Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden IER IN HOC SIGNO VINCES MAANDAG 31 DECEMBER 1934 49E JAARGANG N°- 4124 OUDEJAARSAVOND DE NOOD IN STELLENDAM uiten - con- lo. ifge loop era [•nalen ge- 4 dubbele I-ij en tegen zou 'met halen en It om daar |u\v om de itelde 'om- door zijn Maas te Jdagsschool Donder- It je, doch te? Tooijen. Wilhelm A. Kievit z. van B» lm Cornelis, Tinna Pieter- fer en A'. A. fgeven kind |cm grims zijn goUomoa tooi- velen toils vroeg Irims dooi" |em om io clc plecL" I Jerusalem; td de grot twokkondo J het Kerst- ■n geweest. pOLLAR. eten ondei' J ijancl ur. I llagmiddag lau de Plii« Ontkwamen heambteii Ivers togen een zak en Ieedstaand3 rERiJ (DAM |5 en 11946 Deze Courant verschijnt eiken WÜKNSDAG en ZAThiKDAO. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bjj vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. IV. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMELSDIJK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. - Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. Nog enkele uren en het jaar 1934 is ten einde. En daarmede is ook het leven van elk onzer weer met een jaar ingekort. Daarmede is deze wereld, waarin wij leven, een schrede nader tot haar einde gekomen. Hoeveel jaren er nog zullen worden toegemeten, niemand, die het u kan zeggen dan Hij die de maat onzer da gen heeft bepaald. En hoeveel Hij u ook heeft geopenbaard, dit houdt Hij voor u verborgen. Hoelang Hij deze wereld nog in het g'eheng zijner lankmoedigheid zal spa ren, niemand die het weet. Van dien dag en die ure weet niemand, zelfs de engelen niet. En onze Heere Jezus, toen hij op aarde was, betuigde het zijnen discipelen, dat ook hijzelf, de Zoon, het niet wist, dan de Vader ai- leen (Marcus 13 32), Dat aan deze wereld een einde komt, staat vast. Zelfs waar de menschelijke rede nimmer door Gods Woord werd geleid in juiste paden, of ook waar ze de teu gel van dat Woord heeft afgeworpen, leeft toch bij de diepe denkers van ons menschelijk geslacht het aan zekerheid grenzend vermoeden, dat het met deze Wereld eens een einde moet nemen. Het zijn alleen de lichtzinnige en trotsche spotters, die hun ij dele groot spraak daartegen verheffen. En diep in elk menschenhart woont het besef, dat zooals het ieder mensch gezet is eenmaal te sterven. zoo ook deze wereld ten einde zal gaan. Trouwens al wat we in het leven rondom ons zien, versterkt het besef, dat deze wereld niet eindeloos kan blijven. D'at er eens met deze wereld iets vreeselijks zal gebeuren. Iets, waarbij alle voorgaande rampen als kinderspel zullen zijn. Toch verkrijgen we alleen uit Gods heilig Woord de ontwijfelbare zeker heid, dat er zulk een einde komt, dat het komen moet. God zal deze we reld richten op eenen dag, dien Hij daarvoor bepaald heeft. Dan heeft de wereld al haar moge lijkheden verwerkelijkt. Dan is ze rijp. Rijp voor het oordeel. Omdat de onge rechtigheid haar maat heeft vervuld. En zooals God de aarde eens heeft geoordeeld door het water, zoo zal Hij dan heel de wereld richten door vuur. Deze gewisheid berust niet op natuur onderzoek, of wijsgeerig nadenken, maar alleen op de openbaring in de Heilige Schrift. Buiten haar is er niets van te weten, hoogstens te gissen. Maar naar dat Woord staat het dan ook vast. Dewijl dan deze dingen alle vergaan. De hemelen, die wij zien, zul len met een gedruisch voorbijgaan. De elementen, het geheele samenstel der zichtbare dingen, zullen branden en vergaan. De aarde en de werken die daarin zijn zullen verbranden (2 Petr. 5 10). Is deze vermaning niet ook in onzen tijd op haar plaats? Is deze tijd er niet eene van toe nemende ontwikkeling; aan de eene zijde, maar ook van toenemende god deloosheid, die daarmede schier gelijken tred houdt? Is er niet een onrustbarend inzwelgen van wat de wereld aan ge nietingen biedt, om God daardoor te vergeten? Is er niet een verbijsterende ontaarding in zedelijk en religieus op zicht? Is er niet een werking uit de diepte om listig tot dwaling te ven leiden? Hoe machtig is de verleiding om mee af te drijven op den stroom juist voor de belijders des Heeren. Gevaar om deze wereld gelijkvormig te worden, om de kloven te overbruggen, en aldus mogelijk te maken een versmelting van waarheid en leugen, vati de zonde en de gerechtigheid! En toch is het gericht komende, dat scheiding zal maken. Hoedanig behoo- ren wij dan te zijn in heiligen wandel 6ü godzaligheid! .Opdat niet door ons toedoen de wereld al dieper wegzinke! Wie onzer zal dezen duren plicht durven ontkennen? Wie beaamt niet ten volle en beweert zelfs luide onze Christenroeping? Tegenover de wereld van onze dagen. Tegenover onzen God. Tegenover het koninkrijk van onzen lleere Jezus Christus, dat wij zeggen te verwachten? En toch vrage een iegelijk onzer zichzelven voor Gods aangezicht af, hoever hij zich van deze roeping ge kweten heeft. In eigen omgeving, in eigen leven en eigen kring, jegens de menschen zoowel van de wereld als van Christus' Kerk, met wie hij in aanraking kwam Hoever zijn we hierin gevorderd, elk voor zich, maar ook te zamen, als ge- ioovigen, als belijders, ais volk des Ileeren? Want vordering moet er zijn. Behoudzucht en stilstand is nooit God zaligheid geweest. Er moest zijn een heilige wandel; en wandelen is geen stilzitten of sluimeren. Er moest zijn godzaligheid; en dat is midden in een wereld, die God verzaakt, Hem dienen. Hem belijden, voor Hem leven. De behandeling' der gemecntcbcgrooting brengt op vele plaatsen een wreede ont nuchtering. Dat er zulke diep ingrijpende maatrege len noodig waren, om een sluitende begroe ting te verkrijgen had men niet verwacht. De belastingen worden overal tot den top opgevoerd en daarbij komt nog als nieuwe lust de straatbelasting, welke haast overal noodig is ter verhooging an inkomsten. Zelfs Dirksland en Melissant zagen zich genoodzaakt tot dezen maatregel hun toe vlucht te nemen. Feitelijk zit de eene gemeente al dieper in de put dan de ander, oorzaak om jaloersch op elkander te zijn is niet meer aanwezig. Een enkele mag het nog eens een paar jaar uithouden, maar zooals liet nu gaat, staan straks allen gelijk. Aan de eene kant legt het Rijk beslag op een groot deel der gemeentelijke belastin gen en aan de andere kant staat er een steeds onrustbarend groeiende post voor werkloozenzorg, zoodat men wel een heel solied beheer moet voeren, om het hoofd ook nog maar eenigszins hoven water te houden. Reeds eerder schreven wij, dat de tegen woordige taak der werkloozenzorg veel te nivelleerend werkt, er zou onderscheid ge maakt moeten worden tusschon een fa- brieksccntrum en een landbouwstreek. Wij moenen dat dit kan. Als onze regeering straks de plattelands gemeenten niet alle als noodlijdend wil zien, zal zij wel maatregelen moeten nemen Zooals het nu gaat, loopt het verkeerd, er is op ons eiland werk, maar liet wordt niet uitgevoerd. Wij zullen geen boeren of arbeiders be schuldigen, maar wij hopen vurig dat zij vrijwillig die maatregelen zullen nemen welke noodig zijn, om dit kwaad zooveel mogelijk te koeren en om daardoor een ge zonder toestand te verkrijgen. Doen zij dat niet vroegtijdig, dan zal straks de regeering wel in moeten grijpen door het geven van dwingende voorschrif ten. Laat dat toch onder ons niet noodig zijn. Prov. Staten van Zuid-Holland De dag der stemming Ged. Staten van Zuid-Holland hebben don dag van de stemming vooir de Provinciale Staten bepaald op Woensdag 17 April. Correspondentie Door verschillende vriendelijke lezers en lezeressen daartoe in staat gesteld, hebben wij de tien, door Sinterklaas teleurgestelde kinderen v. d. M. met Kerstmis g'clukkig kunnen maken. In een opgetogen briefje! berichtten zij ons hun groote blijdschap. Hartelijk dank aan allen! f 4.22V2 per week Vrijdagavond sprak de hoor Stevenson van ben" Helder bestuurslid van de \ed. Vieaclicrij Centrale, voor de vissclicrsverecn. „Eensgezindheid" te Stellendam. Spr. begon met te zeggen, dat in Den Hel der een vissoherijvereeniging „Samenwer king"" is opgericht, tl ie zeer nuttig werk heeft \erriclit. Spr. bracht daarbij hulde aan hel gemeentebestuur \au Den Heldor, speci aal aan wethouder Boer. Op alle vergaderin gen van deze vcreeniging zijn de autoriteiten aanwezig. Spr. stelde de vraag: waar zijn hier de autonitietouV De burgemeester hoeft spr.' .gebeld en was uitstedig, maar er ®ijn toch nog wel andere autoriteiten in' Stellen dam. Spr. herinnerde vervolgens aan bet feit, dat in Amsterdam de Bond van Ned. Yis- sclierijvereenig.i.ngen is opgericht. Den Helder, aldus spr. is vergeleken inet do toestand van de visscherij in andere plaatsen, een dorado Er staat op de gemeon- tcbegrootilig voor de visschers 25500 gulden, hoewel deze stad ook Rijkssteun onhaiigt. Spr. heeft gelezen, dat or in Stellendam een Bond is opgericht. Het is gebleken, dat de Bond niets heeft uitgericht. De lieer Stevenson merkte vervolgens'op, dat in de maand November in Stellendam per deel f 7.00 is verdiend en in December f 11.--. Dat is een noodtoestand en mag niet langer duren, aldus spr. Spr. bracht hulde aan de menschen, die in Stellendam getracht hebben -de nood van de visschers in Den Haag kenbaar te maken en plannen bobben ontworpen tot leniging v an den nood. Spr. juicht de stap van de Regccring tot oprichting van de Visscherij centrale toe. De vruchten daarvan zullen eerst langzamer hand gezien worden. Zoolang de aanpassing van de bedrijven aan de ingestelde regeling nog niet tot stand gekomen is, moet echter een noodmaatregel tot stand gebracht wor den, aldus spr. Wanneer liet indienen van requestcn aan regeeringspersonen niet baat, aldus spr., sluit u dan aan bij dc Bond van Visscltcrsvereeni- gingen, dan zal die Bond een audiente aan v ragen bij H.M. de Konngin. Wij zullen bij haar komen als bedelaars, evenals de Edelen in 156b bij Mar.garetlia van Parnta. En dat zal helpen 1 Bij do bespreking welke 11a de rede van den lieer Stevenson gevoerd werd, deelde de lieer Bon ma 11 mede, dat sinds October van het vorig jaar liet loon gemiddeld por week door de visschers verdiend f4 22% lier deel heeft bedragen. Dit zijn officieele cijfers. Naar aanleiding daarvan riep de heer Stevenson uit, dat dit hemelschreiend was. Er kan wol 220 miliioen gulden voor den landbouw uitgegeven worden, maar geen miilioentje voor de visschers! Spr, wekte nogmaals op ziclt aan to sluiten bij de Bond, omdat de Regeering naar liet ad vies van een organisatie eerder luisteren zal dan naar dat van particuliere personen. De vergadering besloot Zaterdagavond nog maals met schippers en knechts samen to komen om dan lot definitieve oprichting van een visschersvereenigng te komen. De gasfabriek Naar aanleiding van de laatste zittingen van dc geemeenteraden van Middellharnis en Sojnntelsdijk hebber, wij een gesprek gehad met den lieer Blokhuis, hetwelk wij hieron der weergeven. Vraag: Zoudt u ons eenige vragen over de gasfabriek willen beantwoorden? Antwoord: Alleen indien die vragen za ken betreffen en geen personen, en indien zij ge'en betrekking hebben op dingen, die nog v oor h t gerecht ter sprake kunnen komen. Vraag: Kunt u ons inlichten over liet schoonmaken van ue teerput? Wij hebben namelijk begrepen, dat die put niet alleen een teerput is, maar ook een teer punt. Antvv.: lleel aardig heeren: Deze vraag kan ik U beantwoorden, want het schoon maken van de put was een der vier gron den van de schorsing en tegen de vernieti ging dezer schorsing door het Ambtenaren gerecht te Rotterdam is de gascommissie niet in beroep gegaan, zoodat dit punt „vrijgekomen" is. De kwestie van de teerput is te Rotter dam grondig onderzocht en staat in do processtukken. De commissie noemt in haar schorsingsbesluit liet schoonmaken van de put: overbodig en schadelijk. Evenwel was het noodzakelijk want de gasfabriek kon geent teer meer afleveren. In den loop dei- jaren, van 1907 tot 1933. was in de put Veel dikke rommel ontstaan, dit geebeurt in alle beerputten. Er kon geen teer meer gepompt worden. De laatste maai, dat d eteerboot hier geweest was: in Juli 1933 heeft de kapi tein .geez gd, dat het niet langer .ging en dat hij niet zou terugkomen voordat de put schoongemaakt was. Vraag: Waarom heeft u dit schoonmaken niet zelf uitgevoerd met menschen van hier? Antvv. Omdat ik er geen kans toe zag. De gasfabriek heeft daartoe ook de hulpmid delen niet. Er is maar een enkele' firma iu ons land, die teerputtón schoonmaakt, na liet groote gemeenschappelijke graf, waarin 't stoffelijk overschot der zeven slachtoffers werd ter ruste gelegd. De droeve plechtigheid, op het kerkhof van Bagdad werd door verschillende autoriteiten bijgewoond, nielijk Zwartevcen te Enschedé, die dit overal doet. Ook 11a Xvvartevoen iwvzig te hebben gezien, zou ik liet schoonmaken van zulk een put niet zelf ondernemen want het is een hachelijk werk. In eigen uitvoe ring met menschen van hier was daarvan niets terecht gekomen, ten 'spijt van alle wijsheid van stuurlui aan den wal. Vraag: Iiceft deze firma te voel gerekend? Ant.: Mijns inziens kwam tiaar toe wat zij gevraagd had. Men moet liet hebben bij gewoond om te weten wat. voor een kar wei dat geweest is. liet is een vertrouw bare firma en er v.as vooraf een schriftelij ke overeenkomst gemaakt. liet schoonma ken zou kosten f 820, terwijl de schoonmaker de uitgebaggerde leer mocht behouden, wal waarde voor hem had. Dit is hot ge wone account. De overeenkomst en do ge- specificeerde opgaaf van Zwarteveens 011- koeton zijn aan liet gerecht overgelegd .Aan geld bleef heel weinig voor hem over, zijn eigenlijke voordeel was <lc door hem uitgc- zoefde, van klonten ontdane en in vaten verzamelde tcor. Vraag: Maar in den raad is genoemd f 11 IS. Antvv.: Het verschil is vracht om de go meento te ontlasten van ruim 50 ton on- vei koopbare en nok voor Zwarto'veen waar- delooze zeer taaie rommel, die andere in een kuil had moeten gestort worden, waar zij nooit hard zou zijn geworden en tot in lengte van dagen hinderlijk zou zijn geweest. Vraag: Vanwaar die hoogc vracht? Antvv.: Doordat Middclharnis niet aan het spom- liet. Daarom' was ook het schoon maken hier iets duurder clan in andere plaatsen. Vraag: Had die taaie rommel niet in -het Haringvliet gestort kunnen worden? Antvv.: Dat zoo do Rijkswaterstaat ter stond verboden hebben Vraag: Verbrand dan? Antvv.: Het zou niet gebrand hebben. Pro beer maar eens 0111 kootteer aan te steken men oen lucifer of vlam. Vraag- Heeft dc gasfabriek ook de vaten verschaft? Antvv.: Neen, voor alle vaten on bussen heeft de ondernemer zelf gezorgd. Vraag: Dat is toch in den raad gezegd. Antvv.: Ik kan niet helpen, dat men daar maar wat zegt. Vraag: Heeft de gasfabriek ook kostgeld betaald zooals daar eveneens gezegd is? Antvv.: Neen, dat heeft do ondernemer ooi; zelf betaald. Vraag: Het raadslid Lecomte heeft dd put opgemeten en komt tot 5 kubieke meter. Antvv.: Ik kan aan deze opmeting geen waarde hechten. Vraag: Komt deze uitgaaf telkens terug? Antvv.: Laten we zeggen, eenmaal in de 25 jaar. Men heeft wel eens een bijzondere uitgaaf, in 1933 do teerput in 1934 Mr. Fruin. Vraag: Hoeveel is er afgelost? Antvv.: In 1933 f 6833, 111 1934 moet even veel afgelost worden, in 1935 f 2435 minder, doordat in 1934 twee leenningcn afgeloopon zijn. dus in 1935 f 4398. Vraag: Maar in don raad van Middelhar- nis heeft de Voorzitter der gascommissie zich erop beroemd, dat do commissie wel 120.000 afgelost had. Antvv.: Dc door mij gegeven cijfers zijn to vinden in do door de commissie zelf 011 derteekende' en bij de raden ingediende laatste jaarrekening. Misschien bedoelt de voorzitter mot. die f20.00') allerlei andere, uitgaven dan aflossing, maar dan beeft zijn bewering weinig waarde'. Vraag: Rekenden do ambachtslieden voor do gasfabriek een hooger uurloon dan voor anderen? Antvv.: Voor werk ''at bijzondere eischen stelde of onder moeilijke of ongezonde om standigheden uitgevoerd went, znoals werk in de ovens, werd met ziin medeweten en goedvinden iets meer gerekend. Niettemin kwam dit veel goedkooper uit dan arbeid van speciale werklieden van firma's. Vraag: I11 de gemeenteraden is liet voorge steld alsof door u met geld gesmeten werd. Antvv Dat heb ik ai zooveel jaren ge boord. Volgens mijn opvatting is een dege lijke techniek met degelijk onderhoud op den duur liet voonleeligrte. Ook de bedrijfs zekerheid voreischt dit: een labrieksbediijf is geen landbouwbedrijf. Het kostbaarste van alles is het opknappen van een uitge leefd zaakje. l)e commissie kan zich wel beroemen op haar zuiniger en beter beheer, maar de toekomst moet nog loeren of zij gelijk heeft. Ik neem althans waar, dat thans op verschillende dingen niet gelet wordt, die voor een goed beheer noodzake lijk zijn. Vraag: Had 11 te dure kolen gekocht? Antwoord: Alle brandstoffen zijn goed kooper geworden en ook de gaskolen. De gasfabriek verw erkt aitijd Enge'ls, he kolen liet pond sterling stond 8 Juni 1933 op 18.37, 29 Dec. 1933 op f8.13. thans op f7.31. Door deze koersdaling konden de importeurs 111 1934 goedkooper leveren dan in 1933. Vraag: Was een schikking mogelijk ge weest in plaats van een proces? Antwoord: Dat zat ik later wel eens ver tellen. Vraag: Zijn de in den Raad van Middel bands genoemde datums juist? Antwoord: Do datums zijn: 17 Oct.: uit spraak van het Ambtenarengerecht; 23 Oct. vergadering van de gascommissie; 27 Oct. Mr Coert schrijft aan mr v Nieuw kerken: Uw blief van 23 Oct. met bijlage ont ving ik in goede orde. Heden bad ik hier over een onderhoud met den Voorzitter van de Commissie. Ik kan f' thans mededcelcu dat de Commissie iu beroep zal gaan van de uitspraken van het Ambtenarengerecht.; 2 Nov.: In den raad van Middelbands wordt verzekerd, dat er over liet in beroep gaan nog geen besluit is genomen; 12 Nov.: Het beroepschrift van de commissie is te Utrecht bij den Cenlralen Raad van Beroep ingeko men; S en 15 Nov.: Leden (ter commissie verzekeren aan raadsleden, dat zij nog ner gens van weten; 10 Nov.: Einde van den beroepstermijn; 30 Nov.: Vergadering van de gascommissie, de eerste 11a die van 23 October. Vraag: Welke conclusie trekt U hieruit? Antwoord: Ik concludeer niets, ieder moet maar voor zichzelf concludeoren. Vraag: Nog een kleine vraag, meer een nieuwsgierigheid. De lieer Koote zeide in den gemeenteraad, dat menschen uit Noord- Brabant de teerput hadden schoongemaakt, maar wij meenen toch, dat er duidelijk ge zegd is. dat zij uit Enschedé kwamen. Antwoord: De lieer Koote is bij de posierij geweest en weet beter dan ik, waar En schedé ligt. INTERNATIONALE PLUIMVEE TENTOONSTELLING De 70ste wordt te Parijs gehouden Van 14 tot en niet 19 Februari a.s. zal te Parijn de 70ste Internationale Pluimveeten toonstelling; worden gehouden, die ook voor de Nederlandscho pluimveehouderij de volle be langstelling verdient. Het is de belangrijkste tentoonstelling van Frankrijk op het gebied der pluimveehouderij en tevens een der grootste Europeesche ten toonstellingen. Deze 70ste Internationale Ten toonstelling staat on dor liooge bescherming van den President der Franscho Republiek en wordt georganiseerd door de Sociëtë Centrale d'Aviculture. Voorts staat do tentoonstelling onder bescherming van den Minister van Land bouw van Frankrijk, dien Minister van Land bouw van België on den heer Huizinga, In specteur va.ii het Landbouwonderwijs te Den Haag. In het Eere-eomité heeft voor on« land zitting genomen de lieer Tukker. directeur van het Rijks Pluimveeteelt Instituut te Beek uitgenood,]gd om het ingezonden materiaal te bergen. Vele buitonlandschc juryleden zijn beoordeelen, waaronder ook oen Nederland,,, „Het leven in het verbond" i De heer Janse van Biggekerke spreekt Donderdagavond hield de Geref. Mannen* vereen, „Kalvijn" te Ooltgensplaat eert openbare vergadering, waarop als spreke# optrad de heer Janse, van Biggeke'rke. De voorzitter der vergadering, de heer, van Kempen sprak liet openingswoord, waarna dc heer Janse gelegenheid 'kreeg zijn rede „Het leven in het Verbond" uit te spreken. Spr. wees erop, dat de geheele Ileiligo Schrift spreekt van het verbond des Ilèe* ren. Onze vaders hebben dit goed begrepen, hiervan getuigt de samenstelling van liet doopsfonnulier. Spr. wees op de tweeërlei afwijking vaiï het genade-verbond. De! eene partij zoekt liever de plaatsen van plezier en bekom mert zich niet om het verhond; de an de rei partij is erg godsdienstig. Spr. stelde, als voorbeeld van de laatste Manasse. die da zwaarste godsdienst van zijn tijd zocht: dei godsdienst van Moloch, waarbij de eerst geboren kinderen geofferd werden. Ook Ma nasse deed dit: de Heere zegt hiervan: Gij hebt Mijn kinderen geofferd! Spr. schetste de houding \an de Roomsch- Ivatholieke Kerk ten tijde van de refor matie. Er waren twee wegen van eigenwillige godsdienst. Kr was een opklimming lii godsdienstigheid; men kreeg steeds meer genade. Op de hoogste trap stonden de heiligen. Nonnen en geestelijken waren een lagere orde. Het was de trap der kerk- plichien. De andere weg was de afklimming. Men moest het \leesch afsterven, „in dc hclla komen Echter onze godsdienst is het bloed van Christus, „Die Mijn bloed drinkt en Mijn vleesch eet die heeft het eeuwige leven", heeft Jezus gezegd. Dus niet onze gods dienstigheid. In tijden van verval komt steeds de gods dienstige mouse li op don voorgrond tcs staan en niet Gods Verbondstrouw. Ook onze tijd spreekt hiervan. De moderno mensch is zwaar godsdienstig, evenals Ma nasse. Er is echter een godsdienstigheid, welke de grootste zonde is tegen God. Do mensch komt in 't middelpunt te staan. Spr. wees op het groote gevaar on één van dc bewijzen van verval, die gezien moet worden in het feit, dat zoovelen de boeken van Stanley Jones verslinden. Uitvoerig lichtte spr. zijn standpunt, aan' de hand van de II. Schrift toe. Na zijn niet aandacht gevolgde rede, stel den vele personen vragen. Ilct was een leerzame avond. christelijke middenstand Naar wij vernemen, is Prof. Mr P. S. Gerbrandy, hooglccraar aan de Vrije Universiteit, bereid gevonden op te treden als rechtskundig adviseur van de verceni- ging van den Chr. IIandeldrij venden en Industrieelen Middenstand in Nederland. Na een spreekbeurt, gehouden door den heer K. Mei ma, is fe Drachten een afdec- ling opgericht. Ook te Nicuwlaudc is een afdeeling opgericht, nadat, de heer IL W i 8 r e n g a van Assen had gesproken. de uiver was verzekerd voor i 250.000 Naar het „Handelsbl." verneemt was de „Uiver" verzekerd voor f250.000, welke ver zekering was ondergebracht bij Lloyds tö Londen. v

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 1