GLIM Eau de Cologne „POLDERLAND" KoiiiuJI DE PERSEN BLIJVEN DRAAIEN PROEF en HERHALING Werft abonné9s voor ons blad Ge voelt U een ander mensch Een Hollander in Sovjet- Rusland MAAS- EN SCHELDFRODF WOENSDAG 20 FEBRUARI 1935 Gemengd Nieuws, Advertentien Kinderbijbel DE CENTRALE PROEFTUIN Zoo glimt de vloer gewreven met de nieuwe was van OLIM. KV. FABRIEK OVERSCHIE JAN KNAPE Mz., BOEKHOVEN'S BOEKHANDEL heeft het boek voorradig jsSÏSis». GROTE TIJDSBESPARING Geniet toch SCHOENEN De Nederlandschè Eau de Cologne eert HOLLANDER slechts f 0.60 Internationale hotelratten aangehouden Twee liotelinbraken opgehelderd Zondagmiddag 2 December tnsschen 4 en 6 uur is in Ilolol Witte Brug te Den Haag een Jinveolcnclicfstal gepleegd ten nadoele van een in dat hotel logeerende dame. Voorts is op Dinsdag S Januari eveneens des namiddags tnsschen 4 en uur een soort gelijke diefstal gepleegd in Hotel Promenade, ten nadeele van een aldaar logeerende. Gebleken was, dal de dader in beide ge tallen een uitstekend gevel-toerist moet zijn geweest, aangezien hij zich langs den gevel door een openstaand raam binnen had he geven. Teneinde, eenmaal in de kamer zijn de, niet verrast te worden, sloot hij aan do binnenzijde de kamerdeur af en verbrak daarna met een scherp voorwerp, vermoe delijk een Schroevendraaier, de koffers en de kasten. Bij deze inbraken beeft bij een flinke partij byouteriën, waaronder kost bare parelsnoeren weten buit te maken lot een gezamenlijke waarde van ongeveer 10.000'.Alles wees er op, dat men hiei te doen had met een geroutineerd hoteldief. Kort na de tweede diefstal wist de Rolterdamsche politie bij een opkoo- per beslag te leggen op een der paar- lencolliers. Zij wist vervolgens den verkoopêr op te sporen, die ober kei iner was in een hotel te Botterdam. Deze verklaarde, de paarlen-partij te hebben verkocht voor een Zwitser, die in ijn hotel had gelo geerd. Hij kon van dezen Zwitser een behoorlijk signalement opgeven, zoo dat de Commissaris van politie der afd. B. te 's Gravenhage in het Alge meen Politieblad opsporing, aanhou ding en voorgeleiding van den dader kon verzoeken. Als gevolg daarvan is op 20 Jan. in een hole! te Rotterdam een zekere E. H. door de KoUerdamsche recherche aangehouden. Blijkens ingewonnen inlichtingen bij de politie te Bern (Zw.), bleek de aangehou dene te zijn de 40-jarige boekbinder E. I-I., zonder vaste woonplaats, van Zwitsersclie nationaliteit. Hij bad reeds een 9-tal jaren zware kerkerstraf achter den rug, wegens lioteldiefstallcn. Xaar Den Haag overgebracht, ontkende II. iels met de. beide diefstallen te maken hebben gehad. Daarop liceft zich een in specteur van de Haagsclie recherche naar Keulen begeven voor liet instellen van een onderzoek, dat tot resultaat bad, dat met belutlp van de Deutsche Krimiual Polizei een vriendin van 11. kon worden opgespoord. Ten huize van haar en van haar zuster eveneens te Keulen woonachtig, werden daarop verschillende voorwerpen van ge noemde diefstallen afkomstig in beslag ge nomen. Beide vrouwen vertelden deze arti kelen van II. ten geschenke te hebben ge kregen. De aangehoudene II. is daarop voor den officier van justitie te Den Haag geleid en na verhoor in liet Huis van Bewaring inge sloten. Stormramp op de Nieuwe Meer Nonen scholieren te water. Een van hen verdronken Bij een zeer ernstig ongeval, dat op de .Nieuwe Meer is geschied, is de 18-jarige scholier Muil ie Amsterdam verdronken, Ier- wijl negen anderen konden worden gered. Een tiental jongelui van de watersportver eeniglng „Famos", welke baar bootenhuis met clubgelegenheid beeft aan het Jaagpad aan de Nieuwe Meei, ter hoogte van dc ringspoorbaan, was Zaterdagmiddag met twee gieken het meer opgeroeid. Het was een gevaarlijke en hoogst roekelooze onder neming, aangezien er een lievige storm stond. Op liet gelieele meer was in verband niet den zwaren golfslag vrijwel geen vuur tuig ie bekennen en weldra bleek dut ook de beide, ranke bootjes, elk met 5 jongelui bemand, niet togen liet zware weer bestand warén. Hot was den jongens, allen scho lieren tnsschen 10 en 18 jaar.'niet mo gelijk de gieken met den boeg oji.de golven te houden, niet liet noodlottig gevolg, dat een der vaartuigen aan den achterkant door een liooge golf werd geraakt, waardoor bet ge-heei volliep. Üc bemanning van de'andere giek, bemerkende wat er gaande was, trachtte bij te draaien, hetgeen baar eveneens noodlottig werd, want in een oogwenk was ook dit vaartuig door de golven overspoeld. Negen van de tien inzittenden geraakten te wa ter. alleen de stuurman van een der bootjes wist, zich er aan vast te klam pen uil dreef er mode naar den over kant, waar li ij doornat op den wal klom Van de negen andere jongens slaagden vier er in, zwemmende den kant te bereiken; vier andere konden worden gered door den schipper van 'n motorboot, die aan den kant gemeerd lag en onmiddellijk naar de jilaats van het ongeval was gevaren. Een der jongens, de 18-jarige Moll, was echter 'o.ds gezonken. Zijn broer lieeft hem v een ooeenblik gegrepen, doch hem niet kunnen houden. Door middel van de naastbijzijnde tcle- loon werd de politie \un bureau Overtoom gewaarschuwd, welke-zich niet den hoofd inspecteur, W. F. II. Glasius, naar liet Jaag pad begaf. Toevallig kwamen de polilie- ambtenaien on den Sloterstraatweg een motorspuit van de brandweer tegen, alsme de een ziekenauto van den Geneeskundigen Dienst. Beide wagens werden onmiddellijk gcrequireerd, Ilct bleek dat een van de jon gelui, een zoon van den arts Quanjer, aan de Xassaukade, buiten kennis was liet per soneel van de brandweer en den G.G. en G.D. hebben hem bijgebracht en ter obser vatie naar bet Wilhelniinagaslliuis ver voord. De andere jongelui waren in liet club huis weer spoedig op hun verhaal gekomen. De beide gieken, die geruimen tijd hnlpe loos oji liet wilde water hebben rondgedre ven, zijn later ".aar den kant gebracht on op den wal getrokken. De politie is urenlang bezig geweest met liet dreggen naar den verdronken scholier .Moll, waarbij van de kleine politieboot werd gebruik gemaakt Te half zes was liet lijk nog niet gevonden Ook de commandant van Ie brandweer, C. Gordijn Jr., is cenigen tijd ter plaatse geweest. Te ongeveer bail' vijf Zondag beeft de poliiic van 't bureau Oiertoom, na de gelieele dag te hebben gedregd, liet. lijk opgehaald van den IS-jarigen scholier S. I. Moll, die bij het ernstige ongeluk mot twee gieken op de Nieu we Meer w.as verdronken. Tevens werd liet lijk opgehaald van een Am sterdammer, die sinds veertien dagen zoek was. Lichtschip Maas van dc ankers geslagen Op reserve-ankers weer vastgelegd Zaterdagmiddag is tijdens den hevigen Storm liet lichtschip „.Maas", dat ligplaats heeft voor de monding van den Waterweg, van zijn ankers geslagen. Het sr.hip dreef pi.in. twee mijl van zijn ankerplaats, waarna het gelukte liet vaartuig op de reserve-an kers weer vast te leggen. Verdere assis tentie heeft liet schip niet noodig gehad. Een loodsboot lieeft deti geiieolen nacht bij liet lichtschip gelegen. Jongeman en zijn verloofde van een pier geslagen Door de golven meegesleurd en in de diepte verdwenen Zondagmiddag om twee uur zijn tyyee personen, een man en een vrouw die zich tc ver op de Zuiderpicr te IJmuiden hadden gewaagd, door een lioogo zee meegesleurd: en aan de bin nenzijde van dé pier in de dieplo ver dwenen. Men beeft onmiddellijk red dingspogingen in het; werk gesteld, doch men is er niet in geslaagd de drenkelingen te vinden, zoodat zij jam merliik zijn verdronken. Dc politie gaat voort met zoeken en dreggen. De twee personen bevonden zich, toon bot ongeluk geschiedde, ongeveer op de helft van liet havenhoofd. Waarschijnlijk hebben ze daar folo's genomen \an de onstuimige zee, doch zeker is dil niet. Misschien waren zo er enkel om te genieten van het prachtige schouwspel, dat de storm biedt. De veerman van den overhaal lieeft beiden voor liet ge vaar gewaarschuwd, helaas tevergeefs. Omtrent dit ongeluk kan nog gemeld worden: De 21-jarige J. B. en de 21-jarige Mej. C. A. A., zijn verloofde, waren door personen, die zich nabij de pier bevonden gewaar schuwd niet te ver naar buiten te gaan. Bovendien bevindt zich een waarschuwings bord ter plaalse. Het moet dan ook aan eigen onvoorzichtigheid geweten worden, dat zij weggesleurd werdenl Een van beide drenkelingen heelt men nog een oogenblik zien drijven, waarop onmiddellijk pogingen in liet werk gesteld werden lot redding. De andere drenkeling is onmiddellijk door de golven weggesleurd en niet weer teruggezien De motorreddingsbool „Neeltje Jacoba" heeft nog een tijdlang rondgevaren in de hoop iets van de drenkelingen ie kunnen ontdekken. Het mocht echter niet. haten. Wel beeft men een lasch'je cn een fototoestel, die aan de drenkelingen toebehoord hebben, opgevisebt Tot 's avonds had men van de lijken geen spoor kunnen vinden. Meisje gedood To Vlissingen is in de Badhuis straat. door een rukwind een 20-jarig meis je ouder de tram geraakt en onmiddellijk gedood. Het slachtoffer was woonachtig te' Souburg. Kerktorens omgewaaid De daken ingedeukt In den nacht -van Zaterdag op Zondag zijn tengevolge van den storm onder de ge moeide Venray (L.) twee kerktorentjes om gewaaid en op de daken van die kerken te rechtgekomen. waarin gvoote gaten werden geslagen. Het voorportaal van de parochie kerk liep hierdoor eenige schade op. Tc Oostrum-Veiiray kwam de omgewaaide toren boven oji liet schip van de kerk ti reclit. Ook daar was do schade, welke in het gebouw was aangericht, niet van ornstigen aard. De diensten konden gewoon doorgaan Ilct puin is inmiddels opgeruimd. Een windhoos teistert Blokzijl De ruïne in een kleine stad Blokzijl is Zaterdagavond te 11 uur over vallen door een windhoos, die groote scha de aanrichtte. Van tal van huizen werder dakpannen afgerukt, die soms elders weer door de ruiten naar binnen sloegen. Boo- men, schoorsteenen en zelfs enkele geveis werden vernield, zoodat de brokstukken over dc straat vlogen. In den loop van den dag reeds lieeft men een aanvang gemaakt niet liet opriiimingswerk. üekkleeden wei den por auto uit Hasselt gehaald, om zoo veel doenlijk regen en wind buiten de be schadigde huizen te houden. Persoonlijke ongelukken hebben zich gelukkig niet voor gedaan. Vrceselijk jachtongeluk Een notaris gedood Zaterdag is op het landgoed „De Heeze'' bij Steenwijk, een ernstig ongeluk gebeurd Notaris EL -J. Kamp uit Heerenveen was met iiijn zoon op jacht; bij het overstappen van É-en prjkkeldraadhek is de heer Kamp gestrui keld en gevallen. Het geweer ging af en de notaris kreeg de geheele lading hagel in het lichaam. Hij was onmiddellijk dood. De teraar debestelling zal Woensdag a.s. plaats hebben Notaris Kamp was 52 jaar oud. Hij had een (irukke praktijk en was in Heerenveen en om streken een zeer gezien man. Een vreeselijk ongeval te Amsterdam Een doodc en een gewonde Een zeer ernstig ongeval waarbij een doode te betreuren valt is in den laten a\ond tengevolge van den vliegenden storm escliied aan de Ertskade bij dei: Verbin- dingsdam te Amsterdam. Op genoemde kade is een loopkraan can de maatschappij Humber welke kraan klaar blij li eJ ij U niet lieeft vastgestaan, door de op haar uitgeoefende hevige winclstooten aan liet rijden geraakt, vervolgens tegen een gemeentekraan gebotst, waarna Heide in botsing kwamen met een z.g. brugkraan. Van deze kraan is de bovenconstructie als ecu riet afgeknapt en met donderend geweld terechtgekomen op een tweetal ach ter elkaar gemeerd liggende schepen. Het aan den binnenkant liggende licliterscliip „Jeanette" uit Botterdam werd aan de voor- piek getroffen, tengevolge waarvan bet lek stootte en binnen een half uur geheel zonk De opvarenden konden zich bijtijds in vei ligheid brengen. Van voel ernstiger aard was liet on geval met liet licliterscliip „Tbejo", uit Leeuwen in Gelderland afkomstig, dat aan den buitenkant gemeerd lag. Ilier kwam een gedeelte van de ijzer- - constructie terecht op de roef. waarin zich de familie Sclieeroiis bevond, be staande uit man, vrouw en zoon. De loef werd als bordpapier in elkaar gedrukt met bet gevolg, dat de zoon de 2i-jaiige G. Scbecrons, vrijwel on middellijk werd gedood. De vrouw liep vrij ernstige wondon aan hoofd en handen op, terwij! de schipper als door een wonder ongedeerd bleef. Kort nadat de ramp was geschied, was er veel hulp ter plaatse. De brandweer rukte met groot materiaal uit, terwijl spoe dig ook twee wagens van den Genecskun digen Dienst alsmede een groote politic macht op de plaats van de ramp arri veerde. Een der ziekenwagens beeft liet, lijk van den zoon naar het Wilheirr.ina-gaslhui vervoerd; met den anderen wagen is de vrouw naar hetzelfde gasthuis gebracht. Bij liet reddingswerk is ook de eomman dant der brandweer, C. Gordijn Jr.. eeni gen tijd aanwezig geweest. De plaats, waar liet ongeluk is geschied, vertoont een beeld van groote ravage. De van alle kan ten toegestroomde nieuwsgierigen werden door dc politie op een afstand gehouden Auto in dc Waal gereden Dr. Verbeek, geneesheer-directeur van het St. Elisafceth-ziekenhuis te Amersfoort, verdronken. Zaterdagavond omstreeks elf uur is een' auto bij hot koeren op de Waaldijk bij Her wijnen in de Waal gereden en in de diepte^ erdwenen. Men hoorde in de buurt een plof in bet water, doch kon Zaterdagavond niets meer uitrichten. Zondagmorgen om tien uur is de auto uit het ongeveer uciiC' meter diepe water opgehaald. Uit de papieren, die in de auto werden gevonden, bleek, dat deze toe behoorden aan dr. A. G. M. Verbeek, geneesheer-directeur van het Sint Eli- sabethziekenhuis te Amersfoort. De heer Verbeek was Zaterdag avond naar Oss vertrokken om een bezoek aan zijn aldaar wonende ouders te brengen. Men moet aannemen, dat de heer Verbeek, die zeer waarschijnlijk al- leen in den wagen heeft gezeten, is verdronken. Zijn lijk is tot dusver nog niet opgehaald. AUTOBUS MET SCHOOLKINDEREN VAN EEN DIJK Gl REDEN Vrijdagmorgen is een autobus waarin een aantal kinderen zat die naar school in Tiel werden vervoerd door een defect aan de stuur inrichting- in volle vaart van de Ophemert sche dijk onder Opheinert gereden. Een 8- tal kinderen werd door glasschei ven aan het gelaat en handen gewond .Dr. Weysters uit Ophemert verbond de kinderen. Hun verwon dingen zijn van niet ernstigen aard. Na ver bonden te zijn zijn de kinderen naar huis ver voerd. De chauffeur van de bus kreeg geen letsel. Doodelijk motor-ongeluk Wandelaar gedood, motorist ernstig gewond Bjj P urm er end reed een motorrijder, C. Kuiper genaamd, oud 4? jaar en woon', achtig te Oudendijk, op den PurmeroiiticE? weg toen bij een wandelaar, Tom genaamd, uil Kwadijk, aanreed. Aangezien niemand bet ongeluk beeft zien gebeuren, kan oirf trent de oorzaak van de aanrijding niets naders gemeld worden. De wandelaar was oji slag dood. de motorrijder is ernstig ge wond door dc lloode Kruiscolonne van Pur. ïiierend naar liet gemeentelijk ziekenhuis overgebracht. De toestand van den motor, rijder is ernstig. Hij kon geen verklaringen afleggen. STORMSCHADE IN NOORD-BRABANT De hevige storm van Zaterdag en Zondag nacht boeit ie. Oostelijk Noord-Brabant veel schade aangericht cn in verschillende plaat- sen lieeft bet noodweer zoodanig huisgehou den, dat ernsiige 'schade aan gebouwen cn wegen werd aangericht. Te Oss zijn ver schillende 111 aanbouw zijnde lunzen gedcel lelijk vernield, terwijl schuren cn scbuttin- ègen zijn omgewaaid. Te Vegliel woei i!e baan van den toren, terwijl aan den provincialen weg van Uden naar Vegliel eenige langs den weg staande hoornen werden ontworteld, waardoor een gedeelte van liet. fietspad werd vernield cn liet verkeer gestremd. Te Berghem werd een dak van de boerde rij van den landbouwer van S. dooy den w ind opgenomen en een eindweégs'wegge slingerd. Verschillende bovfcngrondsche to- ((Toonleidingen in de omgeving van Oss werden vernield, terwijl telefoonpalen tegen den grond werden geslagen, tiet telefoon verkeer ondervond dientengevolge eenige stagnatie, welke echter in den loop van den Zondag werd opgeheven. OUDDORP DE BEKENDE door Ds. S. ULFERS, prijs 6.90, wordt geleverd door den BOEKHANDEL C. DE M00IJ voor GOEREE en OVER- FLAKKEE te Miüdelharnis, (Langeweg) is op eiken werkdag voor belangstellen den GRATIS toegankelijk. Desgewensclit geeft de tuin man alle Inlichtingen die mochten worden verlangd Maar klaar in een wip en minder glad 1 Zelfs geen rubberhak is in staal om dien glans te bedervenl Dat is de nieuwe vinding van GLIM.de vinding waar alle huisvrouwen opgeto gen over zijn! Onveranderde lage prijst Alleen verpakt in de be. kende gele bussen Na 60 en 61. door een Verhaal uit het Flakkeescbe landarbeidersleven GRATIS PROKKNO. aan II. cl. S. Verkrijgbaar bij; Y. FEENSTRA, Marcelisstraat, Scheveningen. O menschdom, van 't geen dc natuur U thans biedt. Gebruik Gedózalf tegen likdoorns de rest baat U niet. Gedézalf 45 ct. per doos bij Gedépleister Apoth. en Drog. Gedé Voetbadzout 45 ct. onover troffen v. pijnlijke voeten. Het beste leder is pas goed genoeg voor SMITS' schoenen! SIERLIJK I STABIEL vanaf f 5.00 DONGEN zoodra U geniet van de heer lijke Eau de Cologne Boldoot. Als moeheid U drukt, als ge U lusteloos gevoelt, als warmte U hindert of stof U kwelt, sprenkel dan wat Eau de Cologne Boldoot op Uw zak doek, bevochtig gezicht en handen ermee en adem diep den opwekkenden geur in. Maar let op den naam BOLDOOT op het etiket. Dat is Uw garantie voor de beste kwaliteit. Boldoot is verkrijgbaar in alle prijzen. IMPERIALE in prijzen van 25 ct tot fl. 3.30. VERITABLE in prijzen van 25 ct. tot fl. 2.50. vM Reeds nu nog- slechts een week na het verschijnen zijn duizenden in het bezit van het boek en nog' steeds voert iedere postbestel ling nieuwe orders aan. Van de fraaie symbolische omslag- te e k e n i n g in rood en zwart, die Machiel Wilmink ontwierp, geven wij hier een afbeelding. Aan een goede verzorging van den inhoud is alle aandacht gewijd. Tal van nieuwe foto's zijn in het boek opgenomen. De hoogst belangwekkende inhoud spreekt voor zichzelf. Ieder, die het feuilleton „Twee jaar in Rusland" heeft gelezen en wie heeft het niet gelezen! zal dit werk in zijn bezit willen hebben en verder is er plaats voor dit documentaire werkje bij duizenden, die zich op de hoogte willen stellen omtrent de w e r k e I ij k e toestanden in Sovjet-Rusland, weergegeven door een Hollander, die twee jaar in dienst van het Sovjet-regiem stond. Om dit boek onder 'n ieders bereik te brengen stelden wij den prijs op Nog nimmer is 'n dergelijk boek tegen zoo'n uiterst lagen prijs beschik baar gesteld en is dan ook alleen mogelijk door de enorme oplage waarin dit boek is verschenen. Zij, die nog' niet bestelden, raden wij om teleurstelling' te voorkomen aan, dit alsnog te doen, door het invullen van onderstaande bon of door te bestellen bij onze bezorgers of agenten. Te verzenden in open enveloppe niet ll/2 ct porto Aan DRUKKERIJ LIBERTAS ROTTERDAM Goudschesingel 105. Hierbij verzoek ik U mij te willen zenden ex. van het Look „EEN HOLLANDER IN SOVJET-RUSLAND". op Uw postrekening No. 36950 Ik heb daartoe overgemaakt. per postwissel NAAM STRAAT WOONPLAATS

Maas- en Scheldebode | 1935 | | pagina 4