DE IN DE PIJP. MAAS- EN SCHELDEBODE SATERDAG 27 APRIL 1935 Binnenland Gemengd Nieuws. Ongelukkig /N NET gp£L. maaft... FORMOSA DOOR AARDBEVING GETEISTERD H.M. de Koningin te Boskoop Bijzondere waardeering voor den durf van de Boskoopsche kweekers Dinsdagmiddag heeft H.M. de Koningin een bezoek gebracht aan de Boskoopsche ten toonstelling. Langs den Koninklijken weg ditmaal de Spoorweg hadden zich duizenden opgesteld om H.M., die per Dieseltrein het traject GoudaBoskoop aflegde, hartelijk toe te juichen. Op het station Boskoop, waar H.M'. te 3 uur arriveerde, werd zij officieel door Burge meester Mr, E. P. Verkerk ontvangen en verwelkomd. Verschillende vereenigingen met hun vaan dels, en organisaties uit alle gezindten had den zich op het station opgesteld en demon streerden zoo de liefde van Boskoop voor onze Koningin. H.M. liet zich de namen der vereenigingen noemen, en bracht een groet pan de vaandels. In de ontvangzaal, die door verschillende kweekers in een feestzaal was omgetooverd, maakte H.M. kennis met de leden van het tentoonstellingsbestuur, om vervolgens met den Voorzitter der tentoonstellingscommissie, den heer J. H. van Straaten van jNes de tentoonstelling te bezichtigen. Voor het rosarium van den heer G. de Kuiter, u?t cultuur-technisch oogpunt be zien een meesterwerk toonde H.M. buiten gewone belangstelling. Voor de expositie als geheel, en over de gedachte die ten grondslag ligt aan den aan leg gevoelde H.M. een sterke bewondering. Met welwillendheid onderhield zjj zich met de inzenders, die allen aan Haar werden voor gesteld. .Zij toonde uitdlekend op de hoogte te zijn met Boskoops moeilijkheden, en sprak haar waardeering uit over de Boskoopsche kwee kers, die ondanks hun moeilijkheden een ten toonstelling durfden organiseeren. Ook Hal B, met de stands der zakenlieden, werd bezocht, waarop H.M. om 4 uur, uitge leid door de officieele personen, per Diesel- trein via Gouda, onder luid gejuich der me nigte, vertrok. Van de Boskoopsche muziekvereenigingen viel aan de Harmonie „Excelsior" de eer te beuik, H.M. bij haar komst met het „Wil helmus" te begroeten, en ook weer met mu ziek uitgeleide te doen. Een zeventigjarige Kiesvereen. Op 3 Mei a.s. zal te Goes het zeventig jarig bestaan van de A.-Ii. Kiesvereeniging worden gevierd. In de jubileum-samenkomst zal o.m. liet woord worden gevoerd door de heeren J Schouten, voorzitter van het Centr. Comité .Van A.-R. Kiesvereenigingen, mr. J. A. de IVVilde, Minister van Binnenlandsche Zaken, eud-lid der vereeniging, en J. J. C. .van Dijk, lid der Tweede Kamer, Het conflict in de mijnen Geen overeenstemming bereikt. Woensdagmiddag heeft te Heerlen op htt gemeentehuis een conferentie plaats gehad tüsschen den Rijksbemiddelaar Prof. Mr. P. J. M. Aaiberse en de partijen, betrokken bij het mijnconflict. In deze conferentie, welke drie uur duurde, werd geen overeenstem ming bereikt. Besloten werd de conferentie a.s. Zaterdag in Den Haag .voort te zetten. Voorkoming van hypotheek executies Het eerste verzoek afgewezen Eigen schuld geen geldige reden De minister van Econ. Zaken heeft dezer dagen afwijzend beschikt, op een verzoek schrift van een kvveeker en handelaar in bloembollen, tot toepassing ven de nieuwe bepalingen van het Crisisorganisatiebesluit ter voorkoming van niet-noodzakolijke exe cuties van landelijk eigendom. De afwijzing van het verzoek was o.m. ge grond op de overweging, dat niet aanneme lijk is gemaakt, dat het in verband met de heerschende buitengewone omstandigheden is, dat hij niet in staat is aan zijn verplich tingen te voldoen, doch bovendien dat wat daarvan zij inwilliging van het verzoek onredelijk zou zijn, nu deze inwilliging in verband met den inmiddels reeds en be grijpelijkerwijs plaats gehad hebbenden verkoop alleen de eerste hypothraekhoudster zou troffen, die echter na dien verkoop blijk heeft gegeven van een bereidheid tot e.a rvoor den schuldenaar gunstige regeling, welke slecHls om buiten de schuldeischeres liggende redenen geen voortgang heeft kun nen hebben. Deze beslissing spreekt 'duidelijke taal! Een debiteur, die dootr eigen schuld deerlijk in de knoei zit en dan wel eens rare bokkesprongen zal maken, hoeft niet te speculeeren op steun van Ily- potlwekcommissie en Minister, Het geilenkteeken voor de Koningin-Moeder Het ontwerp van Toon Supuls wordt uitgevoerd Nadat de jury haar werkzaamheden had beëindigd en de ontwerpen, welke voor een bekroning in aanmerking komen, had aan gewezen, rustte op het comité de beslissing over de vraag, welke der ingezonden ont werpen voor uitvoering moest worden aan gewezen. Het heeft zich bij zijn overwegin gen daaromtrent mede laten leiden door hetgeen uit de kringen der belangstellende burgerij werd vernomen. Het Comité heeft na zeer langdurige en nauwgezette overwegingen de voorkeur ge geven aan Inzending no. 3, motto Regina, een ontwerp, waarin naar veler meening, de figuur van H. M. de Koningin-Moeder, zooals zij bij Haar volk bekend en geliefd was, het meest getrouw wordt weergegeven. Het was in de laatste ronde met 4—3 stem men uitgevallen. Dat ontwerp komt bet meest nabij aan wat het comité zich van den aan vang af heeft voorgesteld. Het comité heeft met volle waardeering voor tal .van andere inzendingen, in het bizonder ivoor de door de jury bekroonden en on- H.M. de Koningin heeft deze week een bezoek ge bracht aan de Bloemententoon stelling te. Bos koop. der grooten dank aan de jury voor haar verantwoordelijken en mocizamen ar beid, met algemeene stemmen besloten dit ontwerp onder bepaalde voorwaar den voor de uitvoering in aanmerking te doen komen. Gebleken is, dat de inzender daarvan is de heer Toon Dupuis, beeldhouwer to 's-Gravenhage. Architect is de heer Co Brandes. I-Iet comité is er van overtuigd, hiermee tevens aan den levendigen wensch van tal van inwoners van *s-Gravenhage te beant woorden. Bij een bespreking welke hot met den heer Dupuis had, bleek, dat deze van zijn model een vergrooting bad vervaardigd op de helft van de ware grootte zooals hij zich het gedenkteeken had gedacht. Het co mité, overtuigd dat de burgerij ran deze reeds bestaande vergrooting zal willen ken nisnemen, welke op treffende wijze zooveel duidelijker het beeld van II. M. de Koningin- Moeder weergeeft, is zoo gelukkig geweest daarover de beschikking te verkrijgen, zoo dat ze onmiddellijk roor den verderen duur der tentoonstelling in de Ridderzaal is kun nen worden opgesteld, zoodat men ook dit vergroote beeld kan bezichtigen. De tentoonstelling is tot en met 30 dezer geopend, van 10 tot 6 uur. Prinses Juliana heeft Zaterdagochtend een bezoek gebracht aan de tentoonstelling in de Ridderzaal. Dr. COLIJN IS WEER HERSTELD Werkzaamheden hervat Minister-president Dr H. Colijn, Minister v. Koloniën, heeft dezer dagen na zijn binnen iandsch verlof in verband met do door hem ondergane operatie zijn werkzaamheden aan het departement hervat. Afgrijselijke roofmoord bij Oude Wetering OP BEESTACHTIGE WIJZE AFGEMAAKT Vrijdagavond deed het echtpaar K. aan de ringvaart tüsschen Oude- en Nieuwe Wetering een vreeselijke ontdekking. Daar werd toch gevonden het gruwelijk verminkte lijk van den 52-jarigen korenmolenaar en fouragehande- laar K. Duyser uit Leimuiden. Dr van der Bijl uit Oude Wetering kon slechts den dood constateeren. Duyser had een groot gat in het achterhoofd. He»: gelaat was zóó gekerfd met een mes, dat Dr van der Bijl, huisarts van Duyser, het slachtoffer aan vankelijk niet herkende. De portefeuille van Duyser was verdwenen. Denkelijk had hij juist geld van de boeren leenbank te Oude Wetering opgenomen. De auto, waarmee D. gereden had, wag eveneens verdwenen. Vermoedelijk is de moor denaar hiermede er vandoor gegaan. De burgemeester en de politie stelden on middellijk een onderzoek in. Door de gemeentepolitie 'te Haarlemmer meer is aangehouden te Lochern, de 19-jarige R.,wonende te Hoofddorp verdacht van roof moord op den heer Duyser. De dader heeft reeds een volledige bekentenis afgelegd. DE GR1EPIGE MEID IN HET BOTERVAT In den Kruispolder in de gemeente Hontenisse (Z.) hadden de kommiezen en de marechaussee bij een huiszoeking op een boerderij een verrassend resultaat. Men vond de dochter des huizes druk in de weer met het schoonmaken van emmers. Toen de mannen der wet ook een kijkje in huis namen, waarschuwde de boer de heeren voor de griep. Een dochter lag namelijk met die ziekte te bed. Toch bleken de heeren niet al te bevreesd hiervoor Bovendien meende de opperwachtmeester der marechaussee in de zware zieke de dochter te her kennen, die even te voren nog druk doende was in de keuken. De ademhaling van de patiënte werd steeds sneller en de kleur zoo mogelijk nog hooger: thans stond het bij hem vast; die meid wou hem een poets bakken. Aan zijn verzoek het bed te verlaten voldeed ze niet en toch moest hij er meer van weten. Aan het voeteinde werden de dekens weggeworpen en jawel; enkele pakjes boter lagen naast de voetjes van de zwaar griepige dame. Een zwaar bevel weerklonk opeens in de ziekenkamer: de zieke moest uit bed, onmiddellijk. Zwaar kuchend rees de meid van haar legerstede op blijk baar moe in den rug, want alles ging zoo langzaam naar boven. Wie schetst de verbazing van den ambtenaar, toen zich het volgende ongelooflijke schouwspel ontrolde: juist met datgene waar de menschen plegen op te zitten, had onze meid ge legen in een heerlijken zachten malschen klont boter van ruim 20 pond, aldus vertelt het ,,Dagbi. van Zeeland". De boter is in beslag genomen. Moordaanslag in een woon« wagenkamp Te Brunssum (L.) heeft in een woonwagen kamp een moordaanslag plaats gehad. De 23- jarige bewonei J. S. heeft op zekeren P. een vijftal schoten gelost, waarby een kogel rake lings langs den slagader ging en tot in (ie hals doordrong. Ook bekwam P. een schot wonde in het rechterdij been. Na door Dr Stoffels 'te zyn verbonden, werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Heer len overgebracht. Zijn toestand is bevredigend. De aanleiding van deze moordaanslag is ge legen in het feit, dat enkele jongens de moe der van S. aan het plagen waren, waarbij P. toekeek en zyn instemming hiermede betuig de. S. heeft zich daarop zoo opgewonden, dat hy onverwachts op slechts enkele meters af stand uit een revolver enkele schoten op P. loste. Na geschoten te hebben heeft hy het wapen in het fornuis verstopt. De politie van Brsnssum die het onderzoek verrichtte, vond het wapen in het fornuis en heef; het in beelag genomen. S. is gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Moordaanslag op een vrouw Vrijdagavond tüsschen tien cn elf uur is een aanslag gepleegd op de 41-jarige alleenwonende ongehuwde vrouw A. M. aan liet Lalftgroeii53ylhier. Zoo als gebruikelijk, zat zij met een sche merlamp en geopend gordijn aan het raam, toen een man voorbijkwam, dio na een korte begroeting werd binnen gelaten. Korten tijd daarna liep de vrouxv lievig bloedend met de hand tegen don hals gedrukt de straat op naar oen van de buren, bij wie haar vriend eon kanrlavondje had en waar zij hulp kwam inroepen. Dadelijk werd de eerste hulpdienst gewaarschuwd, welke de vrouw naar liet ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerde. Daar bleek dat do wond, ofschoon ernstig, niet le vensgevaarlijk was, aangezien de hals slagader niet was geraakt. Do vrouw is omstreeks half één naar haar woning gebracht, in het ziekenhuis had zij reeds eonige inlichtingen aan do politie kunnen geven. Daarna werd haar door com missaris Kramer, geassisteerd door don hoofdinspecteur v. d. Heuvel, in haar wo ning een verhoor afgenomen, .waarbij zij verklaarde, dat zij den dader van den aan slag niet bij naam kende. Wel deelde zij mede, dat de man eenigo weken geleden bij haar op bezoek was geweest en dat zij het vermoeden had, dat hij in Den Ilaag woon achtig is. Zij verklaarde, dat na een kort gesprek de bezoeker uit zijn jaszak een zoo goed als nieuw hroodzaairmr-s van ongeveer 35 c.M lenglo te voorschijn had gehaald. Dit mes mot rood gelakt heit, was blijkbaar pas ge kocht. Daarmee heett hij de vrouw een snede over den hals toegebracht en vervol gons het bebloede mes op tafel gesmeten. Vervolgens had de man de vlucht genomen. De vrouw gaf het volgende signalement van den bezoeker op: lengte ongeveer 1.75 M flink postuur, rond glad geschoren gezicht, donkergrijs geruite pet. De man droeg een donkerbruine overjas. Voorts droeg hij een donker colhertcostuum cn maakte den in druk iemand uit de volksklasse te zijn. Buren verklaarden een man op en neer (e hebben zien loopen, die een hoed droeg, doeii het slachtoffer houdt vol, dat de aan slagpleger eep pet op had, AUTO IN IIET WINSCHOTERDIEP Drie personen om het leven gekomen Een ontzettend auto-ongeluk, dat aan drie menschen het leven hoeft gekost, heeft Maandagmiddag plaats gehad aan liet Wlnschoterdiep tüs schen Groningen en Iloogezand. Om half drie naderde op de smalle ver keersweg, die langs Dot kanaal loopt, uit de richting Groningen een personenauto, waarin een familie, bestaande uit vier per st ren, uit Ferwerd (Friesland) was gezeten welke op weg was naar een verlovingsfeest te Winschoten. Ter hoogte van de werf van de firma F, J. Smit te Westerhroek onder de gemeente Iloogezand, is de auto, die met een snolheid reed van ongeveer 40 K.M., vermoedelijk door het springen van een voorband, over de kop geslagen en m liet Winsclioterdiep terecht gekomen. Onmiddellijk snelden van alle kanten om wonenden, voorbijgangers en passecrende automobilisten toe. Ock een schipper roeide met een bootje dadelijk naar de plaats waar de wagen in de diepte was verdwnen. In de wagen bevonden zich de 35-ja- rige heer G. Meester, postdirecteur te Ferwerd (Fr.), diens eclitgenoote en zijn ouders, de omstreeks 60-jarige heer en mevr, .1, Meester, eveneens uit Ferwerd. Men was op weg naar de familie H. Repko, horlogier to Win schoten, wiens dochter zich had ver loofd met den jongsten zoon van den heer J. Meester, welke verloving zou worden gevierd. De jonge vrouw van den heer G. Meester, die chauffeerde, had, terwijl de auto de berm at reed, de tegen woordigheid van geest het portier open te gooien en uit de wagen te springen, zich aldus in veiligheid stel lende. De overige drie personen kon den echter niet meer uit de auto ko men en zijn jammerlijk verdronken. Want ondanks iiet feit, dat van alle zijden hulp kwam opdagen, slaagde men er niet eerder dan na twintig mi nuten in de drenkelingen uit het water te halen. De levensgeesten waren toen geweken. De lijken werden in een arbeiderswoning in de nabijheid binnengebracht, waarde dok toren B. de Jong uit iloogezand en Fokkens uit Schermer werden ontboden. Ook de bur gemeester van Iloogezand, de heer D. Bar- tels, was spoedig ter plaatse. Hot stoffelijk overschot van de slachtof fers is Maandagavond naar het lijkenhuisje te Hoogezand overgebracht. Omtrent de oorzank van het ongeluk is nog niets mot zekerheid te zeggen. Het is ook mogelijk, dat er geen band is gespron gen, doch dat de wagen door te ver naar rechts uitwijken in het water is gereden. Wat liet eerste betreft, dit zal eerst kunnen worden vastgesteld als de wagen op het dro ge is gebracht. Op eenige afshand van de auto met de famWio Meester volgde nog een andere za gen met familieleden, die hevig ontsteld waren bij het vernemen van het vreeselijke ongeluk. Overreden en gedood Op onbewaakte overweg. Woensdagmorgen omstreeks 10 uur i- liet 13-jarig meisje H. E Alders, uit Hillegom, toen zij per fiets boodschappen ging doen, op den onbewaakten overweg „Nieuwe Weg" door den juist passeerendon D trein uit Parijs gegrepen en enkele tientallen meters meegesleurd. Het slachtoffer was onmiddel lijk dood. Het lijkje werd onherkenbaar ver minkt aan den kant van de spoorbaan ge vonden. De machinist van den trein schijnt van liet ongeval niets gemerkt te hebben, doch niet lang daarna bemerkte hij, dat de remmen niet op de gewone wijze werkten. Met eenige vertraging is de D-irein te Am sterdam aangekomen. Hier kon worden ge constateerd, dat liet niet normaal fucntiou- neeren van de remmen voorbij Hillegom aan het ongeval te wijten moet zijn geweest Omwonenden hebben het lijkje van liet meisje op de spoorbaan gevonden en nadat tie politie van Hillegom gewaarschuwd ivas, werd het stoffelijk overschot naar hot St. Joscpligesticht aldaar overgebracht. Tragische brand te Hilversum Vrouw om bet leven gekomen. Te Hilversum ontstond brand in een garage van een perceel aan de Jolian Ge- radtsweg aldaar, bewoond door Ir J. van Berg. De 3U-jarige eclitgenoote van den hoer van B. was in deze garage bezig met liet wasschen van eenige kleedingstukken in waschbenzine. Vermoedelijk heeft zij daarbij een lucifer aangestoken om een petroleuin- brander te ontsteken, waarbij de ben zine heeft vlam gevat. In minder dan geen tijd deelde liet vuur zich meJa aan de kleeren van mevr. van B. en aan eenige voorwerpen, die in do ga rage stonden. Mevr. van B. heeft niet meer uit de garage kunnen ontkomen. Toen Ir. van B. den brand zag, heeft hij onmiddellijk mot een tuinslang op de waterleiding water gegeven en met behulp van eenige buren slaagde hij erin zijn vrouw naar buiten te bren gen. Het bleek toen, dat het slacht offer er zeer ernstig aan toe was. Dr. Planten van den Geneeskundigen Dienst verleende de eerste hulp en deed liet slachtoffer opnemen in het Diaconessonhuis waar mevr. B. spoedig is overleden. l)c brand was door de brandweer spoedig go- blus cht. Noodlottig ongeval te Den Haag Meisje door auto aangereden en gedood "Vrijdagmiddag ongeveer 5 uur is op de Sportlaan een meisje door een auto zoodanig aangeden. dat het aan de ge volgen van deze aanrijding is over leden. Het slachtoffer bleek te zijn de 21-jarige mej. A. I., wonende v. Boetzelaerlaan. Mej. I. stond, terwijl zo op haar fiets zat, slil tegen den trottoirrand en praatte met vriendinnen. Ze verloor daarbij lief even wicht. Ze viel toen op den rijweg, terwijl juist een personenauto, bestuurd door den 25-jarigen J. C. B. uit de Ilulsthorststraat. aankwam. Hot meisje viel vlak voor de auto, die niet meer stoppen kon en haar overreed. In hoogst ernstigen toestand werd hei slachtoffer naar het Roodo Kruis Zieken huis vervoerd, waar zij spoedig na aan komst aan schedelbreuk overleed. Don bestuurder van de aulo trert. naar het oordeel van alle ooggetuigen, niet de minste schuld. Moordaanslag met een auto Dronken chaufleur wilde agent kraken Trots de aanhoudende propaganda: „Bij snelverkeer geen alcohol" komt het toch nog al eens voor, dat dronken lieden liet wagen, achter het autostuur plaats te nemen, met vaak een aanrij ding of nog erger als gevolg. Wat zich echter ditmaal in de Residentie heeft afgespeeld loopt lieelcmaal de spuilga- ten uit, In den nacht van Zondag op Maandag namelijk zag een surveilleerende agent van politie op den Wagonaarwcg een auto rij den, welke geen verlichting voerde. De agent gaf teeken om te stoppen, waaraan de be stuurder echter geen gevolg gaf en de agent kon dan ook slechts door snel terzijde te springen een aanrijding voorkomen. De agent achtervolgde met zijn rijwiel de auto en slaagde er in ter hoogte van den Cremer- weg, deze in te halen. Daarop trachtte de autobestuurder den agent tüsschen de auto en het trottoir klem te rijden, waardoor do agent kwam te vallen en een snijwon- üe aan de rechterknie kreeg. Ook iijn rijwiel werd vernield, waardoor hij de achtervolging moest opgeven. Echter had hij het nummer van de auto opgenomen en gaf dit onmiddellijk door, met liet gevolg, dat even later in de Har- dtenhoekstraat deze auto, bestuurd door -ten onder drankinvloed verkeerenden 25-iarigen motorhandelaar H. J. C. S., wonende in de Harstenhoekstraat, kon worden aangehou den. Hij werd ter ontnuchtering aan iict bureau Gevers Deynootweg in bewaring ge steld, waarna hij naar het Hoofdbureau van Politie is overgebracht. De gewonde agent kon zijn dienst niet meer vervolgen en heeft zich onder genees kundige behandeling moeten stellen. Contra S. zal proces-verbaal worden ojv gemaakt terzake van poging tot doodslag c.Q. poging tot zware mishandeling. FELLE BOERDERIJBRAND TE STRIJEX Een veestapel in vlammen Men meldt ons uit Mookhoek in de gemeen te Strijen: Zondagvoormiddag, omstreeks kwart over 11 brandde door onbekende oorzaak de boer derij van den landbouwer P. v, d. Berg aan den Sehenkeldijk geheel af. Vijftien melkkoeien, zeven werkpaarden, een veulen en een hond kwamen in de vlam men om. De landbouwer was met zijn vrouw en twee dochtertjes naar de kerk te 's-Gra- vendeel. Op de boerderij was dien morgen niemand aanwezig. DE KOEKOEK GEHOORD We lezen in „De Rotterdammer"; De koekoek is weer gehoord. Een lezer uit Maasland is de eerste die ons bericht zendt. Hy vernam deze lentebode op 22 April des morgens om half vijf. Wie vroeg opstaa'; hoort dus nog eens wat goeds. Een lezer uit Alblasserdam heeft op 23 April de koekoek gehoord niet alleen maar hem ook van vlakbij gezien. Dat was om 8 uur in de morgen. EEN BURGEMEESTER BEDREIGD. Te St. Anna Parochie (Fr.) had (ie 50-jarige werkman C. II. per deurwaarders- exploit de huur van zijn woning door de woningstichting opgezegd gekregen wegens huurschuld, li. is daarover prikkelbaar ge worden en op den morgen van den Tweeden Paaschdag sprak hij hierover een bestuurslid van de stichting aan. Blijkbaar was R. niet tevreden gesteld, want hij ging naar de woning van den burgemeester, den heer I. Poppinga, na vooraf dreigementen te heb ben geuit aan diens adres. De burgemeester maakt echter geen deel van het bestuur uit, R. zette de fiets op het bruggetje voor de burgemeesterswoning en ging naar de deur waaraan hij rammelde. De burgemeester deed persoonlijk open en hoorde, dat R. hem wensrhte te spreken, waarbij den laatste ge last werd, zich van het erf te verwijderen Dit bevel werd echter niet opgevolgd. Inte gendeel, R. haalde een gummistok voor den dag en nam een dreigende houding aan. De burgemeester evenwel greep de opgeheven hand met het gevaarlijke wapen en ontwrong dit aan R. Daarna ontstond een worsteling, waarby R. op den grond werd geworpen. De burgemeester verwijderde R. van het erf, waarbij de aanvaller weer op den grond viel en door den burgemeester met de knie op de borst in bedwang werd gehouden. Mevr. Poppinga had inmiddels de buren gehaald en met behulp van dezen is R., die intusschen tot kalmte was gekomen, naar de marechaus seekazerne gebracht. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. DOODELIJK MIJNONGELUK Te Heerlen is de houwer H. Geris van een laadplaats in de staatsmijn Emma op 325 M, diepte gelegen, in een schacht gevallen en verongelukt. Geriis was 38 jaar oud, gehuwd en -vader van een kind. Hy was woonachtig' te Amsten- rade, IN EEN PUT VERDRONKEN. Te Hoek (Z.) is het 8-jarig dochtertje van de familie N., toen zij een flescbje water wilde vullen uit een put in de nabijheid van de kerk, daarbij in de put gevallen en jam merlijk verdronken. DOODELIJK ONGEVAL Het slachtdier vader van dertien kinderen Uit St. Oedenrode wordt gemeld: Maandagavond is op den weg St. Oeden- rode-Schijndel, ter hoogte van eerstgenoemde gemeente, de op de fiets gezeten F. van Brengst, klompenmaker te Schijndel, door een auto aangereden. Van B. werd tegen den grond geslingerd en was bijna op slag dood Het slachtoffer was gehuwd en vader vaa dertien kinderen. In de auto, die terugkeerde van wieler wedstrijden ie Hilversum, waren zes wielrij ders gezeten. De politie, die de auto in be slag heeft genomen, stelt een onderzoek in Doodelijke auto-ongelukken Te Den Haag is op de Sportlaan een meisje door een auto zoodanig aangereden, dat het aan de gevolgen van deze aanrijding is over leden. Te Haamstede had de 21-jarige motor rijder M. Krijger het ongeluk met een groote vaart in een langs den weg loopende sloot te rijden. Ongeveer 10 minuten nadat het onge luk had plaats gehad, werd hy pas gevonden. Met een zware hersenschudding en diepe vleeschwonden aan de beenen en armen, werd het slachtoffer naar zijn woning vervoerd. Vermoedelijk heeft hij met te groote vaart gereden, terwijl de weg daar ter plaatse een flauwe bocht vertoont. Onder Dorst (N.-Br.) slipte een auto uit Eindhoven, waarin zes personen waren geze ten, en reed in volle vaart tegen een boom waarby de wagen aan een zijde totaal werd ingedrukt. Van de zes inzittenden werd mevr. G. uit Eindhoven zwaar aan het hoofd ge wond. tengevolge van het breken der ruiten kregen de oierige personen snywonden aan hoofd en handen. Ze werden per taxi naar Eindhoven teruggebracht. Doimc Egberts fcehtr frïesche ric.e»en-8aii en BAAi-Tabak. Melange van rijpe rabdKKcn. BUITENLAND Ongeveer 3000 dooden Onbeschrijfelijke paniek Een ontzettende ramp heelt in den vroegen morgen van Zondag het Wes telijk gedeelte van het prachtige Ja- pansche eiland Formosa getroffen. Een aardbeving heeft in weinige se conden over een gebied van ongeveer 5000 vierkante kilometers een onbe schrijflijke verwoesting aangericht. In de verschillende berichten die daaromtrent zijn verzonden loopen de aantallen dooden en gewonden en ver woeste huizen nogal uiteen. Uit Tsjinsjikoe werd gisteren ge meld, dat er 'n 't geheel 3003 dooden waren en 8661 gewonden, terwijl 11.655 huizen zijn verwoest en 16.359 bescha digd. Opgaven der politie spreken van 2750 dooden, 5346 zwaargewonden, 76S lichtgewonden, 3 vermisten, 7165 ver nielde huizen en 17.257 beschadigd# huizen. In een mededeeling van den gouver neur van Formosa wordt de schade van huizen en gebouwen geschat op zes millioen yen, die aan spoorwegen, bruggen en wegen op vier millioen. De natuurramp veroorzaakte een onbe schrijfelijke paniek, die nog v erergerd werd doordat alom brand ontstond. De stad Taiko aan de Noordwestkust is bijna geheel verwoest. De spoorwegen ju het Noordwestelijk deel van het eiland zijn verwrongen en gelijken op reusachtige slan gen. Talrijke tunnels zijn ingestort, aider# zijn geheel versperd, Uit Taihokoe (Formosa): Volgens de laat ste officieele mededeelingen zijn bij de aard beving 3152 personen om het leven gekomen en 9991 gewond. Bijna 25.000 huizen hebben schade geleden. De schade wordt geraamd o]) 60 millioen yen. De keizer heeft een specialen vertegen woordiger gezonden om leiding te geven bij de hulpmaatregelen. In bet afgelegen Tsjewan-gebergte heeft de aardbeving ook verschrikkelijk gewoed Van de expedities, die daarheen zijn gegaan, zijn nog slechts per postduif verzonden be richten ontvangen, daar alle andere ver bindingsmiddelen vernietigd zijn. In Taihokoe is de bevolking onder leiding van de militairen reeds begonnen met den heropbouw. Ruim 11.500 huizen, bestemd voor woning van 20.000 menschen, moeten herbouwd worden. Naar het agentschap „Nippon Dempo" meldt zijn in de omgeving van Kori, waai* zich het epicentrum van de aardbeving be vond, alle spoordijken geheel vernield. De tunnels zijn ingestort en door reusachtige puinhoopen geblokkeerd. TOKIO, 24 April. Het opruimingswerk op het geteisterde eiland Formosa is krachtig aangepakt en gisteren tegen den middag waren de meeste lijken uit de puinhoopen gehaald en was op het geheele eiland da eerste hulp aan de gewonden verleend. Volgens de te Tokio officieel ontvangen rapporten van Formosa bedroeg liet aantal dooden 3185, het aantal zwaar gewonden 9215. Het aantal vernielde huizen bleek 15292 te bedragen, het aantal gedeeltelijk vernielde huizen 15457, het aantal bescha digde huizen 7816. Officieel rapport over het aantal slachtoffers en de aangerichte schade. Uit Tokio: Volgens een officieel rapport inzake de gevolgen van de aardbeving op Formosa bedraagt het aantal dooden i'185, het aantal gewonden 10.630, van wie 9215 ernstig, terwijl 0 personen vermist worden. Verder zijn 15.292 woonhuizen geheel ver nield, 15.457 slechis gedeeltelijk en 7S1G hui zen zijn beschadigd. Het wilde-kinderen vraagstuk te Moskou De ouders worden nu opgezocht en bekeurd Het gemeentebestuur van Moskou maakt bekend, dat maatregelen getroffen zullen worden tegen de kinderen, die de stad on veilig maken. Alleen in do laatste, weken van Maart zijn ruim duizend kinderen aan gehouden, die op de treinen en andere ge meentelijke verkeersmiddelen van het ecne stadsdeel naar het andere rijden en zich ■ondier de bruggen ophouden. In de meeste 'gevallen kon uitgemaakt worden, wie de ouders van deze kinderen waren. Zij heb ben een strenge vermaning gekregen. In denzelfden lijd zijn te Moskou in niet minder dan 11.315 gevallen ouders door de ■politie bekeurd wegens nalatig toezicht op ■de kinderen en wegens verschillende over tredingen. door hun kinderen begaan. Een dee] der zwervende kinderen moest in ge meentelijke kindertehuizen worden onder gebracht, daar zij niets van hun ouders af wisten.

Maas- en Scheldebode | 1935 | | pagina 5