Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden MAAS- EN SCHELDEBODE de krant GRATIS BINNENLAND. ZATERDAG 17 NOVEMBER 1934 '49E JAARGANG N°. 4112 IN HOC SIGNO VINCES Wie zich vanaf heden abonneert op de ontvangt tot 1 Dec. a.s. DR COLIJN OVER HET REGEERINGSBELEID BETALINGSVERKEER MET DUITSCHLAND j 1 traagfy lasers 1.75; No/ 3.50; Ko15 i)lanö Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. VV. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMELSD1JK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. ;j; CONSERVATIEF EN TRADITIE Met hot langer worden der avonden komt er meer tijd vrij, tijd waarin men zich temidden tan den huiselijken kring kan geven aan het gezin, maar dan is er ook nog wel tijd om de gebeurtenissen van den dag met elkander te lezen of te be spreken. Mant het groot gebeuren dezer dagen gaat niet langs ons heen, maar grijpt diep in, in het ganscho maatschappelijke leven. Het geheele leven is ontwricht en dreigt losgescheurd te worden vam het plecht anker waaraan het stevig yerankero scheen. Onze tijd is een geweldige tijd. Naast de materieeie zorgen, grijpt dagelijks om ons heen een ernstig pogen om do heerschappij der rede uit te roepen. En wat kunnen wij daar tegen stellen? Haar kunnen wij tegenoverstellen de eeuwige waarheid van Gods Woord, dat geen ding ons bij geval, maar van Zijn trouwe Vaderhand ons toekomt. Maar wij gaan verder, ja wij moeten Verder gaan. Op ons als belijders rust de taak om dia belijdenis uit ta dragen in het volle rijko leven; op oike plaats waar God ons gestelo heeft moeten wij, zoo het pas geeft, opko men voor die belijdenis. Moeten wij betoonen, dat in ons een andere geest woont, een geest welke zich gebonden weet aan Gods Woord. Opdat, wij tegenover de vele revolutio naire ideëen, welke in deze dagen ook op ons eiland gepredikt worden, iets geven wat stuur en leiding geven kan aan het leven, maar ook aan allen die daarnaar wandolen willen. Het leven stelt liooge eischen, de tal- looze zorgen des levens maken veler hart, zoo ontvankelijk \oor de roode vogelaar, welke met zoet gefluit tracht, hen in zijn net te vangen. Maar daarom geldt met des te meer klom het woord dat wij waakzaam moeten zijn. Vooral op ons eiland, met zijn conserva tieve bevolking dan nemen wij conser vatief in de gunstige zin des woords want, een volk waarin de ondergrond der consciëntie zich aangetrokken weet tot Goa, mag conservatief zijn, maar het is dat om dat het werkelijk iets te conserveeren heeft. Iets dat onnoemelijke waarde heeft voor dit leven, maar met een heilig verlangen het ideaal uitstrekt tot het leven hier na- maals. Dat is de kracht van onze volksaard. Wij vinden het een zegen, dat dit zoo ls. Zij er echter nu bij ons ook een heilig verlangen, om dat goede, dat ware hetwelk ons volkskarakter kenmerkt, te bewaren. Men mag dan zeggen, dat wij wat oucter- wetsch zijn, maar dat laat ons koud, wij weten dat zoo wij de traditie der vaderen hondhaven, wij heusch geen last zullen hebben van oudenvetsch te zijn. Want dan passen wij ons in overeen stemming met Gods Woord aan dezen tijd aati, maar dan tocii zoo, dat wij zullen trachten ons beginsel zoo ver mogelijk dooi te voeren. Al doen wij dan niet mee aan de aanbid ding der goden dezer eeuw, aan sportver- dwazing, Zondagsontheiliging, enz., zoo zullen wij toch betoonen kinderen van onzen tijd te zijn, welke volstrekt niet achterlijk zijn, maar die het volle rijke leven met een opgericht hoofd in durven gaan, omdat wij weten dat God onze taai; en roeping aangewezen heeft. Alle aanvallen, welke op dien volksaard ondernomen worden, zullen falen, zoo wij slechts iu het geloof mogen staan en uit de belijdenis van onze afhankelijkheid van Gode mogen loven. Dan zal blijken, dat er nog een geeste lijke kracht in ons volksleven bewaard ge bleven is, welke in staat zal zijn, dat volks leven telkens weer te verrijken en te ver nieuwen, maar bovenal te bezielen, opdat het de spankracht der ziel wijd uit mag slaan, roemende in Gods trouw en genade. Als wij zoo mochten werken aan de be waring onzer heiligste goederen, zouden 'i socialisme cn andere revolutionaire stroo mingen minder vat hebben op ons volk. Waar een volk woont, dat leeft bij de or dinantiën des Ileeren, is geen plaats voor socialisme. Juist het verlaten der ottdo beproefde paden, het zich schamen voor het v erleden, is dikwijls oorzaak van het zoekraken van het rechte pad. Zij er daarom bij ons allen een ernstig streven, om ons volk te bewaren bij de oude traditie, do traditie welke geluk en vreugde in ons leven geven zal, omdat die traditie gegrond is op Gods Woord. DE WERKLOOSHEID Weer sterk gestegen Bij de organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 27 Oct. j.l. in totaal 321.993 vverkloozen ingeschreven. Op 13 Oct. j.l, bedroeg het aantal vverkloozen 313.92Ö, zoodat het aantal werkloozen sindsdien mot 8067 is gestegen. In vergelijking inct het overeenkomstige tijdstip van het vorige jaar wijst het aantal bij de organen der open bare arbeidsbemiddeling ingeschreven werk zoekenden een stijging aan van rond 20.000. Blijkens een op 1 October 1934 gehouden telling stonden op dien datum bij de orga nen der openbare arbeidsbemiddeling inge schreven: 10.337 vverklooze mannen jonger dan 18 jaar, 50.000 vverklooze mannen van 1825 jaar en 208.991 vverklooze mannen van 26 jaar en ouder. Voeding van werkloozen en andere ondersteunden Instelling van een Commissie De „Vooruit" verneemt, dat vanwege liet departement van Sociale Zaken zeer binnen kort een Commissie zal worden ingesteld, die tot opdracht zal krijgen, voorlichting te ver strekken inzake de voeding van werkloozen en andere ondersteunden. Naar verluidt zullen tot leden van deze Com missie worden benoemd eenige dames van de Vereeniging van Leeraressen van Huishoud scholen, vertegenwoordigers van de Vakcen trales en enkele ambtenaren van het Departe ment. De loonsverlaging spoorweg personeel De Centrale Bond van Spoor-, Tram-, A.T.O.- en Van Gend en Loospersoneel heeft te Utrecht een buitengewone algem, verga dering gehouden, ter bespreking van do aan gekondigde loonsverlaging voor het spoor wegpersoneel. Er werd een motie aangenomen, waarin werd geconstateerd, dat de loonen reeds met ongeveer 30 zijn gedaald, en waarin werd besloten de aangekondigde nieuwe verla ging met 5 niet te aanvaarden. Duidelijk antwoord aart Prof. Aalberse Tn de Wocnsdae voortgezette algemccne beschouwingen der 'Tweede Kamer consta teerde de heer Schouten zeel* 'terecht, dat'de soc.-dcm. met geen woord hun financieele politiek nader hebben verde digd. Verder stelde hij het feit vast, dat dc cumuleercnde heer Kersten de Kamerver gaderingen slechts bijwoont om wat to zeg gen, maar blijkbaar geen tijd heelt om to luisteren naar wat de Regeering en ande ren in hot midden te brengen hebben. Den heer v. Houten werd gemis aan constructieve denkbeelden verweten. Diens spreken is voor 95 pCt. napraten dei* soc.- demo'cratcn. Zijn krantenknipseltjes en citaatjes de rest van zijn politieke ba gage hebben voor een zakelijk parlemen tair debat niet de minste waarde. Juist. En onjuist is, dat de lieer v. Houten zelf zijn op treden „actie" noemde. Het is agitatie, an ders niet. Volkomen negatief. Met eenige voldoening constateeren we, dat de heer Joekers over de defensie al weer een toontje lager zong dan in eersten termijn. Of hij den moeilijken sprong ten slotte toch weer zal doen? De heer Westrman moest zich laten wel gevallen dat tegen hem de beschuldiging van dubbelhartigheid werd ingebracht. Hot blad van zijn partij nl. bepleit op dc eene pagina bclastingverhooging, maar op een volgende belastingverlaging. Ook overigens beleefde dit Kamerlid, dat telkens weer den mond te vol neemt en praatjes van de rod deltafel voor goede munt tracht tc doen door gaan, onaangename oogcnblikken. Voor de nationale gedachte is hij allerminst een schitterend vertegenwoordiger. Ook voor de soc. dem. had het debat geen aangenaam verloop. De zwakke, repliek van den heer Vliegen had trouwens niet anders doen verwachten. Deze had zich speciaal ge spitst op de uitzonderings maatregelen tegen leden zijner partij en het daarmede vastver- bonden N.V.V. We hebben toch onze vroe gere ontwapeningsresoluties ingeslikt, had hij gepleit, en waar zijn we tegen het gezag opgetreden, zoo vroeg hij verder onschuldig. Minister Colijn liet zich door deze naïeve argumentatie niet van de wijs brengen. Hot is met die ontwapening bij de soe. dem. nog steeds niet in orde. Tweeslachtigheid is nog immer het kenmerk van hun houding, al heeft de hoer Vliegen zich min of meer voor nationale verdediging uitgesproken. Maar dat is niet beslissend. Andere leiders en ook de roode pers spreken zich nog herhaal delijk op mysterieusc wijze uit, naar gelang van de richting die tevreden moet worden gesteld. Nog in het jongste nummer van een officieel orgaan der S.D.A.P., nl. de „Sociaal- Democraat", brak een gezaghebbend partij genoot den staf over hetgeen de partijlei ding van dit gewichtige en urgente vraag stuk terecht heeft gebracht. „Een mengel moes van de meest, tegenstrijdige verklarin gen, waaraan niemand eenig houvast heeft, en slappe moties,, in welker toepasbaarheid niemand eenig geloof heeft." Hieraan be hoeven wc niets loc te voegen. Maar volko men begrijpelijk is bet. dan, dat de rogeo- ring er de voorkeur aan geeft om nog eens even af te wachten wat do mooie woorden der soc. dem. in de practijk waard zijn. Ook overigens zijn deze nio.t geheel brand schoon. Wie hun bladen leest en de „kop pen" alleen maar ziet, is onmiddellijk over tuigd dat op die indirecte manier het gezag niet doeltreffender kan worden ondermijnd dan door directe pogingen daartoe. Wie, ont nu eens niet uit den tijd der „Zeven Pro vinciën" te citeeren, bv. spreekt van een regeering, die tegen de verbetering der vre- deskansen is, wie het voorstelt alsof regee ring cn kamermeerderheid een stel bela gers van de arbeidersbelangen is, dat met wellust op sociale'afbraak uit is en al der gelijk fraais meer, hanteert het meest doel treffende middel om haat te zaaien bij on kundigen en misleiden en op te zetten legeu dc regeering en de regeeringspersonen. Hij draagt brandstof aan voor branden, waarvan het heef. als ze zijn uitgebroken en er val len slachtoffers: maar ik heb het niet aan gestoken, ik keur zulke relletjes af. Dat is juist liet verderfelijke in de vileine politiek der soc. dem., die op deze wijze de ellende der menschheid exploiteeren te eigen poli tieke bate. In deze boosaardige tactiek ouder scheidt de S.D.A.P. zich van verschillende harer zusterpartijen, waarvan de Zwitser- sche zich nog doze week met groote meer derheid, althans wat het bestuur betreft, voor de landsverdediging hoeft uitgesproken. Laat men ook hier den moed hebben open kaart te spelen. Dan moet het uit zijn met verdachtmakingen, waaraan de heer v. Zadelhoff zich minstens eens per jaar pleegt te builen to gaan cn dan moet dc lei ding der S.D.A.P. niet langer aarzelen om collectief te doen wat een enkele reeds deed. Want zulk een enkele zwaluw maakt geen politieleen zomer! Ten slotte nog een ccnkel woord over het debat Aalberse-Colijn. De Tï.K. fractie nam ook verleden jaar tegenover het Kabinet een ietwat eigenaar dige houding aan. Dit jaar ook weer, maar in eenigszins anderen vorm. Buiten de Ka mer eerst heel wat rumoer. Adressen, ver- Dr. 11. COLljyi klaringen en manifesten werden dc wereld ingestuurd. Men zou het. hij do begrooting eens flink zeggen! Het debat komt en wordt vriendschappelijk gevoerd. Geen onvertogen woord. Enkele wenschen worden geuit, die ook dooi' anderen waren uitgesproken. Het kabinet antwoordt in tegemoet komenden geest en toch kregen we aan het eind \an den tweeden termijn een verklaring zoo ora kelachtig, dat ze alles of niets kalt beleekr- non. Heeft ze inhoud? In liet gevoerde debat vindt ze geen steun. Noch met betrekking lot de nieuwe sociale ordening, noch met betrekking tot' den werkloozensteun cn de aanpassingspolitiek was er van eenig betee- kenend verschil van politiek inzicht geble ken, waardoor een politieke verklaring zou zijn gemotiveerd en dus beteekenis zou hebben. Toch doet de heer Aalberse zijn be vreemdende uitspraak. We moeten uit het geheele verband wol afleiden, dat zij parle mentair zonder inhoud of zin is en de klank der woorden misschien alleen moet dienen voor „inwendig gebruik", zooals dat in po- liticis wel genoemd wordt. Dr. Colijn ging er dan ook namens het Ka binet terecht niet op in, maar bepaalde zich tot een verklaring, die aan vaagheid aller minst leed, maar volkomen duidelijk mag worden geacht. Hebt ge iets tegen ons, aldus de premier, zeg liet dan duidelijk en dadelijk. Laat ons niet, langer op uw conclusies wachten, als ge meent dat wij met onze rustige voor zichtigheid niet den juisten weg zouden be wandelen. Wie frisschei-, moediger en meer door fantasie geleid beleid wil, moet zich in lief belang van het land welks toestand buitengewoon moeilijk is zonder dralen uitspreken. llat was duidelijke 4aal van mannen, die hun critici cn criticasters in het oog durven zien en hun gaarne de kans willen geven. Do lieer Aalberse kwam niet met conclu sies, ook niet met een of andere verklaring, al delibereerde hij lang met de heeren Gose- ling en Bongaerts. Dit zwijgen mag niet zonder beteekenis worden geacht, naar het ons voorkomt. Gaarne willen we het uitleg gen in den voor den heer Aalberse meest gunstigen zin, nl. dat de zaak niet zoo staat, dat hij zijn tijd nog niet gekomen acht, maar wel zoo, dat hij liet in s lands belang er kent, dat liet kabinet rustig aan den arbeid gelaten wordt, zoo noodig bij opbouwende critiek van de Kamer, zijn uitermate moei lijke taak voortzet. We zullen ons in de houding der R.K. fractie niet verder verdiepen. Velen komt zij ietwat wonderlijk voor, maar wreed is zij in ieder geval voor de soc. democraten, die telkens weer hun illusies verstoord zien. Hun stoken van het vuur der verdeeldheid levert geen succes op en het eind is telkens opnieuw, dat de roode vrijer het moet aan zien, dat het begeerdo meisje zich van hem afkeert en de goede richting weet terug te vinden. GRENSWIJZIGING DER GEMEENTEN OP ZUID-BEVELAND Vrijdag jl. hebben God. Staten geconfe reerd met de besturen der gemeenten op Zuid-Beveland, betroken bij de voorgenomen grenswijziging. De verschillende gemeente besturen keurden de plannen goed, alleen dat van Kattendijke had bezwaar tegen de voorgenomen opheffing. Goes heeit aangedrongen om de haven naar het Goessche Sas in eigendom te krij gen. Deze haven ligt nu op liet gebied van Kattendijke. Kloetinge zou worden uitgebreid met Kat tendijke en Wilhelminadorp, terwijl Goes van Kloetinge liet noodige terrein voor uit breiding zou krijgen. EEN GEMEENTE VERLAAGT HAAR BELASTING! In de jongste raadsvergadering van de gemeente Angerfo is nes loten tot verlaging van de belastingen. De opcenten op de per soneele belasting werden teruggebracht van 225 op '210 cn de opcenten van de gemeente fondsbelasting van 109 cp 75 opcenten. Krijgt Nederland Midden* Europeesche tijd? Oplossing der seizoentijdregeling In de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer in zake het wetsontwerp tot herziening van den wet te! ijken tijd zegt dc minister tan Binnenlandsche Zaken, dat hem hij liet be palen van een keuzo zwaar weegt het vei langen om de oplossing zooteel mogelijk te doen uitvallen in overeenstemming met hetgeen te dien aanzien in dc Volksverte genwoordiging looit. Voorts waardeert hij ten zeerste liet stieten, een einde te maken aan do verdeeldheid van ons tolk ten op zichte van de seizoentijdregeling. Deze omstandigheden hebben den minister er toe geleid, liet aanvanke lijk voorgestelde systeem te verlaten cn thans voor tc steilen, den Middeu- Europceschen tijd als tijdrcgeling voor liet geheele jaar te aanvaarden. Het denkbeeld van enkele leden, om ook bij invoering van den Mid- den-Éuropeeschen tijd rog een zomer tijdregeling te handhaven, ontmoet hij den minister hetzelfde bezwaar als hij do leden, die zich hiertegen verkla ren. De aanvaarding van don Mid- den-Europecschen tijd is te beschou wen als een compromis, waarbij als winst geldt de afschaffing van den zomertijd. (De Midden-Kuropeesche tijd is veertig minuten later dun de Ain.-terdumsche lijd. Deze tijd geldt in Danzig, Denemarken, Duitschland, Hongarije, Italië, Joegoslavië, Liechtenstein, Lithauen, Noorwegen, Oosten rijk. Polen, Roemenie, Saargebied, San Ma rino, Tsjeoho-Slowakije, Vaticaanstad, Zwe den en Zwitserland. Red.). Waardeering Een socialist over „de oude Lohman" In de October-aflevering van „De Socia listische Gids" schrijft de, heer A. B. Kleere- koper over „Troelstra in de Kamer tusschcn groote tijdgenoolen". Mot, groote waarde®- ring schrijft de heer K. daarin over Jlir. de Savornin Lohman het volgende: Er waren méér mannen van hoven de tachtig in de Kamer, zooals Eland en Lief- tinck. Maar Lohman was de eenige onder hen, die op de hoogte van zijn kracht was gebleven. Ilij was een leeuw tot dc laatste dag en bovendien muntte hij bij herhaling hoven zijn geestverwanten uit door de friseh- heid van zijn kijk op de dingen. Bij al zijn vroomheid kwam hij in opstand togen alles wat zweemde naar het belemmeren van dc bewegingsvrijheid van andersdenkenden. Niemand kon, ook in het openbaar, zoo foe teren tegen politiseerende dominees als hij. Meer dan eens werd zijn temperament hem de baas. Dan daverde zijn stem en kookte zijn woord, en dit werd zelfs sterker naar mate de jaren klommen. Dikwijls denk ik bij mezelf: hoe zou Lohman met schorpioe nen de dwaasheid en verwildering van deze tijd, die zich voor moderne staatkunde uit wil geven, hebben getuchtigd. Dan mis ik een woord als het zijne. Want deze tijd heeft ons, mij althans geleerd om beter de waarde te begrijpen van dingen, van wier kostbaarheid wij weleer niet voldoende wa ren doordrongen, omdat men den zegen van het vrije ademhalen eerst volledig begrijpt, zoodra er een ruwe hand is die ons hij Je keel wil nemen. Hoe zou de ijzeren greep van een Lohman zulk een hand verlamd hebben! Renteverlaging Woningwet voorschotten Naar wij vernemen heeft de minister van Sociale Zaken het volgend schrijven gericht tot de gemeentebesturen: Ten gevolge van de renteverlaging van Woningwetvoorschot ten komen voor dc verschillende woning complexen zeer uiteenloopende bedragen vrij. Ten einde daarvan een zoo nuttig mo gelijk gebruik te maken en te voorkomen, dat de verhouding tussclien de huren der complexen ten ongunste wordt gewijzigd, is een oordeelkundige verdeeling dier gelden over de in de gemeente aanwezige com plexen, waarvoor thans nog over Rijksvoor schotten wordt beschikt, noodzakelijk. Ver rekening van gelden tusschen de verschil lende complexen zal hiervan het gevolg zijn, ongeacht of deze behooren tot dezelfde of tot verschillende corporaties, of tot die, welke door de gemeente worden geëxploi teerd. Voor deze verrekening zal de volgen de regeling gelden. De verschillende tus schen de over het exploitatiejaar 1933/34 c.q. het kalenderjaar 3934 geldende annuïteiten en die, welke na de renteverlaging worden gevorderd, worden gebracht ten bate van een fonds voor,huur verlaging, dat wordt be heerd door burgemeester en wethouders dei- betrokken gemeente. Ten einde de verreke ning der golden mogelijk te maken, zullen de vervaldagen van alle annuïteiten door een gemeente voor Woningwetvoorschotten verschuldigd op een datum worden bepaald. Nieuwe clearing-onderhandelingen De regeling der handels betrekkingen Nadat tusschen de Nederlandselie en de Duitsche regeering contact gezocht, was, heeft de Nederlandselie regeering met liet oog op het afloopen van liet Nederlandsch-Duitschc cleaiing- verdrng c!e Duitsche regeering voor gesteld nieuwe onderhandelingen te openen. De Duitsche regeering heeft 2irh daartoe bereid verklaard. De on derhandelingen zullen binnen kort te Den Haag een aanvang nemen. Tij dens den duur dezer onderhandelin gen zal de overeenkomst door beide l egeei'ingcn ook na 17 November ver der toegepast worden. Dat beteekent, dat de regeling \oor dc eerste helft van dc maand November ook gelden zal voor de tweede helft van Nov. (Bovenstaand bericht werd ons \an officieele instantie in Den Haag be vestigd. In de tweede lieift van Nov. zal een gelijk bedrag aan Devisen- scheine door de Duitsche autoriteiten beschikbaar worden gesteld als over eengekomen was voor de eerste helft van de maand). Naar de N. li Cf. uit Berlijn verneemt, is ook reeds sprake geweest van onderhande lingen Ier voorbereiding van een nieuw N"- derlandsch-Duitsch handelsverdrag. Deze onderhandelingen zouden nu echter, na de opzegging van de Duitsch-Nederlandsche Hearing-overeenkomst, voorloopig zijn uitge steld, daar aan dergelijke onderhandelingen eerst kan worden gedacht, nadat op het ge bied van liet betalingsverkeer een nieuwe regeling tot stand zal zijn gekomen. Motorrijtuigenbelasting Wie reductie krijgen De Minister van Financiën heeft bepaald, dat zoo met een motorrijtuig ten hoogste 60 dagen per jaar wordt gereden, slechts Y\ deel der jaarbelas ting betaald behoeft te worden, vermeerderd met 3 pet. Deze reductie wordt toegestaan: a. aan kermisreizigers voor motorrijtuigen tot ver voer van hun kermisbenoodigdheden en voor z.g, woonwagens: b. aan ondernemers van verhuizingen voor ver huiswagens; c. aan eigenaars van transportbedrijven voor wagens, ingericht voor bijzondere, niet geregeld voorkomende transporten zooals wagens voor het vervoeren van kabels, wagens met zandstraalinstal- laties, bergingsauto's, kraan- en takelwagens, wa gens voor transport van materiaal met zeer groote afmetingen, enz.; d. aan begrafenisondernemingen, enz. voor lijk- auto's; e. aan ziekenhuizen, vereenigingen voor zieken zorg, autoverhuurders, enz. voor ziekenauto's; f. aan verzekeringsmaatschappijen, vereenigingen, vennootschappen, enz. voor brandweerauto's; g. aan houders van bedrijfsauto's voor reserve motorrijtuigen. indien dezelfde houder daarnaast drie andere motorrijtuigen van dezelfde soort (P, B of V) voor de volle belasting heeft aangegeven, met dien verstande, dat voor elk drietal bedrijfs auto's ten hoogste één reservewagen kan worden voorzien van een 60-dagenkaart; h. aan ondernemers van autobusdiensten, die in 't bezit zijn van een vergunning van Gedeputeerde ten hoogste voor het aantal, dat in de voorwaarden der vergunning is voorgeschreven. Deze beschikking treedt in werking met ingang van 1 Januari 1935, LANDBOUWBELANGEN Op ilo vergafk-iMmg d*-1 d>ngelijksche bestu ren va.n du da-je Centrale Landbouworganisa ties (dun Chr. Eoeaen- on Tuindersbotnd in Xuduiljind. dc*n Katholieken Xtd. Boeren- en Tuimdorsbomd bet Kon. Ned. Landbouw-Comit^). kwam o.m. liet volgende ter sprake RICHTLIJNEN RIJ BEPERKING MELK* STEUN. In velband met een desbetreffend veirzoek van de Regeerimg werd een advies in gesteld t.a.v. de richtlijnen, welke bij een evci.tueele beperking va.i don melksteum zui len moeten worden in acht genomen. TERTIAIRE WEGEN. - L>e tekst van een adiets aan den Minister vam Wate.nstaat werd vastgesteld, waarin een plan wordt ontvouwd ter verbeterding van de tertiaire wegen. Dii plan i.« f imam ui ^el uitvoerbaar, kan vlot wor den uitgevoerd, verleent eon belangrijken steum oiim de gemeenten en is een uitnemen do vorm van werkve rschaffing. UITVOER VAX UIEN. Overeenkomstig een door den Minister van Economische Zaken gedaan verzoek, zal een ter vergaderimg vast gesteld plan om dmi uiri oeir van uien te oirga- roteeeren aam dezen bewindsman worden voor gelegd. Aan deze uitvoerregeling behoort dan naar het oordeel van de 3 O.U.O. de uitvoer- eomtroLe ten nauwste te worden vastgekoppeld zood-it du regeling van en de controle op den uitvoer vam uien in hamdon van een -en dezelf de instelling zullen mo<-l.*n worden geleed HERCEASSIFICATJE OER GEMEENTEN' Besloten wurd een schrijven te richten tot den Voorzitter van den Ministerraad, waarin zal word-en opgekomen tegen de voorgenomen plamr t n tot horzlenimg vati de" classificatie der gemeenten voor de Rijke..j<mbtenaren, I

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 1