ut Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden f IN HOC SIGNO VINCES De vervanging van de Warenwet 1935 leid hebben i de zuinige velke sinds ïans krijgt e goudgele zeep biedt MAILLEJ 1.05 t.90 :rkrijgbaar; welk een maar even n, marmer jen. ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1935 50E JAARGANG N<>. 4223 .BANIE Binnenland Land- en Tuinbouw. Wie zich vanaf heden op de MAAS- EN SCHELDEB0DE abonneert ont vangt de krant tot 1 September 1935 GRATIS. GEMEENTERAAD VAN OUDE TONGE Deze Courant verschijnt eiken WUENBUAU en ZAliirfUAü. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 0.90 bjj vooruitbetaling. BUITENLAND bfj vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMELSD1JK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrtidagmorgen a uur. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. ndO voor4 n het^ rz 5-0176 H uitgezonden, Seattle over oluk gebeurde hSOfdkwartiée het volgenda hrijft op wek het leven zijn ocrièr rennen» ig neergestoi-t len van Point ?n snelle bar. naar het too. het vliegtuig :ien ruïne, d'a Het water is k van Rogers lestel gelicht, het vliegtuig eindo het lijk ;unnen hajen. naar Barrow persoonlijke rden gebracht, rden aan een ir Zuidwaarts 11 Rogers nyet geland waren ev raagd naar i] sloeg de mo er van de -ri- ftig voet hoog neer bestuurd li, waarbij de genikt werd, den kop vloog de romp viin zittenden ;zijn ïewcesL ing heeft een keerde, Bevel ide aviateurs als „De vlie- hij ongetwij- diculieren ge- uig voor zijn irika zeer ge- aanschen hu- nd met Presi- rlere vooraan- 1879 op In- tegen trlct moet een ntketend zijn. aidier leiding Sjefket. Ver richting vam botsing met Bij dit ge er regeerings- generaal I>9 zijden zijn GO overwinnaars niet bekend. iari vermoord Tira.na door geheime -anti- les vvege drie dezer dagen t op een der re adviseurs eon Cagiiari. eboorte, werd er en na den len generalen schijnt een 4 ;i; ROOMSCH EN ROOD Als de berichten waarheid bevatten en wij hebben geen recht daaraan te twijfe len zal eerlang Oude-Tonge de eerste ge meente op ons Eiland zijn, waar Roomsch en Rood tezamen beslag zullen leggen op do Wcthouderszetels. Wij gelooven dat het ook wel de cenigc gemeente blijven zal, Critiseeren willen wij' dat voornemen niet, Rood en Roomsch vormen daar de grootste Raadsfracties, dus rechtens hebben Kij, zoo zij dat verbond tot stand willen bren gen, niemand noodig. W ij zullen liever rustig afwachten welke {vrucht die samenwerking af zal werpen. Do Roomschen hebben vroeger met dc Vrijh.-Bond de Wethouderszetels bezet, vier jaar geleden hokte het echter met de samenwerking, men kon hel toen niet meer eens worden en zoo werden toen niet hun medewerking uit de twee kleinste Raads fracties de Wethouders gekozen. Gezond was die verhouding niet, maar het bleek toch, dat de verhoudingen er niet door geleden hadden, want er kon werkelijk goed geregeerd worden. In de landspolitiek durven de Roomschen dat niet aan, alhoewel zij door de S.D.A.P. liog zoo vriendelijk daartoe uitgenoodigd werden wierpen zij die samenwerking verre V mi zich. Nu weten wij wel dat de landspolitiek met de gemeentepolitiek niet voor vergelij king vatbaar is, maar als men samen, met uitsluiting van de andere burgelijke partijen éen accoord aangaat, schijnt er toch wel een vorm van overeenstemming bereikt te Zijn. Wij nemen dat de Roomschen en de Socia listen niet kwalijk, wij hopen dat het goed uitkomt, dat men het belang der geheelo gemeente dienen zal. Maar anderzijds ge looven wij, dat de socialisten zoo zij beslag op de wethouderszetels gaan leggen, hun partijpolitiek wel eenigszins mogen herzien, dat zij wel wat voorzichtiger mogen worden met hun propaganda. Want de practijk zal wel leeren dat de aoode arbeiders, die mogelijk nu denken, dat het voor hen beter worden zal, het op treden van roode wethouders een groote te leurstelling zullen vinden. Verantwoording dragen is mooi en schoon, doch in deze dagen valt dat niet mee, het zal wel blijken voor hen een groote teleurstelling te zijn. Men kan op een verkiezingsvergadering of zoo men in de oppositie is, wel eens hoog .van den toren blazen. Maar is men zelf ge roepen om verantwoording te dragen, dan beziet men noodwendig, door den draag dei- omstandigheden, de zaken wel wat anders, dan gevoelt men dat het niet zoo gemakke lijk is, als dikwerf wel voorgesteld wordt. Dan gevoelt men bewust of onbewust, dat God in onze samenleving wetten cn orde ningen gelegd heeft, welke wel veelal histo risch .gegroeid -zijn, maar welke wij niet straf ieloos op zij kunnen zetten. Ook een sociaal-democratische wethouder 2al zich aan de toestanden en omstandig heden hebben aan te sluiten. De Koninklijke Familie in Schotland Men meldt ons uit St. Fillans d.d. 1 GAug: Zaterdag de eerste regendag, hetgeen eohter Hare Majesteit en de Prinses met Haar gevolg ni-et verhinderde uit te gaan voor een wandeling. Beide dagen te voren werd per auto naar de bekende Sma'Glem gereden, de schilder achtig gelegen kloof, die den toegang vonnt tot die „I-Iighlands". Bij Newton Bridge en Saddle the Mare Stone waren beide dagen ponies beschik baar, die het gezelschap volgden naar bo ven, alwaar men een schitterend uitzicht had op dit schoone gedeelte van het Schot- sthe Hoogland. Hare Majesteit heeft hier beide dagen schetsen gemaakt. Dinsdag avond bracht een Highlanderband een sere nade, hedemniddag zullen Hare Majesteit en de Prinses vermoedelijk de „Highland Gaines' in Crieff bijwonen, welke na die van Braëmar (eind September) de meest vermarria van Soaotland zijn. Hierbij zal ook een demonstratie zijn van de Scots Greys, daarvoor uit Edinburgh overgekomen. Wettelijke grondslag voor beoor deeling van waren blijft Controle-organen echter verdwijnen De directeur van den Keuringsdienst van waren voor het gebied 's-Gravenhage, Dr. F. II. v. d. L a a n, heeft in een persgesprek zijn tneening gezegd over liet wetsontwerp Verlaging van de openbare uitgaven do<w vervanging van de Warenwet door een an dere wet betreffende hoedanigheid en aan duiding van waren. Het voorstel der Regeering, aldus Dr. van der Laan, komt hierop neer, dat de bestaande Warenwet wordt ingetrokken en hiervoor in do plaats komt een wet, welke alleen den wettelijken grondslag voor do beoordeeling van waren in stand houdt. Het orgaan tot uitvoering van «ie eischen, aan waren te stellen, wordt echter weggenomen. In tegenstelling tot liet eerste wetsont werp, de algemeene bezuinigingswet, wordt in het thans ingediende wetsontwerp wel gesproken van openbare keuringsdiensten. De Regeering verwacht, dat er gemeenten zullen zijn, welke deze openbare keurings diensten in stand zullen houden. Echter vrees ik, dat er een vrij chaotische toestand zal ontstaan ten opzichte van de tenuitr voorlegging van het toezicht. De Rogoerlng wil een voortbestaan van dit toezicht over laten aan het vrije inzicht van de gemeen ten. Maar hebben do gemeenten hiervoor de financieele middelen? Als de Regeering haar steun, d. i. de helft der kosten van de diensten terugtrekt, móeten do kosten dei- gemeenten stijgen. Vooral waar de centrale gemeente van een tegenvvoordigen keuringsdienst klein is zal bij handhaving deze stijging van kosten zeer aanzienlijk zijn. Een belangrijke vraag is, of de Regeering zal toelaten, dat de gemeenten voor keu rlngsdiensten meer geld dan tot dusverre zuilen gaan uitgeven, terwijl het Rijk, dat vele gemeenten financieel steunt, zich van deze diensten terugtrekt. In dit verband wil ik de aandacht vestigen op de moge lijkheid, dat provinciale besturen het be lang der bevolking van kleine gemeenten en van het platteland gaan behartigen. De provincie Friesland bekostigt nu reeds on verplicht een vierde der uitgaven, zoodat de gemeenten in deze provincie niet de helft, maar een vierde hierin bijdragen. Onder de gegeven omstandigheden moet een uitbreiding van de provinciale taais stellig wenschelijk worden geacht. Verzwakking van controle. Als de gemeenten niet meer dan tot nu toe kunnen uitgeven, moeten de keurings diensten met minder rondkomen en dit zou grootendeels op afbraak neerkomen. De sterkte der diensten is al tot een mi nimum gereduceerd. Men kan nu het aan tal monsters nog meer verminderen cn de inspecties nog meer verzwakken, maar dan daalt het nuttige effect in dezelfde verhou ding. In evenredigheid tot het groote aan tal verkoopers en bereiders is tiet aantal monsters en inspecties reeds gering. Van het grootste gewicht is, dat do Regeering zich uitspreke over do vraag, of zij den gemeenten ten aan zien van de financiën voor de uitvoo- ring van de wet volledige vrijheid zal geven. Een ander punt, vervolgde dr. v. d. Laan, is, dat de Regeering hoopt op medewerking van het bedrijfsleven voor de uitvoering van het toezicht op do waren. Maar nu de meeste bedrijven niet of nauwlijks rendee- ren, mag niet worden verwacht, dat zij do hooge kosten van een preventief toezicht kunnen betalen. Bovendien zal do Regeering harerzijds toch altijd toezicht moeten houden op de verleening van merken bij het vrijwillige toezicht. Immers, gecontroleerd zal moeten worden, of dit toezicht overeenkomt met art. 14 van de Warenwet. Welk Rijksorgaan zal deze Rijkscontrole moeten uitoefenen? Een mogelijke oplossing? Wanneer de bestaande regeling niet kan worden gehandhaafd, zou volgens Dr. v. d. Laan misschien de volgende regeling de aannemeiijkste zijn. Het Rijk blijve een bijdrage betalen voor de keuringsdiensten tot een be drag, dat het toch zal moeten uitge ven voor wachtgelden van de op te heffen keuringsdiensten en voor ren te van kapitaal, in gebouwen van keuringsdiensten gestoken. Jarenlang zal het Rijk deze kosten, welke een vrij belangrijk bedrag vormen, moeten opbrengen, zonder dat men er iets productiefs voor terugkrijgt. Ook van het standpunt van hel Rijk zelf is er een belangrijk argument voor een zoo danige rijksbijdrage. Bij uiet-handhaving van keuringsdiensten n.l. zal zonder eeni- gen twijfel de opbrengst van den suiker accijns en van den alcoholaccijns terugloo- pen. Wat den suikeraccijns aangaat, beden ke men, dat de suiker in vele gevallen zal worden vervangen door de niet belaste aardappelstroop, glucose of saccharide. Neemt het suikerverbruik slechts niet één pCt. af, dan scheelt dit een half millioen gulden aan accijns voor het Rijk. En ten tweede: iaat de gemeenten het zelfde als nu blijven betalen en laat de be drijven verplicht worden, dan bij te passen wat er, als het Rijk ook een bijdrage blijft geven, nog zal ontbreken. Het bedrijfsleven heeft getoond te beseffen, dat het van zijn kant groot belang heeft bij een onverzwakt voortbestaan van de Warenwet. Het kan dus tot een heffing worden verplicht. Deze last zal waarlijk niet te zwaar zijn. De heffing behoeft slechts enkele guldens per bedrijf per jaar te bedragen. Zeker honderdduizend bedrijven in ons land zijn er bij betrokken. Geeft elk bedrijf vijf gul den, dan heeft men al vijf ton. Voor de schatkist beteekent dit een geenszins on belangrijke tegemoetkoming. Het zou een soortgelijke heffing zijn als voor ventver gunningen, waarvoor nu vele gemeenten één a twee gulden per jaar vragen. Dan is vijf gulden voor een bedrijf toch niet to hoog. Men kan het bedrag der heffing la ten varieeren naar gelang van de grootte van het bedrijf, wanneer het gemiddelde dan maar vijf gulden is. Men bedenke, besloot dr. v. d. Laan, dat bij de keuring van waren ten eerste een gewichtig algemeen belang betrokken is en dat het ten tweede een belang van den handel is, dat be drog geweerd wordt, maar dat deze beide belangen uit den aard der zaak dooreenloopen. Wordt een regeling als ik in overweging geef, ingevoerd, dan blijft liet toezicht op do waren behoorlijk in stand. De radio-uitzending op Koninginnedag Op den a.s. Koninginnedag zal de radio uitzending over de lange golf gedeeltelijk door de N.C.R.V. en gedeeltelijk door de A.V.R.0 worden verzorgd. Dien dag zullen er geen V.A.R.A.-uitzen- diugen plaats hebben. Geldverstrekking onder Hypothecair verband Besprekingen met den Minister van Sociale Zaken Een bevredigend verloop In verband met de stagnatie, die er heerscht inzake het verstrekken van geld onder hypothecair verband, heeft de Minister van Sociale Zaken mr. M. Slingenberg, namens de Re geering een bespreking gehouden met vertegenwoordigers van de Vereen, van Directeuren van Hypotheekban ken, van de Nederlandsche Spaar bank, van den Beleggingsraad en van de Vereeniging tot Bevordering van het Levensverzekeringswezen. De Minister streeft er naar, in den liestaanden toostand in gemeen schappelijk overleg verbetering te brengen. Tijdens de besprekingen, die een bevro digend verloop hadden, werd in het bij zonder naar voren gebracht, dat de onze kerheid die er heerschte omtrent het lot van den gulden, zoomede het wetsontwerp inzake de vaste lasten, de credietmoeilijk- Iieden haddeij gestimuleerd. De aan de bespreking deelnemende in stellingen zullen de Regeering, hetzij indi vidueel, hetzij gemeenschappelijk, nader schriftelijk van advies dienen. Geen tolheffing op de rivierbruggen Verhoogde benzinebelasting zal brug bouw moeten financieren De geruchten, die gedurende de laatste dagen de ronde deden, dat in tegenstelling met de aanvankelijke plannen der legee ring op de bestaande en nieuwe bruggen over onze groote rivieren, geen tol gelie ven zal worden, Kan do „Telegraaf" na in formatie ter bevoegder plaatse, bevestigen. Men heeft te 's-Gravenhage er van afgezien dnor liet heffen van tol de benoodigde gel den voor het bruggenplan bijeen te brengen. De benoodigde gelden zouden volgens liet blad gevonden worden door over het gehee Ie land den benzineprijs met cent per li ter te verhoogen. Bijna 4500 werkloozen meer dan vorig jaar Onstellende toename in Juli Uit bet Maandoverzicht der Gemeentelijke Arbeidsbeurs te Rotterdam blijkt, dat ill de maaud Juli 1935 in totaal zijn behandeld 1U07 aanvragen van werkgevers, 10.737 aan biedingen van werkzoekenden en uat tot stand werden gebracht 1762 plaatsingen, d.i. -17 meer dan gedurende de vorige maand en 331 meer dan gedurende dezelfde maand van het vorige jaar. Aan het einde der verslagmaand stonden nog ingeschreven 47.931 man nelijke werkzoekenden, waarvan 47.078 tiaar eigen opgave Werkloos en 853 niet werkloos en 3.628 vrouwelijke werkzoekenden, waarvan 3.029 naar eigen opgave werkloos en 599 niet werkloos. Vergeleken met de vorige maand is het totaal aantal werkloozen vermeer derd met 2587. Vergelijkt men den toestand van nu met die van Juli 1934, dan zijn de cijfers nog veel somberder. Het aantal ingeschrevenen bedroeg eind Juli 1934 nog 45.640 en is thans gestegen tot 50.107, dus met 4467 of bijna 10 Steun aan erkende vlastelers Toeltpremie tof I 150 en bewer kingspremie tot t 75 per H.A. De St.Ct. van 21 Aug. no. 162 bevat de bepaling van den Minister van Econ. Za ken, dat uit liet Landbouwcrisisfonds teil behoeve van de erkende vlastelers steun zal worden verleend over de opbrengst van ten hoogste 10.000 H.A. met vlas beteelds oppervlakte, met dien verstande, dat a: in den vorm van een teeltpremie, uit te koeren aan deze telers, in totaal geen hoo gei- bedrag aan steun zal worden uitge keerd, dan overeenkomt met een bedruL van f 150 per H.A.. berekend over de totaal met vlas bebouwde oppervlakte; b. in den vorm van een bewerkiugspremie, uit te kee ren aan de erkende vlassers in totaal geen hooger bedrag aan steun zal worden uitge keerd, dan overeenkomt met f 75.per H.A., berekend over de totaal niet vlas be bouwde oppervlakte, voor zoover de op brengst daarvan in Nederland tot vlaslint wordt bewerkt. Bedoeling is, zooals uit de beschik king blijkt, dat f 150 per H.A. zal ver strekt worden als de prijs voor gere peld vlas niet meer dan 4 cent per kg. is. Geen premie wordt gegeven als de prijs 8 cent is. Voor prijzen daar- tusschen liggend wordt de premie naar evenredigheid berekend. De bewerkingspremie verschilt al naar gelang de bewerking is geschied volgens de waterroot- of dauwrootmethode en den graad van bewerking, in verband waarme de een klasse-indeeling door de Centrale plaats heeft, en komt overeen met een be drag van: Waterroot: resp. voor klasse I, II en III f 75; f 62.50; en f 50; Dauwroot: resp. f 62.50; f 46.871/> en f 31.25. alles per II.A. Deze bewerkingspremie zal door de Cen trale wordm vastgesteld. De Wieringermeer vijf jaar droog Feestelijke herdenking Het feit dat op 21 Augustus 1930 de Wie ringermeer droog viel, werd op feestelijke wijze in de polder gevierd. Des morgens was reeds een blijde stem ming in de polder merkbaar. De gooche laar Mr. Palmer gaf voor 4000 schoolkinde ren uit de gelieele Wieringermeer een de monstratie van zijn toeren, waarna de kin deren zich met spelen vermaakten. Des middags vond de officieele herden king plaats door den Minister van Water staat, Z.Exc. Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, die nadat hij door den burgemeester van Medemblik, de lieer P. C. J. Peters was verwelkomd, een rede hield. De Minister begon zijn rede met erop te. wijzen, hoe op 21 Augustus de wateropper vlakte in de Wieringermeer in land was herschapen, nadat hieraan japen van inge spannen arbeid waren voorafgegaan. Vervolgens besprak Z.Exc. de ontwikke ling van den Wjeringermeerpolder op landbouwkundig-technisch gebied en op sociaal-economisch gebied, waarbij hij voor al zijn schreden richtte op do toekomst. De minister sprak er zijn voldoening over uit. dat zoovcleti naar de Wieringer meer waren gekomen 0111 de feestelijkheden bij te wonen, en eindigde met dc woorden: „Ik hoop dat zegen op Uw arbeid moge rusten en ik wenseti dat Uwe kinderen ei, kindskinderen, komende polderdagen mo gen vieren met opgewektheid, naar Uw voorbeeld". Hierna sprak de heer Ir. S. Smeding, die de bevolking van den Wieringermeer wees op het nut, eensgezind de toekomst in te gaan. Een demonstratie en eenige bohendig- beidstoepen met rupstrekkers volgde hier op, waarvoor de bevolking groote belang stelling betoonde. Daarna gaven eenige ruiters nog een demonstratie. Des avonds zong liet gezelschap van Riemsdijk boeren liedjes, welke bij de aanwezigen zeer in den smaak vielen. De directie van de Wieringermeerpoldor heeft van vele zijden telegrammen van ge- lukwcnschen ontvangen, o.m. van de Ver- eenigde Landarbeiders-organisaties. Peulvruchtenexport Slechts de helft van oogst 1934 verkocht Dc door den heer Boon gestelde vragen betreffende dc opslag en export van peul vruchten oogst 1934, antwoordde de Minister o.a.: Ten gevolge van de exportmoeilijkheden, den zachten winter en de omstandigheid dat de handel bij den aanvang van het oogst jaar 1934-1935 een onverkochte hoeveelheid van ongeveer V) gedeelte van den oogst 1933 moest liquideeren. is van den peulvruchten- oogst 1934 ongeveer dc helft onverkocht ge bleven en voor rekening van het Landbouw crisisfonds opgeslagen. De steeds scherper wordende onderlinge concurrentie van de exporteurs, waardoor het vertrouwen van de buitenlandsche afne mers verloren ging en bet gevaar voor tegen maatregelen van de betreffende landen steeds grooter werd, dwong in den loop van het seizoen 1934-1935 tot een ingrijpen in den peulvruchtenhandel door de oprichting van een centraal uitvoerbureau. Voor het beoogde doel was reclementee- ring van den uitvoer cn tevens beperkin van het aantal personen, dat daaraan kon deelnemen, noodzakelijk. Bij die beperking heeft in het algemeen de grootte van den export naar de verschillende landen in vori ge jaren als maatstaf gegolden, waardoor naar de meening van ondergeteekende van bevoordeeling van bepaalde groepen uit dien hoofde niet kan worden gesproken. Erkend wordt, dat deze regeling voor de niet als export-agent aangestelde exporteure tijdelijk verbreken van relaties beteekent. De meergenoemde regeling maakt zulks echter onvermijdelijk. Bij de uitvoering is getracht do schade voor de hierbedoelde belanghebbenden te be perken door het verleenen van een tegemoet koming, naar verhouding van hun z.g. ex- portverieden, welke tegemoetkoming, door tusschenkomst van 't uitvoerbureau, door de wel als export-agent aangestelde exporteurs wordt bijeengebracht. Door deze regeling is naar de meening van ondergeteekende de onbillijkheid zooveel mogelijk ondervangen. Inschakeling van alle peulvruchtenexpor teurs acht ondergeteekende in verband met het hiervoren opgemerkte niet gewenscht. RIJKSKEURINGEN VAN HENGSTEN. Naar wij vernemen zullen de gewone Rijks keuringen van hengsten voor Zuid-Holland worden gehouden te Rotterdam op Dinsdag 27 Augustus a.s. om 13.30 uur ,voor het type trekpaard en te Kedichem op Woensdag 28 Aug. a.s. om 10,30 uur voor het type tuig- paard TEELTPREMIE VOOR VLAS Ten vervolge op het d.d. 28 Juni gepubli ceerde bericht, dat voor vlas van den oogst 1935, niet inachtneming van de te dien aan zien gegeven voorschriften verkocht in het tijdvak vóór 13 Juni 1935, een teeltpremie zal worden uitgekeerd, overeenkomstig met een bedrag van gemiddeld f87.50 per H.A., deel'; de regeeringscommissaris voor den Akker bouw en de Veehouderij mede, dat voor vlas van den oogst 1935, verkocht in het tijdvak van 13 Juni.tot en met 11 Juli 1935, de teelt premie eveneens gemiddeld f87.50 per H.A. zal bedragen; DE ADMINISTRATIE Donderdagmorgen kwam de raad dezer gemeente hijeen onder voorzitterschap \an burgemeester Vo-. ys. Aanwezig zijn alle leden. De VOORZITTER opent de vergadering, waarna dc notulen, die (er inzage hebben gelegen, worden goedgekeurd. Aan de orde zijn de ingekomen stukken. Ingekomen zijn enkele goedkeuringen van raadsbesluiten door Ged. Staten. Ingekomen is een rapport van den keu ringsdienst van waren. 4 partijen zijn afge keurd in de gemeente. Ingekomen is proces-verbaal van kas en boeken \an den gemeente-ontvanger. In kas was \oor de .gemeente 1 5203.12, tooi- liet weeshuis f til 1.71. boedel Dahbe f 2128.97 en Alg. Armbestuur f 118.81. Het proces-ver baal wordt goedgekeurd. Ingekomen is een verzoek van I'. Ge- hiaat om toekenning van een toeslag op zijn pensioen. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken. Dc lieer REYER vraagt deze zauk aan te houden tot de behandeling van de begroo ting. Aldus wordt besloten. Ingekomen is ecu mededeellng omtrent de gemeentezaken 1931 van den gemeente ontvanger. Er is een batig slot van den ge- wonen dienst vail f 3392, 5. Inkomsten waren f 135.343.31, de uitgaven f 131.950.46. De kapitaaluienst: inkomsten f 12.511.90, uit gaven f 5250.38, batig saldo f 7161.62. Totale inkomsten f 147.855.22 uitgavfni f 137.384,batig saldo f 10.551.37. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is van den Pensioenraad bericht dat de pensioengrondslag van Vier gever is vastgesteld op f 1909. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Op verzoek van de drinkwaterleiding wordt een wijziging in de notulen der stich ting aangenomen, bctr. het verplichte af treden van do ambtshalve zittingliebhenJe leden in de kleine besturen, om de 5 jaren. I)e instructie van dc wegers wordt aldus gewijzigd, dat een derde plaatsvervangende weger wordt aangewezen, bij verhindering van de ls of 2e weger. De vergoeding ingevolge art. 33 van de lager onderwijswet wordt vastgesteld. De Clir. school moet f 418.82 en de r.k. school f 312.02 terugstol-ten. Aan de orde is de benoeming van een veger aan brug 2. B. en W. bevelen aan Corn. Hartman, C. A. Prince Dzn. en H. J. Terhoeve. Bij eetsie stemming worden uitgebracht op C. Hartman (1), C. A. Prince (3), H. J. Terhoeve (2), C. II. Terhoeve (1), D. v. Loon (2), en L. de Winter (1) stemmen. Bij tweede stemming worden op C. Hart man (1), C A Prince (5), II. J. Terhoeve (3), stemmen uitgebracht. Na herstemming lusschen de heeren Prin ce en Terhoeve wordt gekozen de heer Prince met 6 stemmen. Dc lieer C. If. Ter hoeve ontvangt 1 stemmen. De heer Princo is dus benoemd. De gemeentebegrooting 1935 wordt gewij zigd. De post werkverschaffing wordt ge bracht naar de steunvcrleening. De heer GEBRaAT vraagt af er al werk is gemaakt aan de stichting van een plaat selijk crisis-comité. De VOORZITTER antwoordt dat hij daar in heeft benoemd de lieer C. Gebraah C. L. de YVit, G. V-erwey, Anth. van Kampen. Do bedragen, die beschikbaar worden gesteld, zijn bekend. Ingekomen is een verzoek van de com missionair, <Ien heer .1. J. Oomens, om ver huring van een stukje grond achter de loodsen (bij .Moogaarf en van Vliet). B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen tegen de huur van f 40 per jaar voor den tijd van 1 jaar. De lieer Oomens heeft de restrictie gemaakt, dat hij voorloo- pig nog niet -bouwt. B. en W. stellen voor deze restrictie goed te keuren. De heer de, Wit zegt, dat er plaats is voor een loods. Spr. vindt de scheiding tusschen de loods en het land van Moovaart te ge ring (3 M.) Wanneer er een Meter bij kan komen, zou het bezwaar voor Moovaart voor een groot deet weg zijn. De overige heeren zijn liet hiermee eens. Besloten wordt in dien geest onderhan delingen te voeren. De heer JONKER vraagt bij de rondvraag waarom de oprei met prikkeldraad is af gezet. Het is „buitengemeen" onverantwoor delijk om er af te rijden. Voortaan zal men er niet meer mogen fietsen. Het prikkel draad zal weggehaald worden. Daarna volgt sluiting.

Maas- en Scheldebode | 1935 | | pagina 1