Predikbeurten 34 MAAS EN"SC .DEBGDL ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1934 Plaatselijk Nieuws. Binnenland VERKOOPINGEN BUITENLAND. Marktberichten* 1*25 ■uikt men is geer- l. Wat wie was opgesteld wil. idkeuring mdighcid genop als dé- et gehan- belang huis noo- dat niet een ge- de com- aen heeft jaar lang men hou- ïeeft hem helft van echtigden dat do nlijk man ond go den heeft, nissie het elen te gehoord ontslag nog te en! t? gasdirec- er niet en denkt chtzitting dan eens van een iren werd ingen van Hij werd Niemand schurk lerecn: hij ■gemeester schrijven rantwoor- niet lan- dirccteur nog ge- de com- hem ge- nog ge- eeft. maar rapport iater, was had do niet. Hij was teveel :r analy- nderde dr. ioveel met Ik moest et Dr. van cl) cle, dat de vinden. te 3hilips auto te ilandsche minister den vol- en aan de met dr. A. op het fa- stratie met gewone genomen, naar het rondgang ■it door de Woensel een demon [iller opne- werd het -ezoek aan program- ote hal de boratorium W. hebben be- burgemees- n wethiou- n zijn: inwoners f950; ont- van SOI tot 70; 1201 tot 101 tot 2300 101 tot 3000 000 f 2400, 0, f9S0 en f 1250 en ■O en f 475; i0 en f950; burgemees- 3450 voor ethouders; '0 en f 1425, ogingen en de bij het imum van per kind. i tance den opmerking n met het oonmoedcr dag ook bezoeken, oei nevens aide naar edaan had. n niemand ;gde hij er i uw oozit voorddo zij ulks goed'". Itoos aan egenspraak et vertrou- haar zou or zijn on- egenspraak g van ziin hans niet in Weldam weken na matheid haar, den gen. Tante lich en liet tr deze een ie huishon- vernam zij zij „haar elden. vervolgd) r SOMMELSDIJK. De Raad dezer gemeente, is door den Burgemeester in openbare ver gadering bijeengeroepen tegen Vrijdag 29 September 1934, n.m. 3 uur. O. m. zal de benoeming plaats hebben van een brug wachter voor de Wiihelniinabrug dezer ge- liieente. I De prijs der landbouwproducten is in deze gemeente als volgt; Eigenheimer-aard appelen f 2,25; uien f 1,50; paardepcen f 0,40 en poters f 0,70f 1,-—. Alles per II.I.. Het stroo wordt verkocht voor f 3,— per 1000 leg. MIDDELHARNIS. Tot leden, van het kies college der Ned. Herv. Kerk zijn Woens dagavond herkozen de heeren A Beversluis, B Koster, L v d Meide en H v d Wende, die allen liun herbenoeming hebben aan genomen. Voor de avondteekenschool, gevestigd in de Ambachtsschool alhier, heibben zich ruim 50 leerlingen laten inschrijven. De cursus vangt aan op Dinsdag 2 October, dos namiddags 5.40 uur. Onze dorpsgenoot, de heer H. van Es, heeft te Amsterdam examen afgelegd voor het-pólitie-diploma van den Alg. Nederland- schen Politiebond. Aan het havenhoofd is gearriveerd een zeebo'ot onder bevel van kapitein L. Pen ning en geladen met 3000 balen, en weer vertrokken met bestemming naar Londen. In de kaai zijn gearriveerd een schip met 300 ton eierkolen voor rekening van den kolenhandelaar L. Peeman en een schip met 120 ton eierkolen voor rekening van- den kolenhandclaar J. Gouswaard. L Het mastiekwerk aan de bovenwoning van 'de garage van den ihcer W. Kncips is opgedragen aan het Flakkeesche Loodgie- tershed-rijf alhier. MIDDELHARNIS. Ter uitvoering van de bepalingen van de landbouw-uitvoerwet op de uien zijn in de afgeloopen week do con troleurs belast met bet toezicht op de uit voering van genoemde wet ten Raaclbuize alhier door den Directeur van het Uitvoe- nngecontroto Bureau beöedigd. In cle week van 17 t/m 22 September zijn van dit eiland 1701G balen uien ver scheept. Hiervan zijn over de haven van Middel- liarnis met de zeeboot Hendrik a 3200 balen, met de Express 2550 balen, met de Neeltjo 3400 balen en met de Express 2500 b-tlcn uien vensidheeipt. —Voor het Bureau voor Suikeren d-arzoek werden 17 September can zes onder deze gemeente liggende percoelon suikerbiet™ monsters getrokken met de onderstaande resultaten; Perceel I 18.1% gehalte Perceel H 18.5% Perceel Til 15.3% Perceel ÏV 19.7% Perceeil V 17.5% Perceel VI 18.2% Naair wij vernomen zal in de tweo le helft van October weer begonnen worlen met uitreiking van rundvleesch in blik. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Vanuit deze gemeente werden de vorige week ver voerd 0300 H.L. aardappelen. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden deze week 5 werkloozen ingeschre ven. Tot bode der vereeniging S. B. Z. in de plaats van Job. van Sprang die ontslag heeft aangevraagd is aangesteld M. van Dijk Joh.zn. De bietencampagne heeft deze week een aanvang genomen. De eerste bieten werden aangevoerd door den landbouwer A. E. Sol daat voor de fabriek Puttershoek. DEN BOMMEL. Bij den agent der arbeids bemiddeling staan 17 werkloozen ingeschre ven. Gedurende cle afgeloopen week zijn uit deze gemeente vervoerd 2800 II.L. aardappe len en 1200 baaltjes uien. Door de belastingambtenaren is in deze gemeente controle gehouden ingevolge de rijwielbelastingwet. Tegen een aantal personen werd proces-verbaal opgemaakt, terwijl 1 rijwiel werd in beslag genomen. Naar wij vernemen zijn alle patiënten van cle paratyphusvergiftiging in deze ge meente genezen. Gisteren zijn de eerste suikerbieten aan gevoerd. De levering geschiedde door den landbouwer Leo Jacobs. Door eenige personen is in deze ge meente een witte zwaluw gezien. Het is een zeer groote zeldzaamheid indien men een dergelijke „albino" zwaluw aantreft Burgemeester en Wethouders hebben aan den landbouwer J. P. Segers vergun ning verleend tot het houwen van een schuur naast zijn woning. Eenzelfde ver gunning is verleend aan P. Polak en aan D. L. Wolfert. Kaar wij vernemen zijn tot leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier herkozen cle heeren F. Fluit, B. Jongeling en G. van Maastricht In de vacature J. Zuijdijk is gekozen de lieer J. Donkersloot uit de Zuidzijde. OUDE-TONGE. Openbare vrijwillige ver knoping te Oude-Tonge ton overstaan van de notarissen L. van der Sluis te' Dirksland en L Geplhoed te Maassluis, had plaats op Donderdag 27 September j.l. in Hotel Do YVeerd, bij afslag, ton verzoeke van de Er ven van mej. de Wed. W. van Putfcen-geb. Geelhoed. Perceel 1: een huis met koetshuis, tuin, erf en grond, groot 2 Aren 78 c.A., ingezet op f 4300. door C Snijder, en afgemijnd op f r-rbfïO door Joh. HoUeman; Perceel 2: 1.90.90 HA (4 gem. 47 r.) bouw land, knrezet door C Snijder op f2328 (aan- geloopenl Perceel 3: 2.08.40 HA (4 gem. 161 r.) houw land, ingezet door C Snijder op f2495 (aan geloopen) Perceel 1- 0.77.40 HA (1 gem. 206 r.) bouw land, ingezet door G Verweij op f 1063, af gemijnd door C Snijder op f 1071; Pereeèlcn 2, 3 en 4 in combinatie afge mijnd door W M Fase op f 5917; Perceel 5; 2.10.50 HA ("4 gem. 175 r.) houw land. ingezet door A I Geelhoed op f2521 (aangeloopen) Perceel 6- 1.54.90 HA (3 gem. 112 r.) bouw land, ingezet door Jac Hobbel N.zn op f 1957 (aangeloopen) Perceel 7; 1,65.80 HA (3 gem. 183 r.) bouw land, ingezet door C Snijder, op f 1841 (aan geloopen): Perceel 8: 2.01.70 IIA (4 gem. 11S r.) bouw land, ingezet door D Wittekoelc, op f 2768 (aangeloopen) Perceel 9: 2.09.10 HA (4 gem. 160 r.) bouw land, ingezet door J Duijn, op f 2823 (aan geloopen Porceelen 5, 6, 7, 8 en 9 in combinatie afgemijnd door P Sneep, op f 13020; Perceel 10; 1.90,50 Il.v (4 gem. 45 r.) bouw land. ingezet door C van Markensteijn op f 2864 (aangeloopen); Perceel 11: 1.S0.20 IIA (3 gem. 277 r.) home land. ingezet door P Vreeswijk, op f 2785 (aangeloopen); Perceel 12: 1.25,10 HA (2 gem. 219 r.) bouw land, ingezet door C van Markensteijn, op 1 1993 (aangeloopen) Perceelen 10, 11 en 12 aangeloopen op in zet, in tvjaal 1 7642; Perceel 13: 1.14,80 HA (2 gem. 150 r.) bouw laud, ingezet door P Vreeswijk, op 1' 1900 (aangeloopoiri Perceel 14: 0.06 90 IIA (2 gem. 150 r.) bomv land, ingezet door D Wittekock, op f 1477 (aangeloopen); Perceel 15; 1.81,00 HA (3 gem. 282 r.) bouw land, ingezet door Joh Geelhoed op f 2837 afgemijnd dooi Jac Hobbel, op f 2856. De eerste suikerbieten zijn alhier aange voerd door den landbouwer L van den Bo gaard, bestemd voor Puttershoek. Ter algemeen© konnis wordt gebracht, dat Dinsdagavond a s. om zeven uur verkooping van opengevallen zitplaatsen zal plaats bobben in cle- consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, alhier, NIEUWE TONGE. Door mej. N. do Wach ter zijn 560 oude rijwiclmerken en nog an dere metalen ingezameld waarvan de op brengst komt ten bate van de Vereen, tot bevordering der Belangen der T.B.C. pa tiënten in Nederland. Hot woonhuis met erf staande aan den Tramdijk, is bij cle gehouden verkooping ten verzoeke yan do Erven Wed. J. Muije ingc zet door G. Verwey op 1200. De prijs der uien is alhier 1.50 Aard appelen 2 de II.L. Ter gelegenheid van liet feit dat het echtpaar D. van Dongen—de Man hun 50 jarige echtvcreeniging mochten vieren werd door de Muzickverecniging „Apollo" alhiet een serenade gebracht. Na afloop werd nog door velen de oudjes geluk gQwensclit met hun Gouden Huwelijksfeest. De heeren Adrs. Kievit, Jobs. Bakker, A. van Alphen, Chr. Brooshooft hebben hun herbenoeming tot gemachtigde van liet kies college aangenomen. Onder PI. Nieuws Melissant komt een berichtje voor dat onder Nieuwe Tongc be hoorde te staan, nl. dat a.s. Zondag des voor middags en des avonds hoopt op te treden de lieer L. Kievit, Godsdienstonderwijzer te Rotterdam. DIRKSLAND. Verslag van de Gemeente raadsvergadering op Dinsdag 25 September j.l. des avonds 8 uur. Afwezig do heer \'au der Poel. Nadat de vergadering met gebed is ge opend, worden do notulen vati de vorige vergadering gelezen en onveranderd vast gesteld. Worden behandeld de ingekomen stukken: a. Proces-verbaal van opneming van de Gemeentekas. b. Brief van Gedeputeerde Staten d.d. 4 dezer waarbij goedgekeurd wordt terugge zonden de Verordening tot heffing van ver gunningsrecht. c. Het adres van den Bestuurdersbond Flakkee, dat voor behandeling bij do be grooting wordt aangehouden. Komen in behandeling do. geloofsbrieven en verdere "stukken, van II. MooyaaW, Ills benoemd raadslid in de vacature van C. v. d. Poel. Na Onderzoek van de stukken wordt tot toelating van den benoemde besloten. Wordt op voorstel can Burgemeester en Wethouders en na kennisneming van de gunstige adviezen der betrokken Bonden be sloten om cle aftrek van 5 pet. op do bcloo- ningen van de gemeente-ambtenaren van 1 Juli—31 Decenijjer a.s. te brengen op 3'/; pet.,- aangezien bet pcnsiocnsverhaal ver hoogd is tot 10 pet. Daarna ging cle vergadering over in ge heime zitting. Tot volgende week Donderdag zal het distributievleoseli in blik op bon No. 13 ver krijgbaar zijn bij den slager Riedijk aan den Straatdijk, terwijl cle distributie mar garine volgende week verkrijgbaar zal zijn bij den winkelier G. v. d. Berge aan den Sccretariewcg. De heer D. A. Jansen alhier is lie noemd tot tijdelijk onderwijzer aan de bijz. school te Sommelsdijk. HERRINGEN. De landbouw Crisis-organi satie voor Zuid Holland, District 28, maakt bekende dat telers die in 1934 cichorei ver bouwden en voor steun in aanmerking wen- selien tn komen, verplicht zijn op te geven als volgt: 1. De met cichorei beteelde oppervlakte. 2. Het aantal perceelen on de ligging daar van. '3. De drogerii (fabriek) van levering. 4. Do getaxeerde opbrengst. 5. De betalingswijze (be.taling per post cheque wordt niet geaccepteerd). Hiervoor is bereids zitting gehouden fn de zaal bij mej. Van de Velde alhier. Te vens kan men aanvragen om gelezen tarwe voor eigen gebruik te mogen malen. De B. V. L. afd. Herkingen hoopt Za terdagavond wederom schietoefening te hou den op het plein bij de Chr. School en wel van half zes tot zeven uur. Wenschelijk is, dat cle leden zoo vroeg mogelijk komen, opdat tijdig, ook met het oog op de reeds vroeg invallende duisternis, kan worden ge eindigd. Naar men verneemt zal door cle afd. op dit eiland van cle Holl. Mij. van Landbouw aan de laqdbouwvereenigingen op dit eiland geldelijke steun gevraagd worden om proe ven te nemen, betreffende liet gevaar van verspreiding der tarweziekte. Deze week arriveerde in de haven reeds het eerste schip voor 't suikerbieten vervoer naar de fabriek, n.l. het schip „Ver andering", schipper A. Munters. Als een zeldzaamheid kan worden ge meld. dat bij den hoor J. G. Noordijk alhier, een beleend kanariefokker, een kanarievogel op 23 September nog 3 jongen liad, die alle springlevend waren. In normale gevallen worden na einda Juli geen jonge kanarie vogels meer uitgebroed. De lieer Noordijk verzorgt de jonge diertjes met, de meeste zorgvuldigheid en hoopt ze in liet loven te behouden, ondanks de tijd van liet jaar. J.l. Donderdag werden aan de haven al hier de eerste suikerbieten aangevoerd voor de fabriek te Puttershoek, door den land bouwer A. P. Buth, Mej. G. K. had Woensdagmorgen het ongeluk, toen ze met een groote kan kokend water liep, dat ze daarmede kwam te strui kelen, waardoor de inhoud over haar kloe- ren en beide armen werd uitgestort. De laat ste waren geheel bedekt met brandwonden, zoodat medische hulp noodzakelijk was en ze eenigen tijd haar werkzaamheden niet zal kunnen verrichten. Bij den correspondent der Arbeidsbe middeling stonden begin dezer week 6 werk loozen ingeschreven, hoewel het aantal hun ner die geen werk hebben, belangrijk hoo- ger is. MELISSANT. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. kerk do gewone maandelijksche col- leete worden gehouden. Woensdag lag van don landbouwer J. D. P. een zwaar varken dood. Voor den eigenaar een schadepost. Deze weak is in deze gemeente een aan vang gemaakt met liet verstrekken van goedkoopo margarine aan geheel of gedeel telijk werkloozen met minstens 4 minder jarige inwoners. Zaterdagavond hoopt de Muziekvcreo niging het vorige week uitgestelde concert te geven. Zondag 30 Soplember zal in cle Geref Kerk des avonds de bevestiging en intrede plaats vinden van Ds. H- de Valk. Na vooral bevestigd te zijn door Dr. A. Kuyper Jr. van Rotterdam hoopt Ds. de Valk zijn intrede te doen. Bij publicatie is bekend gemaakt dat aanvragen voor huisslachtingen ter Ge meente-secretarie alleen kan geschieden des voorm. van 9 tot 12 uur. Van wegc de Ned. Heide Maatschappij zal hij voldoende deelname deze winter een cursus worden gehouden in landbouwboek- houden. Woensdag is van den landbouwer S een hoeveelheid poters in beslag genomen we gens overtreding der crisis-aardappelwet, tegen den voerman der poters is proces verbaal opgemaakt. Het sortceren der landbouwproducten voor rekening der landbouwvereeniging is gegund aan cle oude ploeg Joh. Ncels en Co. Door de landbouwvereeniging Ons Be lang worden de uien voor eigen rekening ver exportcerd. STELLENDAM. Ten gemeentehuize zal op Maandag en Dinsdag, 1 en 2 October a.s., de twee-jaarlijksche ijk en herijk van ma ten en gewichten plaats hebben. De garnalcnvisschers hebben de vorige week aan do pellerijen afgeleverd 50 tot 110 K.G. garnalen a f 0.07 per K.G. en aan da drogerijen gemiddeld 1600 K.G. per vaartuig a f 0,02 per K.G. A.s. Zondag 30 September D.V., des voorm. 9 uur. zal in de Geref. Kerk alhier worden bevestigd als predikant do heer' II. de Valk, van Rotterdam, door Dr. A. Kuy per te Rotterdam, waarna des namiddags om 2 uur Ds. II. de Valk zijn intrede hoopt te houden. De eerste suikerbieten zijn aan de ha ven alhier, op Donderdag 27 September ge leverd aan de Coöp. Suikerbietenfabriek „Puttershoek" door A. van Oostcnbruggc al- hier. Bij de te's Gravcnhage, vanwege de Al- geinccne Politiehond gehouden examens voor het politie-diploma slaagde de heer Jb. Troost Mzn. alhier. Aan den lieer W. van Seters Ezn. alhier is vergunning verleend tot het bouwen van een woning in de z.g. Spuibom. GOEDEREEDE. Bij liet uitoefenen van zijn bedrijf had de Noordzeevisscher J. van Dam liet ongeluk dat het liegwiel van zijn motor stuk sprong, zoodat a |istondS het bedrijf stil stond en hij naar Rotterdam moest om liet. gebrek te doen hei-stellen, wat ongeveer f 100 zal kosten. Aan do suikerbietenkade alhier wei den de eerste Donderdag aangevoerd door E. Voogd van Ouddorp. Hij was uiterst te vreden over de uitkomst. De los-arbeidcr F. Roos alhier en tegen woordig werkzaam hij v. B. te Melissant, zou eens oven «en paard laten drinken uit een emmer. Toen het dier cle dorst had gelescht haalde ze de kop uit de emmer en stool lo tégen de bilt van R., wat zoo aankwam dal zijn long bijna m liet midden door was. Hij is in liet ziekenhuis te Dirksland verbonden. Door den veehouder I'. V. alhier werd do veearts gehaald omdat een koe niet op de natuurlijke wijze huur jong ter wereld kon brengen, liet geval was zoo bijzonder, dat veeartsenijkunde hier te kort schoot (ill. ceil onmogelijk geval) zoodat het dier moest worden afgemaakt. Voor de consump tie word ze goed gekeurd. OUDDORP. Bij Kon. Besluit is ongegrond vorkWard een beroep van ouders van' toe komstige leerlingen der openbare lagere school 2 te Ouddoi'p, togen liet besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-llolland, waarbij bevolen is, dat deze openbare school moet worden opgeheven. De eerste lading Witlof is Woensdag geladen met bestemming naar Ouderkerk a.d. IJssel. Ife laatste pensiongasten zijn Maandag vertrd'cken. Do laatste gedroogde cichoreiwortelen van vorig jaar zijn Vrijdag verscheept. Op de beurs van Donderdag werd be steed voor de gr. Uien 1.30 voor de kleine 1,20. Naar men verneemt zal de volgende week, 8 Oct., cle ciclioroifabriek te Ouddorp met liet drogen van cichoreiwortelen een aanvang maken. Naar men verneemt wordt er met na druk oj) gewezen dat degenen die een var ken voor huisslachting willen slachten dit 4 dagen voor liet slachten op het gemeente secretarie moeten aanvragen. Door P. Bezuijcn is onderhands aange kocht voor de Berging Maatschappij to Rot terdam een stalen motorblazer. VERPLEEGSTER DRIEMAAL GEVALLEN Omdat zij verstijid was door rheumatiek. „Drie maanden geleden", schrijft een ver pleegster, „was ik volkomen verstijfd door rheumatiek. Het was inderdaad zoo erg, dat wanneer ik op een divan of bed ging liggen om te rusten, ik niet meer op kon staan of twee mcnschen moesten me helpen, en mijn voeten moesten opgetild worden om ze -op gen stoel te leggen. Ook heb ik drie keer een léclijkcn \at gedaan, toen ik eens alleen uitging. Mijn linkerheen, van cle heup af naar beneden, leek geheel onbruikbaar te worden. Op 't laatst moest ik met iemand loopenten nog een stok gebruiken. Ik placht uren lhYtg in nüijn kamer te zitten huilen, omdat ik niet werken kon, en ton slotte kon ik. i! zelfs mijn e.igen haar niet meer doen. Een kennisje bezocht me eens en zei; „Oh, zuster, probeer toch eens Kruschen Salts!" Ik liet dadelijk een flacon halen en t resultaat is eenvoudig wonderlijk. Nu kan ik allerlei dingen doen, die ik drie maan den geleden niet kon. Ik kan loopen, dansen springen en weer echt van 't leven genie ten." j. Zuster tl. Enkele ingrediënten van Kruschen Salts drijven het overtollig urinezuur, de oor zaak der rheumatiek, uit liet lichaam. Andere zouten in Kruschen voorkomen dat dit kwaadaardig zuur zich ooit weer in Uw organisme kan ophoopon. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.(40 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op liet etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) MEDEDEELING Belanghebbenden verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie betreffen de liet telen van een nieuw soort mais. Deze niais is gekweekt door de Ileide-Mij. en kan in Nederland loonend verbouwd worden. Ze wordt begin April uitgezaaid en is in Octo ber voldoende rijp. De afstand der planten kan zijn van 60 tot 70 cm. in lengte en breed te. Men heeft plm. 16 K.G. noodig voor be zaaiing van 1 II.A. De opbrengst varieert van 80 tot 100 H.L. per H.A. Deze mais is geteeld dooi- de heeren Joh. Korteweg te Stad aan 't Haringvliet en W. Lokker te Oude Tonge, waaromtrent verkla ring can deskundigen in hun bezit is en is thans nog te velde te bezichtigen. Men kan per K.G. of per Kolf koopen. Burgerlijke Stand OOLTGENSPLAAT. Ondertrouwd- Maar ten Mens, 28 j. en Francina van Ree, 26 SOMMELSDIJK. Ove rieden: Mozes Ham- mel'burg, 62 j„ wediuwnaar van Hester de Haas. SOMMELSDIJK. Geboren: Marieius, z. v. Leendert v. d. Broek en Christina Lijntje Buth. DIRKSLAND. Geboren: Virginie Eimeren- tiecine Jacqueline Josdne, d. v. C. A. Penoinq V. E. J. J. Knops. Ondetrouwd: Adrianus Nobel, jm. 29 j. Martina Gqldemeester, jd. 24 j. Overleden: Een levenloos aangegeven kind van Pieter Holleman en Lena van Heemst. DEN BOMMEL. Ondertrouwd: Marinus Braber, 37 j., te Stad aan 't Haringvliet, en Adriana de Lint, 30 j., alhier. De Rijkstelefoontarieven verlaagd Met ingang van 1 October a.s. I-Iet staatsbedrijf der P. T. T. over tuigd van de noodzakelijkheid, dat juist in de huidige occonomische om standigheden de tarieven voor het ver bruik van dê P. T. T. diensten zoo ladg behoorcn'tc zijn als met een rich tigo exploitatie maar oyereen te bren gen is, heeft, toen do begrootingcijfers voor het volgend jaar gunstig bleken, onverwijld stappen gedaan tot een in grijpende verlaging van do telefoon tarieven. Deze verlaging, welke reeds 1 October a.s. ingaat, omvat in de eer ste plaats het locale gesprekkentarief, dat van 2% ct. wordt teruggebracht tot 2 ct. per gesprek. Do bestaande kortingen op den prijs boven een be paald aantal gesprekken komen hier bij. te vervallen. In het intorlocalc verkeer wor den do gesprekkosten eveneens ver laagd en wel voor een gesprek van 3 minuten over afstanden tot 10 K.M. 6 cent (thans 10 cent), van 10—15 K.M. 12 ct. (thans 15 ct.), van 1535 K.M. 30 ct. (thans 35 ct.) en boven 35 i K.M. 40 ct. (tljans 50 ct.). Het tarief voor intcrlocale gesprek ken uit openbare spreekcellen wordt in ver bahd -dau$ntede. als volgt samengesteld: voor een gewoon gesprek van 3 minuten in de verschillende kringen resp. 10, 20, 40 en 50 cent. In het internationale verkeer is overeen stemming verkregen met do Engelscho ad ministratie tot verlaging van het telefoon tarief. Dit bedraagt met ingang van 1 Oct. a.s. voor een gewoon gesprok van 3 minu ten met plaatseir in de eerste Engelschu zóne f 4.20 (voorheen f 5), tweede zóne f5.40 (f 0.25) en derde zóne f 6.30 (f 7.25). Eveneens worden liet insehrijv ingsrecht voor binnen, en buitcnlandscho gesprekken do minimum-vergoeding voor halve ge sprekkosten (hij geen gehoor enz.) en het minimum-tarief voor een voorbericht ver laagd van 10 tot ,6 ct. Voorts worden de ta rieven voor huur- en uurlijnen verlaagd. Voor goover de afrekening van de gesprek kosten van telcfoon-ahonnê's door bemidde ling van de Tico (Telefoon-incasso) plaats vindt, wordt er de aandacht op gevestigd dat voorshands nog formulieren worden ge bezigd waarop do oude tarieven zijn ver meld. Het betalingsverkeer met Duitschland Compensaties en Sperrmarken Het Ministerie;-van Economische Zaken deelt het volgende mede: Gelijk hekend is hij het clcaringverdrag Nederland-Duitsch- land bepaald dat zaken ter gedeeltelijke be taling van met orcdict-Sperrmarken of Itc- gister-marken uit Duischland ingevoerde goeder™, waarvoor reeds toestemming door de bovoegdo autoriteit™ gegeven is, kun nen worden afgewikkeld. Hetzelfde is be paald voor compensatie-transacties (inclu sief Ausliindersonderkonten). Aan belanghobbenücn bij zoodanige za ken wordt medegedeeld, dat het ter vermij ding van moeilijkheden noodzakelijk is, al vorens tot zoodanige gedeeltelijke betaling, resp. verrekening over te gaan, zich ter ver dere regeling dezer aangelegenheid ter ver krijging van nadere inlichtingen ten spoe digste in verbinding te stellen met het Ned. Clearing Instituut, onder overlegging van alle gewenschte gegevens. Nieuwe Duitsche betalings regeling DE INDUSTRIE- EN HANDELSRAAD STAAT VERBLUFT In vei-band met do -onhoudbare toestand, waarin de Nederlandscho exporteurs op Duitschland zich bij de totstandkoming van de nieuwe betalingsregelingen ten aanzien van de liquidatie der oude vorderingen ge plaatst zien, richtte de Nederlandsche in dustrie- en handelsraad van Land- en Tuin bouw zich tot den minister van Economi sche Zaken met een telegram van de vol gende inhoud: Allo exporteurs, die na 14 Augustus j.'. de export op Duitschland zoo veel mogelijk gehandhaafd hebben, mede op grond der uitlatingen van uw departement en voej-al op grond en mededeeling van de dir-generaal op een bijeenkomst van 16 Aug. dat bij nieuwe regelingen in ieder geval eerst oude vorderingen voor betaling in aan merking zouden komen, zijn verbluft over wat de laatste dagen bekend is geworden. Zij verwacht, dat de Regeering haar uit spraken, op welke wijze dan ook, zal ge stand doen. Zij verlangen, wat betalingsregelingen voor toekomstige exporteurs betreft, naar meer leiding van de eenige zijde waarvan deze kan komen, dus van de Regeering. Za.erdag 22 September bij inzet en Zaterdag 29 September bij afslag, telkens des avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp in het logement Akers- hoek van: a. Een perceel bouwland te Ouddorp, in den Grootenhoek van den polder het West-Nieuwland, kadaster Sectie A no. Q7, groot 0.95.80 H.A. of 2 Gem. 26 Roeden V» M. Te aanvaarden bloot- schoof 1934. b. Een perceel bouwland te Ouddorp, in den polder het Oudeland, genaamd „Mijnlief", kadaster Sectie D no. 954, groot 0.86.70 H. A. of 1 G. 266H Roeden V. M. Te aanvaarden dadelijk na de toewijzing. c. Een perceel weiland te Ouddorp in den pol der het Oudeland, aan den Blindeweg, genaamd „Prinsenhof", kadaster Sectie D no. 480, groot 0.78.10 H.A. of 1 Gemet 210 Roeden V. M. Te aanvaarden 11 November 1934. d. Een huis en tuin te Ouddorp, aan den Broek- weg, kadaster Sectie D no. 778, groot IQ aren 30 centiaren of 67 Roeden V. M. Te aanvaarden 1 Januari 1935; eigendom van mejuffrouw Grietje Lodder Td. te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Vrijdag 28 September bij inzet, en Vrijdag 5 October bij afslag, telkens des nam. 4 uur (zomertijd) te Goedereede in het logement ,,De Gouden Leeuw" van een woon- en winkel huis met schuur en grond te Goedereede aan de Markt, kadaster sectie A no. 271, groot 2 Are 41 centiaren, bewoond door C. Aalbregtse. Te aan vaarden 1 December 1934. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij inschrijving voor 3 jaar van de hofstede „Het Groene Woud" nabij Dirksland aan den Gclderschen Dijk, met een gedeelte der bouw en weilanden, groot ongeveer 13.55.59 H.A. (29 gemeten 154 Roeden Voornsclv* Maat), ten ver zoeke van den heer W. v. d. Lindt te Dirksland, Inlichtingen te bekomen en geteekende inschrij- vingsbiljetten voor 1 Oct. 1934 in te leveren ten kantore van Notaris VAN DER SLUYS. De Lindbergh-zaak Hauptmann in staat van beschuldiging Ilauptmann, de man die in verband met de ontvoering van het kind van Lindbergh is gearresteerd, is gisteren wegens afpersing in beeohuld-iging gesteld. De zaak is ver daagd tot 1 October. Hauptmann blijft in arrest. De bewijzen, dat hij het kind vermoord hoeft, zijn nog niet volledig. Zou men tot die volledigheid geraken, dan moet Haupt mann, die nu in handen is van den attorney general van den staat New-York, overgaan in die van denzelfden rechterlijken ambte naar in den staat New Jersey, waar Lind berghs villa, bij Hopewell, gelegen is. Over den van medeplichtigheid verdach ten Isidore Fischer is door diens broer mee gedeekl, dat hij 16 December van het -orig jaar naar Leipzig vertrok, doch toen ziek is gewordien en in een ziekenhuis gastonen is. Als oorzaak werd officieel tuberculose opgegeven. VERKLARING VAN ADVOCAAT VAN HAUPTMANN. Te New Jersey zouden zirh thans drie vrouwen bevinden, die de verklaringen van den gedetineerde Paulin kunnen bevestigen, dat deze Hauptmann kent. Eenige getuigen verklaren, dat de voet sporen van Hauptmann overeenkomen met de sporen, welke in de nacht, dat de ont voering plaats vond, zijn waargenomen bij het huis van LindLcrgh. De advocaat van Hauptmann, Fawcctt, heeft verklaard, dat Hauptmann hem heeft medegedeeld, dat hij 2000 dollar heeft ge leend. Naar de advocaat voorts mededeelde, zijn geruchten in omloop volgens welke de vrouw van Hauptmann dreigbrieven zou hebben ontvangen. Deze geruchten komen evenwel in geen enkel opzicht met de fei ten overeen. Voorts heeft Fawcctt een ver klaring voorgelezen van Hauptmann. waar in de beschuldigde de hoop uitspreekt, dat spoedig de gehecle waarheid in deze aan gelegenheid aan 't licht zal komen. Haupt mann hoopt, dat hij spoedig van de togen hem ingebrachte beschuldigingen zal wei den ontlast. Bezwarend materiaal gevonden NEW-YORK, 26 Sept. Bij een huiszoeking in de woning van don in verband met de Lindbergh-affaire gearresteerden Duitsclier Hauptmann heeft de politie een stuk van een houten schot in beslag genomen, waar op het adres en het telefoonnummer van Lindberghs tusschcnpersoon Condon ge schreven waren. Het stuk schot werd door de politie aan den rechter van instructie overhandigd. Bovendien heeft men in Hauptmanns huis spijkers gevonden van dezelfde soort als die waren gebruikt voor het vervaardigen van den ladder, die de ontvoerders gebruikten om in de kinderka mer te komen, waar zij de jeugdige .Charles Lindbergh uit zijn bedje ontvoerden. Verdachte Hauptmann verklaarde voor den rechter, dat hij het adres en het tele foonnummer had opgeschreven, omdat hij in het geval Lindbergh belang stelde. Steeds meer materiaal tegen Hauptmann Aangeklaagd wegens afpersing Uit New York: Vergezeld van tal van de tectives verscheen kolonel Lindbergh voor de jury-rechtbank van het New Yorksche stadskwartier Bronx. Lindberghs verklaringen betreffende de door hem gevolgde onderhandelingen over het losgeld, welke ongeveer een half uur in beslag namen, werden onder doodsche stilte aangehoord. De jiolitie deed verder nieuwe sensationeele ontdekkingen, welke Hauptman nog meer belasten. In de garage van Hauptman, waar reeds groote bedragen, welke van het inder tijd door hem. geïnde losgeld afkomstig wa ren, gevonden werden, ontdekto de politic bij nader onderzoek nog meer bankbiljetten ten bedrage van gezamenlijk 840 dollar, welke eveneens deel uitmaakten van het losgeld. Bovendien werd een geladen automatische revolver gevonden. Het geld alsook do revolver werden in gaten in den muur gevonden, waarop plak katen vastgehecht waren. Nader wordt uit New York gemeld: De jury-rechtbank van Bronx beëindigde haar onderzoek tegen Bruno Richard Hauptman en besloot Hauptman onder beschuldiging van afpersing voor de gewone rechtbank te laten brengen. Hiermede worden de verwachtingen bc vestigd, dat Hauptman op grond van de tot- dusver door het onderzoek en de getuigever- klaringen opgeleverde resultaten voor de rechtbank aangeklaagd wordt wegens een delict, dat in zich geringer is dau dat waar van met hem verdacht had, nl. de ontvoe ring van baby Lindbeigh. Men moet het dus aan de gewone recht bank overlaten, het proces tegen Hauptman eventueel uit te breiden. Versterkt bewijsmateriaal NEW-YORK, 27 Sept. Het vinden ven bankbiljetten in de woning van de verdaohto Hauptmann beeft het bewijsmateriaal aan zienlijk tegen hem versterkt. De kalmte en onvonstoorbaarheid die Hauptmann tot nog toe toonde zijn in de loop van het verhoor verdwenen en gister wa6 hij zeer nerveus, terwijl hij, volgens mededeelingen van zijn bewaker gedurende de nacht zoo goed als niet heeft geslapen. In hetzelfde gebouw van de justitie in de Brankewijk, waar Hauptmann is opgesloten, legde Lindbergh gister een verklaring af over de ontvoering van zijn zoontje in den nacht van 1 Maart 1932, en het aandeel dat hij heeft gehad in de onderhandelingen, die eindigden met do betaling van het losgeld aan een geheim zinnige John op oen kerkhof te Branks, ongeveer een maand later. Het revolverkablber een nieuw bezwarend feit NEW YORK, 27 Sept. Ondanks het toenemen de bewijsmateriaal tegen Hauptmann zoekt men onvermoeid verder naar zijn medeplichtigen. De justitie te Washington heelt verklaard, dat zeer binnenkort een belangrijke arrestatie kan worden verwacht. De revolver van klein kaliber die bij een der laatste huiszoekingen in de woning van Hauptmann is gevonden, blijkt identiek te zijn wat de er in gevonden patronen betreft, met de kogels, die in het hoofd van het zoontje van Lindbergh zijn gevonden. Aanvankelijk had men aangenomen, dat de kogelwond was veroorzaakt door een spits voorwerp, aangezien men een zoo klein kaliber als de revolver waarmee was geschoten niet kende. OP ZONDAG 30 SEPTEMBER NED. HERV. KERK Don Bommel: 9(4 u. Ds Langhout. 6 u, Leesclionst. Dirksland: 10 u. en 6t/2 u. Ds van dor Wal. Goedereode: 10 u. en 6 u. de heer Dekker, van Alphen a. d. Rijn Kerkingen: 9Vi u. en 6 tl. (o. t) de heer Overwoei Melissant: Vm. en 's av. De Bouw Ooltgensplaat: 9bi u. Lecedicnst. 6 u. de heer I'oot, van Bodegraven Ouddorp: Vm. Leendienst: nam. l.s Langhout, van Den Bommel Oude Tonge: 9!/2 u. en 6 u. Ds Verkerk Sommelsdijk: Vm. Lcesdienst; nam. Ds Kleijno, van Ooltgensplaat Stellendam: Vm. en s av. de heer Bouman GEREF. KERK Don Bommel: 9t/2 u. en 2 u. Ds Schaafsma Ooltgensplaat: 9Vi u. en 6 u Ds. Ite™ders Ouddorp: Vm. en nam. LeeedieiiHt Stellendam: 9 u. Ds Kuyper, van Rotterdam, bevestiging van Cand. de Valk, \an Rot terdam. 2 u. Ds de Valk. Intrede. GEREF. GEMEENTE Dirksland: 10y2 u. en 7 u. Ds de Blo-is Herkingen: 9% u., 2 u. en 6 u. (o. f.) de heer Roniijn, van Oosterland Ouddorp: Vm. en nam. Leesdienst OUD-GEREF. GEMEENTE Herkingen: 9 u. en 2 u. (o. t) Leesdienst Oude Tonge: 9 u. en 2 u. Leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Ouddorp: Vm. Ds Foppema MARKTBERICHT van Makelaar Jac. Knoop in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158, tel. 81431 Amsterdam Afgeloopen weok kwa.ni er een eoheipje met Spuisohe Eigenheimers en poters aan de markt, welke zeer mooi waren en vlug werden verkookt. Anders zijn er weinig eigenheimers aan de markt. De hoofdvraag blijft Zeeuwsche bonten en blauwen; ver koop andere soorten langzaam. Pokkige aardappelen kunnen ook geplaatst word™ tegen lagere jn-ijs dan deze; noteei-ing-ver- scliil maakt 20 tot 30 cent per 70 kilo. Mooie bonten, potersoiaat 33 m.m. ge waagd. Overijssel en Drontschc eigenhei mers zijn in drie soorten aan de markt: zwart, middelkleur, en extra blank. Heden, 24 September 1934 werden de vol gende prijzen gemaakt: Zeeuwsche Bonten 3.503.tyl dito blauwen 3.503.60 dito eigenheimens 3.103.40 Eigenlioimcis (potens) f 2.90—3 Blauwe en Bonte poters 2.90—3,10 alles per 70 Kilo Verder per 100 Kilo: IJpolder Eigenheimers 4.80—5 IJpoldcr bonton 4.80j dito eigenheimers 4.60—4.80 Andijkei- blauwen f 4.40—4.60 dito bonten .f 4.80—5 Spuisohe Eigenheimers 3.50 Poters 3.25 per 70 kilo Duinzaind aardappelen 56.50 p 100 kilo Overijssel en Drenitsche zand vanaf f 2 3.80 tot 5 per 100 kilo. Inlichtingen om uw aard-appelen naar Amsterdam te zenden, worden zond er eenige verbinding of kosten gegeven. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veiling van Woensdag 26 Sep-t. Black Alicaue f 8.30-11 per 100 pond. Franckenthaler f 7.60—10.60. Tomaten f 1.30—3 Beurrc Durando f 9.50. Witte Kozijn f 8—9. Bergamotten f 67.80. Beurré Clargeau f 9.4012.40. Maagdeperen f 7.80— 9.30. Will. Duchesse f 56.70. Soldat Laboure f 6.50—13. Beuré Hardi f 11. Bismarck f 2—7.70. Transparant Cronsel f 4.70—7.10. Goudreinetten f 16. Zoete appels f 4.60—6.10. Postelein f 5.80—6.70. Spinazie f 4.60—7.50. Stoksnijbocnen f 19.50. Dubbele prinsessen f 911.50. Stamsnijboonen f 6.30—6.70. Sla f 0.502.10 per 100 krop. Andijvie f 2.80—3.40. Peen f 3.70—4.60 per 100 bos. Roodekoo! f 78.10 per 100 stuks Wittekool f 8.509.10. Savoyekool f 8.50—11. Bloemkool f 3.7013.10. Komkommers f 1.70—3.10. Perziken f 1.50—4. Meloenen f 20. Veiling van Donderdag 27 Sept. Kifteieren 58—60' kilo f 3.70— 3.85 per 100 stuks Idem 5558 kilo f 3.453.70. Bruine 60 kilo f 3.85—3.90. Kleine 42-48 kilo f 1.75-2.25. Eendeneieren f 3.90. Aanvoer 7500 stuks.

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 3