal werd gebracht, kon men slechts den dood constateeron. Felle brand te De Lier Veilingsgebouwen aangetast Vrijdagochtend te ongeveer half negen is te De Lie r een felle brand uitgebroken. De brand is door tot nu toe onbekende oorzaak uitgebroken in het zoogenaamde oude veilingsgebouw Westeriee, in de op slagplaats van den groentenexporteur J. de Jong. In deze opslagplaats was een groote hoeveelheid papier, stroo en kratten voor liet verpakken van groente en fruit opge slagen. Het vuur vond in dit materiaal gre tig voedsel en spoedig sloegen de vlammen naar alle kanten uit. Toen de brandweer van De Lier ongeveer een kwartier na bet uitbreken van den brand ter plaatse verscheen, stond liet geheele oude Veilings- gebouw in lichter laaie. Aangewakkerd door den wind, sloeg liet vuur over naar de groote pakloods van den heer C. Disselkoen en naar het gebouw van de aankoop-ver- eentonig „De Lier". Het blusschingswerk werd onder leiding van den burgemeester, den heer C. J. van der Hoeven, krachtig ter hand genomen. De weg langs de brandende gebouwen, die geheel aan het. vuur ter offer zullen allen, is door de politie afgpzet. Daar de brandweer van De Lier vrees de, dat zij verdere uitbreiding van den brand niet zou kunnen voorkomen, heeft de burgemeester assistentie gevraagd aan do brandweer van Delft. De strijd van de Liersche 'brandweer bad Intusehen zooveel succes dat het woonhuis van tie veilingmeester kon worden behou den. terwijl ook liet gevaar voor de molen kon worden afgewend. Om ruim 9 uur arriveerde de Delftsche brandweer die met 2 stralen bij de blus- sching hpgon te asristeeren, waarna het pleit spoedig beslecht was. De schade die is aangericht wordt wat betreft het gebouw op f 15000 geschat, ter wijl de opgeslagen materialen, hoofdzakelijk van de Coöperatieve Inkoopvereen., op 1 10.000 geraamd wordt. Alles was verzekerd. Op liet terrein van do hrand waren onder meer aanwezig do burgemeester van Naaldwijk en de hoofdcommissaris van po litie te Delft. Omtrent de oorzaak van de brand tast men volkomen in liet duister. KIJKSLANDBOUWIVINTER SCHOOL DORDRECHT Het einddiploma ontvingen: F. A Bom, Klaaswaal; H. P. van Dongen. Werkendam; R. van den Hoek. Ridderkerk; J. W. Kappei- iiof, Dordrecht; G. Leeuwenburg, Rhoon; A. H. Mijs. Sommelsdijk; J. Voordendag, Strijen; F. G. Zwaai, IJsselmonde. Prov. Verband van A.-R. Studie- en Propagandaclubs Zuid-Holland Wat het Verband beoogt Het kortgeleden opgerichte Provin ciaal Verband vau A.R. Studie- en Propagandaclubs in Zuid-Holland i- een organisatie, welke in dezen tijd, onder Gods zegen, veel in het belang van de uitdroging der A.R. beginse len in dat gewest kan doen, en ook be vorderlijk kan zijn aan een gezonden organisatie-opbouw. Maar dau is ook hartelijke samen werking eisch. Slechts bereidheid bij do leden om op de A.R. wijze de partij ook in deze organisatie te dienen en er niet de kantjes af te loopeu, maar aan te pakken en vast te houden, zal noodig zijn om het gestelde doel te bereiken. Do komende verkiezings strijd zal de A.R. paraat moeten vin den en daarom dient thans reeds voorbereidend werk te worden ver richt. Do nieuwe organisatie stelt zich, volgent aiaikol 4 van haar reglement, ten doel: a. liet oprichten en in stand houden van plaatselijke clubs en van kringen te bevor deren en li. alles le doen wat dienstig kan zijn tot verbreiding der A.R, beginselen in Zuid-Holland. Naast elke Kiesvereeniging eou mobiele colonne, een studie- en propagandaclub, dat is het ideaal, aan de verwezenlijking waar van liet Provinciaal Verband krachtig w il medewerken. Ter bereiking van liet gestelde doe) denkt liet bestuur verschillende middelen aan te wenden, zoouls streek vergaderingen, uitwis selen van inleiders, enz. Na do oprichtingsvergadering, waarvan destijds verslag werd gegeven, werd aan stonds met oen arbeid begonnen. Dezer da gen heeft liet bestuur nu uitvoerig de plan nen besproken eu besluiten beireffeudo de uitvoering daarvan genomen. In nauwe sa menwerking met liet landelijk Verband zul len alle in aanmerking komende Kiesver- eonigingen schriftelijk worden bewerkt en zoo noodig persoonlijk door één der be stuursleden worden bezocht. Een vordeeling van uit werk over de geheele provincie is in voorbereiding. Voorts zullen in de komende maanden streekvergaderingen met propagandistisch karakter worden voorbereid, opdat deze iu het begin van liet, najaar kunnen worden gehouden. Voor deze vergaderingen komen in aanmerking Wadoinxveon en omstreken. Meerkerk—Groot-Aumiers e.o. en liet eiland Flakkee. Ook is bet Prov. Verbandsbestuur voorne mens te trachten de jaarlijksclie September- vergadering van liet landelijk Verbandmeer tot een hoogtijdag te maken door o.a. bot bezoek daarvan te organiseerert. De clubs zullen hierover nadere medcdeelingen ont vangen. Het bestuur van bet Prov. Verband is thans als volgt samengestehi: A. Warnaar, Hazerswoude, le voorzitter: A. li. de Kwaad- steniet. Rotterdam, 2c voorzitter; J. A, Nap, Rotterdam, le secretaris; A. van Bos, Öegst- geest, 2o secretaris; A. v. d. Berge. Gouda, penningmeester; II, Pons, Rhoon; D. Aigra, Lisse; J. C. Blonk, Boskoop; J. Droji en J. Groen evvegen, 's-Gravenhage; N Teeuvveu, Gouda. Het secretariaat, gevestigd Vierhavens- straat 39, Rotierdam-West; is gaarne bereid alle gewenschte inlichtingen te verstrekken. De oprichting van liet Provinciaal Ver band Zuid-IIolland mag zeker gezien wor den ais een blijk van herlevend A.R. par!ij le ven, in dezen tijd moer dan ooit noodza kelijk. Maar dan mag het het Verbandsbestuur ook niet aan de noodige medewerking ont breken, een medewerking welke vrucht, is van het kennen der waardij van de A.R. be ginselen voor land en volk. Onze partij wacht straks een zware strijd en op onzen arbeid kan slechts dan de zegeil des Heeren worden verwacht, indien het bidden met werken gepaard zal gaan.

Maas- en Scheldebode | 1936 | | pagina 1