Antirevolutionair voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden Orgaan IN HOC SIGNO VINCES 1 ZATERDAG 20 JULI 1935 50E JAARGANG N°. 4213 K0STEL00ZE RIJWIELMERKEN DISCONTOVERLAGING GEMEENTERAAD VAN DIRKSLAND Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en Z A i E rt 1) A G. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post t 0.90 bfl vooruitbetaling. BUITENRAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMELSD1JK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Adverteniièn worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. De mentaliteit van ons FlakLeesche volk Is wel eenigszins overhellende naar do mystieke kant. Wij weten dat dit zijn be zwaren meebrengt, maar wij vinden het een zegen, te leven onder een volk, dut tracht te leven naar en bukt voor de beginselen van Gods Woord. Al is dan ook alles geen goud wat er blinkt. Dit groote voorrecht zouden wij eerst recht gevoelen, zoo wij geplaatst werden in een puur moderne omgeving. De bezwaren van ons volkskarakter wil len wij niet onderschatten, wij zijn daar heel goed van op de hoogte. Maar wij kun nen het slecht hebben als er smalend over ons Flakkeeschc volk gesproken wordt, als zijnde een volk van lagere orde, hetwelk door opvoeding en omgev ing gevangen zit in de strik van het mysticisme. Wij achten dat geen rechte, geen eerlijke beschouwing, want laten wij het toch nooit vergeten, dat door zulke mensehen, welke de wereld mystiek en ziekelijk noemt, onze God in ons V aderland dikwerf groote daden gedaan heeft. Daden welke ons vaderland tot grooten zegen geweest zijn. Dat moeten wij in die richting waardeeren, maar ook. durven er kennen. Toen b.v. in 't begin der vorige eeuw, ons gansche vaderland geboeid lag in de ijzeren greep van hot modernisme en het scheen alsof de zaak van Gods Koninkrijk verloren was, toen zij in de kerk geen geestelijk voed sel meer ontvingen, bewaarden zij in hun ge zelschappen, een kring, waar zij samen kwa men en de geestelijke belangen met elkan der bespraken. Zij waren, trots alle zonde en gebrek de dragers van de Gercf., de Cal vinistischo gedachte. Mannen ais Bilderdijk, Da Costa, Groen Van Prinsterer, Capadose e. a. zijn uit die kringen voortgekomen en wat een zegen mochten die van zich verspreiden. Zij wa ren in Gods hand de hervormers die ons .volk weer terug riepen tot de oude paden. Dat goede moeten wij durven erkennen en waardeeren, wij moeten de historie durven aanvaarden zooals zij werkelijk is. Daarom smart het ons wol eens, als wij 5n woord en geschrift een caricatuur getee kend vinden van ons volkskarakter, waarin juist onze godsdienstige inslag, tot een voorwerp van bespreking wordt, welke wij niet goed kunnen keuren. Alleen hij die liefde tot een volk bezit kan een zuivere omschrijving van bet volks- karakter geven. Ontbreekt die liefde, dan ontaardt het zoo licht in een caricatuur en dan brengt het groote schade toe aan onze actie op politiek terrein. De zittingen ter bekoming van kostelooze rij- Wielmerken zuilen worden gehouden als volgt: Te Middelharnis op het ontvangkantoor den 26 en 27 Juli 1935 en den 5 en 8 Augustus 1935 van 7—9 uur. Te Achthuizen ïn het Patronaatsgebouw den 26 Juli en 9 Augustus van 58 uur. Te Den Bommel 5n de Polderskamer den 23 Juli en 6 Augustus van 5~8 uur. Te Dirirsland in de openbare 'bewaarschool den 23 Juli van 6—9 uur en den 6 Augustus van 79 uur. Tc EHerkingen in het ledige schoollokaal den 23 Juli en 6 Augustus 1935 van 6—8 uur. Te Melissant in d'c openbare school den 24 Juli en 7 Augustus 7—9 uur. Te Nieuwe Tonge in het Weeshuis den 22 Juli én 5 Augustus van 6—8 uur. Te Ooltgensplaat in de openbare school den 25 Juli en 8 Augustus van 5—8 uur. Te Oude Tonge in de oude school den 22 Juli 'en 5 Augustus van 58 uur. Te Stad aan 't Haringvliet an de openbare School den 24 Juli en 7 Augustus van 68 uur. Alles nieuwe tijd. Rijwielmerken uitsluitend af te halen op de vastgestelde zitüngsuren. Thans 3 pet. inplaats van 3V2 pet. De Nederlnndsche Bank besloot de rentetarieven met ingang van 18 Juli met i/2 pCt. te verlagen, zoodat deze thans bedragen: voor wissels 3 pCt., voor promessen, voor eiiectenbeleening, voor goederenbelcening en voor voor schotten in rek. courant, alle 31/» pCt. Deze verlaging was wel te voorzien al had men misschien niet zoo vlug deze maatregel verwacht Maar het geld op de open markt was al geruimen tijd hee! ruim en de noteeringen liepen reeds ver beneden do officieele. Zoo gold de laatste dagen een particuliere disconto van 2*4 pCt,. De Nederl. Bank heeft zich dus. wat begrijpelijk is, aangepast aan de vrije markt Mocht de verruiming van de geldmarkt aanhouden, dan is het heel goed mogelijk, dat zelfs nog lagere rentevoet aangenomen wordt. We zijn nog wel niet op het peil van vóór 10 April, doch het is de gewone en toejuichbaie voorzichtigheid van de Neder- landsche Bank, dat de daling van 5 pCt., de top, waarop we na de beruchte aanslagen op de gulden, op 1 Juni 1.1. aanlandden, tot het gewone niveau plateauxgewijze tot stand gebracht wordt. In ongeveer iy2 maand zijn we nu op 3V4 gekomen, de stand waarop we na do eerste verhooging op 4 April 1.1. kwamen na de scherpe aanval op de gulden in Maart 1.1. Van 19 September 1933 tot 5 April 1935, dus ruim 1% jaar had het wissel-disconto 2M> pCt. bedragen. Het is, zoo we reeds opmerkten, geens zins uitgesloten, dat we binnenkort weer op dit peil terug komen, ook al is de goudvoorraad nog niet gestegen tot do hoeveelheid van vóór midden-Januari van dit jaar toen de wegvloeiing begon. Onze voorraad goud bedroeg op 7 Januari, in afgeronde cijfers: 842 millioen en daalde vrij snel tot op 1 April nog slechts 779 mil lioen aanwezig was. Toen moest het disconto wol verhoogd worden tot SVo pCt. (5 April). Het verder snol wegvloeien van het goud deed 10 April de noodzakelijkheid ontstaan weer het dis conto te verhoogen tot V/2 pCt.. Ondertus- schcn daalde de goudvoorraad tot c.a. 660 millioen. Midden Mei gaf eenige ontspan ning op de geldwarkt, van daar dat het disconto verlaagd werd tot 4 pCt. ,al was de goudvoorraad niet stijgende. Een opnieuw wegvloeien van goud tot c.a. 620 millioen gulden deed het disconto ver hoogen tot 5 pCt. een hoogte, die in de laat ste jaren alleen bereikt was in de eerste helft van November 1929. De toenemende goudvoorraad en do ver ruiming op de geldmarkt .maakte disconto- verlaging mogelijk, welke inzette op 26 Juli, telkens met een y2 pCt Ondertussohen steeg do goudvoorraad weer tot 685 millioen gulden (15 Juli) wei een belangrijk verschil met Januari 1.1. doch groot genoeg om naast de ruimere geld markt maatregelen te nemen als de Nederl. Bank thans deed. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat de toe stand op de geldbeleggings- en kapitaals markt nu in eens zoo buitengewoon roos kleurig is geworden. ROOSEVELTS NEDERLAGEN. Uit Boston: Het bondsgereebtshof van .appèl heeft de op grond van de wet inzake liet herstel van den landbouw uitgevaar- .digde omzetbelastingen in strijd verklaard met de grondwet. Door deze beslissing van het bof is het geheele landbouwprogramma der regeering op losse schroeven komen te staan, Het groen zichten van erwten Voor behoud van een goede kleur en tegen wormstekigheid Wij meenen goed te doen langs dezen weg nog eens onder de aandacht van de erwten telers te brengen dat de meer oi mindere goede kleur der erwten en de mate van aan tasting door womistckighcid voor een groot gedeelte afhankelijk zijn van het tijdstip waarop de erwten worden gemaaid. De ervaring leert dat naarmate het gewas in een verder gevorderd rijpingsstadium wordt gemaaid de te oogsten erwten een bleelcer kleur krijgen. De wormpjes welke de wormstekigheid veroorzaken kunnen hun vernielingswerk in de envten slechts voortzetten zoolang de erwt zacht is. Naarmate vroeger wordt ge maaid zullen de erwten vlugger hard wor den met als gevolg miijder wormstek'igheid. In 1932 werd ec» groot uecl der erwten, mede in verband mot ongunstige weersom standigheden, te laut gemaaid. I-iet geoogste zaad ivas veelal bleek van kleur en sterk aangetast door wormstekigheid. De beide laatste jaren werd het meerCD- deel der erwten vroegtijdig groen gemaaid. Het geoogste zaad had beide jaren een mooie helder groene kleur, terwijl weinig wormstekigheid werd geconstateerd. Klaaswaal, Juli 1935. De Hoofdcontroleur v. d K.Z.H. G. A. v. d. WAAL. VERKEERSVOORZIENING ZUID-I IOLLANDSGHE EN ZEEUWSCHE EILANDEN Belangrijke voorstellen tot verbetering Besparing van ƒ62.500 aan subsidie Veel lagere tarieven- Door de N.V. Reederij Van der Schuyt ie Rotterdam is d.d. 16 Juli aan de Provinciale Slaton lan Zuid-llollami, Noord-Brabant en Zeeland een zeer uitvoerig schrijven gericht over liet vraagstuk der v erkeersvoorzieni-ng in liet geliied der Zuid-Hollandsche 011 Zeeuwsche eilanden. Kort samengevat betoogt dit schrijven het volgende: De financieels moeilijkheden der R.T.M. zijn van bijzondere betcckenis voor liet vraagstuk der vcrkcersvoorziening in het geliied der Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden. Terecht stelt de Rottcrdamsclie K. v. K., dat de v erkoorsbolangcn der streek raameer betcckenis zijn dan de belangen der R.T.M. Hieruit behoeft nog niet te volgen, dat de R.T.M. aan huur lot. overgelaten moet vvoi- den, hetgoen faillissement zou beduiden; evenmin echter, dat 't R.T.M.-bedrijf in zijn tcgenwoordigon omvang gcliandliaatd be hoort te worden. Wil men tot eiken prijs een faillissement vermijden, dan zal, met. medewerking van de Overheid, een regeling met de obligatie- houders en/of andere crediteuren getroffen moeten worden. Consequente verkcerspoli- tiek, conform de door de Regeering aangege ven richtlijnen, maakt dan echter inperking en reorganisatie van het R.T.M.-bedrijf ge boden. Die inperking zou behooren te leiden tot bediening van de verkeorsdiensten-tc-land door de ll.T.M., die reorganisatie tot, geleide lijke vervanging van de v erouderde, verlies latende en gesubsidieerde stoomtramdicn- stcn door zichzelf bedruipende auto-trans portdiensten. Ter overbrugging van die re organisatie-periode zou iinanciccle steun door do Overheid tijdeljjk verleend moeten worden. Aangezien verkeersdiensten nimmer ge bruikt mogen worden om de verkeersontwik keling te belemmeren, dient de thans ge brekkige en noodcloos dure veerdiensten-ex ploitatie opgedragen te worden aan een on derneming, die voor geruimen termijn waar borgen kan bicden voor uitstekende veerver- bindingen, met tarieven zoo laag, als moge lijk is zonder op overheidssteun een beroep te moeten doen. De ondergang van de R.T.M. zou aldus voorkomen kunnen worden, zonder de belan gen dei: betrokken streek langer te benadce- len, Het veer Middelharnis—Hellevoetsluls Hierover lezen we in liet request van de firma Van der Schuyt o.tn.: Ten aanzien van de noordelijke veerverhin ding MiddelharnisHellevootsluis schrijft de commissie-v. Bocycn op pag. 23 van haar rapport d.d. 13 Dcc. 1933: „De geringe en niet doelmatige plaatsruimte voor auto's, samenhangende met hoogo tarieven, hebben op dit veer de normale ontwikkeling van het autovervoer belet". De Commissie-v. Bocijen vermeldt als thans geldende tarieven: voor normale 4- persoons-auto f 7 a 1 8 enkele reis; voor een 7-pcrsoons-auto of een kleine vracht auto f 9 a f 10; benevens f 0.63 per Kg. voor de lading eener vrachtauto. De Commissie-v. Rijckevorsel stelt voor de volgende verlaagde tarieven: voor een per sonenauto of een kleine vrachtauto f 3 en kele reis; voor een groote personenauto of zware-vrachtauto f 4.50, benevens f 0.20 per 100 Kg. voor de ladingevenwel onder beding van oen subsidie van f 26JJ00 voor de R.T.M. Het verkeer kan echter goedkooper en be ter bediend worden tegen de volgende lagere tarieven: voor een personenauto, klein of groot, f 2 enkele reis; voor vrachtauto's I 2.50 li f 3 (afhankelijk van het ledige ge wicht), benevens f0.05 per 100 Kg. voor de lading boven de drie ton (eerste 30ÖÖ Kg. vrij!)en danmet méér vervoersca paciteit ènsubsidieniliill Voor het Rijk en voor de provincies Zuid- Holland, Noord-Brabant en Zeeland kan liet van belang zijn te weten, dat de exploitatie van liet geheele complex van veerdiensten, Numansdorp—Willemstad, Anna—Jacoba— Zijpe, Hellevoetsluis—Middelharnis, Oolt gensplaatDintelsas en bloc kan worden uit besteed met besparing van do gezamenlijke snbidies ad f 62.500, resp. f 77.500 per jaar, mits de betrokken exploitatie-maatschappij vrijheid verkrijge lagere veertarieven te be rekenen en mits den exploitant vergund worde meer vervoerscapaciteit en meer af vaarten te bieden, dan tot dusver geschiedt. liet echtpaar T). L. Kasteleyn-Hc.inbcrq tc Dirkstand, dat vandaag, 1!) Juli. zijn 60-jarige cchtvcrreiiiqinq herdenkt. Heiden qenicten een qoede gezondheid. lie man verricht zijn werkzaamheden nog dagelijks up hel tand. De Veerverbinding MIDDELHARNIS— HELLEVOETSLUIS De K.N.A.C. heeft adhaesie betuigd aan het adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam gericht aan den Minister van Waterstaat en aan het College van Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid-Holland om een spoedige verbetering van den veer dienst MiddelharnisHellevoetsluis te bevorderen. Ned. Herv. Meisjesvereeniging op Geref. grondslag Vergadering van den Ring Flakkee te Oude Tonge Dc vergadering werd geopend mei het zin gen van i's. 81 vers 12 en 1 en gebed. Nadat de Ringpresidente allen hartelijk welkom beeft golicetcn, leest zij Prediker 11 6 lot einde en Prediker 12. Naar aanleiding van Prediker 11 9 spreekt zij een ipeningswoord. Zij begon met tc zeggen, dut bij een oppervlakkige le zing van dozen tekst wij geneigd zijn tc vra gen: Maar is dit dan een woord uit den Bij bel? „Verblijdt u, in uwe jeugd en laat uw hart zich vermaken, en wandel in dc wegen uvvs harten en in de aanschouwing uwer oogc'iiStaat dat in Gods Woord? Ja, maar de Hcere zegt ons meer in dezen tekst, die niet af is met deze eerste woorden alleen. Hij laat er een diep ernstige waarschuwing op volgen: „Maar weet dat God u om al deze dingen zal doen komen voor 't gericht". Ja, er is een Godsgericht. Hoorcn we daar misschien liever niet van spreken, dringen we elke gedachte aan dat naderend Godsge richt maar liever terug. Maakt 't ons ang stig? Werden we er maar eens recht angstig voor! Met een ernstige waarschuwing, om nu, nu het nog 'I heden dei' genade is, te vluch-' ten tot. den Hcere, eindigde de presidente dit veelzeggende openingswoord. Hierna werden de notulen gelozon en on veranderd vastgesteld en geteekend, waarna staande liet Bondslied werd gezongen. Een afgevaardigde van de M.V. „Lydia" te Sommclsdijk las op duidelijke wijze de ge schiedenis uit 1 Koningen 18 voor. hande lend over Elia op den berg Karmel. De zoo algemeen bekende geschiedenis werd met aandacht beluisterd. Een afgevaardigde van de M.V. „Martha" uit Ooltgensplaat verkroeg nu liet woord, die voorlas: „Do vleeschwording des Woords" naar aanleiding van j'oh. 1 vers 1015. Na liet zingen van Ps. 98 2 volgde een korte pauze, waarna oen lid van „Mon'ica" te Middelharnis voorlas do geschiedenis van Monica, do moeder van Augustinus. In aansluiting op deze leerzame geschie denis werd gezongen ,.Ga op 't smalle hemel pad". Ten slotte leverde de M. V. „Dorcas" te Ilerkingen nog een v rij onderwerp, hande lend over „Het doel dor Meisjcsvereen.". Gezongen werd nu nog: „Zalig hij, die 't smalle pad", waarna de pres. allen die me degewerkt hebben lot het welslagen van de zen avond hartelijk dank zegde, waarna ge zongen werd Ps. 01 1 en geëindigd- met dankgebed. „MAAS' -NYMPHEN. DE BURGEMEESTER VAN ALBURY De burgemeester van Alhurv. de beer Waugh, die behulpzaam is geweest bij liet landen van de „Uivor" tijdens de Londen- Melbourne-race, zal binnenkort naar Neder land komen. Hij zal dan o.m. een onderbond hebben, naar hier verluidt, met minister C.olijn en lui hoopt in do gelegenheid te zul Ion zijn TI. M. de Koningin persoon lijk te donken voor de orde-Van Offieicr'van Oranje Nassau, die hem .verleend is. INLADEN Een beurtschipper is een veelzijdig man Dat mocht ik voor kort eens aanschouwen Toen ik me voor zaken nabij zulk een schuil Een poosj' in de stad op moest houwen. Ik zat in de lunchroom van Heek op de Blaak Genoot een bescheiden dineetje Zoo iets van een gulden met inbegrip fooi (De crisis eischt zuinigheid, weet je?) Terwijl ik bewerkte eens zwijns cotelet En m'n patats frites consumeerde Ontdekt' ik de schuit, die mij toen terstond Deez' iveek'lijksche zang inspireerde. De schipper fungeerde als stuurman aan wal Hij heet dan naar 'k meen commissaris Noteerde wat mee moest; dus feit'lijk is hij Z'n eigen privé-secretaris. Daar kwamen de vrachtjes: wat baaltjes met bloem, Wat zakken met bruinkoolbriketten (Dan moet je zoo'n schipper op 't VITA-consent En dat van de kolen zien letten!) Een pak vuile wasch van den zoon aan z'n moe En kisten gebottelde bieren Een zending biscuitjes, een zijd je dik spek Met varkens-centrale-papieren. Dc schipper schrijft op en de knecht zeult aan boord Al wat men maar krijgt te vervoeren De gist voor de bakkers, het staal voor den smid En superfosfaat voor de boeren. Daar komt een meneer met den hoed in z'n nek Hij torst een bescheiden étuitje En vraagt aan den schipper: Zeg, kan dat ook mee? Het is voor m'n tante Marietje Ze voelt zich zoo eenzaam, vu oom niet meer is Ik zou haar zoo heel graag dit geven Een zoon van m'n poes! Hier is nog wat melk Dan houdt V hem vast wel in leven. Een beurtschipper is een veelzijdige man Die met elk van z'n klanten graag mee leeft Die evenveel zorgen voor kolen en koek Voor spek en voor bier als voor vee heeft. Z'n knecht voert hetzelfde parool als de baas En laadt wat de klanten hem vragen Al is 't dat z'n kleeren de sporen van vet Z'n neus die van bruinkolen dragen. (Nadruk verboden.) HAKATE. Spocdeischende vergadering Aanwezig alle leden. Voorzitter Byrg. Visscher. Nadat de vergadering door den voorzitter met gebed is geopend worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Var> de ingekomen stukken vermelden we o.a. een schrijven van Ged. Staten waarbij wordt teruggezonden de goedgekeurde verordening rege lende de eischen van benoembaarheid en dc be zoldiging van de gemeenteveldwachters het procesverbaal van opname van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Machtiging van Ged. Staten tot verkoop van een strook grond van het Algemeen Armbestuur aan de Provincie Zuid-Holland voor de verbree ding van den Staalaveg Bericht van Notaris Costermans dat hij zijn benoeming tot lid van het bestuur van de Wo- ningbouwvereeniging aanneemt. Goedkeuring van Ged. Staten tot het aangaan van een geld'leening groot f 900.-— voor den verbouw van de privaten in de o.l.school. Schrijven van de Assurantie Mij dat aan de gemeente f 280 zal worden uitgekeerd wegens brandschade in de o.l.school. Schrijven van den Minister van Sociale Zaken waarbij wordt bericht dat de gem ente over 1934 aan steun f 8200 heeft uitgekeerd, waarvan de gemeente als rijksbijdrage .f 2100 zal ontvangen. Schrijven van den heer A. A. Jansen waarbij deze bericht zijn benoeming tot hd van de Com missie tot Wering van Schoolverzuim aan te nemen. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde komt hct voorstel van den heer de Bonte om de huren van de woningen der woningbouwvereenigiog te verlagen tot f 2.50 per week. De woningbouwvereniging had gead viseerd f 2.75 per week. In de vorige raadsver gadering hebben de stemmen over het voorstel de Bonte gestaakt, zoodat het opnieuw aan de orde wordt gesteld. De heer Van t Geloof deelde mee in de vorige vergadering reeds de bedoeling te hebben gehad bij een evervtueele verwerping van het voorstel-de Bonte met een tusschenvcorstel te komen, n.l. om dc huren op f 2.60 per week te brengen, zijnde f 2.50 huur der woning en f 0.10 per week als huur van de grond. Het voorsitel-De Bonte komt in stemmvng en wordt verwierpen met 4 stemmen tegen. D^prna komt het voorstel-van 't Geloof 'n stem ming en wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem. Aan den Minister zal dus geadviseerd worden dc huren te brengen op f 2.60 per week, thans zij:, deze f 3 per week. Komt aan ^de orde -het voorstel om aan dc N.V* Elcctricitejts Mij Emgo tc Middelbands yaflaf J Augustus tot en met 31 December 1935 een kas- geldleening groot f 15000 te verstrekken van de gelden van het legaat Badhuis, tegen 4'-2 pet, 's jaars. Het bedrag is thans bij de bank geplaatst tegen een lagere rente. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat voor re kening van de gemeente is afgemijnd een huis met schuur, wagenhuis, erf- en grond te Dirk&land aan de Burgem. Zaayerlaan Sectie B. No, 2295 groot 8 A. 97 c.A. voor f 3450 De heer de Bonte informeert of het reeds gegund is. De Voorzitter antwoordt dat de toezeg ging tot gunning reeds is gegeven. Het besluit tot aankoop wordt zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd". Tot leden van de Commissie tot het nazien van de gemeente-rekening 1934 en de gemeente bcarooting 1936 worden benoemd de heeren de Bonte, Mooyaart en van 't Geloof. De gemeentebegrooting en de begrooting vari het Algemeen Armbestuur voor 1935 worden ge wijzigd. De statuten van de Waterleiding Maatschappij worden gewijzigd en aan artikel 13 een nieuw hd toegevoegd dat handelt over de aftreding van alle leden van het Dagelijksch bestuur om de 5 jaren op hetzelfde tijdstip waarep de met ambtshalve zitting hebbende leden van het bestuur periodiek aftreden. Door wijziging van de Drankwet zijn de Verordeningen betreffende heffing vergunnings recht van rechtswege vervallen zoodat het noo- dig is dat een nieuwe verordening wordt vastge steld. Besloten wordt de verordening te wijzigen, zooals het- noodig is. Dan gaat de raad over in geheime zitting. Musserts vertrek naar Indië De leider van de X.S.B., de heer Ir A. Mus- sort, is Woensdagmorgen 5.58 met hel lij 11- 'coestel de Fokker-Douglas „Sperwer", onder* commando van gezagvoerder Boot, naar Indie vertrokken, waar hij op Java en Sumatra con tact zal zoeken met de leden van de N.S.B. aldaar en waar hij enkele lezingen zal houden. Reeds zeer vroeg kwamen uit alle steden des lands velen naar Schiphol, ruim een uur voor het vertrek bood de luchthaven een niet-alle- daagsch beeld. Naar schatting waren te vijf uur 10.000 per sonen aanwezig, vrijwel allen leden van de N.S.B. om hun leider een laatst vaarwel toe te roepen en hem behouden terugkeer te wen- schen van zijn reis naar Indisch Nederland. Alvorens zich naar het vliegtuig te begeven maakte de N.S.B.-leider, met zijn echtgenoote en leden van den staf, met opgeheven arm een korte wandeling langs liet front der duizen den belangstellenden, die hem op enthousiast^ wijze onder aanhoudend „Hou ze^-geroep. hun partij groet brachten, 1

Maas- en Scheldebode | 1935 | | pagina 1