N \M "'Peering bij de ENCYCLOPAEDIE Sneeuw-scltoenen Neemt Robinsons voor Uw jongens! LIEBIG WAZAIKI „POLDERLAND INKOOP VAN PEULVRUCHTEN KORTE CHRISTELIJKE BUITENLAND. TE KOOP EEN PRACHTIG GESCHENK Prof. Dr. F. W, GROSHEIDE Het boek, dat bij iedereen welkom is Uitgave J, H. KOK te KAMPEN Hebt U kou gevat, Dat is nog eens een boeljonblok voor 5 cent MAAS- EN SCHELDFRODF WOENSDAG 6 FEBRUARI 1935 LANDBOUWCRISISMAAT REGELEN OVERAL LAWINERAMPEN Advententien EEN BOERENKNECHT TE KOOP BOERENLEENBANK DIRKSLAND GELDEN BESCHIKBAAR BOEKHOVEN'S BOEKHANDEL 10.000 artikelen slechts f 5.00 Is de uitvoering te dictatorisch? De organisatie niet eens gehoord Er gaat in de laatste maanden een golf van ontevredenheid over de uitvoering der landbouwcrisiswetten o\er Nederland. Zeer sterk komt dit wel tot uiting in de actie der kleine boeren, die evenals de tuinders wel het meest gedupeerd worden. Men vraagt algemeen, waar de schuld ligt en in dat vragen komt vaak als ant woord naar voren schemeren dal men het «uekt hij de uitvoering der wetten. Door den secretaris van de A.B.T.B. den heer Ruyter, lid van de Eerste Kamer, is op de Buitengewone Algemeene Vergade ring- i an den Katholieken Nederlandsche,. Boeren- en Tuindersbond te 's-Hertogen- lioscli gehouden gesproken over de „Lan.i- bouwcrisiswetgeving en hare uitvoering, mede met liet oog op het behoud van het voortbestaan der kleine boeren en tuiu- ders". In deze rede komen verschillende aango lesenheden in een schril licht te staan en wordt, onomwonden op dingen gewezen, die spreker en met hem vele anderen als misstanden zien. Spr. merkte op, hoe hij in de Eerste Ka mer gewezen had op de dictatuur van de Centrale, en hoe Minister Steenberghe daar op o. 111. 1 erklaarde, dat als men ook maar eenige klacht zou hebben hij steeds bereid zou zijn deze aan te toonon en hij zou zoig dragen, dat do Centrales behoorlijk func- tioneeren zouden. Hij vraagt nu, wat er van deze verkla ring in de praktijk terecht is gekomen. En het antwoord luidde volgens het woor delijk verslag in het orgaan van den A. B. X B.: Het is lieel erg om het te zeggen, maar het eenige juiste antwoord is: Niets! Wij hebben in Den Haag de z.g. Cen trale Crisisorganisaties, als Tuinbouw centrale, Akkerhouwcentrale, Yeehoudc- rijcéntr'ale enz. Wij zouden dezen productencentrales kunnen noemen. Gewestelijk hebben wij elf centrales, waarbij de boeren als leden zijn aange sloten en waarbij berust de toewijzing der geoorloofde productie en liet toezicht daarop. Daarboven staat het College van Ro- geeringscommissarissen in den Haag. De hevelen van dit College moeten onmid dellijk worden uitgevoerd, door de Con trales, zoowel als door de Gewestelijke Crisisorganisaties. In logische opbouw denkt men de Centrale organisaties bo ven de gewestelijke, immers, in de cr- ste statuten stond vermeld, dat de go- westelijke ook moesten uitvoeren de he sluiten en opdrachten van de Centrales. Ook hierin is dezer dagen verandering gekomen, toen door den Minister op lk Januari de Statuten \an de gewestelijk'- crisisorganisaties weer eens gewijzigd zijn, is dit voorschrift uit de statuten geschrapt Alleen liet College van Regoeringscoin- uiissarissen heeft dus nog macht en laat het ons er hij zeggen, alle macht. Meer zelfs dan militaire macht, omdat het aan crisisorganisaties, gewestelijke zoowel'als Centrale, verboden is, om be sprekingen. te houden over liet nut of de noodzakelijkheid der gegeven opdrach ten, onder het motief, liet oordeelen is niet aan ET, ge hebt alleen uit te voeren wat wij U opdragen, en daarmee basta! Wat is dat nu eigenlijk? Import uit Moscou of uit Berlijn? Het gevolg is dan ook het bestaan van een dictatuur, gen bureaucratie, en geen levende organische ontwikkeling om met Prof. Aalberse te spreken. Waar nog bij komt, gezien de overbelasting van de Ileeren Regeeringscommissarissen, dat de onder hen staande ambtenaren dik wijls zonder eenige kennis van do ver houdingen de meest dwaze besluiten ne men, typisch aangeduid, door do woor den: „Wij regeeren tegenwoordig door Yaz Dias". Dit zijn scherpe woorden. Doch ieder die zich eenigszins in de zaak heeft ingewerkt moet verklaren: Niet van waarheid ont bloot. Uitzaai van vlas MAXIMUM 10.000 H.A. GESTEUND t Het ligt in de bedoeling om dit jaar een oppervlakte van maximaal 10.000 H.A. vlas in een te treffen steunregeling op te nemen, en tevens maatregelen te treffen om bewer king van dat deel van dien oogst, dat door de N-ederlandsche vlassers kan worden opge nomen, te bevorderen. Zoo noodig zal worden verleend: een teeltpremie voor den oogst van maximaal 10.000 H.A.; een repelpremie over dat gedeelte van dien oogst, dat in Nederland zal worden gerepeld; een bewerkingspremie over een gedeelte van dien oogst, voor bewerking' in Nederland tot vlaslint» Omtrent de grootte van het steunbedrag kunnen nog geen mededeelingen worden ge daan. Allen, die dil jaar vlas wenschen te zaaien, dienen een aanvraagformulier in te zenden bij de Landbouw-Crisis-Organisatie in de pro vincie, waarin het vlas zal worden' geteeld. Bedoelde formulieren zullen door de Land- bouw-Crisis-Organisaties worden toegezon den aan de bij hen bekende vlastelers. Zij, die op 6 Februari a.s. nog geen formulier met daarbij behoorende toelichting hebben ontvan gen, dienen dit direct aan te vragen hij de Frov. Landbouw-Crisis-Organisatie, waarbij zij alte georganiseerde zijn aangesloten. Tndien zij niet georganiseerd zijn, moet tegelijkertijd verzocht worden om als georganiseerde te worden toegelaten. De aanvraagformulieren moeten volledig ingevuld op 13 Februari weer in het bezit zijn van de Landbouw-Crisis-Organisatie. Aanvragen, die na dien datum binnenkomen, zullen als regel niet meer in behandeling wor den genomen. SUIKERBIETENCENTRA LE OPGEHEVEN De akkerbouwcenti a?e neemt het werk over De Minister var. Econ Zaken heeft' bepaald, dat de Stichting Nederlandsche suikerbietencentrale in liquidatie zal treden en nacat de liquidatie zal zijn beëindigd ontbonden zal werden. Aan den voor zitter en de bestuursleden is eervol entslag als zoo danig verleend. Tot liquidatrice van de Stichting is benoemd de Stichting Nederlandsche Akkerhouwcentrale, gevestigd te 's-Gravenhage. AARDAPPELDENATURATIE Oogst-1935 In aansluiting aan het persbericht van 18 Januari j.l. inzake de teeltregeling voor aardappelen, oogst 1935, brengt de Nederlandsche Akkerbouw-Cen- trale hiermede alsnog ter kennis van belangheb bende telers, dat het in de bedoeling ligt om eventueele denaturatie, oogst 1935, hiervoor ir aanmerking te doen komen alle partijen, voor zoo ver deze voldoen aan voor voederdoelein den te stellen redelijke eischen, mits uit deze partijen zijn verwijderd de aardappelen, die kun nen vallen door een nader vast te stellen maat. Niet in aanmerking zullen komen de partijen, die door onoordeelkundige bewaring of verwaarloo- zing, grootendeeis verrot zijn of voor zoover deze door bepaalde ziekten ongeschikt mochten blijken te zijn voor voederdoeleinden. DE CRISIS IN DE RIETCULTUUR Hoe groot de nood is Do groote ïietpoTdev onder de gemeente Nieuwkoop biedt in dezen ti.id weer een treurig: beeld van de hcorschende malaise in de rie't- cultuur. Overal in den uitgestrekte» polder kan men branden opmerken, waarbij een deel van het gewas in rook en vlammen opgaat. Ben cn ander is het gevolg' van de maatrege len der. regeering', die een steun heel't toege zegd van 12.50 per H.A.. onder voorwaarde",' dat het land gezuiverd moet zijn van alle riet en hout en aangezien een deei van het gewas thans tQch waardeloos en daardoor onverkoop baar is, wordt dit eenvoudig ln brand gestoken Als tweede voorwaarde is door de regeering bepaald, dat het land nog voldoende produc tief moet znn. Het gevolg hiervan it, geweest, dat thans reeds circa «.00 H.A. is afgekeurd, zoodat dit niet voor steun in aanmei'king komt. Hoe dringend de behoefte aan steun is, blijkt wel uit het feit. dat, wanneer men hiervan ver stoken bleef, een groot gedeelte ongesnedan zou zijn gebleven hoezeei de instandhouding van het land dit eok eischt omdat men het snijloon niet meer kan betalen. De crisis in dit bedrijf wordt wel het duide lijkst geïllustreerd door het feit, dat van de 7000 kadastrale perceelen, waaruit de 1975 H.A groote rietpolder bestaat, het vorige jaar 1175 perceelen van eigenaar verwisselden en dat er van dit aantal niet minder dan 788, hetzij on derhands. dan wel bij publieken verkoop, over gingen op den hypotheekhouder. Van de op brengst kan zelfs de polderomslag vaak niet worden betaald, zoodat er van het opbrengen van hypotheekrente, onderhoudskosten en kos ten van levensonderhoud in het geheel geen sprake kan zijn. Dat onder deze treurige omstandigheden de regeeringssteuu, hoe gering die dan ook mag zijn. dankbaar wordt aanvaard, laai zich be grijpen. Het proces te Flemington Poging tot moord op een getuige tegen Hauptmann? Uit New-York: Do 23-jarige Fannette Riv- kin, eigenaresse van een kapsalon irrBronX, die den procureur hac! aangeboden te getui gen tegen Hauptmann, is door de brand weer bewusteloos in baar brandende woning gevonden. Zij lag buiten bewustzijn, geboeid en gekneveld op den grond. Dc overvallen® kon gered worden en is naar een zieken huis overgebracht. Zij zal later daar worden verhoord. In liet verdere verloop van liet proces ver klaarde een restauratiehouder, dat hij Hauptmann den avond, dat de ontvoering plaats vond, heeft aangetroffen bij 't tank station van Bronx. Zij hebben toen eenigeu w tijd mei elkander staan praten. De. attorney-general. Wilentz, constateer de. dat getuige indertijd eigenaar van een „speak easy" is geweest en zich ook van verschillende valsche namen heeft, bediend. Een arbeider, zekere Marcjing, die reeds eenige maten veroordeeld is, verklaarde, dat dien avond bij tiet verblijf van Lindbergh twee mannen, die in een. donkerblauwe anto zaten, hem den weg naar dit Huis hebben gevraagd. In dezen wagen bevond zich een opgevouwen ladder. Geen der beide mannen was evenwel Hauptmann. Nog enkele verklaringen. Uit Flemington: De schriftkundige Trend- ley gaf als zijn meening, dat Hauptmann geen enkelen losgeldbrief kan hebban ge schreven. Hij betoogde, dat de experts van de aanklagers tal \an woorden in dc brie ven hebben genegeerd. Reilly v erklaarde, dat de verdediging niet beweert, dat Isidor Fisc.li de losgeldbrieven lieeft geschreven of tiet kind van Lindbergh Heeft ontvoerd. Zij beweert slechts, dal Fiscli liet losgeld heeft ontvangen. Sommer, een expert in vingerafdrukken, verklaarde, als getuige gehooid, dat Hij in den nacht. na. dc ontvoering twee mannen op een veerpont heeft gezien bij New-York. Zij Hielpen een vrouw, welke een blond kind op den arm had. Sommer gaf toe een der mannen en de vrouw op de foto's te hebben herkond. De verdediging constateerde, dat deze beide personen Isidor Fiscli en Violet Sliarpe moe ten zijn geweest. Sommer verklaarde, dat hij de politie di rect. van dit feit in kennis stelde, toen iiij van de ontvoering hoorde. Violet Sliarpe, een kamermeisje in dienst der familie van mevr. Lindbergh, lieel't zeii- moord gepleegd. De Ontwapeningsconferentie Uit Gcnève: Volgens een door het Vul- kenbondssecretariaat gepubliceerde mede- deeling zat op 18 Februari een commissie van de Ontwapeningsconferentie, n.l. de commissie voor algemeene bepalingen bij eenkomen. De commissie zal zich bezig hou den met liet voorstel van Litwinof tot om zetting van de Ontwapeningsconferentie ia oen permanente Vredesconferentie. De koude in Spanje Ernstige gevolgen voor de sinaasappeloogst Uit Madrid: De buitengewone kou de, welke sedert meer dan acht dagen in geheel Spanje heerscht, Heeft vol gons de voorloopige schattingen onge veer 80 pet. van de sinaasappeloogst in de provincie Valencia vernietigd! De schade, welke ook andere plan tages hebben geleden, wordt geschat op tientallen milioenen peseta's. Aangezien de oogstvverkzaamheden zijn stopgezet, waardoor ook de trans port- en verpakkingsindustrie worden stilgelegd, komen 150.000 ii 200.000 ar beiders zonder werk. De misère is groot, daar reeds in de beide vorige winters groot nadeel werd ondervon den'door de buitengewoon hevige koude. In de buurt van Lerida werd een tempe ratuur geregistreerd van 26 graden beneden het vriespunt. Bij Segovia is een goederentrein ont spoord. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. Bij Santander werd een werkman door een iavviue verrast eu bedolven. Doodert en gewonden Zestig menschen ingesloten door sneeuw Uit Trautenau (Bohemen); Twoe Tsjechi sche officieren zijn tijaens een sneeuwstorm in het Reuzengebergte om het leven geko men. Een hooge ambtenaar bij het mijnwezen, die met zijn dochter en een dame uit Praag een wandeling maakten, werden door een lawine verrast. Vader cn dochter zijn ge dood, de dame uit Praag werd met ernstige inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis te Marschenclorf overgebracht. Uit Arosa (Zwiiseriand)Zes personen, die op weg waren naar de berghut op de Weisshorn, werden door een lawine verrast. Drie personen werden bedolven. Een kon worden gered. Twee personen werden on der de sneeuwmassa's begraven. Uit Weenen: De fiool en de zware stor men hebben niet alleen in liet gebied van Arlberg tot ernstige verkeersstoringen door lawines geleid. I'd andere streken kon om dergelijke berichten. Van den Rcichenstein in Stiermarken zijn twee lawines neerge komen, waarvan een 200 M. breed en 3 M. hoog was. De spoorbaan in de streek van Erzberg is bedolven. Het vrij leggen zal acht dagen vereisclien. Ook de straatweg over den Praebichl-Pas is door sneeuwval ver sperd. De treinen komen met groote vertra gingen te Weenen aan. De algemeene directie der Oostenrijksche bondsspoorwegen deelt mede, dat het Air- berg-traject, liet welke in den loop van Za terdag nog is vrij gemaakt, in den al'geloo- pen nacht opnieuw is versperd door drie reusachtige lawines tusschen Bludenz en Langen. ITet, zijn grondlawincs, die veel puin en boomstammen niet zich meevoeren, waardoor het opruimingswerk geruimen tijd zal duren. De sneltreinen zullen van Buchs over Bregenz naar LindauMiinchenSalz burg worden omgeleid en ook de Arlberg- express zal deze route volgen. De directie der spoorwegen deelt verder mede., dat de lawine-wachters' op het Enn* staltrajcct gevaarlijke lawines op de steilo hellingen langs de spoorbaan hebben waar genomen, zoodat het verkeer op dit traject nog in den loop van vandaag gestaakt zal moeten worden. Uit bijna alle andere doelen van Oosten rijk komen nieuwe berichten over ernstige lawinerampen hinnen. Te Lassing in Salz burg zijn twee boerenhofsteden door een lawine bedolven. De bewoners zijn ingeslo ten en men is nog bezig met de pogingen hen te bevrijden. Do hoofdverkeersweg van Weenen naar Salzburg is bij Voecklabruck door lawines versperd, evenals de weg Salzburg-Mends3e Bij Wagrein in het land Salzburg werd een knaapje door een lawine bedolven. Van de ingesloten skiloopers en soldaten op de Planerhuetfe in de Ennstalcr hergen ontbreekt elk nader bericht. Aangezien in de meeste deelen van Oos tenrijk de sneeuwval voortduurt cn de tem peratuur betrekkelijk hoog is, vreest men voor verdere lawine-rampen. Naar de „Telegraph" gisteravond meid- de, zijn de veertig skiloopers en twintig soldaten, die bij de Planer-Huettc waren ingesloten, onder leiding van een reddings colonne, op weg naar het dal, Uit de verschillende hondstanden komen steeds meer berichten over het neerstorten van lawines binnen. In Poss-Lueg, op het baanvak Salzburg-Innsbruck is een school trein door een-fa wine bodutvén. "Dc IöCölK(£ -I tief en eenige wagons werden zwaar be* schadigd. De machinist en een conducteur liepen verwondingen op. Do zoogenaamde Kaernter Bundesstrasso werd bij Werfen (Salzburg) door tien lawi nes on begaan baa r gemaakt. Bij Heiligenbïut am Grossglockner werd '11 skilooper door een lawine bedolven. Men vreest, dat de man om 't leven gekomen is, Politieke besprekingen te Londen De oificieele verklaring Te Londen heeft een samenspreking' plaata gehad tusschen Britsche en Fransche minis ters. Van deze conferentie werd een officieel communiqué uitgegeven, dat als volgt luidt* Het doel dei' te Londen tusschen de Brit* sche en Fransche ministers gehouden bij eenkomst was, den wereldvrede door nau were samenwerking in een geest van vriend schappelijk vertrouwen te bevorderen en do tendenzen uit den weg te ruimen, die, wan neer zij niet geremd worden, de neiging; hebben te leiden tot een bewapeningswed strijd en het oorlogsgevaar te vermeerderen. Tot dit doel hebben de Britsche en do Fransche ministers de algemeene situatie onderzocht. Zij namen kennis van de bij zonder belangrijke rol, die de Volkenbond bij de recente regeling van bepaalde inter nationale problemen heeft gespeeld eiï juichten de succesvolle resulaten toe als be wijs van den verzoenenden geest van alle regeeringen, die aan deze regelingen deel namen. Zij verklaarden zicli vastbesloten, zoowel met betrekking tot de problemen van linn eigen landen als die van den Vol kenbond, een politiek te voeren, die ge ïnspireerd zou zijn door dezelfde methoden' van verzoening en samenwerking. Britsche scholieren niet in zeeroovershanden Piratenaanval op de „Toengchow" afgeslagen Dc vrees, dat liet Britsche s.s. „Toeng chow", aan boord waarvan zich 70 Engel- sche schoolkinderen bevonden, in handen van Chincescho. zeeroovers zou zijn geval- len, is gelukkig niel bewaarheid geworden. Het stoomschip is weliswaar op zee door Chineesche zeeroovers overvallen, maar Dij liet gevecht tusschen de., roovers en de be manning van liet stoomschip, waarbij een Russische wachtsman en een ander lid der bemanning werden gewond, gelukte het ten slotte de zeeroovers te dwingen het schip te verlaten. De „Toengchow". die in 1925 ook reeds door piraten was aangevallen, bevindt zich thans onder de hoede van Engelsche oor logsschepen, op weg naar de Jonk-Baai. De schoolkinderen zijn allen ongedeerd. Door een rukwind van een fiets geslingerd Onder een auto gedood, Tc Zu I'd hom (Gr.), is de 30-jarige B. XViebinga op den Friesche Straatweg door een rukwind van de fiets geslingerd. Een juist passeerende auto van de chocoladefa briek Ringers te Rotterdam kon niet meer uitwijken. De lieer Wiebinga werd aange reden en oyer leed vrijwel direct aan de be komen verwondingen. Tarief geeft de u m hoogste 8ANl< ;w laagste üfc ?CMIEDAJ1 premie. VOORBEELD: Een 30-jarige sluit een verzekering groot 5000.-. Hij betaalt hiervoor gedurende 35 jaar of tot zijn vroeger overlijden ƒ91.50 per jaar, f 46.67 per half jaar, 23.56 per kwartaal of 8.01 per maand. Na 35 |aar heeft hij net recht de verzekering te beëindigen met een uitkeering van 3333.33 of een premievrije poiis van 5000.- uitkeering bij overlijden te kiezen. .De Heer en Mevrouw DALSTRA—FLEGT geven met blijdschap kennis van de geboorte hunner Dochter HENRIËTTE BARTHA CHRISTINA. Middelbands, 1 Februari 1935. WORDT GEVRAAGD: van Clir. beginselen, kunnende ploegen, om direct in dienst te treden. Adres J. VREUGDENHIL Nol weg, DE LIER (Z.-H.). EEN WOONHUIS met flinke Garage en Tuin, slaande en 1e bevragen: Stationsweg 227 - DIRKSLAND SCHOKKERS voor de zaai. machinaal geschoond. Goedge keurd met 3 X 9. Prijs 16 cent per K.G. C. J. GELUK, „KrammerzichtHERRINGEN. Voor Controle en Bijschrijving rente o\er 1934 wordt inlevering van alle spaar- en voorschol- boekjes verzocht ten kantore der Bank op Woensdag 6 en Donder dag 7 Februari 1935, beide dagen "s voorm. van 10 tot 11.30 en 's nam. van 2 tot 4 uur. Het Bestuur, J. BUTH, Voorzitter. L. DEN BOER, Secretaris. DECENTRALE PROEFTUIN voor GOEREE en OVER- FLAKKEE te Middelharnis, (Langeweg) is op eiken werkdag voor belangstellen den GRATIS toegankelijk. Desgewensclit geeft de tuin man alle inlichtingen die mochten worden verlangd. voor div. doeleinden. Uitsl. boven 500.—, Billijk en discreet. Br Mandarijnstraat 35, DEN HAAG. door JAN KNAPE Mz., een Verhaal uit het Flakkeesche landarbeidersleven heeft het boek voorradig 25.— EN MEER PER WEEK TE VERDIENEN Gevraagd: SOLIDE AGENTEN in alle plaatsen. Geschikt voor iedereen, ook ais bijverdienste. Gemakkelijke werkwijze. Succes verzekerd. Na gebleken geschiktheid garantie salaris. Vraag gratis inl. onder lelt. B. Bureau „DEMETER", Warmond- straat 157, AMSTERDAM-W. Schokkers en Groene Erwten worden door ondergetee- kende als inkooper van peulvruchten voor de Neder landsche Akkerhouwcentrale tegen volle richtprijzen gekocht. Degene, die ebhter te verkoopen heeft bericht mij even dan wordt de partij onmiddellijk afgekeken. J, P. MAST DEN BOMMEL Telefoon 5 Samengesteld onder Redactie van 600 blz. groot royaal formaat - 1200 kolom men druks 180 illustraties en kaartjes in den tekst 50 platen en 100 portretten op kunstdrukpapier. over alle onderwerpen op 't gebied van BIJBEL - GODSDIENST - KERK en over wat er op allerlei gebied mee samenhangt. PRIJS gebonden in linnen stempelband: Waardevol standaa. dwerk, dat een schat van wetenschap onder ieders bereik brengt. In eiken Boekhandel verkrijgbaar gevoelt ge U huiverig, koortsachtig, loom, pijn in armen of beenen, neem dan direct de Koortspoeders van H. VAN AKEN, Apotheker te Selzaetc. Ze zullen U ver lichting geven. Bij Kiespijn, Aangezichtspijn. fieurecijn in hol hoofd cn op de tanden is een VAN AKEN's Koortspoeder vol doende om de hevigste pijn te stillen. Een doosje Koortspoeder van H. VAN AKEN, Apotheker-Specialist te Selzaete is onmis baar in ieder huisgezin. Importeur: SCHULTE EN THIEME, Postbox 55, Middelburg. Verder bij apothekers en drogisten in doosjes, inhoudende 16 poeders, 60 cent. Iets nieuws van Liebig, dus iets goeds! Het Is met Liebig vleesch-extract gemaakt. Het geeft U met 1 liter water den heer lijksten boeljon! Ook bijzonder geschikt voor de bereiding van 4 borden krachtige soep. Vraagt uw winkelier naar het groote Liebig blok, het is het voordeeligste boeljonblok, dat U krijgen kunt. nederlandsche maatschappij n.v. ii»e mm» ii ■iiiiiiin.il i ii iii ui iw Hollandsche sneeuwschoenen, winterschoenen, schaatsschoe- nen...dat zijn natuurlijk die goeie, oerdegelijke Robinsons! Dat zijn de Robinsons, die U zoo lekker zitten - die door geheel Nederland beroemd zijn om hun prettige pasvorm. Dat zijn de Robinsons, model 74. Een hooge schoen van soepele, sterke rundbox met rubberzooi (31/» x sterker dan leer) en extra leeren tusschenzool. Prachtschoenen zijn het, die Robinsons! Voor het dubbele van den prijs kunt U géén betere schoen koopen. Geeft daarom Uw jongens voor den winter eens zoo'n paar Robinsons, model 74. Die kunnen tegen een stootje! Jongensmaten: 26 27 28/31 32/35 36/39 Prijzen2.75 2.95 3.50 ƒ3.95 Alle Heerenmaten slechts F 4.50. voor Vader en Zoon. Ook verkrijgbaar in laag model tegen denzelfden prijs. Lel op het zoolmerk. Die goeie

Maas- en Scheldebode | 1935 | | pagina 4