Predikbeurten MAAS EN SCHELDEBODE ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1934 Plaatselijk Nieuws. Marktberichten* VERKOOPINGEN V MAAS Gemee EEN G SOMMELSDIJK. Donderdag 13 Sept. a,s„ 's nam. 2 uur, zal de gelegenheid zijn open gesteld tot kostelooze inenting en liermen ting van hen, die zich daartoe ten huize van den aids S. Knóps alhier, aanmelden. De aardappelen worden alhier gekocht voor 2.50 a 2.61) per H.L. en de uvea voor 1.50 per H.L., terwijl voor de zgn. drielin gen der uien slechts (4 van de prijs der ge wone uien wordt betaald. Deze week wordt alhier weer het eer ste schip stroo geladen. Het stroo wordt ge kocht voor 3 per 1000 Kg. Voor vervoer enz. wordt door den kooper gezorgd. Door B. en W. dezer gemeente zijn sollicitanten opgeroepen naar de betrekking van brugwachter aan de Wilhelminabrug de zer gemeente. Sollicitatiebrieven (onge/.eveld) gericht aan den Gemeenteraad, benooren te worden ingediend ter gemeente-secretarie vóór 10 Sept. a.s. De in deze gemeente voor de vereen. ,,Ilet Hoogeland" op 8 Aug. 1.1. door middel van speldjesverkoop gehouden collecte lieoft ƒ24.67 opgebracht. De herijk van maten en gewichten zal dit. jaar voor deze gemeente gehouden wor den in de Bewaarschool aan de St Joris- Doelstraat alhier, op Donderdag 20 Sopt a.s. en Vrijdag 21 Sept. a.s., telkens 's voorm. van 912 en nam. van H/2H/2 uur. Aan belanghebbenden wordt o.m. in her innering gebracht: dat de maten en gewichten schoon, dioog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden. IJzeren ma ten moeten binnen en buiten zijn geverfd. Blikken maten blank geecliuur. Koperen ge wichten afgewasschen en ook de gaten ge reinigd. IJzeren gewichten mogen niet ge potlood zijn, doch moeten roestvrij zijn ge maakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie; dat de maten en gewiohten voor 1 Oct. 1935 gestempeld moeten zijn met de letter 1» en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog ge legenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Dor drecht op eiken Dinsdag en Vrijdag, geen openbare feestdag zijnde, van v.m. 912 en n.m. van 1—4 uur. (Zie verder aanplak bord). Tegón een tweetal jongens uit deze gemeente is alhier proces-verbaal opge maakt wegens diefstal van een rijwiel- belastingmerk. Woensdagavond werd het zoontje van den heer Fopma, terwijl hij om de hoek van een straat fietste, door een wielrijdster die links van den weg reed, aangereden. De jongen klaagde over hevige pijn aan de rechter schouder. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Het bleek dot het sleutelbeen gescheurd was. De naam van de wielrijdster is niet bekend. MIDDELHARNIS. Woensdag 29 Aug. is de jongeheer P. Zeilstra naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd om aldaar een opera tie te ondergaan. De bloempjescollekte welke deze week door eenige jongedames in deze gemeente gehouden is ten bate van de stichting „Het Iloogeland" heeft opgebracht circa 40. Deze week zijn aan de Kade aangebracht en per scheepsgelegenheid vervoerd 1200 H.L. aardappelen. Van den landbouwer Rosmalen alhier is dezer dagen een best werkpaard gestor ven. liet werd voor de consumptie afge keurd en onder politietoezicht vernietigd Door J. C. Holleman, café Havenzicht, is gevonden een Swan-vulpen en aldaar te rug te bekomen. Per sleepschip is alhier gearriveerd een stoom-heimachine die gebruikt zal worden bij liet bouwen van liet waterleidingburcau aan de Burg. Mijslaan. Tot aardappel-controleur bij de aard- appelcentr. is benoemd en reeds in functie ge treden de Heer G. Jordaans Jz. alhier. Door de gemeenteveldwachters zijn ver schillende personen uit deze gemeente aan gehouden omdat zij verdacht worden van diefstal. Bij den heer A. Smitshoek, Westdijk 21 is een postduif komen aanvliegen, gemerkt Holland 33 161495 OOLTGENSPLAAT- Woensdag had onder groote belangstelling de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer L A. Hobbel- De lijkbaar was bedekt met bloemen en kransen van familieleden, vrienden en van coöperaties Do stoet be stond uit familieleden, en talrijke vrienden zoowel van hier als van elders- De besturen dei vereenigingen waarvan de overledene deel uitmaakte waren bijna in hun geheel vertegenwoordigd; ook volgden de kinderen der hoogste klassen der openbare school de lijkbaar. Op verzoek werd aan de groeve alleen het woord gevoerd door Ds. Kleijne; Z-Eerw. sprak mede namens alle vereeni gingen. Gevonden een etui met lipssleutels en een bos sleutels en een nieuwe kinderjas. Inlichtingen bij den veldwachter- Door de veldwachter Jordaan is tegen een inwoner alhier procesverbaal opge maakt wegens eenvoudige bankbreuk. De weegbruggen aan de Kaai en de Galatheesche haven zijn voor de a.s- cam pagne goedgekeurd. OUDE TONGE. De heer H. Brinkman ver wondde zich met een sikkel zoodanig aan zijn lin kerwijsvinger, dat hij zich onmiddellijk onder be handeling moest stellen van Dr. de Man van Nieu we Tonge. Door den Jac. A. Oomens, koopman alhier, Ls ingevolge de Hinderwet een verzoek bij B. en W. ingediend tot oprichtng van een schooninrichting in granen in het perceel Handelsterrein 12, met bijplaatsing van een 3 P.K. benzinemotor. Op Dinsdag 11 September a.s, des v.m. 11 uur kunnen ten gem. huize tegen dit verzoek bezwaren worden ingebracht. Gevonden: een wekmanskiel en een badpak. Te bevragen bij den veldwachter Viergever. Gedurende dit leveringstijdvak is de crisismar garine verkrijgbaar bij wed. A. Barnat aan de Julianastraat, op bon no. 4: het busvleesch op bon 38 bij slager Cohen aan de Kerkstraat. Tegen Woensdag 5 September a.s. des v.m. 10.30 uur is een openbare vergadering van den Raad belegd. De agenda bevat de volgende punten: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding rekeningen dienst 1933 van: de gemeente, algemeen armbestuur, boedel Dabbe en Burgerweeshuis. 4. Benoeming leden commissie nazien rekeningen dieast 1933. 5. Benoeming leden commissie nazien fcegrootin- gen dienst 1935. 6. Vaststelling vergoeding over 1932, ingevolge art. 101 der L.O.-wet. 7. Vaststelling jaarwedden personeel, in verband met wijzigingen Pensioenwet. 8. Wijziging reglement Burgerlijk Armbestuur. 9. Aanvulling Ambtenarenreglement. 10. Aanvulling instructie van den gem. genees heer en vroedvrouw. 11. Besluit krachtens de Drankwet (aanwijzing straten waar geen vergunningen of verloven mogen zijn). 12. Vaststelling kohier Hondenbelasting dienst 1934. 13. Wijziging gem. begrooting dienst 1934. 14. Aangaan geldleening. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de bijz, lag. school op Geref. grondslag, hoofd de heer K. van Asperen, is benoemd mej. 14. M. Verhoeven te Capelle. NIEUWE TONGE. Wegens het nog steeds in deze gemeente heerschende roodvonk, is de vacan- tie voor de schoolkinderen weder met een week verlengd. Door onbekende oorzaak brandde van den heer P. Klapmuts een klamp stroo af. Verzekering dekt de schade. Bij de gehouden verkoopmg var. een woon huis met timmermanswinkel, bewoond door 1. J. v. d. Broek, ingezet door A. Holster op f 2/2C, werd dJt afgemijnd door Abr. v. d Broek op f 4110. Een woonhuis met erf aan den Buitendijk bewoond door L. Braber, ingezet door G. Verweij Jz. op f 780. Afgemijnd door S. Nagtegaal op f 1280. —De uitbetaling der ouderdomsrente zal voor taan niet meer des Maandags om de vier weken plaats hebben, maar over de geheele week verdec n worden. Elke rentetrekker zal een kaart ontvangen op welke datum hij zijn ouderdomsrente in ont vangst kan nemen. Het publiek gelieve hier goede nota van te nemen. Tegen enkele personen is proces-verbaal op gemaakt wegens het rijden zonder een geldig belas tingplaatje. HERKINGEN. Het bedrag dat déze ge meente heeft bij te dragen aan den keu ringsdienst van Waren, te Dordrecht is vastgesteld op f 108.52. Behoudens onvoorziene omstandigheden, zullen de verlofgangers behoorende tot de lichting 1919 in de maand October a.s. over gaan naar de aanvullingsreserve. De aan hen uitgereikte kleeding en uitrustingsstuk ken zullen op een nader te bepalen plaats en datum worden ingenomen. Betrokkenen hebben te zorgen, dat bij de inlevering alles in goede conditie is, willen ze zich niet aan straf blootstellen. Mej. A. Witvliet is benoemd als klerk bij de tarwe-oi'ganisatie, waarvan het kantoor is gevestigd bij den heer J. Buth Dz alhier Bij de arbeidsbemiddeling stonden do- ze week 2 werkzoekenden ingeschreven. Als gevonden voorwerpen zijn bij den ge meente veldwachter alhier gedeponeerd een broodmes en een tabakspijp. Door onvoorzichtigheid geraakte een par tij stroo in brand. Een dichtbij staande dorschmachine met eenige graanschelver, bleven gelukkig gespaard. Tijdens het oogsten had de arbeider L. M het ongeluk zijn horloge te verliezen. Dezer dagen tijdens het dorschen van graan, werd het in een door hem gezette klamp terugge vonden, wat zeker voor M. een meevaller ia Bij den landbouwer W. werd gemiddeld per geniet plm. 33 H. L. tarwe geüorscht, wat een groot beschot te noemen is. OUDDORP Aan niej- Hullu van Goes, is eervol ontslag verleend als tijdelijk onder wijzeres aan de O. L. School aan de Dorps weg alhier- Naar men verneemt zullen voortaan alleen aan het examen voor rijksveldwach ter, behalve de politie, kunnen deelnemen die burgerlijke personen die in het bezil zijn van een politie-diploma of eenig ander diploma. Door E. en W- is besloten de steun regeling weer in werking te doen treden. Naar wordt gemeld is in tegenstelling mot de meer dan een halve eeuw bestaande relaties, nu door de B-evrachtingscommissio een regeling getroffen, welke de bietenvaari voor iedere schipper de kans geeft, als zij zich hier voor aanmelden- Bij publicatie is bekend gemaakt het verbod „Verbouwen van Bravo-aardappe- len. Tn verband met de gevaren voor den uitvoer van door den Nuderlandschen Alge- meenen Keuringsdienst goedgekeurde poot- aardappelen, welke verbonden zijn aan de teelt van voor wratziekte vatbare rassen, ligt het in de bedoeling een algemeen verbouw- verbod van den Bravo-aardappel voor den oogst 1935 uit te vaardigen. Op de beurs van Donderdag werd be steed voor Schokkererwten van 19—11 ct- per kilo. Sjalotten 4 ct. per kilo, kaspeen 50 cent per H- L„ aardappelen f2,50 per H.L Donderdagmorgen heeft de 59-jarigo Joh. W-, die al sinds ruim een half jaar aan zwaarmoedigheid leed, zich verdronken. Eenigen tijd later werd zijn lijk opgevischt- Burgerlijke Stand NIEUWE TONGE. Ondertrouwd: Leen den de Waal, te Middelharnis, en Adrian» v Alphen, alhier. uit hot Oosten komt, wordt verboden voor wie deel wil hebben aan de nat-soc- volks gemeenschap- enz. Al dit fraais is door den Roomschen We reldpersdienst gepubliceerd, met de vraag of, wanneer de leider van het nieuwe Duitsohland beweert, dat het Derde Rijk ge baseerd is op het positieve Christendom, waarom dan een dergelijk goddeloos op treden van vooraanstaande leiders wordt geduld. De maatregelen tegen de verkondiger van deze ideeën zijn een antwoord op deze vraag, dat in elk geval voldoening geeft- Een Zeeuwsche boer, die te Goes de verleiding niet kon weerstaan om wat voor moe der de vrouw mee te nemen. M. W. V. van Bijlevelt f Te Dubbeldam, waar hij de laatste jaren woonde, is heden in den ouderdom van 74 jaar overleden de heer M. W. V. van B ij- 1 e v e 11, oud-landbouwconsulent voor Goo- reeOverflakkee en oud-leeraar der Rijks- landbouwwinterschool te Dordrecht. De ouderen onder de lezers van dit blad op GoereeOverflakkee zullen zich stellig nog de vriendelijke en sympathieke figuur van den heer van Bijlevelt herinneren en dat zeker in Ouddorp, waar hij, dank zij zijn kunde van zaken en taaie volharding, in het bijzonder zooveel heeft bijgedragen tot de vooruitgang en verbetering \an de cul tuur op de destijds nog zoo schrale gronden van da westpunt van dit eiland. YVij noe men hier Ouddorp op de eerste plaats, waar hij weliswaar voor zijn werk de mees te belangstelling en waardeerjng vond, maar verliezen daarbij ook niet uit 't oog. dat do rest van liet eiland zijn arbeid waar deerde en hem daarvoor veel dank ver schuldigd is. Vooral ook door de landbouw- cursussen en leergangen voor ouderen, die beide druk bezocht werden, heeft hij, vaak werkend laat in den avond en na moeizame en lange reizen, véél bijgedragen tot de vooruitgang van het ontwikkelingspeil op landbouwgebied van den boerenstand op Geei ee—Overflakkee. Na zijn Flakkeeschen tijd (1894190S) was hij tot 1924 leeraar aan de Rijksland- bouwwinterschool te Dordrecht, om daar zijn werken voor den boerenstand voort te zetten onder de plattelandsjeugd van onze eilanden, de Alblasserwaard en NAV. Noord- Brabant. Zijn arbeid alsmede zijn gemakke lijke omgang met allen, die met hem in aanraking kwamen, hebben niet nagelaten, ook hier hun vruchten af te werpen. Eeni gen tijd na zijn pensioneering in 1924 keer de hij weer naar het platteland terug om zijn laatste levensjaren te slijten te midden van hen, wier stoffelijke belangen hij steeds heeft getracht te behartigen en om ook toen nog de vraagbaak te zijn voor hen. die in bepaalde kwesties gaarne zijn oordeel ver namen. Hij ruste in vrede, na moeizamen arbeid, die hem nooit te veel geweest is. Roelofsen en Tims op Flakkee DE WENSCH VADER VAN DE GEDACHTE! Woensdagavond werd in hotel Kapteijn te Som- melsdijk een vergadering gehouden, waarop gespro ken werd door de heeren Tims en Roelofsen. Er was zeer weinig publiek, hetgeen de beide sprekers geen reden vonden om hun redevoering niet uit te spreken. De heer Tims lief zich zeer afkeurend uit over de crisiswetten. Zijn rede was doorspekt met scherpe aanvallen op de leiders van de Crisisrund- veecentrale en de Varkensceotrale. De heer de jong, directeur van de Varkenscentrale, werd ge schilderd als een man met „loerende blikken" en een „vuile leugengeest" en de heeren Zwanenberg e.a. zagen zich het uithangbord van „gauwdieven bende". bandietenzooi", „lapswansen", „smeerlap pen" toebedeeld. De Tweede Kamerleden werden uitgekreten om dat ze geen verschil wisten tusschen een ezel en een paard en de Christelijke regeering was een re- geering, die de grootste misdaden sanctioneert. De heer Roelofsen was zoo vriendelijk om op deze manier, zij het dan ook met een iets vrien delijker gezicht, voort te gaan. Zwanenberg heeft 14 millioen van de boeren gestolen. Prof. Berger heeft zich schuldig gemaakt aan valschheid in ge schrifte en oud-minister Verschuur moest niet voor niersteen ontslag nemen maar is ziek geworden omdat hij zich afgegeven had met een vrouw van minder allooi. Alles kunnen deze heeren bewijzen. De heer Roe lofsen deelde mede dat hij ongeveer in 23 proces sen wegen-s overtreding van de strafwet gewikkeld was. Hij zou voldoende overtuigende bewijzen heb ben om al het hierboven genoemde als waarheid aan te kunnen toonen. De politieke overtuiging van deze heeren heeft belang bij Stavisky-schandalen Bij het aanhooren van hun fcommen-materiaal kwam ons zoo heel sterk het bekende gezegde in herinneringt de wensch is de vader der gedachte! Niet gaarne zouden wij willen beweren, dat er geen ongerechtigheden zijn voorgevallen bij de uit voering van de crisis-wetten. Dat hierop gewezen wordt achten wij In een democratisch land als het onze niet verkeerd. Wel achten wij het uit den booze wanneer ophitsend en opruiend tekeer wordt gegaan. De taktiek van de heeren Tims en Roelof sen lijkt ons gevaarlijk. Justitie en politie moeten in tijden als de tegen woordige dubbel waakzaam zijn. Onrecht bedreven hetzij door hooggeplaatsten hetzij door menschen, die geen leidende functies bekieeden, moet gestraft worden. Vooral mag aan de integriteit van ge zagsdragers niet getwijfeld kunnen worden. GEREF. KERK Den Bommel: 9% u. en 5V4 u. Ds Schaafsma Middelharnis: Vm. en 's av. Ds Zeilstra Ooltgensplaat: 9y2 u. en 6 u. Ds. Heenüers CHR. GEREF. KERK Middelharnis: Vm. en 's av. deheerDeBaan van Maassluis GEREF. GEMEENTE Herltingen. 9% u-, 2 u. en 6 u. (o. t.) Lees- dienst Middelharnis: Vm. en 's av. Leesdienst Ouddorp: Vm. en nam. Leesdienst OUD-GEREF. GEMEENTE Herkingen: 9 u. en 2 u. (O. t.) Leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Ouddorp: Vm. Ds Foppema Een jeugdleider gestraft Wegens aanval op het Christendom Uit Berlijn: De persdienst der N- S. D. A P- deelt mede: In bet tijdschrift „Nordland" heeft eeni gen tijd geleden een zekere August Hoppe, die zich uitgaf voor „Pressereferent" cler Hitlerjeugd, een artikel gepubliceerd, dat naar vorm en inhoud een ernstigen aanval op het Christendom beteekont en door de be voegde instanties ernstig wordt gelaakt. I-fet tijdschrift „Nordland" is in verband hiermedo voor don duur van een maand verboden. Tegen den verantwoordelijken re dacteur zijn maatregelen genomen- „Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de opsteller van het artikel, Hopjie, reeds in Mei wegens een dergelijke gebeurtenis van zijn functie van perscommissaris van een ,onderban" der Hit'erjeugd in een kleine stad in YVestfalen is ontheven. Hij heeft zich dus valschelijk ais Pressereierent der H. J. uitgegeven- Hoppe is in verband mat een en ander uit do leiding der Ilitlerjougd verwijderd- De bedoelde jeugdleider had o-a. geschre ven, dat het nationaal-socialisme de ware godsdienst is en dat zoowel het katholicis me als het protestantisme moeten worden opgeheven. Paragraaf 24 van het partij programma was slechts een lokmiddel om de zwartrokken voor de partij te winnen- Alleen een volslagen idioot stelde vertrou wen in het concordaat. Nat-socialisme en Christendom zijn doodsvijanden. Het begrip kerk moet in den nat-soc- staat ondenkbaar zijn- want de kerken zijn staatsgevaarlijk en moeten totaal uitgeroeid worden. De kerk beeft geen recht op de opvoeding der jeugd, alleen de staat, want alleen het nationaal- socialisme heeft recht op den totalen mensch. Het bezoeken van godsdienstoefe ningen van een vreemdsoortige religie, die Een permanente politiemacht in Oostenrijk? Hoewel de Engelsche regeering hierom trent nog niets ontvangen heeft, meent men ie Londen te weten, dat Oostenrijk tot de mo gendheden het verzoek gericht heeft tot machtiging tot het oprichten van een per manente politiehulpmacht, waarin een deel van de Heimwehr en andere semi-militaire organisaties, die de regeering steunen, zou den worden opgenomen. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veiling van Dinsdag 28 Aug. Roodekool f 4.40—11.70 per 100 kilo. Savoyekool f 5.7010 70. Komkommers f 2.70—2.90. Sla t 3.60 per 100 krop. Andijvie f 2.60—2.80. Stamsnljboonen f 15.60—16 per 100 kilo. Dubbele prinsessen f 14.50—18. Postelein f 6.50—8.70. Triumf Viènne f 9.60—14.60. Claps Favoriet f 6—15. Gladstone f 2.104.70, Transparant f 9—15. Scuveoier Congres f 67 Val f 2.50-4. Pruimen f 5.60—7.50 per 100 pond. Tomaten f 11.10. Aardappelen Eigenheimers f 3.45—3.85 per 100 kilo. Aanvoer 7500 kilo. Veiling van Donderdag 30 Aug. Kipeieren 50—60 kilo f 2.85—3 per 100 stuks. Idem 57-59 kilo f 2.80-2.95. Bruine 58 kilo f 2.95—3. Kleine f 2.10. Aanvoer 7000 stuks. Bloemkool f 11.50—19.50 per 100 stuks. Roodekool f 7.70- 10.50. Stamsnijboonen f 14.50—16 50 per 100 kilo. Dubbele prinsessen f 13.5016. Reine Victoria f 6.50—7.70 per 100 pond. Boerewitte f 6.507. Meloenen f 29—36. Eigenheimers f 3.553.75 per 100 kilo. Drielingen f 3. Kriel f 0.85. Aanvoer 11.000 kilo. Velling van Woensdag 29 Augustus. Postelein f 8.80—11.per 100 K.G. Stamsnijboonen f 13.50—14.80. Dubb. prinss. f 15.5017.50. Enkele prinss. f 16. Eigenheimers f 3.203.30. Spinazie f 9. Clapsfavoriet f 4.9.20. Beurre Hardi f 6.14.50 Triumf Viènne f 18.—. Augurken f 4.501.80. Perzikperen f 5.7.70. Spekperen f 5.50—7. Keswick f 2.—4.60. Transparant f 5.20. Bloemkool f 9.50—19.50 per 100 Roodekool f 9.70-10.80. Savoyekool f 10.5011.50. Komkommers f 0.702.70, Perziken f 2.705. Meloenen f 21.—25. Sla f 2.40—3.60 per 100 krop Andijvie f 2.502.60. Reinevictoria f 4.407.20 per 100 pond. Roodo pruimen f 2.605.60. Gelo pruimen f 6.6.65. Tomaten f 1.1.70. Alicant f 10.2010.40. Frankenthaler f 11.—12.—i „MAAS"-NYMPHEN, OUDDORP Al maar meer vacantiegangers Zoeken 's zomers kalmte en rust Aan het strand en in de duinen Langs de schoone Noordzeekust. Elk jaar bouwt men nieuwe huisjes Heel gerieflijk ingericht Waar de badgast kan genieten: Zon en zee en lucht en licht! Al die huisjes dragen namen Naar de eischen van den tijd 't Wordt nu al een heele serie En met veel verscheidenheid. 'k Hoor de „Krekel", „Vink" en „Koe- Door de Brandingoverstemd [koek" Een bedreiging vormt „de Valk" hier Of is die misschien getemd .Duinoord"„Duinlust" en „de Zee- Slaan heel duid'lijk op de zee [meeuw" En de kat-uit-boomen-kijker Bekent eerlijk: 'k heb „Tardé" „Den" en „Brem" en „Zilverdistel" Groeien rijk en bij de vleet Rondom „Cor", Marieeh „Week-end" Sieren „Sund" en „Start" en „Keet" „Toppershoedje" en het Noordje" Lees je ergens op een plank Elders lieflijk en poëtisch: „Sunny Home" en „Zonnevanck" Maar „de Knot" weet ik geen weg mee - d' Eig'naar laat me even wijs - Anders is 't met „Mdrchen Pallast" Oftewel: sprookjespaleis. 'k Tel er nu al vier en twintig En nog is er plaats aan 't strand Houden w' onze gave guldens In ons eigen Vaderland! (Nadruk verboden.) HAKATE. Op Woensdag 29 Aug. bij inzet: Op Woensdag 5 Sept. bij afslag: telkens des avonds 7 uur, zomertijd, in hotel Meijer te Middelharnis, het huis aan de Z.zljde van de Westdijk te Middelharnis, plaatselijk ge» teekend B 222. Ten verzoeke van de erven van mej. W. M. Struik, te Den Haag. Notaris VAN BUUREN. Verhuring ten verzoeke van den heer J. C< Roodzant te Ginneken, voor 7 jaren ingaan de November 1934 van: i. een perceel bouwland te Goedereede, in den Nieuwe Oostdijk, aan den Roggedijk, kadaster sectie A nrs- 114 en 115. groot 1.28.90 H.A. of 2 G 242 R V M- thans tn pacht bij A en J de Rens- II. Een perceel weiland onder Ouddorp in den Ouden Oostdijk, aan den Spuidijk, nabij den Mo'enweg, kadaster Sectie C nrs. 173, 174, 175 en 176, groot 2-08.10 H A. of 4 G 1591/é RVU thans in pacht bij C. van Erkelens. Inschrijvingsbiljetten met opgaaf van huur prijs per 0.45.92 HA- 1 Voornsch Gemet en borgstelling te leveren vóór of op Zaterdag 1 September ten kantore van Notaris VAN DEN BERG. Dinsdag 4 September bij inzet in het Loge ment Mijnders te Stellendam n Dinsdag 11 Sptember, bij afslag in het Logement Kaas hoek te Stellendam, telkens des namidd. 4 uur (zomertijd) ten verzoeke van Mejuffr- de weduwe Joh. Troelja te Stellendam van: een huis en schuur staande op en het. recht van erfpacht tot 1 Mei 1950 aan een perceel grond te Stellendam, aan de Molen kade, kadaster Sectie B no. 1179, groot 4 A- 7 cA., te aanvaarden 1 November 1934 en 33 meedsn bouwland te Stellendam in kavel 13 van don Eendrachtspolder, aan den Lange weg, kadaster Sectie B no- 1894 en 1956, groot 72 A of 1 G 170 R V M., te aanvaarden blootschoof 1934- Notaris AN DEN BERG, i OP ZONDAG 2 SEPTEMBER NED. HERV. KERK Den Bommel: 9% li. en 6 u. De Langhout Herkingen: 9% u. en 6 u. (O. t.) de heer Overwee) Middelharnis: Vm. en 's av. de heer De Pater, van Gouderak Nieuwe Tonge: 9V2 u. Leesdienst. 6 u. Ds van der Wal, van Dirksland. Ooltgensplaat: 9% u. Leesdienst. 6 u. Ds Kleyne H. Avondmaal Ouddwp: Vm. Ds Kleynè, van Ooltgens plaat; nam. Leesdienst Sommelsdijk: .Vm, en 's av. Ds van AêcIi Een der Hniescheven tijdens de groote Duitsche zeemanoeuvres, die dezer dagen in de Oostzee hebben plaatsgevonden De nefe ningen hebben plaats in de omgeving van Warnemünde en de geheele. Duitsche vloot neemt er aart, deel, Dinsdagmiddi dezer gemeente voorzitterschap sloot. Er hangt een raadzaal en me plaats van het den lieer L. A. De VOORZIT waarna de raa schrijven van waarin zij met lijden van liaa raadsleden toe luisteren zij to naar aanleidin wij allen diep tot zijn nagedf De 'heer Hobbt intrede in den bijzondere vvijz digd werd nan Hij was een 1 plaats innam geen man van man van vee.l stelde hij in c lang. Dikwijls van meening vrlendsehapsb; gelegd. Ik ma uwer hem eet waren we het mer twijfelden Niet alleen in daarbuiten wa soonlijkheid. Ontroerend roerd naar de Hobbel) thans die een maani Hobbel werd i hem zal bezet ons weer in f woord: De me Nog vele dii ïn het belang men te doen. zijn. Aandacht innering. Spr. üaad aan de beklag te zen zulk oen. Wethouder Baad zich ga: De SECRET tulen van de enkele aanme Nieuwenhuize Jseurd. De VOORZI Nieuwenhuize kwestie of de handelingen 1 rapport zal v Spr. deelt v vorige vergad met het opge. de provincie i in de sfichtinj keeNoordbr: Noordbrabant pet. zullen bi. Brabant zal 1 bijdragen. Aan de ord Ingekomen clening betref de bezoldiginj gemeente Ooi Ingekomen bericht, dat keuring, van van. de statut terleiding Go daagd. Ingekomen 7, le lid van bijdrage in d voor deze gei op f 357.16. Ingekomen flakkee een nieuwingen net over de groot f 207.02 nagezien en Ingekomen nisterie van schappen, w. het R K. Par school in 193 ontvangen. D voldaan en 1 ding voor h< f 12.305.61. Z gen van f li vangen is. J moet worden Ingekomen terie van On pen, dat ing wijswet de f over 1933 et gedaan. De ding van de gewezen, dal moet zijn. 0 dus maar f Ingekomen Voor waren, over het tw< meente zijn geen process Al deze stv aangenomen Ja, hij h'a diepsten gro heid, onder gevoelens zo schemering zien werd. F tot gade hal altijd het si zijner oogen zich ongelul alles, wat z: dien hij echtgenoot vlugge kint en eindelijk ste kringen werd; n gen? Ach, hij v uur van ve huiselijke b eindig veel benijden! I welijk hart overgegevei schatten. D tot ieder of genoeg te sterk geste Twee jar ongunstige den Baron aanzienlijk! kaansche

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 2