MMSÉT Gemeenteraad van Den Bommel Gemeenteraad van Oude Tonge MA..S- EN S.CHicLüEdODE ZATERDAG 16 JUNI 1934 Gemeenteraad van Stad aan 't Haringvliet SPROETENVERDELGER SPRUTOL Schaakrubriek* Ui* 1. De Voorzitter Burgemeester Nicborg, opent de vergadering met gebed. 2. De notulen worden gelezen en onver anderd goedgekeurd. 3. Ingekomen stukken. Verslag keuringsdienst van Waren lc kwartaal 1934. Aantal onderzoekingen melk 16, andere waren 15, aantal waarschuwin gen 2, geen processen-verbaal. Terug ontvangen de goedgekeurde school geldregeiing 1935. Bericht van Gedep. Staten d.d. 15 Mei '34, dat de goedkeuring op de geldleening groot 1 1000 van A. van der Tol neg is aangehou den. Idem op het raadsbesluit betreffende Nieuwbouw aan de steenkolen-gasfabriek. Vender deelem Gedep. Staten mede, dat in verband met de verminderde inkomsten aan belastingen zij het Provinciaal subsi die-reglement hebben moeten herzien en de subsidies met 20 pCt. moeten verminderen. Dienovereenkomstig wordt de vergoeding voor den geneeskundige met '20 pCt. ver laagd. Een schrijven van Gedep. Staten, waarin zij vragen of do Raad accoord gaat met de nieuwe jaarwedderegoling voor den Burge meester, Secretaris en Gemeenteontvanger. Bij deze regeling zal liet salaris voor den Burgemeester bedragen f 2000f 2100. Ge meente-Secretaris f 1800 tot f 2200. De jaar wedde ran den Ontvanger' wordt niet f 50 verlaagd. B. en W. stellen voor met deze nieuwe vaststelling accoord te gaan. Zoolang de nieuwe regeling niet in wer king treedt, blijft de 6 pCt. korting gehand haafd. Aldus wordt besloten. Met de nieuwe regeling betreffende de vergoeding door do gemeente Middelbands te voldoen voor kinderen welke te Sta.l op school gaan, kunnen God. Staten zich niet vereenigen. Gedep. Staten wijzen er op dat alles staat in het toeken van bezuiniging, en v inden liet billijk dat de gemeente Stad voor de kinharen die uit Middelhainnds hij tiaar ter school gaan, niet meer in rekening brengt, clan de werkelijke exploitatiekosten, ver minderd met do ontvangen schoolgelden. De Voorzitter wijst erop dat Stad de vergoeding reeds heeft verlaagd van f 36, op f 25 per jaar. Wat Ged. Staten voorstel len zou neerkomen op 12 a f 13 per jaar Di-t is niet billijk. Toen indertijd de school werd gebouwd moest rekening worden gehouden met liet feit, dat kinderen uit Middelbands te Stad tor school kwamen. Ware dit niet zoo ge weest, de school -had kleiner kunnen zijn. Nu zou Stad voor vergoeding van dezen grooteren sohoollbouw niets mogen bereke nen. B. en W. stellen voor, Ged. Staten hier over nader in te lichten, om te trachten de vergoeding op f 25 te houden. Do raad gaat hiermede accoord. Een bericht van de Gemeente Dirkslanü dat zij in liaar laatste v ergadering, bij de 'bespreking over de wijziging der Statuten der Waterleiding hoeft bepaald, dat de burgemeesters, welke ambtshalve deel uit maken van het Dagelij ksc.li Bestuur, ook om de 5 jaar moeten aftreden-, doch dade lijk herkiesbaar zijn. Thans is geen aftre ding voorgeschreven. Dirksland verzoekt eenzelfde besluit te nemen. De. Voorzitter verzoekt Wctli. Braber dit verzoek toe te lichten. Wetji. Braber zegt dat deze aang-elcgen- iiektidOOr R. en W. besproken is. Is de ver houding niet den burgemeester goed, dan wordt deze vanzelfsprekend herkozen. Dan blijft het nét eender of die wijziging wordt aangebracht of niet. Daarbij komt dat Ged. Staten toezicht houden, en de 'burgemees ters óver het algemeen voor Ged. Staten oen beetje bang zijn. Toch meent hij dat aftreding beter is, voor biet geval er ziieh het een of ander zou voordoen. Hierbij merkt hij op, dat ook met het toe zicht van Ged. Staten alles nog niet geheel naar, wenscli gaat, want al wordt liet rente percentage binnenkort verlaagd tot i.59 pet hij vindt dit, -gelet op de hulip waarover steeds gesproken wordt, vrij hoog. De Voorzitter zegt, dat wat betreft het percentage der rente, dit niet hoog is. Ai wordt titans geleend tegen 4 pet,, wie wil helpen, daar gaat het over. Do heer Sprang zegt dat hij er in prin cipe -tegen is, dat burgemeesters ambtshalve gekozen worden, doch daar is nu niets aan te veranderen. Wat betreft de aftreding daar is hij sterk voor, want als de. burge meester zijn. functie goed vervult, dan wordt hij opnieuw gekozen, maar vervult hij deze niet good, clan wordt lieirdoor ge legenheid geboden er verandering in le brengen. Met algemeene stemmen wordt be sloten Ook dié wijziging aan te brengen. Steun regeling. De Voorzitter deelt mode, dat het inge diende werkversciliafiinigsplan niet is goed gekeurd. De werken v oor den polder zijn volgens bet oordeel der Rogeering wecken die noodzakelijk uitgevoerd moeten wor den. Daarom geeft de Regeering hiervoor geen subsidie. Daardoor wordt ook do gemeente Stad genoodzaakt een steunregeling in het leven te roepen. De secretaris leest bet gohcele concept- Steunregeling voor, zooals dit door de Re geering is vastgesteld. Na hot voorlezen worden de voor Stad genoemde steunnormen besproken, welke zijn: Voor uitgetrokken porsonem: gehuwden en ongeliuwden: kostwinners f 6.50 per week. Boven de twee personen f 0.40 per kind toeslag tot een maximum vain 5 kinderen Ouge organiseerden f 6 per week en oneens f 0.40 per kind toeslag tot eon maximum van 5 'kinderen Deze steunregeling is ongeveer gelijk met den Bommel en iets booger dan Ooltgens- plaat. De heer Sprang vraagt naar het verschil 'tuss'cben georganiseerd-en en ongeorgani seerden. De Voorzitter zegt dat dit f 0.50 is, liet bedrag dat aan contributie moet betaald worden. (Te Stad 52 cent) De heer Sprang zou gaarne zien, dat aan liet college ran B. en W. twee bestuurs leden uit de bonden zouden worden toege voegd. Als er gevallen zijn van overtredin gen of e.v. geschillen, zijn er geen arbei ders-vertegenwoordigers. 'Hij is daarop te gen dat over de ailbeidens wordt geoor deeld, doch zonder de arbeiders. iBe lieer Wagner wijst er op, dat uit het concept gelezien is, dat de bonden alle ge- wenschte inlichtingen hebben te verstrek ken. Wof.Ii. Arensman beaamt dit, en zegt «is de bonden ongeoorloofde dingen verzwijgen dan blaniieercn zij zicli zelf. De Voorzitter gelooft dat er 'bij B. en W. geen bezwaar tegen is. Aangezien binnen pon maand weder Raadsvergadering zal worden gehou-den, zal liet verzoek van den lieer Sprang eerst in B. en W. bespraken worden en op de eJk algemeene vergadering een voorstel worden gedaan. Daarna werd de steunregeling met alge meene stemmen aangenomen. In verliand biermede wordt een over schrijving op de begrooting noodig, van liet hoofd werkverschaffing naar steunregeling Verder worden nog enkele overschrijvin gen goedgekeurd. Rondvraag: De lieer Vroegindevveij vraagt of er van v. Drunmingen al bericht binnen gekomen is. De Voorzitter antwoordt bevestigend en zegt dait B. en W. hierop zullen antwoor den. Verder waagt de beer Vroogindewij of B 'en W. nog eens willen letten op den vuii- nisput aan liet Dijkhof, en of de grond bij de brug van v. d. Gevel gemeen,legrand is of niet. De menschen zouden daar gaarne een afschutting hebben, en er zelf des noods voor willen zorgen. Do Voorzitter zegt dat de vuilnis-put hun aandacht beeft, en dat de grond bij de brug van v. d. Gevel geieii gemeentegrond is Kunnen B. on W er iets aan doen dat daar oen afschutting ikomt, dan zullen zij het niat laten. Weth. Braber merkt op .dat bij het be palen der waterleidingtarieven niets ge sproken of gezegd is, over de 10 cent extra incassokosten. Vele inenschen hebben, liter tegen groote bezwaren. Hij stelt voor dat do Raad de Stichting zal verzoeken, deze extra kosten voor eigen rekening te nemen. Aldus wordt besloten. Daarna sluiting. Woensdagmiddag kwam de Raad dezer gemeente bijeien onder voorzitterschap van burgemeester Dcnkersloot. Aanwezig zijn allo leden. De voon-zit t or gaat voor in gebed, waarna de notulen van de vorige vergade ring gelezen en onveranderd worden goedge keurd. Aan dc orde zijn de ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van den Minio ter van Onderwijs, K. en W., dat een^ voor schot voor 1932 is vastgeeteeUl op f7970, zoo dat de gemeente nog f 566.41 zal ontvangen. Ingekomien is een schrijven veil den Minis ter van Sociale Zaken, dot de bijdrage voor de volkswoningbouw in het Tuindorp is vastgesteld op f 1612,48. Ingekomen is bericht van Gedep. Staten, dat do tijdelijke korting van de salarissen met 5 pet. wordt gecontinueerd. Ingekomen is een schrijven van Gedep. Staten, w aarin voorgesteld wordt de normen van het salaris van den burgemeester aldtus te wijzigen: liet salaris van den burgemees ter gaat terug met f 550 en van den secreta ris ook met f 550. De gemeente komt in do 4e klasse. De salarisverlaging mag niet meer clan 12% pet. zijn. Er komt dus 4 pet. bij, want vroeger was hier geen 8% pet. pen sioen verhaal. De lieer Mast: Een schok van -1 pet is niet zoo groot. De voorzitter: Gectep. Staten willen de saliok niet zoo groot maken. Daarom mag liet niet huoger zijn don 12pet. Wethouder I o ng e 1 i n g dacht dat die 12% pet de jaarwedden gold en niet liet pensioenverhaa 1. De v o o r z i 11 e r: Dat lieoft u dan nooit goed begrepen. Wethouder Lol ker zegt liet ook nocit goed begrepen te heibBeti. Wethouder Jongeling: Dain zijn we in Den Bommel altijd veel ie royaal geweest. De voorzitter: Dat is dan een gelukje dat de raad de ambtenaren bezorgd heef:, [l raad is vroeger te goed geweest. L',- i - n:i niets meer aan te doen. In de Plaat hebben ze het niet gedaan. Dan heb ik direct S% pet nènsioenveihaai gekregen. De lieer Mast: Ik v el veel voor liet stand punt van de wethoudeis. De voorzitter: Dam moet er een voor stel komen. Wohouder Jongeling heeft, pertinent gedacht dat 12% pet af ging van de jaarwed den. Spr. lieeft geen ander voorstel. De voorzitter: Dus u gaat moe met Gedep. Staten. Wethouder Jongeling: Nee all oen cori de jaarwedden. Het voorstel van B. en W. om liet te aanvaarden kan dus niet door gaan. De, heer Mast: Vorig jaar was bet 5 pet en nu 4 pet. Dus nog 1 pet minder. De v o o r z i ter: Gedep. Staten vinden liet niet good dat er bij de 8% pet pensioen- verhaal nog 12% pet. korting dus 21 pet. kor ting zou komen. De heer Mast stelt voor 12% te korten op de salarissen. Die 8% pet behoeven we niet te noemen. De oen beschouwt dat als kor ting van safaris, de ander niot. De voorzit er wijst erop, dait bet sala ris van den secretaris werkelijk niet teveel is. Er is ontzaglijk veel werk. De heer Mast: Nou dat weet ik niot. Ik zag zoo straks een romannetje op tafel lig gen (vroolijklieid). De voorzitter vraagt of de raadsleden Terwiil Woensdagavond een aantal jon gens er in speelden, is een oud, wrak huis, staande op een hofje aan de Crispijnlaan te Rotterdam, onder donderend geraas inge stort. Zes jongens werden onder bet vallende puin bedolven, maar konden spoedig worden bevrijd. Zij zijn allen min of meeir gewond naar het ziekenhuis gebracht. Wie de ruïne van 't ingestorte huis ziet we geven er hier boven een foto van verba st er zich over, dat dit ongeval be trekkelijk nog zoo goed is afgeloopen. zioh met de saiarieregeling van Gedep. Sta ten kunnen vereenigen, die inhoudt, dat de pensioenaftrek inbegrepen maar 12 pet. ge kort mag worden. Tegen het voorstel van Gedep. Staten zijn de boenen Ilokke, Houthuizen, Lokker, Troost, Mast en But. Het voorstel van de beoren Jongeling en Mast, om op de salarissen 12% pet., wordt met algem. stemmen aangenomen. Ingekomen is cle goedkeuring van Gedep. Staten van enkele raadsbesluiten, o.a. de aankoop ram liet (huis van Ilollemaii Ingekomen is bericht vain den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe- miclldalias dat volgens het werkloosheids besluit teil laste van deze gemeente f 200 ko men en volgens de orieissteun f 200, totaal f 420. Ingekomen is berioht over den stand van kas en boeken van den gemecnle-ontvanger. Boeken en kas zijn in orde bevonden. In kas was op 1 Maart f 1041.1-4. Ingekomen is bericht van den gemeente raad van Oude Tonge, dat liet batig slot van den keuringsdienst voor deze gemeente is f 13.96. Ingekomen is een schrijven van de Kamer van Koophandel voor Dordrecht en Omstre ken omtrent die aanbesteding bij publieke gunning. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Ingekomen is bericht van de Kroon, om trent het beroep van J. v. d. Zeilde, betref fende het bezoeken van diens zoon aan de Ulo-schooi. De Raad van State, gehoord de commissie van geschillen van bestuur, acht het beroep ongegrond en verklaart dat ap pelant recht heeft op f 45 vergoeding. Het besluit van den Raad wordt vernietigd. Daar bij wordt gezegd dat de Raad onjuiste inlich tingen heef versahaft. v. d. Z. was niet aan geslagen voor f 1200, maar voor f 1000. De voorzitter wijst erop, dat de Raad zioh niet sohuldig lieeft gemaakt aan het ge ven van onjuiste inlieliingen en licht dit toe Spr. zegt dat B. en W'. thans vooistellen aan cle Jong, die niet gereclameerd lieeft maar minstens in dezelfde omstandigheden leeft, eveneens f 45 te vergoeden. Aldus wordt beslotien. Ingekomen is bericht van den Minister ran Sociale Zaken, dat de steunregeling tot 27 October 1934 verlengd wordt. Het verzoek van dén gemeenteraad ram Sommelsdijk om de invoer van vleeeoh uit andere gemeen/ten op het eiland vrij te laten, wordt m.a.st. aangenomen. Ingekomen is een verzoek van C. Boke- Jaar kapper alhier om zijn zaaik van 23 Mei tot 4 Octcber clkien Woensdag 1 uur langer open te mogen houden. liet verzoek wordt ingewilligd. Op verzoek ram den Inspecteur vam de Geneesk. Dienst worden enkele wijzigingen aangebracht in de verordening, voor den ge meente-geneesheer. Ingekomen is een schrijvlcn van Gedep. Staten aangaande de heffingsverordenimg. Aan verzoeken dienaangaande wordt tege moet gekomen. Ingekomen is een adres vam enkele Tuin- dorphewoneis om de Sloot naast Tuindorp te rioleeren. De voorzitter zegt dat B. en W. een onderzoek in hebben gesteld. Inderdaad is de sloot onrein. B. en W. étellien voor plan nen te ramen om in 1935 de kosten te vin den om deize sloot te kunnen dempen. De kosten worden begroot op f 270. De lieer Mast acht, het niet meer dan plicht van de gemeente cim deze sloot te deimpen. Die sloot is weggegeven met de con ditie dat die sloot gedempt zou worden. Spr. heeft die grond aan de gemeente ge geven. De heer Ilokke kan zioh dit ook herin neren. De sloot is verbreed in cle werkver schaffing. Het werd toen voor het loozen wan enkele sloten gebruikt. Dc stoot stinkt op het oogenblik ontzet tend. De mad kam zich met liet voorstel van B. en W. vereenigen. De vooQ'zitter: Er zijn nog enkele straatjes, clie door het publiek gebruikt vvoir- dlen, maar toch geen eigendom van de ge meente zijn Al.s or «?n gemeente-werkman wil werken, dan wordt dat verboden. Er zijn hier zoovee,1 puzzles op te lossen van dien aard. Of die sloot nu door Mast gegeven is, weten wij niot. Daar is nooit acte van opge maakt. Het voorstel vam B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrooting 1934 wordt goed gekeurd. Enkele af- en overechrijvingen wor den goedgekeurd. Eveneens womdt de begrooting van het Burg. Armbestuur gewijzigd. De post van aoliterataliige inkcmisten wordt verhoogd met f 1063,80. Aan d© orde is het verzoek vam Gedep. Staten om de statuten van de Drinkwater leiding te wijzigen in dien zin, dlat b.v. een buitengewoon lid zitting heeft als vertegen woordiger vam Gedep. Staten, met een aid- viseerende stem. Voorts moeten begrooting en rekening van de Waterleiding ter goed keuring aan Gedep. Staten worden opge zonden. Alclus wordt besloten, Zeg mij Uw naam! Mijn naam SPROETENBEZITTER, is en blijft Het voomtel van Dirksland om de ledpn van liet Dag. bestuur periodiek om de 4 jaar af te doen treden, wordt voor kcumisgeving aangenomen. Het voorstel vam B. en W. om aan J. I„ Jacobs cip zijn verzoek afschrijving vam lion denbelasting te verleencn voor ecu half jaar aangezien hij geen hond heeft gehad tot Maart 1934. Aan M. Melissant Mzn. wordt dit eveneens verleend. üc hond van A. C. v. Peipenstralien wordt in de 2e klasse geplaatst. Aan W. P. Broeders wordt een lialf jaar afschrijving verleend. A. Stoop wordt vrijgesteld van iiondenbo lasting. Aan A. Visser wordt een half jaar cmthef fing verleend. Wegens schoolgeld wordt aan O. v. d. Welle ontheffing verleend aangezien hij geen inkomsten lieeft. Het schoolgeld van .1. v. Zanten Jzn. wordt on in vorderbaar verklaard, aangezien hij geen inkomsten lieeft. W. v. Maastricht vraagt liczclfde. üet heer Mus Je begeeft er je wel mee op glad ijs De hoer Ilokke: Hoe groot is liet schooi geld? De voorzitter: 5 cent per weck! Het is heel gevaarlijk! Dat is zoo! De man heeft liet echter niet. De secretaris: Ilij is f 2.60 achter! De voorzitter stelt voor deze zaak nog sous met den man te bespreken. I)o heer Ilokke: Ik vind liet ongegrond, dat een arbeider wel schoolgeld betaalt maar een landbouwer niet. Hier moet ook een wckelijksehe invordering ingevoerd worden. Do voorzitter zegt dat dit in Ooltgens plaat ook zoo is. Per week kan men gemak kelijk 5 cent betalen. Do wet stelt de land bouwers nu eenmaal vrij. Hot is jammer, dat men bet schoolgeld vastkoppelt aan de inkomstenbelasting. Spr. stelt voor de wekolijksclie betaling in te voeren. Laten we voor deze keer deze melisCtien vrijstelten. In cle Plaat halen de hoofden en onderwijzers liet schoolgeld op. Aldus wordt besloten. Op voorstel ran B. en W. wordt de com missie tot wering van schoolverzuim lier kozen, en wordt de commissie uitgebreid tot zes leden, opdat onk een ouder van schoolgaande kinderen van de openb. school zitting lieeft. De hoeren Den Braber, Jonge ling, Mooyaard, Verheul en Meulenchjk vorcVn herkozen Als zesde lid wordt gokozen op cle vooor- dracht \an B. en W.: no. 1 dr. Oosthoek en 2 dc hoer Mast, dl' Oosthoek. Keil stem krijgt J. van der Zonde, (vroolijklieid). Op voorstel van B. en VV. wordt een in structie vastgesteld voor do schoonmaaksters van de Openbare school. Elke week moeten de lokalen geveogd worden en om de drie maanden moet de school grondig gereinigd worden. De groote schoonmaak moet plaats vinden volgens aanwijzing vail B. en W. De Voorzitter doelt nog mede, in verband met de huur van de woning van Hollemain, dat 3 Mei de transactie heeft plaats gevonden. Tot 3 Juni hebben B. on W. gewacht om Dolleman de gelegenheid te geven de woning te ontruimen. Holle- man lieeft echter niet gewild zoodat wij ham er uit moesten zetten. Hem werd een tijdelijk onderdak gegeven in Tuindorp. B. en W. hebben liet uiterste betracht. Juf frouw Eenink 'heeft de woning thans ge buurd, misschien kan II. thans cle woning in Tuindorp huren, inaar dat wil hij niet. De heer Ilokke: Dus dan woont liij voor. niets. De Voorzitter: We kunnen do men- schen toch niet onder den blootcn hemel laten slapen. Die man irriteert ons ontzet tend. Hij ontvangt huur, maar de gemeente krijgt niets. Het verraadt liet karakter van dien man. De heer Ilokke stelt voor liem zoo gauw mogelijk er uit te zetten. Dc Voorzitter dealt mede dat de Rechtbank volgens 1I.B. over drie weken uitspraak zal doen. Do lieer M ast: Wat kost liet? Ilij bezorgt ons een groote strop. De Voorzitter: Ongeveer 1700 gulden De heer Houfli uizc n: Er is op Zuid zijde nog wel een woninkje! De heer Troost: Er is daar een woning vrij gokomen. Hij kaïn zich vervoegen bij Buis. De Voorzitter zegt toe maatregelen te nomen om Dolleman tot dc orde te bren gen. De hoer Hokke vraagt bon liet staat met de huur van liet land van In 't Veld. De Voorzitter zegt, dat een inschrij ving is ingekomen van f 270 van P. Bons te Oclltgonsplaat. We hebben een tamelijk goede overeen komst gesloten. Spr. deelt mede dat thans nog aan achterstallige pachten van het Burgerlijk Armbestuur een bedrag van f 870.71 over 1933 binnen moet komen. De heer Mast vraagt of de oniwilligen tot aansluiting aan de waterleiding ge spaard worden. Spr. heelt geen zin om voor een ander te betalen. De Voorzitter zegt, dat er gezegd is dat 80 pet. aansluitingen tot gevolg zouden' heibib en dat geen vervolging ingesteld zou worden. Hoe men aan clat sprookje komt weet spr. niet. Wanneer men niet aansluit, dan krijgt mem ce.n procesverbaal. De heer Mast: Daarmee zou ik inaar niet te l'ang wachten. Ik verwacht dat cle Bom- molsclie algevaardigden daarop aan zouden dringen. Wethouder Jongeling beeft bezvvaar tegienj 'het dubbeltje incasso. Heeft men liet recht om een dubbeltje te eisclien. De |Voo rz itter: Het staat in dc voor waarden opgenomen. Het is misschien beter om liet af te schaffen. De heer M ast: Je hangt altijd! De lieer Ilokke: Af te schaffen! Het is beter om een betere regeling te maken. De heer Houthuizen: Er is indertijd gevraagd: kost liet nu niet meer! En nu komt er toch nog een dubbeltje bij. Zoo da delijk is het cle prijs van koffie! (vroolijk- heid), De 'lieer Hokke: Het stond op liet formu fier dat de mensclien geteekcikl hebben. Ile' gaat daarin over de meerdere lasten. De Voorzitter In het groote bestuur za) deze zaak besproken worden. Spr. vraagt oi' de heeren er ook van overtuigd zijn, dat armlastigen niet vervolgd worden. Er is bij spr. een vrouwtje van 80 jaren geweest, die liet met kan betalen bijv. Wanneer het ex- ceptioneele gevallen betreft is Spr. daarte gen. Dc Raad kam er zich mee vereenigen. Ti' Schiedam is Woensdagmiddag een gedenksteen onthuld op hel graf van wijlen den heer A. ran der Heijden, in leven voorzitter ran den Bond ran Chr. Houtbewerkers. Bovenstaande foto werd genomen tijdens de toespraak ran den heer H. Die denk, voorzitter van liet comité, dat 'I initiatief narn om een gedenkteeken ie plaatsen op 't graf ran den man, die heel 'l land door bekend stond als pionier en voorvechter der Chr. vakbeweging. VERMORST GEEN WATER, MOEDERS! Dinsdagmorgen om half elf kwant dc Gemeenteraad van deze gemeente in ver gadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Vooys. Aanwezig zijn alle leden. De VOORZITTER opent de vergadering. Niemand lieeft op. of aanmerkingen op do ter inzage gelegde notulen. De VOORZITTER deelt medo dat de kindertuin bijna gereed i-. De heer v. d. BERG vraagt of er ook schommels in gezet worden en hoornen, want als liet warm is gaan de kinderen er vandaan. De VOORZ. Het volgend jaar is het beter dat er schommels en dergelijke vermake lijkheden aangebracht worden, want de onkosten voor dit jaar zijn reeds groot. Spr. deelt vervolgens mede dat de water leiding geopend is. Spr. wcnsclit de ge meente daarmee geluk. Spr. waarschuwt tegen een overmatig gebruik van liet wa ter. want anders zullen er meters geplaatst moeten worden. Er is voldoende water, maai' wanneer liet vermorst wordt, zijn moeilijkheden in de toekomst niet uitge sloten. Spr. waarschuwt daartegen ernstig. Ver der dringt spr. er bij de werkgevers op aan thans zooveel mogelijk werknemers ui dienst te nemen, ter bestrijding van de werkloosheid. Aan de orde zijn de ingekomen stukken. Ingekomen is verslag over den stand van kas en boeken van den gemeente ontvanger. Boeken en kas zijn in orde ba- vonden Ingekomen is hot verslag van den keu ringsdienst van waren, distriet Dordrecht Ingekomen is bericht clat de rekening 1933 is goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven hotreffendo cle begrooting 1934. De begrooting is goed gekeurd. Ingekomen is een schrijven van A. van der Voorde, kapper, waarin hij verzoekt vanaf 0 Juni tot 24 October zijn kappers zaak tot 9 uur te mogen open houden. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten omtrent cle salarissen van burge meester, secretaris en gemeenteontvanger. Voor den burgemeester is de norm gewor den f 2950f 3500, voor den secretaris f 2650f3200 en voor den gemeenteontvan ger f 1300—11000. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is bericht van liet Departe ment van Binnenlandselie Zaken omtrent de salarissen van de ambtenaren. B. en W. doen dienaangaande geen voorstel maar wenschen deze zaak aan te houden tot een volgende vergadering. Do VOORZ. wijst er op dat de pensioen wet gewijzigd is. Alle ambtenaren krijgen diensvolgens 10 pel. korting. Hier is reeds een korting toegepast van 5 pet. dat is dus 15 pet. B. en \Y. achten deze korting niet te verdedigen. Aldus wordt besloten. Voorts komt in behandeling liet voorstel van B. en W. tot wijziging van de statu ten van de sticdiling Drinkwaterleiding Goeree en Overflakkee. I-Iet voorstel van Dirksland om het Dag. Bestuur periodiek om de 5 jaren te doen aftreden kunnen B. en W. niet verdedigen. De VOORZ. vijst erop, dat liet praatje rondgaat, dat de leden van liet Dag. Be stuur f 800 per jaar zouden krijgen. Ik krijg voor elke vergadering f 2.50 presentiegeld. De heer DE WIT vindt dat er geen be zwaar tegen is, dat liet Dag. Bestuur om de vijf jaar zal aftreden. Op het. oogenblik is liet zoo, dat een gedeelte wel afireedt en een ander gedeelte niet. Spr. vindt dal niet juist. Het voorstel van B. en W. wordt met da stemmen van cle heeren vd. Boogerd, Hausse en v. Schouwen vóór verworpen. Ingekomen is een verzoek van Ged. Sta ten om cle woningen no. 16 en 17 van de Nieuvvstraat onbewoonbaar te verklaren. B. en W. stellen voor hiermee te wach ten tot dc tegenwoordige bewoners Cr uit zijn. Aan de orde is de verhuur van dijken. De hoogste inschrijvers zijn A vail ZorgO voor I 7.50 per jaar, W. van Ilooij I 10 per jaar en T. van Noort f 29 per jaar. De Baad besluit deze heeren liet land to verhuren. Op voorstel van B. en W. wordt de ron- cept-ovcreenkömst met de polder Grijzen- oord goedgekeurd heb. do demping van de Grijzenoord. Ingekomen is liet verslag over den stand der boeken van de gemeenschappelijke gas fabriek. Over liet. afgeloopen boekjaar is een winst gemaakt van f 3926.52. De VOORZ. wijst erop. dat de nieuwe directeur kans heeft gezien winst te ma ken, hetgeen voordien nog niet is gebeurd. Op voorstel van B. en W. wordt de lieer N'oordijk definitief als grafdelver aange steld. Daarna gaat de Raad over in gclieima zitting. De Voorz. deelt in openbare vergadering mede dat de ingekomen verzoeken om huurverlaging in handen zijn gesteld van B. en IV. ter afdo-ning. Daarna .volgt sluiting. Correspondentie deze rubriek betreffende te zenden aan F. W. Nanning, St. Gerardus- laan 15, Eindhoven. No. 345 Probleem nummer 414 was een vrij lastig probleem, dat niettemin door de oplossers goed is opgelost. De sleutelzet is 1. Pa7 met dreiging 2. Dbó. Aardig zijn de blokkeeringen na 1. Dc5 en 1. Ld5. Men kan altijd tot den oplossingswedstrijd toetreden. Een goede oplossing van een twee- zet telt voor twee punten enz. Voor een fou tieve oplossing wordt een punt in mindering gebracht. (Minimum aantal punten is nul). Voor den maandelijkschen prijs van f 2.50 moet men de meeste punten hebben. Ook niet-abonné's zijn welkom. Heeft men tien keer achtereen geen oplossing ingestuurd dan verlieist men zijn aantal punten. Een on oplosbaar probleem vervalt voor den wed strijd. Ter besparing van porti is de oplossings termijn op circa 4 weken gesteld, zoodat de oplossers meerdere oplossingen eventueel te zamen tegelyk kunnen inzenden. Problemen voor den wedstrijd No. 421 r. NOVEJARQUE, Barcelona le Prijs E. E. a Cat. 1933 Zwart (7) a b c d e 1 g h Wit (11) Wit: Kh4, Da8, Tb3 en c2, Lf7 en hl, Pd4 en e6, pi.c3, e2 en f3 Zwart: Kc4, Tii4 en b6, Pc6 pi.a4 e5 en f5 Wit geeft mat in twee (2) zetten No. 422 K. A. L. KUBBEL, Leningrad 2e prijs E. E. a Cat. 1933 Zwart (12) Wit: Kh8, Dli5, Tb6 en f4, Le6 en Pb3 Zwart: Ka4, Df2, Ta7 en el, La3 en g8, Pbl en d4, pi.a5, b2, b7 en h6 Wit geeft mat in twee (2) zetten Oplossingen inzenden vóór Zaterdag II Juli. Oplossing Eindspel no. 524 1. Dh5 Kb5 2. Th3 Kg4 3. Lel Pf3 4. Tfl Th8 5. Tg3 Kh5 6. Lf7 mat of: 4. Lf2 5. Tfl enz. Eindspel no. 525 (LASKER—DURAS) Wit: ICg2, Tc2, Pb4 en e4, pi,a3, b2, f3, o-4, h3 Zwart: Kd4, Tal, Lc4, pdö, pi.bl, e6, g7 en li7 Wit begint en wint LADDERWEDSTRIJD 413 414 Totaal C. van Gelder (2 84 3 87(1) J. P. Coppens (6) 65 3 2 70 D. Katels (3) 62 3 2 67 F. C. Laas (9) 54 3 2 59 P. Klein (2) 49 —1 _i 47 B. Vis (1) 36 3 2 41 J. L. Braber (4) 18 3 2 23 B. Wagner (2) 14 3 2 19 A. Wagner (2) prijs 2 2

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 3