Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden IN HOC SIGNO VINCES BINNENLAND* Koninklijk bezoek aan Amsterdam WOENSDAG 19 JUNI 1935 50E JAARGANG N°. 4204 Rechtzaken. Deze Courant verschijnt eiken WUEkSUAli en Z A 1 E K U A U. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post t 0.90 bij vooruitbetaling. BUITEN I, A NU bij vooruitbetaling 8.50 per )aar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN. SOMMEUSU1JK - Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgever^. Advertentien worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Uienstaanvragen en Dienstaanbiedingen j 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. DE R00DE ROEP Bij de gemeenteraadsverkiezing treden de socialisten actief op. Hoog wordt door lien opgegeven van de mooie plannen en leuzen welke zij bezitten. Door te spcculeeren op de nooden en el lenden trachten zij zich op te werpen als de partij, welke een oplossing van do crisis in den zak heeft- Zij praten van bouwen en welvaarts-poli- tiek, over verschillende groote zaken welke zij sohijnbaar maar uit de mouw hebben te sohudden; zoo zij slechts de meerderheid konden vormen. Nu is bij de socialistische propaganda al tijd veel reclame, welke wij met een zekere reserve moeten aanvaarden. Zij zijn gewoon veel groote woorden te gebruiken, om daar mede de eenvoudigen en onwetenden to overbluffen. liet groolo .feit van alle ellende en mi sère, wordt door de socialisten beslist ont kend. Men rekent n'et met het feit der zon de. Men wil in trotscbe hoogmoed, zonder rekening te houden met Gods orde, de w eg ter verbetering afbakenen. Daarbij vindt zij als twee groote slagboo- men op haar weg, de Schrift en de Historie. De Schrift welke ons oproept tot veroot moediging en tot bewandelen van Gods wa gen en geboden- De Historie, welke op elke bladzijde zulk streven veroordeelt. Zij praten van weivaartspolitiek en van plannen, alsof de crisis iets plaatselijks ware, waardoor alleen ons Vaderland ge troffen werd. Zij vergeten dat over de ge- heele aarde de toestand uiterst precair is. Vooral nu geven zij zich woer uit voor de houwers. Zij vergeten, dat ais er moeilijkheden dreigen, zij gaarne do verantwoordelijkheid aan anderen overlaten, dan critiseeren zij liever. Het is vooral onze A.R. partij geweest, welke zijn mannen beschikbaar gesteld heeft om in onze gemeenteraden in den lan de, de verantwoordelijke posten te bezetten- Zij wisten daarbij dat do taak zwaar zou zijn, maar in liet belang van hun steden en dorpen gaven zij zich. Trots alle socialistische humbug zullen zij hun plicht doen, om op hun plaats to zorgen voor een gezond financieel beheer, wetende, dat dit een der beste en eerste voorwaarden is om een land voor een cata strofe te behoeden. ]n deze dagen komt de roodc roep sterk tot. u alien, antwoordt daarop met een be slist neen. Stemt onze A.R. candidaten en ijvert met alle macht om den invloed van de beginselen der revolutie te bestrijden. Ned. Bond van J.V. op G.G. In zyn Vrijdag te Amersfoort gehouden vergadering heeft het bondsbestuur van den Ned. Bond van J.V. op G.G. gekozen als voor zitter in de plaats van den heer A. Zijlstra, die als zoodanig had bedankt, Dr K. D ij k, Geref. pred. te 's Gravenhage-West, vice- voorzitter van den Bond. Dr Dijk neemt in het Geref. kerkelijk en vereenigingsleven een van de vooraanstaande plaaksen in. Hij was eerst predikant te Rijs wijk (Z.H.) en staat sinds 1916 in de Resi dentie. Hij is curator van de Theologische school te Kampen en van de Vrije Universiteit voorzitter van de Unie Een school met den Bijbel, en vice-voorzitter van den Schoolraaa voor de scholen met den Bijbel. Sedert 1917 maakte hij geregeld deel uit van de Gen. Sy node der Geref. kerken die hem een en ander maal koos als haar praeses. Tal van geschrif ten verschenen van zijn hand. Hij is lid van de redactie van de Herau't en van Menigerlei Genade. De verdiensten van Dr Dijk, van wien wij reeds meermalen een uitvoeriger levensbericht opnamen, vonden erkenning in zijn benoeming t, t officier in de orde van Oranje-Nassau. Het moderamen van den Bond Het bestuur heeft in de plaats van Dr Dijk gekozen tot vice-voorzitter van den Bond, den heer P. van Nes Czn te 's Gravenhage, hoofd inspecteur L.O. tok heden algemeen adjunct. In diens plaats werd de heer A. Kuiper te Utrecht tot adjunct gekozen. VROEGE AARDAPPELEN Door de Ned. Groenten- en Fruitcenfrale is de minimumprijs voor vroege aardappelen thans en voorloopig vastgesteld op f 7 per 100 K.G. De heffing zal 10.80 per 100 K.G. bedragen. „Kleurenpracht" en Van Heutsz- monument Groote belangstelling van de zijde der bevolking Het korte, officieuso bezoek, dat H.M- de Koningin en H.K.II Prinses Juliana Zatcr dag aan Amsterdam hebben gebracht, hoeft niettemin groote belangstelling van de zijde der bevolking getrokken. Vele burgers had den de vlag uitgestoken. Vooral in Zuid. waar het hoofdmoment van don dag, de onthulling van liet Van Heutsz monument, plaats vond, was het in de middaguren zeer druk- Hartelijk zijn Koningin en Prinses langs straten en wegen door de saamgestroomde menigte begroet, vooral in de omgeving van liet Olyiiipia plein. Per auto was IIM. de Koningin 's mor geus in het Paleis op den Dam aangekomen, vergezeld van een klein ge volg en van den burgemeester van Amster dam, dr W. de Vlugt, -lie aan de grens bij Diemcn de Vorstelijke bezoekster liad ver welkomd. De Koningin was alleen liij Haar aan komst. Prinses Juliar.a arriveerde r-cmt tegen half één uit Friesland Het wachten de publiek op den Dam frappeerde dit -al leen-verschijnen van onze Koningin op liet balcon na Haar binnenkomst. Te harte lijker zijn de toejuichingen van liet publiek geweest en te midden van liet ternauwer nood onderbroken gewone stadsfeven was de verschijning van de Vorstelijke Weduwe iu liet witte rouwgewaad een bijzondere ge beurtenis. De wacht bij liet Palcis is waargenomen door matrozen van in de haven liggende oorlogsschepen, terwijl de pijpende mari niers" bovendien de honneurs waarnamen voor de Landsvrouwe en Haar Dochter. Alleen de burgemeester is bij H.M. na Haar aankomst in gehoor ontvangen- 's Middags was de belangstelling van liet publiek nog grooter. Tevergeefs had men gehoopt om half ééu Prinses Juliana na Haar aankomst uit Leeuwarden op 't balcon te zien. Maar om twee uur werd hot geduld van liet wachtende publiek beloond, want op dat uur reden de beide Vorstelijke Vrou wen uit .voor een bezoek aan „Kleurenpracht" in liet Vondelpark. Al wes de samenstelling van don Ko ninklijken stoet eenvoudig, er was toch iets in van de vorstelijke praal, die altijd aan trekt. En de menschen hebben er op den vrijen Zaterdagmiddag van genoten en langs den weg van hun ingenomenheid niet liet vertoef van Koningin en Prinses on dubbelzinnig blijk gegeven. Zij hebben heol den weg langs H M. en Haar Dochter har telijk toegejuicht. Het Vondelpark werd bereikt door den ingang aan de Van Eeghcn'aan, waar vlak bij de werklooze jongeren liun „Flora" heb ben aangelegd. Hier werden de Koningin en de Prinses ontvangen door liet Comité „Prac tisch Werken", onder welks leiding „Kleu renpracht" is aangelegd. De voorzitter, dr M. de Hartogh, stelde den voorzitter van 't Vondelpark, mr C. P- van Eeglien, aan de Koninklijke Bezoeksters voor, alsook de hoofdleider van het werk, ir J. A. Josephus Jitta, de leider van den aanplant der kleur rijke rhododendrons, den heer J. Jongsma en ecnigc andere leden van liet Comité. Tot kwart voor één was liet publiek toe gelaten- De paden, waar de Koningin en de Prinses wand; Uien, werden evenwel vrij ge lalen. Zoow el tegenover liet Comité, als de jongelui zeli hebben beide Bezoeksters zicli waardeerend en bewonderend uitgelaten over hetgeen Zij hier hadden gezien. Builen „Kleurenpracht" in de Iner tie lanen van het Vondelpark, waarvan Prinses Ju liana aangename herinneringen uit Haar kinderjaren Ir waart, stond een enthousiasts menigte, die Koningin en Prinses warm be grootte. Zoo ging liet eveneens op den ver- doren tocht. I-Ioe meer men het doel hier van naderde, hoe grooter do belangstelling. In de omgeving van het Olympiaplein gelegen in liet, fraaiste doel der stad, waren alle geschikte punten door dichte scharen bezet en in net ruimte plein zelf bevatte niet alleen de elite der toeschouwers, maar look duizenden anderen, die tot op do daken i toe zicli mooie plaatsen hadden veroverd- j Zoo ook op liet Lyceum, waar de breede platto daken een praebtigen aanblik boden i aan de kijkers, die de gebeurtenissen recht j voor zicli konden waarnemen. Boven de Lyceumpoort hingen uit de veie ramen ta pijten, terwijl alom in den omtrek de vlag gen wapperden. Door de goede zorgen van het Comilé was oen tent geplaatst tegenover het monument, zoodal H M. en II K 11. met cenige loden van het gevojg bier beschut waren tegen den frisschen wind. Bij de aankomst dor Bongo Bezoeksters speelde liet Politic-mu ziekgezelschap liet Wilhelmus, waardoor Iiecu zich de jubeltonen der menigte meng den. Het is een goede gedachte geweest hierin de wijde ruimte niet een gemengd kon-, maar een mannenkoor te laten zingen- Do krachtige stommen van „Apollo" onder de bezielende leiding van Fred. J. Roeske wa ren hier onmisbaar om den zang tot zijn recht te doen komen. Schoon en gedragen klonk na liet bekende „Wilt beden nu tic den" de Hymne ter nagedachtenis aan Gou verneur-Generaal J. B. van Heutsz: \a redevoeringen van don voorzitter van liet Comité, generaal II. X. A. Swart, on van dr II. Co lij li, gaf H.M. opdracht de laalsle beletselen van iiet middenstuk van het monument weg te nemen- Deze middenpartij bevat liet voetstuk, dat liet groote hoofdbeeld draagt, hetwelk liet Nederlandsche gezag uitbeeldt, dat in Indi-i ordenend is opgetreden: een klassieke vrou wenfiguur met een wetsrol in de hand, ge flankeerd door twee leeuwen, welke de wa penschilden van Amsterdam en Batavia vasthouden. Bovn dit alles uil rijzen twee liooge stcenen pylonen, saamgebonden door een opkomende zon, symboiisecrend de twee-eenheid Nederland—Neder). Indië. In het middelpunt van het monument is de bronzen relief geplaatst van den man, die een zoo machtig aandeel beeft gehad in liet tot stand komen van deze twec-ecnhcid: den generaal J. B van Heutsz. Bov en de reliefbuste ligt de wakende leeuw. Om een denkbeeld te krijgen van 't groot- .selie bouwwerk van den architect ir G Friedhoff en den beeldhouwer F. .1. v. Hall, mogen do volgende bijzonderheden dienen: De totale lengte van het monument be draagt: 93-60 M.: de hoogte van de baksteen- pylonen, gemeten uil de achter het monu ment liggende straat, bedraagt 18.70 M.; do totale hoogte tot de bovenste zonnestraal 24.90 M.; liet voetstuk is boven den vijver boog 3.70 M.; 't hoofdbeeld 4-nO M.; de vijver is breed 14.20 XI. en lang 23.33 M. De muren en pylonen zijn van bruin-roo- den baksteen, het beeldhouwwerk is uitge- Minister-president Dr. H. Colijn hield bij de onthulling van het monument een herdenkingszedewaarin hij de beteekenis van Van Heutsz uiteenzette. voord in Musschelkalk, do afdekbanden zijn van basaltlava- Na do onthulling van dit geheel bijzondere monument hebben II.M. de Koningin en H.K.II. de Prinses kransen neergelegd tegen den rand van den vijver, die nu niet meer in rust verzonken lag, maar aan beide zijden van de middenpartij in tal van stra len liet water opspoot. De deputatie namens het Kabinet, welke hierna volgde, bestond uit de ministers dr Colijn. de Graaff, de Wilde en Slotomakerde Bruine- Daarna volgden de talrijke groepen van land- en zeemacht en militaire vereenigin- gon. Het was een fraai vertoon van kleu rige uniformen. Bij do deputatie van de N'ed. Ver. „Ons Leger" zagen wij het Kamer lid Van Dijk, bij „Moed, Beleid en Trouw" generaal Snijders. De oud-strijders, die nu en dan passeerden, werden telkens door hot auditorium spontaan toegejuicht. Ook gene- raai Hoefer van liet Legermuseum- Voort.- was een vertegenwoordiger uit Coevorden Van Heutsz' geboorteplaats, aanwezig. De cone fraaie krans na de andere werd neer gelegd, terwijl hot stramme militaire saluut eerst Koningin en Prinses gold, daarna liet monument. Generaal Swart heeft het monument overgedragen aan de gemeente Amsterdam, waarop burgemeester de Vlugt het in welgekozen bewoordingen aanvaardde. Vóór hot vertrek onderhielden IIM. de Koningin en Prinses Juliana zich met de leden van liet Comité, door welks zorgen 't monument i.s verrezen: met de familieleden van wijlen generaal van Heutsz en cenige oud-strijders De Koninklijke auto's stortden gereed en langs een belangstellende, juichende menig te reed de stoet tot aan Be-lagebrug en Ilartveldsehc brug. waarna de kap werd gesloten en de reis naar Apeldoorn aan. vaard. Gemeentelijke grenswijzigingen In Zeeland Naar wij vernomen is thans bet plan van grenswijziging tusschen Goes, Kloelinge, Wolfaartsdijk en Kapello vastgesteld. De onderhandelingen tusschen deze gemeenten en Gedep. StuteXi hebben wel zeer lang ge duurd. De Minister schijnt als voorwaarde van medewerking gesteld to hebben, dat Goes en Kloelinge liet eens werden. Aan die voorwaarde al heeft Goes enkele van zijn vvenschen niet vervuld gekregen schijnt thans voldaan te zijn. Zooals bekend houden deze plannen o.m. in ophefifng der gemeente Kattendijko, maar aan de protesten van deze gemeente schijnt weinig aandacht geschonken te zijn. De betrokken gemeenteraden en commissies uit cle ingezetenen zullen het plan spoedig te behandelen krijgen. Xlcn wil trachten laatstbedoelde commis sies zonder stemming samengesteld te krij gen. De Werkloosheid In de week van 2025 Mei bedroeg het per centage werkloozen van 474.800 verzekerden, 30 pCt, evenals in de week te voren. In de overeenkomstige week van de jaren 1934 en 1933 wa.? de werkloosheid onderschei denlijk 25.1 en 25 pCt. Het aantal ingeschreven werkzoekenden was sedert 11 Mei verminderd met 3.902, het aan tal werkloozen daaronder met 3.727, HET UIVER.RAPPORT VERSCHENEN Blikseminslag niet uitgesloten Thans is verschonen het verslag van de commissie, ingesteld' door den Minister van Waterstaat, om een onderzoek in te stellen naar de „Uiver"-ramp. Als hoofdoorzaak, zoo vat, deze commissie haar oordcel samen, moet worden aange zien het buitengewoon ongunstige weer, waarin het vliegtuig zich bevond. Waar schijnlijk hebben tot het ongeluk bijgedra gen de minder gunstige vliegeigenschappen van het toestel in zeer slechte weersgesteld heid en de nog geringe practijk. die de pi loten met het toestel hadden verkregen. De mogelijkheid van blikseminslag en dientengevolge van plotselinge verdooving of dood van de piloten is als oorzaak van hot ongeval evenwel niet uitgesloten. De commissie vcreenigt zich dus in hoofdzaak met de conclusies van het door Dr. van der Maas uitgebracht rapport. De mecning der commissie over de ver- antw oordel ij kheid voor het ongeval, zoomeae een aantal opmerkingen, waartoe het onderzoek heeft geleid, en die voor ie toekomst van nut kunnen zijn, zijn in een afzonderlijk rapport neergelegd. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee Jaarverslag over het boekjaar 19341935 Aan hot Jaarverslag d.er Vereemiging Cen trale Veiling voor Goeree en Overflakkee te Micidelh®."nis, over het boekjaar 1934 1935 is liet volgende ontleend: liet op 31 Maart 1935 geëindigde boekjaar heeit uwer in het toekon gestaan Aan Ro- geeringsbemoeiing. De slechte bedrijf suit - komstcn von den Land- en Tuinbouw noop ten de Regeering tot steeds vorder ingrij pt:. teneinde algeheelc onderg ing ie voor komen. Kr is bijna geen product meer, dat men vrij en naar eigen willekeur mag telen Het vrije Land- en Tuinbouwbedrijf van weleer, is een gereglementeerd bedrijf ge worden, waarbij alh vrijtip.'d van vten jx pl.riiant aan banden is gelegd. Voor onze Vcreoiiiging is bel efgeloopen boekjaar in financieel opzicht bevredigend geweest. Dit is in hoofdzaak toe te schrij ven aan de wettelijke bepaling, dat het ver plicht veilen voor wornnr zerijgewassen en voor vroege aardappelen is ingevoerd. Ruim £.000.000 Kg. aard-appelen zijn onze veiling gepasseerd, vrijwel uitsluitend in de maand Juli. Dit gaf handen vol werk aan ons kleine personeel en stelde aan do admnn strati e zeer zware eisohen. Op een dergel ij lie overrompeling is men niet één, twee, drie beivkcnd. Aan het Secretariaat van de Landbouw Crisis Organisatio voor het District Flakkce. hetwelk verleden jaar in handen is gelegd van onzen Directeur, en alleen de afdeeling aardappelen omvatte, zijn nog tal van pro ducten toegevoegd. 11-ut werd dermate he iast, dat een en ander niet meer in onze be schikbare kantoorlocaliteit kon worden ge borgen en uitgevoerd. Uitbreiding van kan toorruimte was een dringende eisch. In een daartoe belegde Bestuursvergadering werd besloten hierin te voorzien. In den loop van F«e/bruari werd een aan vang gemaakt met de verbouwing en een maand later logde dc schilder de laatste hand aan liet werk. Aan het uiterlijk van onze gebouwen is hoegenaamd geen ver andering te bespeuren. Crisis- en Veiling- zaken zij]] nu geheel van elkaar geseheiden, terwijl voor den Directeur-Secretaris een p. ivé-kantoor is ingericht. Gezien de vele conferenties, voort vloeiende uit de crisis- en vei ling zaken, kon dit noode worden ge mist. Ook voor liet telefonisch verkor kon niet meer met één lijn worden volstaan. Voor rekening van de L.C.O. vvo.'d een nieu we verbinding tot stand gebracht onder no. 81, zoodat voor Crisiszaken niet meer het veilingnummer 28, doch no. 81 van de L.C.U dient tie werden aangevraagd. De steun aan de Tuinbouw stelt eveneens groote eisohen aan de administratie, welke administratie gratis moet worden gevoerd. Aan het Bestuur, welks samenstelling on veranderd bleef, past op deze plaats een woord van dank voor de diensten in het beking van onze veiling verricht. Aan dc beurt van aftreding zijn de hoeren J. Breen te Ouddorp, J. A. v. Nieuweiiihuizen te Me lissant, J. l\ de Wikte te Nieuwe Tongc en S. Zeedijk te Middelharnis. Zoowel van Directeur als van verder per soneel, die zich met voorbeekligcn ijver van hun taak hebben gekweten, is dit jaar voel gevergd. Tcnriinde de loopende zaken, die geen uitstel duldden, te doen inarcheeren, moest veel beslag worden gelegd op hun vrije avonduren, wat in het belang van za ken, bereidwillig werd aanvaard. Met ge paste w aardeering mag hier op hun serieuze plichtsbetrachting waden gewezen. liet ledental di:ir Vereeniging liep dit jaar terug van 189 op 185 leden. Door het Dag. Bestuur werd 6 maal, door het Alg. bestuur 3 maal vergaderd, terwijl 1 Algemeene Le denvergadering werd gehouden. Deze ver gaderingen kenmerkten zich door een goe den geest en een aangename verstandhou- ding. Het land in eigen exploitatie, ter grootte van ongeveer 30 Aren, bedeeld met tuin- bouwgevvassen, gaf dit jaar een netto op brvngst van 133.74 tegen 24.28 m het vorige jaar. De gemiddelde prijs van aardbeien be droeg ruim 17 cent, por kg., welke prijs do grens van hot looncn.de gaat benaderen. De geoogste kwantiteit is, over het geheel ge nomen, niet meegevallen. De aanvoer bleef vrijwel gelijk aan die van 1933. De appelen- en perenoogst vilal eveneens tegen, terwijl de marktwaarde laag bleef. Do behandeling van het fruit liet bij hot meeivndeei der kweekers nog veel te vven schen oueav Wij geven hen in ernstige over weging, zich te dien opzichte in de fruit- centra op de hoogte te stellen, wat de mo derne eisohen ten aanzien van de sorteering en de verpakking met zich brengén. Toe passing daarvan kan niet anders dan tot bat ore prijzen leiden. Voor de teelt van appelen leent Flakkee zich over liet algemeen slecht. In die meeste gevallen verkankeren de boomen en de vruchten zijn niet mooi. Men zegt, dat de zeelucht daarop een gro,otcn invloed hoeft, hoewel wij ons niet competent gevoelen, daarover een juist oordeel uit te spreken. Dit laten wij gaarne aan meer deskundigen over. Met de teelt van peren gaat het echter bilt er. Bij een oordeelkundige behandeling groeien de boomen goed en de vruchten zij*i mooi. De aanvoer van zwarte bessen was zeer gering. Deze bravhtcn niet veel meer clan hot plukloon op. Dit jaar is het veilen van uien van zeer geringe beteekenis geweest. Slechts enketia partijtjes drielingen en picklers werden via onze veiling verkocht. Onze voortrekkers, die tot schade voor zichzelf, doch tot voordeel van het geheeil, verbetering in den uienhandel trachtte te brengen, hebben dit jaar door gebrek aaai aller medewerking, de zelf-expcrt weer moe ten voortzetten Dit bevordert een zeer con- curreerende prijs. Nu een vaste verbinding rs tot stand gebracht, Miildl Jharnis, line»a- recta Londen, is het zelf charteren van boo ten niet meer noodig. Iedere hoeveelheid kan thans worden geëxporteerd. Deze methode van afzet kan o.i. nimmer die gewenscdi/te verbetering brengen. Handel en Landbuw behooren ieder op eigen terrein. Deze moeten elkaar loeren begrijpen en waardee.en en gezamenlijk optrekken ter bereiking van het voor oogen gestelde doel. De bij de Landbouw-Uit.venrwet verplich te sorteering op maat en kwaliteit heeft den uienhandel en de uienteelt op hooger peil ge bracht, doel» niet op dat peil, dat men te vreden kan zijn. Men dient nog een stapje verder te gaan en wel, dat aan de verplich te sommering het verplicht veilen wordt vast. gekoppeld. Eerst dan zal men regeleind kunnen optreden. Hiermede beëindigen wij ons verslag, ter w ijl wij daarbij de hoop uitspreken, dat wij ons zaad niet op do rotsen, doch tip vrucht baren bodem liobben uitgestrooid. Kantongerecht te Sommelsdijk Kantonrechter Burgemeester L. ,J. don Hollander A. II., te Oude To nee, landbouwer, Maat, terecht terzake dat hij bagger zicli weder, rechtelijk toegeëigend -heeft- Get tie Graaf, 48 jaar, landbouwer te Mid. dellmrnis, komt als getuige voor en ver- verklaart, dat de grond van hem was. Mi'. Vijgli, dc verdediger \an de lam. de. Giaat verklaart, dat dc Rotterd. rechtbank een eroordeelend vonnis in een dergelijke zaak heeft uitge&paruken. De ambtenaar raagt een geldboete van f 25, suits. 10 dagen hechtenis- De kantonrechter veroordeelt hem tot f 5 suijs. i dagen hechtenis, J, Z. II., 10 jaar, taxi-chauffeur te Xlid- delhamis, staat terecht terzake dat hij op grond van de R.T.M. op liet havenhoofd is geweest, die voor niet-reizigers verboden is. \crd. z, *gt dat lui een dokter af moest ba- Ion, die om een auto gebeld had. Er is nooit aanmerking op gemaakt. A. P. K„ 52 jaar, lioofdrontroleur der R- T.M., te Middelharnis verklaart, oat v. H., zicli op die verboden plaats bevond- Mr. Nijgli, de verdediger van void., vraagt of v. II. ook stilstond. Got. II..la! De J.-, lijnvverker der ii.T M., verklaart het zelfde. De ambtenaar zegt. dat liet feit, of hij al of ni"t stilgestaan heelt, niets ter zake doet. Verd. was op verbaden grond. Spr. vraagt een geldboete van f 5 subs. 2 dagen heelt- tcnis. XIr N'ijg'i zegt in zijn pleidooi, dat art. 461 van liet wetboek van strafrecht niet Re bepaling kont van het: „Verboden voor rei zigers' Dit artikel is absoluut, er wordt geen kwalificatie geduld. Spr. vraagt vrij. spraak. X erd. wordt veroordeeld tot f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. L' S., chauffeur te Middelharnis, wordt wegens dezelfde overtreding veroordeeld tot f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. C. A. v I).. niet verschenen, wordt wegens dezelfde overtreding veroordeeld tot i 3 boete subs, 2 dagen hechtenis- D. S., 22 jaar, arbeider, Sommelsdijk, staat terecht terzake dat hij oen meisje een stom» gegeven beeft. Verd. wordt veroordeeld tot f 5 boete subs. 3 dagen hechtenis. J- A. Vr„ 37 jaar, Iteuringsveearts, te Oude Tongc staat terecht wegens het keuren van een varken, zonder dat liet voorzien was van liep door de wet vereisehte oormerk. Verd. zegt, dat hij te goeder trouw gehan deld heelt. De ambtenaar merkt op, dat hij volkomen gelooft aan de goede trouw van verd Verd. heeft erkend verzuimd te hebben de ooien na te kijken. Spr. vraagt een geldboete van f 1 subs- 1 dag hechtenis. De kantonrechter veroordeelt ver. tot f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. C. II. M. te Ooltgensplaat wordt wegens liet in voorraad hebben van bier zonder een drankvergunning, veroordeeld tot f 10 boeto subs- 5 dagen hechtenis.

Maas- en Scheldebode | 1935 | | pagina 1