Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden IN HOC SIGNO VINCES ZATERDAG 23 NOVEMBER 1935 50* JAARGANG N°. 4249 BINNENLAND N.S.B.-PROTEST 1 GEMENGD NIEUWS VREESELIJK ONGE LUK OP ONBEWAAKTE OVERWEG ERNSTIGE AUTO BOTSING BIJ OSS HEVIGE BOTSING Deze Courant verschijnt eiken WUEMSUAU en Z A 1 t, it U A li. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post t 0.90 bij vooruitbetaling. BUITEN I.AN IJ bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDEKI.1JKE NIJMMEKS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. VV. BOEKHOVEN ZONEN. SOMMEUSDIJK Tel. In tere.'No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiëa en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentién worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. MAATSCHAPPIJ-ORGANISATIE Die kennen wij tegenwoordig genoeg. In liet economische leven, vooral wat betreft den landbouw, komt ieder er moe in aan raking. Leek het voor eenige jaren nog, dat het landbouwbedrijf wol in de laatste plaats zou uitgroeien tot een bedrijfsge nieenschap, van Overheidswege door de slechte toestanden gedrongen, is liet thans liet verst gevorderd op dien weg. Gezond is dit niet, de boer heeft zijn vrijheid noodig en wil niet van uit den Haag opgelegd worden welke producten cn tot welke oppervlakte hij telen mag. Toch zal hij goed doen uit do ervaringen van dezen tijd do. leering to trekken, dat be drijfsorganisatie iets is, 'dat op den duur do ontwikkeling en rentabiliteit van zijn bedrijf vooruit kan brengen cn liet nut van maatschappelijke organisatie erkennen. Het is voor onze streek dan ook te wenschcn, dat de Christelijke boeren- en tuindersbond ecu broeder vlucht neemt en men den invloed van de Christelijke begin selen voor liet maatschappelijk leven erkent. Zoo is het hijv. wel treurig, dat in de laatste jaren tusschen boeren en land arbeiders geen behoorlijk contact is tc verkrijgen ter bespreking en contracteering van de arbeidsvoorwaarden cn loonon. Van de zijde der arbeiders dient ook een sterkero drang tot organisatie te komen, om een mond' te hebben, waarmee ge sproken kan worden aan de conferentie tafel. Als'* eenling zijn zij niets, verhonden kunnen zij hun belangen behartigen. Het Christelijk Nationaal Vakverbond houdt in November door heel hot land vergaderingen, verbonden met een huis bezoekcampagne, om op te roepen tot toe treding bij de Christelijke vakorganisaties. De invloed van dit verbond en de bij baar aangesloten organisaties is groot. Nog pas is dit gebleken bij liet aftreden van den eminenton voorzitter Kruithof. Vinde de Novemberrocp van bet verbond alom weerklank en blijkc straks dat zijn reien zijn versterkt. Iedere Christelijke ar beider versta zijn roeping en zoeke zijn plaats in de Christelijke vakorganisaties. Tot zegen van Nederland. Ilct oude A.R. beginsel dat het particu lier initiatief altijd voor moet gaan en dat de overheid slechts aanvullend mag helpen is wel eens meer dan eens uit liet oog ver loren. Dat is niet goed. Het mag door socialis tische propaganda wel voorgesteld worden alsof de overheid overal voor te zorgen heeft, dat zij ons als burgers van den Staal van do wieg tot het graf niet zijn zorgen moet omringen. Wij als A.H. staan op een ander standpunt, wij erkennen en eerbiedigen de wetten en grenzen welke God zelf in liet leven gesleld heeft. Hij gaf een afbakening van terrein voor de verschillende groepen in ons volksleven, erkenning daarvan zal liet leven verrijken en verdiepen. Het is een groot voorrecht dat dit ge voelen nog leeft in onze bevolking. Want alleen ontplooiing daarvan zal ons leven minder afhankelijk maken van den bcmoei- zucliligen arm der overheid. WIJKVERPLEGING De Groene Kruis-vereenigingcn fo Den Bommel en Stad a/t Haringvliet hebben de loffelijke poging ondernomen te trachten, zij het dan in den aanvang gezamenlijk, voor ziening ten opzichte der wijkverpleging te treffen. Voor de practischo hulp aan onze zieken in de gezinnen is een wijkverpleegster on misbaar. Wij weten wel dat liet nu ook gaat, dat de zieken en ouden van dagen door hun familie liefderijk en vaak zeer goed geholpen worden. Doch voor verlichting van lijden en tot bevordering van een goede hulp aan do zieken is vakkundige hulp onontbeerlijk, de bekwame hand van verpleegster k&n vaak veel practischor en veel gemakke lijker helpen dan het meest liefhebbend familielid in staat zou zijn tc doen. Veel lijden kan daardoor verzacht worden Het is een belang van de eerste orde Voor de geheele bevolking. Als men gezamenlijk de poging van het Groene Kruis steunt, geiooven wij dat Den Bommel en Stad eerlang zich in het bezit van een goede wijkverpleging zullen kun nen verheugen. Het voordeel daarvan Iaat zich niet in geld uitdrukken, de sociale taak moet in dezen tijd, vooral bij daling van den levens standaard, wel in het oog gehouden worden. Vooral het particulier initiatief kan hier veel doen. Door het trager vloeien der geldmiddelen in de overheidskassen wordt het voor de overheidsorganen steeds moeilijker zich van de zorg voor verschillende overigens uuttige zaken te kwijten. Vooral in de laatste jaren is de overheids taak geweldig uitgebreid, hebben wij on der den druk der omstandigheden aan de overheid zaken toevertrouwd en opgedra gen welke niet rechtstreeks tot ihaar terrein behooren. WEEKSTAAT NEDERLANDSCHE BANK Verdere toename van den goudvoorraad met 9 millioen Ruime geldmarkt Onveranderd gunstig blijven dto weekstaten van de Nederlands olie Bank De goudvoorraad is andermaal toegenomen met ƒ9 millioen, terwijl in o'e komende week gerekend meg warden op tien verdere toevloeiing v uil 'geel metaa) naar de kelders van onze Centrale Bantinst oiling. Do credietcontractie is weer zeer belang rijk en de gouddekkingspercentages zijn vorder gestegen. Hot niieiuwe goud is grootondieels afkom stig uit Parijs, waar politieke strubbelingen de koers vim den franc ondier het goudpunt drukken, zoodat het voor de arbitrage 'vor- dcelig wvird goud naar Nederland to vorsche lien, intusschen wordt de toestand in Frank rijk thans weer wet gunsuger beoordeeld, zood'at de koers van liet devies verbeterde van 9.7014 tot 9.70%, op welk niveau gouu- invoer niet meen- loonicnd is. Vermoedelijk zal editor ook die volgende weekstaat no.n een kleine stijging te zien geven. In dit ver band trekt de aandacht de stijging van ue post diverse rekeningen met 4.4 millioen tot ƒ8.3 millioen. Een mutatie in dieze post leidde ook bij vorige gelegenheden tot oen vermeerdering van den goudvoorraad. De goudvoorraad vara die Neder- landsohe Bamk is thains gestegen tot 622.2 millioen (v. w. f C0G.3 millioen). Op 30 September was de voorraad ƒ536 millioen groot, zoodat we sinds dien met ƒ86 millioen zijn vooruil- gegaah. De b iiiHiertlan dsolie crediietverleening is verder geslonken. De wisselportefeui'.ls daalde met ƒ2.2 millioen tot ƒ34.3 millioen, tegen 47.7 millioen twee waken geleden. De beleeningen namen eveneens verder af en bedragen thans nog slechts 129.3 mil lioen tegen 135.2 millioen een week ge- ledien. De geldmarkt onderging, ook na de jong ste ciiscontovorlaging een verdere verrui ming. De tarieven in de open markt daalden beneden de 3 zoodat opnieuw oen belang rijke marge is ontstaan in vergelijking met het officieels tarief van de Bank. Een ver- dioro disoontoveriaging ligt dus in het ver schiet, al is er reiden om nan te nemen, dat do Bank met deze maatregel tot na den ultimo zal wachten. De rekendnig-couranit-saJdi van anderen namen toe van ƒ37.6 tot ƒ50.1 millioen, een vermeerdering van 12% millioen. De bankbiljottencirculatie liep terug en bedraagt nu ƒ787.8 miiJioen (v. w. ƒ794 6 millioen). Het beschikbare metaalsalrto steeg met 6.9 millioen tot f 308.4 millioen. Ook deze week heeft de Bank een gedeelte van liet goud, cla-t in ear- markdepot in het buiten-land lag opgeslagen, naar Amsterdam laten komen. In totaal voor 17 millioen. De goudvoorraad in het buitenland be draagt thans nog ƒ71.3 millioen tegen ƒ93.3 millioen 2 weken geleden. Als gevolg van de diverse mutaties zijn de gouddokkingsperccntages weer gestegen. De roudriekking va.n de direct opeischbere verplichtingen, die ƒ837.9 millioen bedragen. - is thans 74.3 De dekking door goud en I zilver 7G.7 (v. w. 76.1 ONGEWENSCIITE PRACTIJKEN IN HET LEGER Geen tijd voor Bijbellezing en gebed Pro Rege adresseert Hot hoofdbestuur van do Nat. Vereen. „Pro Bcge" heelt een adres gezonden aan den Minister van Defensie, waarin het er op wijst, dat in de praktijk, zoo wel in de morgen- als in de middag uren, geen tijd overblijft voor gemeen schappelijke Bijbellezing en gebed, hoe wel het legerbestuur blijkens art. 47 van het reglement op den inwendigon dienst op liet behoud van het godsdien stig leven in den troep wel prijs stelt. Inzonderheid doet do huidige ongo- wcnsclitc praktijk haar invloed gelden bij de bereden wapens, waar do mor- gcnstaltijd een gezamenlijke Bijbello zing practisch verhindert Tal van afd. van Mil. Pro Rege klagen dan ook over do toepassing van art. 47 bovenbedoeld. Beden waarom adressant den Minister verzoekt te willen overwegen of oen incorporeeren van do gezamenlijke Bij bellezing in 't diensttablau mogelijk is. Verzoek van Pro Rege kan niet worden ingewilligd Naar aanleiding van het adres van Pro Rege inzake liet ontbreken van tijd tot het houden van Bijbellezingen in do kazerne heeft de minister van Defensie a. i.«geantwoord, „dat do be.- langen van den dienst lot zijn leed wezen niet toelaten wijziging tc bren gen in het bepaalde in art. 47 van liet Reglement op den Inwendigon dienst der Koninklijke Landmacht deel A". De ambulance voor Abessinië Voor de philatelisten. De leider van do Nederlandsche ambu lance en liet verdere personeel bobben zich bereid verklaard 'n groet per briefkaart uit Abessinië 1e zenden met 'n Ethiopische postzegel aan 'n ieder, die voor de bestrij ding van do kosten van do uitzending der ambulance vanaf heden tot t December a.s op de postrekening no. 22120 van liet Ne derlandsche Roode Kruis of per postwissel oen bedrag zendt van f 1.of meer ouder het motto: postzegel Ethiopië. De leider der ambulance kan zich niet beiasten met de toezending van serie-post zegels of andere combinaties, aangezien do te verwachten werkzaamheden daarvoor geen gelegenheid zuilen geven. Aanvragen behoeven daarvoor dus niet te worden in gezonden. Materiaal met een auto uitgebreid Aan de Nederlandsche ambulance naar Abessinië zal nog oen ambulance-auto wor den toegevoegd, welke voor deze uitzending welwillend is afgestaan door het ziekenver voer W. J. van Oostrura, te Scheveningen De auto zal worden voorzien met voor het terrein benoodigdc cushion-bandon, terwijl het intprieur zal worden omgebouwd, om zodoende meer patiënten tegelijk te kun uen vervoeren. De schoenen worden duurder Tot prijsverhooging met 10 pet. door de fabrikanten besloten Te Tilburg vergaderde deze week de federatie van Nederlandsche Schoenfabri kanten ter becpreking van liet voorstel om. in verband met de stijging der leerprijzen de prijzen der schoenen te verhoogen. Met algemeene stemmen werd beslo ten, de schoenprijzen met ten minste tien procent te verhoogen. De vaststelling van den datum, waarop deze verhooging zal ingaan, wordt overgelaten aan de prudentie der fabrikanten persoonlijk. Inzake de kwestie- Marchant d' Ansembourg Alen verlaat de vergadering van de Prov. Staten van Zuid-Holland Na opening van de vergadering der Prov. Staten \an Zuid Holland, die deze week in het gebouw van de Eerste Kamer werd gehouden legde de heer van Hoey Smi t h namens de Nat. Soc. fractie een verklaring af, waarin hij zeide, dat, nu de Eerste Ka mer 'n gebreke blijft recht te doen aan hun kameraad Graaf Marchant d'Ansembourg, do Nat. Socialisten in do Siaten als protest daartegen niet verder deel vvenschen te ne men aan do werkzaamheden van dit collego. De voorzitter merkte op, dat deze zaak buiten 'e orde is. Van verscheiden zöden klonken interrup ties, dat de Stalen hiermede niets te maken hebben en dat juist nog beslist moet wordeui of de Pruisische officier wel Nederlander is. De N.S.B.-ers verlieten hierop de zaal. N.S.B. EN DE PROV. STATEN Ook fle N.S.B/ers in de Prov. Staten van Noord Brabant, cn Limburg hebbert de ver gaderingen, met liet oog op de kwestie d'Ansembourg verlaten. T. Ottolander f Aueta meldt dat in den ouderdom van bijna 82 jaar is overleden dc heer Teun Ottolander, do nestor tan do planters, die 50 jaar aan oen stuk op Java doorbracht. Teun Ottolander was in geheel Indië een zeer geziene figuur. Hij word 27 Januari 1854 te Boskoop goboron. Hij was een planter in hart en nieren. Hij voelde zich verknocht aan den grond, oio zijn kracht en vlijt in ontginning brachten. Bovendien was hij een christen van liet echte soort, die overal voor zijn geloof uitkwam. Jarenlang was Olio- lander voorzitter van liet Nod. Ind. Land bouvvsyndicaat, Verder was hij van Juli 1920 tot Mei 1921 lid van den eersten Volksraad. Geboren organisator als ltij was, wist hij anderen tc bezielen voor do zaak, waaraan hij gaven en krachten wijdde. Zijn laatste levensjaren heeft luj veel geleden. Reoas geruimran tijd werd hij in een ziekenhuis verploegri. Titans is liet einde gekometn van dezen man, die zulk oen grooten invloed had in liet Indische leven on door velen nimmer \ergeten zal worden. Prinses Juliana te Apeldoorn Hoe zij gekregen bloemen weer kwijtraakte II.K.II. Prinses Juliana heeft Wocnsdagmid dag een bezoek gebracht aan de psychiatri sche inrichting Het Apeldoornsche Bosch .er bezichtiging van het Paedagogium voor jeug dige patiënten. Dit opvoedingsgesticht voor geesteszwakke en moeilijke Joodsche kinderen is in het voorjaar gereed gekomen. De Prinses was destijds verhinderd de openingsplechtigheid bij to wonen. Zij heeft thans gevolg gegeven aaD haar toen kenbaai gemaakte voornemen het gesticht alsnog te komen bezichtigen. H.K.H. was vergezeld van haar secretaris baron Baud en haar hofdame baronesse van Heemstra. Verschillende bestuursleden van de ver- eeniging waren voor dit bezoek overgeko men. Op haar rondwandeling door de werk plaatsen kreeg de Prinses van de jongens een vloermat ten geschenke en van de meis jes een kussen. Bij het bezoek aan de schooi vroeg een der kinderen haar om een bloem uit het bloemstuk, dat H.K.H. bij de ont vangst was aangeboden. De Prinses voldeed hieraan direct, waarop meer kinderen een bloem vroegen. De Prinses bevredigde hen allen Het oezoek duurde anderhalf uur. De Prinses had gebak aan het Paedago gium laten zenden als tractatie voor perso neel en kinderen. Naar het „Vad." verneemt, wil H. K. H. Prinses Juliana dezen winter gebruiken, om in intiemen Hofkring haar kennis te verdie pen. Het plan is, in dien kring mannen, die in ons openbare leven vooraan staan, uit te noodigen, om van hun vak, bedrijf of bezig heid te vertellen Er hebben reeds een paar van dergelijke conferenties plaats gehad. DOODELIJK AUTO-ONGELUK Tegen middernacht heeft te Amster- ti a m een ernstig ongeluk plaats gehad mot dioodclijken afloop op de Stadhouderskade voor de Van Woustraat. Een meisje van 19 jaar zou daar van den vluchtheuvel don rijweg in de richting van de Van Wou straat oversteken. Zij heeft daarbij niet goed uitgekeken of de weg vrij was. Nauwelijks had ze een paar passen gedaan of ze wérd gegrepen door een auto. In stervenden toe stand werd zij vervoerd naar het Wilhei minagaslhuis, waar zij kort na aankomst overleed. TWEE DOODEN Donderdagmorgen omstreeks 10 uur heeft zirh op ile onbewaakten spoorwegovergang aan den Astaweg te Wcnum hij Apel doorn een vreeselijk ongeval voorgedaan. Op dit tijdstip passeerde do lokaaltrein Zivolle-Ajieldoorn, terwijl terzelfder tijd een vrachtauto van de kalksteenfahriek Alba" te I.ochein op de Veluwe naderde. Hoewel het uitzicht daar ter plaatse in beide richtingen door niets wordt beleni merd is de auto, die volgens ooggetuigen niet gi-qote snelheid heeft gereden, door dc locomotief van de lokaaltrein gegrepen. Over een afstand van meer dan 150 Meter werd de auto meegesleurd en totaal ver splinterd. Volgens een ooggetuige, die op het kleine emplacement te Wenum werk zaamheden verrichtte, werd een der inzittenden, vermoedelijk de 20-jarlge G., uit Rlieden, uit de cabine gewor pen. Hij kwam onder den vooTtijlcn- den trein terecht, waarbij hem door do wielen van do volgwagens 't hoofd van de romp werd gesehcidr-n. Enkele tientallen meters vorder werd de be stuurder uit do cabine van de vracht auto geslingerd cn ook dit tweedo slachtoffer was vrijwel op slag dood. Het ernstig verminkte lijk kon door de politie nog niet worden geïdentificeerd. TWEE DOODEN; DRIE GEWONDEN Woensdagnacht te ongeveer één uur is op den Rijksweg tusschen 's-II er to gen bosch cn Grave, ter hoogte van kilometerpaaj 15, een personen auto tegen een vrachtauto gebotst. In de personenauto, die in de richting Grave reed, bevonden zich Mr van Scherpen- berg, advocaat-procureur, de heer Seeuwen, candidaat-notarisde leerares mej. Pfaff cn de tandarts J. Horweyer, allen uit Nijmegen. De auto is opgevlogen tegen een stilstaan- do vrachtauto, die rechls van den weg stond De bestuurder heeft getracht de auto, die was verlicht, rechts te passeeren en kwam daardoor met het rechteracliterstuk van den wagen in botsing. Mogelijk heeft do be stuurder de vrachtauto voor een tegonlig ger aangezien. Do gevolgen van de hotsing waren ontzettend. Beide wagens werden zwaar beschadigd. De hoeren Sclier- penberg cn Seeuwen waren op slag dood. De chauffeur van do vrachtauto, de lieer Rosa, uit Gouda, werd ern stig gewond, evenals de overige inzit tenden van de personenauto, mej. Pfaff en de heer Horweyer. Medische hu'lp en de inarecnaussee waren spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. De gewonden zijn overgebracht naar het ziekenhuis te Oss. De beide dooden zijn vervoerd naar het St. Lidogitusgesticlit te Heesch. Do toestand van den chauffeur Rosa is niet levensgevaarlijk. Voor het leven van de beide anderen bestaat ernstig gevaar. Nog in den loop van den nacht werd ter plaatse een onderzoek ingesteld door Mr. Dubois, Officier van Justitie te Den Bosch, en door burgemeester Offerman van Heesch. Men weet niet zeker wie de bestuurder van den wagen is geweest, doordat de auto geheel in elkaar was gedrukt. Men ver moedt dat liet de heer Seeuwen was. Dood in zijn cel gevonden Droevige nasleep van Wilton-affaire De 58-jarige M. L„ die Dinsdag in verband met de inbraak Wilton-Feijenoord te Schie dam voor de Rotterdamsche rechtbank heeft terecht geslaan, is Woensdag in 't. Huis van Bewaring to Rotterdam dood in zijn cel ge vonden. Men neemt aan dat de man in een boterham is gestikt. Een onderzoek wordt ingesteld. De officier van justitie had tegen den verdachte wegens heling twee jaar gevangenisstraf geëischt ouder aftrek van preventief.- De MAAS- EN SCHELDEB0DE brengt reeds vijftig jaren lang haar lezers op de hoogte met lief en leed van vrienden en kennissen. Ze is het familieblad voor ons eiland. ABONNEERT U OP HAAR! Ze brengt in de lange Winteravon den de gezelligheid in Uw huis. Ons blad is de trouwe vriend voor Oud en Jong. Wek ook anderen op haar te lezen! AUTO SLIPT EN GRIJPT TWEE VROUWEN Ook inzittend militair het slachtoffer Op den Stationsweg, op den hoek van do Van Ilogendorpstraat, heeft Maandag- op Dinsdagnacht een hevige auto-botsing plaats gehad, waarvan twee vrouwen een een militair het slachtoffer zijn geworden. Zij moesten allen onmiddellijk naar een zieken- worden overgebracht. Een luxe auto kwam op gemeld tijdstip met groote snolheid uit do richting van de Wagenstraat gereden, toen dc wagen op liet. gladde asfalt plotseling stipte cu met een geweldige klap tegen een ijzeren paal van het clectriciteitsnet opvloog. De paal werd totaal vernield, doch dat verhinderde niet, dat de auto nog met vrij groote kracht voortsciioot, om tenslotte tegen den gevel van liet bijkantoor van het dagblad „De Maasbode" tot stilstand te komen. Vlak voor dit bureau liepen juist twee vrouwen van verdachte zeden, die door de auto gegrepen werden, een aantal meters werden meegesleurd, waarop er een tegen het wegdek werd geslingerd, terwijl de an dere onder den wagen terecht kwam. Gi'oot was de schrik van den chauffeur, den 30-jarigen C. B. uit do Deimanstraat, die zoodra hij hiertoe in staat was, de vrouw uit haar benarde positie bevrijdde. Weldra was de Geneesk. Dienst ter plaatse die do vrouwen naar liet ziekenhuis aan den Zuidwnl vervoerde, alwaar bleek, dat. een van liaar een gevaarlijke schedelbasis- fractuur had opgeloojinn, terwijl bij de an dere een hersenschudding cn verschillende ontvellingen werden geconstateerd. Inmiddels bleek er nog een derde slacht offer te zijn, nl. de 44-jarige wachtmeester- hoefsmid Cl v. d. B. uit Leiden, dio naast den chauffeur was gezeten. Door de glas scherven van de autoruiten had hij op ver schillende plaatsen snijwonden gekregen, zoodat ook voor hem directe overbrenging naar het ziekenhuis, resj). het Militair Hospitaal, noodzakelijk was. Zulks ge schiedde eveneens door een auto van den G. G. D. Hoewel, gelijk gemeld, men van oordeel is, dat de bestuurder van den wagen te snel gereden heeft, werd door den chauffeur zelf meegedeeld, dat hij hoogstens 40 a 45 K.M. reed. Do politie heeft "de situatie in oogenschouvv genomen en de bijkans ver nielde auto met een kraanwagen wegge sleept. Hengelaars vonden geld! In een mand in een schuur op het land De.zer dagen kwam een lejadbouwer te Roelofarnedsveen bij de politie aangifte doen, dat licm een bedrag van f 1000 was ontvreemd. Op de vraag hoe het geld was verdwenen, antwoordde hij, dat zijn spaar duitjes verstopt waren geweest in een open schuur op zijn land. Hij dacht dat het gehl daar veiliger zou zijn dan in zijn woning of op de spaarbank! I-Iij moest deze onvoor zichtigheid leelijk bezuren, want drie hen gelaars hadden, gelijk uit het politioneele onderzoek bleek in de schuur geschuild voor den regen. Gelijk goede hengelaars betaamt, hadden zij een ron-dgeneusc. en het geld in een mand e-evonden. In plaats van het geld te deponeeren. waar het behoort, hadden zij het echter maar meegenomen. De drie hen gelaars konden worden opgespoord en heb ben een volledige bekentenis afgelegd.

Maas- en Scheldebode | 1935 | | pagina 1