Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden IN HOC SIGNO VINCES Onze mentaliteit De radio-rede van Dr Colijn WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1935 50E JAARGANG N°. 4218 DE KONINGIN EN DE PRINSES NAAR HET BUITENLAND Gemengd Nieuws Deze Courant verschijnt eiken WUKNSUAU en Z A '1 is tl l) tl. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post t 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENRAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDER1.1JKE NUMMERS 5 GENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMEE SUM JK Tel. lnterc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Adverlentien worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaarivragen en Dienstaanbiedingen j 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Naar waarheid wordt gezegd: man nen, en dan worden namen genoemd, komen voort of zijn voortgekomen uit mystieke kringen, 't Is goed dat daar de aandacht op gevestigd wordt. Want een Christendom zonder mystiek is mis schien een vormelijk Christendom, ook genoemd een „doode orthodoxie", doch heeft met het ware Christendom wei nig te maken, 't Is doublé doch geen echt goud. 't Is in beginsel „dood", 't Geloof ontbreekt en het eindigt in rationalisme of een ander „isme". Maar de ware mystiek kan niet leven zonder het Woord Gods. Het leven dat uit God is, zoekt de Godsopenbaring, omdat het leven uit God zijnde, behoefte heeft aan het voedsel door God gegeven, n.l. het Woord. Het geloof is niet alleen een stellig weten of kennis, waardoor ik alles voor waarachtig houde, dat ons God in Zijn Woord heeft geopenbaard. Al Gods weldaden, dus ook het Woord, worden met een dankbaar hart aange- men. Het geloof kan niet zonder het Woord. Maar neem nu de caricatuur van de mystiek, 't Is een nabootsen van het echte, het ware. 't Is doublé, ter wijl het de allures aanneemt, alsof het „écht" is. Eigen „vroom" woord staat veel hooger. 't Is, gelijk we gezegd hebben, „het geloovig subject staat bo ven het woord". Eigen bevinding, dat is de lamp die men uitdraagt. En waar dat „licht" schijnt, wordt gevraagd een buigen en knielen. Er is geen behoefte aan het Woord des Heeren. Kom tot dezen met het Woord des Heeren, kom met Gods eisch om voor Zijn Woord te buigen, de vijandschap blijft niet uit. Geen wonder, want nu wordt de ge waande vroomheid aangetast. We hoor den eens dat iemand had gezegd: al waren er veertig dominè's die niet naar mijn, let wel, mijn zin preekten, zoo moesten ze weg. 't Is heel gewoon voor iemand die uit het beginsel leeft: „het geloovig subject staat boven het object het woord". Alleen had het getal 40 geen zin. 't Moest zijn „alle". Wie trouw is in de prediking zal zoo iemand nooit bevredigen en kunnen bevredigen. De valsche mysticus blijft daar niet staan. Het hoogtepunt is, als men niet meer ter kerk gaat en in mijmeringen den dag doorbrengt. Dat is wel in eigen oogen een zeer begenadigde. Wie heeft dit soort van mysticisten niet ontmoet? En dat is nu het indroeve, dat het oor naar zulke personen te luister wordt gelegd en gelegd is. Behoeft he' dan te bevreemden dat de afval steeds breedere afmetingen aanneemt! Als het jonge geslacht zulk een levenswandel ziet, trekt het terecht d, conclusie: „staat gij met vrome praat jes boven het woord, ik stel mij er ooi, boven. Wie heeft u meer rechten gege ven?" En dan gaan beide, wat het be ginsel betreft hand aan hand, en God en Zijn Woord wordt de rug toege keerd. De caricatuur van de echte mystiek, is het mysticisme. Dat zoekt zich zelf en verwerpt een ander die niet wandelt op het pad dat hun eere wordt toegebracht. En zoo wordt het gevaarlijke pad bewandeld dat me: vrome leuzen (want de bijbel is een bij-bel), van God en Zijn Woord wordt afgeweken, en wordt gewandeld naar het goeddunken van het goddeloos be ginsel, dat in het hart leeft. God geve dat het beginsel leve: tor de wet en de getuigenis, en, we mogen Gods zegen afbidden en God zal geven. Ilij zelf als man van rust en zelfvertrou wen, welke als een bekwaam kapitein op cie brug staat, is in staat en wil met vaste baud de goede richting wijzen. In volkomen geloof van onze beginselen staande, zal hij, mei Gods liulp, ons vaderland door do branding licen voeren. Maar dan moet er in ons volk een drang van rust en vertrouwen zijn, een drang om de leiding te volgen. Wij hebben in de korte week van rcgec- ringscrisis gezien welke ernstige gevaren ons bedreigen. Weken en maanden aan een stuk is er loor de socialistische en een deel der Roomsch-Ivatli. partij en pers, een geweldige ampagne gevoerd tegen do rogcering- Colijn. liet vertrouwen was opgezegd dooi de U.K. Kamerfractie. Maar hun leider was niet in staat de taak \an Colijn o\cr te nemen. Daartegen moeten wij als goede vaderlan ders, onverschillig van welke partij of rich- tiiig wij zijn, positie kiezen; het is nu geen tijd meer voor het drijven van een enghar tig groepsbelang. De groote vraag moet nu bij allen, die regeeringsgetrouw zijn, wezen: hoe kunnen wij ons land voor een catastrophe behoeden, liet antwoord op die vraag kan alleen zijn, een zoo getrouw mogelijk steunen van Oe regeering, Maar er is daarloe nog meer noodig, wij moeten ons volk, dat zoo gaarne het oor leent aan afbraakpolitiek, overtuigen van de noodzakelijkheid van regceringsgotrouw- licid. liet wel en wee van ons vaderland staat op het spel. Alleen als Vij allen en ieder persoonlijk die steun verleenon, als wij dat weer mot al onze macht, propageeren is er hoop dat ons volk de rust en bezinning zal bewaren. Inzonderheid is onze christelijke pers daartoe het aangewezen middel; die moeten wij meer en meer trachten in te voeren bij ons volk. Wij moeten weer evenals in de dagen van weleer, allen propagandist worden onzer beginselen, de tijd is nu hcuscli niet min der ernstig, want geweldig is do invloed van de revolutie, laten wij dat toch niet onderschatten. Dan zouden wij ons te laat beklagen. Rotterdam. C. DIEMER. ZEER ERNSTIG Zeer ernstig was liet woord, dat do minis ter-president Dr. H. Colijn in zijn radiorede sprak tot het Nederlandsche volk. Hij maande aan tot rust on kalmte, want, iedere zenuwachtige stemming kan in deze dagen ons volk noodlottig worden, zoowel in poli tiek als financieel opzicht. Ditmaal vacantie in Schotland Men meldt ons dat H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana zich voorstellen om zich op G Augustus voor het jaarlijksche zomerverblijf in het buitenland naar Schot land te begeven. Zij zijn voornemens via Vlissingen met een boot van de Stoomvaart Mij. „Zeeland" naar Engeland te gaan en vandaar onmid dellijk door te reizen naar Schotland. Naar het „Hbld." vernoemt, zullen de Koningin en Prinses Juliana Dinsdag avond met de boottrein te ongeveer lialf tien in Liverpool Street Station te Lon den aankomen. Onmiddellijk daarop zullen zij per auto naar King's Cross Station vertrekken en met de nachttrein de reis naar Edinburgh aanvaarden. Na, aankomst-in Edinburgh, Woensdagoch tend vroeg, wordt de tocht voortgezet naar het plaatsje St. Fillans in de streek der Schotsch'e meren, waar de Koningin en de Prinses een rustige vacantie hopen door te brengen. Een gelukwensch voor Dr. Colijn De N.G.R.V. seint uit Noorwegen Toen het bericht, dat aan Dr. Co 1 ij n het vormen van een nieuw kabinet was opge dragen, bekend werd. aan boord van het s.s. „Veendam", dat met meer dan 600 leden der N.C.R.V. een jubileumreis maakt in de Noorsche wateren, werd besloten het vol gende telegram aan Minister Colijn te zen den: „Meer dan 600 deelnemers van de Jubi leumreis van de N.C.R.V. aan boord van het s.s. „Veendam" in het buitenland vertoevend verheugen er zich als oprechte vaderlan ders hartelijk over, dat liet H.M. de Ko ningin 1 Imagd heeft u op te dragen een kabinet te vormen eii bidden uwe Excel lentie wijsheid en Gods zegen toe". Het Kabinet wacht rustig af laat het Nederlandsche volk dat ook doen Ook onze lezcm zullen Vrijdagavond on getwijfeld met belangstelling hebben ge luisterd naar do radio-rede van minister president Dr II. Colijn. Vooral do woorden aan 't slot van de rede gesproken maakten groote indruk. Wij laten dat gedeelte hier onder volgen: Men zal dus moeten afwachten wat de ontmoeting tusschen Kamer en Kabinet zal opleveren. Twee lactorcn zijn op het resultaat van die ontmoeting thans van invloed. De eer ste is, dat er bij de poging van don lieer Aalberse is gebleken, dat de vorming van een Kabinet op een gemeenschappelijk pro gram niet mogelijk is; tusschen de zes groote fracties nicl wegens gemis aan over eenstemmend inzicht, tusschen de socialisten en roomsoh-katholieken niet. omdat de laat stee die comblnalio niet wenschen. Do tweeue factor wordt gevormd door het program waarmee het extra-parlemen taire Kabinet straks op den dorden Dinsdag van September voor de Kamer verschijnt. Die beide factoren moeten natuurlijk invloed oefenen op de houding die de Kamergroepcn tegenover het Kabinet zullen aannemen. Rustig warht het Kabinet die ont moeting met de Kamer af en het ver trouwt, dat samenwerking mogelijk zal blijken. Anders bad het zijn taak niet aanvaard. Met name mag worden aangenomen, dat de maatregelen tot herstel van 's Lands financiën op tijd tot stand zullen komen. Tk zou nu aan het Nederlandsche volk den raad willen geven gelijke rust te be trachten. Niets werkt schadelijker dan een zenuwachtige stemming. Er zijn waarlijk al genoeg spanningen. Men behoeit ze niet on- noodig te vermeerderen. Die rust betrachte men ook op ander terrein. Al dadelijk op monetair gebied. Is er nu nog niet genoeg leergeld betaald met de telkens weer voorkomende speculatieve vlucht van do oone geldsoort in de andere? Wat ik dezer dagen in een interview met den vertegenwoordiger van een Fransch or gaan gezegd heb herhaal ik thans nog eens: De Rcgccring zal onze muntparileit tot het uiterste verdedigen. Het Ne derlandsche volk heeft het lot van den gulden zelf in de hand. Als men rustig blijft gebeurt er niets, dat die pariteit verstoren kan. Maar ook geldt die raad voor schrikach tige hypothecaire crediteuren, die, uit angst voor een ingediend wetsontwerp, waarover het overleg tusschen Kamer en Regeering zelfs nog niet begonnen is, hier en daar al mei executies beginnen te dreigen. Wacht nu eens af, zoo zou ik hen willen toevoegen, hoe dit ontwerp er uit zal zien na het overleg met de Kamer. Door overijld handelen benadeelt ge, wel licht geheel onnoodig. anderen en hoogst waarschijnlijk ook Uzelf. Rust is ook gewcnscht waar het geldt al lerlei geruchten over personen, die van de waarheid even ver verwijderd zijn als de Noordpool van de Zuidpool. Om siechts één enkel voorbeeld te noemen: ik zelf zou, zoo wordt rondverteld, 140 Wsteoen hebben ge kocht en 400 woonhuizen, uit vrees voor de valuatie. Ik heb nimmer ook maar één enkele hofstede bezeten en bezit er nog geen. De 400 huizen moeten tot 3 worden te ruggebracht en die bezit ik al 10 jaar. Dergelijke verhalen en ik noemde er maar een paar ondermijnen de autoriteit van de Regeering en roepen gevoelens op die schadelijk zijn voor den goeden gang van zaken en voor het vertrouwen in het land. Zonder rust geen zelfbeheersching en zon der zelfboheersching is vastberadenheid niet mogelijk. Als men zich telkens laat op schrikken door allerlei onwaardige verzin sels of door ongefundeerde geruchten, dan ontbreekt de hoofdvoorwaarde voor het weer staan van de slagen die ons treffen. Daarom maan ik tot die onontbeerlijke zelfbeheersching. Als die er is, dan is ook de vastberaden volharding niet verre. Onze tijd is een ongemeen moeilijke. En het nu levend geslacht, dat grootendeels op gegroeid is in dagen van voorspoed en dat nu te staan komt voor nijpende zorgen en soms nog erger, kromt zich onder den tegen spoed en ziet vaak geen uitkomst. Toch bedenke men. dat ons volk heel wat zwaarder lijden heeft gekend, rampen en tegenspoeden heeft doorstaan waartegenover die van onzen tijd weer verbleeken. Ook dezen tijd zullen we met Gods hulp doorkomen als het volk onder ling zich niet verbijt en vereet; als het leert verstaan, dat tweedracht een volk verscheurt, dat alleen eendracht sterk maakt. Niet de eendracht die alle verschil wil uitwisschen, maar de eendracht die geboren wordt uit den wil van allen, zonder onderscheid van rang of stand, zonder onderscheid van kunne, zander onderscheid van ker kelijke gezindheid of politiek belij den om het gemeenschappelijk Vader land gezamenlijk te stutten. Daarvoor is voor allen noodig om do tanden op elkaar te zetten en vastbe raden te volharden in de taak die ieder onzer van Gods wege te vervullen kreeg oi de hem toegewezen plaats. Rn aan die ontembare volharding pare zich dan het ootmoedig belijden uit ons volkslied: Mijn Schild ende betrouwen Zijt Gij O God mijn Heer Op U zoo wil ik bouwen Verlaat mij nimmermeer! Het college van B. en W. van Rotterdam Rechtsche Raadsfracties leggen volle verantwoordelijkheid op de S.D.A.P. Naar wij vernemen hebben de <Tr> rechtsche Raadsfracties aan den voorzitter der 'ociaal- dcmocratisch Raadsfractie een schrijven gericht, waarin zij 'berichten aan de samenstelling van het nieuwe college van B. en W. geen medewer king te zullen vcrlcenen. Naar wij vernemen heeft de Vrijheidsbond, die uiteraard niet in het overleg van de rcchisciic Raadsclub betrokken was, eveneens het standpunt ingenomen de samcnstell ng van hc> college van B. cn W. aan de nieuwe meerderheid over te Ia- ten en geen vertegenwoordiger in het dageiijkscn bestuur af te staan. De s.d.a.p. zal dus hetzij op eigen kracht, heizij in samenwerking met de Raadsleden, die niet bij de rechtsche fracties en den Vrijheids-bord zijn aangesloten, het eoliege hebben samen te stellen. Poging tot doodslag De rijksontvanger De V. constateerde te St. Pieter-Maastricht, dat de bestuurder van een luxe-auto uit België niet in liet boz.it bleek te zijn van de voor grensoverschrijding bcnoodigde papieren, waarom de ontvanger hem weer terug naar België zond. Echter kwam dezelfde auto w eer terug, doch thans met. een zeer groote snelheid. De lieer de V stelde zich midden op den weg op cn signa leerde door teekons om te stoppen. In plaats van aan dit bevel te voldoen, gaf de bestuur der vol gas cn slechts door zeer snol op zijde te springen kon de ontvanger zich in veiligheid brengen. Thans is te Beek do bestuurder van de auto de 19-jarige II. gearresteerd. Wegens poging tot doodslag is II. ter be schikking van don commissaris van politie te Maastricht gestold. EEN DUUR LUCIFERSDOOSJE Aan die grens bij Beek hebben Duitsche komnniezcn een man uit Nijmegen gear resteerd, verdacht van deviezen-smokkelen. Na lang zoeken vonden de Duitsche beamb ten in oen lucifersdoosje, fijntjes onder een Laag lucife'rs verborgen een biljet van hon derd mark, dat d-e man geïnd had op zijn registciimaitkenobeque en naar Nederland wilde smokkelen. Tegelijkertijd namen de kommiezen in beslag een pas, terwijl bij te kennen gaf slechts oen dagpasje in zijn bezit te hebben. De verdachte werd onmid- delijk voor den reclltei* te Kleef gebracht, aan wien hij toegaf gedurende den laatst en tijd 300 mark uit Duitscliland naar Neder land gesmokkeld te hebben. De Kleefsche rechtbank veroordeelde hem tot een gevan genisstraf van zes maanden en 1000 mark schadevergoeding of een maand gevange nisstraf. Daarbij werd het rijwiel van ver dachte en de ontdekte honderd mark nog in beslag genomen. Wegens vroegere ge pleegde strafbare daden werd hij nog ver oordacild tot 300 mark boete of vier dagen ge v an.g c ni ss traf BOERDERIJBRAND ONDER ROOSTEREN. Uit Roosteren (N. Limburg): Onder het ge hucht Visserweert, gemeente Roosteren, is Zondagavond door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij bewoond door de familie J. K. De bewoners waren afwezig. De brand werd door buren ontdekt. Men kon niet verhinderen, dat het woonhuis, schuur en stallen, alsmede de geheele inboedel een prooi der vlammen werden. De boerderij was eigen dom van de wed. van Hinsberg. De Ossche misdaden Nieuwe bekentenissen. Do gemeentepolitie to Oss heeft het on derzoek naar dc diefstallen cn inbraken, gepleegd te Oss in 1930 on 1931, den gehee- lcn dag voortgezet. In verband hiermee is van liet huis van bewaring in Den Bosch naar Oss overgebracht dc 25-jarige J. v. IV, die er eveneens van verdacht wordt met do reeds gearresteerde C. U., v. L., v. B., cn den te Amsterdam aangehouden G. L. te heb ben samengewerkt. Van B. heeft een vol ledige bckonlen is afgelegd. Door zijn verkla ringen is dc politie nog op hot spoor geko men van vuurwapenen, welko bij eenige personen te Oss in beslag zijn genomen. Verder heeft do to Amsterdam gearresteer de glazcnwas.srhor G. L. bijgenaamd dc Pilo toegegeven, dat bij eveneens in 1930 en 1931 niet bovengenoemde personen heeft samen gewerkt cn eenige diefstallen cn inbraken op zijn geweten heelt. Nog meer bekentenissen Zaterdag zijn te Oss door de gemeente politie gearresteerd zekere J. B„ genaamd Do Bever cn zijn vriend Den B., bijgenaamd De Lange, beide verdacht van inbraken. Daags na één der inbraken is eerstge noemde ai gearresteerd geweest, nadat een bakker, zijn overbuurman, bij een worste ling met den indringer, hot onderspit had moeten delven. .T. B. werd echter wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Thans beeft hij bekend. Ook zijn vriend heeft ten slotte een volledige bekentenis afgelegd, daar dc politic door andere bekentenissen nit de Ossche misdadigers wereld reeds vol ledig van zijn aandeel daarin op de hoogte was. Vrijdag is de mentor van dc Ossche on derwereld, d gearresteerde Toon de So 'p Sr., van het huis van bewaring te 's-Hcrto- gcnbosch, waar hij vertoefde, naar het poli tiebureau Ie Oss teruggebracht, vermoecte- lijk om gehoord te worden in verband mei liet voortgezet onderzoek naar dc reeks van nog onopgehelderde plaatselijke misdrijven. Ten overstaan van de gemeentepolitie te Oss beeft beden de 32-jarige J. de B., die Zaterdagmiddag naar aanleiding van een bekentenis, afgelegd door den reeds eerder gearresteerden J. B. in bewaring werd ge ste d. oen bekentenis afgelegd. Hij beeft o.rn. bekend voor eenige jaren terug in samen werking met den reeds gearresteerden N. S. een inbraak te hebben gepleegd bij den beer Ile^ in de Kazernestraat te Óss, alwaar een bedrag van circa f 800 werd ontvreemd. Eveneens heelt bij bekend alleen een in braak te hebben .gepleegd bij L. van Beule aan de Berghemscheweg bij Oss, waar een bedrag van f 100 is meegenomen. Ook legde hij nog een bekentenis af in zake een gepleegde diefstal in Januari j.l bij den heer Jansen op den heuvel te Oss. Opnieuw arrestaties Do gemeentepolitie te Oss heeft aange houden den 33-jarigen F. v. d. \V., bijge naamd Dorus de Brommcrt, verdacht van heling van gestolen goederen. Dc leden var. de dievenbende, die eenige dagen geleden werden ontmaskerd, bleken schuldig te zijn aan legio inbraken en diefstallen. Zij ver klaarden bij hun bekentenis aan de politie, dat v. d. W., meermalen de gestolen kippen cn konijnen van hen had opgekocht. De ge arresteerde viel na een streng verhoor dooi de mand cn bekende bet hem ten laste ge legde. Ook is een zckcrc J. B. aangehouden. Felle boerderij'brand Een 7-jarig meisje levend verbrand Men meldt ons uit Tertieiden (N.-Br.): Vrijdagavond brak door onbekende oor zaak brand uit in de schuur van den land bouwer Sons. De brand greep zeer snol om zich heen, zoodat weldra de boerderij en do stallen vlam hadden gevat. De landbouwer, die met twee dochtertjes en zijn vader in huis was, kon zicli mot zijn huisgenooten met groote moeite in vei ligheid brengen. Doordat liet rieten dak van dc schuur op de branrikraan was gevallen, duurde het ecnigen tijd voordat de brandweer water kon geven. Do drie gehouwen werden geheel door het vuur vernield. Eerst tegen middernacht was de brand gclduscht. Twee varkens en landbouwgereedschap werden een prooi der vlammen. De echtgenooto van S. vond bij haar te rugkomst uit Ilooge Zwaluwe, waar zij oen feest had bijgewoond, haar woning een prooi der vlammen. Toen de brand gebluscht was, werd een dochtertje van den heer Sens vermist, hoe wel deze er zeker van was, dat hij zijn bei de kinderen naar buiten had gebracht. Toen men tusschen dc smeulende resten ging zoeken, vond men daar tot groote ont steltenis het verkoolde lijkje van het zeven iarige kind. Het schijnt onopgemerkt in het brandende huis te zijn teruggeloopen en daar levend tc zijn verbrand, Inbraken in Midden-Limburg Rijke oogst voor de boeven Uit Roermond wordt gemeld, dat hoewol drie verdachten gearresteerd zijn, de inbra- kenserio in .Midden-Limburg onverminderd voortduurt. Zoo werd bij don iandbouwer P. te Gra- them op klaarlichten dag f 235 uit de slaap kamer ontvreemd. Bij den winkelier R. aan den Rijksweg te I-Iertcn vermiste men f 50 en oen partij kruidenierswaren. Te Echt i:i een boerenwoning een bedrag van f 50. Op oen drietal plaatsen te Melick, bij Gez. S., een bedrag van f 55. Bij den landbouwer P. werd weinig vermist en op de groote boer derij „Genhof" werden gereedschappen en ladders vermist, die beide op andere plaat sen zijn teruggevonden. Zaterdagnacht is to Herten ingebroken in verschillende woningen. Toen de gevolgen van liet ongewenschte bezoek 's morgens ontdekt waren, hooft de politie tevergeefs mot een politiehond gespeurd, daar er al teveel verkeer over den weg was geweest. Jongetje verdronken In de sloot van een volkstuintje aan de 's Gravenweg geraakt. Men meldt ons uit Rotterdam: Zondagavond omstreeks half zeven is in de 's G:a\enwog een droevig ongeluk ge beurd. De familie Fuik, wonende aan de '.s Gravenweg, bevond zich op ëen volks tuintje van cle Mij Zuid Holland aan de Gravenweg, toen men plotseling het lVfc jarig zoontje vermiste. Na eenig zoeken zag men dat het mutsje van het kind op het water \an een sloot bij het tuintjo dreef. De vader begaf zich onmiddellijk ie water, terwijl ook anderen pogingen in het werk stelden om dc kleine te redden. Na eenige moeite slaagde men er in hetf ventje op het. droge te brengen, waarna dooi- burgers cn personeel van den Genees kundigen Dienst gepoogd werd de levens geesten veer op te wekken. Dit mocht ech ter niet meer baten. Dr Zandbergen moest tenslotte den dood constatceren. Het lijkje is naar de ouderlijke woning overgebracht. Ernstig verkeersongeluk te Dalfsen Men meldt ons uit Dalfsen: Zondagavond kwam de heer A. R. Z. graaf van R. per auto uit de richting Heino. Uit dc richting Lemelcrveld naderde de wiel rijder T. uit Heino met zijn vrouw. In een bocht van de weg werd T. door de wagen van eerstgenoemde gegrepen en enkele meters meegesleurd. Het slachtoffer werd zeer ernstig gewond en is naar bet zieken huis te Raalte vervoerd, waar hij heden morgen aan de bekomen verwondingen is overleden. Het rijwiel werd totaal vernield, terwijl de auto ernstige schade bekwam. Vlot gekanteld Tien personen te water Een soort vlot. dat te Visé in België dienst doet als veerboot cp de Maas tusschen den oever en het eiland Robinson en waarop zich tien per sonen bevonden, is door onbekende oorzaak plot seling gekanteld. Alle opvarenden geraakten te water. Ooggetuigen van het ongeluk, baders en personen, die in de nabijheid aan het spelevaren waren, snelden toe en slaagden erin de drenkelin gen aan wal te brengen. Verscheidene van hen waren reeds buiten kennis, maar het gelukte ten slotte de levensgeesten op te wekken. Eenige drenkelingen zijn naar het ziekenhuis overge bracht. Doodelijk auto-ongeluk Door eigen onvoorzichtigheid Bij Limmon (N.H.) is dc 51-jarige heer Penning uit Bergen, toen hij per rijwiel don gevaarlijken rijweg overstak, welke weg op dat punt op den weg naar Hoarlem uit komt, overreden en ernstig gewond. Hij slapte riaarhij niet, volgens voorschrift, van zijn fiets, hoewel hij zelfs op deze ver* plichting opmerkzaam werd gemaakt. Dc man werd door een uit Amsterdam komen de auto gegrepen. Door een passieerendc bestelauto werd het. slachtoffer naar het Centraal Zieken huis Ie Alkmaar overgebracht, waar hij kort 11a aankomst is overleden. INBREKER ACHTERHAALD Zaterdagavond trof de huishoudster van een in het buitenland vertoevende familie in het huis aan den Langekerkerdam te Was senaar een inbreker aan, die alles overhoop haalde. Zij greep hem, doch de boef rukte zich los en vluchtte. De politie stelde met motorfietsen een achtervolging in doch do vluchteling reed al met een vrachtauto mee in de richting Leiden. De Leidsche politio werd pvemve1 telefonisch gewaarschuwd en rekende den kerel in. Hij wordt van ver scheiden inbraken verdacht.

Maas- en Scheldebode | 1935 | | pagina 1