Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden IN HOC SIGNO VINCES ZATERDAG 6 OCTOBER 1934 r49E 'JAARGANG N°. '4100 VERKEERSVERBETERING VOOB ZUID-WEST NEDERLAND Belangrijke gift van de Prinses voor het Nat. Crisis-Comité. Jïeüe Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. ERNSTIGE GEVAREN De gevaren welke ons op politiek terrein bedreigen zijn werkelijk zoo klein niet, door velen wordt dat ernstig onderschat, zij zien niet de verschuiving naar links welke zich vooral in de roodc gelederen afteekent. Door de S.D.A.P. is er jaren en jaren aan een stuk, groote ontevredenheid gepredikt, inpiaats van opbouwend werk te leveren, trachtte men telkens met den hamer der critiek onze regeering te bestoken en onze maatschappelijke orde omver te werpen. Vele arbeiders welke niets te verliezen hebben op materieel gebied, dachten bi] licn hulp te vinden, zij beseften niet, dat ten koste van het materieele liet geestelijke geheel opgeofferd moest worden. De S.D.A.P. is in wezen ongodsdienstig. Zij voert de arbeiders af van het geloof, van de kerk en van Christus, want immers godsdienst is privaatzaak, d. w. z. dat de godsdienst voor hen in de politiek afgedaan hoeft. Velen zijn er welke nu, na de vele belof ten en liolle leuzen welke de S.D.A.P. hen voorspiegelde, hun bevrediging in die partij niet meer kunnen vinden. Dat vindt vooral zijn oorzaak in de dub belhartige of tweeslachtige houding welke zij inneemt, zij is revolutionair en tocli durft zij zicli als zoodanig weer niet te openbaren, in de laatste jaren koos zij daar om meer den weg der revisie. Maar liet verlaten van liet oorspronkelijk Marxistisch standpunt bracht strijd in haar gelederen, ja zulk een strijd dat zij nu lie den ten dage een verwoede strijd moet voe ren tegen de communisten. Die meer revolutionaire elementen, zien in de S.D.A.P. een gewoon burgerlijke partij welke zich steeds meer en meer aanpast aan de bestaande toestanden, wol wordt de revolutionaire klaroen nog wel eens aan den mond gezet, maar die geeft geen zck(— geluid meer. Zoo zien wij het gebeuren, dat zelfs in Middelliarnis een communistische afdeeling opgericht werd, naar het heet ook met en kele leden van buiten de gemeente. Het communistisch Rotterdamsche raadslid Reu- derink was voor die gelegenheid overgeko men. Nu weet ik wel dat wij dat niet te hoog aan moeten slaan, maar is het niet teeke nend, dat zelfs op Flakkee de georganiseer- dec ommunistische partij liaar intrede doet? Is dat niet teekenend voor de mentaliteit ,van een deel der bevolking, de verwording der geesten spreekt daar toch wel zeer sterk uit. De gang der historie komt ook hierin weer uit. Bij een revolutionair beginsel is er geen stilstand, maar altijd een doorwerking ten kwade. Nu mag de S.D.A.P. een verwoede strijd voeren tegen de communisten, in den grond der zaak zijn het haar volgelingen, welke niet tevreden zijn met de dubbelhartige houding welke zij aanneemt. Zij heeft wind gezaaid maar zal storm oogsten. Laten wij daarom in deze dagen onze dure roeping zien, om onze menschen, voor al onze jonge menschen, te wapenen tegen het socialistisch beginsel, tegen het beginsel der revolutie. Dat moet men niet in de eerste plaats Verwachten, van de overheid door het uit vaardigen van dwangmaatregelen, maar wij als christenen, op elke plaats waar God ons gesteld heeft moeten getrouw zijn. Daar naast de kerk, de school, huisgezin, en onze actie op politiek en maatschappelijk terrein moet er op gericht zijn, onl onze menschen de oogen te openen voor het gevaar, het groote gevaar, dat ons zoowel materieel als geestelijk bedreigt in de S.D.A.P. Zij belooft gouden bergen en brengt een wereld van jammer en ellende, een wereld welke geen rekening meer houdt met Gods geboden en daarom een willige prooi zal worden van het communistisch beginsel. Alleen in het belijden en beleven der christelijke, der A.R. beginselen is er red ding, vreugde en geluk voor ons volk to verwachten. Laat ons dan allen ons volk oproepen tot gehoorzaamheid aan die beginselen. De hoofdverbinding met het vaste land voor Goeree en Overflakkee Door liet Comité tot bevordering van het Verkeerswezen werd het volgende schrijven gericht aan de Commissie tot verkeersver- betering tusschen Zeeland, Zuid-Holland en Noord-Brabant: Bij beschikking van den toenmaligen Mi nister van Waterstaat, werd uwe Commissie ingesteld, om na te gaan, welke aan rede lijke eisclien beantwoordende verbetering, in het verkeer, tusschen Zeeuwsche Eilan den, Zuid-Holland en Noord-Brabant, be hoorde te ivordon aangebracht. Sedert zijn ter plaatse inderdaad enkele voorloopige maatregelen tot wegneming der allerergste bezwaren getroffen enofschoon uiteraard toen nog steeds achterlijk, ten opzichte van elders bestaande verkeorstoe- standen wist 'iet verkeer daarvan, ook onder minder gunstige tijdsomstandigheden reeds profijt te trekken, gelijk de vorvoers- statistiek duidelijk aantoont. Intusschen en daarvoor moge hierbij nog eens uw aandacht worden gevraagd wordt i.e. bij voortduring reikhalzend uitge zien naar definitieve afdoende verkeersver- betering. En dit klemt des te meer, nu, bij het vast stellen van de hoofdfoute NoordZuid, voor liet Westen, ondanks daartegen voortdurend kenbaar gemaakte bezwaren, ook uiteindelijtk Oostelijk gelegen belangen (Dordrecht, Bra- bantsch Industriegebied) welke belangen natuurlijker wijze, dan ook door Oostelijk gelegen wegen en rivierovergangen hadden moeten worden en ook, even goed, zouden kunnen zijn bediend den doorslag hebben gegeven. Immers, geraakt mede hierdoor het ook plaatselijk, op verkeersgebied reeds sterk miskende Zuid-Westelijk deel c.a, van ons land, in zéér ongunstige positie (min of meer „doode hoek'), langs grooten omweg te bereiken. Buitengewoon gewenscht mag het dan ook lieeten, dat uwe Commissie, van een en an der diep doordrongen, Zijne Excellentie, den heer Minister van Waterstaat, binnenkort definitief ingrijpende maatregelen tot zoo veel en zoo spoedig mogelijke tcgemoetko min-, aan het terzake bestaande euvel in ernstige overweging zal willen geven. Daarbij moge zéér bijzondere aandacht hebben de verkeersroute, van Rotterdam recht Zuidwaarts, via NumansdorpWil lemstad naar Bergen op Zoom (Zeeland, België). Dit worde een zooveel mogelijk rechte, op de daarvoor in aanmerking komende weg wijzers duidelijk aangegeven verkeersweg, van behoor'ijke capaciteit, mede algeheel geschikt voor het. moderne verkeer, zoo, wat o.a. betreft afmeting, gewicht e.d. der ver- soiiillende voertuigen cn indeeling van de diverse verkeersmiddelen daarop. Hierbij past dan verder sleolits een, in allo opzichten, goed aansluitende, prima veer dienst NumansdorpWillemstad, met zgn. kopladin-g, waarvoor aanloophavens, met pontons, aan weerszijden, onontbeerlijk, en voor zoover noodig, beschermd en goed ver licht, daarenboven gestaag vlug heen en weer varend, tegen een tarief, over de ge- heele linie, zeker niet hooger dan, onder ge lijksoortige omstandigheden, elders op een hoofdverkeersweg gevorderd. Naast de hier ter sprake gebrachte hoofd route zelf, zou evenbedoeld veer, aan de zijde van Numansdorp, tevens goed hereik- baar moeten zijn vanuit de richting Dordt ('s-Gravendeel) eener- en Brielle— Hellevoet- sluis anderzijds, terwijl, wat den Noord- Brabantschen oever aangaat, nevens Bergen op Zoom, Willemstad ook rechtstreeksdie, behoorlijke wegverbinding dient te bezitten met Roosendaal (België), Oudenbosrh en Zevenbergen (Breda), zoomede de gemeente Hooge en Lage Zwalmve (Breda). Zooveel doenlijk worde voorts bevorderd, dat, voor zoover gewenscht, via de wegver binding, doorgaande vervoersgelegenheid, voor personen, vee en goederen, met name van Weet-Noord-Brabant, naar de hoofd marktplaats, tevens wereldhandelsstad Rot terdam (aldaar aansluiting bij Binnen Stad en Spoorwegstations) v.v., tot stand kome, waartoe wellicht, indien noodig, een beroep ware te doen op de N.V. Rotterdamsche Tramweg Maatschappij en-of de juist opge ridhte Noord-Brabantsohe Maatschappij van Buurtspoorwegen en Autobusdiensten. Met betrekking tot het eiland Goeree en Overflakkee ware nog heel wat nadere aan- dacht te wijden aan de hoofdverbinding, met het vasteland, voor genoemd eiland MiddelharnisHellevoetsluis, i.e. ongetwij feld van primair belang, weshalve zij dan ook de voorrang dient te hebben, boven die naar de Brabantsche wal, eventueel met aansluitende wegen'. Intusschen voere zulks niet tot de con clusie als ware laatstbedoelde verbinding min of meier overbodig. Integendeel, ook deze kan niet gemist wor den, inzonderheid kome zij, per slot, echter uitsluitend zoodanig tot stand, dat Flakkee daardoor evenzeer direct aan bruikbaar vaar water komt te liggen, waarbij, evenals de N.V. Rotterdamsche Tramweg Maatschappij ten aanzien san het yervoer, de kortelings Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ót ZONEN, SOMMELSD1JK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. H.K.H. Prinses Juliana heeft aan het Nat. Crisis Comité, afgescheiden vim de belangrijke maandelijk- sche bijdrage, welke het van f H.K.H. mag ontvangen een J gift ineens van f 90.000.-- j doen toekomen. liiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiimiiiiiiiiiiniiniiniiiiiinniniiiiiiiiiuil in het Hellegat opgeworpen dam wellicht spoedig goede diensten zou kunnen bewijzen Vertrouwd mag voorts worden, dat Anna lacoba-polder—Zijpe, gelagen 111 een op het Rijkswegenplan voorkomende weg, hierdoor reeds in meer bruikbaren staat zal komen te verkeeren, zoodat wij terzake met hel bovenstaande meenen te kunnen volstaan in dit ons, ook vorder te publiceorcn schrij ven. Moge, na moeizame strijd, mede door krachtige sleun, vanwege uw commissie nog zooveel mogelijk aan de hiervoor uitgespro ken rechtmatige verlangens, óók van Zuid West-Nederland, op verkeersgebied, «orden tegemoet gekomen, kan het zijn, daarop reods aanstonds, in meer of mindere mate, vooruitgeloopen. Hel Bestuur van het Nat. Crisis-Comité in het valeis van Prinses Juliana aan den Kneuterdijk te Ben Haag. Zittend v.l.n.r. 7..Exr.. jhr mr Ch. Rugs de. Beerenbrnuck; H.K.H. Prinses Juliana, eere-presidente; Z Ere. de minister van Soriiie Zaken. Slnte- malter de Bruine. Staande v.l.n.r. mr dr K. S. Frederiks, alg. secretaris N.C.C.; mr .4. J. A. A. baron van Heemstra, ondervoorz.; jhr S. van Cillers, voorz.. Mj\ F,, li. Meuten, Be radiorede van Prinses Juliana op jl. Dinsdagavond hebben onze lezers natuurlijk gehoord. En zeker nemen ze ook deel aan de nationale luislrnredstrijd. Zijn de brief kaarten al wegU hebt tot 9 October de 'jld. Maar doe 't vandaag nog! De Doodehandbelasting Door de Eerste Kamer aangenomen Het is wonderlijk geloopen bij de behan deling der doodehandbelasting in de Eerste Kamer. Er bleek vrij sterk verzet te zijn, maar deze oppositie k vam thans voornamelijk van de zijde, die het in de Tweede Kamer aan de anti-rev. onmogelijk gemaakt heeft om ten aanzien van de pastoralia ernstige bezwaren weg te nemen. Toen indertijd de lieer Schouten voorstelde om de vrijstellin gen van cultureele instellingen en derge lijke te beperken, kwam speciaal ook van Katholieke zijde bezwaar. Gevolg was, dat het amendement moest worden ingetrokken. Daarna is de wet, als tijdelijk noodoffer, met de stemmen van alle Katholieken voor aangenomen In den Senaat echter was het de Katho lieke fractie, die ten slotte het grootste aan tal tegenstemmers opleverde. Intusschen waren zij niet de eenigen, die de doodo- handshelasting bestreden. Ook de chr.-hist. konden zich er niet mee vereenigen en eveneens waren cr in den kring der anti- rcv. bezwaren. Het verzet gold de z.g. inkomsten uit pastoralia, die met 2 per mille belast zullen worden. Dat was, zoo werd betoogd, een aantasten van hetgeen voor geestelijke doel einden niet gemist kon worden. Van andere zijde werd er op gewezen, dat de kerkelijke gebouwen vrij zijn, maar dat daarmee niet op één lijn kunnen worden gesteld allerlei zaken, landerijen b.v., die in het economisch verkeer dienst doen als objecten om er zoo groot mogelijke winsten mee te behalen Zoo goed als dergelijk bezit zonder eenig verzet steeds onderworpen is geweest aan schenkingsrecht en kerkelijk effectenbezit onder de couponbelasting viel, zoo goed mag het bezit, waarmee zaken worden go daan onder de doodehandsbelasting worden gerangschikt. De voorstanders van beide standpunten hebben elkaar met veelsoortige argumenten bestreden. Niet alle argumenten waren even krachtig of ter zake doende. En overtuigen deed men elkaar ook niet. Daarvoor waren de uitgangspunten te zeer uiteenloopend. Minister Oud heeft ten slotte in een kort, vlot en zakelijk speechje zijn ontwerp ver dedigd. Politiek was zijn positie zeer sterk, maar ook zakelijk was in 's ministers be toog veel te aanvaarden. Geïnteresseerd en met blijkbaar welgevallen heeft de Kamer den minister aangehoord. Men zag als 't ware de politieke spanning, die er heel den dag hing zelfs minister Colijn verscheen eenigen tijd op het tooneel van den strijd wijken. En tijdens 's ministers peroratie ontstond voor iedereen de zekerheid: het wetsontwerp wordt aangenomen. Dat geschiedde ook inderdaad, nadat de heeren v. Citters en Janssen verklaringen hadden afgelegd, dat zij in de bestaande financieele omstandigheden de groote ver antwoordelijkheid niet aandurfden om een steen uit het financieele dekkingsplan der Regeering weg te rukken. Met 30 tegen 18 stemmen ging het ont werp er door. Van alle zijden werd de mi nister ook door zijn bestrijders geluk gewenscht met zijn oiterwinning. Bazar Lighallen Middelharnis- Sommelsdyk De dagen waarop onze bazar gehouden is zijn voorbij en met groote dankbaarheid mo gen we op ons werk dat daaraan verbonden was terugzien. Schitterend is liet resultaat dat we hebben bereikt, groot was de belang stelling die ons is te beurt gevallen, en zeg gen wij allen, die in welken vorm ook zij ons steun verleenden, hartelijk dank. Een bijzonder «-oord van dank komt toe de pers, die 011s in alle verzoeken die «ij tot liaar richtten steunde', zonder haar had den wij dit resultaat nooit kunnen berei ken, vervolgens onze burgerij van «ion in deze erisisijden toch reeds zooveel wordt gevraagd, heeft op een bijzondere wijze ons haar hulp verleend. Ook mogen «ij niet vergeten de firma Van Nolle onzen hartelijken dank te betuigen; ook zij heeft veel bijgedragen om 011s jdan te doen slagen in iiaar keurige kop thee en koffie die zij ons gratis schonk. Maar dan ook een extra woord van dank aan mej. Van der Gaag, die ons met haar vrien delijk voorkomen zoo uiterst netjes heeft be diend, de firma Van Nelle heeft getoond preeies te «eten aan wie zij dit werk kan toevertrouwen. E11 dan onze oliebollcnbafcker Izak Mes- ritz, mogen we niet vergeten, die hoe jong ook nog, zulk een schitterend werk heeft geleverd, ik kon het liaast niet golooven toen mij werd verteld dat hij nu voor liet eerst olielxillen had gebakken, ik liefli ech ter de volle overtuiging dat het zoo is, en ik geef licm de verzekering als hij zoo door gaat dan is de mogelijkheid niet uitgeslo ten, dat hij zelfs uit de allerzwaarste straat keien nog oliebollen fabriceert, een woord van dank aan deze flinke jongen. E11 den onze Amateurs, de volkszang en firma Witvliet, die ons lieten profiteeren van muziek cn zang. schitterend nebben zij ons bijgestaan ook aan hun onzen dank, alsmede alien die buiten ons Comité hebben medegewerkt wie liet ook zij, allen harte lijk, hartelijk dank. Wat betreft ons Comité doet het mij bij zonder prettig aan te moeten getuigen om trent de hoogst aangename stemming die er in onzer, kring bestond, groot was de toe genegenheid voor en tot elkander, dat voor zeker enorm veel heeft bijgedragen tot het slagen van ons doel. Met leedwezen denken wij aan Mevr. Swaan, die wel moeht medehelpen aan d voorbereidingen dezer bazar, maar helaas wegens ziekte verhinderd was om tijdens de bazardagen in ons midden te zijn, wij wen- schen haar een spoedig herstel toe. Ten slotte laten we thans volgen de uit slag der verloting: De prijsvraag: le prijs: J. Voliverk, 2e pr.: Jaantje Mastenbroek, beidon Som melsdijk: 3e pr.: Cora. Bal, Dirksland (Ka poenstraat); 4e pr. S M Geelhoed, 5e pr.: Cora. Taaie, 6e pr.: M. de Ruiter (Lijnbaan straat), 7e pr.: Annie Joppe, 8e. pr.: Mien Goudswaard, 9e pr.: mevr. Schrijn, allen te Middelharnis; 10e pr.: B. Born, Sommels- dijk (Ring). De Prijs boom: le pr.: P. Vogelaar, 2e pr.: P. J. van Leeuwen, beiden Middelhar nis: 3e pr.: Mijs. Den Bommel; 4e pr.: C. Tieleman, de Ruiterstraat: 5e pr.: M. Koert, Voorstraat, Re pi-.: Mevr. Jacolii, Westdijk, 7e pr.: J. van der Poel, Pr Hendrikstraat. 8e pr.: I.. de Hollander, 9e pr.: Max Hartog, 10e pr Van Dijk, Visseherstraat, allen te Middelharnis. Groote verloting: no. 878 le prijs: tuin meublement; 110. 241 2e pr.: kleed: no. 935 3e pr.: tule sprei: no. 131 4e pr.: klok; 110. 81: 5e pr.: vuilnisbak; no. 256 6e pr.: kussen: no 505: 7e pr 1 doos post; no. RRfi Se pr. 1 doos hisrpiit; 110. 296 9e pr.: 1 doos zeep; 110. 858 10e pr.: 1 flesch eau de cologne Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing, 1 Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. 1 Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. „MAAS"-N YMP HEN. i HET KAN NOG! Vriendelijke nymphenlezers U heeft juist nog even tijd Om, met milde hand, te naad'ren 't Altaar der liefdadigheid. Dinsdag sluit de aether-prijsvraag Kom, wie deed er nog niet mee Wie verzuimde nog te steunen d' Arbeid van het N. C. C. Wie vergat nog te gedenken Hen, wier nooden vele zijn, Voor ivie 't leven hard en zwaar is Met heel weinig zonneschijn? Wie dacht nog niet aan den winter Die die moeiten nog verzwaart Die de nood vermenigvuldigt t N. C. C. veel zorgen baart? Zijn er nog, die achterbleven? Die nog steeds van verre, staan? Die hun plicht als mensch, als Christen Nog naliecen te verstaan? Voor die tragen, voor die lakschen Schrijf ilc speciaal dit lied: 't Kunstje „van den wind te leven" Kent het N. C. C. zelfs niet! Het is noodig dat U meeweikt Aan deez' nationale zaak Leed en armoe helpen stillen Is een allereerste taak! Koop nog eventjes een briefkaart Plak daar dan wat zegels bij. 't Minste moet een kwartje wezen Hooger gaan staat ieder vrij. Men kan schoone prijzen winnen Dat verhoogt d' attractie nog En, hoe vreemd het moge klinken: Wint ge niets, dan wint ge toch! Zalig is 't te kunnen geven Van zijn eigen overvloed Zaal'ger dan dat men, gedreven Door den nood, ontvangen moet. De prijzen zijn geborgen bij den lieer A. Baart, voorzitter van liet Bazar comité. Allo prijzen welken 1 Nov. 1934 nog niet zijn af- golianld. lervallen aan liet Bazar Comité der Lighallen. De Nederlandsche Visscherijcentrale Geïnstalleerd Dinsdagmiddag heeft op liet departement van oeconomisehe zaken de installatie van de Stichting Nederlandsche Visscherijcen trale plaats geiiad. Ill deze Centrale zijn de verschillende takken van visscherij verte genwoordigd. De installatie geschiedde door den regee- ringscommissaris voor de visscherijen, mr. dr. A. A. van Bldjn, secretaris-generaal van liet departement van oeconomisehe zaken. In zijn installatie-rede wees dr. Van Rhijn erop, dat de toestand waarin het visscherij- beilrijf verkeert verre van rooskleurig is. Allerlei beschermende maatregelen in het buitenland hebben een groot deel van ons afzetgebied verloven doen gaan en een on gebreidelde concurrentie is hiervan het ge volg. Bovendien hebben de beschermende maatregelen in liet buitenland tot gevolg gehad, dat in verschillende landen vissche rijen zijn gevestigd en bestaande bedrijven zijn uitgebreid. Hierdoor is de situatie in de vischindustrie en -handel belangrijk ge wijzigd, zoodat de Nederlandsche visscherij- bedrijven zich aan deze gewijzigde omstan digheden zullen moeten aanpassen. Het gaat er dus om hoe de bedrijven zieli zullen kunnen aanpassen en op welke wij ze gedurende deze aanpassin, de bedrijven in stand gehouden kunnen worden. Resul taten kunnen op deze beide punten slechts bereikt worden, indien de belanghebbenden eendrachtig samenwerken. De voorzitter van de Centrale, de beer A B. Brouwer, antwoordde met een korte rede. Daarna werd onmiddellijk- met de werk zaamheden een aanvang gemaakt. Een onderzoek naar den particulieren wapenhandel S.D.A.P. en N.V.V. dringen erop aan! Door S.D.A.P. en N.V.V. is een adres ge richt aan de Regeering en aan de Tweede Kamer, waarin zij verzoeken te willen be vorderen, dat hier te lande een gestreng en onpartijdig onderzoek wordt ingesteld naar den handel in en de fabricage van wapens, munitie en andere oorlogsbenoodigdheden en dat van de uitkomsten van dat onder zoek een volledig verslag zal worden open haar gemaakt, op grond waarvan kan wor den beoordeeld, welke maatregelen met be trekking tot den particulieren handel in en de particuliere vervaardiging van oorlogs tuig aanbeveling verdienen." HET STAMSLOT DER ORANJE-NASSAU'S Aan Pruisen Verkocht Het groothertogelijk huis van Luxemburg heeft zijn bezittingen te Biebrich aan den Rijn en te Weilburg aan de Lahn verkocht. Zij zijn overge gaan in het bezit van den staat Pruisen. Ook werd het stamslot van de Oranje Nassau's ver kocht, dat sedert eeuwen eigendom van het groot hertogelijk huis was. In de slotkerk van Weilburg bevindt zich ook het erfgraf van de Nassau's. Sedert jaren heeft, naar de Koelnische Zeitung meldt, de groothertogin haar bezittingen aan den Rijn en de Lahn niet bezocht. (Nadruk verboden.) HAK ATE. Aan de Tuinders in Zuid Holland Correspondentie-adres Tuinbouwteelt regeling Zuid Holland Nu dc tuinbouwteeltregeling een deel der werkzaamheden der Landbouw Crisis Orga nisatie is gaan uitmaken, vervallen bier mede de vroegere correspondentieadressen dor teeltregelingscommissies, nl. dat van den boer C. van Spronsen te Ter Aar en den hoer J. Barendse, Wateringscheweg 37 te Poeldijk. We vestigen er do aandacht op, dat met ingang van 1 October 1934 bet correspondentieadres is geworden; Landbouw Crisis OrganvMie voor Zuid- Holland, Afdeeling Tuinbouw, Anna Paulownastraat 22, te 's Gravenhage Landbouw Crisis Organisatie v. Z. Holland, De secretaris der Tuinbouwcommissie, Ir. K. T. J. IXIA' Smirnoff doet niet mee! Aan de Melbourne-race. Naar de „Tel." verneemt heeft de directie van de K.L.M. uit Londen bericht ontvangen dat bet zoo goed als zeker is, dat de K.L.M.- piloot lwan Smirnoff niet met de Havilland Comet in de Melbourne-race zal uitkomen. De heer Smirnoff moet van meening zijn, dat de machine niet voldoende in vorm is, om er een dergelijken grooten tocht mee te ondernemen. Zooals bekend, is Smirnoff onlangs naar Engeland vertrokken om eenige proeftochten met het nieuwe toestel tc maken. DE COMMUNIST WIJNKOOP ZIEK Naar wij vernemen is te Amsterdam bericht ent vangen, dat het communistische Tweede Kamerlid en lid van den gemeenteraad van Amsterdam, de heer D. W ij n k o o p, in Rusland, waar hij op het oogenblik vertoeft, ernstig ziek is geworden, en in een sanatorium is opgenomen. BRANDSTOFFENTOESLAG VOOR WERKLOOZEN Naar het Handelsblad verneemt heeft de Minister van Sociale Zaken opdracht gegeven aan de betrokken afdeeling van zijn departe ment, een regeling voor te bereiden voor het verstrekken van subsidie in de kosten van door gemeente-besturen in den komenden win ter te verstrekken brandstoffentoeslag aan werkloozen.

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 1