Gemeenteraad van Herkingen v Gemeenteraad van Melissant Kantongerecht Sommelsdijk MAAS EN SCHELDEBODE WOENSDAG 18 JULI 1934 en* dl VERKOOPINGEN Land- en Tuinbouw. 100 stuks. Vrijdagmorgen kwam de raad dezer ge meente bijeen onder voorzitterschap van Burgemeester Viescher. De Voorzitter gaat voor in gebed, waarna de notulen van de vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde zijn de ingekomen stukken. Ingekomen zijn de verslagen over het jaar 1933 van de keuringsdienst voor waren en van de volkshuisvesting. Ingekomen is bericht van de oomimissie tot wering van schoolverzuim, dat in de laatstgehouden vergadering reep. tot voor zitter en secretaris gekozen zijn de heeren H. Munters en M. van der Vliet. Ingekomen zijn enkele goedkeuringen van Ged. Staten van raadsbesluiten, o.a. van den verkoop van een gedeelte grond van het burgerlijk armbestuur voor den bouw van een bewaarschool. Ingekomen is bericht van het gemeente bestuur van Melissant, diat in de vacature- van Nieuwewhuizen tot afgevaardigde naar ao waterleiding is benoemd de heer Voge laar. Ingekomen is een sobrijven van het ge meentebestuur van Stellendam, waarin be richt wordt, dat de heer Roon als afgevaar digde voor de waterleiding is herkozen. Ingekomen is bericht van het gemeente bestuur van Middelharnis waarin mede gedeeld wordt dat de huidige afgevaardig den voor de F.mgo herkozen zijn. Ingekomen is bericht van het gemeente bestuur van Melissant, dat de heer Struik tot afgevaardigde van de Emgo is herkozen A'l deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Ingekomen is een verzoek van het ge meentebestuur van Sommelsdijk, om de verordening betreffende de vleeechkeiuring aldus te wijzigen, dat het niet noodig is dat vleesch, hetwelk uit andere gemeenten van het eiland in deze gemeente wordt in gevoerd, nog eens gekeurd wordt. Op voorstel van B. en W. wordt besloten, hierop afwijzend te beschikken. Ingekomen zijn van Ged. Staten enkele raadsbesluiten, o.a. de verhooging van de opcenten van de vermogensbelasting en van de poisoneelc belasting. Wordt voor kennisgeving aangenomen, Ingekomen is proces-verbaal over de 6tand van kas en boeken van den gemeente-ont vanger. Er was in kas 1923. De kas van het Burg. Armbestuur bevatte 572.61. Een tweede kasopname wees uit, dat het Burg, Armbestuur in kas had 198 en de getmeen Melissant is er ook al eens een ongeluk mee gebeurd. De heer v. d. LINDE: Wanneer men het paard nu een toom aandoet, is het wat anders. De VOORZITTER: Het is ook niet goed, maar het is tooh altijd nog beter. Het voorstel van B. en W. wiordt met de stemmen van de heeren Riedijk en van Eek tegen, aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt het 4de lokaal van de openbare school beschikbaar gesteld voor vergaderingen en andere doel einden. De heer DE GEUS kan er niet met mee gaan, wanneer het lokaal overal voor wordt afgestaan. De VOORZITTER antwoordt, dat B. en W elk geval afzonderlijk zullen beoordeelen. De heer DE GEUS kan zidh er clan mee vereenigen. Het verzoek van de zangvereeniging om gebruik te mogen maken van het lokaal voor repetities wordt toegestaan. Het lokaal wordt voor 50 per jaar verhuurd en wel elke week één avond. De vereenigingen moeten zelf het lokaal schoonhouden. De VOORZITTER deelt mede, dat Ged. Staten geen bezwaar hebben tegen de be legging van het beschikbare gedeelte van de leening ad 50.000. Tenslotte gaat de raad over in geheime zitting voor de gunning van de bewaar school. In de openbare vergadering deelt de voor zitter mede, dat deze verleend is aan de fa. Schippers te Middeliharnis. Daarna volgt sluiting. HET WATERCOMPLOT TEGEN B. EN W. Zaterdagmorgen elf uur kwam de Raad dezer gemeente bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. Vissdher. Aanwezig zijn alle leden, behalve de heer van 't Hof. De VOORZITTER gaat voor in gebed, waarna de notulen van de vorige vergade ring worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Allereerst vindt de beëediging plaats van het nieuw benoemde raadslid, de heer Sie- ling. De VOORZITTER wensoht den heer Sie- ling daarna allereerst geluk met zijn be noeming. Spr. hoopt, dat hij nog veel voor de gemeente Melissant zal mogen doen on der Gcds zegen. Spr. hoopt, dat de samenwerking met den heer Sieling steeds prettig zal mogen zijn. De heer SIELING dankt den Voorzitter voor de vriendelijke woorden tot hem ge richt. Spr. zegt toe, de besprekingen in den raad steeds zakelijk te zullen houden. De opinies zullen wel eens met elkander in botsing komen, maar een uitwisseling van gedachten is altijd goed. Wethouder STRUIK hoopt eveneens, dat de heer Sieling nog veel vooir de gemeente tot stand zal mogen brengen. Wethouder VOGELAAR sluit zioh aan te 471.61. Boeken en kae werden in orda .bij hetgeen gesproken is door den eersten "Kr\*rrtvi.diAvi 'tiiofhtviirlno Tio Vinan QtoHn.rr Vifto.fi eiriVi !r» bevonden. Op verzoek van Ged. Staten en op voor stel van B. en W. worden enkele artikelen ingetrokken van de verordening, rogelende dc vergunning tot het verkoopen van sterke drank. De VOORZITTER deelt mede, dat B. en W. een circulaire hebben verzonden naar de boeren, waarin zij verzoeken zooveel mogelijk de oogst door werklooze arbeiders te laten snijden en niet door machines. Een dergelijk verzoek is vorig jaar eveneens ge daan. Tot afgevaardigde voor de waterleiding wordt wethouder J. M. van Eok herkozen. Op voorstel van B. en W. wordt de reke ning 1932 op «ikele ondergeschikte punten gewijzigd. Ingekomen is een verzoek van Ged. Sta ten tot het uitbrengen -van. een. «d'vies over de nieuwe saiarisregeling, welke door ge noemd college is ontworpen. Het salaris van den burgemeester wordt in zijn normen als volgt gewijzigd: de gel dende normen van 2100 tot 2600 worden gewijzigd in 2000 tot 2400; van den se cretaris van 2000 tot 2500 op 1800 tot ƒ2200; en van den gemeente-ontvanger van 650 tot 850 op 600 tot 800. Alle salaris sen krijgen daarenboven nog 10 pensioen- verhaal. De raad kan zidh met deze regeling ver- eenigen. Tot leden van de commissie tot het na zien van de begrooting en de rekening van de gemeente, worden gekozen de heeren v. d. Velde en Kievit. De begrooting van den keuringsdienst voor waren wordt goedgekeurd. De VOORZITTER deelt vervolgens de be- grootingscijfeis van de Emgo mede. D? winst is op 24.835 geraamd. De heer DE GEUS zegt, dat hij op dit ge bied maar een leek is. Is het niet mogelijk aldus spr., dat de tarieven van 35 cents iets verlaagd worden? Volgens de berekeningen, welke hij in raadsverslag van Middelharnis gelezen heeft, moet dat best kunnen. De draagkracht van de bewolking is klein en de winst, die gemaakt wordt is groot, aldus spreker. De lieer RIEDIJK is van meening, dat dan maar iets minder reserve gemaakt moet wordien. De VOORZITTER merkt op, dat het be drijf nog jong is. Op het oogenblik kan het zioh nog bedruipen, maar de minste tegen slag kan hef bedrijf onder pari brengen. Do bedoeling zit thans voor om het bedrijf ze ker te stellen. Niemand van de afgevaar digden durft op het oogenblik verlaging van de tarieven voor te stellen. Eerst moe ten er reserves gemaakt worden. Over en kele jaren kunnen we weer verder zien. De heer DE GEUS; De meterhum' brengt een hoop geld op. Wethouder VAN ECK: Ik heb geen be zwaar tegen het vormen van een reserve, maar aan die kostelooze aansluitingen heb ik een brander. De VOORZITTER wijst erop, dat men toch voorzichtig moet zijn in de beoordee ling daarvan, want het resultaat daarvan is, dat men 400 aansluitingen heeft gekre gen, hetgeen ten vooa-deele van het bedrijf is. De kosten van deize reclame krijgt men er geheel mee uit. De begrooting wordt daarna goedgekeurd De ^statuten van de stichting drinkwater leiding Goeree en Overflakkee worden even eens goedgekeurd. Het voorsted van Dirkslland om de ambts halve leden van het Dag. bestuur periodiek te doen aftreden, wordt ondersteund. De politieverordening wordt op voorstel van B. en W. aldus gewijzigd, dat hef voor taan verboden is op straat met voetballen te schoppen of te gooien. Verder mag men geen paard meer per fiets op per motor be- geUeiden en voorts is het verboden zich door een auto voort te laten trekken, Wethouder VAN ECK verklaart zioh er tegen en ziet er geen bezwaar in wanneer men een paard per fiets begeleidt. De heer v. d. LINDEN wijst erop, dat de jongen van Heusden op deze wijze een vrouw en een paar kinderen de schrik daarmee op het lijf heeft gejaagd. Spr. ach het zeer gevaarlijk, want wanneer een paard schichtig wordt, zooais hier het geval was, heeft de fietser er geen macht over, maar wordt van de fiets geworpen. De VOORZITTER is ook van meening, 'dat het verkeer ermee in gevaar komt. In wethouder. De heer Sieling heeft zich in ons dorp doen kennen als man van 100 Wij hebben het volste vertrouwen in hem. Vervolgens deelt de VOORZITTER mede, dat deze vergadering bijeen was geroepen cm een besluit te nemen ten aanzien van dé weigering van de bewoners van de hui zen aan den Nieuwenweg tot aansluiting aan de waterleiding. B. en W. zijn van mee ning, dat do bewoners hiervan zelf de ge volgen moefen dragen, aangezien deze wei garing de gemeente op een bedrag van ƒ96 per ja-ar kamt te staan. B. en W. stellen dan ook voor de huur van deze 8 woningen, welke thans ƒ2.40 is, met 24 cents te ver- lioogcn. De huurders hebben geweigerd de formulieren te teekenen. Daarom zullen we de huurcontracten veranderen en bepalen, dat voortaan de huurtijd zal loopen van 1 Mei tot 1 November. Met November zal dus deze veithooging van huur in moeten gaan. De heer VAN DIJK: Wie wordt er ver volgd, de huurdera of de eigenaars. De heer JOPPE wijst er op, dat onder de huurdera misschien armlastigen zitten. De VOORZITTER: Er zijn er bij die heel goed kunnen betalen, wanneer dit niet het geval mocht zijn, kunnen we altijd nog zien. In vele gevallen is het zoo, dat de mannen wel willen betalen, maar dat de vrouwen het niet willen hebben. Het &öhijnt nu een maal door de menschen afgesproken le zijn, dat ze niet aan zullen sluiten. Natuurlijk zullen wij rekenen met de omstandigheden, maar ik ben er tegen, dat we ons door deze menschen de wet laten voorschrijven. Wethouder STRUIK wijst er op, dat, wan neer deze menschen geen werk hebben, het anders is. Spir. will hierop editor niet in den breede ingaan. Dc VOORZITTER: Dat weten we alle. Wethouder STRUIK: Dat is een kwestie voor hat burgerlijk armbestuur. De VOORZITTER: Hebben de heeren geen bezwaar tegen het voorstel van B. en W.? De heer VAN DIJK heeft er wel bezwaar tegen. Hij heeft altijd bezwaar geihad tegen de verpliohte aansluiting en heeft dat ook nu. De menschen worden gedwongen iets te nemen, wat ze niet noodig hebben. De men schen zijn overwaterd. Spr. is niet tegen deze regeling als zoodanig, maar wel tegen het doel. De heer VAN DEN BOSCH is het met den heer Van Dijk eens. De VOORZITTER: Wanneer deze men- sohen niet betalen, moet de gemeente be talen. Ik wil den heeren geen beren op den weg laten zien, maar, wanneer de begroo ting voor liet jaar 1935 opgemaakt moet worden, zullen ze schrikken. Er zijn aillerlei gaten, die moeilijk gestopt kunnen worden. We kunnen toch de belasting en niet op blij ven voeren, als de mensohen niets meer heb ben, waarvan ze belasting kunnen betalen. Wethouder VOGELAAR acht een huur- verhooging van 24 cents per week geen be zwaar. Als er bezwaren zijn, dan kunnen die altijd nog onder de oogen worden gezien. Thans worden we echter in de hoek geduwd door een complot. Wethouder STRUIK: Het is georganiseerd verzet. De heer VAN DIJK: De menschen hebben regenbakken vol water. De VOORZITTER: In een langdurige droogte, als we nu gehad hebben, was het in vroeger jaren te Dirkstand zoo, dat er scheepjes met water uit Rotterdam moesten komen, omdat er nergens water was. En nu was het hier ook zoo geweest. De heer SIELING: Het is nog nooit zoo lang droog geweest. De VOORZITTER: Het is hier ook her haalde malen gebeurd, dat er geen water was. De heer VAN DIJK: Ik heb een volile ro- genbak. De VOORZITTER: U misschien wel, om dat u een groote schuur hebt, maar andere mensohen niet Spr. deelt vervolgens mede, dat B. en W. aan v. d: Mast voortaan per week zullen ver huren. Deze regeling zal op verzoek van Ged. Staten een jaar gelden. B. en W. Rb- men met dit voorstel, omdat zij willen voor komen, dat weecr op zoo'n ongeregelde wijze wijze betaald zal worden als de vorige koer. De heer VAN DEN BOSCH: De huur loopt dus hier ook tot November? De VOORZITTER: Ja, ook bij hem zal de huur loopen van November tot Mei. De heer JOPPE: Wordt de huur bij hem verhoogd? De VOORZITTER: Ja, evenals bij do an deren zal deze eisoh gesteld worden per 1 November: de huur betalen plus het water- geld van Med tot November of anders er uit, De raad kan zich, boltalve de heer Van Dijk, met het voorstel van B. en W. ver eenigen. In de commissie tot het nazien van de ge- meentebegrootang en -rekening worden ge kozen do heeren Van Dijk, v. d. Bosch en Joppe. Daarna volgt sluiting. Na 5 kwartier jeugdzaken, openbare zit ting. H P v d V te Middelharnis wegens balda digheid op den Westhavendijk (steenen gooien). Er is voor f 50 schaide aangericht O, 16 j, getuige, heeft niet gezien dat v d E met steenen gooide. J v E, 15 j, beweert ook niets gezien te hebben. Volgens het proces-vebbaal zou deze getui ge wel gezien hebben dat er gegooid werd G, 15 j„ verklaart au niets gezien te heb ben. Verdachte beweert niets te hebben gedaan. Wordt aangehouden tot 10 Augustus. M J K te Ooltgensplaat heeft Sweepstake loten verkocht; overtreding loterijwet J D O, getuige, 40 j., metselaar te Ooltgens plaat, heeft een lot gekocht. Eisch f 10 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak f 10 of 2 dagen, met verbeurd verklaring der loten. M K, 28 j, koopman te Stad aan 't Ha ringvliet. overtreding beurtvaartregeüng. Hij heeft als commissionnair de goederen in la ten laden. C J G, getuige, beurtschipper te Stad aan 't Haringvliet, deelt mede, dat hij die lading In Rotterdam heeft aangenomen. Volgens K. heeft hij gehandeld in op dracht van zijn opdrachtgever in Rotterdam en sing dit buiten hem om. Voorgelezen wordt een schrijven van dc opdrachtgevende firma, waaruit blijkt, dat verdachte op eigen initiatief handelde. Eisch 2 x f 30 of 6 dagen. Verdachte verweert zich. Wordt aangehouden tot 10 Augustus. C. J. G., 70 j., schipper, overtreding beurt vaartregeüng. G. geeft toe, maar hij deelt mede, dat hij permissie had te lading in te nemen De kaart was naar den agent IJ. gezonnen, die hem niet doorstuurde, volgens G. Hij heeft Zaterdag in plaats van op Zondag gevaren J. P. S., 41 j., secretaris der bevrachtings commissie te Dordrecht, als getuige gehoord, bliift bij zijn verklaring, volgens het proces verbaal. Uit de toelichting blijkt, dat ver dachte de goederen verkocht zou hebben: te leveren aan de zeeboot. Getuige M. K., commissionnair, geeft toe de landbouwproducten te hebben ingeladen en opdracht te hebben gehad, ze te koopen voor G. Van S„ 51 j., controleur te Stad aan 't Ha ringvliet, heeft gezien dat de aardappelen geladen werden. Het O. M. acht beide overtredingen bewe zen en eischte f 30 of 6 dagen hechtenis en f 100 of 20 dagen hechtenis. Uitspraak samen f 45 of 11 dagen hech tenis. J. B., 39 j., schipper te Den Bommel, over treding beurtvaartregeüng. Verdachte ontkent ten deele cn heeft voor de andere vergunning gehad. J. P. M., commissionnair ie Den Bommel, als getuige gehoord, geeft toe de lading te hebben gegeven. B. heeft altijd voor hem ge varen. J. P. S., secr. der bevrachtingscommissie te Dordrecht, deelt mede, dat 7 pet. der la ding is ontdoken, door to varen zonder toe stemming. Het O. M. achtte de feiten bewezen en vorderde 4 x f 30 of 4 x 6 dagen hechtenis Uitspraak 4 x f 15 of 4 x 5 dagen en vrij spraak voor een overtreding. J. P. M., koopman te Den Bommel, heeft lading gegeven in voornoemde zaak. Hij geeft toe. Eisch 4 x f 30 of 4 x 6 dagen hechtenis. Uitspraak 4 x f 15 of 4 x 3 dagen en vrij spraak voor twee feiten. J V., 42 j., schipper te Sommelsdijk, over treding beurtvaartbevrachting. Verdachte geeft toe, er zijn 18 proces-ver- balen tegen hem opgemaakt. T. B., 64 j., weger, als getuige gehoord, heeft gezien dat de landbouwproducten wer den ingeladen. Eisch 18 x f 30 f 18 x 6 dagen hechtenis. Uitspraak 18 x f 15 of 18 x 3 dagen hech tenis. T. v. d. D., koopman, te Sommelsdijk, heeft de inlading in voornoemde zaak gegeven. Eisch 17 x f 30 of 17 x 6 dagen hechtenis. Uitspraak 17 x f 15 f 17 x 5 dagen hech tenis. J. v. O., 18 j., bakkersknecht te Melissant, heeft een ruit stuk gegooid. Verdachte ontkent. H v d M, 20 j, arbeider te Melissant, heeft wel gezien dat verdachte gooide, maar geen ruit kapot gooide. Wordt aangehouden Mej. M. H., 23 j., zonder beroep te Nieuwe Tonge, heeft een band van een fiets laten leegloopen op 1 April hij wijze van 1 April grap. Mej. S. K., 16 j., getuige, heeft dit gezien. Uitspraak f 3 of 2 dagen hechtenis B. S.. 19 j., veldarbeider te Oude Tonge, heeft een aanrijding gehad met de fiets en heeft niet goed uitgeweken. Dat de vischstand in de Kralingsche Plas te Botterdam verbeterd is, bewijzen wel deze pracht-exemplaren, die binnen een paar uur daar gevangen zijn. De grootste is !>0 cM. lang en weegt drie-en-een-half pond. C. v. d. G., 31 j., koopman te Middelharnis, was aangereden. Eisch i 10 of 2 dagen hechtenis. Uitspraak f 8 oi 4 dagen. G. V., 20 j., chauffeur te Dirksland, over treding motor- en rijwiehvet, waardoor het verkeer in gevaar is gebracht. A. v. d. S., 25 J., landboüiwer te Dirksland. zat in de auto die aangereden werd en be stuurd door B P. de R., 20 j„ als getuige a décharge ge hoord, verklaart dat B. gezegd had, dat V. vroeg genoeg signaal had gegeven. Mej. M. de R., 24 j., te Dirksland, als ge tuige a diécharge, heeft gezien dat V. vroeg genoeg richting aangaf, Mej. W. M., 18 j., ook getuige décharge, heeft de aanrijding gezien en gezien dat V. richting gaf. Eisch en uitspraak vrijspraak. A. v. R., niet verschenen, had gereden „onder invloed van sterken drank'' te Ooit gensplaaL J. K., 24 j., monteur te Stad aan 't Haring vliet, zegt dat v. R nuchter was. Gezien het anibtseedig proces-verbaal acht het O. M. schuld aanwezig. Eisch f 100. Uit spraak f 60 cn Yz jaar intrekking rijbewijs A. v. R., nog eens, heeft gereden terwijl zijn rijbewijs was ingetrokken, f 25. J. C. R, 23 j, landboyivr te Dirksland, heeft een paard laten dekken zichtbaar van den openbaren weg. L. J. N., 30 j., veldarbeider te Melissant, als getuige gehoord, heeft het niet goed ge zien. J. C. v. d. B„ landbouwer te Melissant, verklaart dat het paard niet gedekt is O. M achtte strafbaar feit bewezen, en eischte f 5 of 1 dag hechtenis. Verdachte verweert zich. Uitspraak f 3 oi 3 dagen hechtenis. L. d. Br., niet verschenen, overtreding Tarwewet. J. C. M., 42 j„ molenaar te Sommelsdijk, wordt als getuige gehoord. O. M acht bewezen dat er een overtreding is geweest en vorderde f 70 of 15 dagen hechtenis. Uitspraak f 70 of 15 dagen hechtenis. J. v. K., 57 j, landbouwer te Herkingen, overtreding Motor- en Rijwiehvet. O., 16 j., kappersbediende, reed op zijn fiets, was aangereden door v. K. v. K. beweert dat O. juist hem aanreed. Aan de hand van een schetskaartje wordt de aanrijding nagegaan. W. v. d. V., 25 j., bakker te Melissant, heeft de aanrijding gezien. J A v N, 51 j., landbouwer te Oude Tonge, wordt als getuige décharge gehoord. Hij zat, in de auto. Het O. M. achtte de overtreding bewezen en vorderde f 5 of 1 dag hechtenis; tweede feit, schuldig zonder straf. Uitspraak f 3 of 1 dag; tweede feit: vrij spraak. C. H., 32 j., bakker te Oude Tonge, heeft het register, voorgeschreven bij de tarwe wet, niet bijgehouden. H. de L., 32 j., molenaar te Oude Tonge, wordt als getuige gehoord. Verdachte verweert zich. Het O. M. achtte het feit bewezen en eisch te 1 70 of 15 dagen hechtenis. Uitspraak f 10 of 20 dagen, met verbeurd verklaring der in beslag genomen tarwe. C. v. V., 29 j„ bakker te Nieuwe Tonge, overtreding tarwewet. Had tarwemeel in voorraad, zonder dat het in het register was vermeld. Eisch f 2 x f 60 of 12 dagen hechtenis. Wordt aangehouden. G. B., schipper te Dirksland, niet versche nen, overtreding Beurtvaart-regeling. Eisch en uitspraak f 30/of 6 dagen met verbeurdverklaring der i-n beslag genomen goederen. J. v. B., 36 j., caféhouder to Dirksland. overtreding Drankwet. Verdachte geeft toe. Eisch f 30 of 5 dagen hechtenis. Uitspraak f 30 of 15 dagen hechtenis met teruggave dj»' in beslag genomen goederen. \V. V„ 74 j., koopman te Nieuwe Ton'ge, heeft hot nummerbewijs van zijn hondenkar niel getoond. Eisch f 1 of 1 dag hechtenis. Uitspraak f 1 of 1 dag hechtenis. A. R., niet verschenen, heeft gevent zon der vergunning. Eisch en uitspraak f 3 of 2 dagen. C. v. B„ 31 j., brievenbesteller te Dirks land, overtreding Rijwiehvet (gereden op een weg, die niet door fietsen bereden mag worden). B. geeft toe, maar meende dat hij niet in overtreding was. Eisch f 2 of 2 dagen. Uitspraak f 1 of 1 dag. J. S., niet verschenen, heeft gereden op ver boden weg. f 3 of 1 dag hechtenis. P. L., 32 j, los werkman, te Ooltgensplaat, heeft gereden zonder rijwielplaatje en heeft zijn naam valsch opgegeven. Eisch f 10 of dagen hechtenis. Uitspraak f 8 of 4 d,agen hechtenis L. E., 63 jaar, landbouwer te Sommelsdijk. heeft gereden op een weg, gesloten voor het rijwielverkeer (Prov. weg). Eisch f 2 of 1 dag hechtenis. Uitspraak f 3 of 2 dagen lïechtenis. J. F., 47 j., caféhouder te Ouddorp, heeft zijn strandtent op Zondag opengehouden. F. deelt mede, dat hij vergunning heelt van den Commissaris der Koningin. Het O. M. vipdt dit een principeele kwes tie, het gaat hierom dat de Commissaris der Koningin iets heeft gezegd, waar de ge meenteraad niet accoord mee gaat. De Hooge Raad heeft eens een uitspraak gedaan in een zoodanige kwestie (Hansweert in Zee land). Het O. M. meent, dat hem voor iedere overtreding (5 keer) een geldboete van f2 toekomt. Wordt veroordeeld tot 4 gelidboeten van fl en 1 geldboete van f2 suits, (tezamen) 5X1 dag hechtenis. F. G., -40 j„ slager te Dirksland, had pakjes vet verpakt en dat zou niet goed geweest zijn (zonder zegels). Verdaohte erkent het feit niet, maar mogelijk is het, dat er een jiakje vergeten was te zegelen. Het O. M. merkt op, dat hij toegeeft, dat er een pakje „ongezegeld" kon zijn, wat per slot een bekentenis is. Op Flakkee heeft de crisiscentrale veeel last dat er „gewaar schuwd" wordt, maar nu tieeft men iemand te pakken. Het O. M. vordert f50 of 10 dagen heoli tcnis, met verbeurdverklaring van liet in beslag genomen vet. Wordt veroordeeld tot f 50 of 10 dagen. P. Z., niet verschenen, had te Oude Tonge gedurende ongeveer J jaar liet register III (tarwe en bloem) niet goed bijgehouden. Het O. M. vordert f 70 of i dagen hechtenis. J. W., 52 j., steger te Middelharnis, had ongemerkt vet in voorraad gehad, wat niet mag. Verdachte erkent het foit, en zegt hoe het komt. Wordt veroordeeld tot f30 of 10 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van liet in beslag genomen vet P. v. A., molenaar te Nieuwe Tonge, niet verschonen, wordt aangehouden. L. M., 48 j., koopman te Melissant, hoeft zonder licht gereden. Verdachte ontkent liet foit, waarop de kantomrgchtor zijn geheugen wciischt cp te frisschcn door voorlezing \an het proces verbaal. Verdachte deelt mede, dat het niet 11 uuï 10, maar 10 uur 30 was, waarop do oproeping gewijzigd wordt, wat verdachte niet goed vindt. Daardoor wordt verdachte weliswaar vrijgesproken, maar zal moeten rekenen op een nieuwe dagvaarding. P. S., niet verschenen, had op een fiets zittend, een paard geleid, wat hom f 3 kost of 3 dagen. J II M., 55 jaar, van beroep weger, heeft bier verkocht tc Ooltgoiislpaat, zonder ver gunning. Verdaöhte vertelt, dat hij hot gesloten verkocht heeft, en dat het bier buiten ge bruikt werd. liet O. M. vraagt nietigverklaring van dc oproep, wat geschiedt. G. B., niet versahenen, luid tereoht moeten 6taan, omdat hij in Oude Tonge geen rij bewijs had getoond. f 4 of 4 dagen. P. v. R., niet verschenen, had to Oude Tonge gereden zonder nummerbord je. Een overtreding, die hem f3 boete of 2 dagen logies kost. M. v. d. M., 39 j., vrachtrijder te Somimels- dijk, zou in den Staak weg niet behoorlijk hebben uitgeweken voor oen tegenkomende auto. Verdachte weet van niets, er is geen aan rijding geweest en hij begrijpt niets van deze geschiedenis. L. J. S., 59 j., landbouwer te Middclthe-rnis had per fiets gereden tussehen Dirksland en Melissant, en had toon de 2 auto's gezien en het nummer opgenomen. C. 11., 65 jaar, te Middelharnis, vertelt dc geschiedenis van de „bijna aanrijding", boe zijn zoon de auto gauw op den dam chaiuf- feurde om ongelukken te voorkomen. J. M. B., 29 j., de chauffeur van de „bijna aangereden,, auto, die een verklaring afleg de in den zin als vorige getuige. Het O. M. vindt een flinke boete wensche- lijk cn vordert f20 hoete of 10 dagen. Wordt veroordeeld tot f 10 boete of dagen. P. M .H., 18 j., tiimmonman, had de heer A. T. roekeloos aangereden en bovendien schoolkinderen aangereden. Verdaohte erkent liet foit. Getuige A. T., 44 jaar, grossier te Midde-l harnis, die liet verhaal doet vam de botsing en aanrijding. Het O. M. verdort f 15 boete. Verdachte wordt veroordeeld tot f10 oi 10 dagen hechtenis. Openbare vrijwillige verkooping van een hof stede met 28.58.40 H.A. bouwland en weiland te Achthuizen gemeente Ooltgensplaat. Notarissen Me. A. Mijs en S. J. Mus te Rotter dam en de waarnemend Notaris Mr. J. W. Höpink te Ooltgensplaat zijn voornemens op Donderdagen 12 en 19 Juli 1934 telkens n.m. 3 uur (zomertijd) in café Moerings te Achthuizen bij Veiling en in café Buijs aldaar bij afslag in het openbaar te ver koopen: De hofstede gelegen aan den Bommelschen dijk nummer B 112 te Achthuizen met 17.41.40 H.A. kostbaar bouwland gelegen in den polder den Grootenblok benevens 11.17.00 H.A. uitstekend bouwland gelegen aan den Zandweg in de polder de Galathee. Het geheel zal worden geveild in 6 perceelen met combinaties Polderlasten Grootenblok f 9.— per H.A. en Galathee f 12 per H.A. Aanvaarding 1 Januari 1935, betaling kooppen ningen 1 October 1934. Inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van genoemde Notarissen te Rotter dam Leuvehaven 107, Voorstraat Ooltgensplaat en Straatweg 2 te Hillegersberg. Op Woensdag 11 Juli bi; inzet Op Woensdag 18 Juli 1934 bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) in het ho tel „de Harironie" te Sommelsdijk. Een tuin met schuur aan de St. Nicolaas- of Hovendreef te Sommelsdijk. Toebehoorende aan de Gebr. Edewaard te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdagen 11 en 18 Juli 1934 telkens des avonds 7.30 uur (zomertijd) te Dirksland, resp. in de zaal „Odéoc", veiling en ter herberge van J. Vermeulen, afslag, van: a. 8 woningen, waarvan 3 aan den Straatdijk en 5 aan den Gelderschedijk te Dirksland, in per ceelen en comb. b. Verschillende rechten van erfpachtsheffing tezamen tot een bedrag van f 29.90 per jaar, ten laste van perceelen te Dirksland aan den Gelder- schen dijk. Alles behoorende tot den boedel van wijlen den heer en mevrouw C. J. Kruijthoff—cfè Gast te Rotterdam. Breeder bij biljet. Notarissen Mr. A. en J. S. MIJS, te Rot terdam en Notaris VAN DER SLUYS te Dirksland. Op Woensdag 18 Juli 1934, 's voorm. 10 utffc (Zomertijd), te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 89 perceelen tarwe, haver, erwten en maanzaad, wassend op landen onder Stellen dam, in kavels: 6, 12, 25, 31, 37 en 45 van den Eendrachtspolder; 6 en 7 van den Halspolder en 21 van den Adrianapolder; ten verzoeke van den heer D. Goekoop te Goedereeed. Notaris Van der SI uy Op Donderdagen 19 en 26 Juli 1934, beide dagen 's nam. 3 uur (Zomertijd), te Dirksland, ia de zaal „Odeon", resp, veiling en afslag van: i. Een Hofstede, bestaande uit woonhuis, schuur, wagenhuis, tuin en boomgaard met diverss perceelen bouw- en weiland, te Dirksland, in pol* der Dirksland, aan en nabij den Noorddijk, kad. Sectie A nos. 39. 40, 43, 44. 45. 49, 51, 59. 543 t.m. 546 en 632, tezamen groot 11.71.18 H.A« (25 Gem. 151 R.V.Maat); b. 6.78.01 H.A. (14 Gem. 229 R.V.Maat) Bouwland, te Dirksland, in polder Dirksland, aan den 2en Stoofweg en den Ovenkeetweg, kad. Sectic A nos. 24. 26, 27, 28. 32, 33 en 621; c. 13.15.80 H.A. (28 Gem. 195 R.V.Maat) Bouw land, te Melissant (vroeger Onwaard), in den polder Nieuwe Kraayer, kad. Sectie C nos. 253 tot en met 259. Alles met de op die knden staande gewassen. In diverse perceelen en combinatiën en dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van Mevrouw de Wed. G. L. Warnaar GLz.~Bosschieter, te Dirksland, Notaris Van der S11.ys. Op Dinsdag, 24 Juli 1934 des voormiddags 10 uur (Zomertijd). Paarden en verdere Levende Have, Landbouwwerktuigen en Gereedschappen, enzoovoort. Alles bij biljetten nader omschreven. Ten vereoeke van den heer J. Koert Czn. te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Verhuring bij inschrijving voor 3 jaren, ingaandö blootschoof 1934, ten verzoeke van den heer D. H. dc Boer van: a. 1.67.70 H.A. 3 G. 195 R.V.M. bouwland in het Oude Nieuwland aan den Groe nendijk, genaamd „Sluisblok", thans in pacht bij T. Koek. b. 1.07.80 H. A. 104 R.V.M. bouwland in het Oudeland aan den Duineeweg, thans in pacht bij K. Padmos en c. 0.51.40 H.A. 1 G. 36 R.V.M. bouwland genaamd „het Hoogje" bij de Ceres, thans in pacht bij P. Tan is Czn. Inschrij vingsbiljetten, vermeldende de uit te loven huur prijs per jaar per 0.45.92 H.A. 1 Voornsch ge- met en opgaaf van 2 solide borgen in te leveren voor of op Zaterdag 21 Juli ten kantore van j Notaris VAN DEN BERG I Zaterdag 21 Juli, 's avonds 6 uur (zomertijd) tè Ouddorp in het logement Akershoek, van tarwe, haver, gerst en rogge, onder de gemeenten Oud dorp, Goedereede en Stellendam en een perceel meekrap onder Goedereede. Notaris VAN DEN BERG Openbare verkooping van een nieuw gefcouwtl café met woon- en winkelhuis te Achthuizen, ka dastraal bekend in de gemeente Ooltgensplaat Sec tie B nr. 811, groot 3.06 Aren op Donderdag 2 en 9 Augustus a.s., telkens des n.m. 3 uur, respectie velijk in de café's Buijs en Moerings te Achthuizen, in eigendom toebehoorende aan J.ch. de Waal te Achthuizen. Breeder omschreven bij biljet. Waarnemend Notaris HöPINK te Ooltgensplaat. VERDUISTERING H. B. Y., 40 jaar, bakker te Oostvoorne, wegens verduistering van een bedrag van ruim f 200 ten nadeele van de Coöperatie Nieuw Leven te Rockanje, welk geld hij als winkelhouder van die coöperatie onder zich had, tot 4 maanden ge vangenisstraf voorw. met een proeftijd van 3 jaren en onder bijzondere voorwaarden. VRIJGESPROKEN A. A. H., 37 jaar, hoofdonderwijzer te S. ad a. h. Haringvliet, die terechtgestaan had ter zake van beleediging verdachte had in een vergade ring van leden van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm te Sommelsdijk zich beleedigend over B. Boezeman uitgelaten, door van hem te zeggen, dat, hetgeen Boezeman op een vergadering te Den Bommel had beweerd een leugen was en dat men door het verspreiden van leugen en laster over regeeringspersonen tracht het gezag te ondermijnen werd vrijgesproken. PLUIMVEEBEPERKING EN PLUIMVEE- INVOER. Zooals we in ons blad van 13 dezer meldden heeft men op de vergadering van de dagelij ksche besturen der drie centrale landbouworganisaties ook gehandeld over de groote invoer van jonge hennen uit het buitenland, terwijl hier de pluimveestapel beperkt wo-dt. Zooeta men in bedoeld be richt kan lezen zal men de aandacht van de Regeering op deze zaak vestigen. Het lijkt ons toe, dat men over deze aan gelegenheid toch wel een beetje laat komt. Reeds vele weken gaat deze invoer van kuikens uit het buitenland voornamelijk uit België ongestoord zijn gang. Het was op een vergadering van de afdeeling Bar- neveld van de Geldersch-Overijsselsche Mij. van Landbouw, gehouden op 21 Juni (dus bijna vier weken geleden) dat reeds op deze misstand werd gewezen. Den vorigen dag werden niet minder dan 3000 jonge hennen alleen over Sprang ons land bin nen gevoerd voor de markt te 's-IIertogen- bosch. Toen reeds werd besloten om met kracht hij de Regeering op verandering van deze misstanden aan te dringen. De voor zitter heeft bij het hoofdbestuur van de Geld.-Overijss. Mij. bepleit de spoedige be handeling van deze zaak. Het Hoofdbestuur heeft het doorgezonden aan het Kon. Ned. Landbouw-Comité en nu komt het pas in behandeling bij de drie centrale organisa ties. Deze weg is veel te lang om iets te kunnen bereiken in een urgente zaak, als deze is. Want in een week of vier kunnen heel wat jonge hennen ons land binnen gevoerd worden, zelfs veel meer dan men door de o.i. dwaze wijze van beperking minder in ons land zal fokken. Beperking is noodig, dit stemmen we toe, doch dan moet men met de eene hand be perken en met de andere hand de grens overgangen sluiten. Hier moest men al lang opgetreden zijn, Nu geeft het niet veel meer. Maar te laat is het nog niet.

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 3