Van Rott dei Gebrand? PUR0L bluscht de pijn MAAS EN CCHFI nronr)E ZATERDAG 15 DECEMBER 1934 Plaatselijk Nieuws* MOORDAANSLAG CHINA TOWN IN GODSDIENSTOEFENINGEN VERKOOPINGEN Schaakrubriek* MAAS Gamee K SOMMELSDIJK. De Raad dezer gemeente is Goor den Burgemeester in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Vrijdag 14 December 1934, n.m. 3.30 uur. De agenda bevat de volgende pun ten-. 1. Notulen. 2. Ingekomeo stukken. 3. Wijziging gem.-begrooting 1934. 4. Aanbieding gem.-begrooting 1935. 5. Rekening Burgerlijk Armbestuur en weeshuis 1933 6. Rekening gasfabriek 1933 7. Gem.-reken'ng 1933 8. Balans en verlies- en winstrekening N.V. EJeciriciteits-Mij. „Goeree-Overflakkee" per 1 Mei 1934. 9. Vergoeding ex art. 101. 9e lid, Lager Onder wijswet 1920. 10 Opkomst gemeente-personeel, dat lid van den Bijz. Vrijw. Landstorm is. 11. Verhoogimg jaarwedde boekhouder Burger lijk Armbestuur en weeshuis. 12. Bijslag op uitkeering werkloozenkassen. 13. Kerstgave aan werkloozen. 14. Verpachting vischrecht haven. 15. Verzoek van 3e helpster aan de bewaar school om ontslag, bevordering van 4e tot 3e helpstel en voorstel van B. en W. tot bepaling van het aantal helpsters op 3 16. Kohier hondenbelasting 1934. 17. Benoeming regent Burgerlijk Armbestuur en weeshuis. 38. Benoeming lid Schoolcommissie. 19. Benoeming lid en plaatsvervangend lid Com missie van Beheer gasfabriek. 20. Benoeming leden bestuur van de Drinkwa terleiding „Goeree en Overflakkee". 21 Benoeming commissie tot onderzoek begroo tingen gemeente, Burg. Armbestuur en weeshuis en gasfabriek 1935. Van den gorsopzichter A. v. V. stierf dezer dagen een rund. Het dier werd voor de consump tie afgekeurd en onder politietoezicht begraven Voor de landbouwproducten worden in deze gemeente de volgende prijzen per H.L. besteed: uien f 1.30, aardappelen f 2, poters f 0.40 en paar- depeen f 0.25. MIDDELHARN1S. Donderdag 20 Dec;> des avonds 7 uur hoopt de naaivereen. Dorcas" haar 3c jaarvergadering te houden in het kerkgebouw der Geref. Gemeente. Het aantal door haar ge maakte kleedingstukken bedraagt ruim 300 stuks, welke aan behoeftige gezinnen van alle gezindten zullen worden uitgedeeld. Tevens wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om de kleedingstukken te bezichtigen. Aan Ds. de Blois uit Dirksland is de leiding der vergadering opgedragen. Deze week hebben zich bij den agent der ar beidsbemiddeling als werkloos opgegeven 153 per- Aan de Kaai zijn aangebracht en per scheeps gelegenheid naar 's-Gravenhage verzonden 56000 kilo aardappelen. OOLTGENSPLAAT. Alhier bestaat een dames comité, dat op Woensdag 19, Donderdag 20 en Vrijdag 21 December, telkens van 25 uur en 69 uur, een bazar zal houden, waarvan de ba ten bestemd zijn voor de zending. Gaven in natura of geld kunnen nog in ontvangst worden genomen. Woensdagmiddag werd in hotel Vinke voor de leden der landbouwvereeniging een film ver toond over kunstmeststoffen. Ing. van der Pol, van Rotterdam hield een causerie. Woensdag hielden de zangverenigingen Ad- vendo, Ooltgensplaat's Jeugdkoor en Ooltgens- pJaat's Gemengd Koor, onder leiding-van haar di recteur J. v. d. Heuvel, een in alle opzichteo ae- slaagde uitvoering. OUDE TONGE. Op de Vrijdag j.l. alhier gehouden beurs werden de navolgende prij zen genoteerd: f ardappelen f 1.90; bonken f 1.40; goedgekeurde poters f 1.40; ongekeur de poters f0 45; uien f 1.20; drielingen f0.30; koepeen f0.25 per H.L.; schokker erwten 10-11 cent; maanzaad 13-14 cent; gerst 5-6 cent; haver 5-6 cent per K.G. Handel slap. Op de wekelijksche veemarkt werden Vrijdag j.l. aangevoerd 11 biggen. In de afgeloopen week meldden zich hij den agent der Arbeidsbemiddeling als werkloos aan: 185 landarbeiders; 9 land- bouwknechts; 3 chauffeurs; 2 transportar beiders; 1 metselaar, w.o. 136 kostwinners en 64 ongehuwden. Het 3-jarig kind van den heer H. Har- tog had het ongeluk van de trap te vallen, waarbij het eenige verwondingen aan het hoofd opliep. Geneeskundige hulp van Dr. Parree moest worden ingeroepen. —Bij de Maandag j.l. gehouden uitloting zijn ten laste dezer gemeente uitgeloot, de navolgende aandeelen, alle groot f 1000: 4Vo pet. geldleening 1917 groot, f 38000, no. 26 en 4V2 pet. geldleening 1928 groot f 60.000, nos. 2 en 60. Voetbal: Xerxes I—G.S.V. I (Goedereede) 3—2 Xerxes II—O.V.V. I (Ouctforp) 3—2 De geheele gemeente werd opge schrikt door het bericht, dat in de school brand was uitgebroken. Begrijpelijkerwijs bracht dit groote ontseltenis te weeg, en vele vaders en moeders van op school gaande kinderen, liepen met angstige ge zichten, zoo hard zij konden schoolwaarts, om zich in de allereerste plaats te verge wissen of de kinderen reeds in veiligheid waren. Hoe dichter men de school naderde, hoe meer deze angst werd verdreven aange zien men hier en daar reeds schoolgaande kinderen tegenkwam, zoodat men veilig kon aannemen dat de kinderen buiten ge vaar waren. Maar de brand moest dan toch waar zijn En inderdaad zag men reeds rook uit het dak van de school te voorschijn ko men. Het bleek dat de brand ontstaan was in het turfhok en bezig was zich langs de trap een weg naar boven te banen. Een en ander kon echter gelukkig worden voorkomen, anders was er zeer zeker van het nieuwe gebouw, waarin zoowel de O L. School als de Bijz. School gevestigd zijn, niet veel overgeschoten. De trap was reeds ernstig door het vuur aangetast en met eenige moeite is het ge lukt met emmers water, het vuur te blus echen. Vele leermiddelen zijn mede zoo wel door den brand als door de opgeloo- pen waterschade onbruikbaar geworden. Deze brand die in den aanvang groote ver warring aan de kinderen bezorgde, was oorzaak dat zii het verdere van den dag niet meer naar school behoefden, hetgeen velen van hen weer spoedig tot vreugde stemde. Omtrent de directe oorzaak tast men vol komen in het duister. De brandspuit be hoefde niet uit te rukken. Van den landbouwer K. J. de Bruin is een paard gestorven. Het cadaver is on der politietoezicht vernietigd. De fancy-fair ten bate der muziek- véreeniging „Vooruit" heeft zich in een zeer druk bezoék mogen verheugen. Zater dag en vooral des avonds bereikte dH haar hoogtepunt. Men kon bijna niet staan; de bezoekers hingen als het ware tegen elkan der, terwijl velen nog moesten worden heengezonden. Er heerschte een aangena me drukte en geen wanklank is vernomen. Te ruim 10 uur sloot de voorzitter, de heer C. de Haas van Dorsser deze fancy- fair. In de eerste plaats bracht hij dank aan Burgemeester Vooys en voorts allen, die hadden medegewerkt tot welslagen van deze fancy-fair. Hij eindigde met den wensch uit te spreken, dat indien later weer eens een fancy-fair zou worden ge houden, wederom hetzelfde succes zou mo gen worden geoogst. Op de j.l. gehouden schietwedstrijd van dec B.V.L. werden de navolgende puntea behaald: Joh. Winkels 49, J. v. d. Maden 48, P. M. Jacobs 47, C Kamerling 47, Joh de Jong 45, K J de Bruin en A Bierbooms 44, A Hagens, J. Kardux en A. Fase 43. W. Kaufman 40, J. Noordijk 39 en A. Hamee- teman 38. A.s. Dinsdagavond zal de gem. zangvereen. „Excelsior", onder leiding van haar directeur, de heer P. Vis, een uitvoering geven in de bovenzaal van hotel Van Veen. O.m. zullen worden opge voerd: „Terug van de Kongio", klucht in één be drijf van J. de Vos en „Kleptomanen", klucht in één bedrijf van J. J. Rentmeester. In de Ned. Herv. Kerk zijn een gift van f 20 en één van f 10 gecollecteerd als nagift voor de collecte ten bate der noodlijdende kerken in Neder land. Ter kennis van belanghebbenden wordt ge bracht dat goedkoope margarine verkrijgbaar is op bon no. 19 bij den winkelier D. L. Luyendijk, Oost- dijk en busvleesch op bon no. 13 bij M. Cohen, Kerkstraat alhier. NIEUWE TONGE. Bij publicatie is bekend ge maakt dat jongelieden, geboren in 1916, zich als dienstplichtige op kunnen geven op 4 Januari 1935, des voorm. 10.30 uur ten gemeentehuize. De heeren L. Zweerus en J. Breur zijn her kozen als ouderling en diaken in de Ned. Herv Kerk alhier. De prijzen der veldvruchten zijn alhier: uien f 1.30, aardappelen f 2, peen f 0.20 de H.L. DIRKSLAND. Verleden week werden vanuit deze gemeente verscheept: 48000 K.G. aardappe len, 38000 K.G. peen en 20.000 K.G. uien. Gevonden voorwerpen: een boodschappentascf met inhoud, een rijwiellantaarn. Inlichtingen bij de gemeentepolitie. Bij de door den waarnemend notaris A. Cos- termans j.l. Maandag in het gebouw Odeon ge houden verkoop'ng van een woon- en winkelhuis aan den Straatdijk, behoorende tot den faillieten boedel van Jac. Struik Az. te Utrecht en verhuurd tot 1 Nov. 1935 aan A. L. Bakker te Dirksland, werd dit ingezet door den heer A. L. Bakker al hier op f 3050. b. Een perceel bouwland aan den eersten Stoof- weg groot 1.87.20 H.A. (4 Gem. 23 R. V. Maat) ten verzoeke van mej. de wed. L. Roodzant Vredeburg te Hoorn en verhuurd tot blootschoof 1939 aan J. Wesdijk te Sommelsdijk, werd ingezet door Joh. Brooshoofd op f 820 per gemet of in totaal op f 3343. c. Een perceel bouwland aan den eersten Stoof- weg groot 1.43.70 H.A (3 Gem. 39 R. V. Maat), ten verzoeke alsvoren en verhuurd tot blootschoof 1939 aan H. C. Bakker en C. van 't Geloof te Dirksland. werd dit ingezet door C. Both Pz. alhier op f 780 per gemet of in totaal op f 2441. Io de Maandagavond gehouden ledenverga dering van de Geref. Gemeente werden de aftre dende ouderlingen de heeren D. v. d. Wekke en G. van 't Geloof en de aftredende diakenen de heeren P. C. Grootenboer en J. de Rooo, allen met groote meerderheid van stemmen herkozen. HERKINGEN. De j.l. Woensdag gehou den vergadering van de stemgerechtigde leden der Ned. Herv. Kerk, ter voorziening in een vacature van diaken, wegens bedan ken van L. de Geus, kon wegens onvoltal ligheid niet doorgaan en is mitsdien ver daagd. Bij den heer D. brak deze week een schoorsteenbrand uit, die tijdig opgemerkt, met eigen middelen kon worden gebluscht. Echter werd nog eenige materieel© schade veroorzaakt. In deze gemeente komen enkele geval len van Roodvonk, in zeer lichten graad voor. GOEDEREEDE. Bij publicatie is bekend ge maakt dat op de werkdagen der maand Januari 1935 ter secretarie gelegenheid is tot inschrijving voor de nat. militie, maar v.o.l. op Zaterdag 12 Jan., voorm. van 11 12 uur. Prijzen der veldvruchten: groote en kleine juin f 1.30 en drielingen f 0.70 per 60 kilo, eigen heimer aardappelen f 1.75, blauwe f 2 per H.L., sjalotten 6 cent en schokkererwten 1112 cent naar kwaliteit; voor witlofwortelen oogst 1935 f 22 per 1000 kilo. Door het bestuur van de cichorei-drogerij „Goedereede" is 100 ten gedroogde cichoreiworte len verkocht a f 4.40 per 100 kilo franco aan boord. Bij de aanbesteling voor het opscheppen, laden en rijden dier cichorei waren de laagste in schrijvers: voor het opscheppen en laden W. Breen voor 24 cent en het rijden A. v. Erkelens voor 22 cent per ton. Daar de garnalenvisschers op het oogenblik genoodzaakt zijn aan wal te blijven, is er een die begonnen is met de kuilvisscherij. Daar de werkzaamheden aan het waterlei dingbedrijf id de Oostduinen voorloopig zijn stop gezet, is het aantal werkloozen met een 12-tal ver meerderd. OUDDORP. Gaarne verwijzen wij de le zers naar de advertentie in dit nummer betreffende de propaganda-film-avond van de Vereeniging „Het Hoogeiand". Op deze avond zal worden vertopnd de zeer belangwekkende film van „Het Ge vangeniswezen in Nedwland". Deze film geeft van ons Nederlandsch gevangenis wezen een heel duidelijk beeld. Bovendien zullen als extra-nummers worden vertoond een zeer interessante en wetenswaardige film „De Tijd en de Film" en tenslotte de film van de Begrafenis van H.K.H. de Koningjn-Moeder en van Z.K.H. Prins Hendrik. Om teleurstelling te voorkomen raden we ieder aan om zich tijdig te voorzien van plaatsbewijzen bij de op de raambil jetten vermelde adressen. Uitslag der gehouden keuring van Konijnen en Pluimvee gehouden op 12 Dec in een lokaal der J.L. School. Vlaamsche reuzen, haaskleur C. van Keppen le ram oud, J. Visser. Ie voedster oud, C. van Koppen 2e voedster, KI. en .T. Grinwis 3e voedster. Rammen jong C. van Koppen 2e, Ki. Meijer 3e. Voedster jong C. van Koppen 4e, Joh. Westhoeve 2e Jan Visser 3e, Vlaamsche Reuzen, geel ram oud, KL Mierop 2e, voedster oud J. Breen le, ram jong J. Breen le, Voedster jong J. en E. Grinwis le E. Mastenbroek le P. Han son 2e Vlaamsche reuzen konijnen grijs, voedster jong. Job Tanis le, Lotharinger ram, jong, J. v. d. Bok 2e, Voedster jong, Jac. Both 2e, Wit Weener ram, jong, A. Kamerling, le voedster jong, Kamerling 2e, Blauw Weener voedster oud. J. Hameete- raan le, ram jong J. Visser 2e, Belgium Hares voedster, jong C. Pape le en 2e, Cas tor Rez. ram, oud A. Guerand 2e, voedster, oud Guerand 2e, voedster Guerand ram jong P. de Vos le, voedster A. Guerand le P. de Vos 2e, Zilvervos zwart ram oud P Voogd le. voedster oud P. Voogd 2e, voed ster jong P. Voogd le, ram jong P. Voogd 2e, M. Tanis Pz. le, Hatunnen ram, oud P. Voogd le ram, jong P Voogd 2e, voed ster P. Voogd le en 2e, Chivenhilla ram, oud K. de Mooij le, voedster oud, J. Ha- meeteman 2e ram. jong W. Mierop le J. Hameeteman 2e, Black oud ram P. Voogd, le voedster oud C. van Noppen le C. de Man 2e D. Pijl 3e, voedster jong J. M. Grinwis le 2e en 3e. Russe zwart voed ster oud J. Poortvliet le, Hollander zwart voedster jong M. Tanis 2e, Hollander Ha vanna voedster jong. Joh. Koek le en 2e. Winnaars in de jeugdklasse zijn M. Ta nis le 2e en 3e, Joh. Westhoeve le en 2e, KI. Meijer 2e, C. Pape 2e, N. de Mooij le, P. v. d. Bok le, Job Tanis le en 2e, J. en E. Grinwis le Job Westhoeve 2 maal le, P Voogd 2e, Witte Vlaamsche Reuzen, voedster oud Joh. Koek le en 2e, rammen jong Joh. Koek le en 2e, voedster jong. Joh. Koek le 2e. 3e en 4e. Afdeeling Pluimvee. Ganzen: P. Mierop le Wit Leghorn Vink le, Goudpel, l. v. d. Bok le, Javahennen Jan Westhoeve 2e, Patrijs Leghorn dezelfde 2e, Kroppers, P. Voogd 2 maal de le prijs, Jac. West hoeve le prijs. Witkoppen, A. Koek le. Meeuwtjes T. Tanis 2e,Helmduiven Jac. Westhoeve le, postduiven L. Noordhoek le 2e en 3e. Eere prijs Mand groote Rasman nen, Joh. Koek met Wit Vlaamsche Reus, voedster jong eere prijs, mooisje midden ram A. Guerant met klein ras voedster jong eere prijs, mooiste kleine rassen P. Voogd met blank en tam ras oud tevens wisselbeker, beste dier der Tentoonstelling Eere prijs, 2 mooiste dieren Joh. Koek met voedster jong Wit Vlaamsche reus. De 22-jarige chauffeur W. F. alhier, thans gedetineerd, is wegens feitelijke aanranding der eerbaarheid door de Rotterdamsche Rechtbaok veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met af trek van den tijd der voorloopige hechtenis. C. Pikaart had het ongeluk met de auto te gen een boom bij hotel Akershoek zoodanig te rij den, dat de bumper brak. Geen persoonlijke onge lukken. Door D. Witte worden Heinrichboonen ge contracteerd voor het volgend jaar tegen 20 cent' oer kilo. Reeds zijn al eenige contracten afgesloten. Donderdag stondeo bij de arbeidsbemiddeling 139 werkloozen ingeschreven. Naar men verneemt zullen ook voor de zee- visschers door de Regeering maatregelen worden genomen. Het is het beste dat de eigenaars en ge bruikers van kust- en zeevisscherijen nu bij de Ned. Visscherij Centrale te 's 's-Gravenhage, Bezuidec- houtscheweg 104, een aanvrage doen tot toelating als georganiseerde. Bij L. van Splunder is een varken geslacht van het kolossale gewicht van ruim 600 pond. De vrouw van Piet van Splunder uit den Oostdijk stond op een ladder de goot van het huis schoon te maken en viel met de goot in haar arm naar beneden. Bij A. van 't Geloof aan de Oudelandsche weg staan de rozen nog te bloeien. De Doopsgez. Jonged. vereen. „Werkt zoo lang het dag is" is weer klaar gekomen met haar werk, nl. het vervaardigen van een groot aantal kleedingstukken voor de behoeftige gezinnen al hier. Zij mocht zich verheugen in een goede op brengst der collectelijsten en kon daardoor weer meer doen dan een vorig jaar, wat ook wel noodig is in deze moeilijke tijd waarin meer armoede gele den wordt. Zij hoopt op de belangstelling der in- qezetenen, die door een kijkje te nemen zich kun nen overtuigen van de waarde hunner giften en de wijze waarop deze besteed worden. Donderdag werd op de beurs besteed: voor de uien f 1.30, pikkels f 1.30, drielingen 70 cent, blauwe aardappelen f 2, eigenheimers f 1.75, sja lotten 6 cent, schokkererwten 11 12 cent naar kwaliteit, witlof f 22 per 100 kilo met veel vraag, cichorei gedroogd f 4.50 OP ZONDAG 16 DECEMBER NEI). HERV. KERK Dirksland: 9y2 u. Ds van der Wal. 6 u. de heer Baart Gnedereede: Nam. Ds v. d. Wal, van Dirks land Herkingen: 9y2 u. en 6 u. de heer Overweed Middelharnis: Vm. en 's av. de heer Hoek, van Kampen Nieuwe Tonge: 9y2 u. Ds v. Asoh. H. Avond maal. 6 u. de heer Vetter, v. de Langstraat Ooltgensplaat: 914 u. de heer Vetter, van de Langstraat. 6 u. Leesdienst Ouddorp: Vm. Leesdienst: nam. Ijs Langhout, van Den Bommel Sommelsdijk: Vm. Leesdienst; 's av. Ds Ds van Asoh GEREF. KERKEN Middelharnis: Vm. en 's av. Ds Zeilstra Ooltgensplaat: 0y2 u. en 6 u. Ds Reenders Ouddorp: Vm. en nam. Leesdienst CHR. GEREF. KRRK Middelharnis: Vm. en 'e av Ds Laman GEREF. GEMEENTE Dirksland: 9x/2 u. en 6 u. Ds de Blois Herkingen: 9u., 2 u. en 6 u. Leesdienst Middelharnis: Vm. en 's av. Leesdienst Ouddorp: Vm. en 's av. Ds de Blois, van Dirksland OUD-GEREF. GEMEENTE Heriringen: 9 u. en 2 u. Leesdiensl DOOPSGEZINDE KERK j Ouddoi'p: Vm. Ds Foppema De moordenaar ontsnapt Bloedwraak Donderdag is Katendrecht weer eens in deining gekomen door een brutale moordaanslag. De dader schoot eerst op zijn slachtoffer terwijl hij met dezen op straat stond te praten. Toen deze een huis in vluchtte, schoot hij nog eens, maar miste. De dader is ontsnapt. Het slachtoffer is in zorgwekkenden toe stand in het ziekenhuis aan den Cool singel ter verpleging opgenomen. Twee schoteu Het drama heeft zich afgespeeld vóór het restaurant „Chang Kok Low" te omstreeks 8 uur. In pand 18 aan de Delistraat waren een aantal Chineezen Ma Yong en Thang aan het spelen. Plotseling werden zij opgeschrikt dooreen schot op straat en na een oogenblik werd de deur opengeworpen door een angstig naar binnen vluchtenden chinees, die blijk baar gewond was. Hij werd geiolgd door een anderen chinees, die de rechterhand in de rechterzak van zijn colbertjas hield. Op eens zagen de Chineezen in het restaurant, dat uit de jaszak een vuurstraal kwam en een tweede schot deed het groote gezelschap Chineezen in panische schrik naar buiten vluchten. De achtervolgde man liep door tot ach ter in het pand en zakte daar in elkaar. Het bleek later te zijn de 36-jarige stoker Bo Soi Tang, wonende in een boarding- house in de Katendrechtschestraat 3. Nadat de eerste verwarring voorbij was is de Geneeskundige Dienst gewaarschuwd, die hem naar het ziekenhuis aan den Cool singel hpeft gebracht, waar hij in zorgwek kenden toestand ter verpleging is opgeno men De dader zoek. De politie, die spoedig gewaarschuwd werd, heeft direct een uitgebreid onderzoek ingesteld. Men stond echter aanstonds voor de steeds terugkeerende moeilijkheden van een drama op Katendrecht: alle verhooren moesten worden afgelegd met behulp van een tolk en bij het vragen naar den dader trad de bekende zwijgzaamheid in. Men kreeg een tip, dat de dader wel eens binnengevlucht kon zijn in pand 40 aan de Delistraat. Direct werd dit boarding- house, waarin zich een groot aantal Chinee zen bevond, geheel doorzocht. Vele van de Chineezen sliepen, maar het merkwaardigp was dat een van deze slapende Chineezen plotseling \erdwenen bleek te zijn. Men \ond echter wel een colbertjasje en het merkwaardige daarvan was, dat-de voe ring ervan ter hoogte van de rechterzak was verdwenen en dit jasje eenigszins naar kruit damp rook. De politie heeft dit kleedingstuk in beslag genomen. De chineezen, die in pand 18 waren ge weest, toen de dader voor de tweede maal schoot, wisten zich plotseling niets meer te herinneren Onderzoek te Amsterdam In verband met den moord op een Chinees te Rotterdam, die gepleegd is door een landgenoot en die waarschijnlijk Rotterdam is ontvlucht, zijn op het Centraal Station te Amsterdam posten uitgezet, om den vluchteling, indien hij zich in de hoofdstad vertoont, onmiddellijk aan te kunnen hou den. Zoo werd trein na trein afgewacht, doch geen verdachte Chinees werd gezien. Tegen twaalf uur trof de politie echter drie zonen van het Hemelsche Rijk op het Stations plein aan. die niet in Amsterdam thuisbe- hoorden. Een van hen droeg de bekende roode pindatrommel, de tweede was hande laar in dassen en de derde een zeeman. Het drietal werd naar het bureau Warmoesstraat overgebracht, waar zij door een inspecteur werden gehoord. Ze bleken vrij goed En- gelsch te verstaan. De pindaman vertelde, dat hij uit Utrecht kwam, de tweede zou volgens zijn verklaringen te Den Bosch zijn geweest en hun verklaringen waren, voor zoover dit thans kon worden nagegaan, ta melijk nauwkeurig en geloofwaardig. De derde echter, de zeeman, was minder pertinent in zijn verklaringen. Zijn herinne ringsvermogen liet hem blijkbaar zoo nu en dan in den steek. Hij zou, vertelde hij, in gebroken Engelsch, pas „van zee" zijn ge komen. Hij gaf toe vanavond in Rotterdam te zijn geweest. Telefonisch zijn uit Rotter dam nadere gegevens door de politie opge vraagd. Het bleek, dat de dader waarschijnlijk door zijn jaszak heen een revolverschot zou hebben gelost. In de jaszak van den dader moest dus een kogelgaatje zijn. Het is wel merkwaardig, dat ook in de jas van den gearresteerden Chinees zich een zak bevindt, met geschroeide randen. Hij beweert echter, dat dit door een sigaret is gekomen. De papieren van het drietal bleken, voor zoover zij die bij zich hadden meestal bewaren zij hun paperassen in hun boar- ding-house in orde te zijn. Op den zeeman is ook een brief gevonden met de mededeeling, dat hij niet meer kon monsteren. Het is niet onmogelijk, dat deze tijding oorzaak is van de schietpartij. Tegen twaalf uur is nog een vierde Chinees aan gehouden die met den trein uit Rotterdam kwam. Ook hem is een verhoor afgenomen. De Chineezen zijn ingesloten en gister zijn zij op transport gesteld naar Rotterdam en nader verhoord. Bloedwraak? Toen het rechtstreeksch onderzoek naar den dader geen resultaat had heeft inspecteur Van Dalfsen, die het onderzoek leidde, met behulp van den tolk, getracht langs een omweg ach ter de waarheid te komen. Er werd een onderzoek ingesteld naar de familieverhoudingen. Het bleek, dat in het gezelschap van het slachtoffer was gezien een neef van den onlangs vermoorden shipping- master Shang Yut Chin. Het bleek nu ook, dat Tang meer malen was gewaarschuwd en dat ook teg-n zijn vrouw was gezegd, dat hij gevaar liep. Daarom ging Tang den laatsten tijd zelden 's avonds uit. Twee arrestaties De politie heeft nog in den afgeloo pen nacht twee Chineezen in verband met de moord aangehouden. Zij kon- WIST VAN PIJN GEEN RAAD MEER De kleine dosis verdreef rheumatiscfie pijn en houdt hem er af jaren vrij van „Terwijl ik hard moet werken voor mijn bestaan, moest ik enkele jaren geleden ver scheidene weken het bed houden, van pijn niet wetende waarheen ik mij zou richten. Een oude t.iend raadde mij Kruschen Salts aan. Ik kocht een flacon van 1.60 en volgens de gebruiksaanwijzing nam ik, zon der éénmaal tc vergeten, steeds 1 lepeltje in. Zoodoende neb ik ir. een goed jaar 4 a 5 flacons Kruschen Salts gebruikt en wist van geen pijn meer af. Om nu direct te zeggen, ik ben er van af, durfde ik nog niet goed. Maar daar ik er nu al enkele jaren niets meer van af weet, mag ik niet nalaten U mijn op rechte danik te brengen voor mijn herstel A. v. L. den H. Kruschen Salts spoort nieren en ingewan den aan tot geregelde werking, zoodat scha delijke afvalstoffen, die de rheumatische pij nen veroorzaken, op natuurlijke wijze uit het lichaam ve-wijierd worden. De „kleine, da gelijksche dosis" zal U inwendig zuiver hou den. En in een „schoon" gehouden lichaam is geen plaats voor rheumatiek. Kruschen Sat's is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flacon, zoo wel als op do buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amster dam, voorkomt. den niet met het slachtoffer worden geconfronteerd, omdat diens toestand het niet toeliet. Het slachtoffer Het slachtoffer, de 36-jari 1 stoker Bo Soi Tang, heeft zich acht jaar geleden in Hol land gev igd en is getrouwd met een Hol- landsche vrouw. Hij heeft drie kinderen. De man is ernstig getroffen en loopt, hoewel hij de nacht gehaald heeft, levensgevaar. De kogel die hem trof, is waarschijnlijk op straat afgeschoten, zooda' het tweede schot, dat op hem is afgevuurd, gemist moet zijn. De kogel is aan de voorzijde van het lichaam binnengedrongen heeit zijn ingewanden doorboord om daarna aan de rugzijde het lichaam weer te verla'en. Direct operatief ingrijpen in het ziekenhuis was noodzake lijk. De doktoren konden een politieverhoor niet toestaan. Aan zijn vrouw heeft Tang echter gezegd, dat hij den dader niet kende. Hij wist alleen te zeggen, dat het een ma gere man was. De moord te Bergschenhoek Tegen verdachte 12 jaar geëischt Voor de Rotterdamsche Rechtbank heeft ziel. heden te verantwoorden gehad de 30-jarige slager N. v. S. uit Bergschenhoek die op 6 Juli j.l. te Bergschenhoek den 32-jarigen H. G. de Man. mei wie hij een kwestie over een huurcontract had. in den tuin van diens woning aan de Rottekade met eenige revolverschoten heeft gedood. In deze zaak waren 9 getuigen a charge onder wie een deskundige opgeroepen, benevens 6 ge tuigen a decharge. Verdachte werd verdedigd door mr. G. de Bakker. Na het getuigenverhoor heeft het O.M.. waar genomen door Mr. H. A. J. Reumer, in zijn requi sitoir moord bewezen geacht en tegen ver dachte een gevangenisstraf van 12 jaren geëischt. Mr. G. de Bakker heeft aangevoerd dat ver dachte reeds eenigen tijd in overspannen toestand verkeerde en in hevige gemoedsbeweging moet hebben gehandeld. Voorbedachte rade achtte pi. niet aanwezig. Door het irriteerend gedrag van de Man bij het onderhoud dat zeker 8 minuten heeft geduurd is verdachte buiten zichzelf geraakt. PI vroeg vermindering van straf door verminderde toerekeningsvatbaarheid, tot welke conclusie ook de psychiater. Dr. W. N. Donkersloot was ge komen. Uitspraak 22 December. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veiling van Dinsdag 12 December Roodekool f 1.207.50 per 100 stuks. Savoyekool f 3—6.40. Bloemkool f 4.1010.50. Groene savoye f 1.50—1.60. Knollen f 0.50-2.30. Andijvie f 1 1.50. Zoete appels f 17.70 per 100 kilo. Bergamotten f 7.10—8.70. Kleiperen f 6.50. Gieze wildemans f 6.50, Mourteuns f 14.70. Witlof f 1.50-15.10. Veldsla f 5. Spruiten f 8.509.60. Eelerenveiling van Donderdag 13 December Kippeneieren 4850 kilo f 2.703. Idem bruin 60 kilo f 4. Idem 58-60 kilo f 3.80-3.90. Eendeneieren f 3.05. Aanvoer 53.000 stuks. Burgerlijke Stand SOMMELSDIJK. Ondertrouwd: Klaas Vroeg:odeweij, 24 j. en Leentje Troost, 25 i. Gehliwd: Abraham. Cornells Martinus Tiele- man, 24 te Nieuwe Tonge, en Maatje v. d. Nieu wendijk, 20 j., alhier. DIRKSLAND. Geboren: Geertui, d. v. Cor nells v. d. Groef en Adriana Teunlje Drooger; Dingena, d. v. Johannis Wolfert en Jacomijntje Tanis; Gerrit, z. v. Adriaan Bruggeman en Geer- truida Boshoven. Overleden: Johanna Winterschladen, 49 1 OUDDORPGeboren: Jan, zoon van Joh. Kastelein en van Sus. Ihrman. Giekje, dochter van Corn. Grinwis en van Elizabeth Tanis. Athonij, zoon van Corn. Ihrman en van Gr. van Koppen. Grietje Pietertje, dochter van M. Sperling en van Jansje Grinwis; Gerardus Hen drik Hendrik z. van P. Boelaars en van KI. Tan:s; Pieter Teunis, z. van T. Bakker en vao P. v. d. Linde wonende te Rotterdam. Ondertrouwd: Jan Redert oud 23 jaren wonende te Goedereede en Leentje G. Mierop. Com Non oud 24 jaren wonende te Goedereede en Adriana Bakelaar oud 19 jaar. Krijn Meijer oud 19 jaren en Arjaantje van Hoven, oud 18 laren. Jan Nelis oud 26 jaren wonende te Sommelsdijk en N. A. v. 't Geloof oud 21 jaren. Aren Grinwis oud 39 jaren en Jannetje C. Sperling oud 33 jaren. Getrouwd; Maarten Bosland oud 38 jaren en Jannetje Westdijk oud 32 jaren. Chrtstoffel Breen oud 26 jaren, wonende te Goedereede en Jannetje van der Linde oud 24 jaren. Jan Redert oud 25 jaren, te Goedereede en Lientje G. M erop oud 19 jaren. Gerard Non oud 24 jaren te Goe dereede en Adriana Bakelaar oud 19 jaren. Krijn Meijer oud 19 jaren en Arjaantje van Boven oud 18 jaren. Jan Nelis oud 26 jaren en Neeltje Adriana van 't Geloof oud 21 jaren. Aren Grinwis oud 39 jaren en Jannetje Cornelia Sperling oud 33 jaren. u Overleden: Aren van der Bok oud 61 jarer. echtgenoot van Neeltje Hoek. - Pieter Kasteleijn oud 5 weken zoon van Aren J. Kasteleijn en Jan netje van Noord. D.'na Meurs oud 55 jaren echtgenoote van Leendert van der Linde. Vertrokken: Middelkoop F. A. J. naar Bergen N.H. Verduijn Jac. naar Oost-Voorn Op Maandagen 10 en 17 December 1934, te Dirksland, resp. io de zaal Odeon en Hotel Reg:er# veiling en afslag: a. beide dagen 's avonds 7 uur, van: een woon- en winkelhuis, te Dirksland aan den Straatdijk en uitkomend aan de Kaai, kad. Sectie B nr. 1932, groot 81 centiaren, behoorend tot den faillieten boedel van Jac. Struik Tz. te Utrecht; en b. beide dagen 's avonds half 8 uur, van: I. 1.87.20 H.A. (4 Gem. 23 R. V. Maat) Bouw land, te Dirksland in polder Dirksland, aan den len Stoofweg, z^ad. Sectie A no. 292 en 293, ver huurd aao Je! \Vesdijk te Sommelsdijk; en II. 1.43.70 H.A. (3 Gem 39 R. V. Maat) Bouw land, aldaar, kad. Sectie A nr. 288 en 289. ver huurd aan H. C. Bakker Lz. en Cam. \ten t Geloof beiden te Dirksland. A. COSTERMANS Wnd. Nofaris te Diricsland. Op Vrijdagen 14 en 21 December 1934, bij vei ling en afslag te Middelharnis in Hotel Meijer bei de dagen 's avonds 7 uur, vao: Een huis met schuur, erf en grond, te Middel harnis. aao den Kerkring, kad. Sectie B no. 1287, groot 1 are 85 centiaren, 'n eigendom toebehoorend de aan den heer Joh. van Groniogen Hzooo te Mid delharnis. Betaaldag der koopsom eo aanvaarding 21 lanuari 1925. A. COSTERMANS. wnd. notaris te Dirksland. Op Donderdag 20 December 1934 bij Inzet in het Café Smits; Op Donderdag 27 December 1934 bij Afslag in het Café Peekstok telkens des namiddags 3 uur te Stad aan 't Haringvliet. Een Burgerwooohuis met erf aan de Nieuwstraat te Stad aan 't Haringvliet. Ten verzoeke van de Erven van den Heer L. Keijzer Sr. te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUREN. Correspondentie deze rubriek betreffende te zenden aan F. W. NANNING, St. Gerardus- laan 15, Eindhoven. No. 368 Oplossingen: No. 452: 1. Pc2 dreigt 2. Pb4 mat Varianten 1Pc6 2. Pf4 1Dc2: 2. Pc7 enz. No. 453: 1. Pd6! onv. 2. Pc4f Kei 3. Pd2 enz. Men kan altijd tot de oplossingswedstrijd toetreden. Een goede oplossing van een twee- zet telt voor twee punten enz. Voor een fou tieve oplossing wordt een punt in mindering gebracht. (Minimum aantal punten is nul). Voor de maandelijksche prijs van f 2.50 moet men de meeate punten hebben. Ook niet- abonné's zijn welkom. Heeft men tien keer achtereen geen oplossing ingestuurd, dan ver liest men zijn aantal punten. Een onoplosbaar probleem vervalt voor de wedstrijd. Ter besparing van porti is de oplossings termijn op circa vier weken gest'eld, zoodat de oplossers meerdere oplossingen eventueel te zamen tegelijk kunnen inzenden. Problemen voor den wedstrijd No. 460 A. P. EERKES, Wildervank De Problemist 1934 i g n Wit: Kh6, Da6, Te7 en f4, Lh8, Pd2 en e4, pi.d3 en e6 Zwart: Kd5, Da3, Td8 en h3, La4 en c3, Pd4, pi.c2, c5, e2, f5, h4 en h7 Wit geeft mat in twee (2) zetten No. 461 J. SZÖGHI, Boedapest De Problemist 1934 Wit: Kh5, Db4, Tc6 en e8, Lal en c8, Pc5 en f7, pi.g7, h6 n e3 Zwart: Kf5, Dao, Ta4 en d2, Pd'4 en hS, pi.e6, f3 en h3 Wit geeft mat in twee (2) zetten Oplossingen inzenden vóór Zaterdag 12 Jan. Oplossing Eindspel no. 549 1. Pb3f Kc3 (of a of b) 2. Pal! blD (an ders Dh8f) Dh8f Kd2 (na Kb4? Db8 na Kd3? Dh7> 4. Dh6f Kc3 (na Kdl? 5. Dh6f) 5. Dg7f Kd2 6. Dg5 Kc3 7. De5f Kd2 8. Kdl 9. Dglf en wint. a) 1Kc2 2. Pc4 Kcl 3. Dc6 blD 4. Lc4f Kb2 (Kd2 5. Pd3f en 6. De2 mat) 5. Db3 en 6. Pc2f of Pe2 en wint. b. 1cb3 2. Dd8 Kc2 3. Ke2 en wint. Eindspel no. 550 C. SACHODJAKIN Wit: Ka7, Tc6, Lh2, Pd4 Zwart: Kal, pi.a2 c2 d3 en g2 Wit speelt en wint LADDERWEDSTRIJD B. Wagner (2) 126 2 2 3 133 A. Wagner (2) 90 2 2 3 97 F. C. Laas (10) 72 2 2 3 <0 J. L. Braber li) 71 2 2 3 78 J. P. Coppens (7) 63 2 2 3 70 D. Kan-els (4) 50 2 2 3 57 B Vis (2) 18 2 2 3 25 P. Klein (4) 2 2 3 7 Geldleen -t CORRESPONDENTIE J. P. C Probleem ia dank ontvangen. vai zi r z i no c Ut Vo Woensdagm gemeente in v ziterghhap Aanwezig De .V o waarna de ring gelezen gekeurd. Aandp: orde Ingekomen i vankas en vanger. In Ingekomen i nister, 'waarin aanwezig vind naloHbetlrijf ni andete: ipérspn in denrVonn Op-.verzoek Raad een besl senti-ê- geiden; De raad beslui haven. - Ook den gehandha Een verzoek ring van honc niet in williger loopt, De heer R los loppt. De heer voor alle. hond ze loopen alle De V o r z i vader van dei nietingewillif Aldus wordt Ingekomen van pacht 'var onroerend goe Stellendam.' B..-en W. ste' Aldus wordi Ingekomen sturenbond, meenteraden beteringen ter fing en steun\ geacht... De Be Raad bij .de B. ."ven W. st te willigen, ot den Raad ligt loozen een kol De heer II begrijpen-, kan, hebben om ad groot en de ste De heer- V-1 noodig? is, da onze- zaken bi oens goed ui moe geleden altijd nog zie De heer R i gehaald word Dan krijgen De heer- V zwaar tegen, de een pen de De .Voorz sie gevormd.- veel zal koms Wéihciuder worclen, v.oor: De. Vo o r.z. Dê lieer Vó comité gewee men. Hoe mc die zat er toi DeyVb.orz missie maar mee.te makei Ingekomen om toe- te tie regeling tot brand. B. en W. s Aldus wort Ingekomen om het; raad: ring van de op kosten-, va De,.-verorde: Ingekomen om weer een gaaii. Het -vo gemeente bei De h.eer R bedankje voo wat' lang- De." voor: duurde tien zigd. Daf ka want de gen; genwoordig. De heer V eens 300 g twintig jaar. De vhecr i dat ooli! Het contra Ingekomen ter van Bin: ordening -bét veldwachter Het salari 1200,— tot veldwachter- mogen niet De Voor het - laatste moet-er uit. „0 neen, ten .als het maar" ge bi bracht ïk .i wel nieuws en-nrijn do JÈtfb daa C.US zii; ziJÖ Hang zoo i ik stem u Spanjaarde Zwart-Ja: zwaaide di< zijn- hoofd: „Ik verze daar een zeide hij. Jan Dom gen smid. Zwart-Jai Toen hij men, .dat c ker naar I zijn smidse GeurtRroi had. Als Zwarte- Jar deren had geiheel gev stad. Maai

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 2