Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden IN HOC SIGNO VINCES BERICHT AAN ONZE LEZERS ZATERDAG 29 DECEMBER 1934 49E JAARGANG N°. 4123 Rechtzaken. ■nair-ge- 1 christe- over |t Evan- is in I Als het ultwer- I bekend Jdel ook. Ivan zijn por een |t leeran aanra- |en stof" dan I die van machts- Jienschen Igelidpre- lige zoet- yiistischa massa lan ver in. gering |iis, van Jezus van de tijd be- lo Jezus pre, zwak |ge oogen ■Jezus uit luit Naza- gezonde, gortig da- het zie- I zijn ge lmet zijn l ader. Jlïj "tfdc Gods pcligewor- Ëzelfs met le er zich Irdoor een In, wordt lid wisse» lipel, toen |g- lui Jezus, |it we ons H hehhen stumper J vijanden |hterwang toe. Zoo hem ook gezegd Irioochene rale revo- I De meest |at, staat en Igeweldda- 1 lichamen. Ipot gaan In doodge- pr een hui lt door het ven. Dan geboren. |lis is mijn mensch lerwonnen. Tt moeten |o wereld. door dat teluk der haü-telijlt te laten feling, dat ps krijgen, tr nu een- lienk goed, int weten, fllen. Ook )uw mee- Lkkelijk is. ntrent dik ken. leefjes met 1, staat hot A en ein- ai me om, TINE A Deze Courant verschijnt eiken WÜKNBUAIJ en Z A T ia ti A G. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND by vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 GENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN 4t ZONEN, SOMMELSD1JK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. ONDERWIJSBEZUINIGING Voorwaarts schreef een artikel naar aanleiding van onze driestar over onder wijsibozuniging. Zij zet boven haar artikel het opschrift: Overbodige bijzondere school te Middelbands. Nu behoeven wij over de samenvoeging der twee openbare scholen te Middelharms niet meer te schrijven, door het aanvaar den van het voorstel van B. en \V. is dat in de laatste raadsvergadering een feit ge worden. Wij kunnen best begrijpen, dat velen dat betreuren, maar uit een oogpunt van be zuiniging moest, het gebeuren, er was geen andere oplossing, deze is ook het meest in het belang van het onderwijs. Doch nu de twee bestaande bijzondere scholen, is er daar werkelijk één overbodig van? Wij kunnen dat zoo niet zonder meer be vestigend beantwoorden, wij weten dat er een pacificatie is, waarbij aan elke groep volkomen vrijheid gegeven werd een school op te richten, zoo slechts aan de wettelijke plichten voldaan werd. Aan die wettelijke eisch is voldaan, zoo dat er niets op aan te merken valt. Maar zijn do omstandigheden nu zoo gewijzigd, dat. beide scholen samengevoegd kunnen worden? Nu is dat een kwestie die Do Voorwaarts niet op te lossen heeft, maar dooi' gemeen overleg zullen beide schoolbesturen dat eens moeten worden met elkander. Persoonlijk zouden wij het toejuichen als aan die versplintering op onderwijs gebied een einde kon gemaakt worden. Wij zijn geen voorstander van kleins kerkelijke scholen, de opvoeding der kin deren is een taak der ouders, gevaar zien wij in een samengaan niet. Bestaat de mogelijkheid van samenvoeging dan zul len wij de eerste zijn Om dat toe te jui chen. Onze bevolking ligt geestelijk rechts georiënteerd; do oxergroote meerderheid is gereformeerd, daarom zal er in onze streek weinig onderscheid kunnen zijn, in het onderwijs op een Gcref. of Herv. school, beiden stellen zich op den bodem der Goref. beginselen. Een samenwerken van alle ouders op de basis dier beginselen achten wij de beste weg, Christ. Nat. onderwijs opent daarvoor de weg. Als de regeering nu een beroep doet op de besturen der bijz. scholen, om door combinatie, de noodzakelijke bezuinigin door te voeren, mogen wij niet nalaten, om die roepstem ernstig ter harte te ne men. Alleen zij Voorwaarts voorzichtig met haar advies, want wij hebben zoo het gevoel, dat haar advies niet gegaven wordt, als vrucht van de erkenning der- pacificatie. KOSTEN VAN OPENBAAR EN BIJZONDER ONDERWIJS Maar nu cie kosten van bijzonder en openbaar onderwijs. Zijn in Middelliarnis de kosten van het bijzonder onderwijs iiooger dan van het openbare? Dat is de kwestie die Voorwaarts nu stelt Daartoe geeft zij als stichtingskosten der Gr. v. Prinstererschool op f 44.000, de rente a 41/2 pet. van dit kapitaal is f 1980 en f 1100 aflossing. Ergo f 3080 per jaar. Dit verdeeld over 115 kinderen is ruim f 26 per leerling per jaar boven de gewone kosten van f 7 a 1' 8. Men gevoelt aanstonds dat deze bereke ning zeer oppervlakkig is, want verschil lende factoren welke bij de berekening voor alle scholen gekit, dus ook voor de openbare, worden hier verzwegen. Ook de openbare school heeft zijn kosten van gebouwen, onderhoud, onderwijzers enz., net zoo goed als de Gr. v. Prinsterer school. Wij hebben zoo'n vaag vermoeden, dat als men eens alle kosten van Rijk en Gemeente voor het onderwijs in rekening bracht, het verschil werkelijk zoo groot niet zou zijn. Want hoe zijn de kosten van het onder wijs in het geheele land? Met een algemeen beroep op de uit spraak van een Minister, dien Voor waarts and p alle mogelijke wijzo ver dacht maal-.., ,vien zij om zijn ondenvijs- bezuiniging niet erg gezind is, komt men niet verder. De officicele cijfers moeien hier uit spraak doen. Volgons de officieele rekening kost clki leerling der openbare school f 135 die dei- bijzondere school f 104, dat is maar even 25 pet. goedkooper. MIDDELHARNIS Do Raad van Middelliarnis behandelde de begrooting; de moeilijkheid 0111 die slui tend te krijgen zijn vele. Invoering van straatbeiasting stuitte op ernstig verzet, wij kunnen dat begrijpen, maar zal men daar aan kunnen ontkomen? Wij gelooven dat de begrooting zooals die door den Raad is vastgesteld, de goedkeu ring van Ged. Staten niet zal kunnen ver krijgen. Daartoe is er te weinig stabiliteit of ze kerheid in. De bedoeling van den raad was wel ern stig, om door samenvoeging der twee open bare scholen en andere bezuinigingen te trachten het groote gat te stoppen. Maar men komt te laat met deze maat regelen, daarom zullen er nu nog andere genomen moeten worden om een sluitende begrooting te verkrijgen. Men had reeds vroeger moeten bezuini gen, want nu zal men zonder invoering van nieuwe lasten, geen solied beheer kun nen voeren. Onder nieuwe lasten rekenen wij niet de vermakelijkheidsbelasting, door ons reeds in der tijd aanbevolen. Zoolang als de raadsleden niet allen overtuigd zijn van den ernstigen finan- cieelen toestand en ernstig samen werken om een gezond financieel beheer te verkrij gen, gelooven wij niet dat men slagen zal. Men kan zich in deze dagen geen luxe meer veroorloven, de harde werkelijkheid dwingt tot. harde maatregelen, hoe oer men die aanvaprdt hoe beter, want straks zal blijken dat, men daar toch toe moet komen. Met kleinigheden komt men er niet meer, als men wil voorkomen ciat men straks ge heel aan den leiband van den Ilaag moet loopen, dan zal men er niet voor toru mogen schrikken, om die maatregelen to nemen,» welke noodig zijn om de dekkini te zoeken voor de politiek welke men als Raad gevoerd heeft. DIRKSLAND Dirksland zet het mes der bezuiniging er scherp en diep in, men durft daar de kon- sekwentie van bezuiniging wel aan. De openbare bewaarschool wordt met in gang van 1 Januari opgeheven, terwijl de subsidie aan de bijzondere komt te verval len, dat geeft een bezuiniging van rond f 2500. Ook de subsidie van het roodc kruis werd van f 200 op f 25 gebracht. Wij vinden dat voor een plaats als Dirks land diep ingrijpende bezuinigingen, maar brengen den Raad van Dirksland hulde voor de doortastendheid welke zij hierin bewees om trots allerlei bezwaren, een ernstige en blijvende bezuiniging tot stam te brongen. Wij mogen zulke maatregelen in ons hart betreuren, maar dat heft de noodzake lijkheid daarvan niet op. Het sluitend ma ken der begrooting moet hoofdzaak blijven, Zonder sluitende begrooting werken wij ons steeds dieper in liet moeras. De maatregelen kunnen wij op zich zelf betreuren, maar ais de ijzeren noodzaak dwingt is er geen keus, dan nroct het. Kerstfeest te Uddel H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana hebben Zaterdagmiddag te Uddel (gemeente Apeldoorn) in het „Theehuis" aan het Uddelermeer, het Kerstfeest gevierd mt de meisjes van de Naaivereeniging al daar, ongeveer 38 in getal H. K. H. Prinses Juliana leidde het samen zijn. Zij las het tweede hoofdstuk van Lucas uit den Bijbel voor. terwijl gezamen lijk werd gezongen De Koningin en de Prinses reikten ge schenken aan de meisjes uit en onderhiel den zich met haar. Zij zijn daarna per auto naar Den Haag vertrokken. Het Kerstfeest werd toen voortgezet onder leiding van mej A. L. Schoch de directrice van de particu liere zaken van H. M. en H. K. II S.K.V. „Nut en Sport" te te Sommelsdijk De jaarlijksche tentoonstelling Evenals vorige jaren heeft de Konijnen- fokvereeniging S.K.V. „Nut en Sport" weder om een tentoonstelling georganiseerd van konijnen en pluimvee. Deze tentoonstelling werd op Vrijdag 21 December 1.1. geopend in een der zalen van Hotel Spes. De voorzitter der vereeniging, de heer J. J. B i e n e f 0 11, verklaarde de tentoonstelling voor geopend en gaf het woord aan den heer M. B. Smits, hoot'd der lagere landbouw school alhier, 0111 oen openingswoord te spreken. De lieer Smits zeide mot genoegen do uitnoodiging te hebben ontvangen van hot bestuur der vereeniging 0111 deze tentoonstel ling met een enkel woord bij het publiek in te leiden. Ilij begon met te wijzen op -do groote beteekenis van deze tentoonstelling. Spr. iieefl wel eens hooren vragen: wat heb je daar nu aan? De boer kijkt op een konij- nen-tentoonstelilng neer als zou dat veel minderwaardiger zijn dan b.v. een rundvee tentoonstelling. Dat is niet juist. Het fok ken van konijnen en pluimvee heeft even goed zijn beteekenis. Niet wat de financieele uitkomsten betreft. Maar het geeft een nut tige bezigheid 0111 ledige uren te vullen. Het kweekt liefde tot de levende natuur. Het brengt ons in aanraking met de vele moei lijkheden waarvoor de levende natuur ons telkens plaatst, als ziekte, voeding e, d. Ook de moeilijkheden die er aan verbonden zijn om een ras vooruit te brengen. I)at is iets, dat stoere volharding vraagt. E11 dan de moeilijkheden om een eenmaal gekweekt ras op peil te houden. Spr. vind het oen goede gedachte om dc tentoonstelling van konijnen en kippen te combineeren. Hij wenscht het bestuur toe, dat het de. voorzichtigheid van het konijn moge paren aan de dapperheid van den haan. Een luid applaus dankte den spr. voor zijn rede, waarmede ook het aanwezige pluimgedierte luidruchtig instemde, dit wist zelfs van geen ophouden, zoodat hetgeen de voorzitter nog sprak voor ons goeddeels on verstaanbaar was. Daarna werd een rondwandeling gemaakt langs de kooien. De tentoonstelling maakte een keurigen indruk. Alle dieren zijn onder gebracht in gegalvaniseerde ijzer-getraliede kooien. Ook was er een stand van de fa. P. Sluis te Dordrecht, terwijl de aan de ver loting verbonden prijzen waren uitgestald. Eereprijzen werden toegekend aan: J. C. Bolle, wisselbeker, geschonken door „Nut en Sport" voor liet mooiste dier der tentoonstelling. Werd in 1J32 gewonnen door J. J. Bienefelt; in 1931 door Jac. Visser. W. de Wit, eerelint voor mooiste dier op één na, geschonken door den heer J. C. Ver meulen te Amsterdam. W. de Wit, een rookstandaard voor inzen der met hoogste aantal punten, geschonken door A. Guérand. J. J. Bie.nefett, een medaille, voor inzenden met hoogst aantal punten op één na, ge schonken door den heer M. B. Smits. J. J. Bienefelt, een lauwertak, voor mooiste dier, groote rassen, geschonken door de Lote rij-commissie. A. Guérand, een lauwerlak voor mooiste dier middelrassen, geschonken door Jo Saars J. van St-rten, een lauwertak, voor mooiste dier kleine rassen, geschonken door bestuur Centrale Veiling. J. C. Bolle, een verrassing voor het zwaar ste konijn, geschonken door fa. Bienefelt en Zoon (het prijswinnende dier woog 17% pd.) KI. van Alphen, een lauwertak, voor mooi ste inzending pluimvee, geschonken door J. J. Bienefelt. Bienefelt en De Wit, een doos postpapier, voor mooiste inzending krielkippen, geschon ken door Gebr. de Waal. Van de ingezonden dieren releveeren wij: Vlaamsche reuzen (haaskleur). In deze ca tegorie werden twee eerste prijzen toegekend aan S. Visser te Dirksland. Vlaamsche reu zen (wit): Eerste prijzen aan: M. II. Braber, te Stad aan 't Haringvliet; H. Doornhein, to Sommelsdijk; I. C. Bolle, te Sommelsdijk. Vlaamsche reuzen (geel): Eerste prijzen aan: J. Knops, te Nieuwe Tonge, P. Slinger te Nieuwe-Tonge. Vlaamsche reuzen (blauw) geen prijzen. Lotharingers: Eerste prijs aan S. Visser, te Dirksland. Klein Chinchilla: Geen prijzen. Weener (wit): Eerste prijzen aan: L. van Nimwegen te Sommelsdijk. Weener (blauw): geen prijzen. Havana: Eerste prijs aan: II. Bakker te Dirksland; Belgian Hare: Eerste prijzen aan: W. Del- vit. Iiollandsche (zwart) :Eerste prijs aan J. Droogen te Nieuwe Tonge. Hollandsche (Ma- dagasser): Eerste prijzen aan: J. J. Biene felt t.e Sommelsdijk. Blac au fau: Eerste prijzen aan J. van Strion te Nieuwe Tonge. Zilvervos: Eerste prijzen aan B. van Broek hoven te Dirksland en G. van Gurp te Stad aan 't Haringvliet Castor rex: Eerste prij zen aan A. Guérand te Sommelsdijk. Chin chilla rex: geen prijzen. Polen: Alleen twee- en derde prijs, beide: H. v. d. Meide te Som melsdijk. Heel mooi waren de inzendingen Cavia's. Een inzending Cavia (agouti) van L. van Nimwegen te Sommelsdijk won een eerste en een derde prijs. Een inzending Cavia (zwart) van B. van der Slik won een eerste en een tweede prijs, terwijl een tweetal exemplaren Cavia (rood) van denzeliden De gevel ran hel raadhuis van Bergen op Zoom, dat geheel gerestaureerd wordt, pas klaar op den grond neergelegd. inzender met tweede prijzen werden be kroond. Voorts in de jeugdklasse: Vlaamsclie reus (haaskleur): Eerste prijzen aan: G. Vcr- vema te Middelliarnis en M. II. Braber te Stad aan 't Haringvliet Vlaamsche reus (wit): Alleen een tweede prijs aan: P. Slin ger te Nieuwe Tonge. De afdeeling pluimvee mocht er in .alle opzichten zijn. Ingezonden waren: Leghorn (wit): Eerste prijs aan P. Voogd te Ouddorp. Leghorn (patrijs): Eerste prijs aan M. J. v. Dricl en K. van Alphen te Nieuwe Tonge. Wyandotte (wit): Eerste prijs: I). K. Baars te Dirksland. Red island: Geen prijzen. Leg horn (bont): Eerste prijs aan P. Voogd te Ouddorp. Zilver Ducwing: Eerste prijs aan Bienefelt en De Wit. Zilver Sebright Ban tam: Eerste prijs aan A. Soctelicf te Mutdel- harnis. Interessant was do inzending krielkippen. Patrijs: geen prijzen. Zwarte Java: Eerste prijzen aan: Bienefelt en De Wit. Patrijs Leghorn. Alleen tweede prijzen aan K. van Alphen te Nieuwe Tonge. De jury bestond uit de heeren A. Gran ulans te Soest voor de afdeeling konijnen en D. Pleit te Oostvoorne voor de afdeeling pluimvee. Wij kunnen niet nalaten dc konijnenfok- vereeniging geluk te wenschen met deze goed geslaagde tentoonstelling. Wij hopen, dat het bestuur op den ingeslagen weg mo ge voortgaan, en dat het publiek zich niet onbetuigd moge laten in het betoonon van zijn belangstelling voor deze nuttige sport. Aan de tentoonstelling is een verloting verbonden met het doel om de onkosten, welke de tentoonstelling met zich brengt, te dekken. Niettemin zijn aan deze verloting mooie prijzen verbonden. De trekking zal plaats hebben op 3 Januari a.s. Baldadigheid der Flakkeesche jeugd Een ernstige waarschuwing De Kinderrechter in het Arrondissement Rotterdam heeft zich met het volgende schrijven gericht tot de Burgemeesters van do gemeenten op Goeree en Overflakkee: Het heeft mijn aandacht getrokken, dat in het najaar en den winter 19331934 in eeni- ge gemeenten van het eiland Goeree en Overflakkee door minderjarigen meermalen strafbare feiten werden gepleegd, die, moge lijk hun oorsprong vindende in baldadigheid toch een ernstig karakter bleken te bezitten. Tal van voorwerpen werden gestolen van en uit rijwielen en auto's. Herhaaldelijk hadden ook winkeliers te lijden onder het optreden van deze jongens, die na liet val len van liet duister veelal in clubjes er op uit gingen. Personen, die voor hun zaken het eiland bezochten en door bedoelde handelingen wa ren benadeeld, beklaagden zich herhaalde lijk over de door hen ondervonden tuchte loosheid der opgroeiende jeugd. Wanneer ik in liet aigeloopen zittingsjaar dergelijke strafbare feiten als kinderrechter en waarnemend politierechter behandelde, heb ik mij reeds genoodzaakt gezien eenige gevoelige straffen op te leggen, te weten on voorwaardelijke tuchtschool- en gevangenis straf, terwijl een beroep op het Gerechtshof te 's-Gravenhage den veroordeelden niet heeft kunnen baten. Het voormelde verschijnsel heeft mijn bijzondere aandacht, en ik meen goed te doen U te doen blijken, dat wanneer iu het thans aangebroken winterseizoen zich we derom dergelijke verschijnselen zouden voordoen, de daders zicli in verhoogde mate aan een strenge bestraffing zullen blootstel len. Een onvoorwaardelijke vrijheidsstraf zal dan regel zijn, waarvan slechts onder zeer bijzondere omstandigheden zal kunnen worden afgeweken. Het zal van belang kunnen zijn, dat, op dat men zich in Uwe Gemeente bewust wor de, welk direct gevaar de opgroeiende jeugd loopt wanneer zij zich aan dergelijke feiten schuldig maakt, aan den inhoud van dit schrijven, Hetzij in de plaatselijke pers, liet zij langs anderen weg, ruchtbaarheid worde gegeven. Medewerking zou kunnen worden gevraagd van de geestelijke voorgangers der verschillende gezindten, van de hoofden van onderwijsinrichtingen en do leiders van ver- lenigingen van jongelieden., die de aan hun zorg toevertrouwde minderjarigen er op zouden, kunnen wijzen, hoe noodig liet is zich te onthouden van dergelijke daden, die den medemensch last en schade berokke nen, den dader zelf zedelijk en maatschap pelijk nadeel toebrengen en bovendien aan de Gemeente en het Eiland een slechte roep dreigen te geven. Ik houd mij ten deze overtuigd van Uwe medewerking in liet belang van de op groeiende jeugd in Uwe Gemeente, die in deze tijden van druk en onrust zich eerder dan anders aan daden van verwildering dreigt over te geven, en verzoek U wei te willen overwegen, op welke wijzo mijn waar- sehuwend woord ter kennis van ouders en kinderen in Uwe Gemeente zou kunnen worden gebracht. Werkloozenaantal te Rotterdam opnieuw gestegen Naar de 50000.. Uit het Maandoverzicht der Gemeentelijke Ar beidsbeurs te Rotterdam blijkt, dat in de maand November 1934 in totaal zijn behandeld 1837 aanvrager, van werkgevers. 9206 aanbiedingen van werkzoekenden en tot stand werden gebracht 1652 1652 plaatsingen, dat is 216 minder dan ged. de vorige maand en 127 minder dan gedurende de zelfde maand van het vorige jaar. Aan het einde der verslagmaand stonden nog ingeschreven 47.305 mannelijke werkzoekenden, waarvan 46.468 naar eigen opgave werkloos 837 niet werkloos en 4155 .Touwelijke werkzoe kenden. waarvan 3341 naar eigen opgave werk loos en 814 niet werkloos. Deze niet-werkloozen 'Stonden ingeschreven met het doel om via de Arbeidsbeurs van be trekking te veranderen. Naar buiten Rotterdam werden geplaatst, in Nederland 35 mannen en 28 vrouwen, van el ders werden te Rotterdam geplaatst uit Neder land 8 mannen en 18 vrouwen, uit het buiten land 1 vrouw. Uit het district Rotterdam kwamen in 2591 aanbiedingen -van werkzoekenden, 220 aanvra gen van werkgevers en kwamen tot stand 15? plaatsingen. Het grootste aantal werkloozen, wat de man nen betreft, werd op het einclg der maand aan getroffen in het Bakkersbedrijf 553, liet Bar biers- en Kappersbedrjif 135; de Bouwbedrijven 7649; de Grafische vakken 308; het Handels-. Kantoor- *>n Winkelpersoneel 2841; het Hotel- Café- en Restaurantbedrijf 991; de Houtbewer king en Meubelindustrie 2580; het Kleedingbe- drlif 508; liet Land- en Tuinbouwbedrijf 236; de Ledorbewerking en Schoenindustrie 146; de Me taalbedrijven 8269; de Papierindustrie 164; het Slagersbedrüf 369: de Tabaks- cn Sigarenin- dustrie 104; het Binnenscheepvaartbedrüf 1614, het scheepvaartbedrijf (buitenvaart) 2015. de on gesohoolden 15392. do overige beroepen 2564 wat de vrouwen betreft in de groep Fabrieks- personeel 240; Huiselijke diensten 1658, Han dels-, Kantoor- en Winkelpersoneel 813; Ho tel-, Café- en Restaurantbedrijf 102; Kleeding bedrijf 391; overige beroepen 137. Vergeleken met de vorige maand is het to- ta.al aantal werkloozen vermeerderd met 900, waarvan er o.a. komen ten laste van het Bak- kersbedriif 2, het Barbiers- cn Kappersbedrüf 15; de Bouwbedrijven 139; de Houtbewerking en meubelindustrie 83. de Kleedingindustrie 29 Land- en Tuinbouwbedrijf 12. Metaalbedrijven 68; Tabaks- cn Sigarenindustrie 10, Blnn^n- scheepvaartbedrijf 18. Scheepvaartbedrijf (bui- tenvaart) 105; ongeschoolden 403, Fabrioks- personeel (vr.) 41. Huiselijke diensten 112 Klee dingbedrijf (vr.) 71. CHR. JONGE BOEREN- EN TUINDERSBOND Mr. W. Rip te Hoofddorp die met ingang van 1 Jan. a.s. zal optreden als directeur van hot bureau van den Chr. Boeren- en Tuindersbond, dat te Den Haag gevestigd wopdt blijft voorloopig nog secr. van den Cnr. Jonge 1 ren- en Tuindersbond. Het secretariaat van dezen bond wordt met in gang van 1 Jan. a.s. gevestigd te Den Haag, Louise de Colignyplein 10. Wij deelden reeds mede, dat ons vol gend nummer verschijnt op Maandag 31 December, daarna op Vrijdag 4 Januari en vervolgens weer op de gewone dagen. Ons blad van heden verschijnt met het oog op de vele Feestdagen, in eenigs- zins beknopten vorm. De Zondags pagina geven wij volgende week en vervolgens weer. Nogmaals dringen wij er bij onze lezers op aan de NIEUWJAARS-ADVERTEN- TlëN voor het blad van 31 Dec. zoo vroeg mogelijk in te zenden. Dan al leen is men verzekerd van plaatsing in dat nummer. De weken, waarin de feestdagen val len, brengen voor ons bedrijf groote drukte mee, zoodat wij aller mede werking inroepen. DE ADMINISTRATIE, VALSCHHEID IN GESCHRIFTE K. O., huisvrouw van T. te S'-mmel.«Oiji*, we gens iiheia in g wh ft veri. 1 i-J v >"!- schelijlc de namen van haar vader en haar zwa ger geplaatst onder een acte v.-n n >r^to"ht voor een lec.novereenkoiBAt t;i 1 maanden gevangenisstraf. OVERTREDING ZEGELWET J. L. v. R., 58 jaa r winkelier te Middelhariis, wegens overtreding van de Zegelwet verd. lad een plakzegel van 10 cent. dat reeds ge bruikt was, nogmaals op eer. kwitantie geplakz tot 50 boete subs. 10 dag^n heüitenis. VERDUISTERING WEEGGELDEN L. G.. 29 jaar, weegmeester te Stad a. t Ha ringvliet, d<ie terecht gestaan had wegens ver duistering van een bedrag van 4.18 aan weeg geinen, welke hij als ambtenaar in zijn be«3>e- ning had ontvangen, met de \e-oi ht'u dezi gelden aan de gemeente af te drager. weid vrijgesproken. UITLOKKEN VAN DIEFSTAL C. T.. 21 jaar, arbeider te Sommelsdijk. we gens het uitlokken tot diefstal van suikoi biet^'i door eenige jongens, door tot deze te zeggen, dat zij hun karretje vol mochten laden, wan neer zij hielpen met loss-en. welke bieten ech ter het eigendom waren van de Coüp. Beetwor- telfabriek te Puttershoek, tot 25 boete subs. 5 dagen. STOOMBOOTDIENST OF OVERZETVEER De Rotterd. rechtbank hoeft uitspraak gedaan in de zaak van d< n £1-jarigen directeur K K. d.e door den kantonrechter aldaar van een hem ten laste gelegde overtreding van het Verenreglétnent was vrijgesproken, van welk vonnis de ambtenaar van het O. M. in appèl was gekomen. Verdachte had een verbinding tot stand gebracht met stoombooten van Nu- niunseiovi) in Innteloord naar Ooltgensplaat, Welke verbinding een concurrentie beteeken- de van den di nst der R. T. M. Op grond van dc omstandigheid, dat een der aanlegsteigers gevaar kon opleveren, hadden Gedeputeerden van do Provincies Zuid-I-lolland en Noord-Bra bant tot verdachte een aanschrijving gericht, dat deze zjir. dienst met ingang van 1 Septem ber 1931 moest staken. Hieraan had verdachte niet voldaan. De kantonrechter had zijn vrij sprekend vonnis hierop gegrond, dat in de betreffende reglementen wordt gesproken van aahlogsteigers, die gevaar opleveren, terwijl in de aanschrijving van G deputeerde Staten ver meld staat., dat de aanlegsteiger gevaar kan doen ontstaan .twee begrippen, die elkaar niet deken Het O. M. waargenomen door Mr. H. A. J Reumer had \erni> iging van dit vonnis geëisch't en veroordeeling van verdachte tot f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. De rechtbank heeft onder .aanvulling der gronden het vrijsprekend vonnis bevestigd. In een zaak van D. H., 51 jaar, slager, ap pellant van een vonnis van den kantonrechter alhier, waarhij hij wegens het in voorraad heb ben van vet. dat niet voorzien was van een crisismerk, was veroordeeld tot f 40 boet© subs. 8 dagen hechtenis, heeft de rechtbank het vonnis bevestigd In een zaak van M. P. v. R. 42 jaar land bouwer to Rhoon, appellant van een vonnis van den kantonrechter alhier, waarbij hij we gens het ongedekt vervoer van aardappelen was veroordeeld tot f 15 boete subs. 3 dagen hechtenis beeft de rechtbank het vonnis be vestigd. Ineen zaak van P. R., 19 jaar, kuiper, ap pellant van een vonnis van den kantonrechter alhier, waarbij hij wegens het leunen in ven sterbank van een winkel aan dc Putschebocht, Has veroordeeld tot f 5 boete subs. 1 dag hech tenis, heeft de rechtbank het vonnis bevestigd. In ren zaak van G. A. A.. 22 jaar. chauffeur monteur, appellant van een vonnis van den kantonrechter alhier, waarbij hü wegens het rijden langs een stilstaande tram was veroor deeld 'tot f 10 boete subs. 2 dagen hechtenis, heeft de rechtbank het vonnis vernietigd en op nieuw rechtdoende verdachte veroordeeld tot dezelfde straf. AFGRIJSELIJKE MISHANDELING Het Gerechtshof te Arnhem heeft in hoo ger beroep uitspraak gedaan in de straf zaak tegen J. P. L., oud 25 jaar, verpleeg de van het psychopathengestichf te Balk brug bij Avereest. Deze verdachte heeft te rechtgestaan omdat hi,| getracht heeft (ten geneesheer-directeur van genoemd gestient met een schaar de oogen uit te steken. De officier van justitie bij de rechtbank '0 Zwolle eischte tegen verdachte acht jaar gevangenisstraf en de rechtbank aldaar veroordeelde hem fot vier jaar. Tegen deze uitspraak kwam ïorwel de verdachte als de officier van justitie in honger beroep. Het Gerechtshof heeft thans den verdachte veroordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf.

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 1