Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden IN HOC SIGNO VINCES DE BEGRAFENIS VAN Z.K.H. PRINS HENDRIK ZATERDAG 14 JULI 1934 49E JAARGANG N?. 4070 EEN ONVERGETELIJKE HISTORISCHE GEBEURTENIS W0G GR00TERE BELANGSTELLING DAN OP 27 MAART Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMELSDIJK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. STERK GEZAG Het gebeurde in de hoofdstad des lands plaatst ons voor de voïlo werkelijkheid van den hoogst emstigen tijd waarin wij leven. Terwijl de geheelo bevolking diep zucht onder de ernst van den economischen druk, gaat een deel van ons volk heen en hitst .do eenvoudigen op tegen het wettig gezag. Want do hoofdschuldigen van dezen droe ven opstand zijn niet de mannen en vrou wen, welke vaak nog ongewapend de straat en de opgeworpen barricaden trachten te Veroveren voor het proletariaat. Maar dat zijn de leiders, welke zelf buiten schot blij ven. Treurig, diep 'treurig is het, dat 'zulke leiders hun luguber werk voortzetten. Zij kunnen nooit verbetering brengen, maar door hun heilloos drijven dompelen zij ver schillende gezinnen in groote ellende. De communistische partij is een gevaar, een groot gevaar voor de arbeiders zelf, want zij wil door een -weg van opstand tegen het wettig gezag, haar dictatuur ves tigen. Daarvan zijn allereerst de arbeiders welke gevallen zijn de dupe. Het gezag moet zioli) handhaven, gaat het hiet met zachten drang, dan moet het met den sterken arm der overheid. Er moet orde en rust zijn. Gaf do overheid maar één duimbreed toe, Üan zou zij haar eigen ge^ag ondermijnen. Met oproerkraaiers onderhandelt men niet, die moeten tot reder gebracht worden. Maar het is diep treurig, dat de geest in ons vaderland zoozeer vergiftigd is, dat Uien tot daadwerkelijk verzet overgaat. Laten wij echter in deze zorgvolle tijden onzen plicht toch ten volle verstaan, en niet door het noodeloos becritiseeren der regee ring zelf revolutionair zijn, maar door een geest van gehoorzaamheid en onderworpen heid ons laten leiden, opdat wij dragers mogen zijn van het antirevolutionaire be ginsel. Ook in dezen tijd. Ja, in dezen donkeren tijd vooral. EEN GROOT VOORRECHT Vooral in dezen drogen tijd is het bezit Van de Waterleiding een groot voorrecht. Vroeger was er in zulke perioden dikwerf Cen nijpend gebrek aan goed drinkwater. Dan moest men tot allerlei middelen zijn toevlucht nemen, hetzij men water kocht uit aangrenzende regenbakken, of, zoo alles uitverkocht was, werd er water van elders aangevoerd; zelfs waren er wel menschen, welke noodgedwongen tot het gebruik van slootwater hun toevlucht moesten nemen. Dat dit zeer schadelijk voor de gezond heid was, behoeft geen betoog. Maar nu is dat. hee! anders, men hoort niet ééne klacht over het droge ween want men is in het bezit van het heerlijke reine water uit Ouddorps duinen, welke door de huisleiding der waterleiding iedere woning binnen gebracht wordt. Het is een zegen voor mensch en dier, dat wij nu in het ongestoord bezit daarvan mogen zijn! Wat een uitkomst heeft het gebracht in vele gezinnen, waar het vroeger altijd een getob met het water was Wij zijn er van overtuigd, dat vele huis moeders zich innig verheugen in het genot .Van een ongestoorde water-voorziening DE NOOD DER VISSCHERIJ Maandag is te Amsterdam een vergade ring gehouden van den Bond van Neder- landsche Visscheirsvereenigingen, met afge vaardigden uit Harlingen, Den Helder, Scheveningen, Texel, Urk en Wieringen. Ook gemeentelijke autoriteiten uit boven genoemde plaatsen waren hierbij tegen woordig. Door den voorzitter, den lieer Joh. W. Stevens on, uit Den Heider, werd een rede gehouden, waarin een uiteenzetting Werd gegeven van den nood der kustvis- Scherij. Spr. wees er o. m. op dat de afzet van visch in hot binnenland is verwaar loosd. De Bond moet trachten hierin ver betering te brengen. Propaganda voor Vischverbruik is een zeer belangrijke factor, maar dan niet beperkt tot een vijftal ten toonstellingen en een stopzetten gedurende den zomer. Noodig is intensieve propagan da, heel Nederland door, volgens een vast omlijnd plan. Na een levendige bespreking, waaraan Ook werd deelgenomen door de wethouders De minister behoeft niet vooraf omtrent Sloten van een en ander kennis te geven aan de regcerings.- INDRUKWEKKENDE ROUWDIENST De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik op jl. Woensdag is een nationale plechtig heid geworden als wel nooit eerder in ons vaderland is beleefd. We geven hier een henokpt overzicht van de rouwplechtighedcn. IN DE RESIDENTIE GEWELDIGE DRUKTE LANGS ALLE STRATEN De stroom gaat zwellen Wanneer het tegen achten gaat loopen begint de groote menschenstroom te zwel len. In de onmiddellijke omgeving van het Paleis heerscht echter volstrekte rust. Twee schildwachten stappen vastberaden, met het geweer aan den schouder, op en neer, ter wijl wij op iederen toegangsweg eenige re chercheurs ontmoeten, die voor ons uiter aard geen bezwaar opleveren. Een oogenblik verzoeken we onzen chauf feur te stoppen. Triestig hangt de Koninklij- ko vlag langs den stok. Af en toe komt een taxi aangesnord met hofpersoneel, waar door de drukkende stilte wordt onderbro ken. Dan glijden ook wij voorzichtig weg, den Kneuterdijk op. Treinen stuiven binnen. Tegen negen uur is er aan de stations bijna geen doorkomen meer aan. Tal van propvolle extratreinen stuiven binnen. Het is een gekrioel, waar de verkcersbrigadc nauwelijks raad mee weet. Alleen de strenge handhaving van de voorschriften, kan een chaos voorkomen. Aan marechaussees is er gelukkig geen gebrek, en al is hun taak ontzettend zwaar, voor zoover wij 'hiet titans kunnen bekijken, houden de blauw-geuni- formden zich kranig. Hun armen en beonen zijn tegelijk in actie. De teekens van door- loopen en stoppen wisselen elkaar in e,en behoorlijk tempo af. Nu eerst wordt men gewaar, hoe goed men er aan gedaan heeft, na acht uur bin nen een ruimen kn'ng, allo rijverkeer te verbieden. De drukte wordt minstens zoo groot als toen het stoffelijk overschot van de koningin-Moeder werd uitgedragen. Ver moedelijk zal die dag nog worden overtrof fen, daar we midden in den vacantietijd zitten. Deputaties marcheeren op. Maakt die «jitzaglijke menigte, maar zon der uitzondering getooid met oranjerouw al een diepe indruk, het ontelbare aantal de putaties van vereenigingon en organisaties met hun omfloerste banieren imponeert mis sohien nog meer. De meesten hebben zulk een stramme pas, dat militairen er ialoersch op zouden kunnen zijn. Men ziet 't hun aan het is voor hun maar geen kijkspel, maar een waarachtige uiting van medeleven. Afgevaardigden uit alle deelen des lands. Op de grens van Rijswijk en Den Haag zijn langs den Nieuwen Rijksweg ruime vaik ken gereserveerd. Van de borden kan men lezen wie ze zullen innemen. Onze land storm ers hoe zou het anders kunnen hebben alleen reeds een respectabele lengte noodig. Amsterdam, Rotterdam, Utrecht enz enz., dat voor iedereen bekende klanken zijn. doen juist in roerige dagen iets trillen en nu staat er nog niemandOnderweg ont moeten we Roode Kruis-colonnes met bran cards, die stellig niet overbodig zullen zijn. Gisteren moesten immers gedurende het dé filé al pl.m. 100 personen worden bij-ge staan, die onwel waren geworden. Waar zal het dan vandaag op uitloopen? Behalve voor de landstormers vindt men ruimten voor burgerwachten, padvinders, heilsoldaten en wat al niet meer. Tot Delft toe staan voorts particulieren in dikke rijen De eenige afwisseling tussclien deze gewel dige mensehenzee vormen de consumptie wagentjes, rijwielbewaarplaatsen en d'ergt» lijke. Vlak voor hei ver'rek Wij begeven ons nu voor de laatste maal naar het paleis, waar leger-adjudanten b. d. zich hebben opgesteld. De stoet zet zich om S.54 in beweging, om op te trekken van Noordeinde naar de Heulstraat. Tegenover het paleis hebb-m een groot aantal burge meesters plaats genomen. Nu rijden de gas te aan. Precies om 9 uur arriveert de Ko ningin, gekleed in het zwart, mot een witte sluier, en de Prinses, die geheel in het wit gesluierd is. Beiden gaan aan de achterzijde het paleis binnen. Oro 9.15 stellen de leden ridders der Jo" hanniter-orde zich op, waarop, 5 minuten later, de lijkwagen voor liet paleis rijdt. De kist wordt uitgedragen Onder het spelen van treurmuziek wordt de kist uitgedragen, en in den lijkwagen geplaatst. Doze maak door het groote witte kleed en de zwarte paarden, die eveneens met witte kleedcn overhangen zijn, eonzeld- zomen indruk. De Koningin en de Prinses zijn inmiddels op liet bordes verschenen. Kamerleden leg gen op het witte kleed vanide kist de drie kleur en daarop de steek van den Prins, met zijn sabels en ordeteekenen. Om 9.35, als alles gereed is, dreunt het geschut. Doffe explosies echoën door het luchtruim. Dan, om 7 min. voor 10, zet de stoet zich opnieuw in beweging. De twee vorstelijke vrouwen slaan hot vertrek voor een der ramen, waarvan het gordijn is op gehaald, gade. Een onbeschrijfelijke weemoed maakt zich van de toeschouwers meester. De kelen worden dichtgesnoerd. Het zijn momenten, waarhij men moeite heeft om, naar 't woord van onze diepbeproefde Landsvrouwe, zich zelf te blijven... DE KONINGIN EN DE PRINSES Begeven zich op weg naar Delft De Koningin, Prinses Juliana en do vrouwelijke verwanten van Prins Hendrik waren in het paleis achter gebleven. Zij vergezelden den ontsla pene niet op zijn laatsten tocht, doch zouden zich afzonderlijk naar Delft begeven. Zoodra hef laatste gedeelte van den rouwstoet de Hoornbrug was gepas seerd, werd dit aan het Paleis ge- meid. Een aantal gesloten Hofauto's reed voor, waarin de Koningin en de Prinses en de dames uit Haar gezel schap plaats namen. Langs den afgezetten weg werd naar de Hoornbrug gereden. En terwijl de rouwstoet zich plecht statig langs de breede heerbaan to midden van do weilanden bewoog, snelden de auto's over den ouden weg langs de Vliet cn zoo bereikte Hare Majesteit Delft, gcruimen tijd voordat de stoet in zicht was. EEN TOCHTJE NAAR DE HOORNBRUG Nog grooter belangstelling dan 27 Maart Langs de route hebben we met speciale coupe iile een tochtje per auto kunnen ma ken. Een groote toer was het, om tegen den stroom van auto's mot genoodigden i'.i te rijden, doch nadat onze chauffeur hierbij zijn vaardiglieidsproef met lof had afgelegd, ging het vanaf het Kalverbosch tot aan de Hoornbrug van een leien dakje. De belang stelling was eenvoudig geweldig- In het bij zonder in de binnenstad. Een keurige indruk maakte onze bij het Prinsenhof opgestelde Oranje-Garde, met hun grijze kielen, hun stemmig zwarte baretten, en de oranjevcér waarmee deze getooid zijn. Ook later zagen wij nog een flinke deputatie van gardisten. De Graalmeisjes met hun keurige uitmon stering vielen ook onmiddellijk in liet oog. Verder stonden er verschillende vereenigin gen opgesteld, velen die omfloerste vaandels hadden meegebracht- Padvinders deden op dezen weg ook dienst voor afzetting. Ter hoogte van de Hoornbrug zagen wij o.a. ook cen deputatie van oud-strijders, van die ouwe snorrebaarden. De algemeene in druk is, dat de belangstelling veel en vee) grooter was dan in Maart- Door E.H.B.O. er. Rooilc Kruis wordt nuttig werk verricht. Wij zagen een juffrouw wegdragen met een brancard maar de toestand leek ons ni;t ernstig, want zij lachte. Het is anders wel zeker dat de warmte, die met de seconde toeneemt, wel meer slachtoffers zal eischcn. De drommen van toeschouwers in aanmer king nemende, is dat ook niet te verwonde ren- Een verfrisschendc dronk doet echter me nigmaal wonderen. Hiervoor wordt dan ook door velen gezorgd door particulieren zoo wel als door do posten van Roode Kruis en E-II.B.O. In de omgeving van de parkeer terreinen buiten Delft is het uit den aaid der zaak ook druk. Particuliere auto's tou ringcars uit alle oorden van het land en zelfs van over de grenzen worden hier tijdelijk geborgen. De auto's van de geno> digden krijgen een plaatsje op den Nieuwen Langendijk, Oranjestraat, Zuiderstraat enz Het behoeft nauwelijks gezegd dat ook het particulier initiatief zich niet onbetuigd laat De Ilollandsche handelsgeest verloochent zich onder geen omstandigheid. Allerlei op schriften trachten hun werk te doen en te speculeeeren op het. accumulecrend vermtr gen der horsenen. "Rijwielen hier". "W-C.'s" waarbij zoowel water als closet ontbreken is wel het meest gedurfde staaltje van hun- bug wat ooit is vertoond. Men neemt die dingen echter gaarne voor de goedem be doeling en die behoeft niet in twijfel te wor den getrokken- Velen kwamen fe laat. Tal van personen vielen flauw. Omlr&nï dien tocht van den rouwstoet meldde men ons tegen het middaguur, clat om 11 uur de Hoornbrug bij Rijswijk in goede orde was bereikt. Het passceren nam onge veer cen half uur in beslag. Vijf minuten daarna volgde de auto van de Koningin en do Prinses. In tegenstelling met de plech tigheid van do Koningin-Moeder waren de gordijntjes nu niet neergelaten, zoodat de belangstellenden de vorstelijke personen konden waarnemen. Zooals verwacht werd was het aantal der genen, die tengevolge van het lange wach ten en de wiaimte flauw vielen heel groot. Op sommige plaatsen werden zelfs heele groepjes onwel, tengevolge waarvan de Roode Kruissoldaten handen te kort kwa men (ook militairen van de eerewacht voor liet Paleis hadden liet te kwaad gekregen). Zeer velen, die niet al te vroeg van huis waren gegaan, in de veronderstelling, langs den nieuwen Rijswijkscheweg vrij gemakke lijk cen plaatsje machtig te kunnen worden, kwamen bedrogen uit. Eenige duizenden uit naburige plaatsen die langs de Vliet te Voor burg kwamen aangewandeld, maakten een vergeefsch-e reis, daar de politie drie minu ten voor -de stoet d-e Hoornbrug passeerde, iedere verdero toeloop van belangstellenden moest doen staken. Voorts is het vermoeden niet ongewetigd dat ook honderden landge- nooten uit het Noorden niets van den stoet hebben gezien, daar nog laat extra treinen binnen liepen en de tijd voor deze reizigers te kort was om een plaatsje te vindon. On getwijfeld is het velen, die va-n verren af stand per auto of autobus waren gekomen, niet anders vergaan. Deze voertuigen moes ten til. op de Laan van N.O.I. geparkeerd worden, zoodat de ingezetenen nog een half uur noodig ljadden om te voet den weg te bereiken waarlangs de stoet zich voortbe woog. Nader meldt men ons, dat vermoedelijk ook zakkenrollers hun slag weer lie-biben ge slagen. Om 11 uur ongeveer werden door de politie, op aanwijzing van een dame, twee lieeren uit een trein gehaald, die op het sta tion Ilollandsche Spoor voor vertrek gereed stond. Het tweetal werd overgebracht naar het bureau-Rijswijkscheweg. Toen de stoet Den Haag verlaten had spoedden degenen, die het voorbijtrekken hadden gezien, zich in drommen huiswaarts. Hoewel de politie trachtte op het Spui de afzetting van den rijweg voor den goeden gang van zaken nog even te handhaven zag zij zich genoodzaakt daarvan af te zien, daar het publiek te veel opdrong. Niettemin had de aftocht een behoorlijke verloop. Voor de stations dreigde het verkeerd te loopen daa~- op die plaatsen de toevloed van voetgangers zoo enorm was, dat er eigenlijk geen huis meer mee te houden viel. Inciden ten deden zich echter, voor zoover wij kon den nagaan, niet voor. Bij de tramhalten voor het station vorm den zich, toen do drukte eenigszins begon te luwen, lange files passagiers, die de H.T.M. natuurlijk niet onmiddellijk kon verwerken. In het algemeen was het publiek evenwel zoo verstandig het niet tot ongelukken te laten komen, IN DE OUDE PRINSENSTAD TIENDUIZENDEN OP HET MARKTPLEIN EN IN DE STAD De Rouwdienst in de Nieuwe Kerk Was '-t in Den Haag en langs don weg enorm druk lie.t, brandpunt van de belang stelling der vele duizenden was natuurlijk Delft, waar in liet Mausoleum der Oranje's in de Nieuwe Kerk het stoffelijk overschot van den overleden Prins zou worden Dij- geze.t. Het is veel drukker dan hij do begrafe nis van II. M. do Koningin-Moeder. Auto's rijden af en aan en brengen de genoodig den liet plein op, vaar zij zich een poosje ophouden om straks de kerk in te gaan. Het is een gescnitter van uniformen van erschillende hoogwaiirdigheidsbekleeders. Militaire autoriteiten, herkenbaar niet al leen aan de uniform, doch ook aan de hou ding en de wijzn waarop zij zicli voortbe wegen, burgerlijke autoriteiten, kenbaar aan een meer losse gang cn bet zich schijn baar minder prettig gevoelen in de uni foim waarin zij voor ditmaal gestoken zijn. Kwart voor tien. Daar dringt hei eerste miriuulschot ten teek en dat de rouw stoet hot paleis verlaat. Even stilte op het Plein, aisol' liet publiek zich dit teeken realiseert. Dan b:uist liet geroezemoes ster ker op: men vertelt elkaar wat ieder hooi de en maakt daarover conunenfaar. Daar rijdt een iijkauto het Plein op, tot viak voor den ingang van de kerk. Het witte kleed dat straks de lijkkits zal over- hullen, woidt er uitgedragtm en in liet voorportaal van de kerk klaargelegd voor straks als ui- lijkstoet zal arriveeren. Tien m in u t e n over half elf. Op liet afgezette Marktplein, waar de regeling weer perfect in orde is, komt opnieuw eenige agitatie. Voorafgegaan door twee mi litairen te paard, marcheeren de mariniers in stramme houding het carré op! Achter lion volgen de troepen die het terrein zul len afzetten. Links van do. kerk hebben zich do adelborsten opgesteld. Voor hei stadhuis staat een deputatie van het Roode Kruis in liet gelid. Om elf uur is het terrein geheel afge zet. Het is een prachtig gezicht. Hier en daar ziet men de goud-gegalonneerde uni De kop van den stoet met het stoffelijk overschot van den Prins arriveert bij het Binnen hof, waar zich een dichte menigte had opgesteld. formen schitteren in liet zonlicht. Zij sbe» ken met de donkere kleuren fel af bij heb stemmige wit, dat bij den ingang van da kerk is aangebracht. liet is een bonto men» geling van kleuren die het publiek, dat zich' achter de jialissade bevindt, geboeid houdt en wacht tlians vol spanning op de komst van de vorstin, die tusschen half twaalf eiï twaalf uur zal arriveeren. De Markt ligt in do brandende zon, oiï-i danks de drukte, stil en verlaten. Af en tos schrijden verschillende hoogwaardigheids» bckleedcrs over het terrein naar 'de kerk, waar zij om twaalf uur aanwezig moeteit zijn. Om tien minuten yoor Hall twaalf begeven zich de ministers, velen vergezeld van hun dames, gezamenlijk naar de kerk. Zij gaan niet door de hoofd» ingang, doch naar de rechter-zijingang, waardoor zij zich naar hun plaatsen bege» ven. Ruim half twaalf. liet 5s op 8e Markt verbazend warm. Het Roode Kruis reikt water uit aan degenen, die onder dei hittegloed dreigen te bezwijken. Af en toe wordt een al te vermoeide tofi» schouwer per brancard weggedragen. Dan rekken zicli de halzen. Het is half twaalf geweest. Elk oogenhliU kan de rouwende Vorstin met Ilaar Doch» ter Morden .verwacht. Toch duurt het nog a\ en. Enkele groote autobussen rijden het ter» rein op in de richting van de kerk. Daar» mee zal straks het personeel van de hof. houding naar Den Haag worden terugge» bracht. Drie minuten later arriveert pen auto de Haagsche commissaris van politie, de heer Desseling. Deze kondigt de komst van de Koningin aart. Weer weerklinkt een commando: Geeft acht! De sectiecommandanten geven hetj door en ook de bevelhebber van de eere» wacht dreunt: Geeft acht! Alles staat dan stram in de houding. Dan volgt het tweede commando: Presenteert het geweerl Met een ruk gaan de vuurwapenen om< hoog. Donderend motorgeraas komt uit dg hoek van liet terrein bij liet Stadhuis. Koningin en Prinses arriveeren aan de Nieuwe Kerk. Vijf auto's rijden de markt op. De voorste draagt de koninklijke sian- daard. Twee opperstalmeesters in roo de uniformen komen naar de ingang van de kerk toeloopen om het por tier van de koninklijke auto te ope nen. Dan klinkt het oude Wilhelmus over het stil geworden terrein. Iiare Majesteit de Koningin schrijdt liet kerkgebouw binnen. Zij is gekleed in witte japon, zwarte mantel en witte rouwsluier. Zij is vergezeld van Haar Dochter, Prinses Juliana, die zeer eenvoudig is gekleed in zwarte man tel en witte hoed. De heide vorstelijko personen wor den ontvangen door den burgemeester van Delft, de commissaris van de koninklijke grafkelder, mr. G. van Baren. Deze is de stoet voorafgereden. Uit de andere auto's volgen verdere vor stelijke personen cn dames van do hofhou ding. Als zij het kerkgebouw zijn binnen» getreden, wordt het geweer van de eere» wacht afgezet Er valt thans stilte op het Marktplein'» tot-dat om vier minuten voor twaalf voor het eerst de zware klokkeklanken vatt den Bourdon naar de Markt doordringen. Het is het tee ken dat de vorstelijke stoet de bebouwde kom van de gemeente heeft bereikt,. Op het oude Marktplein, waar de men» schen tot o-p de daken opeengepakt zitten, breekt dan de spanning van de laatste oogen blikken aan. Midden op het terrein zit een eenzamd duif, die verwonderd staart naar al do drukte om haar heen. Een kwartier later klinken opnieuw com mando s over de Markt. Met een ruk wor den de bajonetten opgeheven. De rouwstoet in aantocht Om 12.22 komen de eerste ruiters de hoek bij het stadhuis omzwaaien. Langzaam, in stille stap, steekt de paardenstoet 't Markt plein over. De Kon. Militaire Kapel zwenkt, halver wege de kerk gekomen, rechtsaf en stelt zicli onder het spelen va-i treurmuziek achter het standbeeld van Hugo de Groot op. Op de ruiterstoet volgen eindelooze rijen infan terie. Vooraf gaan de tamboers. Dan zet plotseling die Kon. Mil. Kapel de treurmarsch van Chopin in. Als d-e iij-kstatie in aantocht is, worden in den hoofdingang van de kerk enkele witte gestalten zichtbaar. Het zijn de Vorstelijke Eohtgenoote en treurende Dochter, die den Prinsgemaal en Vader opwachten.

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 1