Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden BLACKBO; IN HOC SIGNO VINCES ZATERDAG 6 APRIL 1935 50E JAARGANG N°. 4185 LIBERAAL OF...? GEMEENTERAAD VAN HERKINGEN N°2 Piet Pruim Peinst: GESAUSDE ZWARE PRUIMTABAK V»Ty BOERENLEENBANK TE DEN BOMMEL Liet „Uiver"-rapport bijna gereed Wordt het ook gepubliceerd? Dezt Courant verschijnt eiken W O hl N S IJ A li en Z A 1 u li 1) A G. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 1 0.U0 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bg vooruittietaling 8.50 per jaar. AFZONDERI.IJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V DRUKKERIJ EN Ulll.EVERIJ v.n. W. BOEKHOVEN ZONEN. SOMMEI.SDIJK lel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de 'Uitgevers. Adv erieiitien worden ingewacht tot Dinsdag en VrtJdagmorgen 8 uur. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen f 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Menigeen gëvoelt zich beleedigd als men hem „liberaal" noemt. „Liberaal" heelt zulk een afkeer in het hart ge werkt, dat de verontwaardiging gaande gemaakt wordt als gezegd wordt dat men met cle liberalen op goede voet staat. Maar.... wie deze personen, die zich uitgeven, „echt Christelijk" te zijn, in hun doen en laten gadeslaat, komt tot de overtuiging, dat zij het station „liberaal" lang gepasseerd zijn. Ze rei zen per sneltrein. En dan worden de tusschenliggende stations niet gelezen. Ze dutten in op het z.g. kussen „Chris telijk". We gelooven wel dat dezen nog op een candidaat van christelijke par tijen stemmen. Maar of het welbewust plaats heeft, betwijfelen wij! En we gelooven zelfs dat ze zich niet bewust zijn dat ze uitstappen station „Mos kou", zoodat Lenin, Wijnkoop of hoe men ze noemen wil, in den diepsten grond hun man is. Bij iedere partij zijn personen die uit gewoonte zich officieel voegen bij een bepaalde partij, doch dio zich geen rekenschap geven wat het zegt te behooren bij die bepaalde partij. De levenspraktijk wijst uit dat ze zich in het gewone leven het best zouden thuisgevoelen bij Moskou, hoewel ze zich nog meer beleedigd zouden gevoe len als men hen „communist" noemde, 't Is eene richting, die wil varen onder de christelijke vlag. Maar 't is het Christendom waarvan zij zelf het mid delpunt vormen. Ze spreken het soms onomwonden uit, dat de grond voor hun handelen in zich zelf wordt ge zocht. De objectieve grond „het Woord Gods" tellen ze niet. 't Is letterknech- terij. Het echte is wat „in hen wordt gevonden". En daar hebt ge het zuivere anarchisme. Ze leven naar het begin sel: zich zei ven met zich zei ven verge lijken (2 Cor. 10 12). Gevolg is, dat zij „Christelijk" noemen, hetgeen zij spre ken en doen.. Voor hun woord moet alles wijken of bukken. Grijpt dit niet plaats, op grond van hetgeen in hen wordt gevonden, zoo veroordeelen zij. Elke 'vastheid ont breekt. Ze zijn een gevaar. Want deze regel toegepast, sporen ze aan tot on dermijning van het wettig gezag, wer pen zij uit die niet naar hun zin spreekt en handelt. En of het onverhoord oor- deelen en veroordeelen plaats grijpt, dat geeft niet. Ze geven zich zeiven een „aflaat", en zingen het lied van Moskou uit volle borst mee. Maar zeg niet dat ze het met liberalen houden! Dan be leeft men wat. Ze zijn „Christelijk"!?) Maar schrikken voor praktijken van Moskou doen ze niet. Ze zijn immers „Christelijk". Waaraan in onze dagen groote be hoefte bestaat, is, dat het beginsel, dat rust op het Woord Gods, wordt onder wezen. De preekstoel is geen politieke spreekplaats. Maar op de preekstoel moet het echte bijbelsche, het Gerefor meerd beginsel n.l. buigen voor het Woord Gods duidelijk worden gehoord. En ook gehoord, zonder aanzien des persoons, opdat zij, die zich zeiven met zich zeiven meten en vergelijken, ont dekt worden, zoodat zulke personen niet als voorgangers en leidslieden worden erkend. Zij brengen de menigte in de armen en de macht van het anar chisme. Er kan een z.g. Christelijk be ginsel worden uitgedragen, waarover de vijand van God en Zijn Woord zicli van harte verblijdt, ja in de handen klapt, wijl de vijand gevoelt, dat dezul ken vroeg of laat het „Christeijke" vaarwel zullen zeggen, zoodat op revo lutie wordt aangestuurd. Maar, pas op, noem hen niet „met de liberalen onder één hoedje leven". Ze vinden het vree- selijk. Ze zijn te Christelijk, n.l. Chris telijk naar eigen idee. Niet Thorbecke nog minder Roomsch maarI Rotterdam. C. DIEMER. DE SCHOOL MET DEN BIJBEL II Toch naar de Zondagsschool cn Catechisatie! Iets nieuws is de Christelijke school niet. Zo is de oudste ontegenzeggelijk na de Hervorming. Dat mag telkens in herinnering gebracht worden. Bij onze propaganda voor die school on der vriend en kennis ontmoeten we vaak als tweede argument- „Wij zenden onze kinderen toch naar de Zondagsschool en Catechisatie ais zij grooter worden. Daat krijgen ze toch ook Christelijk onderwijs, en thuis hooren ze toch ook uit den Bijbel, is dat dan nietvoldoende, wel laat dan de Dominee eén uur of 2 uur meer catechisa tie geven". Iedere voorstander is voor dergelijke rede neenng wol eens gezet. Als die redeneermg goed was, dan zouden onze voortrekkers een ontzaglijke fout lie gaan hebben. Groote geldelijke offers hebben zij gebracht, uit allerlei rang cn stand. Jarenlang moesten zij toch zelf alles nela len voor het Christelijk onderwijs. Hun on derwijskrachten, hun scholen moesten zij zelf verzorgen en tevens moesten zij dooi belastingbetaling bijdragen in de kosten van de openbare school. En dat alles zou niet noodig geweest zijn, als uan de predikanten gevraagd was een paar uur moer catechisatie te geven! Zoo stond de zaak niet, en staat zij nog niet. Al zouden de gedoopte kinderen om ons daar ditmaal toe te beperken moei catechetisch onderwijs ontvangen, dan nog moeten we een Christelijke school voor hen zoeken. Immers al het andere, wat onze kinderen op school leeren, mogen ze nooit los zien van dien God, die hen schiep cn onderhield cn hen opeischt voor Zijn dienst. Zij mogen niets ios zien van God, omdat niets te scheiden is van Hem. Geen gewoon leervak is er op te noemen, waarin, als het gegeven wordt zooals het behoort, de naam van God gemist mag worden, en waarin niet gewezen moet worden op God-, almacht, Gods wijsheid en Gods liefde die Hij betoonen kan om Christus' werk wil. Wordt dat nagelaten, dan wordt de Heere er door onteerd op vreeselijke wijze en bo vendien wordt het kind daardoor van veel afgehouden, dat in zijn hart een zegenrijke werking wellicht zou kunnen uitoefenen. Kunnen we er nu wel zeker van zijn, da' op de openbare school bij elk vak gewezen wordt op die leerrijke deugden van God? Kunnen we er zeker van zijn dat b.v. bij de Vadcrlandsche geschiedenis op Gods ge nadige hulp aan land en volk wordt gewe zen? Mogen we vertrouwen dat de strijd, dio onze Protestantsche voorvaders tegen Spanje voerden, wordt voorgehouden als een worsteling, waarin het ging om gehoor zaamheid aan God en Christus, die zij weer hadden leeren kennen uit do in de Room sclie Kerk bijna zoek geraakte Bijbel? Er wordt echter op elke school meer on derwezen dan Vaderl. geschiedenis. Laat ons nog één vak nemen: plant- en dierkunde. Dat vak geeft heerlijk gelegenheid om hei. kind vol bewondering te doen staan voor Gods werken in het plantenleven. Ongezocht zou het uit den mond van den onderwijzer kunnen komen: zoo'n klein bloempje en zoo'n juweeltje van schoonheid. Wat hebben we tocli een groot cn machtig God hè jongens. Datzelfde vak plant- en dierkunde moet ook soms stil doen staan bij de wreedheid van de dieren onderling. Iloe kan het zien en hooren van die wreedheid een teere kin derziel beroeren. De vraag welt op: Zou God dan toch wel vol liefde zijn? Want Hij maakte toch alle dieren. Een sehoone gelegenheid om een kind dan te wijzen op de vreeselijkheid van het zon digen tegen God. Want daardoor is toch Gods vloek gekomen over mensch cn dier Er kan gelukkig ook gewezen op Christus, die die vloek gedragen heeft, waardoor eens het vrederijk voor de waar-geloovige zal aanbreken. Dan zal de wolf verkeeren met het lam, en de luijiaard zal bij den geiten bok nederliggen (Jes. 11). „Grijpt toch de kansen, door God U gege- J ven", dichtte eens iemand, Wat oen kansen om het jonge kinderhart te bewerken juist in tot hen zoo sterk spiv kende zaken! Kunnen we nu als Ouders verwachten, dat die kansen onder biddend opzien tot God op de openbare school benut worden' Kunnen we met grond hopen, dat zoo de floere in al Zijn werken de eero ontvangt, die Hij zoo waardig is te ontvangen? We zijn zeker uiet onbillijk, als wij zi-g gen: neen, neen. Zeer velen van hot personeel op o:o scholen getuigen toch openlijk doop woord cn daad. dat zij God niet belijden als de Bron van alles en als Ücngene, die wij a!= zijn schepselen hebben te gehoorzamen cn tn ecren, zooals Ilij ons in Zijn Woord zegt' En daardoor wordt alles zoo anders. Daardoor komt er in alles een heel andore geest, die doorstraalt in alle vakken en ook zelfs tot in den omgang met. de kinderen Het onderscheid tusschen een Clir. school cn een openbare school is niet uiteen oen verschil van meer Bijbelsch onderwijs, In alle leervakken gaat dat verschil door, zelfs iD de sfeer. Dat moeten we als christen-ouders zien en erkennen en er naar handelen. En het zou beter ziju, als dat ook van den kant van Openbaar onderwijs ronduit erkend werd. liet is een verschil in beginsel. En voor beginselen mag en moet men toch uitkomen Maar gelukkig, af en too begint die er kenning to-komen. We lazen toch onlangs in een blad, ui'- gegeven door voorstanders van openbaar onderwijs dit eerlijke gozegde: Het spreekt vanzelf, dat het verschil tus schen openbaar onderwijs en Christelijk ol R.K. onderwijs niet alleen zit in het bidden het lezen van geestelijke lioderen cn eenigo uren godsdienstonderwijs. Neen, de hoele leerstof moet van den Christel ijken of R.K. geest doordrongen zijn En wie mocht meencn, dat dit voor alle v a k k o n toch niet mogelijk is, vcrgisl zich zeer. En daarom is Zondagsschool en catechi salie voor kinderen van christe,n-ouders niet voldoende. We zouden hen veol onthouden, waarover wij eens vrecselijk berouw zouden hebben. HUISBEZOEK Onder de oude beproefde middelen welke vroeger in de. stembusstrijd gebruikt vver den, nam naast de schriftelijke propaganda het huisbezoek een eorste plaats in. Door den arbeid van het gesproken woord werd menig tegenstander gewonnen, menig weifelaar overtuigd. Avond aan avond trokken onze werkers er op uit, om ons A.R. beginsel, vaak ondoi moeilijke omstandigheden, te verdedigen oi toe te lichten. Veel misverstand werd er door dat sa menspreken uit den weg geruimd. Menschen welke iets voelden voor onzo beginselen, maar de uoodige vastheid of inzicht misten, werden overtuigd. Het was een tijd, waarin hard gewerkt werd om onze beginselen te propageeren, maar het was een sehoone tijd, want er ging ooit een groote opvoedende kracht van uit, zoodat door het, samensproken de be zoeker zelf veel dieper gefundeerd werd in de beginselen. Want om elke tegenwerping te weerleg gen, was noodig kennis dor beginselen, tact en menschenkennis werden in ruime mate het deel van ieder propagandist. Wil onze politieke actie weer het effect sorteeren dat noodig is dan zullen wij tol de oude beproefde methode van huisbezoek terug moeten keeren. Wij mogen ons volk niet loslaten, maar daartoe moeten wij heseffen, dat wij in dezen tijd niets mogen veronachtzamen. Velen zijn er welke het spoor hijster zijn, dagelijks worden de mensehen overstroomd met een vloed van leugenachtige voorstel lingen, waarvan de een al fantastischer is dan de ander. Daartegenover moeten wij naast de schrif telijke propaganda weer plaatsen het huis bezoek. Wij moeten weer gaan praten met de menschen, gaan praten over de groote gees telijke belangen welke ét 0p het spel staan. Mooie enthousiaste vergaderingen zijn goed en vaak onmisbaar, maar daar bereiken wil de massa niet meo De massa is alleen te bereiken, als onze mannen en vrouwen er weer op uit gaan trekken, om in de gezinnen te gaan spre ken over de schoonheid cn waarheid onzet A.R. beginselen. Het is vooral nu noodig. dat wij niet lan ger wachten, maar ons met volle kracht werpen op het huisbezoek. Nu is het de tijd. MAANDAG 8 APRIL Maandag 8 April hopen wij D.V tul groote voorrecht te genieten, dat een drietal van onze voormannen voor ons zal optreden De Hulpcentrale houdt een groote alge- méeno vergadering, waar als sprekers op zullen treden de hoeren J. Schouten. Vooi zitter van liet Centraal Comité en lid dei Tweede Kamer. J. C. Diepenhorst, lid der Prov. Staten, No. eén win onzo lijst, en Ds. J. l'okkema, Ned. Herv. predikant. Naai' zulk een uilgelezen drietal sprekers- zullen vele Antirevolutionairen willen ko men luisteren. Deze vergadering is bedoeld als een in strueercndS voor de a.s. verkiezingen. Vooral onze werkers verwachten wij daar. Tegenover de afbrekende en ondermijnen de critiek, zullen wij do positieve taak dei •A R- Partij hebben te stellen. Schouten spreekt ovor de algemeene. Die penhorst over dc Provinciale politiek, ter wijl Ds. l'okkema meer op do geestelijke achtergrond zal wijzen. Onzo mannen en vrouwen zullen in groote getale aanwezig zijn, om onderwezen te wor den, om hun roeping en plicht op het hart gebonden te worden. liet zal vol worden in de Zondagsschool. Wij zullen toonen, dat er nog pit zit in het A.R. volk; wij zullen toonen, dat we ei nog zijn en dut wij bereid zijn, om onder moeilijke omstandigheden, een otter te bren gen aan dc partij. Dal wij bereid zijn do geestelijke belijde nis uit te dragen in do wereld, om die we reld voor Christus to winnen. Onze Schouten is het bezoek aan die vei gadering alleen reeds waard. De Hulpcentrale heeft gezorgd voor flinke, eerste klas sprekers ieder zorgc nu op dit appèl present te zijn! Dinsdagmorgen kwam dn Raad dezer gemeente bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Visscher. Aanwezig alle leden. De VOORZITTER gaat voor in gebed, waarna de notulen van de vorige vorgade ring gelezen cn onveranderd goedgekeurd worden. Aan de orde zijn de ingekomen stukken. De gefneente Ooltgensplaat schrijft d-at tor lid van het bestuur van de drinkwater leiding is gekozen de heer van Es. Ged. Saten schrijven dat do politieveror dening is goedgekeurd. Ged. Staten zenden de verordening be treffende de salarissen van burgemeester en secretaris goedgekeurd terug. Herkingen is van de 2e naar de Se klasse gebracht. Goedgekeurd zijn enkele raadsbesluiten (huishuur van liet huis, geen openh. school, belegging enz.) Ingekomen is verslag en balans van dc Vereeniging tot verkrijging van onroerend goed voor landarbeiders. Ingekomen is proces-verbaal van kas en hoeken van den gem.-ontvanger. In kas was 1918.60. Het burg. armbestuur heeft een batig slot van 173.41. De vergoeding voor hot bijwonen van raadsvergaderingen is door Geul, Staten op 50 per jaar gesteld. Ingekomen is een verzoek van do Flaikk. Besturenbond om de werklooze arbeiders de nU'ibutie voor de S.B.Z. en dokters- fonds tc vergoeden. Do OORZITTER zegt dat Herkingen reeds liet maximum voor steun bereikt heeft. Verhoóging kan dus niet. Aldus wordt beslolen. Een schrijven van hei Ministerie van On derwijs. Hel verzoek daarin gedaan, wordt ingewilligd. Dan volgt de schrapping van art. 2 van het ambtenaren reglement op verzoek van Ged. Staten. Dan volgt de vaststelling van het voor schot voor hot lager onderwijs. De school van den hoer Hekeren ontvangt 625 en van dén heer v. Vliet 475. De voorschotten Woidt vervolgd Eén deel der menschheid kauwt op kauwgom, Eén deel snoept uit een snoepgoedzak, Een ander deel bijt op een houtje, Geef mij maar BLACK-BOY PRUIM-TABAK. zullen in. vier termijnen betaald worden. Met voorstel van li. er» om de politie verordening aldus te wijzigen, dat bet plaat sen van fietsen enz. voor de toegang tot een woning verboden is, wordt aangenomen I> zekerheldsstelling van den gemeente ontvanger wordt van 1200 op ƒ3000 ge bracht. De 45.000 effecten, welke hedenmorgen ontvangen zijn, zijn tegen diefstal verze kerd, naar de voorzitter mededeelt. Enkele wijzigingen van de gemeenit.v begrooting 1931 en 1935 worden goedgekeurd Do heer DE GU'S vraagt of het. vor/. ek van do Chr. Bond om verbooging van steun niet in behandeling komt. De VOORZITTER antwoordt, dat B. en W. deize zaak nog moeten bespreken. Daarna volgt sluiting. Algemeene vergadering In cafe van der Plaat werd c.;n algemeene ledenvergadering gehouden van de Baenm leenbank te Den Bommel, welke vergade ring 'oor 72 leden \v as bezocht. De vooruitte»*, ,lo heer l f. Bom, opent dc vergadering en ii-c !e aanwezigen welkom. Daarna leest de socrctaris, de heer K. L. Buth, Je notulen dor vorige verga-lering, \vf lke ondop dankzegging worden goedge keurd en getoeken.d. Vervolgens brengt de lieer J. Mijs namens de commis.-h» tot hot nazien van de Reke ning verslag uit. Deze verklaart, dat Je commissie alles in orde heeft bevonden en adviseert tct good keuring. Hierna brengt de heer W A. Lokker ver slag uit van «Ie algemeene' vergadering te Utrecht, waarvoor dc voor/nter iiom dank zegt. Daarna behandelt de voorzitter post voor post de rekening on balans. De rekening sluit in totaal aan inkomsten en uitgaven met f 550.459 70 De reserve bedraagt thans 1' 26231,80, vermeerderd met hot batig saldo over 1931 f 1122,22 of f 27.357,02. Dc heer A. Arensman verzoekt inlichtin gen omtrent cenige posten der ontvangsten cn uitgaven van voornoemde rekening, wel ke dooj- den kassier worden gegeven. Daarna wordt de rekening goedgekeurd. Vervolgens brengt de voorzitter verslag uit van het onderzoek van den Raad van Toezicht en zegt, dat boeken en kas dooi den Raad van Toezicht jaarlijks i maal worden gecontroleerd en alles steeds in de beste orde bevonden werd. Thans zijn de werkzaamheden zoo ver meerderd, dat voop de controle telkens twee avonden werden gebezigd. Dit vindt zijn oorzaak grootendeels in de uitbetaling van tarwe, e.a. Ilicrna leest de voorzitter het verslag voor van den Inspecteur van dc jaarlijkische in spectie, en eveneens van de onvervvachtsehe kascontrole. Do verslagen luiden zeer gun stig, waarom een woord van dank wordt gebracht aan den kassier, voor diens nette en accurate beheer. Dan doet de voorzitter mededeolmg, dat de rente van voorschotten is gebracht op 41/2 pet van dc deposito's op 3 pet. Vlij wijst er vervolgens op, dal met de spaarboekjes, die nog niet door de spaarders ter controle zijn ingeleverd, dit ten spoedig.-te behoort te geschieden om do moeilijke taak van het be stuur te vergemakkelijken. De directeur brengt vervolgens verslag uit van den algemeenen toestand der bank. Aan dit verslag ontleenen wij het volgende: ïn 1931 traden 2 nieuwe leden toe en wei den 7 loden afgeschreven, nl. een wegens overlijden, een wegens vrijwillige uittreding en 5 wegens vertrok. Per 1 Januari 1935 bedroeg het aantal leden 132. 23 nieuwe spaarboekjes werden uigegeven 011 27 ingetrokken of volgeschre ven. Ï11 omloop zijn thans 369 spaarboekjes. 26 voorschotten werden verleend, 31 afge lost. Er staan nog 120 spaarboekjes uit. Door het bestuur werd 19 maal vergaderd, 1° vergaderingen werden gehouden door hel bestuur in combinatie van 'den Raad van Toezicht. In 1931 is geen verandering gekomen in de samenstelling van het bestuur en de» Raad van Toezicht. De verhouding onder ling liet niets tc wonschen over. Aan den hulp-kassier, die tijdens de ziekte van den kassier hulp verleende, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Do kassier kan zelf weder ail es voor zijn reke ning nemen. De renten van voorschotten zijn alle vol daan. Slechts 2/3 gedeelte van het aantal spaarboekjes i- ter controle ingeleverde Voor -Ie niet-ingeleverde boekjes zijn con trole-biljetten verzonden. De voorzitter zegt den directeur dank Voor zijn verslag cn spreekt don wcnsch u.t, dnt de Bank dit. jaar voor verliezen ge- spaard moge blijven. Tot stemepnemers worden benoemd de hceren Jan Mijs en Leo Jacobs. Vervolgens is aan de orde de verkiezing van oen bestuurslid. Aftredend is de heer J. Mooijaait. Met 60 stemmen wordt deze- herkozen. Tot lid van den Raad van Toezicht wordt met 59 stemmen herkozen de heer P. Borg- dorff. Beide hoeren verklaren hun herbe noeming te aanvaarden, onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen.. Tot leden van de commissie tot het nazien der rekening over 1935 worden benoemd d# hoeren T. Mil's, J. L. Jacobs en A. Bogerman. Bij de rondvraag vraagt do lieer S. de Lint uitbreiding der zitdagen, b.v. een zit dag overdag, aangezien het zijns inziens niet aan t< hevelen is, gedurende winter avonden geld te halen voor tarwe. Do voor zitter antwoordt, «lat bij niet bang is om 'Sr avonds met een som srelds te loopen en meent, lat wel niemand ongerust behoeft te zijn. Do kantooruren zijn Maandag en Don derdagavond. van 6 tot 8 uur en des Zater dags van V morgens 9 tot 11 uur. Be kas sier merkt op, dat wanneer iemand buiten de kantooruren om tarwegeld komt, hij niet terug gestuurd wordt. Men behoeft dus 's avonds niet in ongerustheid te loopen. De heer Borgdorff lieett zoo juist uit do notulen vernomen, dat het vorige jaar voor bet Groene Kruis een bijdrage is gevraagd. Hij heeft omtrent den uitslag van dit ver zoek niets vernomen. De voorzitter ant woordt, dat b°t betrokken verzoek in dc vergadering au hef bestuur en van den Raad van Toezicht is besproken, doch aan gezien het Groene Kruis niet noodlijdend is en zelfs een goed spaarboekje bij de Boe renleenbank heeft, is op het verzoek afwij zend beschikt. De heer Borgdorff vraagt nog hoe de re serve belegd is, waarop de voorzitter ant woordt, dat die reserve niet afzonderlijk is belegd, doch door de Bank circuleert. Do reserve brengt dus het, gemiddelde percen tage op van de ontvangen rente. Evenals vorige jaren wordt besloten aan de leden van het bestuur en van-den Raa«i van Toezicht een gratificatie te verleenen. Als niemand mee,- het woord verlangt, sluit de voorzitter de vergadering. Naar dc „Tel." ter oore komt, is de com missie, door den Minister van Waterstaat belast met het instellen van een onderzoek naar de oorzaken van do ramp van de Ui ver, thans zoover met haar arbeid gevor derd, dat de indiening van het rapport aan den Minister van Waterstaat aan het einde van de volgende week kan worden tegemoet gezien. Of liet rapport hierna ge publiceerd zal worden, staat echter nog geenszins vast. DE HEER OVERWIJN UIT DE N. S. B. Naar de „Voorwaarts" uit goed ingelichte bron verneemt, lieett nu ook de lieer J. F. O ver wijn de N. S. B. verlaten. De heer Ovoiwijn. behoorde met. Tuscnitis tot de oudste medestrijders van ir. Mussen. Was Tusenius de oprichter van den kring IJmuiden, Ovenvijn was stichter en eerste leider van den kring Rotterdam..

Maas- en Scheldebode | 1935 | | pagina 1