f 9 Wi S Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden IN HOC SIGNO VINCES 1935 ZATERDAG 13 APRIL 1935 HT in ;én 50E JAARGANG N°. 4187 DE BOSKOOPSCHE BLOEMENTENTOONSTELLING GOERINGS VORSTELIJKE HUWELIJKSFEESTEN Prima van smaak Stevig in de mond Wordi niet glad Lang houdbaar DE MISDADIGE JEUGD IN RUSLAND et mo at ook loeten et, wij r keus orjaar genot, ledige antels, m van aar te U zult J ziet, •ij ons Idens. 1935.' 1 H icties rol. ii~ nant wat L)ezfc Courant verschijut eiken WUKNSUAU en Z A 1 e, K IJ A U. ABONNEMENTS PRIJS per drie maanden franco per post t 0.90 bfl vooruitbetaling. BUITENLAND tuj vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CEN'l. Uitgave N.V. DKUKKEK1J EN Ullt.EVEKIJ v.h. W. BOEKHOVEN 4i ZONEN. SOMMELSDIJK lel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Ad» ertenlien worden ingewacht tot Dinsdag en VrndagiiiorgeD 8 uur. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. ONZE TOOGDAG f, Een schitterend mooie vergadering heb ben wij, door de goede hand onzes Gods over ons, mogen hebben. Het was vol, mudvol, in de zondagsschool. >Vij die reeds enkele jaren meeloopen in 'de politiek, herinneren ons nog de partij dagen van vroeger, warin de oude heer l)e Wilde en anderen voor ons optraden. Wat een eendracht en enthousiasme heersclite daar. Maar deze vergadering was heusch niet minder dan de vergaderingen van vroe ger. Het was een genot, een bad in do begin selen, om onze Schouten te hooren, het kloeke mannelijke woord, getuigend en Vrucht van een onwankelbaar geloof in onze A.R. beginselen, sloeg in bij de ver gadering. Ook onze lijstaanvoerder de heer J. C. Diepenhorst maakte nu in ruimeren zin kennis met ons Flakkeesche volk. Zijn woord is ons borg dat hij een uitmuntend vertegenwoordiger in de Staten is. Prin cipieel was zijn woord. Jammer was het dat hij zich om des tijds wil moest bekorten. En Ds. Fokkema tjeeft betoond, dat hij als een trouwe zoon der Ned. Herv. Kerk, het Gereformeerd beginsel uit wil dragen in het Volle rijke leven. Als trouw Calvinist schaalt hij zich met eer in de rij der A.R. propagan disten. Het was ons goed deze enthousiaste ver gadering bij te wonen, wij zijn gesterkt in onze overtuiging, dat de A.R. partij het eenige goede beginsel belijdt, hetwelk zoo het slechts in getrouwheid door ons beleefd en uitgedragen wordt, ons volk tot rijken zegen kan zijn. Zij is de partij welke steeds de strijd voert voor het Gezag en de ware geestelijke vrij heid. Wat een rijkdom bezitten wij in ons be ginsel; vooral in deze beginsellooze tijd springt dat zoo scherp in 't oog. Zij is de partij welke het geestelijke steeds voorop plaatst. Die rijkdom moeten wij uitdragen in het leven. Schoon was het, uit de mond onzer voor mannen deze belijdenis voor dezen tijd te hooren toelichten. La<i.t de vrucht dezer vergadering nu zijn, 'dat wij ons in getrouwheid, met nog meer lust en liefde, in volle overgave des geloofs, geven aan den geestelijken kamp. .Opdat wij een zoutend zout en een lich tend licht mogen zijn. Vooral in deze dagen is het plicht, dat wij Ons geven aan de zaak onzes Gods, op het staatkundig terrein des levens. SAAMBINDING In onze propaganda moeten wij juist zoe ken naar punten van overeenstemming en daaruit gaan spreken. Er zijn genoeg punten van verschil, eigen lijk veel te veel, welke de belijders van een zelfde belijdenis, van elkander vervreemden, Kleine oorzalten zijn het soms, welke een scheiding maken. Dat mag echter onder ons zoo niet zijn. Wij moeten zelf zoo beslist mogelijk in onze belijdenis zijn, maar ook verdraag zaam. Wij moeten niet schipperen of plooien, maar toch moeten wij in staat zijn de zwakheid der anderen te verdragen. Als wij zelf het onwankelbaar geloof in onze beginselen mogen bezitten, als wij leven uit dien rijken schat, zal dat vanzelf ons leven verrijken en bezielen. Dan zal dat ons echter niet hoogmoedig maken, doch ons veeleer uitdrijven om an deren te overtuigen van de kracht onzer beginselen. Het is nu toch wel de tijd, dat alle belij ders zich hecht aaneen sluiten, opdat wij een sterk gemeenschappelijk front kunnen vormen tegen de aanrukkende revolutio naire partijen. M Verdraagzaam zijn en daardoor saambin ding nastreven moet ons doel zijn, wij kun nen ons de weelde niet veroorloven van het gescheiden optrekken. Daarom moet onze propaganda gedreven worden door mannen met warme harten, waarin de gloed der liefde onzer beginselen brandt, die echter met een koel hoofd, die beginselen op de publieke markt des levens, verdedigen en propageeren. „Het Groene Kruis" te Nieuwe-Tonge De algemeene vergadering van de afd. Nieuwe Tonge en omstreken der Z.H. Ver. Het Groene Kruis" weid dezer dagen ge houden. Aanwezig 57 leden. De voorz., Dr. P. J. de Man, heet de aan wezigen hartelijk welkom. In zijn openings woord wijst hij in het bijzonder op de betee- kenis welke de crisis voor de tuberculose heeft. Teekenen wijzen ca' reeds op, dat plaat selijk de tuberculose terrein gaat winnen. In den strijd tegen deze volksziekte doet hij nogmaals een beroep op de aanwezigen door de verjaardagbus naar vermogen zooveel mo gelijk te gedenken! Vervolgens leest de secretaris de notulen voor van de algemeene najaarsvergadering 1934, welke onveranderd worden goedge keurd. Daarna gaat de secretaris over tot het uit brengen van het jaarverslag over 193-4. .Van dit verslag outleenen wij in de eerste plaats het vertrek van Dr. C. van Gelder. Met woor den van hooge waardeering wordt zijn werk in het belang van het Groene Kruis herdacht. Het aantal leden verminderde tot 31 Dec. '34 met zes, het bedroeg dien datum 340. Voor de oplberging van de nieuwe ligitent kreeg de afd. de beschikking over de garage van het Wijkgebouw. 195 artikelen werden uitgeleend. In 't bijzonder de kleine artikelen worden nogal traag teruggbraoht. Wat de t b c.-bestrijding betreft: 8 gezinnen met 8 patiënten stonden onder toezicht (in middels reeds vermeerderd). Voor de verple ging en het toezicht legde de zuster 454 be zoeken af. Uitzending van patiënten naar sa natoria of gezondheidskolonies had niet plaats. Zuigelingenzorg: totaal 30 zuigelingen wer den voor 't eerst ingeschreven. De opkomst ter controle mag bevredigend worden ge noemd. De cursus Eerste Hulp bij Ongelukken mocht zich in een getrouwe opkomst verheu gen. 19 van de 24 deelnemers toonden vol doende onderlegd te zijn de herhalingscursus te volgen. Aan de financiën van de onderafd. Steun bij Ziekenhuisverpleging werden dergelijke eisohen gesteld, dat het bestuur zich tot zijn leedwezen gedwongen zag een voorstel tot contributieverhooging te doen. Door de alge meene vergadering werd na uitvoerige dis cussies dit voorstel aangenomen. Moge de S.R.Z. in staat blijven haar zegenrijk werk op onbekrompen wijze te blijven doen! Het aantal bezoeken door de wijkverpleeg ster in 1934 afgelegd bedroeg 4633. De Zustei verrichtte haar werk tot voile tevredenheid Kasverantwoording 1934. Financieel ge deelte. Algemeencn dienst: het batig saldo over 1933 bedroeg f 211.45. Ontvangsten en uitgaven totaal f 1271.52. b Afdeeling tuber culosebestrijding. Nadeelig saldo 1934 f 279.32. Ontvangsten en uitgaven totaal f 694.75. c Afd zuigelingenbescherming. Batig saldo 1934 f 5.30. Ontvangsten en uitgaven totaal 6.98. De vergadering keurde een en ander goed. Begrooting 1935 Algem. dienst. Ontvang sten en uitgaven toiaal f 975.43. b Tubercu losebestrijding. Ontvangsten en uitgaven f 1005.42. c Zuigelingenbescherming. Ontvang sten en uitgaven in totaal f 104.70. Nadat de voorzitter eenige vragen uit de vergadering had beantwoord, werd ook de begrooting goedgekeurd. Bij de rondvraag vroeg niemand het woord. In zijn slotwoord deed de voorzitter een beroep op de offervaardigheid der leden bij de straks te houden Emmabloem-collecte, zegt dank aan ieder die zich het afgeloopen jaar verdienstelijk had gemaakt voor 't vereni gingsleven; bracht de dank over van de af deeling aan de plaatselijke Boerenleenbank die de tuberculosebestrijding voor 1935 met f 25 subsidieerde, om daarna met een woord van waardeering voor de aangename toon, waarin deze vergadering had plaats gehad, tot sluiting over te gaan. Minister Colijn Heeft het ziekenhuis verlaten Br H. Colijn heeft Dinsdag het zieken huis hersteld verlaten. Tot Paschen zal hij nog rust houden. Het bezuinigingsontwerp Indiening zal enkele weken op zich laten wachten! Naar wij u nemen, is het advies van den Raad v.i,. State over het algemeen be zuiniging- "I\\it|, in den Ministerraad van gister in Lel6 :ng geweest. Er komen in dit advies echter enkele be schouwingen van principieelen aard voor, die nog nadere overweging vereischen zoo dat vermoedelijk in den loop van de vol gende weak 'n (v eede Ministerraad hieraan zal worden gewijd. In ver! in 1 uirl l-et een en ander zal de indiening win hot i ntwerp nog wel een tweetal weken up zich laten wachten. Iets ongekend schoons Hoewel we op het gebied van bloemen tentoonstellingen wel ecnigszins verwend zijn, moeten we getuig-m. na ons bezoek aan de tentoonstelling te Boskoop, Woensdag bij de opening, dat wc nog nimmer zoo iets schoons hebben gezien. Dat de Boskoopers lot groote dingen in staat zijn op het gebied van de kweekkuns:. we wisten het reeds lang. Dat de Bosko.i pers heel wat mans /.tjn in het arrangeeren van hun kweekproducten, we hebben hu vele malen reeds opgemerkt. Dat ze tot zóó iets in staat waren, als wat ze thans hebben gepresteerd, we hadden het, hoe hoog onze dunk ook was, daarin gesterkt door jarenlang nauw contact mei hen, niet kunnen vermoeden. Wat de stille werker, de aanlegger,, de heer H. W. E. Struve tot stand heeft ge bracht grenst aan het ongelooflijke. Men spreekt wel eens van sprookjesach tig, men mag graag het woord feëriek ge bruiken, als men het over een bloementen toonstelling heeft Dat zijn holle frasen woorden, bij de realiteit in het tentoonstel lingsgebouvv te Boskoop. Wat Struve hier tot stand bracht in het aanleggen is iets buitengewoons, wat de kweekers voor moois Kweekten is zeldzaam Dat moet men zien. Daar gaat niets af, dat moet bezichtigd worden, want dat valt niet te beschrijven. Daar wagen wc ons niet aan. Dat zou een wanklank worden, evenals het weergeven van de velschillende speeches bij de ope ningsplechtigheden. Al betreuren we het, dat tegelijk met Heemstede deze tentoonstelling wordt ge houden, de herhaalde verontschuldigingen van den voorzitter op de porsonferemies en op den openingsdag ten spijt juist dat herhalen is bewijs te meer, dat het ook bu anderen gevoeld wordt niet in de haak te zyn nu deze er eenmaal is in al deze schoonheid, zeggen we: vergeet vooral niet, als ge eens iets heel moois wilt zien, naai Boskoop tc gaan vóór 24 April, en zie wat de Boskoopers in het algemeen en de heer II. W. E. Struve in het bijzonder vermogen. Zonder eenige humbug zeggen we: Ge zult versteld staan. Wegens stormschade Donderdag gesloten De bloemententoonstelling te Boskoop was Donderdag gesloten. Des nachts was tengevolge van den storm het groote zeil, dat het tentoon stellingsgebouw bedekt, losgeslagen. Het zeil had belangrijke schade gekregen, zoodat het noodzakelijk was de tentoonstelling dien dag gesloten te houden. Bestrijding van cumulatie Ontwerp bij den Raad van State Het regeeringsontwerp ter bestrijding van de cumulatie is thans in behandeling bij den Raad van State. De eerste geïnterneerden Naar Honswijk! Dinsdag zijn zeven van de in het Huis van Bewaring te Amsterdam opgesloten Duitsche communistische emigranten per auto overgebracht naar het fort Honswijk. dat als concentratiekamp is ingericht. De verboden verkiezingsplaat Mr. G. A. Boon heeft aan den Minister van Binnenlandsche Zaken gevraagd, waarom de Amsterdamsche verkiezingsplaat van den Vrijheidsbond, waarop de voorstel ling van een concentratiekamp voorkomt, verboden is. Is de Minister niet van meening, zoo wordt verder gevraagd, dat hoezeer het gewenscht is, dat de internationale goede zeden door Nederland steeds worden hooggehouden, een dergelijk toegeven aan overgevoeligheden hoogst bedenkelijk is en is de Minister be reid alsnog aan het hoofd der Amsterdam sche politie te berichten, dat tegen het we der aanbrengen dier verkiezingsplaten bij hem geen bezwaar bestaat?. BUITEN LAM) Geweldige belangstelling en groot enthousiasme Togen 10 uur reeds waren Woensdag dui zenden op de boen, om getuige le zijn van de aubade, die Goering ter gelegenheid van zijn huwelijK werd gebracht. Later concentreerde zich een geweldige belangstelling voor het raadhuis, dat geheel was versierd, n Groote hakenkruisvlag was gehesrhen en de stoepen waren met zwart en rood fluweel belegd en met bloemen ver sierd. Voor de zaal, waarin de echtverbin tenis zou geschieden, stonden vier herauten opgesteld in middeleeuwsche kleedij met het wapen van de stad Berlijn Tegen half twaalf verscheen de Oberbiirgerineister llr Sahm, terwijl weldra ook Hitier verscheen die het corps veidjagers voor het stadhuis inspecteerde. Ongeveer tegelijkertijd verliet Goering, vergezeld van een drietal hooge ambtenaren on zijn adjudant zijn ambtswoning in de Leipzigerstrasse en begaf zich via de Pots- damerstrasse naar de Bendlerstrasse, om Zijn bruid, F.mmj Sonnemann; van haarwo ning af te halen. Toen do bruid het huis verliet, vloog het eskader Riehthofen en an dero vliegtuigeskaders, die reeds den ge heolen ochtend boven de stad kruist *.n, laag over het huis. Luide toegejuicht door de menigte reed het bruidspaar naar ie rtitks kanselarij, waar Hitier werd afgehaald Voorafgegaan door de auto van Hitier, waar in zich o.a. ook de Rijksminister Keril ne vond, ging het door de Wilnemstrasse langs Unter den Linden door de nieuwe Königsstrasse naar het raadhuis, waar ue eerewacht het geweer presenteerde toen no stoet onder loid gejuich arriveerde. Hier werd het bruidspaar verwelkomd do.ir staatscommissaris Dr. Lippert en door bur gemposter Sahm. Nadat de plechtige inzegening van het huwelijk was geschied, hield Dr. Sahm etn korte toespraak en feliciteerden de aanwe sigen hot bruidspaar. Bij het verlaten ven het stadhuis werden zij wederom luide toe gejuicht. Daarna begaf alles zich van de omgeving van het stadhuis naar den Dom, waar 1. kerkelijke voltrekking van het huwelijk z .u plaats hebben. Verschillende troepen had den zich voor den Dom opgesteld met vlag gen en vaandels, terwijl in de kerk zelf een zee van vlaggen van allerlei forma.tos op gesteld waren. Het hoofdportaal van de Dom was geheel met groen versierd. Te een uur werden in de omgeving alle vlaggen geheschen en tegen half twee arriveerden de gasten, waarvan zeer velen in uniform en waaronder vele bekende figuren, die luide werden toegejuicht Enkele minuten voor tweeën klinken commando's, worden de geweren gepresenteerd en zet de inuzieic een marsch in. Adolf Hitler verschijnt in gezelschap van zijn adjudant. Even na twee uur klinken wederom com mando's en gaat een daverend gejuich op als minister Goering verschijnt in gezel schap van Olga Sonnemann, terwijl tegelij kertijd van den anderen kant de bruid arri veert, begeleid door staatssecretaris Koemei- Goering begroet zijn bruid voor de Dom en heiden betreden met hun gevolg het kerk gebouw, waar de kerkelijke plechtigheid plaats vindt, onder leiding van Rijksbis schop Muller. Deze hield een preek over 1 Cor. 13 1: „Al ware het dat ik de talen der menschen en der engelen sprak en de liefde niet had, zoo ware ik een klinkend metaal of luidende schel geworden". De gs meente zong o.a. „Groote God wij loven U" Bij het verlaten der kerk werd buiten „Deut-schland iibei alles" gespeeld. De on afzienbare menigte juichte het bruidspaar toe. Mevrouw tlo'ering dankte naar alle kanten. Goering bracht het militaire saluut. Hitier schudde Goering de hand en wenschte mevr. met een buiging geluk, al les onder onbeschrijfelijk gejuich der toe schouwers In het hotel Kaisershof werd voorts het pompeuse feestmaal gehouden. NEDERLANDSCH TANKSCHIP OPGEBRACHT. Door de Japansche vlootautoriteiten Uit Tokio: De Nederlandsche olietanker „•Juno", metende 2345 ton en gecharterd door een Britsche firma, is naar Tokio op gebracht voor het instellen van een juri disch onderzoek, aangezien het schip bij de Pescadore-eilanden in de versterkte zóne van Make was gevaren, zonder daartoe ver gunning te hebben, aldus melden berich ten uit Taihokoe op Formosa. De kapite.n van de „Juno" bracht te zijner verdediging naar voren, dat een taifoen het schip ge dwongen had beschutting te zoeken te Ma- ko, doch van andere zijde wordt er op ge wezen, dat de snelheid van den vind op dien tijd niet meer bedroeg dan zes meter per seconde. De „Juno" is sedert verleden jaar het vierde buitenlandsche schip dat in moeilijk heden geraakt met de vlootautoriteiten wegens ongeoorloofd binnenvaren van de versterkte zóne van Mako. Deskundigen roemen deze tabak als Geen gebruiker van pruimtabak verzuime met dit nieuwe pakje kennis te maken. 181 Terug naar de ouderzorg! Een geweldige stap. Uit Moskou wordt gemeld: In ver band met de publicatie van de nieuwe wet ter bestrijding van de misdaad onder jeugdige personen is door de be- trokken instantie 'n speciale zitting ge houden, waar besloten werd 'n beroep te richten tot de ouders om hun geheele zorg te wijden aan de opvoeding hun ner kinderen. In totaal bezoeken 15 millioen kinderen de school, waar zij niet alleen onderwijs, maar vaak ook verzorging ontvangen. Dit feit neemt echter niet de verantwoordelijkheid van de oudei's weg, in materieleen noch in moreelen zin, tegenover de kin deren. Wij vestigen de bijzondere aandacht op dit bericht uit Moskou. De bolsjewistische regeering heeft reeds op velerlei gebi ed haar practijk moeten veranderen en moeten fe- rugkeeren naar z.g. „kapitalistische" me thoden. Deze capitulatie voor den dwang der feiten is evenwel van zeer ingrijpends beteekenis, want ze houdt de erkenning in, dat de individualistische beschouwing in zake de opvoeding van het kind in het ge zin heeft gefaald en men te Moskou nu gaat inzien, dat ouders en kinderen bij elkaar behooren en de gemeenschap dus niet on gestraft de zorg voor het kind aan zijn ouders kan mtnemen. In den grond van de zaak wordt hiermee natuurlijk ook het sovjet-systeem van de „gelijkheid" van man en vrouw aangetast. Immers wanneer het gezin als noodwendig voor de opvoeding wordt erkend, kan men de gehuwde vrouw niet meer exploiteeren voor den „opbouw" van het bolsjewistische staatssysteem. De natuur druischt wel zeer klaarblijke lijk in tegen het sovjet-systeem, dat allerlei dwaze menschelijke bedenksels In de plaats van Goddelijke wetten trachtte te stellen. Ontzettende hagelstorm in Transvaal Vele dieren gedood. Groote verwoestingen Uit Pietersburg (Transvaal): Over het gt- bied tusschen de Zandrivier en de Njelel rivier heeft een hagelstorm gewoed, zooals men sinds menschenheugenis niet heeft meegemaakt Vele huizen -.verden totaal verwoest en al lerlei huishoudelijke voorwerpen, als potten en pannen en ook kleedingstukken werden over het veld verspreid. Vele vogels, springbokken en zelfs koe does (antilopen) en zebra's werden gedood. Toen de storm bedaard was, lag de hagel bijna een meter hoog. EEN VERSTOORDE BRUILOFT Uit Warschau: Gedurende een bruiloftsvie ring 'te Lodz, is een balcon, waarop zich het gezelschap bevond, van de derde verdieping neergestort, zoodat ook de balcons der beide lager ltogenije verdiepingen werden vernield. Een der bezoekers kwam om het leven, ter wijl vijftien personen, deels zwaar gewond, naar het ziekenhuis mocisten worden ge bracht. Het bruidspaar was slechts licht ge wond, „MAAS:'-NYMPHEN. SC HOON MA A KGENOEGEN Bij Jochems was het schoonmaak eest Dan ook weer aangevangen De tijd van 't jaar, waarin men denkt Aan verven en behangen. Maar, tusschen haakjesdenk nu niet Dat 'n schilder daar behangde: De man kon hoogstens leev'ren dat Wat Jochems vrouw verlangde En vervenDat kon ze zoo goed Als de bekwaamste kwaster Men zei, dal ze 't uit schrielheid deed Maar, zie je, dat was laster Ze verfde zelf, alleenig maar Omdat het dan gebeurde Als zij het wou! Niet wachten moest Wanneer een ander zeurde. De schoonmaak liep al op een end Nog duizend Liters water Voor „buiten-om-heen" en dan was 't Maar, weet je, dat kwam later klan- Eerst zou ze verven: het portaal De kast- en kelderdeuren De emmers, tobbe en de ton Kregen weer versche kleuren De ramen schilderde ze groen De stopverf wit, wat goed staat En last not least, 't appartement Waar 'n keizer zelfs te voet gaat. Ze verfde daar 't interieur En zónder „heil'ge-dagen" Besmeerde z' ook 't voorwerp, dat Ons, bij 't bezoek, moet dragen. Baas Jochems voelde 's avonds lust Even te eclipseeren Hij wist niets van de verfpartij Och arme, hij zou leeren Dat, wat z'n vrouw met pot en kwast Gemeend had te verdienen Ditmaal verdween voor terpetijn En opging aan benzine. (Nadruk verboden.) HAKATE. DE MOORD OP HORST WESSEL Medeplichtigen heden terechtgesteld BERLIJN, 10 April. Officieel wordt mede gedeeld, dat vanmorgen om zes uur in de staatsgevangenis Berlijn—Plötzensee, de op 3 Februari 1907 geboren Sally Epstein en de op 15 Juni 1901 geboren Hans Ziegler, die door de juryrechtbank te Berlijn ter dood waren veroordeeld, als medeplichtig aan de moord op de S A. Stormleider Horst Wes- sel. zijn terechtgesteld. Hitier heeft geen gebruik gemaakt van zijn recht tot gratieverleening. NOODWEER IN YUCATAN Trein uit de rails geworpen Naar uit Merida gemeld wordt, is het schiereiland Yucatan geteisterd door een he- vigen orkaan. Door den storm werd een per sonentrein uit de rails geworpen, zoodat de wagens omkantelden. Drie personen werden daarbij gedood en 20 gewond. In eenige minuien tijd. vernielde de orkaan de telefoon- en lirbtleidingen van Merida, ter wijl ernstige schade aan de huizen werd toe gebracht

Maas- en Scheldebode | 1935 | | pagina 1