Kantongerecht Sommelsdijk Predikbeurten MAAS- EN SCHELDEBODE ZATERDAG 20 JULI 1935 Plaatselijk Nieuws. VERKOOPÏNGEN Marktberichten* C. H.. 56 jaar, havenmeester te Ooltgens- plaat, stond terecht voor het ifeit, dat hij bier verkocht en gelegenheid gegeven had dit in de nabijheid van het Weeghuisje op te drinken. Verdachte werd vrijgesproken, daar hij voor het eerste vergunning had en het tweede niet voldoende bewezen kon worden. C. Z., 56 jaar, landarbeider, te Dirksland, werd ten laste gelegd arbeid aan een sor- teermachine te laten verrichten, zonder dat er een arbeidskaart aanwezig was, welke werkzaamheden onder de wet op bedrijven vallen. Verdachte werd veroordeeld, tot 1 1 boete, subs. 14 dagen hechtenis. W. Bi. te Stellendam, werd tot f 4 boete subs, 2 d. hechtenis veroordeeld wegens liet verrichten van een vergraving aar. de dam- tlijk, zonder toestemming van het polderbe stuur. L. T., P. T. en G. v G., allen schippers knecht, te Sommelsdijk, werden er van ver dacht, op de VVestdjjk te Middelhamis een persoon te hebben nagejouwd met lliet voor den persoon in kwestie grievende „Houten Klaas". Verdachten ontkenden allen. Get. J. 'de L. verklaarde, dat zij er wel één uit het „Krootje" had liooren roepen, maar wie het was geweest, wist ze niet, omdat ze „nu eenmaal niet met haar ooren kan zien". Volgens een der verdachten hadden ze wel geroepen „Hou-t-en", wat in gewoon Neder- landsch, zeide hij, niets anders beteekent dan „Houdt hem". Het O.M. sprak verdadh ten vrij wegens gebrek aan bewijs. F. B., 26 jaar, muziekleeraar, te Middel- harnis, werd ten laste gelegd op een gladde weg te hard gereden te hebben en daardoor een ander te hebben aangereden, terwijl hij tevens niet voorzien was van een geldig rijbewijs. Verd. werd veroordeeld tot geld boeten bedragende f 8 en f 5, subs. 4 en 2 d. hechtenis en tot vergoeding yan de schade zijnde t 50. C. IC., 31 j.. koopman, werd er van ver dacht, met zijn auto de wielrijder v. 't H. aangereden te hebben. Hij werd veroordeeld tot een boete van I 10 subs. 4 d. hechtenis. L. F. v d SI. werd hetzelfde ten laste ge legd. Verd. ontkende. Na getuigenverhoor blijkt, dat niet hij de auto had bestuurd, ma,ar de heer R. Het O.M. sprak verdachte dan ook vrij. Mej. A. A. A. BI., 20 jaar, Stellendam, werd wegens het fietsen aan de verkeerde kant van den rijweg schuldig geoordeeld zonder toepassing van straf. De zaak tegen J. A. D., 56 jaar, bode te Stad aan 't Haringvliet, die wegens het on voorzichtig rijden op de Voorstraat te Mid delhamis, waardoor ihij een auto aangere den en beschadigd had, voor moest komen, wordt aangehouden tot het hooren van den .verbalisant. N. v d W., te Dirksland, landbouwer, komt als gevolmachtigde van J. M. te Dirks land, die verdacht wordt het teeltverbod te hebben'overtreden; hij was niet aangesloten Dij de crisisorganisatie- V. d. W. verklaart, dat verd. wel to.estemming had om te teelen Verd. legt de bewijzen over. De kantonrecht tervJa, die -kan ik niet allemaal doorlezen. Vefth wordt .vrijgesproken, gehoord liet ver wét? r. L. 35 jaar, koopman, te Sommelsdijk, wordt van de beschuldiging niet rechts ge houden te hebben, fietsend op de Nollen- dijk, vrijgesproken. G. S. ie Sommelsdijk', wordt wegens bet fietsen op verboden weg, veroordeeld tot f 5 boete, sul®. 3 dagen. De zaak tegen G. B., 46 jaar, te Sommels dijk, wegens het niet aansluiten aan de wa terleiding, wordt aangehouden, 1 De zaak togen -T. M., 48 jaar, Sommelsdijk landbouwer, wegens het niet aansluiten aan de drinkwaterleiding, wordt aangehouden. L. KI., niet verschenen, wordt wegens het rijden zonder achterlicht cn verlicht num merbord, veroordeeld tot 2 maal f3 boete sul». 2 maal 3 dagen hechtenis. P. IC., 33 jaar, koopman, te Sommelsdijk, wordt wegens het fietsen zonder licht op de Oostelijke Achterweg veroordeeld tot f 5 boe- subs. 2 dagen hechtenis. KI. S., niet versicihenen, wordt wegens het fietsen zonder licht te Ouddorp, veroordeeld tot f 5 boete, subs. 2 dagen hechtenis. M. C. v D. dito te Ouddorp. J. v. K., 19 landb.-knecht, Oóltgens plaat, wordt wegens het aanleggen van een groot vUur, waardoor er brandgevaar ont stond, veroordeeld tot f 8 boete, subs. 4 da gen hechtenis. 'A. P. de G., niet verschenen, wordt we gens het niet aanwezig hebben van loon lijsten veroordeeld tot f 4 boete, subs. 2 d. hechtenis. C. v P., 42 landbouwer, te N. Tonge Wordt wegens ihet overtreden van de Leer plichtwet, veroordeeld tot f 2 boete, subs. 1 dag hechtenis. Verd. word nog tweemaal voor hetzelfde feit veroordeeld tot tweemaal f 2 boete subs 2 maal 1 dag hechtenis. J. Fr., 20 jaar, landarbeider, Sommelsdijk wordt wegens het fietsen zonder licht ver oordeeld tol f 3 boete, suhs. 2 dagen hech tenis. Corn. A. J., 34 jaar, landbouwer te Oolt- gensplaat, wordt wtgenis het niet deugen van de remmen van een door verdachte be stuurde motorfiets, veroordeeld tot f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. J. H-, niet verschenen, wordt wegens het fietsen zonder lioht veroordeeld tot f 5 boete sul®. 3 dagen hechtenis. P. A. Str., landbouwer Melissant, wordt wegens het rijden zonder liciht met een auto veroordeeld tot f 5 boete suibs. 2 dagen hechtenis. Corn. IC., niet verschenen, wordt wegens het rijden met een auto zonder licht ver oordeeld tol f 8 boete, subs. 4 dagen hech tenis. F. Kr., niet verschenen, wordt wegens Ije fietsen zonder lantaarn veroordeeld tot f 5 boete, subs. 2 dagen hechtenis. I De zaak tegen W. v. M., landb. te Som melsdijk, wegens gevaarlijk fietsen, wordt aangehouden. De zaak tegen N. J. van E. wordt even eens aangehouden. De zaak tegen P. F. wordt ook aange houden. I De zaak tegen J. J. timmerman te Mid- delh.arnis, wegens overtreding van de On gevallenwet, wordt aangehouden. P. V., niet verschenen, wordt wegens overtreding van de ongevallenwet veroor deeld tot f S boete subs. 4 dagen hechtenis J. v. d. B., niet verschenen wordt wegens dronkenschap veroordeeld tot i 8 boete, subs. 4 dagen hechtenis. J. K., niet verschenen, wordt wegens over treding van de arbeidswet veroordeeld tot driemaal f 1 boete en tweemaal f 3 boete. M. G. te Ouddorp, wordt wegens overtre ding van de arbeidswet veroordeeld tot twee geldboeten van f 5 subs, tweemaal 2 dagen hechtenis. A. M., 24 jaar, timmerman te Stellendam wordt wegens overtreding van de Ongeval lenwet veroordeeld tot i 8 boete subs. 4 d. hechtenis. J. Gr., 1S jaar, landarbeider, Sommelsdijk wordt wegens het loopen op de tramhaan veroordeeld tot i 3 boete subs. 2 dagen hechtenis De zaak tegen Gvd. Lt 50 jaar, melk- slijter, Sommelsdijk, wegens het rijden met een kar zonder nummer-bewijs, ligplank en drinkbak, wordt aangehouden. Fr. Kr., niet verschenen, wordt wegens het fietsen zonder licht, veroordeeld tot f 5 boete, subs. 2 dagen hechtenis. Als gemacbigde van Corn. E., die beschul digd wordt van besturen van een auto zon der goede remmen, komt voor Mr. L. J. den Hollander. Een monteur verklaart, dat de remmen in orde waren. De ambtenaar: De verkeerspolitie is an ders deskundig Mr. den H.Een monteur ook. Get. monteur verklaart, dat ihij de auto, nadat verd. verbaliseerd was, geprobeerd had. De handrem was prima. De Ambtenaar vraagt een geldboete van f 7.50, subs. 3 dagen hechtenis. Mr. den Hollander vraagt vrijspraak. De kantorrechter veroordeeld verd. tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. A. Schr., bakker te M'hamis, wordt we gens deselfde overtreding veroordeeld tot f 4 boete subs. 2 dagen hechtenis. J. H. Kr., niet verschenen, wordt wegens dezelfde overtreding veroordeeld tot f 6 boete,, subs. 3 dagen hechtenis, A. K.,'48 j., bakkersknecht, Middelhamis, wordt wegens dezelfde overtreding tot f 5 boete subs. 3 dagfen hechtenis veroordeeld. H. v. d. V., 22 jaar, zaakvoerder te Som meisdij-k, wordt wegens het rijden met een motor zonder spiegel veroordeeld tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. De zaak tegen O. v. d. T., niet verschenen wordt aangehouden, De zaak tegen N. v. G., niet verschenen, eveneens. E. M. niet verschenen wordt, wegens het rijden met en auto zonder rijbewijs, veroor deeld tot f 3 boete subs 2 dagen hechtenis, i A. G., niet verschenen, wordt wegens het fietsen op de Westdijk veroordeeld. Koster,, Sommelsdijk; C. Vijfhuizen, Sommelsdijk; Joh. Hartensveld, 's-Graven'hage; G. van Beek, Sommelsdijk; J Kosten, Dirksland; H. W. C. Papenhuijzen, Dordrecht; P. G. vam Eek, Rotter dam; Joh. Troost, Sommelsdijk; H. J. van Ran- gelrooj, Dinteloocd; A. C. Visser, Rotterdam; I L. Stal, Sommelsdiijk; W Ch. Nouwen, Rotter dam; D. Knape, Sommelsdijk. Vertrokken: A. L. Koster, Amersfoort; Kr. J. SKs, Rotterdam; A. van der Ham, Rotterdam; A. de Groot,v Stad aan 't HariogvLet; J. F. Aalhuizen Nieuwstad; C. Nieuwkoop, Haarlem; W. Bre- voord, Zwijndrecht; »J- vaa Hulst, Sommelsdijk; W. Baatenburg de Jong, Maassluis; L. C. Nieuw koop, Oóltgensplaat; Joh. Vroegindeweij, Nieuwe Tonge; J. van der Meide, Rotterdam; N. van den Nieuwendijk, Rotterdam; C. W. Rappart, 's-Gca venhage; M. Bom, Somtm-elsdijk; M. J. Vermaas, Oóltgensplaat; C. Blok, Arasterdam Mej. Zw. fietste op de Oudedijk .toen een kasjesman aan haar vroeg, of hij haar rijwielbe- lastlngm-erk mocht zien. Toen zij daaraan gevolg gaf, ging hij er mee van door. Bij den slager K. is een hoeveelheid spek in beslag genomen, dat niet het vereischte stempel had. Aan het Havenhoofd is een baggermolen ge arriveerd om de Tramhaven schoon te maken. Door den heer C, Kroos is een huis van de wed. v. d. Roovaart, staande aan he,t Spuiplein, ingezet voor f 1050. Aan de Kaai zijn aangebracht en per scheeps gelegenheid naar verschillende plaatsen verzon den 16000 kisten aardappelen. In de Tramhaven is een heimachine gearri veerd om de havenkant van heipalen te voorzien. De laagste klassen der o. 1. s. he-bben onder geleide van onderwijzers en onderwijzeressen een bezoek gebracht aan Quddorp. Begunstigd door heerlijk weer, hebben de kleinen een aangenamen middag doorgebracht. Om kwart over 8 haaide de muziekvereen. ,,Sempre Crescendo" de kin deren af en bracht hen naar school. Daarna keer den zij hoogst voldaan huiswaarts. DEN BOMMEL. Gedurende de afgeloopen week zijn uit deze gemeente geen producten vervoerd. Bij den agent der arbeidsbemiddeling staan 23 werkloozen ingeschreven. In het g^z-n van N Osseweijer Mz alhier is de besmettelijke riekte roodvonk vastgesteld. Donderdag j.I. is met het uitbaggeren der haven van deze gemeente een aanvang gemaakt. Naar wij vernemen is dezer dagen, een aan vang gemaakt met de werkzaamheden in verband met den nieuwen veerdienst den Bommel- Numansdorp. SOMMELSDIJFK. Bij den agent der arbeidsbe middeling stonden op 13 Juli j.I. als werkzoeken den en werkloozen ingeschreven: 80 landarbeiders, 6 havenarbeiders, 2 'landbouwersknechts, 5 timmr- lieden, 1 chauffeur, 2 schilders, 5 los-werklieden, 1 metselaars, 1 stoffeerder, 1 opzichter, 1 pak huisknecht, 1 schipper, 1 typograaf. Totaal 107. Hiervan waren op Zaterdag 101 personen werk loos. Tegen e enige personen alhier is proces-veT baal opgemaakt omdat hun rijwiel niet was voor zien van een geldig rijwielbeiastingmerk, terwijl tegen een tweetal ingezetenen uit Dirksland pro ces-verbaal werd opgemaakt wegens het rijden over dat gedeelte var. het Kortwegje nabij Dirks land, dat voor het berijden met fietsen gesloten is verklaard. MIDDELHARNIS. Bij den agent der arbeids bemiddeling stonden 13 Juli als werkloos inge schreven 97 personen: 12 zeevisschers, 1 slager, 1 borstelmaker, 1 chauffeur, 6 timmerlieden, opperlieden, 1 betonwerker, 1 metselaar, 16 transportarbeiders, 31 landarbeiders, 2 broodbak kers, 2 zeelieden groote vaart, 7 boekbinders, 8 letterzetters, 2 mcnotypezetters, 2 loodgieters, 1 schoenmaker. Zonidag zal in de Gereformeerde Kerk een extra collecte worden gehouden ten bate van verschillende christelijke doeleinden. Loop der bevolking over Juni. Ingekomen' P. Razenberg, Somimetlsd'ijk; Cath, van Kampen, Oude Tonge; M L. van Splunter, Amsterdam M. A. de Fockert, Hilversum; Fr. Van Antwer pen, Sommelsdijk; A. Smits, Den Bommel; P. A. „ONTZETTENDE HOOFDPIJN" Moeders blijdschap over haar dochters genezing „Vanaf haar twaalfde jaar was mijn doch ter lijdende aan ontzettende hoofdpijnen. Ik heb haar toen Kruschen Salts laten gebrui ken en na een paar weken was reeds beter schap ingetreden. Zij neemt het nu ai vier jaren lang cn ik kan U berichten, dat zij door Kruschen weer volkomen in 'orde is. Ik kan als moeder mijn blijdschap niet genoeg bekend maken. Mijn dochter is nu ruim achttien jaar en geheel van hoofd pijnen genezen. Ik raad alle moeders aan om haar kinderen allen Kruschen Salts te laten gebruiken." Mej. ST. te R. De oorzaak der meeste kwalen is de slechte werking der spijsverteringsorganen, waardoor Uw lichaam niet vrij is van gif tige afvalstoffen. Onzuiver bloed is het on vermijdelijke gevolg en de daarbij behooren- de reeks van kwalen: hoofdpijn, indigestie, moeheid, neerslachtigheid en rheumatiek. De zes zouten in Kruschen Salts zijn een zachte, natuurlijke doch zekere aansporing voor Uw lever en nieren om regelmatig te functioneeren. Uw lichaam blijft zoodoende inwendig vrij van alle onzuiverheden. Kru schen Salts werkt direct op Uw bloedsom loop, zoodat frisch, zuiver bloed door Uw aderen stroomt en U nieuwe energie voelt tintelen tot in elke vezel van Uw lichaam. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowei als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handejs Maatschappij voorkomt (Adv.) OOLTGENSPLAAT. Mej. J. Bakker, onder wijzeres aan de openibare school no. 2, slaagde te Rotterdam voor de hoofdacte. Zaterdag vaa 5.307.30 uur zullen de schietoefeningen vaa de B.V.L. in de o. 1. school gehouden woeden. De eerste eigenheimers zijn Maandag verla den door de commissionairs Anth. van Dam en A. Holting. De korfbalclub SS.S. speelde een wedstrijd tegen O.D.I. uit Kluadert Uitslag 4—3. Van den landbouwer W. J. G. stierf een vaars, welke werd afgekeurd en onder politietoe zicht begraven. De heer P. v. d. Wende verwondde zijn voet zoodanig met een scherp voorwerp, dat de hulp van Dr Kramers ingeroepen moest worden. Tegen P. H. is proces-verbaal opgemaakt wegens het besturen van een handkar zonder ver lichting. Tegen W. V. is proces-verbaal opgemaakt wegens het loepen op verboden grond. OUDE TONGE. Woensdag j.I. bestond de korf balvereeni ging „Excelsior" alhier 5 jaar. Zij had voor dien dag een wedstrijd georganiseerd te gen Weest Kwiek uit Middelharnis, terwijl aJle donateurs( trices) een uitnoodiging ontvingen daarbij tegenwoordig te willen zijn. Alvorens de wedstrijd aanving werden er van beide clubs eenige foto's genomen, waarna de voorzitter van Weest Kwiek, de beer A. P. van Dorsser, namens die vereeniglng aan den voor zitter van Excelsior een fraaie bloemenmand werd aangeboden. Deze aanbieding ging gepaard met eenige welgekozen woorden, waarmede de goede verstandhouding tusschen beide clubs naar voren werd gebracht. De wedstrijden kenmerkten zich steeds door sportief spel. Spr. wenschte tenslotte de jubileerende vereen, van harte geluk en sprak de wensch u:,t dat nog menige wedstrijd zou wor den gespeeld. De voorz. van de jubileerende vereen de heer J. A. van Nieuwenhuijzen dankte namens Excel sior voor deze aardige attentie. Over de wedstrijd zelve, die ook ditmaal weer e:en sportief verloop had, kunnen we heel kort zijn. Na een 'betrekkelijk gelijk op en neer gaande strijd wist Excelsior daaruit met een 2—0-over- winning te voorschijn te komen. Ter algemeene kennis wordt gebracht dat goedkoope margarine op bon no. 10 verkrijgbaar is bij den winkelier A. v. d. Tonnekreek alhier. NIEUWE TONGE. De gehouden verkooping van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft opgebracht de som van f 303. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den Minister van Staat Mr. P. W. A. Cort van der Linden. De rouwstoet op weg naar Oud Eik en Duinen". Aan het graf heeft Dr. H. Colijn in een indrukwekkende rede den overleden staatsman geteekend, die meer dan een halve eeuw zijn rijke gaven besteed heeft in den dienst des vaderlands. De begrafenis van de omgekomen bemanning van de KwikstaartDe vier kisten worden op „Zorgvlied" te Amsterdam grafwaarts gedragen A.s. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk alhier leesdienst worden gehouden, terwijl jles avcnids hoopt op te treden Ds. J. Pothuys van Stad aan 't Haringvliet. De P.V. „Gevleugelde Bode" hield een wedvlucht uit Corbeil, afstand 365 K.M. Lossing 6 uur. Eerste duif 1.4.14 Laatste duif 2.10.24. Prijzen al§ volgt: A. Tijt 1, J. van Alphen 2, 8. Th. Meliissaot 3, 6, 7. A. Holleman 4. P de Weerd 5, Tot opperbrandlmeester in de vacature B. d. Broek, wien wegens vergevorderden leeftijd eer vol ontslag is verleend is benoemd G. Verweij Jacz., alhier. A.s. week zal de uitbetaling van ouderdoms rente plaats hebben op de gewone uren. J.I. Zondag werd in de Ned. Herv. Kerk al hier een gift van f 10 gecollecteerd Onze vroegere dorpsgenoot M. P. de Wilde slaagde te Haarlem voor het eindexamen aan de Middelbare Technische School, afd. Werktuig bouwkunde. De P.V. „Gevleugelde Bode" hield een wed- vducht van Corbeil, afstand 365 K.M. Lossing 6 uur. Eerste duif 1.4.14. Laatste 2.10.24. Prijzen zijn als volgt: A. Tijl 1, J. van Alphen 2, 8, Th. Melissant 3, 6, 7, A Holleman 4, P. de Weerd 5. De muziekvereen „Apollo" hoopt a.s. Za terdag deel te nemen aan het concours te Brussel. De Candida ten voor den Gemeenteraad heb ben allen hun benoeming aangenomen. De heer T. F. werd bij het oversteken van den weg aangereden door een luxe-auto. Met eenige kneuzingen en een beschadigde fiets liep dit oogeluik af. Geneeskundige hulp was noodza kelijk. DIRKSLAND. De in de Ned, Herv. Kerk alhier gehouden extra maandelijksche collecte voor de kerk bracht ruim f 46 op. Voor hettoelatingsexamen der H.B.S te Middelhamis slaagden D. van Nieuwenhuyzen en K. Waraaer beiden leerlingen van de bijz. School alhier. rtfs Uitslag van de in het gebouw Odeon te Dirks land gehouden verkooping door Notaris Coster mans alhier van onroerende goederen behoorende tot den boedel van wijlen de echtelieden H. den Hollander en A. Walraven. Perecel A. een huis met erf en grond te Dirks land aan de Paulina van Weelilaam, ingezet door J. Spek op f 2000. Afgemijnd door H. Roon alhier op f 3000. Perceel B. Een huis met schuur, wagenhuis waarin timmermanswerkplaats, erf en greod te Dirksland aan de Burgem. Zaayerlaan in 2 per ceel en. Perceel 1. Het huis met wagenhuis en houtop slagplaats met den grond ten Noorden, Zuiden en Oosten daarvan van dit perceel is verhuurd voor f 3 per week en het wagenhuis voor f 1.50 per week. Ingezet door P. Hameete cp f 1620. Afgemijnd dcor den heer P. Hameete op f 1630. Perceel 2 De schuur met den grond ten Noor den en ten Zuiden daarvan benevens den grond ten Oosten daarvan tot aan de Houtopslagplaats. Ingezet door den heer P. van Markensteyn op f 820. Afgemijnd door den heer J. Hoilemaa op f 1230. Combinatie der perceelen 1 en 2 staande op f 2860 in totaal afgemijnd voor de gemeente Dirksland op f 3450. Uitslag van de op 16 Juli 1935 gehouden aanbesteding door het bestuur van den Polder Dirkstand c.a., voor het maken van 5 betonnen heulen in wateringen van het Polderd'eel Dirks land. Ingekomen 11 biljetten. P. A. Duhen Dirks land voor f 1295, L. Guldeimeester id f 1173, D. Gestel Az. id f 1148, L. Zoon id. f 1099, D. Gestel Pz. id. f 1086, P. Mackloet Sommelsdijk f 1190, J. Ie Comité id f 1525, C. Boeter id. f 1225, C. A. de Later Stellendam f 1044, J. van Es id. f 1050, A. Mans Melissant f 868. Gegund aan A. Mans te Melissant. Het distributievleesch in blik zal tot en met volgende week Donderdag op bon no. 85 ver krijgbaar zijn bij den slager P. Zoeteman aan de Voorstraat Op Maandag 22 Juli a.s. des avonds 8 uur (lömertijd) zullen de beide motorbrandspuiten al hier beproefd worden. Het personeel der brand spuiten, met uitzondering van de toorts- of lan taarndragers, zullen verplicht zijn op genoemd tijdstip voor het brandspuitenhuis aanwezig te zijn, voorzien van hun onderscheidingsteekenen. Ieder die aanwezig moet zijn wordt herinnerd aan de strafbepaling bij art. 35 der Verordening op de brandweer gesteld, wegens het te laat komen, af wezig blijven of zich gedurende de werkzaamhe den verwijderen. Zendag zal in de kerk der Geref. Gemeente alhier een extra-collecte worden gehouden ten bate van de Theologische School der Geref. Ge meenten MELISSANT. Maandagavond maakte mej. G. uit Dirksland een toertje per fiets. Nabij Sas ge komen kwam ze te vallen en verwondde zich aan de knie. Na eerst bij den landbouwer G. V. ver bonden te zijn, werd zij per auto naar haar wo ning gebracht. Woensdag maakten de oudste leerlingen der Ghr. school met het personeel een schoolreisje naar Breda. A.s. Zondag zal dn de Ned. Herv. Kerk de gewone maandelijksche collecte worden gehou den, HERRINGEN. Tijdens zijn verblijf onder de wapenen voor herhalingsoefeningen aan dienstplichtig verlofganger A. L. van Mourik door den Minister van Defensie kost winnersvergoeding verleend. Na gehouden besprekingen tusschen werkgevers en werknemers, is men tot over eenstemming gekomen omtrent de loonstan- daard. De van gemeentewege verkrijgbaar ge stelde margarine is thans op bon no. 1 te bekomen bij moj. M. v. Putten. Door Ged. Staten is de sluiting van een kasgeldleening van 't Algemeen Armbestuur goedgekeurd. Door de Keuringsdienst van Waren werden in het afgeloopen kwartaal 9 inspec ties gehouden, 9 monsters melk werden ge nomen en 1 monster voor bijzonder onder zoek. Zaterdagavond had op de Kaaidijk al hier een ongeval plaats, wat nog betrekke lijk goed is fgeloopen. Een zoontje van J. D. reed op de fiets in volle vaart tegen de auto van den heer C. K. aan, met het gevolg dat het voorwiel geheel in elkaar gedrukt werd. De heer K., die zeer matig reed, kon door krachtig remmen erger voorkomen. Op 't oogenblik is in deze gemeente geen werkloosheid te bespeuren, doch eerder gebrek aan werkkrachten, aangezien hij ver schillende landbouwers een begin is ge maakt met het rooien van aardappelen en de pluk van vlas. De heeren J. M. van Eek en M. de Geus resp. behoorende tot de lib. en S.G.-par.tij, hebben ook thans hun benoeming tot lid van den gemeenteraad aangenomen, waar door dus dc hcele raad weder voltallig is geworden. A.s. Zondag hoopt D.V. voor de Ned. Herv. Gemeente alhier voor te gaan de eerw. heer v. d. Boogert, godsdienstonderwijzer te Hillegersberg. In. de voormiddagsamenkomst zal een extra-collecte worden gehouden voor bestrijding der onkosten. Bevolking. Ingekomen: van Nieuwe Tonge A. P. BestmanHoger werf; van Den Haag W. Markus. Bij den heer S. staat een pereboom voor de tweede maal von dit jaar in bloei. GOEDEREEDE. Dc vorige week besomdèn dé NoorcfoeevisscheTs van f 90 tot f 170. De gar- nalemvisschers zijn niet uitgevaren bij gebrek aain afzetgebied. Met het rooien van sjalotten is men al druk bezig en ook me,t de bloembollen. Voor de eerste wordt 2Yi cent per K.G. geboden. Op de algemeene ledenvergadering der Bijz. School op bet Havenhoofd alhier, is tot bestuurs lid gekozen de heer Joh Grinwis Jz. die staande de vergadering deze benoeming aannam. OUDDORP. Verslag van de vergadering der geitenifokvereenig'cig, gehouden in hotel Spee. Door den voorzitter werd de vergadering ge- opend en allen welkom geheeten. De notulen d«r vorige vergadering werden voorgelezen- en onver anderd goedgekeurd. Dan wordt verslag uitgebracht door den afge vaardigde naar de verg. te Rotterdam, de heer K. Grinwis. waarna dit verslag wordt goedge keurd. Voor de keuring worden een 40-tal geiten aangegeven, die per auto worden gehaald en te ruggebracht. In de rondvraag wordt gevraagd- om de contri butie te verlagen, Na eenige bespreking daarover gehouden weedt besloten dit aan het bestuur over te laten. Er werd nog een bespreking gehouden over veevoeder; aanbevolen werd Protenose. Hierna werd de vergadering gesloten. Mej. J Tanis had het ongeluk zoodanig in een roestige spijker te trappen, dat deze er uitge trokken moest worden. A.s, week zal op het postkantoor ouder- domsrente uitbetaald worden en wel vanaf Maan dag t.m. Vrijdag, des v.m. van 8.30—11 uur, n.m. van 2—3 uur en 's avonds van 5.30—7 uur. Za terdags alleen van des voorm. 8-30—11 uur Bij de arbeidsbemiiddelinig stonden Donder dag 80 werkloozen ingeschreven. OP ZONDAG 21 JULI NE11. HERV. KERK Den Bommel: 9y% u. Ds Langhout. 6 u. Leesdienst Dirksland: 10 u. en 6^2 u. Ds van der Wal. Ilerkingen: IOV2 u. en 7 u. de heer Boogert van IIille>g«rsberg. (Vin. extra-collecte). Melissant: Vm. en 's av. Ds Baarslag, van Krabbendiijke Middelhamis: Voorm. en 's avonds Ds de Looie, van Den Ham Nieuwe Tonge: 9% u. Leesdienst. 6 a Ds Polhuys, van Stad aan 't Haringvliet Oóltgensplaat: 9% u. en 6 u. Ds RammB, "van Amsterdam Ouddorp: Vm. Leesdienst; nam. E» Langhout, van Den Bommel Oude Tonge; 9y2 u. en 6 tl. Ds Verkerk Sommelsdijk: Vm. Leesclierst; 's av. Ds van Asch GEREF. KERK Den Bommel' 9y2 u. en fi u. Ds Schaafsma Vm. Voorbereiding H. Avondmaal Middelhamis: Vm. en 's av. Ds Zsilstra Oóltgensplaat; 9y2 en 6 u. Ds Ruys, van Ginneken Ouddorp: Vm. en nam. Ds Brinkman, van Harmielen CHR. GEREF. KERK Middelhamis; Vm. en 's av. Ds Laman GEREF. GEMEENTE Dirksland: 10',^ u. en 7 u. Ds de Blois Heiiki'ngen10% u., 3 u. en 7 u. Leesdienst Middelbarnis: Vm. en 's av. Leesdienst OUD-GEREF. GEMEENTE Ilerkingen (Lokaal Tuinstraat): 10% u. en 7 u. de heer Hogerwerf Oudte Tonge: 9 u. en 2 u. Leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Ouddorp: Vm. cle heer Gaaikoma, van Velzen Donderdag 18 Juli bij inzet, en Donderdag 25 Juli bij afslag, telkens des nam. 4 uur (zomertijd) te Melissant, in de herberg van M. van der Werf, in: Koop I. Een huis staande op- en het eeuwigdu rend recht van erfpacht aan een perceel grond te Melissant, aan den Molendijk, kadaster Sectie A no 1122, groot 1 are 40 centiaren. Koop II. Een bergplaats en kippenhokken, staan de de op- en het eeuwigdurend recht van erf pacht, aan een perceel grond te Melissant, aan den Nolleweg, kadaster Sectie A no. 1156, gfroot 23 aren 30 centiaren of 152 R.V.M., te aanvaar den 15 September 1935, eigendom vao Izaak Nees Wz. te Meidssant. Notaris VAN DEN BERG Donderdag 18 Juli, des avonds zeven uur (zo mertijd) te Ouddorp in het Logement Akershioek van Tarwe, Haver, Gerst en Rogge, wassende onder de gemeenten Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdagen 31 Juli en 7 Augustus 1935, telkens 's avonds 7.30 uur (zomertijd) te Dirks land re»p. in de zaal Odeon vieiling en ter her- berge van J Vermeulen afslag van: A. een buis ingericht als café en woonb-uis to Dirksland aan den Straatdijk en uitkomend aan 'het Schelpenpad, kad. Sectie B no, 51, groot 87, c.A.» toeberoorend aan den heer J. van Bode- gom Pz.; B. Een huis met bergschuur, fuin eni erF en grond te Dirksland aan de Burgem. C, Zaaijer- laan, kad. Sectie B nr. 2360, groot 3 A. 85 c.A., toebehoorend aan den heer L. Koole; C. een huis met tuin, eeuwigdurend erfpacht te Dirksland aan de Oude Wei weg, kad. Sectie. B nr. 2389, groot 10 A. 30 c.A., toebehoorend aap den heer M. P. Ast. - Notaris .COSTERMAN3 NAGEKOMEN MARKTBERICHT van Makelaar Jac. Knoop, Amsterdam. Dinsdag 16 Juli waren de eerste Zeeuw. Eigen heimers, Blauiwe eigenheimers en poters aan de markt en werden de volgende prijzen gemaakt: Zeeuw. Eigenheimers f 6—6.40; Zeeuw. BI, Eigenheimers f 6—6.40; Zeeuw. BI. poters f 4—i 4.60. Zendingen per auto of motor. Adresseeren Centrale Markt 4 de haven vanaf de ingang linkerkant Jan van Galenstraat, Am sterdam. Verzoeke zendingen per briefkaart, telegram of per 'telefoon van 1 tot 2 uur of 7 tot 8 uur te melden. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veiling van Woensdag 17 Juli Bloemkool f 1.50—8.50, savoyekool f 6—6.50, komkommers f 1.10—4.80, perziken f 1.40—6.50, alles per 100 stuks; sla f 0.90—2, andijvie f 1.40—- 1.80, per 100 krop; peen f 4.50—6, kroten f 0.75—* 1.20, per 100 bos; spinazie f 6.50, postelein f 4.80 —6.50, Wagenaars f 10,50—19, du-bb. princes- sen f 18.50—22; doppers f 10; tuinboonen f 2.40; stoksnijbeonen f 18—23; 'blauwputten f 4.20— 4.80; Vroege Bonte f 3.50—4; Zwarte Bessen f 10.3011.70; Kruisbessen f 4.60.8 per 100 kg; Roode bessen f 7.50'11.50; druiven f 20—22; tomaten f 4.50—7; framboos f 20—22 per 100 pccid. Aardappelveildng: Eigenheimers f 3.50'3.75; id Grof f 3-3.30; id Driel f 1.90-2.90 per 100 kg. Aanvoer 500.000 kg. Veilingbericht van Donderdag 18 Juli 1935 Kipeieren 57-59 kg f 2.35—2.55; id 50 kg f 2.15—2.20; id 48 kg f 1.85; id bruin 59 kg f 2.45-2.50; kruisbessen f 3.70-7.20 per 100 kg. Aardappelveiling: Eigenheimers f 3 50—3.85; id Grof f 3.10—3.20; id Drieling f 2.35—2.90 per 100 kg. Aanvoer 125.000 kg. Burgerlijke Stand MIDDELHARNIS. Geboren: Krijn, Piet9r z van Comelis de Mooij en Semlna Goverina van NieuwaaJ; Jacob z van Johannes Verolme en Dirkje Overweel; Arendje, d van Comelis Arie van Dongen en PieterneHa Razenberg; Johannes Comelis z van Hendrikus Antonius Brouwer en Johanna Catharina Huijsmans; Pieternella Wil- helmina d van Willem Johannes Nijglh en Mar garetha Jannetje Vroegindeweij; Cccnelis z van Gerrit Jcngejan en Elisabeth Vos; Maria Johanna Anna d van Johannes Paul us Lijf fijt en Cornells van der Ham. Overleden: Jacoba Johanna Boeter 27 j» d van J. Boeter en L. Brinkman; Adriaant] i Koert 84 j wed van Adrianus van der Velde; Cornelia Maria Weggeman. 80 j, wed van Anthcnie van Dongen; Jan Koster, 29 j, zvan Pieter Leendert Koster en Johann3 de Waard; Ida Bcket. 87 j, wed van Herman Klein; Trijntje Jonge jan 89 j., wed van Gerrit van Gelder; Tc D:rksland: Janna Loof, 30 j, echtg van Daniël Jansen, alhier. Gehuwd. Johannis Melaard, 25 J, Stad aan 't Hairing vliet en Adriaantje de Groot 24 j, alhier; Pieter Bom 63 j, te Ooltgemsplaat en Maartje Johanina Vermaas 23 j, te Middelhamis; Wouter Vroeg:ndeweij, 31 j.. en Adriaoa Vis, 32 j., beide te Middelhamis; Jamb Born, 25 j en Hester Su zanoa van den Nieuwendijk 21 j., beide te Middelhamis; Izak Konïcigs 27 j. en Janna dc Gaos 24 j, beide te Middeiharms,

Maas- en Scheldebode | 1935 | | pagina 2