Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden IN HOC SIGNO VINCES ZATERDAG 8 DECEMBER 1934 49E JAARGANG N°. 4118 PRINSES JULIANA TERUGGEKEERD 4 Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMELSD1JK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen J 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. VERSOBERING De taak van hen die tot regecrcn geroe pen zijn in Gemeente, Provincie en Rijk is in dezen tijd heuseh niet benijdenswaardig. Vroeger was er wel een mooie kant aan die leidinggevende betrekkingen, maar nu is door de vele zorgen liet mooie schier ge heel verdwenen. Er behoort nu moed toe, om in deze don kore tijd waarin alles schier samenspant om ons Antirevolutionair beginsel te ver donkeren, torli dat oude beginsel weer te ontvouwen en uit te dragen. Die taak is werkelijk niet gemakkelijk, hoe vele buitenstaanders daar nog zoo ge makkelijk over kunnen denken, is ons een raadsel. Als men eens aehter de schermen kan kijken, als men eenigermate een besef heelt van de vele moeiten welke deze tijd voor onze vooraanstaande mannen meebrengt, zou men dikwerf een zachter oordeel vellen. Maar de beste stuurlui staan aan wal. Verbluffend is vaak het oppervlakkig oordeel, dat over de moeilijkste vraagstuk ken gesteld wordt. Men beseft niet dat onze beste menschen met verschillende vraag stukken worstelen, om te trachten die tot een goede oplossing te brengen. Een beetje meer waardeering voor onze voormannen die in de eerste vuurlinie staan, zou geen misplaatste weelde zijn, Zij hebben omdat zij in 't midden van den strijd staan, vaak een meer bezonken kijk op de vraagstukken, zij gevoelen ook de moeilijkheid van de practische toepassing, want zij moeten rekening houden met het .economisch mogelijke. Want een Gemeente, Provincie of Rijk kan maar niet alles voleeren, er is een grens aan de draagkracht dier lichamen, welke niet straffeloos overschreden kan Worden. Het is geen pereboom waaraan men maar schudden kan en de rijpe vruch ten ons in den schoot vallen. Het is gansch anders, met zorg, ja mot groote zorg moeten de belastinggelden ge lieven worden, maar zij moeten met even- Steel zorg beheerd worden. In een huisgezin kan men zonder groote schade toch ook niet moor uitgeven dan men ontvangt, doet men dit toch, dan loopt hot mis. Precies zoo is het bij de Overheids organen. Ais men socialisten e. a. gelooven mag, zou er geld genoeg zijn, om verschil lende op zich zelf nuttige dingen te doen. Zij durven iij dezen tijd nog voorstellen doen, waar men van opkijkt. Inplaats van naar versobering en inkrimping der Over heidstaak te staan, ijveren zij veeleer voor uitbreiding. Men spiegelt de goegemeente gouden bergen voor, maar laat een ander de finantieeie verantwoording dragen. Dat is in dezen tijd, op een schromelijke wijze de massa misleiden. Het zal werkelijk moeten komen tot ver sobering en inkrimping van de Overheids taak, wij zullen dingen los moeten laten, die ons iief zijn en vaak onmisbaar schij nen, want er is nood, groote economische nood, om het geheel in stand te houden," moeten wij bereid zijn een offer te brengen. Het particulier initiatief zal nog meer dan te voren door ons gepropageerd, toegepasi en uitgewerkt moeten worden. Ook ten opzichte van het Onderwijs geldt dat. Op de ouderavond in Ooltgenspiaat is er zeer terecht op gewezen, dat de tijd van offeren voor ons Christelijk onderwijs weer aangebroken schijnt te zijn. Dat ontmoedige ons niet, wij vonden het ivel gemakkelijk, dat de overheid alles financierde, maar wij kunnen toch wel be grijpen, dat met het moeilijker worden dor tijden^ de liefde voor een zaak ook stijgt, naar de mate wij er voor geven, ja als 't moet ons geheel geven. Vroeger kon dat toch ook, toen was de tijd ook zorgelijk, maar men offerde voor de school met den bijbel, wetende dat het een zaak des Heeren was. Al moeten wij dan zelf bezuinigen en in krimpen, als wij ons schoone beginsel maai ongerept mogen bewaren en uitdragen, wei felen wij niet. Hit geldt niet alleen van de schooi, ook andere dingen zal dé overheid meer los moeten laten, wil er van een inkrimping der Overheidstaak sprake kunnen zijn. Dat alles mag ons eenerzijds droevi stemmen en teleurstellen, maar wij kunnen onmogelijk op do oude .voet door blijven leven, er moet zeer krachtig bezuinigd wor den. De waarheid en werkelijkheid moeten wij moedig onder de oogen durven zien, alleen dan kunnen wij die maatregelen nemen, welke strikt noodig zijn, ons voor algcheo Jen ondergang te behoeden. Iloogc cischon worden er gestold aan do mannen die ons regecrcn, zelts in de klein ste dorpen is dat een zeer moeilijke taak, want tegenkanting ontstaat dikwerf van verschillende zijden. Alleen hij die staat, in het rotsvaste ge loof, dat God hem zijn plaats heeft aange wezen, kan in diepe afhankelijkheid van Hem, hier stand houden en de rechte koers zien. Begeerlijk is die taak niet, maar omdat God getrouwheid van ons vraagt, zal hij trots alle bezwaren, onder biddend op zien tot Hem, de rechte koers trachten te houden. De Koningin wachtte haar op de kade Het vertrek uit Londen Woensdagmorgen is Prinses Juliana met de Batavier V in het vaderland teruggekeerd. Toon zij voet aan wal zette werd zij ontvangen door haar Koninklijke moeder. Dinsdagavond half zeven is Prinses Juliana van het Victoria-station te Lon den vertrokken, waar zij uitgeleide werd gedaan door graaf Athlone en prinses Alice, bij wie zij gelogeerd had en door prinses Kyra van Rusland, haar mede- bruidsmeisje bij do huwelijksplechtig heid te Londen. Ook de Ncderlandsche gezant en mevr. de Marees van Swin- deren en de handelsattaché, do heer s' Jacob waren op het perron. Do Prinses, die grijze bontmantel met orchidee en een grijs hoedje droeg onder hield zich nog even met haar gastheer en gastvrouw en prinses Kyra en nam toen hartelijk afscheid om in te stappen. Voor het open raampje onderhield zij zich nog even met hen en wuifde vaarwel toen de trein zich in bewoging zette. De lieer J. Rink, directeur van de Ia. Wm. H. Midler, en de heer Noest van die maat schappij zijn tot Gravesend meegereisd. De aankomst te Rotterdam. De Batavier V, kapitein de heer L. W. Huyzer, heeft, hoewel liet hard woei, een goede overtocht gemaakt. De zee was vrij kalm. Tot het vuurschip Maas is het schip geëscorteerd door Hr. Ms. torpodolioot Z. V De Batavier V is tegen 7 uur den Water weg binnengekomen en direct opgestoomd naar Rotterdam. Te half acht reed een hofauto het terrein van Wm. H. Miiller aan de Jobsknde op. gevolgd door enkele andere auto's en voor afgegaan door motorpol^je. Het was H. M de Koningin, die haar dochter bij de terug keer in het vaderland kwam begroeten. De Koningin was zooals steeds sedert het overlijden van Haar gemaal geheel in het wit gekleed en droeg de weduwsluier. Zij was vergezeld van een klein gevolg. Ruim een half uur heeft H. M. de Ko ningin op de kade gewacht, aanvankelijk in de auto, later buiten. Het was koud en win derig, zoodat een der leden van het gevolg een hermelijnen bontmantel opzocht. Te goed acht uur kwam de „Batavier V" achter de „Dempo" vandaan in zicht. Nauwelijks had de Koningin de Prinses opgemerkt of zij begon te wuiven. Het schoen, dat Prinses Juliana haar moeder niet had venvacht, want in liet eerst zwaai de zij niet terug. Toen men haar echter op merkzaam maakte op de witte figuur aan den wal, groette zij hartelijk en nog vóór de boot. aan den wal lag ontspon zich tus- sclien de beide Vorstinnen een opgewekt be- groetingsgesprek. Met de nauwkeurigheid van een veerboot- jo voer de „Batavier" tot aan dc plaats waar de loopbrug gereed lag en in een oog wenk was deze opgeheschen. II. K. II. Prinses Juliana nam afscheid van den kapitein en enkele andere autori teiten en stapte toen vlug de loopbrug over om haar moeder te omhelzen. Zij zag er zeer opgewekt uit en voerde lachend een kort gesprek met de Koningin. Direct daar op begroette zij twee studiegenootjes, die haar haddon opgewacht. Deze werden ook door dc Koningin begroet. Nadat de beide vorstinnen in de gereedstaande auto waren gestapt namen zij buigend afscheid van do autoriteiten en belangstellenden op den wal, die eerbiedig groetten. Het gevolg dat van H. K. H. Prinses Juliana bestond weer uit freule Bentinck en baron Rengers nam plaats In volgen de auto's en voorafgegaan door de motor politie vertrok het liooge gezelschap naar Den Haag. Op de Jobskade waren, evenals bij het vertrek de hoofdcommissaris van politie, mr. L. Ei'ithoven, de havenmeester, de heer A. Kortland en de hoofdinspecteur chef der rivierpolitie, do heer J. Rietdijk, aanwezig. Dc saneering der Spoorwegen Naasting van spooren tramlijnen Opheffiny van diinstcn De meaning, dat hei spoorwegbedrijf op liet tegenwoordige po,1 niet kan worden ge handhaafd, wordt door de directie der spoorwegen en door den minister gedeeld, zooals blijkt uit de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake do begroe iing van Waterstaat. l)e wettelijke en andere maatregelen tot opheffing van onrendabele lijnen of tot ge- lieele of gedeeltelijke sluiting van talrijke tusscheiistations leggen daarvan getuige nis af. Het ligt in liet voornemen, hiermede met kracht voort te gaan; zoo zal een wetsont werp tot naasting van ecnige locaalspoor- on tramwegen eerlang de Kamer bereiken. Dat de spoorwegdirectie vooral thans poogt binnen het kader van de wettelijke be palingen omtrent dienst en rusttijden van de beschikbare arbeidskracht zoo nuttig mo gelijk gebruik te maiken, ligt voor de hand en verdient geen afkeuring. Moet men zicli daarbij af en toe eens behelpen, dan zal dit als een onvermijdelijk gevolg van do omstandigheden en de geboden bezuiniging moeten worden aanvaard. Voor verkorting van de wettelijke dienst- tijdn'ormen van de bestuurders der electri- sclie en Diesel-electrisclie treinen kunnen geen termen Worden gevonden. Wegens wijziging van de verkeersomstan digheden te Rotterdam wordt door de Ned. Spoorwegen in overleg mot de gemeente onderzocht, of de bestaande plannen nog aan de tegenwoordige eischen voldoen. In het bijz.onder wordt daarbij aandacht ge schonken aan dc mogelijkheid om tot spoe dige verbetering aan den Linker-Maasoever lo komen. Het ligt in de bedoeling den dienst op den spoorweg Din.vperloVarsseveld met ingang van 1 Januari a.s. en dien op den spoonv -g NeedeHellendoorn met ingang van IS Jan. te staken. Vermoedelijk zal de' spoorweg De venterOmmen tegen 15 Mei a.s. opgeheven kunnen worden. Omtrent de spoorwegen EdeNijkerk, LeeuwardenStiens naar An- jum, Harlingen en Franeker en Hoorn Medemblik zal nader moeten worden he slist. Wat de inkrimping van den Diesel-clec- trischen dienst door motordefecten betreft, Prinses Juliana na haar terugkeer uit Londen met haar Moeder tijdens een rit mar den Ruygenhoek. wordt opgemerkt, dat liet onderzoek naar de oorzaken nog niet is geëindigd. De mo torfabrikanten z.ijn, voor zoover thans kan worden overzien voor liet grootste deel der herstelkosten en voor de kosten der aan te brongen verbeteringen aan de Dieselmotoren aansprakelijk. Kerstfeest op Het Loo H. M. de Koningin is voornemens in den loop van deze maand op liet Aardbeis, bij het Loo voor genoodigden een Kerstfeest aan te richten, zooals H. M. reeds meerma len voor bewoners uit deze omgeving heeit gedaan. II. K. H. Prinses Juliana zai ook van dit feest getuige zijn, Prov. Staten van Zeeland De heer G. v. d. Putte In de Zaterdag gehouden vergadering van de centrale Vlissingen van de A.-R. partij doelde de heer G. v. d. Putte, lid van Gedep. Staten, mede, dat hij bij de verkio zingen van 1935 geen nieuwe candidatuur voor do Prov. Staten zal aanvaarden. Schijnwerpers bij onbewaakte overwegen Ter meerdere beveiliging bij onbewaakte overwegen zullen, naar wij vernemen, bin nenkort proeven worden genomen met liet bezigen van schijnwerpers, die voor aan den ircin zullen worden geplaatst, waardoor hel naderen van den trein hij overwegen uok bij mist reeds op verren afstand zichtbaar zal zijn. De „Uiver"-bemanning naar Londen Ook de Britsche Aero Club te Londen ic voornemens aan de Uivcr-bemanning een diner aan to bieden, hetwelk vermoedelijk op IS Dec. ai.s. zal plaats hebben. Het ligt in het voornemen der Ncderlandsche kolo nie aldaar om aan dit bezoek van dc Uiver- bcmanning aan de Britsche hoofdstad een Nederlandsche Ui ver-hulde te verbinden. Mengelbergs ambtsaanvaarding Naar aan het Ilbi. wordt gemeld, waren bij de aanvaarding van liet hoogleeraars- ambt door Prof. Dr. W. Mengelberg te Utrecht o.a. aanwezig de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Mr. H. P. Marchant, de commissaris der Ko ningin m de provincie Noord Holland, Jiir. Mr. Dr- A Röeli, en in de provincie Utrecht Mr. 1,. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, de burgemeester van Utrecht, Mr. Dr. G. A W. ter Pelkwijk De vroegere ka pittelzaai van do Domkerk thans aula iler universi teit, was tot de laatste plaats ge vuld, toen prof. dr. W. Mengel berg, voorafge gaan door do twee pedellen, en ge volgd door zes hoogleerareu der Utrechtsöbe uni versiteit, binnen trad. Tegelijk met den nieuwen hoog leeraar versche nen minister H. P. Marchant, de heer P. Visser, dief der afdeeling Kunsten en Wetenschap pen van het departement, en dr. H. Th. 's Ja cob, oud-commissaris der Koningin in Utrecht, en president-curator van de univer siteit. Intoga en met zijn ordeteekenen versierd, besteeg prof. Mengelberg het spreekgestoelte tot het houden van zijn oratie, welke, zoo als gebruikelijk, drie kwartier duurde. Na afloop werd in de senaatkamer een druk bezochte receptie gehouden. De volte op de trappen en in de vestibule was zoó groot, dat men slechts voetje voor voetje het vertrek kon naderen. Aller aandacht concentreerde zich onmid dellijk op de kleine figuur voor in de zaal, die staande voor de met terra afgedekte tafel, waarop twee majestueuse lampen brandden, dc veie gelukwenschen in ont vangst nam. Het was Mengelberg aan te zien, dat deze promotie veel van zijn krach ten had gev ei-ad, maar ondanks vermoeienis en emotie straalde zijn gezicht en drukte hij onafgebroken'de vele handen van vrien den en vereerders, autoriteiten, ambtgenoo- ten. kunstzusters en -broeders. Langdurig onderhield hij zicli met den eersten concert meester Zimmermann, die de oratie staan de had bijgewoond, nam intiisschen een stapel telegrammen en schriftelijke geluk wenschen in ontvangst, om dan maar weer den stroom van nieuwe bezoekers en be zoeksters te woord te staan. En buiten voor het universiteitsgebouw wachtten velen nog, om een glimp van den professor op te vangen, wanneer hij zich straks zou wegspoeden, om 's avonds weer frisch en krachtig yoor het orkest te staan. Prof. Dr Mengelberg Jubileum vergadering J.V. „Timotheüs te Stellendam Door de J. V. „Timotheüs" te Stellendam we d haar 40-jarig bestaan herdacht. De vergadering stond onder leiding \an den eere-voorzitter K. de Goede. De voorz opende de vergadering door te laten zingen Ps. (iti 10, waarna hij voorging in gebed. Hij las vervolgens Ps. 24 en sprak aan de hand daarvan een openingswoord. Dc secretaris gaf een overzicht van den arbeid die verricht werd gedurende de 40 jaar. De oprichter bleek te zijn Ds. Hoek. destijds |g?dikanl te Zuidland, waarna de vereeniging haar taak begon, onder voorzit terschap un A. Kornet, met 0 leden (25 Nov. 1394). In 1397 is de vereeniging bij den bond aangesloten en in 1914 verkreeg de .1 V. rechtspersoonlijkheid. De sein. wekt ten slotte de belangstelling der ouderen ou. Na dit verslag deelde de voorz. mee dat er zoo juist bericht was gekomen \an Ds. d'- Valk, dat deze wegens droeve omstandighe den niet aanwezig kon ziju, hetgeen iooi allen een teleursteling was. liet programma werd achtereenvolgens af gewerkt."Lenige bijdragen van II. Bijdmate „De werkstaking", L. Klink „God hoort het gebed'A. Brinkman „Toen de Koningin in Woutsdorp kwam" en A. Menheer „Dc blin de in Jericho". De eerste inleiding die wij Ie Itooren kregen was van J. Klink over „Naiiman de Syriër", waarop een aangename gedachtenwisseling volgde, waaraan verschil lende aanwezigen buiten de vereeniging deel namen. Daarna kregen wij een rede van den eere voorzitter over bet onderwerp „Mijn zoon, geef Mij uw hart". Hij behandelde hierin, dat wij in een tijd van wetenschappelijke en technische vooruitgang-leien, maar helaas in een tijd van geestelijke en zedelijke ach teruitgang. En dan komt de Heere, die ach ter Salomo m liet Spreukcnboek spreekt, tot ons, ais tot bet bondsvolk om liet hart op te eischen. Spr. gaat na de wonderlijke werking van liet hart. De geleerden hebben zeer vee! na kunnen speuren. De diepten der zeeën en de hoogten der lucht, tot zelfs de sterren toe weet men ons veel mee te deelen, maar de diepten des harten en de werking van die onzalige fontein die in liet hart is kan nie mand doorgronden. Maar God eischt dat hart. Waarom? Spr. zet uiteen dat de Ileei'fc. hier sjireekt niet lot do heidenen, maar tol de kinderen des verhonds, de gedoopten. Het verbond bestaat uit two- deelen en als Gotl oils liet eerste deel geeft, vraagt Ilij liet twee de van ons, nl. in een nieuw godzalig leven wandelen. Om het beeld Gods in Zijn ver bondsvolk te redden heeft Hij Zijn eenigen Zoon overgegeven tot den dood, niet toot den mensch, want al de volken zijn te zamen minder dan niet, maar liet gaat over Zijn beeld, waarnaar de menscli geschapen is, hetwelk wij als kinderen des verbonds moe ten vertoonen. Spr. wekt ten siotie op in de jeugd liet hart aan den Ileere te geven. Hij besluit zijn rede door te laten zingen Psalni 119 vers 3 en 5. Na de pauze worden door verschillenden felicitaties overgebracht. Van de kerkeraad L. Klink, van de ver. Melissant I.. Struik, van Middelharnis v. d. Stoep, van Ouddorp D. Spee. van de .VI. V. en K. V., terwijl het woord nog werd gevoerd door eenige oud leden en voorzitters. Namens do A.R. kiesver sprak L. J. Vogelaar. Ten slotte sprak de lieer Jongsma, hoofdonderwijzer der Clir school. Tot slot kegen we nog een inleiding van A. 1.. Kreeft over Art. 14 van onze Ge loofsbelijdenis. Daar het reeds laat geworden was kon hierop geen bespreking meer wor den gegeven. De voorz. sprak daarom tot al len een woord van dank die medegewerkt hadden tot liet welslagen van dezen avond. Gezongen werd Ps. 89 8, waarna B. dc Goede mot dankgebed eindigde. Deze avond zal voorzeker bij alle aanwezigen in aange name herinnering blijven. „MAAS"'NYMPHEN. DE SURPRISE Den ganschen avond hud hij Met hoop en vrees gewacht Of d' ouwe, goeie Bisschop Ook hem een pakje bracht. Hij draait al naar de veertig Is weliswaar geen kind Maar wie, die er niet graag eens Wat in z'n kaplaars vindt? Hij wachtte muur en wachtte Onrustig op z'n stoel Hij wist: er zou wat komen Dat zei z'n voorgevoel. Zou het een boterletter. Een fijne borstplaat zijn? Een zendinkje sigaren? Of soms een mandje wijn? Kwam er een struische vrijster Van heel dik speculaas? (Hij is nog niet getrouwd en Dus nog alleen de baas) Zooals gezegd: hij wachtte Den hcelen avond lang Maar zie: daar hoort-ie eind'lijk Gestommel in de gang. Daar had je het! Voorzichtig Kijkt hij de gang eens rond Warempel! Bij de voordeur Daar ligt wat op den grond: Een blauwe enveloppe Gericht aan zijn adres Hij jubelde van blijdschap Z'n wachten had succes. En „vol verwachtingscheurt hij De enveloppe los Maar dan besterft z'n glimlach Verdwijnt z'n vreugdeblos. „De groeten van den fiscus „Uw aanslag voor dit jaar!" Weg marsepein, weg vrijster, Illusie iveg sigaar! Dat was onkiesch dat men hem Op deze wijs bedroog Want bovendien was d' aanslag Rog veel en veel te hoog! Ik heb hem wat bemoedigd Gezegd: betaal maar snel Want anders: op je jaardag Krijg je een dwangbevel. (Nadruk verboden.) HAKATE. De Landbouw-Onderlinge De maandelijksche groei van de Landbouw- Onderlinge en de Tuinbouw-Onderlinge Per 1 November 1934 trad per provincie liet hieronder vermelde aantal landbouwers als lid der Landbouw-Onderlinge toe: Provincie Aantal leden Loon Friesland 3 f 1.270 Groningen 11 f 12.520 Drente S f 9.575 Overijssel 7 1 9.841 Gelderland 14 f 5,579 Utrecht 1 f iV,q Noord-Holland 4 f 4.140 Zuid-Holland S f 169,370 Zeeland .9 f 124.348 Noord-Brabant 1 f 49.453 Tolaal 66 f 3S7.84C Per 1 November 1934 traden als lid der T-uinboiivv-Öriclerlfrige toe: 15 werkgevers, uitbetalende aan loon f 15.153. Sedert 1 No vember 1933 traden als lid toe bij de: Land bouw-Onderlinge 1306 werkgevers, uitbeta lende f 2.247.592 loon. Tuinbouw-Onderlinge 210 werkgevers, uitbetalend f 229.214 loon. De Secretaris van de P.O.C. Overflakkee A. W. KEIJZER. Dc Kerstvlucht naar de West De ontvangs\ voorbereid. Zooals men weet. zal de „Snip" een Kerst- vlucht naar West-Indie maken, waar de De- manning omstreeks 20 Dec. nabij Paramari bo hoopt te landen. Waarschijnlijk zal. zoowel bij de aan komst als bij het vertrek van het vliegtuig een extra trein worden ingelascht, waarme de het publiek tegen matigen prijs naar het vliegveld kan reizen. Het ligt in de bedoeling van den gouver neur het vliegtuig hij de landing officieel ie ontvangen, ergezeld van eenige autoritei ten en genoodigden. Voor het overige gaan de plannen in de richting van een deelneming, op zoo ruime schaal als mogelijk zal blijken, door de ge- lieele bevolking aan de huldiging der Ne derlandsche vliegers De West wijst er echter op, dat de vliegers hij aankomst een inspannende nachtvlucht van zeventien uren achter zich hebben en dat zij twee dagen later weder naar Curasao zullen moeten vertrekken. Men zal dus re kening moeten houden met hun vermoeid heid bij aankomst. PROV. STATEN IN ZEELAND. De Centrale Goes van A. R. Kiesvereeni- gingen heeft de volgende alph. groslijst sa mengesteld voor de candidaatstelling voor de Prov. Staten: W. L. B. J. Dekker te Goes; J. A. Dominicus (aftr.te Wemeldinge, Ds. A. M. Franssen te Biezeb'nge, Mr. J. W. Goed- bloed te Goes, C. Haverhoek te Krabbendijke, J. Hommets te Nieuwdorp, A. J. de Jager te Nieuwdorp; P. J. Iveijzer te Wemeldinge, A. J. Koppe te Ierseke, Mr. M. R. Krans te Goes, A. de Lange te Goes; M. Meulenberg te Elle- woutsdijk. C. Minnaar te Kruiningen, A. Vin gerling te Goes, C. P. Vogelaar te Krabben dijke (aftr.), J. Wisse te Ivapelle, G. Zandzee te Kloetinge en R. Zuidema te Goes. De aangesloten kiesvereenigingen zullen hieruit 10 candidaten kunnen kiezen. GAAT DE KON. MIJ. „DE SCHELDE" VLIEGTUIGEN BOUWEN? Naar wordt gemeld zou de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen met de Regeering besprekingen voeren over dc mogelijkheid een vliegtuigafdeeling aan deze maatschap pij te verbinden. Als constructeur zou eventueel aan de werf worden verbonden de heer F. E. Slot, de bouwer van de Panderjager,

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 1