Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden IN HOC SIGNO VINCES V 4 y WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1934 49E JAARGANG N°. 4087 BINNENLAND DE ONGEREGELDHEDEN B!J DE MARINE IN INDIE Wetenschap* Land- en Tuinbouw. 55555 aad, iin, ijn, Iwijn. evindt, I kind, in. wijn. HL iet; et. d, iid. schijn, rdwijn. ppen van eld staan, :eren een eest, kunt - ,/t zeggen"; mand, die de boer. ien heeft. et u wel itwoord", >t weder- hij ging slimrrjen E warmed ingeslui- ;en paar met een ;m niet te hem eens erraden!"* erlijk ver* i de Rus* •ok hevig, middellijk gedaan ndant der nisdadiger u-lijk zeer j een jen* 200 roe* als den chter de se! bezor- toe", her* hebt gij 't ïalen, en r was on- generaal te geven, n een be* X) roebels er; hij zal gsbooteit voortzet- t er zich jing vor* schijnlijk uit Wes- ge zogen om eeu nd twee onmoge- igger toe verwer- eiligheid Beckers" en heeft jrobeerd, Jectriscli ligmotor. geslaagd, ins gun- rein van rvoerd. i dactriee ie week laatsing ACTIE. fdige gade sman, een en huwe- i hem toe: worden?... ;i: ..Wees somen". dijk, voor m thuis te een soort uk van de ,,'t Doet Heen thuis t, dat het ienden en oos zullen paar uren dere uwer ïlschap te lijf liever mers wat bedwong ringen. itbleef en tafel ge levrouw!" rig gevoel ag op de eenzame haar deze luisterend volgd) N h Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bjj vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMELSD1JK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groole letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. BOOMEN OP FLAKKEE liet is typeerend dat op Flakkee zoo weinig boomen zijn, een landbouwstreek vraagt ook niet om houtgewas, maar om licht en lucht, opdat de velden zich zouden kunnen koesteren in de vruchtbaarmakend'! zon. Daarom was er op de oude smalle wegen ook geen plaats voor boomen; de intensieve bearbeiding van den bodem maakte iedere boom overbodig. Maar nu de Provincie de wegen overge nomen heeft en reeds op een paar trajek- ten op de goede breedte gebracht heeft, is het wel waard, de vraag te overwegen, ol het niet mogelijk zou zijn aan die verbree- de wegen ook weer boomen te planten. Ecnigen tijd geleden hield de heer Smits, Hoofd der Landbouwschool te Sommelsdijk reeds oen rede over dit onderwerp, een bewijs dat dit punt reeds meer dan de gewone belangstelling van onze bevolking ïrekt. Hot schoone landschap zou ontzettend .veel fraaier worden, als er aan de Prov. wegen boomen geplant werden. Die wegen zijn breed genoeg en zouden het kale van het landschap breken en de aantrekkelijkheid en schoonheid van hei. landschap sterk verhoogen, als zij zich konden tooien met een paar statige rijen boomen. Het weinige houtgewas hetwelk wij be zitten verdwijnt steeds meer en meer, daar door wordt do aanblik van onze streek steeds troosteloozcr. Een boer verlangt over het' algemeen geen houtgewas, geen schaduw, maar zon en licht voor de groei van zijn vruchten, maar aan de verbrccde Procinciale wegen, zou zonder bezwaar voor den landbouw, dat plan doorgevoerd kunnen worden. Onze streek zou daar veel mooier en aan- irekkelijker door worden. Het Koninklijk bezoek aan Noorwegen H. M. gevoelt zich niet al te wel. De Koningin heef' Woensdag, na aan komst in Ilaar hotel te Lillehammer, dit Donderdag heel den dog niet verlaten, daar II.M. zich niet al te wel gevoelde. Op advies van don geneesheer zal H.M. zich naar de zeekust bij de O..Io-fjord begeven, daar zij eenigen last heeft van do droge berglucht. Almelo betaalt voorloopig niet Nieuwe strubbelingen B. en W. van Almelo hebben besloten gsen verdere betalingen te doen dan na machtiging van Ged. Staten. In verband met het feit dat de begrooting Voor 1934 nog niet is goedgekeurd, omdat de Raad weigert te besluiten de gemeente te plaatsen in de 3e klasse voor de gemeen- tefondsibelasting, liep deze machtiging tot einde Juli. De steunuitkecringen zullen - voorloopig nog op gewone wijze doorgaan. Het Witboek over de muiterij Thans is het Witboek der Nederlandsche Regeering verschenen over de ongeregeld heden bij de Koninklijke Marine in Neder- landsch-Indië in het begin van 1933, welke l-.aar hoogtepunt bereikten in de muiterij aan boord van Hr. Ms. De Zeven Provin ciën. Het eerste hoofdstuk behandelt do ge schiedenis van de salariskorting, welke de onmiddellijke aanleiding tot die gebeurte nissen was, het tweede de ongeregeldheden m de vlootbasis Soerabaja Daarop volgt het verslag van de muiterij, en liet vierde hoofd stuk geeft een overzicht van de aan de on geregeldheden gewijde beraadslagingen m de beide Kamers der Staten-Generaal. De salariskorting maakte deel uit van d» bezuiniging in Indië. De salarisherzieningen van 1931 en 1932 hadden, gelijk men weet, grooto onrust verwekt, welke o. a. tot uiting kwam in de bladen der personeelshonden. waarvan de hoofdbesturen in Nederland zetelden. Naast het Europeesehe personeel diende op de vloot in Nederlandsch-Indië een be langrijk percentage Inlandsche schepelin gen, die in het algemeen weinig contact hadden met hun Europeesehe collega's, doch in hun personeelshonden gaarne hun voorbeeld volgden. Eind 1932 werd de korting op de salaris sen der Indische landsdienaren van 10 tot 17 pet. opgevoerd. Voor de toepassing van een overeenkomstige korting op de bezoldi ging van liet marine-personeel moest over leg worden gepleegd met de Nederlandsche regeering; dit overleg was vóóf het éind van dat jaar nog niet afgeloopen. Daarom werd aan het personeel bekend gemaakt, dat de bestaande korting voorloopig zou worden gohandhaafd. Dit werd beschouwd als een bewijs, dat de regeering was ge zwicht voor den door tie personeelshonden uitgeoefenden drang. Toen op 25 Januari 1933 het bericht werd gepubliceerd, dat de korting op de bezoldi ging van het Europeesehe Marinepersoneel in Indië werd verhoogd tot 14 pet., steeg do onrust. Toevalligerwijze was nagenoeg dp geheelo vloot te Soerabaja aanwezig, daar door de viering van het Inlandsche Nieuw jaar 3 vrije dagen (27, 28 en 29 Januari) elkaar opvolgden. Verder geeft het Witboek een opsomming van de feiten, die aan de muiterij zijn voor afgegaan: de vergaderingen in Soerabaja, de dienstweigering van Europeesehe korpo raals en manschappen, de afkondiging van de nieuwe korting tot 17 en de dienst weigering van inlandsche schepelingen. Er waren toen 600 arrestanten. De Zeven Provinciën vertrok begin 1933 van Soerabaja. De commandant kreeg 2 Februari bericht over de dienstweigering te Soerabaja en werd aangemaand op zijn hoede te zijn. De stemming aan boord werd steeds slechter. Toen de commandant, die te Koetaradja aan den wal was, gewaarschuwd werd, hechtte hij, evenmin als de eerste officier geloof aan berichten over de muiterij. Ten slotte geeft het Witboek uitvoerig weer wat er op „De Zeven Provinciën" ge schiedde en op welke wijze de muiterij werd onderdrukt. Daar deze gebeurtenissen reeds meermalen uitvoerig in ons blad zijn verhaald en geen nieuwe gezichtspunten door het verslag worden geopend, meenen wij met deze vermelding te kunnen .vol staan. Postspaarbank en couponbelasting Wijziging der Postspaarbankwet. Ingediend is een ontwerp tot wijziging Van de Postspaarbankwet. De aanleiding tot het aanhangig maken van dit wetsontwerp is gelegen in het feit, dat volgens de gelden de wettelijke bepalingen de Rijkspostspaar bank verplicht is, voor inschrijvingen op staatsschuldboekjes een rente van 3 pet. per jaar ten volle te vergoeden. Zelf ont vangt zij echter voor haar bezit aan 3..pet rentegevende nationale schuld, welke zij ten behoeve van de houders dier boekjes op grond van de Postspaarbankwet moet be zitten, rente na aftrek der couponbelasting. Door het thans bestaande verschil lijdt de Rijkspostspaarbank een directe schade van pl.m f 20.000 per jaar. Dit wetsontwerp bedoelt nu aan den recht hebbende op een staatsschuldboekje als ren te te doen uitkeeren een bedrag gelijk aan de zuivere opbrengst van een inschrijving grootboek der 3 pet. Nationale Schuld van. gelijk nominaal bedrag. Dit beteekent dus, dat'de houders van staatsschuldboekjes,'hoewel die niet onder het berip effecten, zooals in de Couponbe lastingwet omschreven, vallen en dus niet aan die belasting onderhevig zijn, toch de couponbelasting, zij het indirect, betalen; Historisch monument in den Achterhoek „DE LEBBENBRUGGE" Na jaren van moeizamen arbeid is de Mr. Heuvelstichting, door de Oudheidkun dige Vereeniging „De Graafschap" in liet le\en geroepen, er in geslaagd een li sto- risch monument te stichten in den vorm van ten boerenhuis-herberg tolhuis uit het begin der vorige eeuw aan den Ouden Hes senweg, die van West-Duitschland naar Holland leidde. Het eeuwenoude huis „De Lebbenbiugge" reeds bekend uit den Spaan sclien tijd, toen Maurits en Frederik Ilen- drig Grol belegerden, waar de Kozakken op de opkamer gedanst hebben, is thans ge restaureerd en bemeubeld. Het bezit thans nog de tolrechten, verleend in een oirkondo van 1079. Welnu dit historische huis bij Borculo wordt op Zaterdag 25 Augustus geopend. Des namiddags zijn er in liet stadje be langrijke folkloristische feestelijkheden F,en groot- optocht onder leiding van de heeren Kobus uit Zulphen en I.angeler uit Laren (Geld.). Oude Aehterhocksche kinderspelen van dertig groepen. Kindoren onder leiding van ien heer Klokman uit Laag-Kcppen. Verder oude dansen vendelzwaaien, liippi sclie sport, concert, paaschvuur enz. De hagelramp te Nieuwvcen, Uithoorn en Leimuiden OM STEUN VERZOCHT Het Kamerlid v. d. We yd en heeft den Mi nister van Economische Zaken verzocht om zoo spoed'io mogelijk aan de tuinders van Nieuw veeii. Uithoorn en Lcurutidcn, wier bedrijven door een hagelramp getroffen werden, den minimum-prijs van het verwoeste oogstpedeelte te doen uitbeta len, rocdat deze in hoogen nood verkeerendc men- schen eenigszins geholpen worden. Stichting Nationaal Luchtvaartfonds Een ton bijeen. Ten overstaan van de notarissen Dénis en Waldorp te 's-Gravenhage is de oprichtings akte verleden van de Stichting Nationaal Luchtvaartfonds. Hierdoor is het bekende Pelikaan-Comité aan het einde van zijn werkzaamheden ge komen en is#thans bezig te liquideeren. Hoewel te zijner tijd nadere bijzonder heden over de Stichtings-aktc en over de ingekomen gelden zullen worden gepubli ceerd, kan thans reeds worden medege deeld, dat dank zij de bijna allerwege on dervonden medewerking, een totaal bedrag van circa f 100.000 kon worden bijeenge bracht. De Jaarbeurs te Utrecht DUITSCHLAND OFFICIEEL VERTEGENWOORDIGD Op de van 11 tot 20 September a.s. te houden jaarbeurs van Utrecht zal Duitschland voor de eer ste maal officieel vertegenwoordigd zijn. De Duit- sche afdeeling zal een oppervlak van 200 M2. be slaan; hiervan zullen 160 M2. voor representatieve doeleinden worden bestemd, de overige 240 M2. staan ter beschikking van tentoonstellende firma's. De Duit sche Kamer van Koophandel voor Ne derland en het Duitsche verkeersbureau zullen in deze afdeelingen inlichtingen verschaffen aan het publiek-; BURGEMEESTER VAN GOES VRAAGT ONTSLAG. De heer G. A. Hajenius, wiens ambs* termijn in Maart 1936 zou eindigen, heeft met ingang van 1 December a.s. aan II M. de Koningin eervol ontslag aangevraagd als burgemeester van Goes. DE MISHANDELING VAN DE LEVERTRAAN De hellingen van de Koorsche kusten zijn met weinig gras, bijna slechts met mos be groeid en de koeien worden dientengevolge ziek door vitaminengebrek. Zij krijgen been der verweeking welke door den Noorsehen boer wordt genezen en voorkomen door dat hij de beesten levertraan geeft. Menig een, die bij de aankoop van levertraan dóór zulk een Noorsehen boer tegenwoordig zou zijn, zou zich verbazen, want de hoer staat er op, dat hij geen lichte, gele levertraan zal krijgen, maar ruwe levertraan. Hij zegt, dat de stoomtraan voor den uitvoer bestemd is en deze werkt niet zoo goed of men moet wel zesmaal zooveel geven. Hetzelde standpunt neemt hij ook in als men hem vraagt welke levertraan hij zijn kinderen geeft. Ook hier antwoordt hij prompt: niet de levertraan die lichtgeel, reuk- en smaakloos is maar de natuurlc- vertraan. Staat men des avonds aan de haven en neemt men in de nabijheid van de opslag plaatsen van levertraan waar wat daar al- zoo gebeurt, dan ziet men menigmaal kin deren, die heimelijk snoepen van de lever traan, die naar onze smaak zoo slecht ruikt. Deze dingen moeten ons te denken geven. Wat onderscheidt zoo is men geneigd te vragen de stoomtraan of „medicinale le vertraan" van de Noorsche ruwe levertraan, die de Noorsche boer zijn kinderen te drin ken geeft? En dan moet men ronduit van een mishandeling spreken die de levertraan ondergaat voor ze zoogenaamd „artsenij" geworden is. Vroeger werd de levertraan als volgt ver vaardigd: reeds op de schepen werd de lever uit de dorschen gehaald. De levers werden in vaten geworpen en drukten zóó op elkander, dat de traan zonder andere druk eruit te voorschijn kwam en gemak kelijk af te scheppen was. In het eerst is de traan betrekkelijk licht van kleur en eerst na weken en maanden, als de levers lang zamerhand tot vertering overgaan, wordt ze donker en is dan nog slechts geschikt om er schoenen en laarzen mee in te vetten. De vangtijd van de dorsch duurt van eind Januari tot begin Maart. Dat is juist de tijd van het grootste vitaminengebrek in de natuur en men moet alweer de mooie inrich ting van de natuur bewonderen, die juist in zulk een tijd in deze kuststreken tot de dorschvangst met zijn vitaminen-rijke lever sappen in staat stelt. Tegenwoordig wordt de levertraan vol gens „moderne" gezichtspunten gewonnen. Eerst wordt de traan verhit met stoom, vandaar de naam stoomle ver traan; natuur lijk is gebleken, dat op deze manier de Noor een veel groot ere hoeveelheid traan winnen kan dan volgens de oude methode; daar de traan per kilo betaald wordt, is men alge meen tot de nieuwe winningswijze overge gaan als de meest-voordeeÜge. Deze traan wordt natuurlijk verhit, want de stoom heeft een temperatuur van minstens 100 graden. Weliswaar schrijven de artsenijboeken voor, dat de traan bij zoo laag mogelijke stoom- ternperatuur moet gewonnen worden het Engelsche b.v. schrijft voor, dat de/tempe ratuur niet boven de MO graden stijgen mag maar hei feit blijft bestaan, dat de lever traan verhit wordt vèr daarboven en zelfs boven de temperatuur, die door de meeste vitaminen verdragen wordt. Met jod-gehalte neemt dan ook af: terwijl men in ruwe le vertraan nog 7 milligram kan vaststellen, bevat deze stoomlevertraan dikwijls maar 3 milligram jod. Dat de overige in de lever traan voorhanden geneeskrachtige stoffen in gelijke mate lijden, mag men veilig aan nemen. De levertraan toch bevat immers juist zeer belangrijke stoffen als broom, zwavel, phosphor, ijzer, altemaal geneesmid delen, die de dokter anders voorschrijft en die hij dikwijls bij levertraan-emulsies we der kunstmatig laat toevoegen, om een vol ledige werking van de levertraan te berei- wen. Dat deze kunstmatige toevoeging geen organische verbinding der chemicaliën in de traan beteekent, spreekt vanzelf. Echter mot deze mishandeling door verhit ting is de „medicinale levertraan", die on zen kinderen wordt voorgezet, er nog niet. De traan wordt nu afgekoeld bij 5 tot 10 graden minus Celsius en bij deze afkoeling verstijft een groot deel van de traan en wel bijzonderlijk die glyceryden en stearinen, die de voornaamste, dragers van do vitaminen de viiaminenvormers zijn. Deze verstijfde stoffen worden uitgefiltreerd, daar dan de overblijvende traan eerst goed te hantoeren is, d.w.z., zich gemakkelijk in flesschen laat doen omdat ze niet meer zoo licht stijf wordt. Ze is eindelijk, zooals de vakman zegt, „vorstvrij" geworden. Overgebleven is de zoogenaamde stoom-mcdicinale traan, een bijna reuklooze, lichtgele, olie-achtige vloeistof, arm aan organische zouten, arm aan vitaminen, die, zooals de Noorsche boer zegt, slechter werkt. Deze dubbel-mishandelde levertraan is echter voor onze kinderen goed genoeg. Dit is weer een klassiek voorbeeld van het bederf van onze levensmiddelen door de moderne techniek en van de opdringing van surrogaten aan het publiek. Vele artsen zijn reeds, teleurgesteld door de onvoldoende re sultaten met de zoogenaamde medicinale le vertraan, ertoe overgegaan weer vergiftige phosphor aan de levertraan toe te voegen, teneinde tenminste in dit opzicht een goede, werking te verkrijgen. Daardoor loopt echter de patiënt gevaar, dat na het gebruik van de vergiftige phosphor levertraan niet onbe denkelijke nevenverschijnselen optreden. Denken wij eens terug aan de goede tijden toen nog de oude levertraan zijn werking ontvouwde. Er was vroeger geen nacht- blindheid, die niet, terechtertijd met goede levertraan behandeld, nog tot genezing te brengen was. In de laatste tientallen jaren bleven deze genezingen achterwege en men kon het uit blijven van de werking niet verklaren. Men geloofde, dat de oude geneesheeren fantasten geweest waren en werking hadden gezien waar deze niet aanwezig was. Hetzelfde geldt voor bloedarmoede of per nicieuze anaemic. Eerst in onzen tijd is ge bleken, dat leverextracten, evenwel ook de levers van runderen en varkens, in staat waren de ontwikkeling van pernicieuze anae mie te verhinderen. Een ongelooflijke hoe veelheid leverpreparaten is in den handel gekomen, een groot aantal patenten en sa menstellingen is ontstaan, niet het resultaat dat het gebrek aan aanvullingsstoffen van de natuurlijke levertraan kunstmatig door leverpreparaten vervangen is. Wat ligt daarom meer voor de hand dan om ook bij de pernicieuze anacmie weder terug te keeren tot de oude, ruwe levertraan? Dr. Madaus, te Radebeu!, die deze beschou wingen schreef in een der jaarboeken van de onder zijn naam arbeidende pharniaeeu- tische firma, heeft zich uit bovenstaande overwegingen met levertraan-exporteurs in Noorwegen in verbinding gesteld om de ruwe levertraan Weer in den handel te kunnen brengen, zoowel in den vorm van een emul sie, die den naam Oljecorin draagt, als on gemengd. Merkwaardig en teekenend is, dat de Duitsche pharmacopé de ruwe levertraan emulsie als ongeschikt voor menschelijk ge bruik aangeeft en alleen voor de behande ling van dieren toestaat, hetgeen Dr. Madaus in do boven weergegeven beschouwing aan- leiding geeft tot de schampere opmerking, dat bij levertraan-eniiilsiefabrikatie het beste voor de varkens en het slechtste voor de kinderen bestemd wórdt. DE VEILTNGEN EN DE MINIMUM PRIJZEN DER BOLLEN Men meldt ons uit Broek op Langendijk: Volgens den regecringscommissaris hij den Bond van Veilingen is de Sier centrale be reid op een voorstel van de veilingen in te gaan, waardoor meer zekerheid is verkre gen, «lat zij die bollen van goede kwaliteit ter veiling aanvoerden, welke dc minimum prijs niet konden opbrengen, deze ook kunnen overdoen aan de regeering. Door deze toezegging zal voor vele kweekers de prikkel vervallen om beneden de minimum prijzen te verkoopen. De veilingen blijven er aan werken om de opgeslagen bollen te verkoopen. Mocht echter de export ze niet noodig hebben, dan ziin ze alvast op de kwaliteit g edge- keurd en kan men er zeker van zijn dat zij ook tegen 85 pet. van den minimumprijs worden overgenomen. IDENTITEITSBEWIJZEN KALVEREN VOOR De Crisis Rundveecentrale meldt ons: In aansluiting aan onze niededeeling van! 21 Juli j.l. zijn hierbij te berde gebracht, dat ton aanzien van de kalveren, vvelko door een identiteitsbewijs gedekt dienen te zijn, 'Je gevvichtsgrenzen voor de periode, ingaande op l September 1934, bepaald zijn. op 60 -250 Kg., voor stierkalveren en 100— 210 Kg. voor vaarskalveren. In dit verband wijzen wij op de mogeiijk* beid, dat dieren, die op 1 September 1934 slechts enkele kilo's zwaarder zijn dan res- pcctivelijk 250 210 Kg. en uit dien hoofde in de vorenbedoelde periode niet door een? identiteitsbewijs gedekt behoeven te zijn, bij een volgende verhooging der maximale grensgevvichten wel binnen de gewichtsgren- zen zullen vallen. liet komt ons daarom raadzaam voor dat m dergelijke gevallen de eigenaren, hoewel dit uiteraard niet strikt noodzakelijk is, er toch toe overgaan iden titeitsbewijzen voor de betreffende dieren] aan te vragen, of, zoo zij zulks niet wen* sclien, de bovenomschreven mogelijkheid, in verband met het hun toegewezen aantal kalveren, terdege in overweging nemen. BALKANCONCURRENTIE Uit Berlijn wordt gemeld: Ilollandsche tomaten waren niet duurde? dan 5 te verkoopen. De kwaliteit van de Bulgaaivhc en Hongaarsche tomaten is zoo good, dat deze ruimschoots tegen de Hol- landsche concurrc-eren konden. Vaste afne mer? van het HoJland&che product prefe reerden vandaag b.v. Bulgaarsche, omdat deze steviger aanvoelden. Italiaanscbe to maten (37: llonuaarsche do. 0; Bulgaar sche do. 5- 6; alles bruto. Ook Höll. drui ven ondervinden sterke concurrentie van den Balkan. Menigeen prefereert b.v. Bul- gaarseine druiven, welke slechts 25 kostn, llongaar^cli druiven 1517; do. Italiaarisclm 20—25. Er komen Italiaanscbe z.g. Baridrui- ven op vlo ma»'kt, die m zakjes van 1 pond verpakt zijn en in den kleinhandel 40 pf. kosten. Hollar.dsche komkommers tot 14. Er was weer Ilol 1. bloemkool en wel Baren- drechtsche, die er zeer goed uitzag en 6 per 12r kostte, en West landsche, die er zeer slecht uitzag en geen koopers kon vinden» De voor directe consumptie onverkoopbare spercieboonen die Zaterdag aangeboden wer den, vinden tegen steik verlaagden prij£ (hoogstens 13) hun weg naar de conserven- fabrieken. Sluitkool onveranderd 67. DE WESTLANDSCHE BLOEMEN- EN FRUITTENTOONSTELLING De Westland.-rhe Bloemen- en Fruitten- toonstelling, te Poeldijk gehouden, is in totaal door bijna 18000 personen bezocht. Bij Je sluiting heeft o.m. de burgemeester van Monster, de heer G. \V. Kampschoër hot woord gevoerd, terwijl verschillen do andere sprekers hulde brachten aan hei tentoonstel linigsbestuur. De aankomst van het »-». Jïordilltra" dal in Nederland woonachtige Duitschers aan loord nam om ze te laten stemmen

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 1