l PLAATSELIJK NIEUWS Burgerlijke Stand» Marktberichten» Predikbeurten ZATERDAG 16 JUNI 1934 Ingezonden Stukken VERKOOPINGEN BELGIE'S NIEUWE KABINET DE ORKAANRAMP IN SAN SALVADOR l SOMMELSDIJK. De heer Jb. Verhage, wonende alhier, heep. Dinsdag 19 Juni a.s. zijn 94steu ver jaardag re vieren. Verhage mag nog een redelijken welstand genieten. Hij is de oudste mannelijke in gezetene dezer .gemeente en op één na de oudste inwoner. Maandag 18 Juni a.s. zal in deze gemeente langs de huizen de jaarlijksche Waterlco-ceilecte werden gehouden. De uitslag van de Donderdag 14 Juni 1934 gehouden aanbesteding van grintleverantie enz., ten gemeentehui,ze, is als volgt: iieverantie gr.nt: H. v. d. Gij-ze f 2.34% per M.3 (gegund), Gebr. van 't Hoff f 2.58 per M.3, P. J. v. d. Doel 2.67 per M.3, J. Buskoop f 2.69 -per M.3, Spramex-grint f 2.50 per M.3. Vrachtrijden: D. Vroegindeweij f 0.32 per vracht (gegund), J. Schuurman 1 0.33 per vracht, M. Groenendijk Wzn. f 0.38 per vracht. Lossen van klinkers enz.: B. Beket f 0.40 per M.3. Henkers f 0.90 per 1000 sï. en keien f 4 per 1000 st. (gegund). MIDDELHARN1S. Uitslag van de postduiven- wedvlucht van de P.V. de Reisduif vanaf Creil; afstand 302 K.M., op Zaterdag 9 Juni. Losgelaten v.m. 9 uur, aankomst eerste duif 2.26.44. Ie, 7e, 9e, 10e en 11e prijs E. de Lint: 2 e prijs P. Schuur man, 3e, 4e, 5e prijs D. Kardux, 6e prijs S. v. d. Velde, 8e prijs I. van Eek. 12e prijs A. Vroeg indeweij. Ds. L. Vroegindeweij, predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Wicnis, hoopt Zendag 24 Juni zijn afscheid te prediken en Zondag 1 Juli zijn intrede te deen in de Ned. Herv. Kerk te Waddingsveeii, na des voormiddags bevestigd te zijn door zijn broeder Ds. W. Vroegindeweij van Zegveld. Bij den agent der arbeidsbemiddeling hebben zich als werkloos opgageven: 37 landarbeiders, 18 transportarbeiders, 14 d'iepzeevisschers, 7 letterzet ters, 5 boekbinders, 2 boekdrukkers, 1 machinist, 7 timmerlieden, 1 metselaar, 3 opperlieden, 1 bor stelmaker, 1 koopvaardijvaarder. Totaal 97 per sonen. Za'erdag zal de nieuwe sportkring „Concor dia geopend weiden, waaraan verschillende sportclubs zullen deelnemen, o.a. voetballers, korf ballers, fretsrenners enz. enz.: vervolgens sprint- wedstrijd, 5. K.M. achtervolging Van Kempen en Overweel, 10 K.M. eigen kracht, 40 K.M. koppel- wedstrijd. Donderdag 21 Juni des avonds half zeven zal er ten huize van Dr. Arecids gelegenheid zijn tct koatelooze inenting of herinenting. Vanaf 1 Juli tot 15 Aug. kunnen jongelingen welke in 1916 geboren zijn zich aanmelden om zich te verbinden bij de Vrijw, Landstorm, om een be wijs te behalen van voergeoefendheid voor den dienstplicht. Deze oefeningen zullen aanvangen 1 Oct. 1934 tot 1 Oct. 1935. Inlichtingen worden verstrekt door het Vooroefeningsinsti.nut Land- stormverhand te Rotterdam. Onize dorpsgenoot, de heer A. van Buuren P.Azn.. daagde Donderdag 1.1. te 's-Gravenhage voor het diploma Gemeente-administratie, STAD a.h. HARINGVLIET. Dooor het. bur per lijk armbestuur werd aan de werkloozeii een geldelijke steun verleend. De werkzaamheden aan de haven zijn geëindigd, zoadat de haven en kade weer een voldoende diepte hebben. Zaterdagavond krijgt V.V.S. I bezoek van Voorwaarts I uit üoltgcnaplaat, voor de competitie. Met »die uitbreiding van het ledental der zwemci'Uib ,,'t Oude Hoofd" gaat het goed. Naar men ons mededeelt zijn er reeds 45 leden. Door die Raad dezer gemeente is in ver band met liet stopzetten der werkverschaf fing de volgende steunregeling getroffen: Voor unit-getrokken .personen: Gehuwden en ongeh.uiwden: kostwinners f 6.50 per week. Boven de twee personen 0.40 per kind toe slag tot een maximum van 5 kinderen. Vooi ongeorganiseerden bedraagt het 'bedrag 6 per week en eveneens de toeslag der kinde ren. Bij den agent der arbeidsbemiddeling staan 26 personen als werkloos ingeschreven DEN BOMMEL. Het zoontje van M. Melis- sant is bij heit voetballen gevallen, met het gevolg dat Hij zijn rechterpols brak. Ten gevolge va,n het uitwijken voor een ■wielrijder reed de lieer v. d. Velde te Sotn- melsdijk met zijn auto in de sloot, langis den Sahaapsweg gelegen. Het ongeval li-ap zon der persoonlijke ongelukken af. De auto werd door een kraaniwagen weder op het droge gebracht. Bij don agent der arbeidsbemiddeling staan 58 werkzoekenden ingeschreven. Gedurende de af-geloopen maand heb ben zich in -deze gemeente 14 personen ge vestigd, terwijl er 3 zijn vertrokken. De heer A. J. van Buuren, werkzaam als volontair ter secretarie dezer gemeente slaagde voor heit diploma gemeente-admini stratie. Gedurende d:e aSgeloopen week zijn uit deze gemeente vervoerd 2000 H.L. aard-appe len en 39000 Kg. stroo. OOLTGENSPLAAT. Uitslag grasverkoo- oing door Mr. Höpink voor Mevr. Goekoop Dijk Adriaanpolder. Perc. I Geb. De Bruin f 44; perc. II Jac. van Gurp f 44; perc. III M. Korteweg Pz. f 56; perc. IV Jac. van Gurp f 34; perc. V A. van Dam f 38. Naet- ting Adriaanpoider. Perc. I en II W. van Kempen f 14; perc. II en III f 12 Jac. van Gurp. Combinatie nerc. I tot en met IV der naetting A. Neels f 60. De jaarlijksche collecte voor den ge- wapenden dienst zal dit jaar gehouden worden langs de huizen der ingezetenen op Maandag 18 Juni a.s OUDE TONGE. Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een collecte worden ge houden waarvan de opbrengst komt ten goede aan lijders aan vallende ziekten. Op de Vrijdag jl. alhier gehouden beurs werden de na volgende prijzen genoteerd; aardappelen (Red Star) 3.60: grove aard appelen (Red Star) 0.80 per H.L.; scliok- ker erwten 910 et; erwten 67 ct,; bruine boon-en 9—10 ot.; maanzaad 11—15 ct.; haver 5—3% ct. iper Kg. Met imgaing van 16 Juli e.k. is benoemd tot leerling verpleegster in het Zeehospitium te Katwijk aan Zee, mejuffrouw W. J. Ver- weij alhier. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht -dat gedurende dit leveringstijdvak goed-koope margarine tegen inlevering van 'bon no. 25 verkrijgbaar ml worden gesteld hij den winkelier W. Bezemer, Molendijk al hier terwijl rimidvleesch in blik tegen inle vering van bon no. 27 verkrijgbaar is bij Slager P. C. van Markensteijn eveneens wo nende aan den Molendijk. - Korfbal van Woenslag 13 Juni jl.: Excel sior II—Weest Kwiek II (Middelharnis) 35. NIEUWE TONGE. A.s. Zondagmorgen zal i de Ned. Herv. Kerk alhier leesdienst worden gehouden, terwijl des avonds voor de gemeente hoopt op te treden Ds. M. B. Verkerk van Oude Tonge. NIEUWE TONGE. Onze dorpsgenoot, de heer J. L. Th. Huijjen is benoemd als ass, machinist bij de Holl. Amerika Lijn s.s. Rot terdam. - Van den heer A. H. alhier brandde een klamp stroo af. Verzekering dokt de schade. Als een bijzonderheid kan gemeld wor den dat bij den heer Joh. Willelioek een kuiken is geboren met 4 pooten. - De prijs der roomboter is alhier f 0.85 per K.G. Melk 8 cent per Liter. - Het zoontje van den lieer C. H. liad liet ongeluk met een zijner vingers tusschen een ratteklem bekneld te raken. Genees kundige hulp was noodig. Op Woensdag 20 Juni a.s. zullen de foto's welke opgenomen zullen worden in het gedenkboek hetwelk aan Dr. C. van Gelder bij zijn vertrek uit deze gemeente zal worden aangeboden, voor een ieder in het Weeshuis ter bezichtiging liggen. HERRINGEN. Met de pluk der aardbeien is dexs week een begin gemaakt en worden deze langs de huizen verkocht voor f 0.40 per kilo. - De meisjesvereen. „Mirjam", onderafd. van de Ned. Herv. (Ger.) meisjesvereen- „Dorras" hoopt haar wekelijksche samen komst te houden in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk op Dinsdagavond van iedere week. - De fruitkweekerij met gebouwen van wijlen Corn. v. d. Velde, met landerijen enz. is door den heer Jan van der Velde onder hands overgedragen aan den heer C. J. van der Velde. - In de plaats van den heer M. Lokker, die bedankte als bestuurslid van 't polder- deel Klinkerland, is op de vorige week ge houden vergadering van Ingelanden geko zen de heer E. L. van den Doel alhier. - A.s. Zaterdagavond van 5.30 tot 7 uur zal de afd. Herkingen van den Bijz. Vrijw. Lands'torm op het plein der Bijz. Lagere School schietoefening houden. - De jaarlijksche collecte voor den Ge- wapenden dienst der Nederlanden zal dezer dagen wederom langs de hulzen der inge zetenen worden gehouden. Bij beschikking van Z.Exc. den Min. van Sociale Zaken is onze gemeente betref fende de Arbeidsorganisatie ingedeeld hij klasse A. De schoolgeldregeling, zooals die door den Raad dezer gemeente is vastgesteld, is door Ged. Staten dezer provincie goedge keurd. OUDDORP. Woensdagavond werden in Hotel Akershoek publiek verkocht 72 per- ceelen grasgewas en klavers. De prijzen lie pen voor een keer maaien 20 cent per roede en voor tweemaal te maaien 37 cent per roede. De smid G. van Stellendam die met een fiets beladen met rollen zink naar huis kwam rijden, verloor op een gegeven oogen- blik het evenwicht en dook met fiets en al in een sloot. Door zijn kameraad werd hij gered. Bij de arbeidsbemiddeling stonden Donderdag 58 werkloozen ingeschreven Dezer dagen werd bij S. Poortvliet een kuiken geboren, hetwelk 3 pootjes bezit en evengoed loopt ais een -gewoon. Naar men verneemt komt in het uien- gewas in hevige mate de kroefziekte voor. Als 2e machinist bij de Stichting Wa terleiding in de Oostduinen alhier is be noemd K. Nieuwland van Middelharnis. Uitslag schietoefeningen B.V.L. in 10 series. Te behalen punten 500. M. C. Akershoek 423, R. Akershoek 415, W. Akershoek Czn. 436, M. Ale- man 452, W. Akershoek Kz. 440. Joh. Breen 402, C. Breen Pz. 434. Jdh. Bosfend 447, A. H. Boe laars 459, KI. Bosiand 433, P. Boelaars 471, L. Bos! a no 426, Jan Grinwis 447, Kr. Grinwis 440, 462. W. H-affie-etema.u Klz. 457, W. Hoogmoed W. Hameetem-an Jz. 454, Kr. Hameeteman Cz. 456, A. Hoek 442, Kr. Irhman 407, G. de Jong 446, W. de Jong 428, J. Knape 398, J. v. Koppen 441, M. Kleijn 456, A. Kurvink 378, K. Klepper 408, J. C. v. Mierop 465, J. Mastenbroek 389. J. Meijer Kzn. 443, M. Moerkerke 422, P. P. Santifort 418, M. Tanis 478, G. H. Tanis 428, T. Tanis Johzn. 438, J. Tanis Klzn. 381, K. de Vogel 436, C. v. d. Wende 283, Th. Witte 379. A.s. Zaterdagavond om 6.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan Ds. Honkoop van Den Haag. „HOOFDPIJNEN VERDWENEN" Toen zij het juiste middel vond Hier volgt weer een schrijven van een dame, waaruit blijkt, dat voor allen, voor wie beweging en frissche lucht schaarsch zijn, Kruschen Salts onontbeerlijk is. „Ik wil U even schrijven om te zeggen hoe goed ik Kruschen Salts vind. Ik had on draaglijke hoofdpijnen en voelde me dikwijls ellendig. Ik probeerde alle soorten verschil lende zouten, tabletten enz., maar niet één hielp me. Een vriendin zeide mij toen, dat voor haar niets boven Kruschen Salts ging. Toen heb ik het ook een paar maanden lang geregeld ingenomen, met liet gevolg, dat Kruschen mij geheel van mijn kwaal bevrijd heeft. Ik zou nooit meer mijn flacon Kruschen willen missen, want door Kru schen Salts voelt men zich jeugdig, blijft men jeugdig en men ziet er jeugdig uit." Mevr. V. M. Wat doet U tegen hoofdpijnen? Neemt U maar een of andër verdoovend middel, dat de pijn stilt en verbeeldt u zich dan, dat u genezen bent? Dergelijke lapmiddeltjes ver- (iooven slechts de zenuwen en zijn dikwijls gevaarlijk voor het hart. Maar de oorzaak der hoofdpijnen kunnen deze verdoovende middelen niet bereiken. De oorzaak bestaat meestal in een gestoorde spijsvertering of gedeeltelijk constipatie, een kwaal waaraan velen ongemerkt, lijden, die een zittend leven lijden. Kruschen Salts dringt regelrecht door tot den wortel van het kwaad en neemt de oor zaak weg. De zouten in Kruschen neutrali seeren ophooping van schadelijke zuren in het lichaam en voorkomen, dat deze zich weer kunnen vormen. Ze maken een einde aan de lastige constipatie, omdat ze de af- voerorganen zachtjes aansporen tot geregel de werking, zooals de Natuur dit bedoeld heeft. Begin morgenochtend met „de kleine dage- lijksche dosis" Kruschen. Dan zult U spoedig hebben afgerekend met hoofdpijnen, duize ligheid en vele andere kwaaltjes, die Uw dagelijksch leven bemoeilijken. U zult zich opmerkelijk fit voelen, geladen met die voortdurende energie en opgewektheid, die liet gevolg is van goede gezondheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) Daar ik veelvuldig verschillet deelingen van graag-weten.de menschen moet aanhooren omtrent mijn ontslag als stoker-electri cien aan het Ziekenhuis te Dirksland ben ik bereid langs dezen weg waaronder ook nog wellicht leden van het Alg. meen Bestuur van Beihesda onder de aandacht te brengen, dat mijn ontslag als stoker-electricien door mij zelf is aangevraagd omdat ik ender geen voorwaarde langer onder den Directeur-Genees heer, den beer Dr. Boot wilde dienen, zulks door het plaatselijk bestuur is begrepen en goedgevon den en mijn ontslagbrief luidt dan als volgt: Dirksland, 6 Juni 1934. Den Heer Menischaart. Wij dëelen U mede. dat wij U overeenkomstig Uw verzoek om zoo spoedig mogelijk ontslag te verleenien, met ingang van morgen eervol ontslag verkenen alls stoker-eleotrjcien, onder dankbetui ging voor de beweren diensten. Het Bestuur van het Ziekenhuis Bethcsda te Dirksland. •De voorzitter, C. v. d. WAL SOMMELSDIJK. Geboren Jannetje Corne lia, d. v. Adrianius Kaptein en Jannetje Adrians van Es; Jacobus, z. v. Siimon Bastiaan Jongejan en Johanna Maria Groenendijk. Ondertrouwd: Siimon van Nieuwaal, 35 j. te Ooltgensiplaat, en Adriana v. d. Doel, 24 j., al hier. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Dirksland, 10 Juni, 1934 Geachte Redlactie, Ondergeteekende A. Menschaart, laatst dienen- de als stoker-electricien aan het van Weel-Zieken huis en Bethesda-Ziekenh/uis, verzoekt beleefd plaatsing voor e enige regels in Uw blad. Bij voor baat mijn dank; Dank voor de plaatsing, De secretaris, W. BGUMAN. Hoogachtend, A. MENSCHAART, P. van Weellaan 211 Dirksland. OP ZONDAG 17 JUNI NED. HERV. KERK Den Bommel: 9% u. en 6 u. de heer Barne- veld, van Delift Herkingen: 9% u. en 6 u. (o. t.) de heer Overweel Middelharnis: Vm. en '6 av. de heer De Pater van Gouda Nieuwe Tonge: 9% u. Leesdienst. 6 u. Ds Verkerk, van Oude Tonge Ooltgensplaat: 9% u. de heer Smit (col'l. Stichting voor vallende ziekten). 6 u. Ds Kleyne Ouddorp: Van. Leesdienst.; nam. Ds Pollhuis Oude Tonge: 9% u. Ds Verkerk. 6 u. de heer Smit, van Heemstede Stad aan 't Haringvliet: Vm. Ds Poltouijs; nam. Leesdiienst Sommelsdijk: Vm. en 's av. Ds van Asoli GEREF. KERK Den Bommel: 9% u. en 5% u. Ds Sohaafstna Middelharnis: Vm. en 's av. Ds Zeiletra Ooltgensplaat: 9% u. en 6 u. Ds. Reenders Ouiddorp: Vm. en nam, Ds Westerhuis, van Hellevoetslui» Stad aan 't Haringvliet: Vm. en 's av. Ds de Graaff CHR. GEREF. KERK Middelharnis: Vm. en av. Ds Laman GEREF. GEMEENTE Herkingen: 9% u., 2 u. en 6 u. (o. t.) Lees dienst Middelharnis: Vm. en 's ev. Leesdienst Ouddorp: Vm. en nam. Leesdienst OUD-GEREF. GEMEENTE Herkingen: 9 u. en 2 u. (o. t.) Leesdienst Oude Tonge: 9 u. en 2 u. Leesdienst DOOPSGEZINDE KERK Ouddorp: Vm. Ds Foppema Woensdag 13 Juni, bij inzet in het Loge ment Kaashoek te Stellendam, en Woens dag 20 Juni bij afslag in het Logement Mijn ders te Stellendam, telkens des namiddags 4 uur (zomertijd) van: 5.51.80 H.A. of 12 G. 5 R.V.M. Bouwland en halve weg te Melis sant, in den polder Kraaij enisse, aan den Nieuw Kraaijensche dijk en den Kruisweg kadaster Sectie C nos. 102, 103, 3S8 en 581, verhuurd aan L. Goedgebuur tot blootschoof 1941 a f 600.per jaar, in 3 koopen en conbinatie; 2.68.30 H.A. of 5 G. 253 R.V.M Bouwland te Stellendam, in kavel 3 van den Halspolder, onder den Oudedijk, kadas ter Sectie D nos. 14 en 15, verhuurd aan Z. Klink tot 11 Nov. 1940 a f 292.17 per jaar, in 2 koopen en combinatie; 17.86.80 H.A. af 38 G. 272% R.V.M. Bouwland en watering te Stellendam, zijnde kavels 11, 12 en 13 van den Woutrinapolder, strekkende van den Damdijk tot den Buitendijk, kadaster Sectie C nos. 358, 359, 362, 363, 366, 367, 402, 403, 404 en 405 in 9 koopen en combinatiën, kavel 11 is verhuurd tot 11 Nov. 1940 aan J. Visheen a f 625.— per jaar, kavel 12 tot 11 Nov. 1940 aan de Weduwe J. Moyaes a f 620.50 per jaar en kavel 13 tot 11 Nov. 1941 aan Gebroeders Human voor f 608.64 per jaar en 3 Hectaren of 6 G. 160 R.V.M. Bouwland te Stellendam, in kavel 8 van den Adrianapolder, strekkende van den Grooten Zuiderpolderdijk tot aan den Mid delweg, kadaster Sectie A nos. 58, 59 en 60. verhuurd aan de Weduwe J. Moyaes tot 11 Nov. 1943 a f 359.34 per jaar. Teil verzoeke van de erfgenamen van wijlen den heer Jacob Meijer Arenszoon. Notaris VAN DEN BERG Veiling op Donderdag 14 Juni 1934, en Afslag op Donderdag 21 Juni d.a.v., beide da gen 's nam. 6 uur (oude tijd) in het café van Adr. Buys, te Achthuizen, van: Een huis B 184 met schuurtje en het altijddurend recht van erfpacht van den grond, aan den Bommelschen dijk te Achthuizen, gem. den Bommel. Ten verzoeke van de Erven Ger. Vermaak. Notaris VAN I SPELEN, Op Woensdagen 20 Juni 1934, veiling en 27 Juni 1934, afslag beide dagen 's avonds 7 uur (Zomertijd), te Sommelsdijk, in Hotel Spee, van: Een woon- en winkelhuis met erf en grond, te Sommelsdijk, aan den Dubbelen Ring, kad. Sectie B nr. 1784, groot 1 Are 09 centiaren. In eigendom toebehoorend aan den Heer C. M. Tielcman te Sommelsdijk. NOTARIS VAN DER SLUIJS. Zaterdag 23 Juni bij inzet, en Zaterdag 30 Juni bij afslag, telkens des avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp, in het logement „Akershoek" van: le. een huis met schuur, tuin en bouwland te Ouddorp in den Polder den Ouden Oostdijk, kad Sectie C nrs. 781 en 821, samen groot 72 Are ol 470% R.V.M. Eigendom van Bastiaan van den Houten Gzn. Te aanvaarden 1 September 1934. 2e. Een huis met schuurtje, tuin en erf te Oud dorp a. d. Dorpsweg. Kad. Sectie E nrs. 445 en 446, samen groot 12,50 Are of 82 R.V.M. Eigen dom van Willem van der Wende Jzn. Het perceel is gedeeltelijk verhuurd aan L. Moerkerk voor f 1.50 per week. Overigens is het perceel op 1 September 1934 te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Verkooping van grasgewas te Sommelsdijk, op Woensdag 20 Juni 's avonds 7 uur (zomertijd) in hotel Spee te Sommelsdijk. Ongeveer 34 Hectaren (80 Gem. Rijnl. Maat) grasgewas om te hooien op het gors vóór den pojder de Westplaat te Sommelsdijk, in 35 pep cèefcn. 16, IS en 19 Juni aanwijzing ter plaatse der perceeien. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 23 Juni bij inzet en Zaterdag 30 Juni bij afslag, telkens des avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp in het logement Akershoek van: I. een huis met schuur, tuin en bouwland te Ouddorp, in den pol der den Ouden Oostdijk, kadaster Sectie C no. 781 en 821, samen groot 72 aren of 470% R.V.M., eigendom van Bastiaan van den Houten Gzn., te aanvaarden 1 September 1934; II. een huis met schuurtje, tuin en erf te Ouddorp, aan den Dorpsweg, kadaster Sectie E nos. 445 en 446, samen groot 12.50 aren of 82 R.V.M., eigendom van Willem v, der Wende .Tanszoon. Het perceel is gedeel telijk verhuurd aan L. Moerkerk voor f 1.50 per week; overigens is het perceel op 1 September 1934 te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. De niieuwe Mal-ta aardappelen waren de eerste daigen der week gevraagd en ihoagere prijis, eindic der week liepen die prijzen te rug ,de aanvoer van niieuwe aradappelen was girooter. Nieiutwe Muizen wordt de aanvoer iedere daig grooter, maar de vraag is niet zoo groot omreden er veel Malta wordtt verkocht. Ook vragen de koopers hoofdzakelijk muizen tot Bovenkarspel, om dat de kwaliteit tbeter is dan uit Broek op Langendijk daar de prijzen vast gesteld zijn, gaan die koopers niaar de beste streek. Er is geen verschil in prijs voor mooie of leelijike Muizen. Qudie aardappelen zijn puike Bevelaniden gevraagd ook Friesche Roodistar, Zeeuwsche Boniten en Blauwen zijn versleten en moei lijk te verkoopen. Er wordt gezocht naar goedkoop soort muizen, wélke afwijken van kleur en kwaliteit, maar zijn door de vast gestelde prijzen niet te vinden. Heden 11 Juni 1934 werden de volgende prijzen ge maakt: Zuid Bevelanders f 3.50f 3.75, Friesche Roodsitar f 3.50—f 3.75, Zeeuwsche Bonten en Blauwen f 2,f 2.50 per 70 -kilo. Verder p. 100 Ko.: Andijker Muizen f6.80 f7 ,dito kleine muizen f5.40—f6, Westland- sche Muizen f7.50f8, Westlandsche kleine f 7.Nieuwe Malta f 10.50f 11. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veiling van Dinsdag 12 Juni Bloemkool le srt. f 5.708 per 100 stuks. Idem 2e srt. f 3.80—6.30. Idem 3e srt. f 2.604.70. Idem 4e srt. f 2.50—3. Komkommers f 6.70—7.80. Sla f 0.50—2.10 per 100 krop. Sjalotten f 0.15—0.20 per 100 bos. Kroten f 3.60-3.70. Peen f 2.40-8.20. Spinazie f 4—8.20 per 100 kilo. Postelein f 7.90—9.70. Peulen f 20—22. Nieuwe aardappelen f 10.30. Aardbeien f 6.70—14.50 per 100 pond. Veiling van Woensdag 13 Juni Bloemkool le srt. f 6.20—9.00 per 100 stuks. Idem 2e srt. f 5—6,50. Idem 3e srt. f 2.70—3.80. Idiem 4e srt. f 2.30—3. Sla f 0.50—1.60 per 100 krop. Peen f 2.80—5.20 per 100 bos. Rabarber f 5.20. Postelein f 7.70—10 per 100 kilo. Spinazie f 5.70—6.70. Nieuwe aardappelen f 7.10—11.30. Tomaten f 12.50 per 100 pond. Aardbeien f 5.80-11, Veiling van Donderdag 14 Juni Kipeieren 48—50 kilo f 1.90—1.95 p. 100 stuks. Idem 57-59 kilo f 2.05-2.30. Idem bruin 58 kilo f 2.25—2.30 Eendeieren f 2.90—3.15, Ganseieren f 6.10. Aanvoer 9500 eieren. Sla f 1.40—2 per 100 krop. Aardbeien: Madam Matot f 8.80—10.50 per 100 pond. Dutdh Elvern f 10.20. Jecunda f 10.70—11.40. Moulin Rouge (zonder dop) f 6.50—7.90. GEW. AARDAPPEL-ORGANISATIE VOOR ZUID-HOLLAND District I In de weelk van 4—9 Juni werden uit District I, Flakkee, de volgende hoeveelheden aardappelen verladen, bestemd voor: consumptie 230.699 Kg. Scheepsproviand 8.262 Kg. Veevoeder 92.083 Kg. Totaal 331.044 Kg. DRIE LIBERALE KOPSTUKKEN PRIJSGEGEVEN BEHANDELING DER FIN AN CIEELE PROBLEMEN BIJ VOLMACHT? Uit Brussel: Dinsdagmorgen is de Brocque- j ville erin geslaagd de opdracht tot het vor- men van een Kabinet tot een goed einde te brengen. Het nieuwe Kabinet, dat vijf Waal- 5 sche, vier Vlaaonsche en drie Brusselsclie ministers omvat, ziet er als volgt uit: Eerste Minister: De Brocqueville; Landsverdediging, ondervoorzitter van den Raad: Devèze; Financiën: Sap; Economische Zaken en Landbouw: Van Cauwelaert; Justitie: Bovesse; Binnenlandsche Zaken: Pierlot; Koloniën: Tschoffen; Arbeid en Sociale Voorzorg: Van Isacker; Openbare Werken: Forthomme; Openbaar Onderwijs: Maistriaux; Transport, Posterijen en Telegrafie: Diercx Tenslotte zijn in het Kabinet nog twee ministers zonder portefeuille opgenomen, n.l. de heeren Ingenbleek en Van Zeeland. Ingenbleek, die senator is, staat bekend als beproefd deskundige op het gebied der belasting-techniek. Mr. Paul van Zeeland, een nog jongman, uit Henegouwen, uit een familie van Ne- derlandsche afkomst geboortig, heeft in Bel. gië en Amerika gestudeerd. Hij is vice-pre sident van de Nationale Bank en hopg- leeraar te Leuven en schreef belangrijke werken over hedendaagsche financieele en economische vraagstukken. Drie van de vijf liberale ministers van het vorige Kabinet maken van het nieuwe geen deel uit: Hymans, Lippens en Janson. Tegen hen in het bijzonder waren de beide stemmingen gericht, die verleden week de regeering in de minderheid brachten. De liberalen zijn zeer ontstemd om het feit, dat deze hun kopstukken vervangen zijn door figuren die nog geen gezag hoi)- ben en reeds aan scherpe eritiek blootstaan, o.a. van de katholieke pers. Ook in Vlaamsehe parlementaire kringen is men ontevreden, omdat men aan het nieuwe Ministerie een uitgesproken anti- Vlaamsch karakter toekent. Te Brussel wordt verwacht, dat de nieu we regeering volmacht aan het parlement zal vragen om de financieele problemen te behandelen. GOEBBELS SPREEKT TE WARSCHAU NIEUWE OORLOG EEN MISDAAD De hand der vriendschap uitgestrekt naar de vroegere vijanden De Duitsclie Rijksminister voor de propa ganda, te Wansöhau gearriveerd per vlieg tuig en officieel ontvangen, heeft aldaar in den loop van den avond een rede gehouden voor de Vereeniging van Intellectueelcn over „Het nationaal-sociialisme als factor van den Europeeschen vrede". Hij legde er den nadruk op, dat het nat.-soc. zich ver genoegt met de volbrenging van zijn taak binnen de Duitsc'he grenzen. Het is geen export-artikel en voor zoover het Duitsehe rijk politieke betrekkingen niet het 'buiten- laind aanknoopt, doet het dit op dezelfde wijze als elk ander land. Goe.bbels verde'di-gde vervolgens de concen tratiekampen, als middel van noodweer tegen a-socialen, welke daar tot nuttige leden der samenleving worden opgekweekt. Wat het Joodsche vraagstuk betreft, zeide hij, dat cie Joden, hoewel slechts 9% van de bevolking vormend, een overheerschende positie innamen en b.v. door overdreven pacht-eischen den landbouw aan den nand van den ondergang hadden gebracht. Ten slotte betoogde Goebbels, dat de na- tionaal-social'isten er van doordrongen zijn, dat er geen enkel vraagstuk in Europa is, dat een oorlog noodzakelijk maakt en dat het juist misdadig is te trachten de schade van den wereldoorlog door een nieuwen oorlog weg te nemen. Duitschland strekt nog altijd de hand uit naar zijn vroegere vijanden, die het tot vrienden wil maken. Goebbels werd aan het eind van zijn rede, die anderhalf uur duurde, langdurig en enthousiast toegejuicht en door de vertegen- woordigens der Poolsche regeerin-g hartelijk gecomplimenteerd. 2000 DOODEN ALLEEN IN DE OMGEVING DER HOOFDSTAD Ook 500 dooden in Honduras Uit New York: Naar „Associated Press' uit San Salvador meld't, is liet aantal slachtoffers van de noodweer-catastrofe veel hooger dan aanvankelijk vermoed werd. Alléén reeds in de omgeving van de stad San Salvador moet het aantal dooden op 2000 worden geschat Een vlieger heeft een vlucht ge maakt boven het geteisterd ge,bied. Hij rapporteerde dat gansche dorpen verwoest zijn. Uit een rivier zag hij den romp van een vissohersstoomschip, dat door den storm overvallen werd, uit het water omhoog steken. Overal in den omtrek is groote scha de aangericht. Het gebied van I.a Libertad is na La Union wel liet zwaarst geteisterd. Ook daar zijn gan sche dorpen verwoest. De president van San Salvador heeft een groote hulpactie op touw gezet. 1-Iij heeft tevens een verordening uit gevaardigd, waarbij veiboden wordt dat de prijzen van levensmiddelen ver hoogd worden; terwijl, bovendien da invoerrechten op cenige levensmidde len voor den tijd van drie maanden worden opgeheven. Volgens de „New York Times" zou het dorp Agua Caliente mot zijn 250 inwoners totaal verdwenen zijn ten gevolge van een aardverschuiving. Zestig percent van de gebouwen der stad Santo Thomas zou verwoest zijn Er is voor millioenen dollars schade aangericht. Uit Boston: Volgens een radio-bericht aan 3» „United Fruit Company" alhier moet de stad Ocotopeque (Honduras) zijn: verwoest. Bij -de overstroomingen in dit gebied zijn vijf honderd imensohen om liet leven gekomen. Uit New-York: Volgens een nader bericht van de „New-York-Times" uit. San Salvador is tengevolge van den wervelstorm en de daardoor veroorzaakte overstroomingen liet dorp Agua Caliente met zijn 250 inwoners geheel van den aardbodem verdwenen. Ook in de stad St. Thomas zijn de gevolgen zeer ernstig en werd meer dan de helft van allo gebouwen verwoest. De schade bedraagt verscheidene millioenen dollar. 3000 dooden? PANAMA, 12 Juni. Reizigers, die per vliegtuig alhier zijn aangekomen, vertellen, dat liet aantal dooden tengevolge van do overstrooming en wervelstorm-catastrophe van Agua Caliente in den staat San Salva dor ruim 3000 bedraagt. Op het meer van Gija en Coatepeque drijven heele kudden ossen, boeien, schapen, geiten cn ander vee. De waterspiegel der meren is met bijna 10 meter gestegen. De koffieoogst kan als go- heel vernield worden beschouwd. HITLER EN MUSSOLINI VENETIE, 14 Juni. Hedenmorgen om 10 uur worde Hitler op "het vliegveld San Nicolo ver wacht, waar de Duce hem zal verwelkomen. Ver volgens zal M'ussdldini terugkeeren naar Stra naar zijn villa Pisani waar hij verblijf houdt, terwijl Hitier naar het Grand Hotel aan het Canale Grande zal gaan. Om 12 uur zal Mussolinie in villa Pisani Hitier een dejeuner aanbieden waarna in den loop van de middag de beide staatslieden hun eerste onderhoud zullen hebben. MILAAN, 14 Juni. Mussolini is Woensdagmid dag om 2 uur per auto, die hij zelf bestuurde, naar Stra gereden, waar hij tegen 6 uur aankwam. Hij was begeleid door den Staatssecretaris van Bui- tenlandsche Zaken Suvich en den perschef, die een schoonzoon van Mussolini is. VENETIE, 14 Juni. Het vliegtuig waarmede Hitier naar hier is gekomen, werd tegemoetgevlo- gen door'eenige eskaders vliegtuigen van de Ifca- liaansChe luchtmacht. Onmiddellijk na de landing stapte Hitier als eerste uit de cabine en ging naar Mussolini, die op enkele stappen afstand van het vliegtuig stond, omgeven door Italdaansche hoog- waardigheidSbekleeders en functionarissen van de fascistische partij. Mussolini begroette Hitier en beiden schudden elkander hartelijk de hand. Ver volgens begaven de staatslieden zidh naar de wachtende motorboot, waarin zij plaa'tis nainen. De motorboot voer langs het Dogenpaleis en door het Cunale Grande naar het Grand Hotel. Hier nam Mussolini afscheid van Hitler. LID VAN BEWAKINGSCORPS DOOR SCHOTEN IN SPOORWEGTUNNEL GEDOOD. Uit Weenen: Te Bad Ischl in Salzkam- mergut. kregen drie leden van het bewa kingscorps opdracht een onderzoek in te stellen in een spoorweg-tunnel om te zien, of daar ook springstoffen waren verborgen Toen zij halverwege den tunnel waren wer den plotseling in de duisternis eenige scho ten gelost, waardoor een der manschappen van de patrouille dood-elijk gewond werd. De daders wisten te ontkomen. MISSIEVLIEGTUIG OMLAAG GESTORT Drie dooden Een nieuwe vliegmachine van de missie van Gariep in Zuid-Afrika, welke in AMwaJ North voor een proefvlucht was opgestegen, is op het vliegveld bij East London te pletter geslagen. De piloot, Hans Marti, en twee mecaniciens van de luchthaven East London, die hem vergezelden, wer den op Sjag qedood. Hans Marti, een Zwitser, had in het laatste jaar honderden malen vluchten boven het missiegebied en naar Johannesburg, Pretoria en Kaapstad vol bracht. TREIN TEGEN AUTOBUS TALRIJKE DOODEN BIJ BOTSING OP OVERWEG IN SPANJE. Uit Madrid: Er zijn minstens 21 personen gedood bij een gruwelijk spoorwegongeluk bij La Pola de Gordon, hij de stad Leon in Noord-Spanje, toen de express van Madrid naar de provincie Asturië op een overweg tegen een autocar botste. De autocar, die 31 personen bevatte, werd in een rivier geworpen. Nader: Onmiddellijk na de botsing kon den 16 lijken geborgen worden, tegelijk met 10 gewonden. Van de gewonden zijn er in- tusschen drie bezweken. TWEE NEGERS GELYNCHT Uit New-Tork wordt gemeld: Twee 'jonge negers, die ervan bescliuldigd werden, een blanke vrouw te hebben aangerand, zijn door een woedende volksmenigte bij Lam. bert in den staat Missisippi gelyncht. Daar het de overheid ter oore was geko men, dat de inwoners van Lambert de ge vangenis wilden bestormen, werd besloten, de negers per auto en onder krachtige be waking naar do gevangenis van Clarsdale over te brengen. De menigte, waarondec zich verscheidene vrouwen bevonden, wachtte de auto buiten do stad op. Onge veer tweehonderd gewapende en gemasker de mannen overweldigden de escorteerendo politie en enkele minuten later waren da beide negers op het terrein van een spoor brug opgehangen en werden hun lij keu doorzeefd met geweer- en revolverkogels. De politie heeft een onderzoek ingesteld, doch naar de locale pers meldt, kan niet verwacht worden, dat de daders zullen wor den gearresteerd, „aangezien de meest op den voorgrond tredende burgers aan den lynchmoord hebben deelgenomen". KETEL-ONTPLOFFINGSRAMP. Uit Sjanghai: Buiten Kanton heeft op 'n Chineesch stoomschip, naar eerst thans be kend wordt, eenige dagen geleden een ke telontploffing plaats gehad. Een deel van het schip zonk onmiddellijk en sleepte ruim 100 personen mee naar de diepte. Tot dus ver zijn 138 lijken geborgen. De ketel was oververhit. ERNSTIG VLIEGTUIG-ONGELUK IN PARIJS. PARIJS, 12 Juni. Een Fransch bombarde- ments-vliegtuig voor nachtvluchten, dat met een bemanning van zes koppen Maandag avond was opgestegen voor het houden van een nachtelijke oefentocht van Reims, trachtte kort na liet starten, in verband met moeilijkheden met de motoren, een noodlanding te maken. Daarbij kwam het in botsing met het dak van een huis, waar na het tegen den grond sloeg. De benzine tank vloog in brand en onmiddellijk daarop stond het geheele groote vliegtuig in lich ter laaie. Twee inzittenden kwamen in do vlammen om, twee werden zwaar gewond, twee anderen konden nog bijtijds uit het brandende vliegtuig komen. GROOTE BRAND TE HANKOW 21 personen omgekomen In Hanlcow (China) heeft een groote brand gewoed, waarbij 221 personen om liet leven zijn gekomen. Honderd vijf en dertig huizen werden in de asch .gelegd. 1 c opent de

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 2