Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden BLACKBOy IN HOC SIGNO VINCES Hoofdpijn, Kiespijn, ZATERDAG 25 MEI 1935 50E JAARGANG N°. 4198 DE AANSTAANDE GEMEENTERAADSVERKIEZING Rechtzaken. Plaatselijk Nieuws. PRUIMTABAK (10) Deze Courant verschijnt eiken WUENSUAU en Z A 1 a li U A G. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling t 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CEN'l. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMELSDIJK TeL lnterc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen uur. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen J 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. SOMBER De toekomst ziet er nog zeer somber ui', liet wereldbeeld geet't nog niet één hoopvol teelten van verbetering. liet cene land wapent zich al zwaarder dan bet ander, inplaats van ontspanning, is er juist telkens een meer gespannen ver houding tussclien de volkeren der aarde. Men is allen zeer vredesgezind, maar be wapent zich zoo zwaar mogelijk, om als straks mogelijk de lont in het kruit gewor pen wordt, klaar te zijn. Ook op economisch terrein is alles even somher, liet een is noodwendig 'een gevolg van liet ander. Er is geen onderling ver trouwen, men vecht allen voor zijn eigen behoud. Onder den druk van die wereldtoestand, staat ook ons landje, wij liggen als kleine mogendheid tusschen de groote volken, daarom gaat ook het wereldgebeuren ons aan. De slechte uitkomsten van vele bedrijven, Jvan land- en tuinbouw, zijn een gevolg van die wereldverhoudingen. Die kan de regee ring van. ons land niet voorkomen en gene zen, hoogstens kan zij door haar maatrege len trachten aan de bedrijven een zeer so ber bestaan te verschaffen en daardoor een catastrofe voorkomen. Onder den druk v an die wereldcrisis staan ook onze gemeenten. Zij worden allen zeer zwaar getroffen door de crisis, do be lastingopbrengst moet, oni aan 'de'uitgaven te kunnen voldoen, voor velen zoo hoog mogelijk worden opgevoerd. Het leger der wcrkloozen eischt zeer zware offers, welke veelal boven de finan- cieelo draagkracht der gemeenten liggen zoodat alleen met de grootste moeite de financieele last gedragen kan worden. Uitzicht op verbetering is er nog niet. Hot Wordt elk jaar moeilijker. Waar het heen moet kunnen wij niet zeggen. Een sterk verantwoordelijkheidsgevoel bij de Raden onzer gemeenten is vooral nu noodig. Ep behoort nu moed toe om te re- gceren. Wij hebben nu meer dan ooit, noodig mannen, die onder biddend opzien tot God, hun ambt vervullen, die in besel van eigen onwaarde, hun kracht .en be kwaamheid zoeken bij God. Vroeger was liet misschien een eerebaan, fin is liet een van de moeilijkste en verant- woordelijksto posten. Prinses Juliana heeft een lichte keelaandoening II.K.H. de Prinses, die momenteel op liet Huis ten Bosch vertoeft, heeft een lichte keelaandoening met een weinig verhooging van temperatuur. In verband daarmee is H.M. de Koningin Woensdag naar liet Loo vertrokken om zich in te richten op eenige dagen langer verblijf in Den Haag, waarheen H.JI. 's avonds terug keerde. Scheveningsche Haringvisscherij Nu het weer als spelbreker Naar men weet zijn er Zaterdag een twin tigtal loggers ter haringvisscherij uitgeva ren, zij het dan ook onder protest van de visschers. En ook Maandag zijn er nog en kele vertrokken. Het Regeeringscontingent is daarmee echter nog niet bereikt. Tocli blij ven de overige loggers nog eenige dagen binnen, omdat de temperatuur wat aan den •lagen kant is en daardoor de kans bestaat, dat de gevangen haring nog niet van al te besle kwaliteit is. Waar de vangsten toch al beperkt moeten worden, wil men natuurlijk zoo goed moge lijke kwaliteit vangen, teneinde op oen «enigszins behoorlijke prijs te kunnen reke nen. Verwacht wordt, dat de andere loggers van het contingent de volgende week zullen Vertrekken. HET HUIS VAN JOHAN DE WITT Het Huis van Johan de Witt aan den Kneuterdijk te Den Haag zal, nu de kunst handel Dorus Herman er niet meer in is, Vermoedelijk worden ingericht als een z.g. „Casino d'hiver". Het historische^ ebouw zal dan evenwel in zijn tegenvvoordigen staat blijven en er zullen geen ingrijpende veran deringen aan gevet oi lokaliteiten worden aangebracht. Hoe de zetels zullen worden verdeeld Velen van de lezers van ons blad zullen in do naaste toekomst zich bezighouden met de beantwoording van bovenstaande raag. Bijna een ieder wil, zoo spoedig mogelijk na liet bekend worden van het totaal-aantal op de verschillende lijsten uitgebrachte stem men weten, hoeVcei zetels aan een zekere lijst zijn toegekend en welke candidaten zijn verkozen. Hieronder zal getracht worden, om op eenvoudige wijze een en ander uiteen te zet ten. Vooraf evenwel de opmerking, dat on derstaande slechts geldt voor gemeenten tot en met 20.1)00 inwoners: alzoo voor gemeen ten met minder dan 1') raadsleden. Artikel 1(H) van de Kieswet luidt: „Even zoovele malen als de kiosdet-ler is begrepen in hel stem cijfer eener lijst, wordt aan die lijst een der te vervullen plaatsen toege kend". De kiesdeeler is het quotient, dat verkre gen wordt bij dooling van liet totaal-aantal uitgebrachte geldige stemmen, gedeeld door het aantal der te vervullen ruadszetels. Zoo veel malen als de kiesdeeler dus ten volle genomen kan worden op dat aantal, zooveel zetels worden er bij eerste doeling aan een lijst toegekend. Dit is de zgn. eerste ver- deciing. Alsnu wordt overgegaan tot de zg. t w e e- dc verdeeling. Hierbij moet artikel 100c der Kieswet in acht worden genomen, dat zegt: „Van de nog te vervullen plaatsen wordt achtereen volgens één toegekend aan die lijsten, uier stcmcijfer-s, bij dueling door den kiesdeeler. de grootste overschotten hebben gelaten, bij welke toekenning lijsten, die geen over schot hebben gelaten, worden geacht lijsten te zijn met bot kleinste overschot". Bij deze tweede verdeeling komen krach tens de tweede zinsnede van artikel 100c niet in aanmerking lijsten met een Mem- cijfer, dat lager is dan 75 pet van den kies deeler. Is dus do kiesdeeler bv. 120, dan moeten, om voor een zetel in aanmerking te kunnen komen, ten minste 90 stemmen op een lijst zijn uitgebracht. Is liet aantal op die lijst uitgebrachte stemmen minder dan 73 pet., dan is de mogelijkheid niet uit gesloten, dat bij de zg. derde verdeeling deze lijst voor een zetel in aanmerking komt. Hiervoor geldt liet grootste gemiddel de aantal stemmen per toegekende plaats. Bij dezo verdeeling mag aan» dezelfde lijst niet meer dan één jilaat.s worden toegekend. Wanneei twee of meer overschotten of ge middelden gelijk zijn, beslist liet lot. Gewezen wordt nog op de mogelijkheid, dat liet bij de toepassing \»u de grootste overschotten li tft uitgesloten is, dut aan een lijst, die de volstrekte meerderheid van liet aantal uitgebrachte geldige stemmen heeft verkregen, een. aantal plaatsen wordt toe gekend, kleiner dan de volstrekte meerder heid van hot aantal te vervullen plaatsen. I-Iierin nu voorziet artikel lOOd der Kieswet, dat zegt: „Indien door toepassing van arti kel 100c aan een lijst, die de volstrekte meer derheid der uitgebrachte geldige stommen heeft verkregen, een aantal plaatsen is toe gekend kleiner dan de volstrekte meerder heid van het aantal te vervullen plaatsen, wordt aan deze 1 ijalsnog één plaats toe gekend eu vervalt daartegenover één plaats toegekend aan de lijst, die voor het kleinste overschot een plaats heeft ontvangen. In dien twee of meer lijsten voor hetzelfde kleinste overschot een piaats hebben ont vangen, beslist liet lot Eon voorheeid lichte vorenstaande toe. Hiertoe nemen we den uitslag van de verkiezing van de gemeente Sommelsdijk van het jaar 1931. In die gemeente zijn elf raadsleden en moet dus artikel lOUc van de Kieswet worden toegepast. Ingeleverd zijn vijf lijsten, waarop de vol gende aantallen stemmen zijn uitgebracht: Lijst 1 (A.R.) Lijst 2 (V.H.) Lijst 3 (S.D.A.P.) Lijst 1 (S.G.P.) Lijst 5 (G.B.) 530 stemmen 332 stemmen 180 stemmen 101. stemmen 178 stommen Totaal 1120 geldige slem- men. Dö kiesdeeler is mitsdien 1J20: 11 12!) 1/11. De uitslag van do eerste verdccling is als volgt: Lijst I <i zetels: overschot 13 7/11 Lijst 2 4 zetels; overschot 73 0/11 Lijst 3 1 zetel overschot 59 10/11 Lijst 4 1 zetel overschot 61 10/11 Lijst 5 1 zetel overschot 48 10/11 Toegekend worden dus 9 zetels. Nog toe te kennen 2 zetels. Allo lijsten hebben ten minste 75 pet van den kiesdeeler. De groot ste overschotten zijn gelaten bij lijst 2 (V.B) en lijst 4 (SGP). Aan deze lijsten wordt alzoo nog een zetel toegekend. Totaal-uit slag is: Liist 1 i zetels Lijst 2 3 zetels zei el Lijst 'i 2 zetels zetel Totaal 11 zetels Bij do verkiezing in 1931 werd evenwel aall lijst i (SGP) geen tweeden zetel toege kend, maar aan lijst 1 (A.R.). Dit komt door dat toen rekening moest worden gehouden met de i/cjialing vuil do Kieswet, dat niet in aanmerking kwamen lijsten, die na toeken ning van een plaats een gemiddeld aantal stemmen van minder dan 75 pet van den kiesdeeler per toegekt nde plants zouden aamvijzen. Lijst (V.B.) voldeed aan deze voorwaarde. Lijsten i (S.G.P.), 3 (SDAP) en 5 (G.B.) evenwel niet. Dientengevolge werd de elfde zetel toegekend aan lijst 1 (A.R.). Was de Kieswet in 1931 geweest, zooals ze thans luid', dan zou de S.G.P. voor den tweeden restzetel in aanmerking zijn gekomen. Vcr|olgens voor een rest zetel de SDAP en GB en eerst in laatste in stantie de A.B. Zien we thans nog hoe berekend wordt, welke caifdidalen van een zekere lijst ver kozen zijn. Artikel 103 der Kieswet bepaalt: „Ter ver vulling van de aan iedere lijst toegekende plaatsen zijn gekozen de candidaten de# lijst, die liet aantal stemmen hebben ver kregen, gelijk aan den lijstkiesdeclcr. Da lijsfkievdeeler is gelijk aan liet quotient, dat vei kregen w ordt hij deeling van liet stem- cijl'cr dei lijsi door het aantal plaatsen a,an de lijst toegekund. Ter bepaling van liet aantal stemmen, candidaten vorkregen, worden allereerst de door ieder van do oj> een lijst geplaatste stemmen, die boven liet aan den lijstkies- deeier gelijk aantal op een candidaat of op candidaten der lijst zijn uitgebracht, over gedragen op de candidaten der lijsl, op wie een aantal stemmen kleiner dan de lijsi- kiesdeeler of geen stem is uitgebracht, in dier'voege, dat voor zoover het aantal over te dragen stommen dit toelaat, aan ieder van deze candidaten in de volgorde, waarin zij op do lijst voorkomen, zooveel van die stemmen worden toegekend als liet aantu! der op hen uitgebrachte stemmen minder bedraagt dan de lijstkicsdeelor. Overgedra gen stemmen worden geacht uitgebracht te zijn op don candidaat, op wien zij overge dragen zijn". liet onderstaande Ier nadere opheldering. Aan lijst 1 bovengenoemd zijn toegekend 5 zetels. A verkreeg 305 stommen: B 17; C 31; D 20; E 7; F 00; totaal 530 stemmen. De lijst kiesdeeler is 530 5 106. In de eerste plajits zijn gekozen de candidaten, die een aantal stommen hebben verkregen gelijk aan den lijstkiosdeeler. Dit is candi daat A. I)e stemmen, die boven den lijst kiesdeeler op A zijn uitgebracht, worden overgedragen op candidaat B. hooft 363 verkregen, dus 259 stemmen meer dan de lijstkiosdeeler. Werden deze stemmen over gedragen oj) B, dan zou deze hierdoor 239 -t- 17 276 stemmen verkrijgen. Oji B wen den editor maar overgedragen 80 stommen, omdat aan een candidaat slechts zooveel stemmen worden toegekend, als liet aan tul der op hem uitgebrachte stemmen min der bedraagt dan de liistkiesdecler. Itestee- ren nog 170 stemmen. Op C zijn 31 stemmen uitgebracht. Op liem heeft dus een over dracht plaats van 75 stemmen. Overschot 175 73 95 stemmen. Candidaat D hooft 20 stemmen op zich vcroenigd. Om aan den lijstkiesdeclcr te komen moeten oji hem .nog 86 stemmen worden overgedragen. Blij ven nog over 05 86 9 stemmen. Deze stemmen ontvangt candidaat E, die hier door 7 9 16 stemmen bereikt. Vier ze tels zijn dus toegekend. Wie is nu de vijfde verkozenc. E hoeft na overdracht 16 stem men, en F heeft 90 stemmen. Ingevolge de Kieswet is nu gekozen de candidaat die de meeste stemmen heelt ver kregen, indien dezo althans een aantal stemmen heelt verkregen grooter dan do helft van de lijstkiesdeelcr. 50 pCt. van ile lijstkiesdeclcr is in ons voorbeeld 53. Can didaat E hoeft slechts 16 stemmen, terwijl candidaat F 00 stemmen heeft verkregen Mitsdien is nicl candidaat E doch candidaat F gekozen. Indien minder candidaten dan plaatsen te vervullen zijn een aantal stem men verkregen hebben grooter dan de Helft van den lijstkiosdeeler, dan worden, de als nog te vervullen plaatsen toegekend aan de in volgorde hoogst geplaatste nog niet geko zen candidaten der lijst. Een z.g.n. derde verdeeling blijft bij ons voorbeeld buiten toepassing. HET LEDENTAL VAN HET C.N.V. Pr- Gids zegt over het ledenvei loop van het C.N.V. over het eerste kwartaal het volgende: Het verlies is grooter en belangrijk grooter dan in een der kwartalen van het vol'i.g jaar en de hoop dat het gunstige vierde kwartaal 103-1 een periode zou inluiden, waarin het ledenverlies tot stilstand zou komen, is niet vervuld. Het netto-verlies over het eerste kwal' taal 11)35 bedraagt 1414 leden. Bezien wfj de positie der 22 aangestoten or ganisaties afzonderlek, dan krijgen wij het volgende beeld: 6 organisaties boekten een to tale ledenwinst van 118 leden: 15 organisaties hadden een verlies van 1562 leden en één or ganisatie bleef in ledensterkte gelijk Het ver lies was dus 1582 min 113 1-144 leden of 1.2S procent. In ledental gingen vooruit: de Belasting ambtenaren met 24, d-e "Grafische arbeiders met 13. de Kantoor- en Handelsbediend-en met 11, de Politie-ambtenaien met 5. de Sigarenmakers met 52 en de Werkmeesters met ia leden, to taal 118 leden. Daar staan tegenover de Ambtenaren die met 80, de Bouwarbeiders die inet 269, de Dia mantbewerkers die mi-t 1, de Fabrieks- en Handarbeiders die met 689. de Metaalbewerkers kes die met 47. de Kleermakers die met 49. de Lin-ndabeïders die met 689 de Metaalbewerkers diie met 100, de Mijnwerkers die met 4, het Perso-neel in Publ-ieken Dienst dut inet 73, het Postpersioneel dat met 8, he,t Spoor- en Tram- Al wat U noodig heelt om deze pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder Per stuk S et.; doos 43 ct. Bij Uw Drogist. wespersoneel d-at mot 5<i, de Technici die met de Textielarbeiders die met 9b' en de Voe d:ingvs- en Genotmiddelenarbeiciers die met 7 J« den terugliepen. Do Verzekeringsagenten bh ven in ledental gelijk. Het verlies id, wij herhalen het, grooter dan in oen der kwartalen van het urig jaar. Van 112.r>«»(> led-en op 1 Januari 1933 kwamen wij op 112.122 leden per 1 April De Kotterdamsche Rechtbank deed uitspraak in de volgende zaken: Geertje V., 19 jaar, zondier beroep, tc Nieuwe Tongo. wegens meineed, afgelegd in een vadi-r tfcliapsactie, welke togen haar broer was inge steld, tut G maanden gevangenisstraf. In e«-n zaak van J. J. K.. 22 jaar. arbeider, i n J. T.. 29 jaar, vlwaclier, belden te Goedereede appellanten vam een vonnis van den kanton- ichter te Sommelsdijk. waarbij zij, wegen.- li- t uitgraven vam konijnenholen in de Oo-t- d u in en te Ouddorp, waren veroordeeld, tot wel ke straf was niet gebleken, heeft de rechtbank "e appellanten niet ontvankelijk verklaard in lum liooger beroep. SOMMELSDIJK. De Voorzitter van liet jIiooidstHHbnremi voor cje -verkiezing van de lcd'eu an don Raad dezer gemeente heeft bekend gemaakt, dat op Zaterdag 1 Jum n.s., des voormiddag» half twaalf, door het hooi dstembureau in hot achter-zij lokaal der bewaarschool .een voor de kiezers toe gankelijke zitting zal worden gehouden, ten einde <h geldige lijsten voor die verkiezing te nummeren in de volgorde door liet lot aangewezen. Bij den agent der arbeidsbemiddeling dezer gemeente stonden vorige week als werkloos» en werkzoekend ingeschreven: 13:5 landarbeiders, 2 opperlieden. 7 havenarbei ders, 5 metselaars, 7 timmerlieden, 4 schil ders, losse werklieden, 4 landtoomvkneehts 1 smid, 1 chauffeur, 1 typograaf. 1 stoffeer der, 1 schipper, 1 broodbakker en 1 opzich ter. Totaal 175 personen. Hiervan waren j.l. Zaterdag 144 personen werkloos. Naar men verneemt is bet woonhuis met schuur, staande achter de Kaai, alhier, in eigendom toebehoorende aan mej. Wed. P. van der \Ieidc, verhuurd aan de A.P.C. voor een tiental jaren met recht van koop. Op dat perceel zal de A.P.C. zich nu insta Hoeren Door hot hoofdstembureau voor de ver kiezing van de leden van don Raad zijn alle ingeleverde candidatonlijsten geldig ver klaard. De gemeentearbeider J. P.., had liet on geluk bij het verrichten zijner werkzaam heden zijn hand zoodanig te verwonden, dat hij zich genoodzaakt zag zich onder genees kundige behandeling tc stellen. Door B de Ruiter alhier, is aan B. en W verzocht hem een verlof A te vcrleenen, als bedoeld in Art. 3S der Drankwet (Stsbl. 1931, no 47(3), voor de benedenzaal van liet perceel Kaai A no 2S7. Binnen twee weken kan ieder tegen het verleenen van dit ver lof bezwaren bij B. en W. inbrengen. Dinsdagavond j.l. omstreeks half acht kwam M. S., uit Melissant, gezeten op een motorfiets, met een duopassagier, uit de richting Dirksland naar Sommelsdijk. Hij reed ongeveer een twintig meter achter een auto. Ter hoogte van den Molenweg waren een tweetal meisjes aan het spelen. Plotse ling staken de kinderen den weg over, na dat ze eerst de auto hadden laten passceren en vermoedelijk in de motorfiets geen erg hadden. Het gevolg was, dat het 5-jarig dochtertje van den landbouwersknecht L. den Broek, in botsing kwam met de motor fiets. Vermoedelijk werd het kind getroffen door den rand van een der kniebe.sehermers I-Iet werd tegen den grond gesmakt en in bewusteloozen toestand opgenomen en naar het ouderlijk huis gebracht. Do levensgees ten waren zoo goed als onmiddellijk ge weken. Spoedig waren dr Knöps en dr Koen- raad ter plaatse. De dood kon slechts wor den geconstateerd. Direct werd door de politie met. het onderzoek aangevangen en van een en ander proces-verhaal opgemaakt. Het ongeluk wekte in het dorp groote ont- roeringr De motorbestuurder was zeer onder den indruk van het gebeurde. De prijs der landbouwnroducten in deze gemeente is als volgt: Bövelandcr-aardappe- len f 1.40; Red Star f 1.70 en Bravo's f2, tor- wijl do paardepeen werd gekocht voor GO ct per hectoliter. Woensdagavond werden in hotel Spec de schietwedstrijden van de BVL door bur gemeester-' L. J. den Hollander geopend. De opening werd bijgewoond door kolonel Van Hoogenhuyzcn. Er werd druk geschoten. MIDDELHARNIS. In de personeelkamer van de openbare school vergaderde Woensdagavond de afdeelinn Middelharnis-Sommelsdijk van de Ned. Padv. Bond. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren van Leeuwen (voorzitter). Swaan (secretaris) mevr. Kodde (penningmeesteresse) en de heeren Boekhoven en Camphens. Onze dorpsgenoot de heer W Vroeginde weij, candidaat te Waddinxveen, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Reeuwijk aangenomn. Aan de Kaai zijn aangebracht en per scheeps gelegenheid verzonden 77000 kilo aardappelen en 12000 kilo peen. Door de langdurige kouden en het weinige voedsel voor het vee wordt er voor de koepeen die anders niets waard was, een flinke prijs be steed. Daar er nog verscheidene landbouwers put- ten met koepeen hebben, is dat voor hen nog een buitenkansje. Dinsdag zijn 8 daniesleden van de Nederland- sche Christen Vrouwenbond naar Zeist geweest om de Gero-fabrieken te bezichtigen. Bij aan. komst werden zij door de directie rondgeleid en nadat zij alles hadden gezien, werd haar als aan denken een prachtige zilveren lepel aangeboden leder lid was zeer voldaan. Per auto werden gc dames naar een hotel gebracht, waar zij de thee gebruikten, welke haar aangeboden werd. Daarna vertrokken zij per auto naar Utrecht, waar Wcens dag de algemeepe vergadering van de Ncd. Chr Vrouwenbond werd bijgewoond. Na een prettige dag doorgebracht te hebben, keerden zij voldaan huiswaarts. OOLTGENSPLAAT. De lijsten voor de a.s gemeenteraadsverkiezing zijn door het hoofdstem bureau als volgt genummerd: 1 lijst B. Noordijk 2 lijst L. Hokke. 3 lijst S. Beyer. 4 lijst A. Brink man, 5 lijst A. de Vos, 6 lijst J. v. Gurp, 7 lijs' J. C. Vermaas, 8 lijst P. van Es. Door den gemeenteveldwachter Jordaan is een persoon voor den burgemeester geleid, als ver dacht van het plegen van ontuchtige handelingen niet minderjarigen, Proces-verbaal s opgemaakt. Ds. J. D Kleijne alhier komt voor op een drietal bij de Herv, Kerk te Harderwijk. De firma Mosselman en Korteweg alhier is laagste inschrijfster voor den bouw van een poli tiebureau aan het Sandclingplein te Rotterdam voor de som van f 54 830. De verkoop van het Emmabloempje heeft in deze gemeente opgebracht f 74.33. OUDE-TONGE. Tor kennis van bolanghop benden wordt gebracht, dat goedkoope mar garine gedurende dit levenng.stijdvak op bon no 2 verkrijgbaar zal zijn bij de Wed. Van Lenten, Kerk ring, alhier. Tevens is be kend gemaakt, dat zij, die na afloop der thans geldende bonnen wederom in aan merking wenschen tc komen voor nieuwe bonkaarten voor vleesch en gehakt in blik, daartoe schriftelijk een aanvraag ter ge meente-secretarie moeten indienen voor Za terdag 25 Mei a.s. Korfbal: Woensdag: Thor II—Excelsior II 9—1: Vrijdag: Excelsior I—ADU I, terrein Wilhelminahoeve De PA„Gevleugelde Vrienden" hield een wedvlucht vanaf Noyen (Fr.), afst. 250 K.M. De uitslag luidt: M Boot 1, 12 en 14; P .Jacobs 2 en 7; T v den Berg 3, 5 en 10; Th. Vugt en II v Veen 4, 6 cn 17; Chr. v Veen 8; J Smeet» 9 cn 19; Alph. de Wcerd 11 en 13; P Tuns 15 en 21; C. Hartog 10; Ant. Versaevcl IS, en B van Wezel 20. Ge lost 7 uur Aankomst eerste duif 10.41.19 u De heer D. van Loon A#n had tijdens liet ^loopwerk aan bet stoomgemaal \an den Ileerenpolder 'net ongeluk zich ernstig aan de linkerhand te verwonden. i# Parree verleende geneeskundige hulp. Uitslag nummering candidatonlijsten ge- meonteraadsverkie'zingen: 1. SDAP; 2. A.R; 3. R.K. St. Partij: Gemeentebelang; 5. S. G.P.; 0. Vrijli. Bond. NIEUWE TONGE. Bij de gehouden schietoefe ningen der B.V.L. alhier werden de volgende pun ten behaald: C. Sneep 49, L. Oudzegel 48. L. Zweerus 48. Th Melissant 48. W. Drooger Jz. 48. A Tanis 47, P. van Prooijen 46, Jac. van Al phen 46, A. K. Nieuwkerk 46. H. Vreeswijk 45. W. Drooger 45, D. Prince 44, A Kievit 43, Jac. Wesdorp 43, D. de Witte 42, M. Holster 40. Het zoontje van den heer D. v H. had hei ongeluk in de sloot te vallen. Door toegeschoten hulp was hij spoedig op het droge. Dit ongeluk liep met de schrik en een nat pak af. Voor de koepeen wordt alhier f 1 per H.L. besleed. - Onder groote belangstelling werd j.l. Dinsdag het stoffelijk overschot van den heer D. Breesnee. in leven wethouder dezer gemeente, ter aarde be- Man'9 Het is zoo taai, zoo sappig? 't Duurt zoo lang er\ 't smaakt zoo fijn! Toe probeer óók eens zoo'n pruimpje. Maar bedenk: 't moet BLACK-BOY zijn.' GESAUSDE ZWARE ct. steld. Verschillende kransen dekten de baar. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den heer R, Sterk burgemeester, die in 't kor: memoreerde de aangename omgang welke hij met den heer B. in diens leven gehad heeft. Namens den Raad van Toezicht der Coöp. Boerenleenbank werd het woord gevoerd door I J Boeter, van welke vereen B. voorzitter was: vervolgens door A. Th. Schipper namens de Vrijz. Kiesvereen. en door Ds. Bouw van Melissant, die een kort woord sprak tot de familie. Een neef van den overledene dankte voor de belangstelling. DIRKSLAND. Verleden week werden vanuit ceze gemeente verscheept 900 H.L aardappelen. Uitslag van de op j.l. Dinsdag 21 Mei in het hotel Polder gehouden veiling van onroerende goederen door Notaris Costermans alhier, ten ver zoeke van de erven van wijlen de wed. P. de Groot te Dirksland: Perceel 1. Een huis met erf en grond (eeuwig durende erfpacht) te Dirksland aan den Havendijk Sectie B no. 1461 groot 0.01.84 H.A.. ingezet door den heer Adr. Ardon op f 1920. Perceel 2. Een huis met pakhuis en erf aan de Kaai te Dirksland, Sectie B no. 1105 1106. teza men groot 48 c.A.. ingezet door den heer P. Ha- meete op f 700. De afslag zal plaats hebben in café Vermeulen op 28 Mei a.s, J.l. Donderdag had de loting plaats voor de nummering van de voor de verkiezing van den gemeenteraad ingeleverde candidatenlijsten. No. 1 kreeg de lijst met als eerste naam J. Roodzant K.Pz., no. 2 met als eerste naam J. C. de Bonte, no. 3 met als eerste naam G. van 't Geloof, no. 4 met als eerste naam W. Hagens. Op Woensdag 29 Mei a s. des v.m. 10 uur zal alhier de vergadering worden gehouden van stemgerechtigde Ingelanden van den polder Dc Oude Plaat. De rekening over 1934 sluit met een ontvang van f 6403.85 cn met een uitgaaf van f 5880,47. Goed slof f 523.47. Als bestuurslid 'S aan de beurt van aftreding de heer J. H. van Strien, Het distributievleesch in blik is tot en niet volgende week Donderdag verkrijgbaar op bon no. 77 bij den slager P. J. Grootenboer, aan den Straatdijk. As. Zaterdagavond om half 8 (n. t.) zal op het terrein aan den Boezemweg alhier een wed strijd worden gespeeld tusschen de korfbal-vereen. ,,Thcr I" van hier en „Ons Huis" van Rotterdam. Deze wedstrijd zal worden opgeluisterd door de muziekvereen. Amicitia van hier HERRINGEN. Bij den heer v. R. ontstond deze week een begin van schoorsteenbrand. Door de geweldige hoeveelheid rook welke uit den schoor steen omhoog steeg, werden velen op de been ge bracht. Met eigen middelen is de brand gebiuscht kunnen worden. De heer v, d. O. had het ongeluk een bal door de voorruit van de auto van den heer W. te schoppen; na minnelijke schikking behoefde geen proces-verbaal te worden opgemaakt. Door de aanhoudende Noordenwind en de nachtvorsten verliest het jonge groen van boomen en planten veel van zijn jeugdige frischheid en pracht. Het is te hopen, dat spoedig wat zachter weer intrede doet, ook met het oog op de land bouwgewassen, die vanzelf ook niet de gewensch- te groei vertoonen. - De bij het stembureau voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad ingeleverde lijs ten zijn alle geldig verkiaard en liggen voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. De num mering der lijsten is thans als volgt: lib, partij (van Eek) no. 1. S.G.P. (J v. Kempen) no 2. A.R. (B. v. d. Loden) no. 3. Arbeiderspartij (M. Me lissant) no, 4, De tusschen haakjes geplaatste na- A

Maas- en Scheldebode | 1935 | | pagina 1