Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden IN HOC SIGNO VINCES Hoofdpijn, Kiespijn ZATERDAG 11 JANUARI 1936 50E JAARGANG N°. 4262 GEMENGD NIEUWS AUTO DOOR TREIN GEGREPEN Deze Courant verschijnt eiken WOKNSUAU en ZAlErtDAU. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 1 0.90 bjj vooruitbetaling. BUITEN LAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UMCEVER1J v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN, SÓMMELSD1JK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. en verdere Advertentien worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen uur. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen f 1.per plaatsing. Croote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. NOG EENS NATUUR EN GENADE Trcl't men ceuerzijds een vcrwaarioozing der terreinen natuur en genade aan, waar uit een geringschatting van liet Woord Gods als bron voor het Staatkundig loven openbaar wordt, anderzijds treft men oen streven aan waarin gepoogd wordt het ter rein der genade een te groote plaats in te ruimen, waarvan noodwendig overschatting liet gevolg is. liet is niet zoo eenvoudig als velen, in zonderlieid ook de Staatkundig Geref. voor stellen, alsof wij liet Woord Gods maar hebben te raadplegen en dat hebben te aan vaarden en toe te jiasseu op staatkundig terrein. Natuur en genade of Schrift en historie, wat in dit verband vrijwel hetzelfde is, moeten in ouderling verband beschouwd ei; bestudeerd worden. Alleen als dat gedaan wordt, kan er sprake zijn van het voeren van christelijke politiek. Gods Woord is geen wetboek, waaruit wij de wetten voor het staatkundig loven zoo maar voor het grijpen hebben. Ook de Ncd. Geloofsbelijdenis spreekt in art. 2 van het kennen Gods uit de natuur cn schriftuur. Daarom kunnen wij onmogelijk het stand punt der Staatkundig Gereformeerden goed keuren, die veel onmogelijke cisclicn aan do overheid stellen. Eisclien die vaak zon der nadere bestudecring ruaar aanvaard cn gepropageerd worden, maar welke geen rekening houden met de natuur of te wel do historie cn daardoor liet karakter van den staat verkeerd ziet. Wie zich waagt op het terrein der poli tiek, moet beseffen dat alleen in den weg van het bereikbare cn bruikbaro iets tol stand kan gebracht worden. Het is niet zoo, dat wij om to weten hoe de staat bestuurd moet worden, of hoe de overheid in een gegeven geval moet han delen, Gods Woord maar hebben na te slaan. De weg der zaligheid is in do Schriit volkomen geopenbaard, maar niet hoe een staat bestuurd moet worden, daarvoor is onderzoek noodig, hoe b.v. in bepaalde ge vallen die beginselen toegepast moeten Worden. Wij mecnen in het optreden der S.G.P. te zien, een overschatting der Schrift, maar die overschatting zal noodwendig er toe leiden dat de Schrift van haar groote gees telijke waarde beroofd wordt. Terwijl anderzijds een politiek die alleen en uitsluitend daarvan uitgaat tot misluk king gedoemd zal zijn. In do practijk zal het blijken, dat toepassing daarvan ten eenenmale onmogelijk is. De mosselvisscherij Waarschuwing tegen uitbreiding De toestand van het mosselbedrijf verbetert cn daardoor bestaat de kans dat men zich in grooten getale op dit bedrijf zal gaan toe leggen, waardoor de bereikte resultaten te niet zullen worden gedaan. Pensoner. die zich op het mosselbedrijf wil len gaan toeleggen worden geadviseerd dit niet te doen. Maatregelen zjjn in voorberei ding, om ongewenschte uitbreiding te voor komen. De Bietengarantie 1 Vermindering met 5 pCt. Van bevoegde zijde wordt medege deeld, dat do Minister van Landbouw en Visscherij heeft besloten een verminde ring van de totale bietengarantie met 5 pCt. ten bate van de Veenkoloniale fabrieksaardappeltelers 1936 door te voe ren, ten einde althans eenigszins te gemoet te komen aan do zeer sterke beperking, welke ten aanzien van de teelt van fabrieksaardappelen noodig zal zijn. Richtprijs voor de tarwe Een telegram aan den Minister Door de besturen van de drie samenwer kende bonden van werkgevers en werk nemers in hot landbouwbedrijf in do prov. Groningen en Drente is Dinsdag aan den Minister van Landbouw en Visscherij een telegram gezonden, waarin wordt medege deeld, dat de besturen met verontwaardi ging en teleurstelling kennis genomen heb ben van het voornemen tot verlaging van den richtprijs voor de tarwe. Den minister werd voorts dringend verzocht den richt prijs van f 10 to handhaven, DE AMBULANCE NAAR ABESS1N1E Minister de Graeff wendt zich tot den Franschen Gezant te Addis Abeba Alle voorzorgsmaatregelen getroilcn. In het gebourde met do Zwccdscbo lioode Kruis-ambulanco in Abessyniê heelt de Minister van Buitcnlandscbo Zaken, Jhr. mr. do Graeff, aanleiding gevonden zich, met het oog op do aan wezigheid van de Nederlandsche Roodo Kruis ambulance daar te lande, telegra fisch in verbinding (e stellen met den Franschen gezant te Addis Abeba, den lieer Bodard, wien, naar men woct, do behartiging van de belangen van de Ne derlandsche onderdanen in Abessyniê zijn toevertrouwd. Do Minister heeft in do gegeven om standigheden de bijzondere aandacht van den heer Bodard, den gewezen Franschen consul-generaal te Batavia, met wien Z.E. sinds vele jaren in per soonlijke relatie staat, voor de belangen van do leden der Nederlandsche Roode Kruis ambulance gevraagd. Onder dagtcekening van 2 Januari is hierop het volgende antwoord binnen gekomen „Do Nederlandsche missie hoeft Addis Aboba, waar zij in veiligheid verkeert, nog niet verlaten. De heer Bodard laat allo noodige voorzorgsmaatregelen ne men, welke strekken kunnen om te voor komen, dat de missie onnoodig zal wor den blootgesteld, wanneer zij het terrein der militaire operatics zal hebben be reikt". EEN ONDERHOUD MET Dr. WINGKEL Zoo spoedig mogelijk naar het front! Zooals gemold, verblijven do leden der Nederlandsche ambulance momenteel nog steeds in Abessynië's hoofdstad Addis Abeba. Doch reeds werd bericht, dat eerst daags het vertrek der ambulance naar het terrein van haar werkzaamheid achter het front, Dessie, is te verwachten. Een correspondent van United Press seint thans aan de Msb., dat hij een on derhoud heeft gehad met den leider der Nederlandsche colonne, dr. Ch. Winckel. In antwoord op een desbetreffende vraag, zeide laatstgenoemde, dat het bombardement van de Zweedsche am bulance bij Dolo en de Egyptische in Daggah Boer in geen enkel opzicht ook maar de geringste wijziging had ge bracht in de plannen der Nederlanders om spoedig naar het front te vertrek ken. Daar konden zij den gewonden sol daten het meest van dienst zijn, daar ook zou hun hulp het best te stade komen. „Ik hen van mcening, aldus Dr. Winckel dat het Roode Kruis meer dan ooit nood zakelijk is om zijn werk van barmhartig heid te- verrichten, ondanks het onge hoorde optreden der Italianen tegen de ambulances. Op hst oogenblik wacht ik op instructies uit Geneve met betrekking tot de beste onderscbeidingsteekenen, welke op de ten ten moeten worden aangebracht om ze vooi de vliegers duidelijk herkenbaar te maken als ambulance. Ik voor mij persoonlijk ben een voorstander van een totale camouflage der ambulance. Binnen weinige dagen vertrek ik van hier om met den keizer in Dessie een on derhoud te hebben." Wat betreft de beschuldiging van Ita- Iiaanschen kant, dat de ambulances zouden dienen als schuilplaats voor Abbessijnsche krijgers bij een luchtaanval, verklaarde dr. Winckel nog: „Evenmin als andere Roodo Kruis-ambu- lances zal ook de onze ooit dienen als schuilplaats voor troepen". Tenslotte zeide de doctor nog, dat de Ne derlandsche colonne in Abessyniê zal blij ven, zoolang als menschelijkerwijs slechts mogelijk zal zijn. Vol lof over de uitrusting Aan dit verslag van het interview voegt de correspondent een aantal hier alge meen bekende bijzonderheden toe over de samenstelling van do Nederlandscne ambulance. Hij is meer dan vol lof over haar uitrusting, welke hij schitterend noemt en een van de beste welke men in Abessyniê ooit heeft gezien. Zij bestaat uit meer dan zesliondord Al wat U noodig heeft om deze pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poedel Per stuk 8 et.; doos 45 et Bij Uw Drogist kisten, met ecu inhoud, die varieert van rüntgunapparaten tot sera tegen gasver giftiging. Drio complete sterilisatoren voor instrumenten en zelfs een vcld- laboratorium voor diagnose-onderzoek, aldus de correspondent, die dan verder mededeelt, dat momenteel liet plan be staat om do basis van do ambulance te vestigen in Dessie en dan verderop naar het front twee veldhospitalen in te richten. De plaats voor deze laatstn zal intusschen nog nader worden be paald in overleg met den Negus. De Nederlandsche ambulance kan hon derd n an tegelijk verplegen, cn wat haar medische voorraden betreft cn het ge conserveerde voedsel, men schat, da' dozo voor een jaar voldoende zijn. Heel het personeel dor ambulance is bezield met een g.-oote geestdrift en wenscht zoo spoedig mogelijk met zijn eigenlijke werk te beginnen. Dr. LOVINK ZEVENTIG JAAR Man van karakter en groote werkkracht Vandaag, 10 Januari, hoopt Dr. Ir. II. ,.T. L o v i n k, thans nog lid der Tweede Kamer, zijn zeventigste verjaardag te vieren. Dr. Lovink is een groot man; in elk opzicht: lichamelijk en geestelijk. Een krach tige figuur, die geen praatjes maakt, maar werk verricht; die een voortreffelijke staat van dienst voert en de eenvoudigheid in persoon bleef; wars van alle deftigheid; voor alles man van de daad. Een enkele maal zagen we hem in vol ornaat; d.w.z. in het mooie galapak als directeur van het Depar tement van Landbouw van Ned. Indië. Een pracht van een costuum; maar Lovink voelde er zich blijkbaar onwennig in; deftig doen is zijn fort niet. Hij kent de taal van het volk even goed, misschen nog beter, dan die van de rijke salons; want onder en met het volk heeft hij gewerkt. Hij is er oud bij geworden, maar sterk bij gebleven, ondanks zware Indische dienst jaren. Achtereenvolgens of gelijktijdig was Dr. Lovink behalve directeur van de Landbouw in Indië (hij voert de titels doctor en inge nieur op landbouwgebied), directeur-generaal van de Landbouw aan het ministerie van die naam, burgemeester van Alfen, lid der Tweede Kamer, lid van de Zuiderzeeraad, voorzitter van het college voor de visscherijen, lid van het college van curatoren der Landbouw- hoogeschool te Wageningen, voorzitter van de raad van toezicht op de Landbouwonge- vallenwet 1922 en voorzitter van de commis sie voor de proefpolder Andijk. Zijn verdiensten zijn door de regeering ge huldigd door de ridderorde van de Ncd. Leeuw en die van commandeur in de orde van Oranje Nassau. En zijn vele vrienden en vereerders, in cn buiten de naaste kring zijner politieke geest verwanten van Chr. Hist, richting zouden hem zeker gaarne een grootschc hulde brengen, indien Dr. Lovink 't spreekt als vanzelf, dat hij daar niet tegen kan zulks door een verblijf buitenlands niet bij voor baat onmogelijk had gemaakt. Maar merken zal hij het wel! De tunnel onder het N oordzeekanaal Met den bouw zal binnen aizienbaren tijd begonnen worden De voorzitter van de Kamer van Koop handel te Haarlem, de heer P. J. Droste Jr., heeft Dinsdag in zijn nieuwjaarsrede medegedeeld, dat hij uit de laatste inlichtingen, die hem gewer den, meende te mogen afleiden, dat bin nen niet al te langen tijd met de werk zaamheden voor den bouw van een tunne! onder het Noordzcekanaal zal worden begonnen. In 1935 is een onderzoek ingesteld, dat betrekking had op het oeververbindings- vraagstuk van het Noordzeekanaal. Een en ander was het gevolg van door het bureau gehouden besprekingen met autoriteiten en ook met do Kamer van Koophandel en Fa brieken te Amsterdam. I-Ict resultaat vao deze enquête en de mededeelingon van den Minister van Waterstaat, die de Kamer be reikten, zijn aanleiding geweest, dat de Kamer aan het einde van het jaar 1935 dit vraagstuk kon laten rusten, omdat bekend werd, dat een tweetal projecten in bewer king was, n.l. één voor een hrugveibindinir over bet Noordzeekanaal cn één \oor een tuuiielverbinding onder Jicl kanaal, DE MAAN TWEEMAAL VERDUISTERD Door de aarde en door de bewolking Van het interessant verschijnsel is vrijwel niets gezien Do maansverduistering is een fiasco gowordenl Althans voor do aardebowoners, dio in letterlijken zin de maan tot twee maal toe zugen verduisteren: door do auidc cndoor de bewolking. Tusschcn vijf cn acht heeft zich het in teressante proces voltrokken. Al degenen, die belangstelling hadden \oor liet merk waardige natuurverschijnsel hebben zich echter tevreden moeten stellen met dr schrale troost, dut het wat de verschillende phases betreft, wel zoo zal zijn gegaan als in de krant vooruit was meegedeeld. Te half 5 was in ons land de bewolking gebroken cn nevelig. Te Amsterdam heeft men althans op dat tijdstip nog wat geluk gehad. In de richting van den oostelijken horizon zag men een ietwat wazig schijn sel, dat de maan moest zijn. Een kwartier later maakte do vorstin van de nacht zicli uit de bewolking los en vertoonde zich in vollen glans. Vermoedelijk heeft men in de hoofdstad omstreeks kwart voor vijf, toen de maan in de kemschaduw van do aarde begon te komen, het begin van de verduistering wel gezien, evenals een latere phase, waarbij van den linkmbovcnraiid roods een stuk was verduisterd: Elders cn later ook in do hoofdstad heeft men echter lieclemaal niets gezien. Want ook te Amsterdam sloot zich al spoedig het grauwe wolkendak cn Hot was volslagen mis. Koude regenvlagen begonnen neer te stroomen en het vervolg van liet proces is langs ons heengegaan. Do maan gaf „niet thuis" cn wij hadden er in te berusten. Plotselinge opklaringen hebben zich voor zoover wij weten niet meer voor gedaan. En zoo brak het tijdstip aan 6.41 uur waarop de maan zich uit de aardschu duw weer begon los to maken, zonder dat er ook maar een glimp van te zien viel, evenmin als er in de anderhalf uur, die het slachtoffer daarna nog noodig hcctt gehad om zich geheel van de op hem go worpen smet te bevrijden, iels waar te nc men is geweest. Was deze gang van zaken voor vcicn een teleurstelling, een bepaalde tegenslag was zij voor de speurende blik der astronomen. Het lijdt dan ook geen twijfel of zij zullen deze boozo bui van de natuur wei met een niet minder booze bui hebben beantwoord. Hetgeen ook al geen steek geholpen heeft. Laten we daSrom hopen, dat een volgend maal al zal het nog een heel poosje duren voor er weer maansverduistering is het getij gunstiger verloopt! De brug over het Hollandsch Diep Het maken van het wegdek aanbesteed De Rijkswaterstaat heeft heden aanbesteed het maken van een dek van gewa pend beton op de overbrugging van het Ilollandscli Diep bij Moerdijk Raming f 117.000. Laagste inschrijver was c.e N.V. voorheen Gobi's. Kvvaaitaai te Rot terdam voor f 113.000. Minister Deckers in Kopenhagen Mr. dr. Deckers, minister van land bouw, die sinds Zondag in Denemarken ver toeft tot het instellen van een onderzoek naar de landbouwtoestanden en ae crisis maatregelen aldaar, heeft Maandag in gezel schap van zijn secretaris, ir. Peters, zijn col lega te Kopenhagen een bezoek gebracht. Nederlander in Engeland veroordeeld De 23-jarige. Nederlander R. E. V., die daartoe met een speciaal vliegtuig uit Ne derland was overgekomen, heeft te Londen terechtgestaan. Hem werd ten laste gelegd, dat hij op den openbaren weg een wedstrijd had aangegaan met een motorrenner als ge volg waarvan een andere motorrijder werd gedood. V. werd veroordeeld tot drie maan den gevangenisstraf, terwijl hem voor den tijd van drie maanden de bevoegdheid om een motorrijtuig te besturen, werd ontzegd. Hij werd voorts veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding. BOND VAN OHR. ZANG- EN ORATOHIUM- VEREENIGINGEN Een koninklijke onderscheiding Naar we vernemen heeft het H.M. de Koningin behaagd aan den bond van Chr. Zang- cn Oratoriumvereenlgingcn het praedicaat koninklijk te verleenen. Afgrijselijk bedrijfsongeval Om een machine-as gewrongen Op de Zeepfabriek van de firma van Don gen te Zevenbergen hoeft een ernstig 011- goval plaats gehad. De 16-jarige arbeider 5>tuo| werd gegrepen door de as van een my.bine. Pij schijnt om de as tp zijn ge wrongen en zoo herbaalde malen mee te zijn rondgesleurd. Allo klecrcii waren hem van liet lichaam gerukt. Deze lagen in flarden naast de machine. Na voorloopig te zijn verbonden is d3 onge-l'ukkige naar het St. Ignatius ziekenhuis te llreda ver- \oord. Zijn beide boenen alsmede twee rib ben waren gebroken, terwijl tevens zijn hoofd ernstig was gewond. Omtrent de oor zaak van het ongeval wordt door dc mare- chaussee een onderzoek ingesteld. Doodelijk ongeval Gistermorgen is de 49-jarige G. van Kes- teren, gewoond hebbende B. YVolfstraaJ te Rotterdam bij liet laden van platen in het dok van Wilton-Fijenoord te Schiedam zoodanig komen te vallen, dat hij aan de gevolgen ervan is overleden. Ilij was bezig niet eenige platen te brengen in liet Dceoi- sclie s.s. „Marsk", toen hij door tot nog toe onbekende oorzaak kwam te vallen en van een hoogte, van 10 M. neerviel. Dr. Groene- wegen, die spoedig ter plaatse was consta teerde een schedelfractuur. Hij werd dade- S.| lijk..naiir het, .algem. ziekenhuis vervoerd, maar bleek bij aankomst reeds te zijn ovcr- De misdaden te Oss Een oude zaak belicht De politie te Oss heeft opnieuw een on derzoek geopend in een oude zaak, welke vier jaren geleden is gebeurd en die nooit ojicnibaar is geworden. In Maart 1932 is plotseling de 23-jarige ongehuwde fabrieks arbeidster S. uit Oss overleden. Op grond van geruchten liet de politie het lijk opgraven en bij onderzoek in het St. Anna-ziekenhuis bleek, dat zij hel slachtoffer zou zijn van abortus provocatus De politie bewaarde het diepste stilzwij gen cn de zaak geraakte in liet vergeetboek. Thans is aangehouden, op grond van het hernieuwde onderzoek, de 25-jarige onge huwde II.. die in het politiebureau is 0|t- gesloten. Hij zou reeds bekend hebben op grond van dt aanwijzingen die de politie tegen hem had. Hij is gevankelijk naar 's Herlogenbosch gebracht en ter beschik king van den olficier van justitie gesteld. De wassende Maas Landerijen blank Maandagavond was de stand van de Maas bij Venlo 15.10 M. boven A. P. Tengevolge van dit hooge rivierpeil hebben de schepen te Venlo de winterhaven moeten opzoeken, daar de zomerhaven reeds onder water stond. In verschillende wijken van Venlo en omgeving hebben de bewoners van de aan de Maasoevers gelegen huizen reeds last van het welwater, dat in de kelders is binnen gedrongen. De uiterwaarden staan grooten- deels reeds blank. Ook zijn reeds vele lan derijen onder water gezet. Voor Grave is de was van de Maas 2 e.M. per uur. Reeds staat het grootste ge deelte van de hooggelegen uiterwaarden langs den Gelderschen oever onder water. In tegenstelling met andere jaren worden de binnendijks gelegen landerijen dezen winter geheel watervrij gehouden door het electrisch gemaal te Grave. Te Roermond is het laatste etmaal is de Maas zoodanig gewassen, dat al de stu wen buiten werking moesten gesteld wor. den. Bij de sluit in de Roermondsche Weerd steeg het water van 17.71 M. tot 18.10 M. N.A.P. LANDBOUWSCHUUR IN DE ASCH GELEGD Zes paarden in vlammen Te Steenbergen (N.-Br.) brak door onbekende oorzaak brand uit in de schuur van den landbouwer J. Adriaansen. De schuur brandde geheel af. Zes paarden, ecu koe cn een schaap kwamen in de vlammen om. Ook de in de schuur aanwezige land bouwgereedschappen cn landbouwproduc ten, verbrandden. Verzekering dekt slechts [edeeltelijk dc schade. DOODELIJKE VAL Te Schiedam is de 41-jarige J. P. A. Vermeulen, portier van het gemeentezieken huis die op Oudejaarsavond in zijn woning van zijn balkon gevallen is, toen hü zijn buren langs dien weg Nieuwjaar wilde wen- schen en daarbij een schedelbasisfractuur heeft opgeloopen, is in het ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. DRAISMAvanVALKENBURQ'S-- l« A ■•iLEVERTR, Op bewaakte overweg nabij Leeuwarden Zeven personen gewond Maandagavond te ongeveer half acht botste een personenauto uit de richting Marssum tegen de neergelaten boomen van den bewaakten overweg bij de halte van den locaalspoor aan den Marssu- merdijk te Leeuwarden. Door de kracht van de botsing werden de boomen weggcramd en kwam de wa gen op de spoorbaan tot stilstand, juist op het oogenblik, dat een trein van de richting Stiens naderde. De machinist remde nog op korten afstand uit alle macht, doch dit kon niet verhinderen, dat de auto eenige meters werd mede- gesleurd. Behalve do bestuurder, do chauffeur II, Miedcma, zaten in de auto nog zes personen, die teruggekeerd waren van een lamilie- bezook te Amsterdam, nl. do heer D. Glas cn echtgcnoot/c cn mej. Van der Bij, met liuar drie kinderen, een jongetje van 11, een meisje van 7 cn een jongetje van 2jaar, allen wonende te Dockum. Mej. van de Bij kreeg een kaakfractuur, Mej. Glas wejd eveneens aan het gezicht gewond en kL-ègde over pijn in de zij da, Het 7-jarig dochtertje brak het linkeronder- been. De vier andere inzittenden bekwamen; lichte kwesturen. Na door verschillende doctoren verbonden te zijn, werden de slachtoffers per auto naar liet diaconcssenliuis lo Leeuwarden overge bracht. Levensgevaar voor de beide vrouwen en het kleine meisje is, zooals het zich tot rui toe laat aanzien, niet te vreezen. De overige gewonden kunnen weer spoedig het zieken huis verlaten. Dit ongeluk bad een ware ramp kunnen worden, zoodat de inzittenden wonderlijk bewaard zijn gebleven. Tot in verren omtrek was do ontzettende botsing hoorbaar. Da auto werd geheel verbrijzeld. De oorzaak van het ongeluk moet gelegen zijn in de verlichting op don spoorwegover gang bij deze halte. Dc locaaltrcin kwam met 20 minuten vertraging te Leeuwarden aan. Ook liet andere verkeer ondervond veel stagnatie. EEN SMOKKELAUTO ONDER VUUR Te Wouwsche Plantage, gemeente Wouw, werd door kommiezen een smokkelauto onder vuur genomen, toen deze aan het stopsein geen gevolg gaf. In de bosschen van de Plantage gelukte het de ambtenaren een der banden stuk te schieten. Het voertuig reed echter door, zoodat de ambtenaren, die in het dorp stonden opgesteld, op hun beurt de auto beschoten, toen deze passeerde. Een tweede band begaf het, waardoor de auto in een droge sloot reed, omdat de chauffeur de macht over het stuur verloor. De drie inzit tenden konden worden gearresteerd. Auto en smokkelwaar, bestaande uit 100 suiker, zijn in beslag genomen en naar Roosendaal vervoerd. DE RISICO EENS KROEGHOUDERS Bij het sluitingsuur van de café's moest het café van R. aan den Stationsweg te IJmuiden ontruimd worden. Daarbij ont stond een ernstige vechtpartij, waarbij met kapotte tafelpooten werd geslagen. De aan wezige politieagenten grepen onmiddellijk in, later geassisteerd door andere agenten. De caféhouder R., die aangevallen werd, werd ernstig in den rug gewond. Daar de vechtenden zich ook tegen de agenten keer den, waarbij de agent L. met een hard voor werp een hevigen klap op het hoofd kreeg, maakte de politie van de wapens gebruik. Een van de daders, O. genaamd, is gearres teerd. De anderen volgen. VERDRONKEN Men meldt ons uit Lekker kerk: Maandagmorgen is in Opperduit alhier aangespoeld het lijk van C. L. S. uit Hiiver- sum, vroeger woonachtig te Schoonhoven, die vijf v/eken geleden van de rcedcrijboot als passagier vermist werd.

Maas- en Scheldebode | 1936 | | pagina 1