Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden IN HOC SIGNO VINCES 35 WOENSDAG 26 JUNI 1935 50E JAARGANG N°. 4206 Binnenland HET BEZUINIGINGSONTWERPI NED. LUTH. BOND VOOR CHR. SOC. ACTIE uclölfvvatj euning lei ionen van t dit boek on Oven i wij dit gave om a.ppige da Deze Courant verschijnt eiken WüKNSDAG en ZATiüitDAU. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post t 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. van ticfi vrootlijke dit boek Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. ROEKHOVEN ZONEN, SOMMELSD1JK Tel. latere. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zen'den aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen f 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Ned. Bond van J.V. op Geref. grondslag De nieuwe Bondsvoorzitter Wij maakten er reods melding van, dat dr. K. D ij k den heer A. Zijlstra is opgevolgd als voorzitter van den Ned. Bond van Jonge- lingsvereenigingen op Geref. grondslag. in het „Geref. Jongel.blad" van deze week wordt de nieuwe Bonds voorzitter verwel komd. „Het is niet noodig, dat we item aan u voorstellen schrijft de redac tie gij kent Item reeds jaren lang en bij de mecstcn van u zal het een zaak zijn geweest, die van zelf sprak, dat dr. Dijk thans Bonds voorzitter worden üou". .En dr. D ij k zelf schrijft: „Het bestuur van onzen Bond heeft mij verkozen tot voor zitter, en aan mij den hamer toevertrouwd, die in de handen van onzen onvergetelijken Vonkenberg en onzen hooggeschatten Zijl stra gerust heeft. Dezé eervolle benoeming heb ik, hoewel ik mij ten volle van haar gewicht bewust ben, aanvaard met blijd schap en vertrouwen". Voorts beval het Geref. Jongelingsblad een verslag en foto's van de overdracht, van een gedenksteen op 't graf van ds. J. E. Vonken berg, stichter van den Bond. Dr K. Dijk De waterkeeringen op Voorne en Putten Wie zal het betalen? Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben aan Prov. Staten een ontwerp-besluit. aange boden tot wijziging van het reglement voor het hoogheemraadschap van Voorne en van het reglement op het gemeen waterstaats belang .van het eiland Voorne en Putten. Hiertegen is een bezwaarschrift ingekomen van dijkgraaf en hoogheemraden van Voorne, die aanvoeren, dat Het ontwerp de verant woordelijkheid, die vroeger bij het Rijk be rustte, op de schouders van Voorne legt, waardoor het hoogheemraadschap van Voor ne dijkvak 4a zal moeten onderhouden. Dit dijkvak maakt deel uit van de hoofd- waterkeering van het eiland Voorne en Put ten. Door de houding van het Rijk is de instandhouding van dit dijkvak, voor zoo ver geen vestingwerk meer, als waterkee- ring niet langer verzekerd. Dit is ontoelaat baar. Om in deze leemte te voorzien, wil het ontwerp de zorg voor den goed waterkeeren- den toestand van dit deel van dijkvak 4a leggen op het hoogheemraadschap van Voor ne. Immers, het behoort tot de hoofdwater- keering van het deel van het eiland Voorne en Putten, waarvan de verdediging tegen Het buitenwater aan dat hoogheemraadschap is opgedragen. Mocht door rechterlijke uit spraak komen vast te staan, dat er voor het Rijk inderdaad geen verplichtingen tot onderhoud van dat deel van dijkvak 4a meer bestaan, dan zal, voor zoo ver ook eenig ander lichaam niet tot dat onderhoud verplicht is, het hoogheemraadschap van Voorne het onderhoud voor zijn rekening Hebben te nemen. Z.-Holl. Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen Het werk van wijlen Z.K.H, Prins Hendrik herdacht In het jaarverslag van de Zuid-Holl. Maat schappij tot Redding van Schipbreukelin gen, welk verslag is verschenen, wordt op gemerkt, dat in het vorige jaarverslag nog herdacht kon worden het heengaan van de diep betreurde Beschermvrouwe,, H. M. de Koningin-Moeder. Daarna trof de maatschap, pij opnieuw een gevoelig verlies door het verscheiden van haar Beschermheer Z.K.H Prins Hendrik. Aan den heer A. Melcher werd de zilveren medaille als legpenning verleend bij zijn vertrek uit Hoek van Holland, als blijk van waardeering voor zijn verdiensten jegens het reddingswezen. Herdacht wordt voorts het overlijden van den bekenden redder Arie Tuk te Ter Heyde, die na ruim veertig-jarigen diensttijd was gepensionneerd. Te 's-Gravenzande werd een nieuw booten huis gebouwd. Over 1934 werd een bedrag van 15.856.19 uitgekeerd uit het Helden der Zee-Fonds „Prins der Nederlanden" ten behoeve van twaalf weduwen en kinderen. Uit het Pensioenfonds werd 1734 uitge keerd. Uit het zevende fonds Robin werd in het afgeloopen jaar viermaal een uitkeering gedaan, waardoor het totaal aantal tot 304 steeg. Het financieel verslag .geeft in ont vangsten een bedrag van 78*817,89, waar door een batig saldo van 1100,08 is ont staan. De memorie van antwoord laat nog even op zich wachten Concessies van de regeering De memorie van antwoord over 't bezui- nigingsontwerp zal nog wel even uitblijven, al was ze in concept reeds enkele dagen gereed. Er zijn nog moeilijkheden gerezen. Intusschen zal het uitstel niet lang duren. De memorie van antwoord zal o.a. ten aanzien van drie punten concessies bevat ten: 1. De machtigingen aan de regee ring zullen aanzienlijk worden be perkt. 2. Ten aanzien van de pensioenen zal een minder harde regeling wor den getroffen. 3. De regeling van de kweekelingen bij het lager onderwijs zal door een minder krasse regeling worden .ver vangen. Onze verdere inlichtingen wijzen er even eens op, dat de Memorie van Antwoord vrijwel gereed is; er is echter nog overleg met de Kamercommissie noodig. Dit za' met spoed plaats hebben, ten einde de openbare behandeling van het ontwerp zoo veel mogelijk te besoedigen. Zij zal voor de vacantie haar beslag moeten hebben. Het Kabinet moet voornemens zijn, bifc alle bereidheid tot overleg, zijn verantwoorde lijkheid voor den gang van 's lands zaken zwaar te laten wegen. Een besliste houding is daarom te .verwachten. Electriciteitsvoorziening in Zuid-Holland De Ged. Staten van Zuid-Holland hebben een commissie ingesteld tot onderzoek van de mogelijkheid om de opwekking van elec- trische energie in deze provincie op te dragen aan een belangengemeenschap, wel ke de productie-inrichtingen voor gemeen schappelijke rekening zal exploiteeren. Tot voorzitter van deze commissie is be noemd Jlhr. Mr. Dr. H. A. van Kar ne beek, Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, plaatsvervangend voorzitter het lid der Ged. Staten H. van B o ey c n. Door de gemeentebesturen van Delft, Dor dreoht, Gouda, Den Haag, Leiden en Rot terdam zijn leden aangewezen om in deze commissïe zitting te nemen. Als secretaris, tevens adviseerend lid treedt op Prof. Ir. J. C. van Staveren, bijzonder hoogleeraar aan de Rijksuniversi teit te Utrecht, directeur van het Centraal Bureau der Vereeniging van directeuren van electriciteitsbedrijven in Nederland. Geen politiek in „De Princevlag" Het hoofdbestuur van „De Princevlag" meldt ons: Dat het met kradht protesteert tegen 't on juiste en onvolledige bericht in onderschei done bladen geplaatst, naar aanleiding van de huishoudelijke jaarüjksohe vergadering 6 Juni te Hillegersberg gehouden, speciaal omdat uit bet onjuiste verslag zou kunnen worden gelezen, alsof „De Princevlag" lang zamerhand op weg was politieke doeleinden na te streven. In de statuten der Vereeniging staat uit drukkelijk venmeid, dat „De Princevlag" geenerlei politiek in haar gelederen duldt, terwijl er bovendien een besluit is, dat leden of afdeelingen persoonlijk of in haar geheel geroyeerd worden, wanneer maar eenieszins zou blijken, dat zulks wel het geval was. Tot heden is nog nimmer een royement om die reden noodig geweest en het ge deeltelijk nieuwe hoofdbestuur zal aan genoemde bepaling strenger dan ooit de hand houden. Het universeele karakter der Vereeniging, wars van alles wat naar politiek zweemt, is en blijft gehandhaafd onder bet devies der Vereeniging „God, Neerland en Oranje!" Mitsdien kwalificeert het hoofdbestuur alle andere mededeelingen hieromtrent als laster. „WILHELMUS VAN NASSAUEN" Nationaal Geuzengesticht Men schryft ons: De Vereeniging, die bovengenoemd gesticht beheert, hield Dinsdag 18 Juni 1.1. zijn Jaar vergadering te Rotterdam, onder voorzit terschap van Ds. G. Verrij, van Harden- berg. Uit de verslagen van den secretaris, zoowel als van den penningmeester bleek, dat door Gods goedheid de Stichting wel weer het noodige aan materieelen d;eun ontving, maar bij den voortduur voor haar voortbestaan noo dig heeft geholpen te worden door giften en contributiën, daar deze Nationale inrichting voor weezen en halfweezen en veriatenen uit geen enkele publieke kas subsidie ontvangt. Zilveren Jubileum De houding tegenovei het N ationaal-Socialisme In de Horst. Evangelische Lufhersche Kerk te Zwolle heeft Zaterdag de Ned. Luth. Boud voor Christelijk sociale actie haar 25e algemeene vergadering onder leiding van den heer F. H. Hendriksen, van Zwol le. Deze opende de vergadering met een woord van hartelijk welkom, in liet bijzonder tot de de heeren A. Stapelkam p, afge vaardigde van het Chr. Nat. Vakverbond; li. Hagoort, van Patrimonium; J. N. Jans sen, van den Zwolscben Chr. Besturenbona on G. Tiessinga, van den Ned. Luth. Jongelingsbond. In zijn openingswoord bracht spr, enkele trekken uit de geschi» denis van den Bond naar voren. Blijkens het jaarverslag van den secreta ris, den heer H. \V. Sclnvee r, daalde het ledental van 114 tot 104. Het aantal afdee- lingen bleef 6. Het verslag werd goedge keurd, evenals dat van den penningmeester, den heer Th. C. Pluym, van Schiedam. Besloten werd de volgende bondsvergade ring te Amsterdam te-houden. Met algemee ne stemmen werd tot bondsvoorzitter ge kozen de heer H. J. Zie r, van Amsterdam. In de middagvergadering, die in de om geving van Hattem gehouden werd, sprak de lieer M. R u p p e r t van Utrecht, over: „Lutherdom en Nationaal-Socialisme". Ten aanzien van het leidersbeginsel stelde spr. vast, dat dit in zijn nationaal-socialistischo gedaante voor de Lutheranen onaanvaard baar is. Het door God aan de overheid ver leende gezag wordt verlaagd tot tirannie. Wat de totale staat betreft is het niet voor tweeërlei uitleg vatbaar, dat de beginselen van Luther lijnrecht indruischen tegen den totaliteitscisch van den nationaal-socialisti- schcn staat. Eenerzij ds wijst Luther met na druk op het Goddelijk gezag der Overheid, doch anderzijds brengt hij onder onze bij zondere aandacht de beperktheid van het overheidsgezag. Dat de Lutheranen in Duitschland dit begrepen hebben, wees spr. aan in het manifest der Belijdenissynode. Nederland en België De stop te Ternaaien Op een persconferentie in het Gentsche raadhuis heeft burgemeester Van der Stegen medegedeeld, dat de Belgische regeering meer en meer neiging begon te vertoonen om de kwestie van den stop te Ternaaien te regelen op een wijze, welke bevrediging zou geven aan de Nederlandsche belanghebben den. In ruil van deze concessie zou Neder land vervolgens toestemmen in hot bouwen van een nieuwe zeesluis voor de Gentsche haven te Neuzen. Volgens een officieus bericht, komende van het Belgisch departement van buiten- landsche zaken, zou deze mededeeling even wel voorbarig zijn. Van Belgische zijde, al dus dit officieuze bericht, is men vast be sloten de regeling van de verschillende kwesties, welke tusschen Nederland en België hangende zijn, te bevorderen; aan een politiek van onderhandelingen over be paalde punten afzonderlijk wordt evenwel niet gedacht. Het vliegveld te Eist. Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben thans nadere voorstellen inge diend aangaande den aanleg van een vliegveld bij Eist. Het vliegveld zou kunnen komen tusschen Arnhem en Nijmegen op P/% K.M. afstand van beide plaatsen verwijderd. Door den hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat zijn de kosten beraamd op 520.000. Gemeentebesturen en corporaties uit de streek zullen naar raming een bedrag van 70.000 hebben bijeen te brengen; zij zullen daarmede als aandeelhouders in een ter zake op te richten Naamlooze Vennootschap of Stichting kunnen optreden. DE K 18 NADERT HAAR DOEL! De K 18, die te Fremantle is aangekomen jaj over enkele dagen aan haar laatste traject beginnen: de tocht naar Soerabaja. Zooals bekend is, zullen ter herinnering aan deze wereldreis in dienst van de we tenschap, gebrandschilderde gedenkramen en aan elk lid der bemanning een herinne ringsboek worden aangeboden namens het Nederlandsche volk. Giften daarvoor zende men aan Comité „Onze Marine", -gironum mer 42883, Den Helder. Vermelden: „Voor nationaal huldeblijk K XVIII". Uitslagen Gemeenteraads verkiezingen MIDDELHARNIS Zaterdag is door een misverstand ter druk kerij een fout geslopen in de publicatie van de uitslag der gemeenteraadsverkiezingen alhier. Wij publicceren thans de volledige uitslag. Lijst 1: jan van der Meide (aftr.) 176 stemmen Lijst 2 (S.G.P): Heime Vermaas (aftr.) 130; 1 H. Koppelaar 121. P. H. Mans 52, A. Mol 0, P. Wielhouwer 0. P. Bakelaar Kz. 1. Totaal 304 stemmen, Lijst'3 (Gemeentebelang): J. Slis (aftr.) 131- A. Koesc (aftr.) 30. J. Boeter 125, Jan Zaaijer 7. H. van Heest 10. D, F. Jacobi 13. mevr. Koert—Gnirrcp 4. M, van de Gevel 0, Jac. Slis 2 Totaal 318 stemmen. Lijst 4 (Herv. A R.): Jan Vroegindewei) (aftr 522. L. Koote (aftr.) 31. K Doornbos (aftr.) 8. E, de Lint 2. j. Vermaas 3. M. Blok Mz 8. J. Koster 4, M. Kardux 3, D. de Korte 1, D. D Konings 2. P. v. d. Sluijs 5, J. de Leeuw 0 Totaal 589 stemmen. Lijst 5 (S.D A.P): jan van der Slik 206. A. van Donge 9. G van der Kooi) (aftr) 7. Lt van der Waal 3, P Jordaan 1, A. van der Slik 0, C. J. den Braber 5. Totaal 231 stemmen. Lijst 6: Joh. Struik (aftr.) 158 stemmen. Lijst 7 (Ger. A.R.): D. Vogelaar (aftr.) 117, Wceda 0. Totaal 128 stemmen Lijst 8 (Links)' C. van der Meide (aftr.) 167. L. Goudswaart 35; J. van der Sluijs 1, G. van Beek 0, D. Blokland 3. Totaal 206 stemmen. Gekozen de hecren: van der Meide. H Ver maas, J. A. Slis. J. Boeter. J. Vrocgindeweij. K Doornbos, L. Koote. J. v, d. Slik. Joh. Struik. Cv d. Meide. J Koppelaar 1927 1931 1935 Gemeentebelang (Slis) 367 438 318 Lijst C v. d Meide 206 S.G.P. (H. Vermaas) 119 144 304 Herv, AR. (J. Vrocgindeweij) 552 514 589 Ger A.R. (Vogelaar) 128 J. Struik - - 158 Lijst J. V. d. Meide 222 230 176 S.D.A.P 106 243 231 R.K Staatspartij 64 Volkspartij (Dorsman) S3 Wij laten bier nog oenige uitslagen volgen van gehouden Gemeenteraadsverkiezingen in gemeenten op onze eilanden en omgeving. DOMBURG. Geldig 678 (662); A.R. en C..H. 192 (189); S.G.P. 91 (82); S.D.A.P, 92 (103); Gem. Bel. 303 (288). Gekozen: 2 A.R. en C.II. (2); 1 S.G.P. (1); 1 S.D.A.P. (1); 3 Gem. Bel. (3). GOEDEREEDE. Gekozen: 0 V B. (3); O V. D. (1); 4 lijst Lodder (0); 3 lijst Tanis (0); 0 Onafh. (1). Gekozen zijn: C. J. Lodder, F. den Ecrzamon, A. Lokker, P. Renault, J. Ta- nis, C. Westuijk, J. Grinwis. KAPELLE. Geldig 1344 (1251); A.R. 275 (217); C.H. 209 (231); V.B. en V.D. 234 (CS7); S.D.A.P. 213 (57); Lijst Fraanje 247 (148); C. H. Biezelinge 146 (151). Gekozen: 2 A.R. (1); 2 C.H. (2); 1 V.B. en V.D. (3); 1 S.D. A.P. 1 Lijst Fraanje (1). STELLENDAM. Geldig 817. A.R. 199, V.B. 248, S.D.A.P. 64, Herv. kicsv. 306. Gekozen: 2 A.R. (2) L. J. Vogelaar en A. van Oosten- brugge, 0 C.H. (1), 2 V.B. (2), 0 S.D.A.P. (0), 3 Herv. Kiesv. (2). THOLEN. Geldig 1402. A.R. 114; Vrije C.H 272; R.K. 87; S.G.P. 337; V.B. 311; S.D.A.P. 114; Herv. kiesv. 91; Gem.bclang 76. Geko zen: 0(2) A.R. (1); 0 C.H. (1); 2 Vrije C.II., II. G. Deurloo en J. v. Vessum Cz.; 2 S.G.P. (2), J. J. v. d. Berge en J. Bogert; 2 V.B. 1 W. Moelker en J. J. Potappel; 0 V.D. 1 0(S.D.A.P. (1). Geloot moet nog worden tusschen a.r. en s.d.a.p., wijl beiden even veel stemmen hebben behaald. WEMELDINGE. Geldig 1112. A.R. 273 (239); C.H. 134 (151); S.G.P. 100 (120); S.D.A.P. 175 (114); Vrije rechtsche kiezers 160 (136); Vrije kiezers 270 (236). Gekozen; 2 A.R., F. Wabeke Az. en J. A. Dominions; 1 C.II., Bruinooge; 0 S.G.P. (1); 1 S.D.A.P. D. M. de Jonge; 1 Vrije rechtsche kiezers, A. Dominions; 2 Vrije kiezers, P. J. J. Dekker en P. Smit. De canoidaalstelling ter verkiezing van de z.g.n. dubbele raad, ingevolge art. 138 der Gemeentewet, is bepaald op 2 JnJi a.s., ter wijl de eventueele stemming door B. en W. is vastgesteld op Woensdag, 10 Juli d.a.v. Er worden pogingen aangewend deze ver kiezing bij enkele candidaatstelling te doen plaats hebben. BRUINISSE. Geldig 1168. AR 235. SGP 140, VB 303, Lijst Boone 215, Gem. belang 275. Gekozen: 1 AR (1), W. v d Berg Dz.; 1 SGP (0). K. Geluk; 2 VB (4), F. D. van Vcssem, Joh. Paum'os; 1 lijst Boone (0). A. Boone; 2 Gem.bel. (2) M. de Koning en A. van Oeve- ren. ST. ANNALAND. Geldig 1155. Kiesdeeler 165. SDAP 282 stemmen 1 zelel 117 st. Herv. partij 225 St. 1 zetel 60 st. Di verse rechtsche groepen 555 st. 3 zetels 60 st. V.B. 93 st. 0 zetels 93 st. Bij de tweede verdeeling komt V.B. niet in aanmerking: de lijst heelt minder dan 75 pet van de Kiesdeeler. De SDAP heeft het grootste overschot, krijgt dus de e e r s t e restzetel. Dan zijn verdeeld 2 1+3 0 zetels. De tweede en derde lijst hebben beide een overschot van 60 stemmen. Deze zetel wordt bij loting toegewezen. (Art. 100 c). DE ARBEIDSGESCHILLEN IN 1934 Uit de dezer dagen verschenen statistiek van de werkstakingen en uitsluitingen gedurende 1934, blijkt, dat het bedrijfsleven in Nederland in dat jaar zeer weinig storing door arbeids conflicten ondervond. In totaal werden 152 geschillen geteld, waar bij voor de werkgevers 90.000, voor de werk nemers 114/JÜO arbeidsdagen verloren gingen. Men moet tot 1908 teruggaan, om dergelijke lage cijfers te vinden. Het verzet tegen loonsverlaging heeft in 1934 In mindere mate aanleiding tot arbeidsgeschil len gegeven dan in de voorafgaande jaren van depressie. Daarentegen waren zoowel de drang der werknemers naar hoogei loon, als de wei gering van werkgevers om collectieve arbeids overeenkomsten af te sluiten of toe te passen, geschilpunten van meer beteekenis geworden. De uitslag der conflicten was In 1934 voor de betrokken werknemers over het geheel gunsti ger dan in het voorafgaande Jaar. Voor 21 van hen eindigden de geschillen met een volledig verlies, terwijl in 1933 het overeenkomstig per» cenage 33 bedroeg. Ilendrika van Tussenbroek overleden Men meldt ons uit Doorn; Op ruim 80-jarigen leeftijd is Vrijdagnacht fc Doorn overleden de bekende componiste van kinderliedjes Ilendrika van Tussen broek. Het is juist een half jaar geleden, dat de populaire componiste liaar 80sten verjaar dag vierde, waarbij bleek hoezeer zij door baar werk de harten van oud en jong heeft weten te winnen. Zij werd in 1854 te Utrecht geboren. Als piano- en zangleerares vestigde zij zich te Amsterdam, vanwaar zij later naar haar geboortestad terugkeerde. Van haar hand verschenen cantates en operettes voor vrouwen en kinderkoren, liederen en duetten en vele kinderliederen, waaronder verscheiden „speelliedjes" Door haar dood is een rijk en artistiek leven afgesloten. Misdadig Oldebroek Drie hoofddaders met circa 60 „assistenten" In do loop van de vorige week zijn een ticmai personen utt Oldebroek en omge ving gearresteerd, in verband met allerlei kleine misdaden, die daar en elders in den laatsten tijd plaats hadden. Door de bekentenis van een inwoner, die te Zwolle voor rijvvieldioitstal werd veroor deeld is heel wat aan liet licht gekomen. In de eerste plaats, dat projectiel-afval de schietoefeningen der artilferi, dat na. deze oefeningen in kuilen voorloop tg verza meld werd, zelfs per vrachtauto werd weg gevoerd en te Harderwijk verkocht. Hier w eed ook inderdaad 720 K.G. in beslag ge nomen. Bij de arrestaties geraakten de ver dachten los en zoo kwamen heel w at mis daden openbaar, dig de laatste jaren niet opgehelderd konden worden: dief stal van belastingplaatjes, rijwiellan- taarns, goederen uit venterswagens, kip pen en verder z..g „kleingoed". Ook branden en brandjes kunnen daartoe gerekend worden. Grooter „geval" was de diefstal- van vijf kooien uit een weide te Hoogland enkele jaren terug en een difstal van 800 gulden te Doornspijk. Het blijkt dat de hoofddaders zijn W. v. d. M. en zijn beide schoonzoons J. W. en \V. v. d. B allen klompenmakers. Ze had den een groot aantal „assistenten" ongeveer 60, tlie hem in de laaste tien jaar bij ver schillende misdrijven hielpen. Ook kwam aar: het licht één of meer ge vallen van moord op een pas geboren kind. 't Is te hopen, dat dit „klein Oss" evenals het werkelijke Oss spoedig „gezuiverd" wordt. HM. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana, die Zaterdag een bezoek aan Rotterdam brachten, verlaten in gezel schap van den burgemeester en de wethouders het stadhuis,

Maas- en Scheldebode | 1935 | | pagina 1