Antirevolutionair voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden Orgaan IN HOC SIGNO VINCES t 1936 woensdag 1 april 1936 ■78 ER 51e jaargang n°. 4284 Vergadering V.V.V. te Ouddorp IWERIJ iRDAM vivSKi loos en 11916 3n, met 'n klein nar het 3 middel nden te ïdsteen, zonder lewor- naar dó K A A T 'jn Miceert In jzend ar- ii eersten and van beslaat 2 het por- .end door uiteen, dat e tij ten een oor Noord één land in zal bléven van den 66- ■itver schrijft an den eer- erland (het een „slums" rust geniet, hodes waar- an zou kun- mpathie met Ingeland en i samenwer- k deel moet De samen- eersten mi- atieke zorg g heeft ont- Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN 6 ZONEN. SOMMELSDIJK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent. Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. t - ONZE BOEEEN De aanslagen, wellce op onze rustige boe renbevolking ondernomen worden, zijn vele. Men tracht vooral van fascistische zijde hen te hewegen om een aaneengeslo ten front te vormen. Critiek en nog eens critiek wordt op de bestaande orde uitge bracht. Tegen deze beweging moeten wij met alle ernst waarschuwen, wij weten wol, dat onze boerenbevolking beginselvast is en dat ze zich mitsdien niet zoo gauw over het paard zal laten tillen. Doch wij mogen anderzijds de verwoes tende kracht van die beweging niet onder schatten, want velen zijn er welke nu door deze aanslagen bedreigd worden. Men spiegelt dan verandering van re giem voor, daarbij gaat men uit van de verkeerde gedachte, dat de Overheid welke wij bezitten, de grootste schuld aan de crisis heeft en alsof een andere vorm van regeering daarin verandering zou kunnen brengen. Niets is minder waar dan dat. Onze regeering doet wat zo kan, na in gewonnen advies van de boeren-organisa- ties, om de groote bittere strijd om liet bestaan te verzachten. Iedere andere regeering zou niet meer kunnen doen. Natuurlijk zijn er klachten, doch die vin den, zoo ze gegrond zijn, een willig oor bij de regeering. Een Fascistisch of N.S.B.-bewind zou daar geen verbetering in kunnen brengen. Dan zou er gewoon gedicteerd worden dooi den Leider. Als wij letten op de finantiee- le geste om 1 pet rente voor Staatslecningcn te voteeren, moeten wij de poging van die heeren niet te serieus nemen, want zoo iets demonstreert op duidelijke wijze het on zinnige van die beweging. Alleen vasthoudend aan de bestaande or de, ons stellende achter de Regeering, kun nen wij met vertrouwen de toekomst tege moet gaan. Want onze God zal deze don kere tijden ongetwijfeld daar toe dienstbaar maken, dat wij ons in geloof aan Hem over loeren geven, wetende dat Ilij alleen in staat is de slaande liand, waarmede Ilij de inwoners der wereld bezoekt, in te trekken. Docli daartoe moet er in onze harten ge loof zijn. s= ONZE KLEINE BOEREN Naar aanleiding van een ingezonden stuk komen wij nog eens even terug op de steun aan de kleine boeren. Eerlijk gezegd is de houding van den Minister voor ons onbegrijpelijk, wij geloo- ven wel, dat wij het kunnen begrijpen, maar billijken niet. De zaak is deze. Het meerendcel der kleine boeren, welke buiten Flakkee en Zeeland, voornamelijk die, welke in do zand- en weidestreek wonen, hebben naast hun land ook over het algemeen een klei ne veestapel. Eli aan die groote groep heeft de Minis ter bij de steunmaatregel het eerst ge dacht, daarom worden die geholpen. Maar wij vragen ons in gemoede af, is de nood onder onze kleine boeren minder groot? Wel neen immers. Een ingewijde kan weten, dat de nood onder hen zeer groot is. Daarom vinden wij het onbillijk, dat juist de kleine bouwboeren uitgesloten worden. Zij hebben het juist zoo ontzettend hard noodig. Het zou ons verblijden als de Minister ook hen zou willen steunen, het uitvoeren daarvan zou wegneming eener thans bestaande onbillijkheid zijn. 111 ONZE LANDARBEIDERS Onze landarbeiders hebben liet ook hard, de werkloosheid is het vreeselijkc kwaad, dat lien teistert. De roode vakbeweging doet al het mo gelijke, om deze toestand uit te buiten tot haar voordeel. Vooral op de jonge arbei ders tracht zij beslag te leggen, om hen straks in te lijven in do gelederen van hen die den klassenstrijd voeren. Daarom is het een groote zegen, dat wij een Christelijke Landurheidcrs-Veroeniging bezitten, welke al het mogelijke doet, om de doorwerking der Christelijke beginselen op het maatschappelijk terrein te bevorde ren. Alleen konsokwento doorwerking dier beginselen, is het beste medicijn tegen den voortvrctcnden kanker der klassenstrijd. Onze mannen en zonen welke zich in de Christelijke landarbofders-vereeniging or- ganisceren, zijn geen socialisten. Neen, het zijn mannen, welke zich scharen om het beginsel dor II. Schrift, welke zich opma ken om die Christelijke beginselen uit te dragen in hun vcroenigingsleven, maar van daar uit. ook in de maatschappij. Zij willen ecu zoutend zout, een lich tend licht zijn. Daarom hebben zij behoefte aan ons aller steun. i 5c JAARVERGADERING VAN „EXCELSIOR" Vereeniging van oud-leerlingen van Landbouwonderwijs op Goeree en Overflakkee Ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan hield bovengenoemde vereeniging een feeste lijke bijeenkomst in hotel Spee te Sommcis- dijk, op Donderdag 26 Maart. De groote zaal was goed gezet, toen do voorzitter, de heer v. d. Vel d c, de vergadering met een inlei dend woord opende Door den heer Smits, het vorig hoofd der Landbouwschool, was op een der laatste les sen liet aansluiten bij een der bestaande jon geren-organisaties bepleit. Mok kwam toen uit den kring der leerlingen met het, plan een eigen vereeniging op te richten. Op ecu speciaal daartoe Ueiegue praatavond werd aanvankelijk over alles cn nog wal gespro ken, maar niet over de oprichting eener ver- eouiging. Aan het eind der vergadering werd dan ook de vraag gestold of men nu tot de oprichting eener vereeniging zou overgaan. Nu cenige besprekingen was liet resultaat dat met een 10-tal leden de vereeniging op gericht werd. Van meet af stelde „Excelsior" zich ten doel de fouten van andere organi saties te voorkomen. Elke maand werd ver gaderd om de saamhoorighcid te bevorderen. Men koos een proefveldsysteem dat al de Ie den aan het werk stelde. Do leden uiaakten zelf inleidingen voornamelijk over practl- sclio onderwerpen. Dit was ecu belangrijk punt om de leden te lecren spreken op de vergaderingen. Zag men in de oudere orga nisatic maar niet al te veel dat men het thuis wol wist, wat moest en wat verkeerd was, maar op de vergadering zag men er le gen op het woord te ragen. Aanvankelijk begonnen niet 10 leden is dit aantal thans gestegen tot 56 met ruim 20 donateurs. Verschillende excursies zijn gehouden. Met de zusterorganisaties wordt thans prettig samengewerkt. Was in het eerst de verhou ding niet wat het moest zijn, tiet laatste jaar is alles in goede harmonie gegaan. De be kende ontwikkelingsdagen zijn b.v. een ge volg van de samenwerking van Ceres, l'iik keescih Belang cn Excelsior. De Voorz. dankt secretaris en overige be stuursleden voor hun medewerking, den wcled. heer Smits, het huidige hoofd der Landbouwschool alhier, voor zijn steun ais eerc-voorz., den welcd. lieer van Riet, Rijks landbouwconsulent, voor zijn medewerking, en voorts liet bestuur van de Landïouiv- suliool voor tiet gebruik van een schoollokaal voor vergaderingen. Spr. verdedigt nog eens krachtig de noodzaak van een goede jonge ren-organisatie. Ontwikkeling is noodig. De tijd, dat iemand, die nergens voor geschikt was, boer werd, is voorbij. De lieer L u ij e nd ij k, secretaris, geeft een overzicht over do afgeloopen vijf jaren. De vereeniging is definitief opgericht 27 Febr. 1931. De heer v. d. Velde, voorzitter, is het eenige bestuurslid dat vanaf de oprichting nog zitting heeft. Er zijn 50 algemeene ver gaderingen gehouden. De vveled. heer Smits heeft op 39 vergaderingen lezingen gehouden over zijn ervaringen in binnen- en buiten land. Dit toont wel de belangstelling die de hoer Smits voor de vereeniging heeft. Ver schillende excursies zijn gehouden. Film avonden betreffende de landbouw, o.a. de Landbouwfilm van het C.B. „De groote ge dachte". In samenwerking met de zusterorganisa ties zijn de Ontwikkelingsdagen gehouden. Do tentoonstelling „Flabela" was een succes voor „Excelsior". Do lieer Raas, penningm., gaf een finan- tioel overzicht. Ondanks alle crisis-moeilijk heden tooncn de financiën een gunstig beeld. Dc penningm. wekte op vooral lid of dona teur te worden. De oudore landbouwers moe ten tocli zeker allen donateur zijn van deze jonge ren-vereeniging. De heer J o p p e feliciteert de vereeniging namens do vereeniging „Ceres" en wijst spe ciaal op de activiteit van den voorzitter, die steeds leiding wist te geven. De vereeniging van Oud-Leerlingen van Landli. Huishoudonderwijs kwam ook geluk- wonschen en bood een mooie bloemenmand aan. In een tweetal propagandastuk]es werd ge loond de beteekenis van den landbouw voor dc geheelc samenleving. Veel en nuttig werk verricht in 1935 Afscheid van bestuursleden De Voorzitter, de heer Pik, opende de vergadering, liet deed Spr. een groot ge noegen allen een hartelijk wekom te kun non toeroepen. Het is, vervolgt Spr., in de vier jaar dat V.V.V. bestaat, wel gebleken, dat zij zioh heeft ingeburgerd en een goe de naam verworven, zoowel bij gasten ais bij ingezetenen van de gemeente. Veel werk wordt gedaan ten behoeve van leden en donateurs, en meestal niet zonder succes. Hit liet jaarverslag zult u straks hoorei! dat 1935 voor de vereeniging en voor Oud- dorp geen slecht jaar geweest is. Ook liet financieele gedeelte stemt tot optimisme. Hopende dat nog veel, ook in deze verga dering voor V.V.V. gedaan zal worden, open ik de vergadering. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd goedgekeurd Jaarverslag 1935 In 't afgeloopen jaar was 't vroemdelin- genbezoek iets minder dan 't vorige jaar; dit is echter een algemeene klacht, die ook uit andere badplaatsen wordt vernomen. Hiervoor zijn verschillende oorzaken: ten le. koud voorjaar, veel Hollanders naai België in 1935 door de lage franc en de wereldtentoonstelling in Brussel. Ook de Zondagssluitiog cn de nieuwe verordening op 't verblijf aan 't strand en in de duinen beeft zeker geen goed gedaan. Niet dat onze pensiongasten daarvan zooveel last hebben, maar er is aan dat alles te veel ruchtbaarheid gegeven. En wie zaken wil doen en daarom graag mcnschen hij ziel 1 ziet, plaatse boven zijn deur nimmer: het is verboden, maar roept: welkom! In de maand Augustus waren alle pen sions en huisjes bezet, liet kampeerterrein was een groot succes. Het aantal kampeer ders bedroeg 337 cn onder hen waren er die reeds voor de derde keer hier kw amen. Er is gekampeerd van 10 Juni tol 10 Sept. Alle lof aan onze kampmeester II. Hoek, die voor alles zorgt en uitstekend de orde weet te handhaven. Ook op particulier terrein werd noga! gekampeerd. Padvinders cn clubs willen liever op een terrein, waar zij geheel vrij zijn. Wij mogen met moed 't nieuwe jaar in gaan, reeds nu komen al weer veel aan vragen voor pension en kampeeren binnen. Wie eenmaal in Ouddorp is geweest, be veelt de plaats als hadplaats cn rustoord aan, en dit is onze beste reclame. Er is weer veel geadverteerd. Reeds zijn door het bestuur weer allerlei nieuwe plan nen gemaakt, maar 't ontbreekt ons vaak aanjgeld. De wandelkaarten zijn een heer lijk reclamemiddel naar buiten, liet was voor onze vereeniging een groote uitgaaf: we moesten 3000 exemplaren laten druk kien, maar dit geld brengt zeker hooge rente op. Als ge dan straks ook hoort van een nadeelig saldo van ƒ236.24, dan moet daar bij rekening worden gehouden, met wat wij er voor hebben. Verschillende V.V.V. op de Z.-Holl. eilan den hebben zich aangesloten, om gezamen lijke reclame te maken onder den naam V.V.V. „Monden der Maas", gevestigd te Brielle. Ook wij hebben ons daarbij aange sloten, omdat gemoenscliappelijke reclame voordeeliger is. Het bestuur vergaderde vier maal. Ecu groot verlies leden vereeniging en bestuur door 't heengaan van de heeren Pik en Brussaard. Wij missen ze in ons bestuur vooral. Ilct heengaan van den heer Pik is een groot verlies voor de verueniging. Hij was toch de oprichter, en werkte en zwoeg de altijd voor de vereeniging, waarvoor hij ons aller dank en liulde verdient. Er werden in 't afgeloopen jaar 163 brie ven verzonden; het aantal leden bedraagl 87, donateurs 21. De voorzitter dankt den secretaris wel voor zijn uitgebreid verslag. Tot onze spijt, zeide spr., is dit voor u ook het laatste verslag dat u voor onze vereeniging heeft gemaakt. De heer C. Sadider brengt hierna namens de commissie tot nazien der rekening zijn verslag uit, waaruit blijkt, dat alle boeken en bescheiden in orde zijn bevonden. Hierna volgt rekening en verantwoording 1935 door den penningmeester, Dr J. R. v. d. Beig. Ontvangsten 447.32, uitgaven 683.56. Nadeelig slot 236.24. De voorzitter merkt op dat het nadeellge saldo feitelijk geen nadeelig saldo is, want daar bezit de vereeniging nog ca. 2800 wan delkaarten voor, die geleidelijk aan ver kocht worden. Nu volgt begrooting 1936: ontvangsten ƒ295, uitgaven ƒ485. Vermoedelijk nadeelig slot ƒ190. De voorzitter: Do begrooting is "Pge- maakt in ruimen zin, we kunnen wel moed hebben dat op 't einde van 't jaar de uit komst eer beter dan slechter zal zijn. De lieer Visser: Is die 15 voji zaalliimi alleen voor dezen avond? Voorzitter: Dal is voor dc algemeene en de bestuursvergaderingen tesainon. De heer Bouinan: Die zaalhuur is tocli wel wat hoog, wij kunnen wol goedkoopor terecht hij Spee of Floliil. Voorzitter: Hier hebben wij het vorig jaar ook al over gesproken, toen was het meerendcel der vergadering er tegen, maar als de vergadering van moening is dat we beter ergens anders kunnen vergaderen, dan vindt liet.bestuur dat ook goed. De lieer Crezee vraagt of die stemming thans wel wettig is, daar geen derde ge deelte van de leden aanwezig is. l.'it het reglement blijkt, dat die stem ming wettig is, dus wordt iiet voorslel-Bou man in stemming gebracht. Het wordt aan genomen niet 9 stemmen tegen en 25 voor. Van den heer T. v. Dam is een schrijven, waarin deze enkele lot liom gerichte ver zoeken naar voren brengt. Ton le. Nainiens verseiiillonde kampeer ders liet bestuur van V.V.V. hartelijk dank Ie zeggen voor de loyale medewerking die zij van het bestuur mochten ontvangen. Ten 2e. Enkelen hadden gehoord dat V.V.V. van plan was liet kampeerterrein electriseli te verlichten. Zij hadden hier tegen ernstig bezwaar, daar dan de primi tieve idee van het terrein zou verdwijnen. Ten 3e. lil de W.C. zagen de kampeerders gaarne cenige hygiënische veranderingen. Na eenige bespreking wordt de brief van T. v. Dam voor kennisgeving aangenomen. N11 volgt bestuursverkiezing wegens ver trek van de heeren Pik, Dr Foppemn en Brussönrd. Rij de eerste stemming worden op don hoer de Uraber 27 stemimen uitgebracht, zoodat deze met volstrekte meerderheid gekozen wordt. Nu volgt voor het tweede bestuurslid stemming tussclien de vijf heeren die 11a den lieer de Braber de meeste stemmen o| zich vereenigdon. Dit zijn de heeren S. Bo- zuicn, P. B. Crezee, Dr Ruizeveld, Joh. Ha- meeteman en S. Akershoek. S. Bezuicn krijgt 11 stemmen, I'. B. Cre zee 14, Dr Ruizeveld 10, Joh. Hameeteman 19 en S. Akershoek 11, zoodat Joh. Hamee teman gekozen is. Deze neemt met dunk aan de vergadering zijn functie aan. Voor liet derde bestuurslid wordt 1111 ge stemd tussclicn de heeren I'. B. Crezee en S. Akershoek. Crezee 19 stemmen, Akers hoek 11 stemmen. Crezee is dus gekozen. Ook hij neemt met dank aan de vergade ring, zijn functie aan. De voorzitter roept de nieuw gekozenen een hartelijk welkom toe. U zult een taak krijgen als bestuurslid van V.V.V., zeido Spr., waarin u veel dank zult kunnen oog sten. Dc aanwezigen worden in staat gesteld zicli weer op te geven voor liet plaatsen van een advertentie op de wandelkaarten en om geplaatst te worden op de pension- lijst. Velen geven zich op voor advertentie oil lijst. De lieer Hoek zal verder deze zaak behartigen hij de leden die niet aanwezig zijn op de vergadering. De scheidende voorzitter, de lieer Pik. neemt dan liet woord: Nu voor mij iiei oogenblik is gekomen mijn waardigheids- u-eken, nl. de hamer, neer te leggen, wil ik een woord vuil dank lot 11 lichten voor de prettige manier waarop gij mij liet ge makkelijk licht gemaakt de vergaderingen te leiden. Ook mijn medebestuursleden een woord van dank voor de loyale samenwer king. Want vooral hij een vereeniging voor vreemdelingenverkeer komen er soms plot seling gevallen voor, waarin direct oen be sluit moet worden genomen, terwijl er al tijd goeu tijd is hiervoor een bestuursver gadering uit te schrijven. Steeds mocht liet een volle goedkeuring wegdragen, wanneer ik als voorzitter oen beslissing had geno men, 111.i. in belang van V.V.V., cn dit u pas later meedeelde. Dan volgt een woord tot onzen secretaris. Ds Foppcmu. Ilij tocli i.- de man, die veel werk voor de vereeniging gedaan heeft, en juist door de tact, die hij bij de beaiilwoor ding wist te treffen, heeft hij veel naam gemaakt naar huilen voor üuddorp als badplaats. Voor V.V.V. Is het dan ook een groot gemis Mat ze 11, mijnheer Foppema'. als secretaris moeten afsiaan. Ik durf echter ook mee de overtuiging uitspreken dat uw opvolger ook zijn best zal doen de belangen dezer streek le behartigen, even als u gedaan hebt, en ik wil de wensch hier uitspreken: Als over vijf jaar de V.V.V haar 10-jarig bestaan zal vieren, dat wij, 11I. alle bestuurders 011 onze oud-voorzitter, de heer Polderman, samen nog eens een kijkje mogen nemen, 0111 ons te overtuigen dat de oprichting van V.V.V. voor Ouddorp een daad is geweest, die veel voordeel heeft bezorgd. E11 hiermede geef ik de ha llier over aan den eere-voorzittor, die hem wel zal willen hante'erën tot voor mij een nieuwe opvolger is aangewezen, (applaus). De cere-voorzitter, de he.r Gobius du Sart, zegt, dat hij gaarne aan liet verzoek van den lieer Pik voldoet. We hebben zoo even het jaarverslag lioorcn voorlezen. Dit stemde 011s tot veel blijdschap, maar ook tot veel droefenis. Want als we van vijf bestuursleden er drie moeten missen, da 1 is liet dit, dat ons tot groote droefenis stemt, dat w ij 11 noode zien heengaan. Want als wij een blik achter ons werpen mijnheer Pik, cn wij de vereeniging na haar oprichting in haar kinderjaren zien toen de toenmalige voorzitter, de heer Pol derman van ons heenging, cn liet bestuur weer met een nieuw lid moest word aan gevuld, waart gij liet, die aan liet lmofd van onze vereeniging gestekt werd. liet was ecu gelukkige keuze van liet bestuur, want nooit hebt gij gefaald dat gene te doen wat in liet belang van dc vereeniging was. Uw leiding bezorgde al tijd de prettige geest, die steeds in bestuurs- eti algemeene vergaderingen gchcersclit heeft. Er is inderdaad moed voor noodig hier in Ouddorp aan liet hoofd van V.V.V. te staan. Want niet alien zijn de vereeniging welgezind. Veel stemmen gaan er op, of liet w el goed is, dat al die vreemdelingen op uuddorp konden. Daarom kan ik hulde Voor de 'Algemeene Nederlandse KnmUevtoonsteWnfl 1936 welke Zaterdag te Dm Zw%en"'a[g°e7tmn Koningin een Uarer leekeningeii Oude dm in JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK Ons plan Heb je zelf al wel eens dagen, weken, maanden lang misschien We rkloos, zonder uitzicht, hunk'rend Naar wat arbeid uitgezien Echode ook in jouw leven Reeds die schrijnend-, rauwe klacht „Jij bent op de marlet des levens 'n Ovcrbood'ge arbeidskracht Of ging jou die lijdensbeker van dit arbeidswee voorbij 'k Weet het niet. Maar vriend, toe luister}, Hor. Uw levenslot ook zij, Als ge 't harte voor uw broeder Op het rechte plekje draagt, Geeft gr gul wat de „Centrale voor Wcrkloozenzorg" u vraagt. Want de bloem van Christelijk Holland Wordt gedrukt door werkloosheid. Maar gij kv.nt dien druk verlichten, Door uw offervaardigheid. Komt, heft op die jonge harten, Maakt die slappe knie u-eer sterk. Steunt „het plan" van de Centrale: Want Jong Holland" snakt naar werk JAN WILNA brengen aan onzen scheidenden voorzit tor, omdat )iij altijd gedaan heeft wat in hot belang van do vereeniging was. Ik ben er van overtuigd, de tolk der vergadering te zijn, wanneer ik u dank breng voor al uw werk. Mijnheer Pik, wc zien u noode gaan. Met 11 verliest üuddorp een hunger, die leefde en werkte ten goede van alle Oud- dorpers. Ik zou in herhaling moeten treden Ds Foppema, met het opnoemen van dc goede eigenschappen van den heer Pik, want ook diezelfde eigenschappen zijn het kenmerk van uw werk. Als ik dc heeren Pik en Foppema voor de vereeniging zag werken, hun ijver en toewijding, clan dacht ik dik wijls bij mezelf: er is tussclven die heeren een wedstrijd gaande wie nu wel liet mees te voor de V.V.V. zal doen. Gij hebt de pen gehanteerd, mijnheer Foppema, waarmede gij een enorm werk verricht hebt, gij zijt toch de man, die de vele vragen moest be- ontwoorden, en gij hebt dit gedaan mot een tact 011 toewijding, die de naam Ouddorp door het gelieele land gevestigd heeft. De heer Brussaard, die hier niet aan wezig is, ook een hartelijk vaarwel. Mijn heer Pik, gij die nog veel werk zult moeten doen, eer voor u de welverdiende rust zal komen, wij wenschen u alles toe wat u en uw gezin nog gelukkiger zal kunnen ma ken. Voor u, Ds Foppema, zal spoedig de tijd aanbreken, dat gij kunt rusten. Wan neer gij echter straks meer in liet centrum van liet land zult konen, dat gij nog vele prettige horlnneringien zult hebben aan het verre Westten, en het u en mevrouw' Foppema gelukkig en goed zal gaan. De heer Pik sprak over zijn hoop, bij het 10- jarig bestaan der vereeniging aanwezig te kunnen zijn. Daarom roep ik u geen aar- wel maar een hartelijk tot weerziens toe cn dat ge dan over 5 jaar zult kunnen con- stateeren, dat Ouddorp als badplaats zeer vooruit gegaan zal zijn en er steeds meer deren zuilen genieten van ons mooie strand, heerlijke duinen cn reine natuur. (Applaus) Hierna volgde de rondvraag. De beer lloek: U sprak, M. d. V., in uw woord over onze mooie duinen, maar zoo als ze nu zijn, is liet treurig met die dui nen gesteld, want zij worden geheel door Waterstaat afgezet. Ik wil dan ook voor stellen krachtig bij den Minister tegen deze maatregel te pfötesteeren. Voorzitter: Voor een groot gedeelte wor den de duinen afgezet. Ik heb reeds ver schillende malen pogingen in liet werk ge steld deze maatregel te voorkomen, maar tot mijn spijt is het mij niet mogen geluk ken. liet is echter te probeeren bij den minister nog eens aan te dringen, maar ik betwijfel bet ten sterkste, dat wc iets zou den bereiken. Ds Foppema: liet heeft mij veel genoe gen gedaan, dat mij op deze laatste ver gadering zooveel hulde gebracht is, meer dan verdiend is. Wat ik echter heb kunnen doen, heb ik steeds gedaan voor de vereeni ging. Ilct was mij steeds een genoegen iets te kunnen bijdragen in het belang van Ouddorp. Veel dank heb ik echter met mijn werk geoogst. Dikwijls zullen mijn vrouw en ik nog denken aan do vele prettige ont moetingen en de lekkere kopjes thee van Ouddorpsche burgers. Dat V.V.V. en Oud dorp mogen groeien cn bloeien. (Applaus). De eere-voorzitter sluit hierna de verga dering mot dank voor de opkomst en zake lijke en prettige manier, waarop de ver schillende besluiten en verkiezingen be handeld zijn.

Maas- en Scheldebode | 1936 | | pagina 1