MAAS- EN SCHELDERODE WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1935 MAAS- EP* L GEMEENTERAAD VAN NIEUWE TONGE GEMEENTERAAD VAN DIRKSLAND Plaatselijk Nieuws. Gemeng 1 LAUWEREN Maandagavond kwam de raad dezer gemeente bijeen onder voorzitterschap van Burgemeester Sterk. Aanwezig zijn alle leden. De VOORZITTER gaat voor in gebed, waarna de notulen van de vorige vergade ring gelezen en onveranderd worden goedge keurd. Aan de orde zijn de ingekomen stukken. Ingekomen is de goedkeuring van ^dep. Staten van een raadbesluit. Ingekomen is een schrijven van de ge meente Middelharnis, betreffende de veror dening over de vleeschkeuringsdienst. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een schrijven van Gedep. Staten, waarbij de rekening dienst 1933 van de gemeente goedgekeurd wordt. Ingekomen is een schrijven van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken betreffen de de ventvergunning, waarin op soepelheid wordt aangedrongen. De VOORZITTER deelt mede, dat in deze gemeente 20 ct. per ventvergunning wordt gevraagd. De Minister acht 15 cent voldoen de. Onderscheid tusschen ingezetenen en niet-ingezetenen mag niet gemaakt worden. B. en W .stellen voor de legesverordening te wijzigen in dien zin, dat de vergunning op 15 ct. wordt gebracht. Het venten met een wagen zal voortaan I 1 kosten. De heer TIJL vindt dat veel. De VOORZITTER: Eén kwartje dan per liur! Aldus wordt besloten. Ingekomen is een verzoek om de notulen Van de drinkwaterstichting te wijzigen in dien zin, dat de ambtshalve zitting hebbende leden om de 5 jaren in het kleine bestuur aftreden. Het verzoek wordt ingewilligd. Ook worden deze statuten op verzoek aangevuld met een bepaling omtrent de kas gelden der stichting. Ingekomen is een schrijven van het ge meentebestuur van Middelharnis om een ge meenschappelijke regeling aan te gaan voor het schoolbezoek aan de Uloschool te Mid delharnis. Dienovereenkomstig wordt beslo ten dat de gemeente Nieuwe Tonge f 20 per jaar en per leerling bijdraagt. Dan is aan de orde de bespreking van het Uitbreidingsplan. De VOORZITTER deelt mede, dat een Ontwerp is ingezonden over de bebouwings voorschriften. Spr. leest deze bouwvoor schriften voor. De gevelbreedte moet 5 1/3 Meter bedragen, de frontbreedte moet dan 14 meter zijn als die diepte meer dan 65 Meter bedraagt, enz. Deze voorschriften zijn gezonden aan den adviseur. Laatstgenoemde acht een voortuin tje van 3 Meter voldoende. 5 Meter, zooals Gedep. Staten eischen, is veel te veel! De heer TIJL: Waarom is dat noodig op 't platteland. De VOORZITTER zegt dat de adviseur van meening is, dat wanneer 16 Meter ach tertuin vereischt wordt, er weinig ruimte Voor een huis overblijft. (Vroolijkheid). De hoogte van een garage-deur mag maar 2.50 Meter zyn. Wethouder VISBEEN: Dat is niet vol- Üoende voor een vrachtauto. De VOORZITTER: Dit is waarschijnlijk feen over het geheele land geldende regel. B. en W. zijn echter van oordeel, dat de eisch van 5 Meter voortuin zeer bezwaar lijk is, want er blijft geen ruimte over om te bouwen. De kwestie over de vuilnisbelt zal in be sloten zitting besproven worden. Wethouder VISBEEN spreekt de raad toe bmdat hij van den raad afscheid gaat nemen na een 12-jarige zittingsperiode. Er is in die tijd veel tot stand gebracht, aldus spr. Spr. dankt den voorzitter, de raadsleden en den heer Van der Wende; de laatste heeft hem als wethouder nog al eens gehol pen voor de van hem ondervonden steun. De VOORZITTER zegt dat de adviezen en voorstellen van den heer Visbeen welover wogen waren. Er was wel eens verschil van meening geweest, maar de goede samen werking is er altijd geweest. Ook als wethou der was hij op zijn plaats. Spr. wenscht hem Gods zegen toe in zijn gezins- en beroeps leven. Ook de heer Kattestaart dankt spr. voor hetgeen hij voor de gemeente gedaan heeft! De heer KATTESTAART dankt voor de woorden tot hem gesproken. Wethouder VISBEEN dankt de voorzitter eveneens en hoopt, dat zijn opvolger de fou ten, die hij gemaakt heeft, zal verbeteren. Want wij zijn maar menschen. aldus spr. De heer TIJL vraagt naar de kosten van de verbetering van de Molendijk. De VOORZITTER antwoordt, dat de op zichter de meerdere kosten raamde op f 500. En zijn verschillende rekeningen binnenge komen. De belangrijkste rekening van het basalt is nog niet binnen. De geldieening was oorspronkelijk f 2500. Het moet echter f 3000 worden. Daarom hebben B. en W. een nieuwe geldieening noodig van f 1000. Want met f 500 meerdere kosten zijn we vermoe delijk nog niet klaar. Wethouder VISBEEN: Er moet nog water afvoer zijn ook. De heer TIJL: Hebben B. en W. het volle vertrouwen in den heer Snelleman? De VOORZITTER: Daar zou ik in de ge heime zitting over willen spreken. De heer TIJL: Ik wil daarover vragen stellen. De VOORZITTER: B. en W. hebben het volle vertrouwen in den heer Snelleman. De heer TIJL zegt dat er teveel brikken over zijn. Dat is niet in orde. Wethouder VISBEEN: De voorman heeft de heer Snelleman verkeerd begrepen: De heer TIJL: U wilt toch niet de schuld geven aan een werkman. Ik ben 't niet met u eens! De VOORZITTER: Iedereen is tevreden over de Molendijk. Het is schitterend afgele verd. Er zijn 156 vrachtauto's geweest. 5 zijn er niet opgeboekt. Zulk een verschil van meening kan de beste overkomen. De heer Snelleman komt alle lof en eerbied toe. De heer TIJL vraagt waarom de arbeiders van Middelharnis meer verdiend hebben dan van Nieuwe Tonge. De VOORZITTER antwoordt, dat de arbeiders van Nieuwe Tonge evenveel ont vangen hebben. Dan gaat de raad over in geheime zitting. Vergadering van 27 Augustus N'a opening en voorlijzing der notulen ko men de ingekomen stukken ter tafel. Velschillende goedkeuringen van raads besluiten door Ged. Staten rijn ontvangen, waaronder die der verlaging vam de huren van do woningen der Bouvvveaeennging cn van dia Gemeente. De eerste zijn terugge bracht van 3 tot 2.60 en die va-n de Ge- meciitewoningen tot ƒ2.80, terwijl één wo ning voor 2 wordt verhuurd. Evenzoo wordt goedkeuring gehecht aan de onder- liandsche verhuur van bouwland aan B. Babeur en L. Stiolk. ,a Voorlezing wordt gedtaan van een uitvoe rige brfcif van do vijf vergunninghouders, Waarin deze verzoeken liun lokalen buiten de personeele belasting te dben vallen. De VOORZITTER zegt, wel met de strek king van het schrijven accoord te kunnen gaan, maar omdat tot verlaging der biljart- belasting is besloten, gelooft hij, dat Ged. Staten geen goedkeuring aam het verzoek zullen geven. Overigens zijn de vergunning houders meer gebaat met de verlaging voor de biljarts. Op een vraag van de Bonte of die grond slag der belasting wel juist is, geeft de Se cretaris een uitvoerige uiteenzetting, waar bij hij o.a. zegt, dal zij, bij verlaging van bil jarts geen verlaging der huurwaarde kunnen krijgen en indien wel verlaging der huur waarde, verlaging voor biljarts uitgeslo ten is. Hoewel alle raadsleden overtuigd zijn dat de veiguuninghoud,ers een moeilijke tijd hebben, wordt op voorsfctt van B. en W. met aligeimeene stommen besloten niet op liet verzoek in te gaan omdat dan de kans groot is dat zij niets krijgen. B. en W.. stellen alsnu voor hot raadsbe sluit van 1931 in te trekken, inzake de vor- leening der subsidie aan de veerviarbete- ring, a 15 cent per inwoner per jaar. De VOORZITTER baseert dit voorstel op de aanbieding van de X.V. v. d. Schuyt om het veer op Hellevoetsluis voor eigen rekening te bedienen en voorts het geheele vervoer op Flakkee. DE BOXTE (S.D.A.P.) vraagt of de R.T.M daarmee niet in de knel komt, want liij voelt niets voor particuliere bediening. Zul ke exploitaties zijn beter in handen van de Provincie. VOORZITTER: De aanbieding van v. d. Schuyt is serieus en als we bij betere bedie ning ook lager prijzen krijgen is dat toch een groote vooruitgang. Heft zou niet geoor loofd zijn nu nog langer die subsidie te geven. Met algemeene stemmen wordt lipt voor stel van B. en W. aangenomen. Uit het rapport van de Commissie tot na zien der rekeningen bleek, dat de rekening van het Wiaesliuis sloot niet een ontv. van ƒ1060.95 en uitg. ƒ560.96. Batig saldo ƒ500. Idem van hot Algam. Armbestuur met een ontvang van f 14984.77 en uitg. 11855.28 Batig slot ƒ3129.49. Uit do toelichting bleek dat verschil,lende bedragen, o.a. van landpacht, over 1933 nog ontvangen moesten morden. Van de pacht sommen zelfs nog 1174 na aftrok dier reductie. De rekening van hat Gasbedrijf werd voor loopig vastgesteld in ontv. en uitgaaf op ƒ33523.25 en van den Kapitaalsdiienstontv. 15924.69 en uitg. ƒ9595.15. Batig slot 6329.50 Idem van de gemeenterekening over 1934 in ontv. op 138542.47, uitg. 125971.51. Ba tig slot ƒ12571.43. Van den Ka pi taaldienst: ontv. ƒ150.314.77, uitg. ƒ148.814.81. Batig slot ƒ1499.96. Aide rekeningen warden zonder discussie goedgekeurd. De VOORZITTER stelt alsnu voor de po litieverordening, betreffende de verkeers regeling, zoodanig te wijzigen dat het voor taan verboden zal zijn met voertuigen bree der dan 1.80 M. over de Molendijk te rijden of daar te lossen. Deze maatregel is een gevolg van hot fait dat het verkeer door de nieuwe zg. auto- wagens, die zoo breed zijin, dat er geen an der kan passeeren, waardoor zeer ernstige stagnatie komt in het afleveren der land bouwproducten aan de daar staande pakhui zen. Daar autovrachtwagens de genoemde breedte niet overschrijden, zullen deze geen hinder ondervinden. In de toelichting betoog de de VOORZITTER dat deze maatregel wel lastig is, doch uit de noodzaak is gebo ren. Do gebruikers van genoemde boeren wagens zullen deze dus buiten gebruik moeten stellen als zij op dien Molendijk rppptep. .loswRi-Pf-i^degs .de wagons sonaller laten inaKen. „Ér zit'niét. anders op". DE BONTE meende dat het probleem ook opgelost' kan wórden als er een sdhuine hoek aan de woning van -de Baart gemaakt en het hek voor de woning van Vermeulen verwijderd wordt. Hij stelt voor dieze zaak nader te onderzoeken en daarna een besluit te nemen. IDe VOORZITTER is biet daarmee eens dooh we moeten nu toch de verordening aan nemen om de politie recht van optreden te verleenen. Autovrachtwagens kunnen, zoo noodig voor en achteruitrijden, doch met boerenwagens kan men niet zoo gemakke lijk manoouvreeijsn, Een discussie, waaraan haast alle raads leden deelnemen, volgt en waarbij SMIT o.a. nood'ig oordeelt geen stand-wagens te mogen gebruiken. De VOORZITTER zegt dat dit ook niet mag, doch altijd is die maatregel niet toe te passen. Besloten werd ingevolge het verzoek van de Bonte te handelen cn werd dc gewijzig de verordening aangenomen. ligt zal tevens voortaan verboden zijn met rijwielen over dc Molendijk te rijden. Hiekna riciht de VOORZITTER eenige woon den van hulde en dank aan liet niet herko zen raadslid Smit (Antirev.) waarop SMIT antwoordt en de hoop uitspreekt, dat die nieuwe Baad even zoo prettig samen zal werken als dat. met deze raad het geval is, want nimmer is hier in een wanklank ver nomen. Hierna volgt sluiting cn gaat de raad in besloten zitting over. SOMMELSDEJK. Gedurende de maand Augustus 1.1. vestigden zich alhier 4 perso nen;' 4 ingezetenen werden afgeschreven; 4 kinderen werden geboren; 4 ingezetenen stierven, terwijl 4 huwelijken werden vol trokken. Alhier weid tegen een inwoner proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van liet Motor- en Rijwielreglement (verblinden de verlichting). Tevens werd alhier een proces-verbaal opgemaakt wegens valsch- heid in geschrifte en oplichting. De Wilhellminabrug dezer gemeente werd in Augustus 1.1. gepasseerd door 7 schepen. Hieronder zijn niet begrepen de beurtschepen en schepen met abonnement. Ter gemeante-secretario alhier werden in de afgeloopen maand afgegeven 2 groote jachtakten tot alle geoorloofd jachtbedrijf met uitzondering van de valkenjacht. Bij den agent der arbeidsbemiddeling dezer gemeente stonden vorige week inge schreven als werkloos en werkzoekend: 76 landarbeiders, 1 opperman, 8 havenarbei ders, 5 timmerlieden, 5 metselaars, 4 losse- werkliedcn, 3 landbouwersknechts, 2 schil ders, 1 chauffeur, 1 typograaf, 1 pakhuis knecht, 1 korenmolenaarsknecht, 1 slager en 1 opzichter. MIDDELHARNIS. Mej. v. d. Ham had tij dens haar werkzaamheden het ongeluk haar hand te kwetsen, waardoor deze begon -op- te zetten. De dokter constateerde bloedver giftiging. Wethouders-verkiezing. In de hedenmor gen gehouden gemeenteraadsvergadering zijn tot wethouders gekozen de heeren J. Vroeg- indeweij (Herv. a.r.) en J. A. Vlis (lib.). De 15-jarige zoon van D. Vroeginde- weij, die werkzaam was aan de Dorschma- chine, had het ongeluk met zijn hand tus schen de zelfbinder te geraken en ernstig te kwetsen. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het bestuur van den Centralen Ouder raad .der Openbare lagere scholen van Goe- bree en Over Flakkee is als volgt samenge steld: D. Verweij, voorz., S. J. Menheer, secret., Joh. de Groot, penningm. en J. Hek man en G. Joppe, leden, Donderdagavond 7 uur zal voor de Geref. Gemeente optreden Ds. de Blois van Dirksland. En Zondag driemaal de heer Remeijn van Oosterland. Op de Vrijdag gehouden N.S.B.-verga dering in de zaal van Hotel Meier zakte P. v. d. Doel door een luik, welk lag boven een ruim V/2 meter diepe kelder. De ontboden geneesheer achte overbrenging naar het ziekenhuis te Dirksland noodig. Bij onder zoek is gebleken dat enkele spieren ge scheurd waren. Bij den agent der Arbeidsbemiddeling stonden Zaterdag 31 Augustus 107 personen als werkloos ingeschreven, waarvan 13 zee- visschers, 1 slager, 1 borstelmaker, 1 kabel monteur, 7 timmerlieden, 1 opperman, 1 schilder, 2 metselaars, 15 transportarbeiders, 3 zeelieden groote vaart, 42 landarbeiders, 2 broodbakkers, 7 boekbinders, 8 letterzetters, 1 electricien kabelmonteur, 1 monotype zet ter, 1 schoenmaker. OUDE TONGE. Tn de afgeloopen week meldden zich bij den Agent der Arbeids bemiddeling 58 werkloozen aan. De P.V. „Ons Genoegen" hield Zater dag j.l. een wedvlucht vanuit Lier (B.) afstand 67 K.M. Lossing 1.20 uur; aankomst eerste duif 2.55.11 uur; laatste duif 3.43.43 uur. Dc uitslag luidde: nos. 1, 2, 4, 7, 12. 16, 17 L. Osseweijer; nos. 3, 8, 11, 19, 20 W. Mooijaart; nos. 5, 14 J. Kik; nos. 6, 18 \V. Abresch; no. 9 Joh. Hagens; no. 10 G. Groe nendijk; nos. 13, 15 M. Holleman. De P.V. „Gevleugelde Vrienden" hield een wedvlucht vanuit St. K. Waver (B.); afstand 68 K.M. Lossing 7 uur; aankomst eerste duif 8.7.10 uur; laatste duif 8.37.40 uur. De uitslag luidde: nos. 1, 4, 19 P. Tuns; no. 2 J. Vervloot; nos. 3, 5 B. van Wezel; nos. 6, 13, IS M. Boof; nos. 7, 15, 16, 20. A. Versaevel; nos. 8, 14, 22 Th. van Vugt; nos. 9, 10, 17, 26 P. van Nieuwaal; no. 11 L. Koole; 110. 12 G. van Veen; no. 21, 25 Jac. Smeets; 110. 23 J. van Noord; no. 24 A. Hameeteman. Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk alhier de bediening van -de Heilige Doop plaats hebben. Doopouders kunnen Vrijdag a.s. tusschen 7—8 uur (O. T.) aangifte doen in de consistoriekan er, Grijsoord I speelde een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Dirksland I. De uit slag luidde 3—1 voor Dirksland. Ten overstaan van Notarissen Van Is- pelen te Oude-Tonge en Costermans te Dirksland, had in liotel „De Weerd" in het openbaar afslag plaats van: Koop 1. Een huis met schuur, mestput, wagenhuis en open erf, groot ongeveer 4 A. 15 c.A., het huis in gebruik bij T. van Noord Az., liet overige verhuurd aan T. van Noord Tz., ingezet door F. Osseweijer op f 1000.ge mijnd door W. van Noord Tz. op f 1910. Koop 2. Een huis met open erf, groot onge veer 1 A. 15 c.A., verhuurd aan Adr. van Noord Tz., ingezet door F. Osseweijer op f 900.aangeloopen. Koop 3. Twee huizen met erf, samen groot 3 A. 27 c.A., verhuurd a,an I.. Holleman en M. van Balen; ingezet door F. Osseweijer op f 500.gemijnd door 'W. van Noerdi-Tz-. op f SOO!*-. (Koop lj-B'-en- 3 gecombineerd werd afgemijnd door F. Os- sewijer op f 3960.Koop 4. Een huis met schuur en erf, groot 4 A. 61 c.A. en een perceel erf groot 46 c.A., verhuurd aan C. van Peperstraten; ingezet door B. Schou- wenaar op 2000.afgemijnd door dezen op f 3500. NIEUWE TONGE. Tijdens het onweder dat jl. Zondagavond boven deze gemeente woedde, sloeg de bliksem in de woning van den heer G. K. en juffrouw M., waarbij eenige schade werd aangericht. Verder liep alles zonder ongelukken af. Mej. V. had het ongeluk haar hand zoo danig tusschen de deur te klemmen, dat zij zich onder geneeskundige behandeling stel len moest. t DIRKSLAND. Zaterdag is hier de verjaar dag van H. M. de Koningin op feestelijke wijze herdacht. Des middags waren er op de Voorstraat verschillende volksspelen voor de kinderen, nadat zij eerst met de muziêk- vereeniging „Amicitia" een rondgang door de gemeente hadden gemaakt. Des avonds gaf de muziekvereeniging „Amicitia" op de tent op de Voorstraat met medewerking van de zangvereeniging Excelsior een concert. Ook werd nog een lampionoptocht gehouden. Ter secretarie ligt ter inzage een ver zoek van den heer J. Maat om verlof inge volge de Drankwet voor den verkoop van alcoholhoudende drank (Verlof A) in het pand aan het Schelpenpad. Een koopman uit diaze gemeente, 'die met zijn broeder, als duorijder op de motor een tocht had gemaakt naar Goes, kwajn, nadat hij op ons eiland was aangeland, pas in Achthuizen tot de ontdekking dat zijn broer niet achter hem zat. Verbaasd keek liij op toen uit een hem voorbijrijdende auto, na stilstand, iemand uit de auto stap te, die sprekend op zijn toroer geleek en die dan ook achter op de motor ging zitten. Zoo kwamen zij toch nog gelijk in Dirksland. HERRINGEN. A.s. Woensdagavond half zeven hoopt voor de Ger. Gemeente alhier op te treden Ds. Hofman van Krabbendijke. GOEDEREEDE. Het concert op het Markt plein is Zaterdag vanwege het ongunstige weer niet doorgegaan. Maar te 9 uur des avonds werd toch door het muziekgezelschap een omgang door de gemeente gehouden, wat veel volk op de been bracht. De jeugd hield meteen een optocht met lampions. Op het Marktplein werd halt gehouden en gaf de muziek nog drie coupletten van het aloude Wilhelmus. OUDDORP. Naar men verneemt is door B. en W. alhier aan het bestuur der Stich ting Drinkwaterleiding op Flakkee vergun ning verleend tot uitbreiding van het pomp station in de Oostduinen alhier. Zaterdagavond met de verjaardag van H. M, de Koningin gaf de Zangvereeniging Excelsior met de Zangvereeniging Gem. Koor uit de Oostdijk beide onder leiding van M. Boelum, en de Mondharmonicaclub een goedgeslaagd concert, waarvoor zeer groote belangstelling was. Tijdens liet con cert werd door eenige jonge dames gecol lecteerd door den verkoop van speldjes ten bate van het Mil. Tehuis te Breda. Deze collecte bracht 50 op. De eerste tomaten zijn reeds geplukt van den konden grond. Naar men verneemt viel de oogst nogal mee. Maandag stonden bij de arbeidsbemid deling 72 werkloozen ingeschreven. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Midd icflh ar n i s: 9G J. M. G. Saers, opticien, goudsmid, uur j. werkmajker, Korteweg B 177, Soimim'eQs- 3 dijk Ni ouwe Tonge: 40 "Jac.- v&h' 'Ës',' ''laMbotiwer," Ülüim'èifeo putsoheweg F 140 0 o 11 g e n s 'p I a a t 46 A. J. Gaimipfens, confectie, Slikdiijk A 80 Ouddorp: 18 J. RuizeveM, arts, Molenblok A 113 Stellendam: 14 M. Keyzr, Wijk I, 137 A I De troepen, die te Rome van de manoeu vres aan de Oostenrijksche grens zijn teruggekeerd, houden een parade op de Via dell' Imerio. Het inwendige van de St. Goedelc-kathedraal te Brussel tijdens het aan brengen van dé rouw-draperieën voor de plechtige uitvaart van de koningin. Belgische oorlogsverpleegsters komen bloemen leggen aan het doodsbed van koningin Astrid. Wandelaai Meisje gedood, De bestuu Woensdagavond 1 gisch ongeval plaat afloop. De heer L. van versbroek alhier, Ï0 uur met zjjn ech dochtertje, bij de tr Zij liepen geheel re richting van de 2e waarts te keeren. armd met haar r door een achterop en op de tramrails nomen. Ook de hee grepen en werd opg ken been en vree: hoofd en handen. 1 naar het ziekenhuis Het onmenschelijl val is wel dit, da auto in snelle vaart baar niets van dit trok. Begrijpelijker ners van den „Ei droevig ongeval en digd over de handt stuurder. jt-i Fraude op Ambtenaar vulde and Op het postkan men vermoedelijk gekomen. In de k tenaren werd e ontdekt. Na ver heeft hij volledig gedurende de la verduisteringen taal bedrag, dat is te schatten. IIjj lijk de kas, de g gels. De inventar schiedde niet op de eene kas bi werd met de andi in arrest gesteld De inbraak tf Geen dynamiet, doe Omtrent de dot braak bij den Iloogendijk te Z\\ het vermoeden w dynamiet was j wonenden een zw .boord, kan thans liet onderzoek he hier gebruik gem een z.g. „klem". Deze klem beva bij een copiëerper wordt op de dcu: geplaatst. Door draaien wordt zo deur uitgeoefend uitenspringt. Dit is hier het de zijwanden zijn dat het vulsel oj kwam. De uitwerking 1 dynamiet. GEVAL VJ Men meldt ons uit Alhier meldde ziel jarige C. v. H., wor aangifte deed, dat hij door in 1931 in Schil treden met een Nede hij nog gehuwd wi vrouw, welk huwelijk rabaya. De man was in 1 sergeant ziekenverple ambtenaar van de bi medegedeeld, dat hy De eerste twee vrouw het huwelyk met de zweeg hij. Met de laatste vroi over scheiding van ta: tige heerschap is in steld en en zal ter be: gesteld worden. „O, maar dait is al in derde ad om mijn willen onttrekken?" „Hoor eens, de do toestaan, dat je allee in do hoofdstad eeni regelen heb, zullen e mij hoogst welkom zi roeping wel meer g iW jij die jouwe". Anna zweeg. Het v U was haar als een Willekeurige veroord' „Morgen zal ik er tóoch dan zul je nc duld moeten oefenei „Wat! Slechts dri verrast uit. „Ik had hopen, dat mijn sti in vervulling treden lang om vele redein ziin." Zuster Augusta Zi hlik, die eensdeels t groep, en anderdeel over den zeldzamen plaats gevonden bat Inderdaad, als de bilwikkelde zich, ge waarin lichaam en Anna de kiem van haarzelf betrof, zij ean den tijd, waarir ivoor haar God, zich su anderen .dooi;

Maas- en Scheldebode | 1935 | | pagina 2