WIJ GAAN VERBOUWEN! L E E O V E R K O O P MORGEN OM 9 UUR BEGINNEN WIJ! ROTTERDAM WOENSDAG 3 OCTOBER 1934 MAAS- EN SCHELDEBODE PLAATSELIJK NIEUWS RAT noch MUIS kan ontsnappen n3rcm;t.iin;rrr Nog een korten tijd en dan vieren zaag, houweel en hamer in ons pand hoogtij. Alvorens echter met onze groote verbouwing en uitbreiding begonnen kan worden, moeten wij al onze voorraden uitverkoopen. MORGEN 9 UUR BEGINT ONZE Wij hebben de nieuwe najaarscollectie in huis. Alles moet weg en wordt tegen fabrieksprijzen opgeruimd. De sloopers en bouwers staan te wachten. Helpt ons allen mede schoon schip te maken. bezitten. Dit was iets waar we als kleine gemeente zoo tegen hebben aangezien, als zou dat nimmer in vervulling gaan. En clan denk ik hierbij met eerbied aan de namen van hen, die van ons zijn hoen gegaan, die meegewerkt en meegeleefd heb ben in deze kleine gemeente, die dezelfde gedachten hebben gekoesterd, doch de ver vulling ervan niet hebben mogen meemaken. Thans is het werkelijkheid geworden, bo ven onze verwachting uit, heeft God het ja woord gegeven op de uitgebrachte roeping, in 't voorbijzien van, wat naar den mensch gerekend, begeerlijker geschenen zou hebben. Groot de voorrechten, die God ons schenkt doch ook duurder de verplichtingen, die ons zijn opgelegd. Thans zijt ge gekomen tot den aanvang van uw arbeid in ons midden; zwaar zal die arbeid zijn, want als jaren lang vacante go meente, zullen wij het moeten erkennen, dat wij veel hebben gemist niet alleen, maar ook, dat er bij ons nog veel gevonden wordt, dat om gestage arbeid van den D. d. W. roept. Doch we weten het, dat ge in jeugdige kracht niet tegen den arbeid, die zoo rijk is, zult opzien. Rijk, zeiden we, is die arbeid, rijk in aard en omvang, het Woord des Heeren te bron gon, met een rijk Evangelie, ouden van da gen en kranken bezoeken en vertroosten, in huisbezoek te leiden, uw volle aandacht te schenken aan de jongeren onder ons, en op die terreinen waar in Gods Koninkrijk ge arbeid wordt. Zeker zal het noodig zijn, dat Gods Geest uw hulp en metgezel zijn zal. En laten wij dan mogen zeggen in het midden der gemeente dat het onze behoefte is uw mede-arbeiders te mogen zijn in den I-Ieere in dezen heerlijken arbeid ,en het onze bede is, dat het woord van Ps. 13b in vervulling moge gaan: Ai, zie hoe goed, hoe lieflijk is, dat zonen Van 't zelfde huis, als broeders samen wonen, Waar 't liefdevuur niet wordt gedoofd, 't Is als de zalf op 's Hoogepriesters hoofd, De zalf. waarmee hij is aan God gewijd, Die door haar reuk het hart verblijd. En opdat de Hcerc dit alles in vervulling doe gaan, en onze verwachting alleen van Hem moge zijn, zoo laat mij u allen mogen opwekken, om onzen herder staande bid dend en lovend toe te zingen de woordeD van Ps. 134 2, 3: Heft uwe handen naar omhoog. Slaat naar liet heiligdom uw oog En knielt eerbiedig voor Hem neer Looft, looft nu aller IIccron Heer. Dat 's Heeren zegen op u daal, Zijn gunst uit Sion u bestraal, Hij schiep 't heelal Zijn Naam tor eer, Looft, looft nu aller Hoeren Heer. Of Ps. 20 1: Dat op uw klacht do hemel scheur» Dat zich de Heer ontdekk'! De God van vader Jacob boura U in een hoog vertrek. Hij doe in gunstrijk welbehagen Uit Sions tempelzalen, Om u te helpen en te schragen Zijn zegen nederdalen. Ds. Schaafsma zei dat hij mot veel genoegen de opdracht vervulde van de clas sis, Ds. Westerhuis en do kerkcraad te ver tegenwoordigen. Uw intreepreek geeft blijk van gematigd optimisme, aldus spr. Gij verwacht hel kruist Gij zijt een drager van het kruis, het is het ondergaan van een druk, die echter door Jezus overwonnen is. Spr. feliciteerde de gemeente Melissant met haar nieuwen predikant. Het heeft spr. verwonderd, dat de kerk zoo vol zat, wanneer hij en zijn colle ga's er waren, dan was het bezoek veel min der, maar nu zullen er veel bezoekers zijn. Spr. zegt dit omdat het anders Ds. de Valk op volgende Zondagen tegen zou vallen. Spr. heeft hooren beweren, dat enkelen van meening zijn, dat Melissant maar een halve dominee aan Ds. de Valk zou hebben Hij was er van overtuigd dat als Ds. de Valk hier drie jaren gewerkt had, de gemeente het zal mogen zeggen: we hadden niet een halve maar een dubbele! Ds. de Graaf van Stad aan 't Haring vliet hield een toespraak, waarbij hij er ach tereenvolgens op wees, dat een predikant, een gezant, een goed gezant, een gezant die een medicijn was, moest zijn. Spr. waar schuwde de gemeente: laat het niet bij die zesweeksche liefde blijven. Neemt uw leeraar inee in het gebed. De heer Tiemens van Middelharnis spreekt namens de kerkeraad van Middel- harnis het volgende: Geachte Ds. v. d. Valk! Namens den kerkeraad der aangrenzende Geref. Kerk van Middelharnis wcnschen wij u hartelijk geluk met uw bevestiging en in trede en roejjen wij u een hartelijk wolkom toe in de gemeente van Melissant. De Ilcero God, de Koning Zijner Kerk, gaf u als can- didaat het voorrecht, dat u 2 beroepen kreeg: le naar Stellendam en Melissant, 2e naar de zoo pas door een onzer professoren verlaten gemeente van Hazerswoude. Toen dat be roep bekend werd hebben we gezegd: „Dat is mis voor Stellendam en Melissant". Maar God heeft het anders bestuurd. Voor u zaJ de keuze wel zeer moeilijk geweest zijn. Ha- zurswoude, een gemeente steeds door flinke predikanten bewerkt Stellendam en Me lissant: die zoovele jaren als schapen zon der herder waren. En toch: we weten het. juist dat heeU U aangetrokken, juist dat heeft de doorslag gegeven. Gij hebt hier een heerlijk arbeidsveld van uw Zender ontvangen. Breng het volle, rijke evangelie van Jezus Christus, waardoor we God kennen als de trouwe Verbonds-God. Laat de gemeente verstaan de rijke zegenin gon die God belooft aan degenen die Zijn verbond houden en die aan Zijn bevelen denken om die to doen. Maar laat ook zien de vloek die rust op hen, die Zijn verbond verachten en niet in Zijn wegen wandelen. De Heere stelle u ook in de gemeente van Melissant tot een rijken zegen. Ook de kerkeraad en de gemeente van Melissant brengen wij de hartelijke geluk- wenschen over. De Heere heeft uw gebeden verhoord. Wij weten dat er tranen van dank baarheid gevloeid zijn, toen bekend werd, dat het beroep door cand. de Valk was aan genomen. Draag uw predikant in liefde op de vleugelen van uw gebed. De Heere onze God verbinde u steeds nauwer aaneen en Hij geve dat ook in uw gemeente rijke vrucht gezien worde op het werk van Ds. de Valk. Een van de ouderlingen van den kerke raad van Ouddorp bracht eveneens de beste wenschen over namens de kerk van Oud dorp. De heer v. F, s van Ooltgensplaat sprak na mens den kerkeraad van Ooltgensplaat en hoopte dat Ds. de Valk zegenrijk arbeiden mocht op dit schoone maar geisoleerde eiland. Vervolgens richtte het hoofd van de Chr. School te Stellendam zich tot Ds. de Vall, en wensohte hem geluk met dezen dag. Spr hoopte, dat de nieuwe leeraar tot rijken ze- DEN BOMMEL. De dienstplichtigen der lichting 1935 zijn als volgt toegewezen: J. van den Boogort, 14e Regiment Infan terie, le ploeg, Bergen op Zoom, inlijvings tijdvak 1623 Maart 1033. C. den Braber, 3e halfregiment, 2e Regi ment Huzaren, lo ploeg, 's-Gravenhage, in lijvingstijdvak 110 Januari 1935. A. J. Stoop, 14e Regiment Infanterie, 2e ploeg. Bergen op Zoom, inlijvingstijdvak 1—10 October 1935. J. A. Vervloot, 14e Regiment Infanterie, le ploeg, Bergen op Zoom, inlijvingstijdvak IC25 Maart 1935. J. Vervloot, 14e Regiment Infanterie, le ploeg, Bergen op Zoom, inlijvingstijdvak 16—25 Maart 1935. Onze plaatsgenoot S. van der Mast heeft voor den tijd van 5 jaren een vrijwil lige verbintenis aangegaan bij de Konink lijke Marine (Koloniale Reserve). Bij den agent der arbeidsbemiddeling staan 17 workloozen ingeschreven. Gedurende de afgeloopen week zijn uit deze gemeente vervoerd 1200 II.L. aardappe len en 630 II.L. koepeen, terwijl tevens een lading stroo is vervoerd. In de afgeloopen maand hebben zich 4 personen in deze gemeente gevestigd, ter wijl eveneens 4 personen naar elders zijn vertrokken. De regenval over de afgeloopen maand bedroeg 41.9 m.m., terwijl deze over de maand September van he# vorige jaar 99.9 m.m. bedroeg. De Burgemeester van den Bommel brengt onder de aandacht, dat de vervroe ging met een uur van den wettelijken tijd zal eindigen Zondag 7 October a.s. te drie uur in den voormiddag. OOLTGENSPLAAT. Vorige week ztjn ver scheept 142000 kg. aardappelen en 23500 kg. uien. Bij de correspondent der Arbeidsbemiddeling stonden ingeschreven 39 werkioozen. Met ingang van hazen geopend. 6 October is de jacht op Met ingang van heden is op de Openbare School alhier de spelling-Marchant ingevoerd. B. en W. maken bekend dat de begrooting van inkomsten en uitgaven van de gemeente en de bewaarschool vanaf 29 Sept. tot en met den dag van behandeling in de Raad voor een ieder ter inzage is gelegd en tegen betaling verkrijgbaar gesteld. OUDE-TONGE. Ter algemeene kennis wordt gebracht dat gedurende het eerstkomende leve- ringstijdvak goedkoope margarine tegen inleve ring verkrijgbaar zal zijn bij den winkelier Corn. Kik terwijl vlecsch in blik alsdan op bon no. 4 'erkrijgbaar zal zijn bij slager J. H. Doesburg. Aan den buitengewoon dienstplichtige H. Kievit der lichting I9f4 is met ingang van 1 Oct. 1935 ontslag verleend wegens dienstbeëindiging. In de afgeloopen week meldden zich bij den Agent der Arbeidsbemiddeling als werkloos aan: 20 landarbeiders en 1 chauffeur. De postduivenvereen. ..Stormvogels" hield een wedvlucht vanuit Quievrain. Afstand 155 KM. Aankomst eerste duif 8.58-19 uur en laatste duiff 9.43.7 uur v.m. De-uitslag luidde: no.s 1, 9 en 13 an NieuwaalGroenendijk; nos 2 en 4 A. Har- tog; nos. 3, 5, 6. 10 en 11 F. de Weerd; nos. 7 en 12 Jac Smeets; no. 8 P. Tuns. Met deze wedvlucht behoort ook dit seizoen weer tot het verleden terwijl de navolgende kam pioenschappen behaald werden door: hokkampioen schap en duifkampioenschap van Nieuwaal Groe nendijk; dofferkampioenschap Jac. Smeets. Op de Vrijdag j.l. alhier gehouden beurs werden de navolgende prijzen genoteerd: aardap pelen f 2.25: grove aardappelen f 0.60poters f 3.50; ongekeurde poters f 0.70; uien E 1.30; drie ling uien f 0.35; koepeen f 0.40; schokker erwten 10— 10J/2 ct.; erwten 7'A—8 ct.; bruine boonen 7—8 ct.; gerst 5—6 ct; haver 5—6 ct per kg. Handel matig. Op de wekelijksche veemarkt alhier werden aangevoerd 26 biggen. Handel slap. Van de Wed. Th. van Vugt sloeg op den Oostdijk alhier een span paarden op hol welke ter hoogte van de woning van Adr. de Leeuw den dijk afreed. Hierbij werden de wagen, een tegen de woning staande fiets en de heining geheel ver nield. De knecht J. A. van Peperstraten die op de wagen zat wist zich nog bijtijds in veiligheid te brengen zoodat persoonlijke ongelukken uit bleven. Ook de paarden kwamen er wonder boven won der zonder verwondingen af. Voor doopouders zal Vrijdagavond van 7 8 uur in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk de gelegenheid worden open gesteld aangifte te doen voor de bediening van de Heilige Doop aan hun kinderen op Zondag a.s. Voetbal. Xerxes ID.V.V. II (Dirksland) 2—0. Hiermede behaalde onze plaatsgenooten het kampioenschap der F.V.B. Inlijving dienstplichtigen der lichting 1935 J. Bogers, J. Los en C. Quist bij het 14e reg. Inf., 2e ploeg 1—10 Oct. te Bergen op Zoom; A. de Korte bij do zeemacht, le ploeg, 22 Febr. tot 3 Maart 1935 te Den Helder; A. M. M. Pollemans bij het 2e Half reg. 2e reg huzaren, 4e ploeg 1 tot 10 Oct. 1935 te Breda. NIEUWE TONGE. Woensdagavond a.s. nam. 6—7 uur zal in de consistoriekamer der Ned. Herv Kerk stemming plaats hebben voor een gemach tigde van het kiescollege, wegens het bedanken van den heer Adrs. Kievit. De j.l. Zondag in de Ned. Herv. Kerk al hier gehouden extra maandelijksche collecte heeft opgebracht de som van f 42.50. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden de vorige week 22 werkioozen ingeschreven. Het woonhuis en erf van de Erven Wed. J. Muys, hetwelk hij gehouden verkooping werd in gezet door G. Verwey op f 1200, is bij gehouden afslag, afgemijnd door W. van Eesteren Lz. op f 1350. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk alhier de bediening van den H. Doop plaats heb ben. Aangiften der kinderen a.s. Vrijdagavond 7—8 uur in de .nsistoriekamer. De Postduivenvereen. Gevleugelde Bode hield een wedvlucht van Quievrain. afstand 150 K.M. Voor deze vlucht waren eenige eere-prijzen beschikbaar gesteld nl. 25 sigaren van L. Osse- weyer voor de eerste prijs, behaald door Th. Melissant; een taart van C. van Veen voor de 2e prijs, behaald door Joh. Noteboom;. een taart van gen zal zijn voor het opgroeiende gedeelte van Melissant. Spr. besloot met het aanha len van het psalmvers: Doe hij uw knecht weldadigheid o Heer! Deze plechtigheid werd met het zingen van Ps. 86 i 6 besloten. Gebr. Knops voor de 3e prijs, behaald door B. van Zielst; een blik biscuit door L. D. v. Eesteren behaald door Anth. Holleman, met de 4e prijs, 25 sigaren van P. Keyzer voor de 5e prijs, behaald door Th. Melissant; 1 luxe kistje sigaren van A. C. M. Tieleman voor de 6e prijs, behaald door KI. Visbeen. Verder nog eenige verrassingen. Het Hokkampioenschap is wederom gewonnen door Th. Mellssant. Het duifkampioenschap idem met dezelfde duif als verleden jaar, de bekende !855*3.C.3I, welke nu reeds voor de 34e maal prijs vloog. Verdere uitslag luidt: Joh. Noteboom 7 12 13 18 20, J A v d Maas 8 17, J v Alphen 9. B v Zielst 10, Th Melissant 11, A Breesoee 14 16 21, A v Schouwen 15, J P Verwey 19. 23. A Tijl 22. Lossing 8 uur. Eerste duif 10.14.33, laatste duif 10.37.34. De vorige week werden van hier vervoerd 4000 baten uien. 250 HL. peen, 1500 HL. aard appelen, 700 HL. poters. Loop der bevolking over de maand Sept. der gemeente Nieuwe Tonge: Ingekomen personen: N Rameijs van Goederee de. Vertrokken personen: W. Hanenberg naar Menster; G Rietveld naar Sommelsdijk; A van Alphen naar Middelharnis: J C Nieuwland naar Ouddorp; L de Jong naar Voorburg. DIRKSLAND, De in de Ned. Herv. Kerk altiier gehouden collecte voor de Evangeli- satievereeniging te Tolbert bracht ruim f 45.op. Op Donderdag 4 en op Vrijdag 5 Octn ber a.s. zal in de Openbare bewaarschool in het Arhterdorp alhier de herijk van maten en gewichten plaats hebben. De dienstplichtigen der lichting 1919 zullen Woensdag 3 October a.s. des n.m. 3.15 in de bewaarschool hun militaire kleeding in moeten leveren. Van de inlevering zijn ijiresteld de dienstplichtigen die als bij zonder vrijwilliger zijn geregistreerd en de licnstplichtige vrijwilligers van de vrijwil lige landstormkorpsen Motordienst en Vaar- tuigendienst. Toewijzing dienstplichtigen der lich ting 1935: J. A. Bakker toegewezen aan 14e Regiment Infanterie, le ploeg te Bergen op Zoom, tijdvak van inlijving 16—25 Maart 1935; C. v. d. Groef, idem; L. Guldomeester, idem; C. J. Knops, idem; L. Mans, idem; s de Ruiter, idem; P. Vijfhuizen, idem en N. J. Mijnders lie Regt. Inf. 2e ploeg, Berg ui op Zoom, tijdvak van inlijving 1—10 Octo ber 1935 Zondag zal in de Ned. Herv Kerk al hier de extra maandelijksche collecte voor de kerk worden gehouden. Op de beurs besteedde men voor dn uien t 1.50, voor do peen f 0.45, voor de aardappelen f 2.25 en voor do poters f 0.75 C 55 U Rodent heeft een fatale aantrek kingskracht op Ratten en Muizen. Gulzig eten zij het en sterven dan. Gewoonlijk is éénmaal Rodent neer leggen voldoende om van dit ziekte verspreidend ongedierte te worden verlost. Rodent is onmisbaar voor Kip- penhouders, Boeren en Winkeliers. Het faalt nooit en laat geen stank na. 1# 5Oct. per doos. 90ct. dubb. doos. Bij olie Drogisten. Imp.: Fa B. MEINDERSMA Den Haag. per ILL. Voor schokkererwten was geen vraag. Verscheept werden 2600 ILL. aard appelen en 20ÜU balen uien. Verder werd van liier het eerste schip witlofwortelen verzonden. liet beschot van dit gewas valt door de droogte over het algemeen naar wij vernemen niet mee en daar tevens dit jaar voor f 2 per 1000 K.G. minder is gecontrac teerd dan vorige jaren, is dit gewas nu niet erg loonend. Een 9-jarige leerling der bijz. school werd hij de school door een wielrijder aan gereden. Het kind kwam te vallen en bleek na medisch onderzoek naast verschillende schaafwonden een gekneusde voet te heb ben. In verhand met het eindigen van den Zomertijd zullen de godsdienstoefeningen in de heide kerken alhier a.s. Zondag wedei des v.m. 9.30 en des n.m. 6 uur aanvangen Bij het voetballen bekwam L. G. een zoodanige verwonding aan zijn heen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. de arbeidsbemiddeling stonden Maandag 32 werkioozen ingesclu i gemeentebestuur heeft aan den Minister verzocht om de steunregeling voor werkloo zen thans voor deze gemeente reeds geldig te willen verklaren. OUDDORP. Naar men verneemt zal op 12 October a.s. v.m. 10 uur in de Sociëteit er- gunning te Middelburg door liet Visscheiij bestuur op de Zeeuwsche Stroomen, de Vis" scherijperceelen in de Grevclingcn worden verpacht. Het zijn de nummenvi 37c, 106, 193a. De paolit zal daarvoor eindigen oo 31 Maart 1937. Men dient er oji te letten, dat voor otp deze perceelen aanwezige schelpdie ren voor No. 37c ƒ500 en voor No. 106 750 en voor 193a bij de aanvaarding 1200 voe den uitbetaald. Op 4 en 5 October zal de aanwijzing plaats hebben. Verdere inlich tingen te bekomen ten kantore van den •iecretarjjs-ponningmeaster Langa Siageu- straat 190 to Middelburg. Men wordt in herinnering gebracht, diat de jacht op korhanon en hazen is open gesteld van 6 October tot 1 Januari. Kot> liennen van 6 October tot 1 November. Fozanteniliennen van 6 Oct. tot 27 Jan. 1935. Naar men verneemt zal vanwege de Rijkewaterstaat de zeeduinen aan het Noor- deretiand aan het publiek worden onttrok kon, terwijl ook nog de Oude NieuwlBndische dijk niet met motorrijwielen of andere voer tuigen mag bereden worden. Degenen die een spaarbankboekje in bezit hebben, dat in de maand September is afgegeven, woi'den aangereden voor bij schrijving van rente dit ten spoedigste op te zenden naar Amsterdam. Door den smid M. van Damme was ver gunning gevraagd tot liet oprichten van een smederij aan de Klarebeeksclieweg. Be" zwaren daartegen kunnen op 8 October a.s v.m. 11 uur op het Gemeentehuis ingediend worden. De afgeloopen week werd van hier ver voerd ruim 10UU balen uien, 250 balen Sja lotten en 31000 kipeteren. De garnalenvieschers hebben de afge loopen week met de zeilscheepjes 50 kiljgr garnalen gevangen en 250 kleine per dag voor de drogerij. De motonscliuiten hebben het dubbele gevangen. HERRINGEN. Ton behoeve van 't Cate chetisch onderwijs bij de Nod. Hen". Gom. zijn een aantal practische leermiddelen aangeschaft, die een en ander belangrijk zullen verduidelijken. Aangekocht zijn o.a. een Oostensolie tent, oen Oostersch rotegiaf, aanligbed, Oostersclie lamp enz. Woensdag avond 3 dezer zijn deze voorwerpen voor oud-catechisanten, ouders en allen, die be langstellen, in de consistoriekamer te be zichtigen. Bij die voorwerpen zal dan een verklaring worden gegeven door den Kern. heer Overvveel. Het is te hopen dat velen van hun belangstelling zullen doen blijken Met ingang van 6 October is de iachi op hazen, snippen enz. tot nader te hei alen datum opengesteld. liet Bestuur der Visscherij op de Zeeuwsche stroomen zal op Vrijdag 12 Oc tober in het openbaar verpachten de Vis- sdierijporceelen in de Grevelingen Nos. 37c, 1DB «n 193u. Wegens ongesteldheid van den heer Remijn van Oosterland, kon deze j.l. Zon dag niet, zooals gemeld was, voor de, Grief Gemeente alhier, voorgaan. De gemeentegeneesheer Dr G. IIu's- man, zal op 10 October a.s. een kostelooze inenting en herinenting houden voor die genen, die zich voor of ap 5 October daar toe ter secretarie hebben aangemeld. Bij de de vorige week gehouden geza menlijke schietoefening van de B.V.L. al hier met de afd. Mellssant, behaalde eet st- genoemde de le prijs, zijnde een fraaie foto in eikenhouten lijst van H.M. Koningin WilhelminaVoorloojiig zijn de schietoefe ningen stopgezet. De jaarlijks te houden schietwedstrijd zal fnae over eenige maan den worden gehouden. Vorige week zijn de eerste suikerbie ten aan de haven alhier scheep gegaan voor de Coop, fabriek te Puttenshoek. Met dank aan don mildcn gever of geefster wordt medegedeeld, dat vorige week Zondag ten behoeve van de Diaconie der N'ed. Herv. Kerk een extra gave werd gecollecteerd, groot 25. Moge dit voorbeeld maar meer en moer navolging vinden. De catechisaties voor de schoolkinderen hij de Ned. Herv. Gemeente alhier zulten deze week Dinsdag aanvangen op dji ha kende plaats en uur. Wielrijders worden opmerkzaam ge maakt dat strenge controle zal worden uit geoefend op de belastingplaatje. Het plaat je moet van alle zijden goed zichtbaar aan 't rijwiel bevestigd zijn. Na 1 Nov. a.s. zul len geen waarschuwingen meer door be voogde ambtenaren worden gegeven, nuar bij overtreding onverwijld procesverbaal worden opgemy akt. Met nadruk wordt erop gewezen, dat zij, die een varken willen slachten, dit 1 dagen tevoren tea- secretarie moeten op geven. MELISSANT. Zaterdag reed een bestelauto van de firma V. D. uit Ro.terdam van den Nol- lendijk een telefoonpaal omver. De auto werd be schadigd. doch persoonlijke ongelukken kwamen Zaterdagavond gaf de Muziekvereen. Tot Nut en Genoegen een welgeslaagd concert op het plc.n voor het Gemeentehuis. Maandagmiddag kreeg L. W. M. een klap van een paard tegen zijn been, waardoor d.t lichaamsdeel zoodanig werd verwond dat over- breng.ng naar het Z,ekenhuis te Dirksland noodza keltjk bleek. Een openbare vergadering van den raad is belegd tegen Woensdagmiddag a.s. GOEDEREEDE. Zendag voormiddag werd in de Ned. Hervormde Kerk een collecte gehou den voor het Chr. Sanatorium voor Zenuwlijders te Zeist. Deze bracht de som van f 68 op. hetwelk bij de avonddienst door den voorganger, den heer Dekker van Alfen a. d. Rijn. aan de gemeente met dank werd bekend gemaakt.

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 3