Kantongerecht Sommelsdijk MAAS EN SCHELDEBODE WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1934 MAAS Plaatselijk Nieuws* Marktberichten* Ker M. K., te Stad aan 't Haringvliet, commis sionair van beroep, staat terecht wegens liet overtreden van de wat op de evenredige vrachtveii'd e el ing. De Ambtenaar zegt dat verd. één feit reeds erkend heeft, V erd>.: Dat is niet waar! De Griffier leest voor, dat hij de vorige maal het feit wel erkend heeft. Verd. zegt dat hij geen opdu'aaht heeft gegeven de uien in het schip van Gouima.re te laden. Verd. werkte in dienst van een llotterdamsche firma v. d. Ende. P. A. V., 31 jaar, procuratiehouder te Rotterdam, verklaart, dat hij een verk'a- ring voor de Rottend, rivierpolitie heeft af gelogd. De Ambt.: Treedt verd. zelfstandig tegenover de verkoopei's van aardappelen op? Getuige: Ja. Ilij stoat in geen dienst verband. De Ambtenaar zegt in zijn requisi toir dat onder inlader venstaan moet wor den hij, die voor de inlading zorgt. Verd. beschouwt zichzelf als zoodanig. Spr. hand haaft zijn meening en stelt voor de verd. te veroordeel™ tot twee geldboeten van 30, subs 6 diagen heohtenis. J. P. te Dirksland wordt wegens het vissollen met een schakel veroordeeld tot twee geldboeten van 3 subs. 1 dag hech tenis. C. K. wordt wegens het geleiden van een paard per fiets veroordeeld tot 3 boete subs 1 dag hechtenis. II. v. d. M., At jaar, veldarbeider te Melissamt, staat terecht terzake dat hij een auto bestuurd had zonder lioht. Verdachte ontkent. Hij wondt veroordeeld tot 4 boete subs 2 dagen hechtenis. Dezelfde verdachte staat tereoht omdat hij een godslastering heeft uitgesproken op den openbaren rijweg. V erd. heef er spijt van. De Ambtenaar vindt dit feit solian- daiiger dam 't vorige en eischt 5 boete subs 3 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelt hem tot 4 boete subs 2 dagen hechtenis. T. T., 50 jaar, commissionair, staat te recht terzake dat hen een metaalgaas heelt gebruikt bij het vissclien. V e rd. zegt dat hij niet wist dat met een metaal-gaas niet gevischt mocht worden. De Ambtenaar eischte een geringe straf: de verbeurdverklaring van het metaalgaas. De Kantonrechter veroordeelde verd. tot 1 boete met verbeurdverklaring van het inetaailigaas. W. in 't V., slager te Den Bommel, heeft in alle geheim een heest afgeslacht zondier dat het gekeurd was. Verd. is recidivist. De Amibt. eischt een geldboete van 40 subs 8 dagen. De Kantonrechter veroordeelt verd. tot 20 subs 10 dagen hechtenis. P. B. v. L. wordt wegens openbare dronkenschap veroordeeld ticit 10 boete subs 5 dagen heohtenis. J. v d G., 15 jaar, mag nog niet terecht staan. Het is een jeugdzaak en wordt aan gehouden. De Ambtenaar acht het feit niet overtui gend bewezen en vraagt vrijspraak, omdat er maar één getuige is. De Kantonrechter 6ipree(kt hem vrij. D. J. B., landbouwer te Nieuwe Tonge, staat tereoht, terzake, diat hij een koe in de uien had laten loopen. Verd. erkent. J. K., 34-jarig veidaifoeider te Nieuwe Tonge, .getuigt dat hij verd. vier maal go- wearsohuwd heeft. De Kantonrechter veroordeelt verdachte lot 8 boete subs 4 dagen hedhenis. A. v. D., 24 jaar, chauffeur R.T.M. te Sommelsdijk, staat terecht, terzake dat bij met zijn auto da linkerkant van den weg heeft gehouden. N. C. van Gelder, 18-jarig automonteur te Stelilendaim, vedklaart, dat verd. de Sonoot- straat snel kwam uitrijden, links van den weg, vlak Iaaigs de heining voor het huis van mijnheer van Loo. Verd. had meer naar rechts moeten houden. De Ambtenaar eischt een geldboete van ƒ10 eubs 2 dagen heohtenis. De Kantonrechter veroordeelt verd. tot een geldboete van 8 eubs 4 dagen hecht. Abr. L., 24 jaar, koopman te Zuidzijde, staat tereoht, dat hij zijn hond, die een motorbestuurder aanviel, niet tegengehou den liaid. De motorbestuurder was gevallen. Verd. verklaart, dat de hond 15 Meter van de motor af was. De hond stond te blaffen. De Ambtenaar: Stond hij te kwispel staarten V erd.: Hij liep heen en weer! De Ambtenaar. We komen al dichter hij! J. de W., de motorrijder, die aangevallen was, verklaart, dat dit reeds de derde keer ds. Reeds meerdere meneohen klagen er over. De tweede keer heeft de hioind get.'s jas geecihetird. Verd.: De hond is niet gevaarlijk! De Ambtenaar acht het wettig en over tuigend bewijs geleverd en eischt een geld boete van 15 subs 3 dagen hechtenis. Verd.: ik neem het niet aan. Verd. wordt conform veroordeeld. S. de W,, niet verschenen, staat terecht ïeirza'ke dat hij te Ooltgensplaat qp den Lan- genweg niet behoorlijk naar links is uitge weken.. T. van G. verklaart, dat hij het feit gezien heeft. Get. stond met zijn paard rechts van den weg en was aangereden. Zijn wagen werd stuk gereden. Verd. reed zeer snel en was doorgereden. Verd'. zegt dat hij niet geweten heeft dat hij tegen dc wet heeft gehandeld. De kantonrechter veroordeelt verd. tot tweemaal een geldlboete van 15 eubs 3 klagen hechtenis. J. v. O., niet verieohenen. staat tericht Wegens het stukwerpen van een ruit. Abr. T., 12-jarig scholier te MeRssant, zegt dat hij gezien heeft dat verd. een steen gegooid heeft. Hij zegt echter dat hij niet gezien heeft, dat de ruit in het gemeente huis 'terd stukgegooid. Do Ambt. zegt dat bewezen is da; bVt feit is gepleegd. Sp.. eischt 5 subs 2 da gen hechtenis. Wordt conform veroor ioa J. T. van 't II., niet verschenen, staat te recht omdat hij els bestuurder van een auto niet voldoende is uitgeweken voor A. v. d. Hoek op den GeM-ersdhendijk. A. v. d. H., commissionair te Dirk'sWnd. Verklaart dlat verd. naar links is uitgeweken toen hij hem tegenkwam. Get. zat op een motor. De ambtenaar eischt vrijspraak omdat er maar één getiuige is. Verd. wordt vrijgesproken. M. v. d. B., niet verschenen, is te Goede reede mat een auto over den Hoofdweg tegen een koe gereden, en staat daarvoor terecht. L. v. W., 14 jaar, koewachter te Ouddorp, verklaart dat M. v. d. B. tegen de koe is aangereden. De koe stond aan de kant van den weg. De auto heeft geen groote snel heid gehad. De zaak wordt aangehouden tot het hio- ren van andere getuigen. Kr. A. de B., landbouwer te Melissant, slaat terecht wegens het links houden op den rijweg. I Verd. ontkent. L. v. d. B, 59-jarig landbouwer te Melis- sant, verklaart dat hij met zijn auto van achter eon huis kwam rijden, toen van i3. hem aanreed. Het uitzicht was niet vrij. Hij reed links van den weg. Maar get. heeft liet niet gezien. Getuigen verklaren het, oa Stoffel, Robijn en W. van der Werf. De zaak wordt aangehouden tot liet lioo- ren van deze getuigen. H, L. K., niet verschenen', wordt wegens het fietben zonder licht tot 5 subs 3 dagen heohtenis veroordeeld. P. L., 24 jaar, landbouwer, Den Bom mel, wordt wegens het rijden met een auto zonder licht, veroordeeld tot 3 boete subs t dag heohtenis. B. v. d. M., niet verschenen, wicrdt we gens het rijden zonder rijbewijs veroordee'J tot a boete subs 2 dagen hechtende. A. de V., n-iet vensohenen, wordt we gens liet laten vervoeren van melk door een minderjarige veroordeeld tot 1 boete subs 1 dag heohtenis. J. v. D., niet verschenen, wordt wegens het voorhanden hebben van 'n decagram zon der ijikstempels veroordeeld tot 2 boete eubs 1 dag hechtenis. P. V., niet verschenen, wicirdt wegens het fietsen zonder lioht veroordeld tot oen geldboete van 5 subs 3 deigen heohtenis. J. F, 48 jaar, caféhouder te Oud-do p, etaat tereoht wegens het verkoopen van bier op Zondag. Verd. zegt dat hij tijestemming had van den burgemeester. Hij heeft een vergunning van den Commissaris der Koningin, waar in de bepaling betreffende de Zondagsslui ting niet staat. De Kantonrechter: Maar in de poli- tie-venciudenmg wel. Verd.: De burgemeester heeft mij per soonlijk toegestaan. De Ambtenaar: De burgemeester al leen? De wethouders moeten dat ook goed vinden. De Ambtenaar eischt 5 boete s-ubs 3 dagen heohtenis. Wordt conform veroor deeld. M. F. te Goedereed'e wordt wegens het belemmeren van het verkeer, door op een voetpad te blijven staan, hetgeen bij politie verordening verboden is, veroordeeld tot 1 boete subs 1 dag heohtenis. C. J. staat tereoht wegens hetzelfde. Wordt conform veroordeeld. E. v. C., niet verschenen, heeft op een voetpad aan de Zuidzijde gezeten, hetg°ea verboden is. Hij wordt veroordeeld tot 1 boete subs 1 dag heohtenis. C. E., landarbeider te Goedereede, wordt wegens hetzelfde feit tot deae straf veroordeeld. J. G. te Ooltgensplaat wordt wegens het rijden zonder lioht veroordeeld tot 5 boete eubs 3 dagen hechtenis. P. H. te Den Bommel wordt eveneens tot deze geldlboete veroordeeld wegens de zelfde overtreding. P. L. te Nieuwe Tonge, wordt wegers hot loopen op verboden grond veroordue'd tot ƒ4 boete. L. N. te Nieuwe Tanige wordt wegens het besturen van een auto zonder spie0el veroordeeld tot ƒ2 of 1 dag. P. v. O. te Melissant wordt wegens jiot fietsen zonder licht en zonder bei veroor deeld tot 3 boete subs. 2 diagen hechten.3. A. A. V. te Melissant wordt wegens liet bestiuren van een motor zonder rijbc- wene veroordeeld tot 5 boete subs. 2 d. hechtenis. J. R. te Ouddorp wordt wegens open bare dronkenschap veroordeeld tot 8 boete subs. 4 dagen hechtenis. J. K. te Ouctóorp wordt wegens het fietsen zon-der lioht veroordeeld tot 5 boete eubs. 2 dagen hechtenis. Abr. A. N. te Middelbands wordt ne gens het fietsend geleiden van om paard veroordeeld tot 4 boete subs. 2 dagen hechtenis. J. B. te Sommelsdijk wordt wegens het fietsen over den spoorweg veroordeeld tot 4 boete eubs. 2 dagen hechtenis. W. K., 36 j., arbeider te Nieuwe Tonga, wordt wegens liet vissollen met verbod-en visohituig (a-alsohaar) veroordeeld tot ƒ6 boete subs. 2 dagen hechtenis. A. V., 46 jaar, koopman te Sommels dijk, wordt wegens liet laten staan van een aardiaip'pelkar op den openb. weg veroor deeld tot ƒ3 boete subs. 3 dagen heohtenis. A. M. Gr. te Dirksland wordt wegens het schuren van den straatweg veroordeeld tot 1 boete eubs. 1 dag hechtenis. J. K. te Melissant woi'dt wegens het fiet sen zontl'er licht veroordeeld tot ƒ5 boete subs. 3 dagen heohtenis. A. H. te Dordt wordlt wegens hetzelfie feit veroordeeld tot 4 eubs. 4 d. hechtenis. C. O. te Dirksland heeft op den Voordijk een auto bestuurd zonder nurnmerfbewijs en wordlt veroordeeld tot ƒ2 boete subs. 1 dag hechtenis. A. v. d. B., niet verschenen, wiardt' we gens het fietsen op verboden rijweg, veroor deeld tot 3 boete subs. 1 d. hechtenis. R. T. wordt wegens het fietsen zonder licht veroordeeld tot 5 boete subs. 3 dagen hechtenis. J. B. wordt wagens het autobesturen zonder rijbewijs veroordeeld tot een gild- boete van 3 eubs. 2 dagen heohtenis. H. van 't H., 20 jaar, wordit. wegens het besturen van een auto zonder rijbewijs, ver- I oordeeld tot een geldboete van 4 subs. 2 I dagen hechtenis.- J. D. Tri, 51 jaar, koopman, te Oud- Beijerland, wordt wegens het rijden met een auto zonder spiegel veroordeeld tot f 0.50 boete subs. 1 dag hechtenis. C. v. D., wordt wegens het fietsen zon der liciht veroordeeld tot 5 boete eubs. '1 d. hechtenis. 11. v. d. M. wordlt wegens hetzelfde feit tot dezelfde straf verooitleeld. P. B. wordt wgens openb. dronkenschap veroordeeld tot 8 boet esutos. 4 dagen. M. C. P. wordt w.egens het besturen van een aiuto zonder rij- en nummerbewijs, veroordeeld tot 2 geldboeten van 4 subs, elk 2 diagen hechtenis. A. d'e W. wordt wegens het fieten zon der remmen veroordeeld tot een geldboete van 4 subs. 2 dagen hechtenis. IV. de B. wordt wegens het fiitcn zon den' lioht venwrdieeld tot 5 botte subs. 3 d, hechtenis. J. O. wordt wegens het overtreden van de arbeidswet, er was geen arbeidslijst aan wezig, veroordeeld tot 2 geldboeten van 3 s-ubs. 2 dagen hechtenis. B. A. A. wordt wegens het maken van burengeiruclit te Oude Tonge veroordeeld tot ƒ6 boete subs. 3 dagen heohtenis. J. II. te Dondt wordt wegens openb. dronkenschap veroordeeld tot ƒ8 boete ^iubs. 4 dagen hechtenis. W. II. wordt wegens liet paait'd zonder geleide op den rijweg te laten staan, veroor deeld tut ƒ3 boete subs. 2 dagen heohtenis. J. J. M. v. R. wordt wegens het in voor raad hebben van gewichten zonder ijkstcni- pels veroordeeld tot 3 geldboeten van 1 subs. 1 dag hechtenis voor elk. P. v. E. wordit wegens hetzelfde feit veroordeeld tot 1 boete subs. 1 da,g hech tenis. J. de W. wordt wegens hetzelfde feit veroordeeld tot 1 boete eubs. 1 d. hechtenis W. Br. wordt wegens het rijden niet een hondenwagen zonder numanerbcuijs voor trekhonden veroordeeld tot 4 boete subs. 2 dagen hechtenis. P. R., 18 j., monteur te Sommelsdijk, wordlt wegens het besturen van een motor zonder nummer,bewijs veroordeeld tot ƒ3 boete subs. 2 dagen heohtenis. C. G. wordt wegens 't overtreden van de arbeidswet veroordeeld tot ƒ2 boete subs. 1 dig hechten.s. Daarna volgt sluiting. SOMMELSDIJK. De inlevering van rijks goederen moet, voor zooveel de gemeente betreft, plaats hebben te Middelbands in de vergaderzaal naast het gemeentehuis op Maandag, 1 October 1934, nam. 5 uur. De Burgemeester deze gemeente heeft bij publicatie de dienstplichtigen der landmacht die op 1 October 1934 naar de aanvullings reserve overgaan, opgeroepen, om de aan hen verstrekte rijksgoederen met uitzon dering van schoenen, haarkam, roskam en spons in te leveren, voor zoover de inle vering van deze goederen niet reeds heeft plaats gehad. Tot de hierbedoelde personen behooren: a. de gewone dienstplichtigen van da lichting 1919, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd; b. de gewone dienstplichtigen van andere lichtingen, die met de lichjting 1919 de eer ste oefening hebben beëindigd, met uitzon dering van hen, die reeds eerder naai' de aanvullingsreserve zijn overgegaan. De goederen zullen in ontvangst worden genomen door den indeelings-districtscom- mandant of een ander daartoe aangewezen officier. Vorige week stonden bij den agent der arbeidsbemiddeling dezer gemeente inge schreven: 20 landarbeiders, 5 metselaars, 1 havenarbeiders, 4 timmerlieden, 2 land bouwersknechts, 1 schilder, 1 los-werkman, 1 betonwerker, 1 chauffeur, 1 typograaf en 1 kantoorbediende. Hiervan waren 1.1. Zater dag 33 personen werkloos. Maandagmiddag had op den hoek van de Kaai-West-Krakeelstraat een autobotsing plaats. De lieer K. uit Middelharnis kwam van de Kaai afgereden naar de richting Dirksland. Juist toen hij in den ingang van de Krakeelstraat was, reed op hetzelfde oogenblik de vrachtauto van den lieer N., eveneens uit Middelharnis, de Krakeelstraat uit. Een botsing was onvermijdelijk. De vrachtauto reed tegen de fordauto aan. Be langrijke schade werd hieraan aangericht. Persoonlijke onkelukken kwamen niet voor. L.l. Donderdagavond werd door het vrij willige brandweercorps het brandweermate riaal der gemeente beproefd. Ook werd ge werkt op een brandkraan. Alles bleek in orde te zijn. Door den landarbeider \V. Slui werd bij het uitdiepen van slooten onder deze ge meente een slang gevangen. Deskundigen verklaren dat het een ringslang is. Het dier is naar den dierentuin te Rotterdam opge zonden. De slang was ongeveer 70 cM. lang en enkele cM. dik. Het zoontje van den landbouwersknecht L. v. d. B. had hef ongeluk zijn hand zoo danig met een beitel te verwonden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Belanghebbenden worden er aan her innerd, dat de ijk en herijk voor deze ge meente zal plaats hebben in de Bewaar school alhier op Donderdag 20 en Vrijdag 21 September a.s., des vm. van 912 en des namiddags van 1%4y2 uur. Door den Burgemeester dezer gemeente is ter openbare kennis gebracht, dat in No vember en December a.s. de herkeurings- raad in eenige gemeenten zifting zal hou den. De gelegenheid om in die zitting een geneeskundig onderzoek te ondergaan, kan door den voorzitter worden gegeven aan in geschrevenen voor den dienstplicht, die nog niet bij de land- of zeemacht zijn ingelijfd wel reeds daarbij zijn ingelijfd, maar nog niet als dienstplichtige in werkelijken dienst zijn geweest. (Zie verder aanplakbord.) MIDDELHARNIS. Zaterdagavond werd alhier in de Kaai een demonstratie gehouden met het be kende ton-zeilvaartui-gje van kapitein SchilpeToord, wat buitengewoon veel volk op de been bracht. Het publiek stond verbaasd over de buitengewoon han dige toeren welke met de ton werden uitgevoerd. De vorige week zijn aan de Kaai aangebracht e-n per scheepsgelegenheid verzonden 1000 H.L. aardappelen. J2. Vrijdag had de tLmmermanisleerling v, d, Broek in <fe Ambachtsschool het ongeluk met een bijtel een top van zijn vinger af te steken. Genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Ouders welke hun kinderen Zondag wen- schen te laten doopen in de Ned. Herv. Kerk, kun- nen hiervan aangifte doen Vrijdagavond in de Kerkeraadskanrer op de gewone uren. - Bij den agent der arbeidsbemiddeling hebben zich ais werkloos opgegeven: 31 landarbeiders, 7 letterzetters, 2 boekdrukkers, 5 timmerlieden, 6 metselaars, 2 opperlieden, 2 betonwerkers, 11 diep- zeevissche-rs, 1 koopvaardijvaard-er, 6 transport arbeiders, 1 kabelmonteur, 1 broodbakker, 1 bor stelmaker, 1 dienstbode: totaal 81 personen. Woensdag 17 Sept des avonds om 7 uur hoopt in het kerkgebouw der Geref. Gemeente aan de Christiaan de Vriesl-aan voor te gaan Ds. Neer bos van Vlaardiogen, OOLTGENSPLAAT. Vorige week zijn ver scheept 140.400 kilo aardappelen en 50.800 kilo uien. Het woonhuis aan de Kaai, bewoond door C. H. Metaal, is bij veiling ingezet op f 750 door B. K. Breeman, al-hier. Uitslag schieten B.V.L.: P. Korteweg Dz. 96. A. C. de Bruin 94, J. W. Korteweg 9J, S. v. d. Mast 90, Jan J. van Ree 89, A. van Dam 89, B. Oorbeek 89, M. van Binsbergen 88, G. W, van Kempen 90, L. van Kempen Dz. 87, j. C. Berkhoff 87, Joh. van Kempen 86, H. van Rossum 84, Joh. v. d. Tol 80, B. Crezee 81, P. van Kempen 72, Joh. van Gurp 71, P. van Kempen Dz. 69, E. Mast 53, L. Vermaat 79. - In de maanden Nov. en Dec. zal de herkeu- ringsra-ad in eenige gemeenten zitting houden. Per sonen die herkeuring willen ondergaan moeten zoo spoedig mogelijk een schrijven zenden aan den voor zitter vain den herkeuringsraad, gebouw Departe ment Defensie, Plein 4, 's-Graveohage. - Door rijksveldwachter Looij is tegen een drie tal perseden pro-ces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van Art. 5 keur Groote Adrianapolder, loopende over den dijk waar verschillende booten aanleggen. Eveneens is tegen K. K. proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van art. 6 Veer- reglement van Z.-Holland en N.-Brabant, en tegen J. M. v. R. wegens het rijden zonder belasting plaatjes, tegen P. C. terzake overtreding Vuurwa- peniwet. Door de gemeenteveldwachter Ypma is tegen W. V. proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding Art. 43 Spoorwegwet, het zich bevin den op die trambaan. - B. en W. maken bekend dat er gelegenheid bestaat tot stemming bij volmacht. Belanghebben den moeten daartoe een met reden omkleed strek kend verzoekschrift aan het gemeentebestuur in dienen voor 1 Januari. Formulieren hiervoor zijn vanaf 15 Sept. tot 31 Dec. verkrijgbaar. OUDE TONGE. Zaterdagavond speelde de korfbalclub Excelsior I haar laatste competitiewed strijd tegen Weest Kwiek I uit Middelharnis. Laatst genoemde vereen, won met 5-—1 en kwam door deze overwinning ais kampioen van dit seizoen in haar woonplaats terug, waar het aan getukwen- schen zeer zeker niet ontbroken zal hebben. Ook wij Wenschen de kampioene van harte geluk. -In de afgeloopcn week meldden zich bij den agent der arbeidsbemiddeling a-I-s werkloos aan: 11 landarbeiders en 1 l'aodbouwknecht. Op de Vrijdag j.l. alhier gehouden beurs werden de navolgende prijzen genoteerd: aardap pelen f 2.25, grove idem f 2.25, goedgekeurde po ters f 3.50, ongekeurde idem f 1, uien f 1.25. uien (drielingen) f 0.35, koepeen f 0.60, alles per H.L.; schokkererwten 10—11 ct., erwten (kl. gr.) 89 ct., bruine boonen 7—8 ct., maanzaad 13—14 ct., gerst 56 ot., haver 5—6J-) ct., alles per kilo. Handel matig. Op de Vrijdag alhier gehouden veemarkt werden aangevoerd 14 biggen. Handel matig. NIEUWE TONGE. De P.V. „Gevleugelde Bode" hield een wedvlucht van Neufvji'les, af stand 130 K.M. Lossing 9.20. Th. Melissant 1, 4, 14, 21. A. v Schouwen 2, 5, 26. A. Breesnce 3, 10, 11, 13, 17, 19, 27. Joh. Noteboom 6, 7, 12. J. v. Alphen 8. J. A. v. d Maas 9. A. Holleman 15. 22, 24. 25. A. Tijl 18, 23. K. Visbeen 20. J. Ver- welj 16. De beer L. Nelisse heeft zijn woonhuis, erf en een perceel bouwland, gelegen naast zijn wo ning onderhands verkocht aan M. Felsbourg. De vorige week werden van hier vervoerd 500 balen uien, 1200 kisten aardappelen en 200 ba len peen. A.s. Woensdag zal im de consistoriekamer de stemming plaats hebben van 4 gemachtigden van het kiescollege wegens periodieke aftreding van de heeren M. Vreeswijk, J. Bakker, L. Kareis en A. Kievit. Tijdens het onweer van j.l. Zaterdagavond dat boven deze gemeente woedde, sloeg de bliksem op de telefoon van G. Knöps. W eerder bovenwon der liep dit ongeluk goed af. Het zoontje van P. G. had het ongeluk met zijn handje in een vleeschhaak te vallen, zoodat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Wegens een bijzondere ziekte moesten van den heer P. onder deze gemeente 3 paarden afge maakt worden. Voor P. een groote schadepost. DIRKSLAND. Vrijdagavond had in de Raadzaal alhier een bijeenkomst plaats van de leden van den Raad en van verschillen de gemeente-ambtenaren met hun dames met liet doel tot huldiging van den gemeen tesecretaris den heer J. Rooij, in verband met zijn 40 jarig ambtsjubileum als ge meenteambtenaar alhier. De Raadzaal was een en al bloemen. Nadat de heer en mevrouw Rooij met een auto van hun woning waren afgehaald en mot hun familie hadden plaats genomen werd de jubilaris en zijn familie door den Raad een thee aangeboden. De Burgemees ter en verschillende raadsleden spraken den jubilaris hartelijk toe en brachten hem dank voor hetgeen hij als secretaris en in ver schillende belangrijke betrekkingen gedu rende 40 jaren voor de gemeente heeft ge daan. De Burgemeester bood namens den Raad een ruststoel aan. Nadat de heer Rooij den Burgemeester en de leden van den Raad voor de toegesproken woorden en voor liet hem aangeboden cadeau had dank gebracht, werd de jubilaris vervolgens toegesproken door den heer Goemaat, ambtenaar ter se cretarie, namens de gemeente-ambtenaren en dank gebracht voor hetgeen liij steeds voor hem en de ambtenaren heeft gedaan. Namens de gemeente-ambtenaren bood de heer G. den jubilaris benevens bloemen hulde een kapstok met kleed en een gouden vulpotlood met inscriptie aan. De heer Rooij' sprak hierop de ambtenaren toe en bracht ook namens mevrouw dank voor de hem aangeboden cadeaux. Daarna bleef men nog enkele uren gezel lig in de Raadzaal bijeen. Deze avond zal zeker voor de familie Rooij en ook voor de andere aanwezigen een on vergetelijke zijn geworden. Gedurende de ambtsperiode van den heer Rooij zijn er 982 vergaderingen van Burge meester en Wethouders en 411 raadsverga- i deringen gehouden. Er werden 2457 geboor te-akten, 1152 overlijdensakten en 760 hu welijksakten gemaakt. Het aantal ingeschre ven dienstplichtigen bedraagt 990. Het aan tal behandelde officieele brieven ongeveer 36.000. Deze week zal de distributie-margarine verkrijgbaar zijn bij den winkelier P. de Jong aan den Ring en het distributie-vleesch in blik op bon no. 41 bij den slager Van Zuuren aan het Achterdorp. Bij publicatie heeft de Burgemeester bekend gemaakt dat in verband met de ge varen voor den uitvoer van door den Ned. Algem. Keuringsdienst goedgekeurde poot- aardappelen, welke verbonden zijn aan do teelt van voor de wratziekte vatbare rassen, het in de bedoeling ligt een algemeen ver- bouwverbod van den Bravo-aardappel voor den oogst 1935 uit te vaardigen. De her ijk van maten en gewichten zal voor deze gemeente worden gehouden in de openbare bewaarschool op 4 en op 3 October a.s. J.l. Zaterdag stonden bij de arbeidsbe middeling als werkzoekenden ingeschreven: 6 landarbeiders, 3 metselaars en 6 timmer lieden. Totaal 15 tegen de vorige week li. Op de wekelijksche beurs besteedde men voor de uien 1.voor de aardappe len 2.50 en voor de poters 1 per H.L. Peen golden Oj&O doch door de droogte kunnen ie ze moeilijk gerooid worden, waar door niemand verkocht. Stroo gold 3 per 1000 Kg. Ongeveer 2500 balen pootaardappo len werden naar België verzonden. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een extra collecte worden ge houden voor de Evangelisatie te Tolbert, als dan zal voorgaan de Heer Vroon, evangelist aldaar. HERRINGEN. Mej. de wed. A. Vellekoop werd vorige week vervoerd naar een der Rotterdiamöcbe ziekenhuizen, om aldaar een operatie te ondergaan. Dcor den bungenieeeter dezer gemeente is bij publicatie bekend gemaakt, op last van den minister van Defensie, dat de dienstplichtigen der lichting 1919 op Woens dag 3 Oct, n.m. 4 uur, alle aan hun ver strekte rijksgoederen, moeten inleveren in de bewaarschool te Dirksland. Tot weger-schrijver voor de Coöp. Bcet- \v or telsu ik er fabriek „Puttei shook" te Put- tershoek, is voor de a.s. bietencampagne v e- demm aangesteld de heer J. W. Broggeman Wzn alhier. De dienstplichtige der lichting 1934, A dir. Nooiidijk, ingedeeld bij de 2e ploeg 14e i'eg. inf. te Breda, zal op 4 Oct. a.6. bij zijn korps aldaar worden ingelijfd. Vorige week is de dienstplichtige ver lofganger Jac. Bestman Jr, voor herhalings oefeningen bij zijn korps opgeroepen. Vorige week kwam de landbouwer C. J. v. d. Velde 's morgens tot de minder aangename ontdekking, dat een zijner beste melkkoeien dood in de weide lag. liet vleescli was voor de consumptie ongeschikt, zoodat liet vernietigd webd en in den grond gestopt. Voor den betrokkene een groote schadepost. Op 20 Aug. werd voor de suikerbieten een monsterneming gehouden op de Zu i- Holl. eilanden betreffende gehalte en wicht. Er werden toen genomen 77 mon sters. De bieten hadden een gemiddeld ge wicht van 677 gram, met 15.54 gehalte, Zij die bij volmacht wensohen te stem mien, kunnen formulieren aanvragen ter G em een tes eoretar i e. Nu het tijdstip van slachten der var kens weer is aangebroken, worden belang hebbenden er op attent gemaaakt, dat zij zelf liun slachtvergunning moeten invallen Meldden we in een vorig no. van ons blad, dat de ziekte ondier d'e varkens gewe ken was, thans kwamen weer verscheidene nieuwe gevallen voor, en bij het verzenden van dit bericht reeds een drietal met doo- delijken afloop, nl. bij de heeren J. C. Bo geit, J. v. d. Tol en A. WoLfeit, welke na een kortstondige ziekte hun varkens dood in het hok aantroffen. Voor deze personen een gevoelig verlies. De kadavers zijn aJie ond'er politietoezicht begraven en vernietigd D. V. hoopt a.6. Zondag voorm. half 10 (o. t.) in de Ned. Herv. Kerk alhier op t treden de heer Baart, Godsdienstonder wijzer te Dirksland. In die dienst zal een collecte worden gehouden tot bestrijding der onkosten. Des avonds ora 6 uur (o. t.) hoopt voor de gemeente voer te gaan Ds Polihuijs van Stad aan 't Haringvliet. Bij de j.l. Zaterdagavond gehouden schietoefening van den B.V.L. werden de volgende punten behaald: W. Markus L. J. v. d. Veilde 87, C. v. d. Wende 83, Kievit Ezn 84, R. Witvliet 76, A. de Geus Czn 74, L. Doornheim 73, Job die Geus 73, C, Tanis 73, L. Kievit 73, C. v. d. Veer 72, J. G. Noordijk 72, A. Nieuwlander 65. Maximum te bei-eiken 100 punten. Wegens de donkere lucht, waardoor het gezicht slecht was, wa ren de uitkomsten niet bepaald schitterend MELISSANT De ijk en herijk van maten en gewichten zal voor deze gemeente plaats hebben op 3 Oct. a.s. in de O.L. School, houders van maten en gewichten zijn ver plicht deze schoon en zindelijk aan te bie den. Zaterdagavond speelde de Korfbalclub hier een wedstrijd tegen Thor van Dirks land welke eindigde met een 3—2 overwin ning voor Thor. De gevreesde vlekziekte onder de var kens neemt hier steeds toe; van P. N. lag een varken van plm. 400 pond dood in het hok, voor den eigenaar een schadepost. Door de Centrale Suikermaatschappij zal voor de suikerbieten die in de week van 1—6 October geleverd worden 1.00 per 1000 Kg. en voor de week van 8 tot 13 October 0.50 premie betaald worden onder voor waarde dat na 13 Oct. ook geregeld gele verd wordt. GOEDEREEDE. Door schipper J. Tanis Kz. aan het Havenhoofd alhier is een stalen motorbla zer aangekocht van de firma v. d. Tak te Rotter dam, tot het uitoefenen van het Noordzeevisschers bedrijf. Zoodra ze in de vaart komt kunnen er 4 werklooze schippers op geplaatst worden. Zaterdag j.l. stonden bij den agent der ar beidsbemiddeling als werkloos ingeschreven: 18 landarbeiders, 1 timmerman en 1 smid. De muziek vereen. >rApoMo" en de zamgver- eeniging Goereesch Gemengd Koor, hebben Za terdag 15 Sept. deelgenomen aan het concours te Rotterdam. Zij behaalden resp. een 2e prijs in de eefste- en een 2e prijs in de eere-afdeeling. -Vervoer landbouwproducten: 175 H.L. aard appelen en 300 balen uien. De Noord ze e visschers besomden de vorige week van f 90180 per vaartuig. De garnalen- visschers vingen 5060 kilo voor d'e pellerij en van 200300 kilo voor de vischmeelfabrieken. Aan het Havenhoofd is gearriveerd schipper Jb. Griinwis, met een lading eier- en stukkolen, voor rekening van de visschersvereen. „Ons Belang". OUDDORP. A.s. Zaterdagavond zall door No taris v. d. Berg in Hotel Akershoek bij inzet wor den verkocht 3 perceelen bouwland en een woon huis, eigendom van mej. G. Lodder alhier. De vorige week werden uit deze gemeente vervoerd ruim 32.000 kippeneieren, 1000 balen pik kels, 200 bailen sjalotten. Door een landbouwer alhier werd van één gemet bouwland 2700 kilo gerst gedorscht. De garnalenvisscher E. Versluis had het on geluk op de vissdherij een defect aan de motor te krijgen en werd door den garnalenvisscher J. Zand berg, die in de nabijheid was, behouden binnen gebracht. De vorige week hebben de garaalenvisschers 4 dagen gevischt; met de zeilscheepjes werd ruim 60 kilo per dag gevangen, de motorschuiten had den 120 kilo per dag. Alles werd aan de pellerijen afgeleverd tegen 7 cent per kilo. In de weervis- scherijen werden 3 zalmen gevangen, welke naar de afslag te Rotterdam werden verzonden. P. Bezuijen had het ongeluk met visschen in de gracht uit het bootje te water te glijden.. Hij wist met veel moeite zwemmende de wal te berei ken. Hij was toch nog bevreesd, dat hij in de „Maas" zou komen te staan! - A.s. Woensdagavond 6 uur (o. t.) hoopt in d'e Ned. Herv. Kerk op te treden de beroepen predikant Ds. Spelt, van Watergraafsmeer. Tegen een landbouwer alhier is proces-ver baal opgemaakt omdat hij een kreupel paard had laten werken. - Naar men verneemt zal in verband met de door den Rijkswaterstaat genomen maatregelen (betreffende afsluiting der zeeduinen) door be langhebbenden aan den betrokken minister het verzoek worden gedaan, te willen bevorderen dat deze afsluiting wordt opgeheven. - Mej. D. Meijer van hier, verpleegster in het Emmahuis te Rotterdam, had het ongeluk uit te glijden en een arm te breken. Maandag stonden bij de arbeidsbemiddeling 34 werkloozen ingeschreven. - Heden Dinsdagmiddag werd onderstaande agenda in de gemeenteraad behandeld: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling verordening jaarwedden en eischen benoembaarheid veldwachter. 3. Vaststelling aanvullend ambtenarenreglement. 4. Voorloopige vaststelling gemeenterekening 1933. 5. Goedkeuring rekening Alg. Armbestuur 1933. 6. Eindstemming over voorstellen waarover in. de vorige zitting de stemmen staakten. Burgerlijke Stand SOMMELSDIJK. Geboren: Seeltje Francina, d. v. Pieter Gerrit van der Gijze en Adriana Koote. Ondertrouwd: Maarten Troost, 22 j., en Acinetje Doornhein, 19 j., beiden alhier. SOMMELSDIJK. Geboren: Deentje, d. v. Johannes Kastelein en Trijntje de Vries. Ondertrouwd: Maarten Troost, 22 j„ ea Annetje Doornhein, 19 j. DIRKSLAND. Geboren: Sara, d. v. Dirk Sieling en Maatje Cornelia den Boer; Adriana Geertje, d. v. Stoffel Robijn en Abr. Guldemees- Cer. Overleden: Sara Sieling, 2 d., d. v. D. Sie ling en M. C. den Boer. NIEUWE TONGE. Getrouwd: Pieter Bos- land, te Ouddorp, en Jannetje C. Nieuwland. alhier. NIEUWE TONGE. Getrouwd: Leendert de Waal, te Middelharnis en Adriana van Alphen MARKTBERICHT van Makelaar Jac. Knoop, in aardappelen, groen ten en fruit. Nassaukade 158, tel. 81431, Adam Afgelocipen week waren de prijzen der aardap pelen flauw, aanvoer was er voldoende en weinig kooplust der winkeliers. Zoolang wij dit mooie weder houden zal er geen verandering komen. Grove poters maat 35 mm zijn gevraagd en kunnen vlug verkocht worden.. Extra mooie blanke zandaardappelen zijn ook gevraagd. Heden 17 September werden de volgende prij* zen gemaakt: Zeeuwsche Bonten f 3.703.80 per 70 kilo. Dito Blauwen f 3.70—3.80. Dito Eigenheimers f 3.503.60. Dito potersoorten f 33.10. Bintjes f 3.503.60. VeTder per 100 kilo; IJpolder Eigenheimers f 55.20. Dito blauwe Eigenheimers f 5—5.2C. Anldijker blauwen f 4.80—5. Andijker bonten f 4.80—5. Duinzand aardappelen f 5—6.50. Overijssel zandaardappelen f 4—5.50. Inlichtingen om uw aardappelen naar Amster-» dam te zoenden worden, zonder eenige verbinding of kosten gegeven. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veiling van Vrijdag 14 September Dubbele boonen f 5.70—11.70 per 100 kilo. Spinazie f 34.50. Stamsnijboonen f 55.30. Stoksnijboonen f 9—16.50. Postelein f 8.209. Curéperen f 6.50. Napoleonperen f 68.20. William Duchesse f 4.70—6.50. Signeur Espem f 13.60. Beurré Durendeau f 4—9.50. Calabas f 5—7.50. Beurré le Brun f 811.70. Sterappelen f 7.50—10. Oranjereinet f 2.40—6. Transpar. de Cronsel f 2—9.60. Bloemkool f 2.50—12 per 100 stuks. Komkommers f 1.70—2.80. Meloenen f 10*15.50, Roodekool f 24.70. Savoyekool f 2.506.30. Perziken f 2.405.40. Pruimen f 6—9.70 per 100 pond. Druiven f 1013.80. Tomaten f 1—2.80. Veiling van Maandag 17 September Meloenen f 9.5017.50 per 100 stuks. Bloemkool f 4.60—13.80. Roodekool f 2.505.40. Savoyekool f 5.107.50. Wiittekool f 56.80. Komkommers f 1—2.10. Beuré Hardi f 12.50 per 100 kilo. Maagdeperen f 11.5012. Beuré Merode f 11. Zoete appels f 6.50—8. Beuré Lebrun f 6—8.20. Will. Duchesse f 5.50—7. Transparant f 3.7010. Beuré Durando f 5.20—6.70. Suikerperen f 5.40. Bon Louise f 512.50, Calilabas f 68. Jutteperen f 11.50. Beuré Clargeau f 5—5.50. Postelein f 89.50. Stoksnijboonen f 13.50. Dubbele prinsessen f 12 12.80, Stamsnijboonen f 4.508. Golden Champion f 8.50—13.70 per 100 pond. Alicant f 12-12.50. Frankenthaler f 7.6011.80. Sla f 1.60-3.80 per 100 krop. Andijvie f 0.702. ROTTERDAM, 17 Sept. Vee. Aangevoerd in totaal 2334 dieren, t.w.. 523 vette runóere-., 321. vette kalveren, 9 nucht. kalveren, 733 schapen of lammeren, 748 varkens. Priizen per kilo: Vette koeien 6062 c., 2e frt 5256 c., 3e srt 3844 c., vette ossen 5256 c 2e rrt 4648 c., 3e srt 4044 c.. ette kal ze- ren 7080 c., 2e srt 60^65 c.. 3e srt 4550 o varkens (levend gewicht) 2931 c., 2e srt 25 27 c., 3e srt 2224 c., schapen '*73431 c., lammeren 393530 c. Schapen f 16129, lammeren f 1197 per stuk. Vette koeien en ossen, aanvoer ruimer, han del stug, iets lager in prfjs. Een prima ex. tot 2 cent boven noteering. Vette kalveren: aanvoer belangrijk ruimer, handel kalm en onveranderde nrtfseu. Een pri ma kalf ging tot 5 ct boven noteering. Schapen en lammeren: aanvoer iets korter, handel lui, prijzen als 1.1. Dinsdag. Varkens: aanvoer tamelijk, handel kalm on veranderde prijzen. Enkele partijen schapen werden voor export gekocht. ROTTERDAM, 17 Sept. Aardappeuen De prijzen: Brielsche eigenheimers f 3.253.60: id blauwe f 3.203.50: idem eigenheimers f 3 3 3'"); idem bonte f 3.203.50 blauwe eigenhei mers f 2.903 20 alles per H.L; Westlandsche ronde, zand 7 ct per kg. Met redelijke aanvoer kalme vraag TIED, 17 September. Eieren f 23.50 pel! 100 stuks. Aanvoer 36.000 stuks. a y -H CHE Een kv De darnel uitzonderii I leden zooa I kwijtraken 1 voorbeeld I „Twintig! Iiooïdpijne I zonder dal kon vindei I ben ik stee'! heb ik noil Kruschen !l dat ik ze I al 4 jaren I Kruschej I wortel aar I en die is I Kruschen I „kleine, dil is een coil een milde I wendige ol matig weil natuur da'l Kruscher I bij alle ajil 1,60 per I Let op, dal wel als o]l Rowntree I idam voorkl Drietal B. Tiohelma| R. B. Evenh Kloetinge. I Beroep! camd. te B'ul poort, candl Te Vries (I dijk (Gr.).l A. de Klerk! geestelijk ve| aan vaild'ena Dordrecht. Aangerl pred.), cancl Naar He er e I te Den Ho< I hulpprediker I Bedank| Westmaas. Drietal! vinck te Gr a J. Verkuyl Tweet^ cand. te W| jiegoutum. Bero e pI Idema te Vv| Aangeil Barendregt I v 4 jiarai*

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 2