Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden IN HOC SIGNO VINCES De Koningin spreekt tot Haar Volk BINNENLAND. Kerk en School 1934 WOENSDAG 18 'JULI 1934 '49E JAARGANG N°. 4077 Een woord van dank voor de deelneming bij het overlijden van Haar Koninklijke Echtgenoot PROV. STATEN VAN ZEELAND DE SPOOKSTEE VAN HERRINGEN DE VERGETEN WIMPEL VAN 1811 c3, Pib3 en 7, Pa3, pi.a3 zetten Zaterdag II 528 i3 g2 4. Kil# en, e5, pi.b2, ,J>7, c7, pi.bS zetten E iet 14 toren.- De toren op ooi duals te iht. De 15de Gaat u nog en h6, pi.a5, J en ft, pi.a7j lit op correct liecher. struictie vats jasz. 1, Pa7 en bS Léken). Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND by vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMELSDIJK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. inken i in de Maag 15-jarige Wj :e P. M-, wö- i vriend aan dronken. HeS Kunstmatigs laten. k verschillende Delft, waar orbij trekken. reuzen-trein noitiief voorop, liet achter aan alles den ook, ineens och die zag '.ei ze: Was ppel te klein, liet omdat hij eigenlijk ge- 'as net zoo'si '1 in z'n keel ■ek toch even die nou raar, laatste stukje lertje of voor i, dat we nog lilden, zei ze. hoofd op z'n e of hij klein niet om de min wel. ee, en toen am er eerst nou dat die paar flinke ik zoo fijn vochten we" uit op hoe het ook met fikseh vech- en, die eerst en nu echt van haar stil aan tafel weer op en kon Kees het Het ging 'pre- ngzamerhand vertellen. Ze ;d had. van 't, ge- echt, en ze zegd had. verdriet had ooie en blije de kleine hoi pen had. heel veel beste. Moeder les van. s ii t fc> j| vervolgd). BEZUINIGING Het Rijk, de Provinciën en Gemeenten moeten, evenals ieder particulier, bezuini gen. Nu doet bezuinigen altijd pijn, en het is zeer moeilijk, ja zelfs ondoenlijk, maat regelen te treffen, die de instemming van allen zonder onderscheid weg kunnen dragen. In de jaren, welke achter ons liggen, heb ben wij allen boven onzen stand geleefd. Wij zullen nu weer tot de werkelijke basis terug moeten. Mogelijk terug tot de eenvoud Waarin onze vaders en grootvaders leefden. Dat is geen pessimisme, maar werkelijk heid Deze crisis zal straks niet beëindigd zijn, om weer een tijdperk van bloei te brengen. .Wij gelooven veeleer, dat wij ons op een lager niveau zullen hebben in 'te stellen. Gaon wij echter door, met boven ons ver mogen uit te geven, dan loopt de wagen Straks hopeloos vast Als Rijk en Provincie bezuinigen en een 'deel der lasten overbrengen op de gemeen ten, is dat wel minder pleizierig, maar toch kan dikwerf dat bezwaar ondervangen Worden. Dan moeten do gemeenten don moed be zitten, om niet alleen te klagen, maar zelf die maatregelen te treffen, welke strikt noo- dig zijn. Zoo is het alleen mogelijk de gemeente lijke zelfstandigheid te bewaren, want er Wordt dikwerf nu nog een luxe aan den dag gelegd, welke veel minder zijn kon. De taak van de Overheid moet tot het Strikt noodzakelijke beperkt worden; alle takken van dienst, welke het particulier initiatief in stand zou kunnen houden, trachte de Overheid daaraan over te laten, althans zij trachte de krachten, welke er leven in ons volk te ontwikkelen en ga niet 'door met het aan zich trekken van alle Zaken. Als zij dat doet, komen wij vanzelf zuiver der te staan. •f DE SCHOOL Dit geldt ook van de scholen. Op veel plaatsen is het schoolgeld uiterst laag. Nu willen wij geen ve'rhooging bepleiten Voor de minst draagkrachtige klasse der bevolking. Maar wel zouden wij den oisch willen stellen: dat de meer kapitaalkrach tigen zooveel betaalden als redelijk ver langd mag worden. De Overheid betaalt nu veelal de geheele Verstandelijke opleiding der kinderen, en dat is fout. De' opvoeding is taak en plicht der ouders. Dat mag geen taak der Over heid zijn. De schoolgeldheffing naar den aanslag der inkomstenbelasting is .voor ons doel niet de meest id'eale. Maar in het raam daarvan kan de ge meente echter toch wel zorgen voor een schoolgeldheffing, welke zeer progressief werkt- Als dat ook doorgevoerd kon worden Voor het U.L.O. en Nijverheidsonderwijs zou het ons een heele stap nader brengen aan ihet doel. Want dat gratis geven van onderwijs Werkt funest op den geest waarvan onze opvoeding doortrokken ijioet zijn. Terwijl die verhooging een ba-te aan de gemeentekas zou kunnen brengen, welke niet te versmaden zou zijn. DE WERKLOOZEN EN DE ZIEKENFONDSEN De Minister van sociale zaken heeft een fechrijven gericht tot de gemeente-besturen, waarin hij mededeelt er geen bezwaar tegen te hebben, dat deze de werkloozen tegemoet komen in de premiebetaling voor hun zie kenfonds, door bijv. een gedeelte van de contributie voor hun ziekenfonds voor reke ning der gemeente te nemen, zoodat derhal ve deze tegemoetkoming niet in mindering worden verleend, aangezien het hier een steunregeling, doch tenvolle boven de uit- keering wordt betaald. Uiteraard zal van Rijkswege geen sub sidie in deze gemeentelijke bijdrage kunnen worden verleend, aangezien het heir een maatregel betreft, tengevolge waarvan even tueel meerdere uitgaven der gemeente voor kosten van gemeentelijke geneeskundige verzorging kunnen worden voorkomen. H.M. de Koningin heeft Maandag middag half één voor de micro foon. vanuit het Koninklijk Paleis aan het Noordeinde de volgende radiorede uitgesproken Het is mij een behoefte des har ten mijn volk, zoowel hier te lande als in Nederlandsch-Indië, Suri name en Curacao, mede namens mijn dochter, onzen warmen dank te betuigen voor de treffende en geheel eenige wijze, waarop het van zijn genegenheid en aanhan kelijkheid voor mijn innig gelief den echtgenoot bij zijn zoo plotse ling verscheiden heeft blijk gege ven; zoowel door deti' bloemen- schat aan zijn baar neergelegd, als door den treffenden afscheids groet hem ten Paleize en bij zijn laatst en gang gebracht. Wij zijn dankbaar en ontroerd, dat hij zich door zijn goed hart en eenvoudige inborst zooveel vrien den heeft gemaakt. Dat Zijn arbeid voor ons volk en zijne algeheele toeiwijding aan deszelfs belangen in zoo'n ruimen kring waardeering vindt, vervult ons evenzeer met erkentelijkheid. Moge zijn streven en arbeid door allen, die met hem hebben samen gewerkt, met dezelfde toewijding en voortvarendheid worden voort gezet. Behoef ik U de verzekering te geven, dat de spontane en laatste hulde aan hem bewezen en Uw hartelijk deelnemen in onze smart voor ons een groote, wezen lijke troost is? Bij hoogtijden en opeenvolgende herdenkingen zijn hechte banden tusschen mijn volk en mij en mijn Huis gevlochten, en leven onverge telijke herinneringen aan liefde, trouw en aanhankelijkheid in mij voort. Hoezeer hebben wij die in- de weemoedige dagen, welke wij flit jaar doorleefden, bevestigd gezien. Ik iveet, dat zijn witte uitvaart uitdrukking en vorm heeft gege ven aan hetgeen in veler harten leeft. Steeds heeft hij anderen opge wekt het nieuwe leven, dat hen wacht, te zien in het licht en de blijdschap die voor hen aanstaan de zijn. Mocht zijn wensch vervuld wor den, dat de indruk dien zijn uit vaart zou achterlaten, voor velen een blijvende zegen zij. Wat ons betreft, wij willen niet in de eerste plaats zien op wat wij in onze geliefde ontslapenen bin nen het korte tijdsbestek van vier maanden verloren, doch wel op de'ri zegen dien wij ontvingen: den zegen van Christus1 sterven en opstaan, die juist nu zulk een bij zondere beteekenis voor ons kreeg. Wij willen den blik opwaarts richten naar het Licht, naar den Vrede, welke thans het deel zijn van hen, die ivij afstonden en ons iederen dag opnieuw met hen ver blijden in hun geluk. Ik dank God voor al hetgeen mij gespaard bleef, voor hetgeen mijn innig geliefd kind voor mij is, en voor de liefde van mijn Volk aan welks belangen mijne beste krach ten te wijden, mij steeds een vreugde en voorrecht is. Ik heb gezegd. Voordat H. M. de Koningin haar rede aanving speelde het orgel van de Groote Kerk twee coupletten van het Wilhelmus, ter wijl na afloop van de rede het or gel het „Wien Neerlandsch bloed" deed hooren. De nieuwe salaris regeling vastgesteld De Amsterdamsche tentoonstelling en de Zondag De Zondagsdienst BreskensVlissingen Vrijdag werd de vorige week Dinsdag door het overlijden van Z.K.H. Prins Hendrik ge schorste vergadering van de Prov. Staten van Zeeland voortgezet. Direct na de herdenking van Prins Hendrik kwam de voorzitter met de onverwachte mede- deeling, dat Gedep. Staten, hoewel ongaarne en ondanks het feit, dat ze nog van meening waren, dat de salarissen van den griffier, den hoofdingenieur en de ingenieurs van den Prov. Waterstaat verhoogd dienden te worden, hun voorstel betreffende deze verhooging introk ken. Hiermede was de sterkste tegenstand tegen het voorstel gebroken. Toch moesten Gedeputeerden ook later nog een veer laten. Met 24 tegen 13 stemmen werd n.l. aangenomen een voorstel-Onderdijk om het varend bootpersoneel, dat Gedep. Staten zoo sterk wilden korten, in maximum f 100 meer toe te kennen dan was voorgesteld. Met 28 tegen 9 stemmen werd verworpen een voorstel-Onderdijk (s.-d.) om het thans in dienst zijnde personeel in totaal niet meer dan 10 in inkomsten te laten achteruit gaan met 24 tegen 13 stemmen 'n voorstel-Vienings (r.-k.) om de agenten van de Prov. booten in minimum en maximum f 100 meer te geven en met 27 tegen 10 stemmen een voorstel-Onder dijk om in plaats van de huishuurtoelage, die nu in 5 jaar zal worden afgeschaft, een per soonlijke toelage van 5 van het salaris te geven. Over den kindertoeslag werd geruimen tijd gediscussieerd. Gedep. Staten wenschten uit sluitend om financieele redenen te beginnen met het derde kind. Vooral van R.-K. zijde werd daartegen verzet geboden. Daar wilde men beginnen met het eerste kind, wat de provincie slechts f 18000, volgens een andere berekening slechts f 10.000 meer zou kosten; Dit werd echter verworpen met 35 tegen 5 stemmen. Krachtig werd by de behandeling van de wijziging van het ambtenarenreglement gepro* testeerd tegen het dwingend optreden der regeering. Volgens enkele sprekers en ook volgens Gedep. Staten was het bestaande arti kel tegen revolutionaire woelingen onder de ambtenaren beter dan het door de regeering voorgestelde- maar de krachtige protesten van Gedep. Staten brachten de regeering niet tot andere gedachten, wat algemeen werd betreurd Met 35 tegen 5 stemmen ging de vergadering accoord met het ontslag aan de huwende amb tenares. Besloten werd tot het beschikbaar stellen van een bijdrage voor het exposeeren van Zeeuwsehe landbouw- en tuinbouwproducten op de groote Amsterdamsche tentoonstelling. De heer Bosselaar (a.-r.) stelde voor als voorwaarde te stellen dat de Zeeuwsehe afdee- ling op die tentoonstelling des Zondags ge sloten zal zijn. Dit werd echter verworpen met 25 tegen 12 stemmen. Gedep. Staten na men over een voorstel van den heer Van der Wart (c.-h.) om ze des Zondagsmorgens te sluiten. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in West-Zeeuwsch Vlaanderen had verzocht om het aantal bootdiensten op het veer Bres- kens-Vlissingen des Zondags met één uit te breiden en op 5 te brengen. Van A.-R. #yde werd hiertegen verzet geboden. Van r.-k. en s.-d. zijde werd gewezen op de concurrentie die de Prov. bootdiensten ondervinden van den tunnel te Antwerpen. Óver een voorstel-Eras- mus (V.-b.) om het aantal diensten op vijf te brengen, staakten de stemmen. Vóór het voor. stel stemden c.a. verscheiden r.-k. en drie leden van Gedep. Staten! Terwyl het voorstel door den woordvoerder van G. S. was bestreden. De kwestie komt dus in de najaarszitting weer De ministers Colijn en Deckers brachten Zaterdag n bezoek aan de Nat. Luchtvaarldag te Soestcrberg. De heer Fokker gaf de ministers een uiteenzetting van zijn nieuwste machinede F 36 KONINKLIJK BEZOEK AAN DELFT DE KONINGIN EN PRINSES JULIANA BEZOEKEN DE KONINKLIJKE GRAFKELDER Maandagmorgen ifteeft H.M. de Kóningin, vergezeld van H.K.H. Prinses Juliana een kort bezoek gebracht aan Delft. H.M. arriveerde per auto zonder gevolg omstreeks 10 uur aan de Nieuwe. Kerk en is daarop met de Prinses begeleid door den Burgemeester Mr. G. van Baren in de Ko ninklijke grafkelder afgedaald, waar onge veer een kwartier in stille afzondering werd verwijfd. De Koningin was in het wit. gekleed, het hoofd gedekt, met witte kant. Alleen de mantel was zwart gebiesd en met zwarte knoöpen gefloten. De Prinses was in liet grijs met grijze hoed en dito bont. De Burgemeester deed Hare Majesteit met de Prinses na het bezoek uitgeleide. Voor de kerk waren inmiddels enkele lion derden personen samengestroomd. Bij hot wegrijden heeft het publiek de hooge gasten op ingetogen doch niet minder hartelijke wijze begroet, hetgeen door de Koningin en de Prinses minzaam werd be antwoord. DE STERFDAG VAN WILLEM VAN ORANJE DE KRANSLEGGING Nu door de bijzettingspiechtigheid van Prins: Hendrik de kranstegging bij het mo nument van Prins Willem van Oranje in de Nieuwe Kerk te Delft door de besturen van de Evangelische Maatschappij, de Ne- derlandsche Gustaaf Adolfvereeniging, de afdeefing Nederland van den Protestant- scherL Wereldbond en de afdeeling Rotter dam van de AJgemeene Protestantenver- eenigihg. niet kon plaats hebben, zal deze kranstegging vanwege de Evangelische Maatschappij Vrijdag 27 Juli geschieden op welken dag ook een krans zal worden ge legd door het op het kasteel Hemmen ver gaderend congres van het Internationaal Verbond voor Inwendige Zending en het Internationaal Verbond tot verdediging en bevordering van het Protestantisme. Ver moedelijk zullen de andere genoemde or ganisaties zich hierbij aansluiten. GEREF. JEUGDBEWEGING Vanwege het Geref. Jeugdverband op Voorne en Putten zal Woensdag 18 dezer een meeting worden gehouden in de dui nen te Rockanje. Als sprekers zullen optre den de heeren Ds. J. Snoey van 's-Graven- moer. onderwerp: „Het voorbeeld van vier", P. van Nes Czn., hoofdinspecteur L.O. te Dordrecht, onderwerp: „Sterke man" en Ds. J. Duiven van Rockanje, die een opwek kend slotwoord spreken zal. HET RUNDVLEESCH IN BLIK OOK VOOR DE ARMENHUIZEN De Minister van Rinnenlanctenhe Zaken heeft in' een circiuilairc aan de gemeentebe sturen medegedeeld, dat naast de in vroe gere circulaires in aanmerking komenden, de distïbutie van rundvleescih in blik ook zal mogen geschieden aan gestichten waar uitsluitend of nagenoeg uitsluitend armlas tigen voor rekening van- openbare kassen of instellingen van weldadigheid worden verpleegd, nadat daartoe voor ieder geval afzonderlijk toestemming van de Crisis Rund veecentrale is verkregen. baar was. De vroegere haven was meer west waarts en tevens de uitwateringskreek van Oud-IIerkingcn. Ilerkingeii heeft een veer naar Schouwen en Duiveland, vroeger behoorde het aan do Grafelijkheid, thans is het nog eigendom van liet Domein. Bij het algemeen in da vaart komen van stoombooten van Rotter dam op verschillende Zeeuwsehe plaatsen, werd het veer te Herkingen ai minder ge bruikt Vermeldenswaard is nog de w erkzaamheid van den heer J. Deugt, die van 17"3 tot liiff Schout en Secretaris van Herkingen was, onder w iens bestuur het dorp zeer werd ver beterd. Naar men beweert was ciezè heer eerst koewachter en daarna schoolmeester, om zijn vruchtbaar en nuttig Jeven te ein digen als Sellout en Secretaris, Dijkgraaf, Procureur en Notaris. Hij stond a's een zeer bekwaam man bekend. Onder zijn bestuur werd een meestoot geliouwd, een kade aan gelegd, dijk en dorp bestraat en de kerk ge bouwd. Vermelden wij tenslotte nog iets over de vroegere w ijze van bestuur en rechtspleging Voor zoover Herkingen was gelegen onder de liooge heerlijkheid van Klinkeiiand, be hoorde liet dorp in crimineele zaken onder den Baljuw en Mannen crimineel dezer Hooge Heeilijkheid, die tevens de middel bare jurisdictie uitoefende. Doch het groot ste gedecle der Heerlijkheid Herkingen be- hoorde in crimineele zaken onder den Bal juw en die Leenmannen van Voorne. De bur gerlijke zaken werden geregeld door een. Schout, vier Schepenen en een Secretaris, Herkingen vaarwel zeggend, komen wij een volgend maal op de geschiedenis van Sommelsdijk. Een vorig maai zagen wij den bouw van de Ned. Herv. Kerk van Hei kingen tot stand komen. Door de toenmalige predikant, Ds den Broeder (17S8), werd de preekstoel ten geschenke gegeven. Het fraai geschilderde botd, waarop het gebed des Heeren staat geschilderd, werd aan de Gemeente aange boden door J. II. Smit, belijder van do roomsch-katholieke godsdienst en door., de Blom, die tot de Ev. Lutherschê Gemeen te behoorde. Het gemeentehuis was vroeger een school deze werd tot dat doel na I860 niet meer gebruikt Het wapen, dat aan de muur be vestigd is. is van zilver beladen en chef van twee krabben, en een pointe van een krab en in het midden van een oester, alles van sabel. De korenmolen, die in 1754 aan het ge- meene land verkocht werd en daarna aige- broken, bekoorde aan don korenmolenaar te Diiksland, Johannes Goudsw aarde, en staal op de kaart van 1Ü97 geteekend op het kruis van liet dorp, omtrent de plaats waar nu de vischbank slaat. De tegenwoordige molen is in 1812 gebouwd door Simon Voorbeitel van Bruinisse, met veel tegenstand van den korenmolenaar van Dirksland. Diens voor gangers hadden in 1754 de korenmolen, zoo als reeds gezegd is. aan het gemeene land verkocht, op voorwaarde .evenwel, dat te Herkingen geen molen meer gebouwd zou worden en dat de inwoners van Herkingen verplicht zouden zijn, huit granen te Dirks land te laten malen. Door de veranderde orde van zaken meende liet Rijksbestuur aan die voorwaarde niet meer gebonden te zijn. De zoogenaamde dvvangmolens waren afgeschaft en het bouwen van molens was vrij. Alleen hield de directie der belastin gen wegens de bestaande accijnzen op het gemaal e^p toezicht, en eischte goedkeuring van het terrein, waarop men wilde bouwen De bouw van den molen te Herkingen in 1842 gaf aanleiding tot een procedure tus schen het Rijk en de eigenaar van den Dirkslandschen korenmolenaar en zijn ver oordeeling in de kosten. Wij spraken zoo even van de vischbank.- Bij de inlijving in Frankrijk in 1811 verzuimde men het vaan tje op die bank slaande, en een Hollandsche vla.g voorstellende, weg te nemen. Hei bleef daardoor de eenige, welke in het openbaar zich verioonen kon. Onder Herkingen in den Polder Klinker land. staat de zoogenaamde Spookstee. Tal van hijgeloovigheden waren oudtijds aan die stee verbonden. Al lerlei spookgeschiedenissen van geestver schijningen, van deuren, die open en toe gingen door een onzichtbare hand; van koeien, paaiden en schapen, die zonder ge- ruisch de stal verlieten en weer binnen kwa men; veleiiei en allerlei onzinnigheden deden overal de ronde. Thans woont in de boerderij de heer Geluk De eigenlijke spook stee bestaat echter nil t meer: een dertig jaar geleden is bet heerenhuis (een rleel van de eigenlijke spookstee) ingestort en opgeruimd. In het testament stond, dat het niet afgebroken mocht worden. Helaas is 't door clen tijd zelf weggevaagd. De tegenwoordige kaai en haven schijnen tusschen de jaren 1743 en 1753 gegraven te zijn; liet octrooi daarvan is echter in het gemeente-archief niet aanwezig: in een reke ning van ingevorderde belastingen en be taalde uilgaven voor kaai en haven, vindt men een post uitgetrokken voor een adver tentie in de Haagscfne Courant van Maart 1753, dat de haven van Herkingen bevaar- NED. HERV. KERK Beroepen: Te Driebergen-Rijsenburg (als hulppred.). J. C. Sickesz, cand. te Zeist. Te Vollenhove. G- C. van Niftrik te Scbraard. Te Ouddorp. P. J- S eenbeek te Oudewater. Te Benschop. K. van der Wal te Dirksland. Te Bozum, J T. Huisman te Noordwolde. Aangenomen: Naar Hoogvliet, F. C. Wil* lekes, cand. te Spijk (Gr.). Bedankt: Voor Ovezande-Driewegen (Zld.)« en voor Lettelbert c.a. (Gron.), F. C. Willekes» cand. te Spijk (Gron.). Voor Zalk en Veeca- ten, B. J. Lietaert Pecrboite, hulppred. te Ugche- den. Voor Oud-Vossemeer, B. Bouw te Melissant. Voor Randwijk en Besoyen, J. v. Rootselaar te Hagestein. GEREF. KERKEN Aangenomen: Naar Asperen, cand. G« Hagens te Rotterdam. BedanktVoor Nieuwer-Amstel (Noord)J. C. Hagen te Sprang (N.-Br.). Voor Zeist» W. H. van der Vegt te Goes. CHR. GEREF. KERK Tweetal: Te Den Haag-West, W. Bijle- veld te Haarlem en W. de Jong te Rijnsburg. Bedankt; Voor Eindhoven, Tamminga Harderwijk. GEREF. GEM. Beroepen: Te Tholen en te Terneuzen, cand. H. Ligtenberg te Rotterdam. Dr. J. H. GUNNING J.Hz. Op de hem eigene wijze maakt Dr. Gunning in „Pniël" kenbaar, dat zijn ongesteldheid geweken, althans van haar grootste gevaar beroofd is. „Men informeere er thans niet meer naar! Als ik weer ziek mocht worden, zal ik wel weer bericht geven. Tot zoolang: „geen tijding, goede tijding" en „bedankt voor 't vragen." Wij verheugen ons over deze wending ten goede, want het beteekent dat Dr. Gunnings hartverkwik kend en gezegend spreken nog niet verstomd is. DE NAGEDACHTENIS VAN DS J. E. VONKENBERG In liet nummer van het Gereformeerd Jongelingsblad, dat Zaterdag verscheen en ge heel gewijd is aan de nagedachtenis van ds. Vonkenberg, wordt melding gemaakt van een plan van liet bondsbestuur, om de nagedachtenis van den man die den bond stichtte en zoovele jaren en op zulk een uitnemende wijze leidde, te eeren door op zijn graf een gedenkteeken te plaatsen. In het artikel dat de bondspenningmees- ter, de beer A. van Rijn, daaraan wijdt, wordt de verwachting uitgesproken, dat alle vereenigingen, maar niet minder alle leden en oud-leden, dit plan van harte zullen wil len steunen en dat ieder, die maar even kan, gaarne zijn steentje voor dit doel zal willen bijdragen. Daar ongetwijfeld velen, die vroeger ge trouwe lezers van het Jongelingsblad wa ren, het thans niet meer onder de oogen krijgen, voldoen wij gaarne aan liet Verzoek van het bondsbestuur, er in ons blad de aandacht op te vestigen, dat dit sympathie ke plan bestaat. Alle giften zijn welkom en worden gaarne ingewacht op postrekening 95964, ten name van deii penningmeester Vereen. Gereformeerde Jongelingsbond te Amersfoort. Er wordt op gerekend, dat voor 1 Augustus e.k. alles is binnengekomen

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 1