Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche eé Zeeuwsche Eilanden Bij Ruwe Handen Purol IN HOC SIGNO VINCES ZATERDAG 10 NOVEMBER 1934 49E JAARGANG N°. 4110 I Deze Courant verschijnt eiken VV tl N S A C en Z A T b ri D A G. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. VV. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMELSD1JK TeL Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. - HERCLASSIFICATIE Er schijnt een onbescheiden misbruik van Vertrouwen gemaakt te zijn. Want het rap port omtrent de herclassificatie van alle gemeenten is ontijdig gepubliceerd. Wie dat gedaan heeft? In die vraag zul len wij ons niet verdiepen, wij gelooven dat de betrokken Minister mans genoeg is, om den schuldige te vinden en te straffen. Maar wel willen wij wijzen op het onbil lijke in deze nieuwe regeling, als sprekend Voorbeeld zou ons eiland daarvoor kunnen dienen. Alle gemeenten gaan terug tot de [vierde klas, allen Middelharnis blijft derde. Het onbillijke is, dat het leven op ons eiland overal even duur is, er is lreusch geen verschil in levensstandaard, alleen wordt men als men huiten Middelharnis Woont, 4 gekort. Ja zelfs Sommelsdijk, dat feitelijk samen gegroeid is met Middelharnis, wordt vierde klas, verschillende ambtenaren wonen in Middelharnis terwijl zij hun werkkring in Sommelsdijk hebben en omgekeerd, zoodat wij daar de wonderlijkste verhoudingen zul len ontmoeten. In die twee gemeenten is men met alles geheel op elkander aangewezen, dat stelt juist het zonderlinge van deze lierclassifi- catie in het volle licht. Als er bezuinigd moet worden, laat men Üan een uniforme korting over het geheele land voorstellen, dan treft riien allen gelijk. Want zooais het nu staat, worden de ambtenaren ten platte lande het zwaarst getroffen en daar is het leven heusch zoo- Veel goedkooper niet. Groote finantieele offers moet men zich 'dikwerf getroosten, als men studeeren wil en les in de stad of in Middelharnis moet halen, dat maakt het leven duur. Voeg daarbij het bedrag, dat men op het platteland uitgeeft aan reisgeld voor de kinderen welke elders de inrichtingen van onderwijs moeten bezoeken, dan is er wer kelijk geen reden om de ambtenaren door «leze herclassificatie te treffen. Daarom hopen wij dat deze onbillijke regeling niet spoedig toegepast zal worden. ONZE ACTEE De voorbereidingen voor de Statenverkie zing worden zoo hier en daar reeds ge troffen. Als de Antirev. Partij zich ook nu weer opmaakt om den verkiezingsstrijd in te gaan, vermenigvuldigen zich de gedachten, dan komt onwillekeurig het beeld van ons Vroeger Statenlid de heer Warnaer weer Voor den geest. Bij vernieuwing gevoelen wij het zeer fcware verlies, dat onze partij in zijn ver scheiden trof. Hij was een man, welke ge dragen werd door de sympathie van zeer Velen. Bij candidaatstelling was hij jure suo onze man, wij wezen hem niet aan, want hij was de aangewezen man voor ons. Maar nu is alles zoo geheel anders ge worden. Wij zullen op ons eiland alles in het werk moeten stellen om onze positie in de Staten van Zuid-Holland te behouden. Dat Zijn wij aan een heilig verleden verplicht. Er moet weer een man van Flakkee in de Staten komen, onze invloed moet behou den worden. Zoover wij kunnen heoordeelen, gelooven wij dat dit mogelijk is. Als al onze Kiesvereenigingen hun plicht doen en op tijd vergaderen om deze zaken te behandelen, hebben wij hoop, dat wij onze positie zullen kunnen handhaven. Wij strijden voor geen hopelooze zaak. Het is mogelijk. Maar dan geen opzien komen spelen, dan moet er aangepakt wor den, aangepakt met alle kracht, met de oude energie. Wij weten, dat er nog pit en kracht zit in ons A.R. volk. Laat men dat dan nu betoonen, door onze activiteit ten volle te ontwikkelen. Laten wij niet denken, het komt zonder mij ook wel terecht, neen wij moeten in deze dagen alle kracht op dat punt concen- treeren. Doen wij dat, dan is de kans zeer groot dat wij slagen zullen. Daarom mannen broeders, aangepakt. Mr. De Geer over het Regeeringsbeleid Stemt in veel met het Kabinet overeen Met de grootste aandacht heeft de Tweede Kamer Woensdag geluisterd naar wat oud minister Mr de Geer te zeggen had. Door beperking van onderwerpen kon hij ook in derdaad wat zeggen. Hij begon zijn rede met het constateeren van het feit, dat verleden jaar politieke fac toren het debat behecrschten en thans het economisch moment meer op den voorgrond staat. Kort werd stilgestaan bij de N. S. B„ die heeft te wijzen op het fiasco der Nationaal- socialistcn in Duitschland, waar hun toover- formules onmachtig bleken om een volk van economischen ondergang te redden, terwijl ten onzent de heer Mussert geplaatst wordt voor het feit, dat de oneenigheid in zijn ge lederen voortdurend toeneemt. Ook gaan de oogen van steeds meerderen open voor de evaarlijke en holle leuzen van het dema gogie plegend nationaal-socialisme in ons land. Daardoor vermindert het gevaar, dat een deel van ons volk op de verderfelijke we gen van het nationaal-socialisme zal ver dwalen. Geconstateerd werd, dat de samenwer king tusschen Kamer en Kabinet bevredi gend is. Verder werd de Memorie van Ant woord als een voortreffelijk stuk geprezen, terwijl tenslotte enkele vriendelijke waar schuwingen werden gegeven. Opgemerkt werd o.a. dat het buiten departementaal op treden van den heer Marchant niet altijd een onverdeeld gunstigen indruk maakt. In his torische dingen is hij menigmaal te opper vlakkig en ook onjuist. Hij past zich te ge makkelijk aan bij de omgeving waar hij ver keert en wil dan „den Egmonders een Eg- monder en den Coeksianen een Cocksiaan" zijn. Het was aardig en niet onjuist gezegd. Deze minister doet misschien goed wat min der en ook wat minder militant te spreken. Zijn optreden gaat er eigenlijk bij niemand oed in en vermoedelijk is hij-zelf het meest over zichzelf tevreden. De resultaten van de overwegingen der Re- geering ten aanzien van Grondwetsherzie ning, mede in verband met het optreden van revolutionairen in vertegenwoordigende of regeerende colleges, worden door Mr. de Geer mot belangstelling afgewacht. Overwe gen kan echter wel eens lang duren en daarom gaf hij meteen den raad om, ten einde op dit punt toch iets te bereiken, het rapport der commissie-Kooien niet onbenut te laten. Dan kunnen dergelijke sinjeuren althans op indirecte wijze onder handen ge nomen worden. Na den lof der ware vrijheid te hehben gezongen trouw aan de vrijheid, tot in de N. S. B„ was des heeren de Geers adagium ging hij over tot de financiën. Dit ge deelte van zijn rede was hoogst interessant. Met beslistheid werd de zijde der Regee ring gekozen, al werd haar ten aanzien van de classificatie voorzichtigheid aangeraden. Ook de economische politiek van het Ka binet had de instemming van der heer de Geer. Met overtuiging sprak hij zich uit te gen devaluatio en voor de aanpassingspoli tiek der Regeering, waarvan het tempo mis schien ware te versnellen door meer ingrij pende maatregelen, die kunnen leiden tot de daling van de kosten van het levens onderhoud. Geducht werd afgerekend ten slotte met de voorstanders van het potverteren, die zon der blikken of blozen de laatste reserves van ons volk reeds nu zouden willen gaan aan spreken. Zulk een avonturierspolitiek was aanbevolen door den heer Albarda, maar zij zou den ondergang van ons volk verhaasten, omdat we financieel en economisch in de zwaarste uren der beproeving volkomen machteloos zouden staan. Nederland en Japan BATAVIA, 8 Nov. (Aneta). De geruchten, omtrent een op handen zijnde beëindiging van de Nederlandsch-Japansche handelscon ferentie te Batavia en het dreigend vertrek van de Japansche delegatie, worden van de meest bevoegde zijde tegengesproken. Meer arbeiders in de oogst Belgische en Fransche industrie in Zeeuwsch-Vlaanderen Men schrijft ons: De Zeeuwsche boeren hebben, wat ze bier noemen een „reuzenoest (oogst) gehad. De opbrengst der tarwe was buitengewoon. Do kwaliteit eerste klas en de prijzendoor de Regeering gegarandeerd, dus huu ont vangst staat \ast. 't Kan soms wel eens wat lang aanloopen, 't geld komt vast in 't laatje. Wij hebben dan ook geen enkele landbouwer hooren klagen ou zagen eenigen in nieuwe auto's rondsnorren. Prachtig, laat ze maar rijden, hoe meer, hoe heter, 't Zij hun van harte gegund. Maar, zoo wordt de vraag gesteld,, „als do landbouw nu in Zeeland (welk gewest er van bestaan moet) zoo goed marcheert, hoe komt het dan, dat er daar nog zoovele werkloozen rondloopen?" Dat klopt toch niet? Wat is de oorzaak? Het werkloozenlegcr in Zeeland zou veel kleiner zijn, als sommige landbouwers hun plicht tegenover het vaderland beter ver slonden. Do staat helpt het „bedrijf" en d h t wordt voorbijgezien. Als men de tar we b.v. 40 a 50 pet met de hand had laten afsnijden, dan zou dat reeds een prachtige werkgelegenheid gegeven hebben Slechts op een enkele plaats zagen wij het en het was een lust om al die werkende figuren tusschen de tarwe te zien. Maar op de meeste plaatsen was het anders, daar stonden de arbeiders aan den weg aan te zien, hoe de maaimachines in 1 dag enorme oppervlakten afmaaiden. Velen begrijpen dit niet goed. De arbeiders krijgen steun, waar om nu niet deze werkkrachten voorgeschre ven om in het Regeeringsgraan te werken? De Regeering heeft nu een andere proef neming ontworpen, nl. om een toeslag te ge ven op het loon in het particulier bedrijf. Ook hier in Zeeland (te Ileinkenszand) heeft men een z.g. Proefgcmecnte. Bij onder zoek bleek ons de proef tamelijk geslaagd, ofschoon er ook schadelijke kanten aan vastzitten. Voorloopig is zij tot 1 Januari 1935 verlengd. Overigens is men in steeds broederen kring bezig dergelijke maatregelen, die kun non strekken tot werkbehoud en werkverrui ming, uit te zoeken. Vooral die, welke ge- eigende middelen zijn, om de normale ar beidsgelegenheid te bevorderen. Zoo is in Zecuwsch-Vlaanderen een levende actie gaande (geleid door de N. L. A. B. en de C. L. B. en de R. K. L. B.) om te komen tot het dorschen van Regeeringsgraan met de vlegel. Weinig bekend zal het zijn, dat de bur gemeester J. Iluizin ga van Terneuzcn feitelijk de geestelijke vader is geweest van deze thans zoo breed uitgebreide actio voor normalen arbeid van den landarbeider. Reeds lang voordat deze actie (vlegelplan en loonbijslag) ruchtbaarheid kreeg in de pers en op vergaderingen, werd de z.g. „Proef Heinkenszand" alsook het dor schen met den vlegel bestudeerd en voor bereid door het optreden van een commis sie van de atd. Zeeland van de Vereen, van Ncd. Gemeenten, onder voorzitterschap van burgemeester HJiizinga. Tezamen met bur gemeester S. II a g e uit Bruinisse en bur gemeester Mr. J. A. v. d. Hoeven uit Tholen, bracht do heer Huizinga hierom trent reeds op 18 September 1933 een uit. voerig en goed gedocumenteerd rapport uit aan den Minister van Sociale Zaken. Dit rapport werd welwillend ontvangen. Het is te hopen, dat de commissie goed gezien heeft, om op deze wijze de werklooze land arbeiders naar hun normale, natuurlijke werk terug te brengen. Samenvoeging van gemeenten Naar wij vernemen, is op de prov. grif fie een plan in studie, om de zes miniatuur gemeenten van de „zak van Zuid-Beveland" (nl. Nisse, H. Abtskerke, Oudelande, Baar land, 's-Gravenpolder en Hoedekenskerke) tot één flinke om te smelten. Do „grootste" van deze zes gemeenten heeft 1110 inwoners (nl. Hoedekenskerke) en do „kleinste" dat is II. Abtskerke 429. Te samen tellen ze 5000 zielen. Voor {leze 5000 zielen heeft men nu 6 burgemees ters noodig met een gezamenlijk salaris van f 8960, zes secretarissen f 9600, zes ontvan gers f 4580 enz. Jaarlijks kosten de 6 ge meentehuizen voor onderhoud en afschrij ving f 12.000. Welnu, indien nu deze zes gemeenten tot één krachtige gemeente zou worden samen gesmolten, dan zou dit tot een aanzienlijke bezuiniging leiden. Nog een ander verschijnsel ook al ge volg van de crisis is in Zeeland waar te nemen. De Zeeuwsche industrie, welke voor enkele jaren bestond uit een drietal krach tige fabrieken te Hulst gevestigd, breidt zich nu, ondanks de heerschende crisis, uit Door de crisismaatregelen der Regeering ge dwongen, voelen de buitenlandsche tapijt en tricotagefabrikanten zich verplicht hier in Nederland een fabriek te bouwen. Zoo zien wij hier in de omgeving van Hulst da sinds een tijdsbestek van nog geen 2 jaar, niet minder dan 15 groote en kleine tricotagefabrieken zijn verrezen, welke fa brieken echter voor een groot gedeelte met Belgische arbeidskrachten werken. Werkten er voorheen ongeveer een 100-tal meisjes op do fabrieken in dezen omtrek, thans mag men dit getal gevoeglijk op 500 stellen. Thans logt men in de gemeente Clinge de laatste hand aan een groote tapijtweve rij, waarvan de directie in Frankrijk woon achtig is. Deze fabriek beslaat een opper vlakte van ruim 5000 M2. en is naar de nieuwste eischen des tijds ingericht. Wel dra zullen dan ook hier op den Zeeuwschen bodem tapijten worden geweven. De burge meester van Clinge is actief geweest en heeft van de directie de toezegging gekre gen, dat de jongens uit Clinge, die daar voor lust gevoelen, het vak mogen aan leeren, om straks uitsluitend met Neder- landsche arbeidskrachten te kunnen wer kon. Maar niet alleen in Clinge, ook in Hulst is de vorige week een stilliggende fabriek door een Fransche tapijtfabrikant aange kocht. Dus ook in dn hoofdplaats van Oost- Zeeuwsch-Vlaandercn krijgt men 'n nieuwe tak van industrie enhet einde is nog niet aangebroken. Eenige andore Franschcn zijn in onder handelingen voor een nieuwe fabriek Maar waar blijft het Nederlandsche initia tief? Moet geheel Zeeuwsch-Vlaandcren in Fran sclic en Belgische handen? De Zenderbouw Ben gemengd, omroepbedrijf op komst. Naar het „Volk" verneemt, zou het in de bedoeling liggen van den Minister van Bin- nenlandsehe Zaken binnenkort een vergade ring met de besturen van de vier omroep- cicCnigingen, de NCRV, do VARA, do AVRO en de KRO bijeen te roepen, ten einde met hen van gedachten te wisselen over het rapport van de Commissie inz. den zender bouw, en daarna een beslissing te nemen, door een wetsontwerp inzake den zender- bouw bij de volksvertegenwoordiging in te dienen. Gezien de inhoud van het rapport, ver neemt het blad, dat waarschijnlijk is, dal dit wetsontwerp zal inhouden de oprichting van een naamlooze vennootschap, die do basis zal vormen van een gemengd omroep bedrijf, waarbij de meerderheid van de aan deden in handen zal zijn van de regeering. Elk van de vier omroep organisaties zal van de minderheid der aandeden een vierde toegewezen krijgen. Het maatschappelijk kapitaal zal vermoe delijlc worden vastgesteld op f 1.000.000. De raad van beheer zal het oppertoezicht over dit bedrijf hebben, waarbij zoo moge lijk in één gebouwen-complex de appara tuur voor uitzendingen op de korte en lange golf zal worden ondergebracht. Het zenderbedrijf zal als monopolie toege wezen krijgen de geheele verzorging van de technische voorzieningen, noodig voor den gebeden Nederlandschen omroep. Zoowel de desbetreffende minister als de Kroon zal op de gestes van de eventueel op to richten naamlooze vennootschap een ze kere controle uitoefenen. De nieuwe burgemeester van Goes Met ingang van 1 December a.s. is het lid van Ged. Staten van Zeeland, de heer Mi'. R. M. van Dusseldorp, van Middel burg. benoemd tot burgemeester van Goes. De lieer Van Dusseldorp, die behoort tot de C. II. U„ werd in 1921 benoemd tot bur gemeester van Westkapelle: in 1923 volgde zijn verkiezing tot lid der Prov. Staten. Hij is ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. De steun uit de W erkloosheidskassen Ben nieuwe regeling. De Minister van Sociale Zaken heeft be paald, dat voortaan op den steun van een kostwinner van een gezin, waarvan één of meer inwonende leden uitkeeringen uit een werkloozenkas ontvangen, niet meer de volle kasuitkeeringen over de betrokken week, doch de kasuitkeeringen, verminderd met een bedrag van 50 cent per week, moe ten worden gekort. Verder heeft de Minister aan de gemeen tebesturen meegedeeld, dat hij heeft goed gevonden, dat seizoenarbeiders, die doordat zij tijdens de uitkeeringsperiode hunner werkloozenkas in het vrije bedrijf hebben gewerkt, niet uitgetrokken zijn geraakt, bij de steunverleening als uitgetrokkenen wor den beschouwd, althans voor zoover zij daarvoor volgens de thans geldende bepa lingen in aanmerking komen. Is het laatsie niet het geval, dan dient de ondersteuning te geschieden volgens het tarief van steun verleening voor de dubbeluitgetrokkenen. A.-R. raadsleden In de provincie Zuid-Holland Blijkens een rondschrijven, dat aan ver schillende antirev. raadsleden in de pro vincie Zuid-Holland is verzonden, bestaat het voornemen om opnieuw een poging te doen een hand te slaan om de antirev. ge meentebestuurders iu deze provincie. Indertijd bestond er een landelijke ver- eeniging, doch praktische moeilijkheden be lemmerden een goede functioneering en se der! 1923 heeft men er niets meer van ge hoord. Ten einde opnieuw tot organisatie te ko men hebben eenige personen liet initiatief ge nomen en een oprichtersvergadering be legd op Dinsdag 13 November a.s., 's middags om 2 uur, in het gebouw de Eendracht, Goud- scheweg-130 te Rotterdam. Een. concept-reglement zal gereed zijn. Als grondslag der vereeniging wordt daarin aanvaard hot program van beginselen der Antirevolutionaire Partij. Het doel zal zijn het bevorderen van een principieel-en zaak kundig juist optreden van de antirevolutie, naire gemeentebestuurders dezer provincie, terwijl als middelen o. m. worden ge noemd het houden van vergaderingen en van een bureau van advies. Als leden der vereeniging zullen uitw- aard iu aanmerking komen de antirevolu tionaire gemeenteraadsleden in deze pro vincie: verder de burgemeesters; terwijl oud-raadsleden, oud-burgemeesters, secreta rissen en ontvangers, alsmede de leden der Provinciale Staten van Zuid-Holland als buitengewone leden zuilen kunnen toe treden. Voorts is het de bedoeling de contributie zeer laag te houden (liefst f 1 per jaar), terwijl naast het houden van aigemeene ver gaderingen ook do mogelijkheid geopend zal worden om bijzondere vergaderingen te be leggen in bepaalde gedeplten der provincie. Na afloop van deze huishoudelijke werk zaamheden zal Mr. J. W. Noteboom, direc teur der Kuyperstichting, spreken over hel onderwerp: „Gemeentelijke Autonomie in Crisistijd Zij, r"e geen uitnoodiging ontvingen, kun nen door toezending van een sympathiebe tuiging, vóór 8 November a.s. aan den heer R. Meyer, Stolwijkersluis D 56, Gouda, van hun belangstelling doen blijken. Dc mechanisatie in de sigaren-industrie De vier samenwerkende werkliedenorga nisaties in d; sigaren-industrie hebben zich nogmaals met een adres tot de regcering ge wend inzake het vraagstuk der mechanisa tic.. De organisaties verklaren, dat de groo te werkloosheid in de sigarennijverheid h. i. alleen te koeren en op te heffen is door een tijdelijk verbod van allen machinalen ar beid in het bedrijf. Wijl het den organisaties gebleken is, dat vermoedelijk eerstdaags do regeering haar standpunt in de kwestie be palen zal, verzoeken zij alsnog voor het doen van een uitspraak in de gelegenheid gesteld te worden het vraagstuk nader toe te lichten. Secties en vijfcentstarief bij de R.E.T. Men meldt ons uit Rotterdam: Er zijn plannen in voorbereiding om bij de R.E.T. een sectie-systeem met 5 cents tarief in te voeren. De aandrang hiertoe gaat uit van de zijde van de directie van genoemd gemeente-be drijf, die denkt daarmede het gebruik van de tram te bevorderen. Het plan van de indeeling in secties is reeds gereed en de invoering hangt nu nog af van de ontvangst, welke een en ander bij het gemeentebestuur ten deel zal vallen De herclassificatie Verklaarbaar gerucht of juiste informatie? Naai' uit zeer betrouwbare bron aan de „Nwe Till). Crt." wordt medegedeeld, wil de regeering haar herclassificatie-voorste! terugnemen en de thans bestaande classi ficatie laten bestaan. Het groote verzet dat tegen de herclassi- ficatic bij de groote (r.k.) politieke partij bestaat, is wel de grootste, zoo niet de eenige reden daartoe. Er zou dan op een andere wijze moeten worden voorzien, om het bedrag, dat de re gcering door die herclassificatie wilde be zuinigen, te kunnen hesparen. Tot zoover het Tilhurgsche orgaan. We denken niet graag kwaaid van onz3 collega's; maar onze eerste gedachte was, dat dit bericht wel kon berusten op de con- clusie, welke een journalist trok uit eetl gesprek met een rk Kamerlid, die er op wees, dat deze partij niets van de her- classificatie moet hebben; ook al omdat het zuiden des lands er zoozeer door in 't gedrang komt. Men gelooft graag hetgeen men hoopt. En nauwelijks hadden we deze zin ge schreven. of wij vernamen uit goede bron, dat de herclassificatie nog steeds een punt van studie "uitmaakt voor de regeering en als zoodanig nog in bespreking is bij het Georganiseerd Overleg, uit den aard dec zaak mede om eventueele onvolkomen heden te kunnen wegnemen. Onbillijke classificatie Een Irtlasting-ambtenaar op 't platteland schrijft in zijn vakblad „Ons Orgaan" van dc Chr. Bond van Belasting-ambtenaren o.a» het volgende: „Zijn de stedelingen werkelijk zóó naief, dat zij gelooven, dat het leven in een dorp 8 pet (12 pet) goedkooper is dan in een stad Eenige feiten mogen hier op hun plaats zijn. Steller dezes is plattelander en kreeg als standplaats toegewezen een dorpje van pi.m 600 inwoners. Huur woning bedraagt f 4 per week (voorkamer, achterkamer, kleine keu ken plus boven 2 kleine slaapkamers). Ge meente is 8ste klasse der personeele belas ting én heft sinds drie jaar 200 opcenten hierop. Personeele belasting alzoo pl.m. f50 of f 1 per week. Inkomstenbelasting idem. Woonplaats is reeds drie jaar geplaatst in 3de klasse ge meentefondsbelasting, waarop 100 opcenten. Dat wj] zeggen dat een huisgezin hier aan gemeentefondsbelasting mag betalen het be drag van f 2.30 voor elke f50 die boven f600 aan inkomsten worden genoten plus natuur lijk de rijksiQlïomstenhelasting boven f800. (Indien geen kinderaftrek wordt genoten). I-Iet moge waar zijn, dat de woningen in de steden duurder komen, maar naar ver houding is de personeele belasting er veel lager. Waar Het verdere voordeel voor een plat telander moet worden gezocht is mij niet recht duidelijk. Dat dergelijke negorijen tot 4de klasse woonplaatsen worden gedegrar deerd. is m.i. volkomen juist, maar waarom de daar geplaatste ambtenaren moeten dee- len in die degradatie is mij een raadsel". De muiters van de Zeven Provinciën BATAVIA, 8 Nov. (Aneta). Naar het Ba- taviaasch Nieuwsblad verneemt, heeft I1.M. de Koningin de gratierequesten van de mui ters van de Zeven Provinciën afgewezen. Ten aanzien \un de requesten der officie ren is nog geen beslissing genomen. ned. ind. leening 1934 Uitgifte van 150.000.G00 4 obligaties legen 100 Op Vrijdag 16 November 1934 a.s. wordt de inschrijving opengesteld op eon Ned. Indische leening 1934, rentende 4 groot nom. 150.000.000. waarvan reeds een be drag van 100.000.000 tegen een koers van 99i/2 en borger, bij openbare instellingen is geplaatst. De koers van uitgifte bedraagt 100 Re nieuwe leening is vrijgesteld van coupon belasting en wordt uitgegeven in schuldbewijzen aan toonder groot f 1000 ƒ500 en 100. De inschrijving staat oper. bij de kantoren van de Nederlandsche Bank De betaling der toegewezen schuldbewij zen moet geschieden ten kantore van in sch rij ving op Dinsdag 4 December 1934, 40-jarig beftaan ned. vereen, van chr. kantoor- en handels bedienden De oudste onzer Chr. vakvereenigingen, de Ned. Vereen, van Chr. Kantoor- en Han delsbedienden te Amsterdam, bestaat op 20 November a.s. 40 jaren. Zij is opgericht in 1894. Vanwege de tijdsomstandigheden is van eenige feestelijkheid 1 ij dit jubileum af gezien. Aan de werklooze leden der Vereeniging zal een extra-uitkeering worden verstrekt. De voorzitter der Vereeniging beschreef de geschiedenis der organisatie in een „Boek van Dankbaar Gedenken", dat vóór den Iier- inneringsdatum verschijnt. Op dien datum zelf wordt des avonds in het A. M. V. J.-ge- houw te Amsterdam een buitengewone hoofd bestuursvergadering gehouden, waarin op richters en ond-funetionarissen der ereeni- ging als gasten aanwezig zullen zijn,

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 1