'<r PLAATSELIJK NIEUWS Kerk en School Predikbeurten MAAS EN SCHELDEBODE ZATERDAG 9 JUNi 1934 )33 AANBESTEDING DIRECTIEWONING VERKOOPINGEN Een verzuim t maken >rdt dat de ge- huizen moeten meer te be- d er ge- de in Her- gesteld, geweést. en boter m 20 of kunnen eel groo- in de geor- op 100 l Minis- steun- mhartig, En dat ;ter! en anti- op de laar nu zichzelf iet staat verhoo- gemerkt, erlagen* ïd keuren jen. Het >en. We steun- zijn. zitting. drogist voor dat by |omische slechts hoeveel- I daartoe pstelijke Ivan de legeven. fcst 1933 fm voor vóór ■briefjes Icretaris In. ■en dag, |n meer ■op, dat dan ken- rcarie. ■eter, 2 1/an der J Grietje lohanna SOMMELSDIJK. De uitslag van de door de afdéèifog M iel de.na>;ii.s-Squi m ijk van c'en Bij zonder Vrijwiisgen Landstorm gehouden 10 schiet- oe.enjngen is als veegt: J. A. Uoorncdk 449, L. Mastenbroek 444, G. van Driel 443, A. Groenen dijk 439, K. I. van Sp-uitter 434, C. Knape Can. 427, Jpb K.evit 426, B. van Dijk 422, L. Koudijzer 419, P. G. J. van Leeuwen 418, A. V.s van Heemst 412, H. van den Doel 411, L. Tanis 407, C. Slip 406, J. Hollaar 404; H. van der Put 404, A. de Gans 399, A. vaa der Sad 394, M. Korteweg 366. J. Schol 310. Het maximum-aantal te bere.ken pun ten was 500. - Tegen eei. tweetal personen is alhier proces ver baal opgemaakt wegens net rijden over dat ge- ceelte van den Langeweg dat voor het berijden met fietsen verboden is. Belanghebbenden worden er me. nadruk op gewezen, dat het verboden is om. komende vanuit een zijweg van den Lang weg, ceze weg, zettende op de he s, over re ste ken. Reeds meerdere malen werden niervoor per sonen vern.i iseerd. MIDDELHARNIS. Aan de Kaai zijn aange bracht en per scheepsge.egenheid naar 'sGraven- hage verzonden 56000 kilo aardappelen. B. en W. maken bekend dat gedurende 11 dagen van 1 14 Juni ter gemeente-secretarie ter inzage ligt de herziene lijst de- namen van de in woners die voor het ver.eenen van onderdak aan krijgsvolk in aanmerking komen. Bezwaren kunnen ter secretarie worden ingediend. Op Maandag 18 Juni 1934 zal de gewone jaarlijksche collecte plaats hebben ter ondersteu ning van het Fonds voor den gewapen-ien dienst. Voor de aanslagen in de grondbelasting 1934, waarop de vervallen termijnen niet zijn voldaan, wordt in den loop dezer maand de vervolging in gesteld. Tijdens de gehouden Zendingsrede van Ds. Bikker en van de bij hem aanwezige Toradja uit Celebes, in de Chr. Geref. Kerk alhier, bracht de collecte voor de zending ruim f 68 op. Maandagavond viel er op het Stoombootplein van die vrachtauto van bode Snijder een kist met glaswerk in de kaai; in zijn val duwde hij een al daar staande knaap in het water. Na eenlge moeite gelukte het den jongen en ook de kist op den wal te brengen. OOLTGENSPLAAT. De Sternkolenbonc' „Algemeen Belang" hield i*.i hotel Vinlce zijn jaarvergadering. De Voorzitter, de heer A. v. Putten, open de de vergadering met een woord van wel kom, en constateerde, dat velen opgekomen zijn. Spreker herdacht in gevoelvolle woor den de heer Joh. Buscop, die aan de vereeni- ging door den dood is ontvallen. Hierna werd door de secretaris-penningm. de notulen gelezen, welke onveranderd wer- dpn vastgesteld. Hierna werden rekening en balans voor gelezen, waaruit bleek *dat de inkomsten en uitgaven bedroegen f 14.199,3J. Het bezit der vwemiging is 14614.27. 11e zuiver gemaakte winst t 396 zal, behoudens goedkeuring der algemeene vergadering, worden uitgekeerd De secretaris deelt, verder mede dat dit jaar twee ladingen brandstoffen uit de Ruhr zijn betrokken. 11 nieuwe leden werden inge schreven, 7 moesten geroyeerd worden we gens overlijden of vertrek; momenteel telt de vereeniging 395 leden. 2 algemeene vergade ringen zijn gehouden. Verbruikt werden 5963 H.L. eierkolen, 270 I4.L. stukkolen, en 776 H.L. sloffen. In totaal dus 529119 kg. brandstof. De lieer Avê brengt namens de commissie van toezicht ©en zeer kort maar gunstig ver elag lUiit. Vervolgens wordt, nog besloten de winst f 396 zijnde 5pct voor ieder lid. In de rond vraag worden nog verschillende zaken be sproken, waarna de Voorzitter de vergade ring sluit. OUDE TONGE. Hoewel op den dag der opening van het zwemseizoen het weer 's middags de gemoederen niet hoopvol kon stemmen, klaarde het gelukkig tegen den avond behoorlijk op. Velen verkeerden in dc veronderstelling, dat de opening zou worden uitgesteld. Het bestuur van „Zvvemlust" dacht er anders over en wilde tegen eiken prijs de opening door laten gaan. Even pa zes uur versche nen bij de Oude School eenige muzikanten met hun instrumenten, hetgeen een teeken was, dat de zaak haar beslag ging nemen. Allengs groeide dit aantal van muzikanten en ongeveer half zeven stelde de muziek zich op en met een vroolijk marschje werd het dorp doorgetrokken naar het terrein, waarheen velen zich reeds hegeven had den. Aan den ingang van het terrein alsme de aan de eerst dezer dagen opgestelde springplank wapperde de driekleur on van de dames- en heerenkleedgelegenheden de wit-groene vereenigingsvlag. De Voorz'itter, de heer W. E. de Vink, klom op de heerenkleedkamer en sprak o.m. als volgt; Hoewel deze opening niet het karakter draagt van het vorig hebben wij toch ge meend er een ietwat feestelijk aanzien aan te moeten geven, vandaar dat we medewer king hebben gevraagd van onze nniziekver- eeniging „Vooruit". We starin thans weer op het punt ons tweede seizoen in te gaan. Het vorig jaar is bewezen dat hier in onze gemeente een zwemvereeniging bestaansrecht heeft, bui ten veler en vooral buiten onze verwachting is het vorig seizoen buitengewoon geslaagd Het saatnhoorigheiidisgevoeil en de kameraad schap die hier aan den buitendijk door de leden tot uiting is gekomen, is een borg voor diegene, die nog ietwat huiverachtig tegen over een zwemvereeniging staat. Onmiddellijk na het openingswoord zette de muziek een vroolijk nummertje in en schoten de zwemmers, die reeds gereed stonden, het water in. Velen maakten ge bruik van de springplank, terwijl anderen zich weer op liet vlot vermaakten, alles tot groote hilariteit der toeschouwers. Inmiddels boden eenige dames bloempjes, in de kleu ren der vereeniging, te koop aan en liet de muziek van zich iiooren. „Zwemlust" mag od een zeer geslaagde openingsavond terug zien OUDE TONGE. Ter algemeene kennis wordt gebracht dat gedurende dit leveringstijdivatk goed- kcope margarine tegen inlevering van ton no. 24 verkrijgbaar is gesteld bij den winkelier Tb. van Peperstraten, Oostdijk alhier. Op de Vrijdag ji. alhier gehouden beurs werden de navolgende prijzen genoteerd1: aardap pelen (Red Star) f 3.50; aardappelen (eigenhei mers) f 1.75; grove aardappelen (Red S.ar) f 1.50; Scholckererwten 10103-2 cent; erwten 6—7 cent; bruine boonen 7—8 ct.; maanzaad 11 14 ct.; ha ver 5—5J-3 ct. per Kg. Handel matig. Op de wekelijksche veemarkt werden Vrijdag j.l. aangevoerd 4 biggen en 1 kalf. Handel slap. Tijdens een vrij hevig onweer dat Zaterdag j.l. boven deze gemeente woedde, is de bliksem geslagen in een boom aan den Oudlandschen dijk al'hier, tengevolge waarvan de boom totaal werd vernield. Tijdens het beoefenen van de kanosport door den heer G. de Korte alhier, sloeg de kano om en kwam de K. in de Kaai terecht. Met een nat pak liep een en ander af. Naar wij vernemen zal uitgaande van de muzie1 -Tceniging „Vooruit" alhier op 2e Pink ster:" '935 een nationaal muziekconcours worden georgwzseerd. NIEUWE TONGE. Het zoomde van den heer W. K. had het ongeluk in de kerkgracht te vallen. Door toegeschoten hulp was hij spoedig op het droge en liep dit ongeluk met de schrik en een nat pak af. Tot bestuurslid der muziekvereen. Apollo" alhier is in de vacature van de heer P. van Ros- sum benoemd de heer Abr. Holster. Het zoontje van G H. had het ongeluk met zija voetje tusschen het achterwiel van de fiets te stappen, waarbij het zich zoodanig bezeerde, dat geneeskundige behandeling noodzakelijk was. Door J. Missel zijn de eerste nieuwe aard appelen gedolven. De muziekvereen. „Apollo" gaf j.l. Woens dagavond een welgeslaagd concert in de tent Hat zoontje van D. v. E. -is naar het zieken huis „Bethesda" te Dirksland vervoerd tot het endergaan van een operatie. Thans liggen er 8 patiënten uk deze gemeente in bovengenoemd zie kenhuis. HERRINGEN. Deze week ia alhier opge richt, met aanvankelijk een 10-tal leden, een onderafdeeling van de Ned. Hcrv. Meisjes- vereen. „Dorcas". De afdeelinr zal den naam dragen van „Mirjam". Meisjes die den leef tijd van 13 jaar hebben bereikt en die tan 16 jaar niet hebben overschreden, kunnen tot deze afdeeling alsnog toetreden, 't Plan is iedere week op een nog nader te bepalen dag en uur een samenkomst te houden. Door de jongeheeren A. Klem en J. W. Nijpjes, smeden, is geheel eigenhandig eer ijzeren motorboot geconstrueerd. Gedurende ongeveer een jaar is in hun vrijen tijd hier aan gearbeid. Hot is een flirak exemplaar, welke deze week onder groote belangstel ling van de zijde van het publiek, werd te water gelaten en haar proeftocht hield, wel ke goed slaagde. Een dochtrtje van den Leer P. van M. had het ongeluk met het hoofd in een Stak glas te valien, waardoor ze bloedend ver wond werd en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door B. en W. is aan Johs. Huizer alhier, vergunning verleend tot het verbouwen van zijn xvoon- en winkelhuis aan den Molen dijk Deze week werden door tien heer M. G. den Boer, alhier, reeds vroege aardappelen (blauwpitten) van den kouden grond, ge rooid. Opbrengst en kwaliteit waren goed. Vorige week werden alhier, in de tarwe de eerste aren waargenomen; wat de tijd van het jaar in aanmerking genomen, zeker vroeg te noemen is. Nog telkens worden bij verschillende landbouwers uien omgeploegd, wegens de daarin voorkomende kroofziektc. Jammer voor velen die daarin, in dezen tijd van groote werkloosheid, nog 'n boterham trach ten te verdienen, evenals voor den betrok ken landeigenaar die daardoor ook zijn opbrengst tot een minimum ziet beperkt. MELISSANT. De in de Ned. Herv. Kerk ge houden Piaksterocflecte heeft f 49 en de gewone maandelijksche collecte f 44 opgebracht. Door C. Goedegebuur Jacz. is ondershands aangekocht het woonhuis met schilderswerkplaats staande aan de Voorstraat. Door J. Oorbeek is ondershands aangekocht een slagerszaak nabij Utrecht. Woensdag is de echtgenoot van J. S. naar 1 Bij de openingsplechtigheid der Drinkiuaterleiding presenteerde dames in oud-Flakkee- sche dracht sigaren en eerewijn. Op onze foto ziet men van links naar rechts zittend de heer Van Boeyen, lid Ged. Staten. Z.Exc. Jhr. van Karnebeek, Comm. de Koningin, de heer Heukels, lid. Ged. Staten. Staande de. voorzitter van het bestuur de heer L. J. den Hollanders, burgemeester van Middelharnis-Sommelsdijk, HANDEN ONBRUIKBAAR Vrouw die hulpeloos was door rheumatiek Nu werkt zij weer als de beste Weer is een geval van langdurige rheutna- tische pijnen gezwicht voor wat thans over de gehee.e wereld erkend wordt, als de moest doeltreffende methode ter bestrijding van deze kwaal. Hier volgt haar schrijven, dat wij bij de duizenden andere attesten in ons archief voegen. „Nadat ik achttien jaar aan rheumatiek geleden had in mijn armen, handen, beencn en voeten, besloot, ik twee maanden geleden Kruschen Salts eens te phrobeeren. Ik ben blij U te kunnen zeggen, dat ik er groote verbetering door gehad heb. Ik heb mij met electriciteit laten behandelen, en probeerde tal'ooze zoogenaamde anti-,rheumatiek mid delen, doch daarbij was, er niet een, <J|e*mij eeni.g goed beeft gedaan. Mijn handen waren nu en dan zoo slecht, dat ik er onmogelijk iets mee kon vasthot den. Sinds ik Kruschen Salts gebruik, ben ik weer in staat praktisch gesproken alles te doen wat ik wil. Ik zal het altijd aanbevelen.' Mevr. L. B. Indien de inwendige organen niet behoor lijk functionneeron, gaan bepaalde zure af valstoffen zich in liet lichaam ophoopen in plaats van verwijderd te worden; zij ver ontreinigen het bloed en veroorzaken lastige symptomen; rheumatiek voor den een, over matige vermoeidheid voor den ander, etc. Krusc.hen Salts heeft een stiniuleerenden invloed op de inwendige organen, waardoor nieren en ingewanden eiken dag aange spoord worden alle schadelijke afvalstoffen uit het lichaam te verdrijven. Zoo zorgt de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen er voor, dat de afvalstoffen zich nooit weer kunnen ophoojien, en zuiver, frisch bloed door Uw lichaam stroomt. Het gevolg is, dat ge U flinker en opgewekter voelt dan ooit te voren. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle ajiot bekers en drogisten voor f0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de huitenverjiakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) het ziekenhuis te Dirksland vertrokken voor het ondergaan van een operaüe. -- Woensdag kreeg het dochtertje van A. S. een zak met haver op haar arm, waardoor dit lichaamsdeel zoodanig werd verwond, dat genees kundige hulp noodig was. Uitslag schieten B.V.L.: W. v. Veen 93 p., H. W. Koole 91 p., D. Gootjes 90 p., P. Groenen dijk 86 p., A. Sieling 85 p., D. Doornhein 85 p., A. Troost 84 p., J. J. Schano 82 p., J. v. Putten 79 p., C. v. Beek 78 p., M. Stolk 70 p., M. Schans 69 p., A. Mans 63 p. OUDDORP. Donderdag stonden bij de arbeids bemiddeling alhier 50 werkloozen ingeschreven. Naar men verneemt zijn cfe schietoefeningen van de B.V.L. voorloopig tot nader order uitge steld. Deze week zijn weer twee personen naar het ziekenhuis te Dirksland vertrokken, tot het onder gaan van een operatie. C. J. Loof alhier heeft een perceel bouw grond onderhands gekocht van Jb. Tanis en is üoor B. en W. vergunning verleend om er een woonhuis op te laten bouwen. De loting voor den dienstplicht 1936 zal in het openbaar plaats hebben op 12 Juni a.s., Bin nenhof 8 te 's-Gravenhage. Op de Waddenzee zal, naar wij vernemen, tot 27 Juni op mosselzaad gevischt worden. De vangst is, in tegenstelling met vorige jaren, vrij. Uitslag van de Woensdag 6 Juni gehouden aanbesteding van een directiewoning met bijgebou wen voor de waterleiding Goeree en Over flakkee: V#n der Welle en Spee. Sommelsdijk f 22.200; P. Boeter Jz., Middelharnis f 18.979; Dijkers en Kroos. Middelharnis f 17.400; J. lc Comte, Som melsdijk f 18.7C0; Osseweyer. Sommelsdijk f 18.790 Duhen, Dirksland f 17.670; A. v. d- Doel, Sommels dijk f 22.222.22; Ossewever. Oude Tonge f 18.350: Gosman, Vianen f 23.830; Smeets, Achthuizen f 22.263; Heetman, Harlingen f 25.4S4; v. d. Ree. Ooltgensplaat, f 18.900; H. v. d. Put en v. d. Doel Sommelsdij'h f 23.000. Woensdag 13 Juni, hij inzet in liet Loge ment Kaashoek te Stellendam, en Woens dag 20 Juni bij afslag in het Logement Mijn ders te Stellendam, telkens des namiddags 4 uur (zomertijd) van: 5.51.80 H.A. of 12 G. 5 R.V.M. Bouwland en halve weg te Melis- sant, in den polder Kraaijenisse, aan den Nieuw Kraaijensche dijk en den Kruisweg kadaster Sectie C nos. 102, 103 3S8 en 581, verhuurd aan L. Goedgebuur tot blootschoof 1941 li f 600.— per jaar, in 3 koopen en conbinatie; 2.68.30 H.A. of 5 G. 253 R.V.M Bouwland te Stellendam, in kavel 3 van den Ilalspolder, onder den Oudedijk, kadas ter Sectie D nos. 14 en 15, verhuurd aan Z. Klink tot 11 Nov. 1940 a f 292.17 per jaar, in 2 koopen en combinatie; 17.86.80 H.A. of 38 G. 272% R.V.M. Bouwland en watering to Stellendam, zijnde kavels 11, 12 cn 13 van den Woutrinapoldor, strekkende van den Damdijk tot den Buitendijk, kadaster Sectie C nos. 35S, 359, 362, 363, 366, 367, 402, 403, 404 en 405 in 0 koopen en combinatiën, kavel 11 is verhuurd tot 11 Nov. 1940 aan J. Visheen a f 625.— per jaar, kavel 12 tot 11 Nov. 1940 aan de Weduwe. J. Moyaes a f 620.50 per jaar en kavel 13 tot 11 Nov. 1941 aan Gebroeders Human voor f 608.64 per jaar en 3 Hectaren of 6 G. 160 R.V.M. Bouwland te Stellendam, in kavel 8 van den Adrianapolder, strekkende van den Grooten Zuiderpolderdijk tot aan den Mid delweg, kadaster Se ie A nos. 58, 59 en 60, verhuurd aan de Weduwe J. Moyaes tot 11 Nov. 1943 a f 359.34 per jaar. Ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen den heer Jacob Meijer Arenszoon Notaris VAN DEN BERG Aangiften voor de Grasyerkooping te Oud dorp worden ingewacht voor of op Zater dag 9 Juni ten kantore van Notaris van den Berg. Publieke verkoopiog op Donderdag 14 Juni 1934, voorm. 10 uur (zomertijd), te Stellendam ten her- berge van A. Kaashoek, van: 26 perceelen klavers (om eenmaal te maaien), wassende op landen te Stellendam, in kavels 6, 12. 37, 31 en 45 van den Eendrachtspolder en kavel 6 van den Houtpolder; ten verzoeke van den heer D, Goekoop te Goede reede. Veiling op Donderdag 14 Juni 1934, en- Afslag op Donderdag 21 Ju-ni d.a.v., beide da gen 's nam. 6 uur (oude tijd) in het café van Adr. Buys, te Achthuizen, van: Een huis B 184 met schuurtje en het altijddurend recht van erfpacht vao den grond, aan den Bommelschen dijk te Achthuizen, gem. den Bommel. Ten verzoeke van de Erven Ger. Vermaak. Notaris VAN 1SPELEN, Zijne Excellentie de Minister van Staat Jhr. Mr. Dr. II. A. v. Karnebeek. Commissaris der Koningin in de P ov. Zuid-Holland, houdt zijn rede Ier openina van de Drinkwaterleidin</ Goeree en Over'lakke.e. NED. HERV. KERK Beroepen: Te Kamperveen, W. Bonsema, cand. te Hoogkerk. Aangenomen: Naar Marrum, H. W. Caze- mier te Gieten en Bomerveen (verg. ber.). Naar Nuis-Niebert, H J. Engelikes te Wommels. e— Naar Lopikerkapel, W. van Griethuysen, cand. te Staphorst. Bedankt: Voor Biezelinge, C. G. H. Blok te Westmaas. Voor Tjerkgaast-S. Nicolaasga c.a., G. C. van Niftrik te Schraard (Fr.). Voor Oud- Vossemecr, W. van Griethuysen, cand. te Stap horst. Voor Scherpenzeel. J. E. Klomp te Ede. Bedankt; Voor Marrum, H. W. Cazemier te Gieterveen. GEiREF. KERKEN Tweetal: Te 's-Gravenhage-West, A. de Bondt te Leiden en J. B. van der Sijs te Steenwijk. Beroepen: Te Monster, G. van Duinen, pred. te Magelang. Tc Kantens, cand. B. Holwerda te Houwerzijl. Aangenomen: Naar Ro'terdam-Zuid (Ka- tendrecht), cand. A. F. J. Pieron te Heemstede (voor den arbeid onder de Chineezen). Aangenomen: Naar Niezijl, cand. S. G. Bloem te Groningen. Bedankt; Voor Dokkum, G. Smeenk te Blokzijl. CHR. GEREF. KERK Beroepen: te 's-Gravenzande, H. Veleraa te Drachten. Bedankt; Voor Nieuwpoort, N. de Jong te Rijnsburg. Voor Haarlem-Noord, G. Salomons te Amsterdam-West.' GEREF. GEM. Bedankt: Voor Rijssen, M. Heikoop te Utrecht). HERST. EV. LUTH. KERK Beroepen: Te Den Helder, W. Spliethoff, te Oude Pekela. EV. LUTH. KERK Drietal: Te Kampen, Mevr, Da. J. H. Han- nersma te Woerden, J. H. Grollendijk te Dordrecht en D. Drijver te Haarlem. DOOPSGEZ. GEM. Beroepen: Te Zaandam, A. A. Sepp. te Westzaan, DS. J. H. VAN 'T HOFF. Met ingang van October a.s. hoopt Ds. J. H. van 't Hoff, predikant der Ned. Herv. Gemeente te St. Laurens (Zld.) zijn emeritaat te nemen. Ds. van 't Hoff is 77 jaar oud en heeft de gemeen ten van Goudswaard (1884), Hoek (1887) en Den Bommel (1892) gediend. St. Laurens is zijn stand plaats sedert 1899. GEEN BIJBELS NAAR RUSLAND. In haar jongste jaarbericht deelt het Britsch- en buitenlandsch bijbelgenootschap te Lenden mede, dat het geheel en al onmogelijk bleek om bijbels in Rusland te brengen. Het genootschap heeft zich het laatste jaar er toe moeten beperken, bijbels in de Russische taal in de Bal'tische landen te verspreiden. Vóór den wereldoorlog leverde het •bijbelgenootschap jaarlijks 500.000 bijbels in Rus land. EEN HOOGERE THEOL. SCHOOL TE BATAVIA Vanwege het Centraal Comité Depok In de te Amsterdam gehouden Jaarvergadering van 'het Centraal Comité Depok is na vaststelling der stichtkigsacte van het „Genootschap voor Hooger Theol. Onderwijs in Ned. Indië" te Batavia, besloten tot stichting van de Hoogere Theol. School aldaar. Ds. C. W. J. v. LUMMEL Ds. C. W. J. v. Lummel, em. predikant van de Geref. kerk van Zuidland, die na zijn emeritaat, dat hem in 1933 na een diensttijd van ruim 45 jaar verleend werd, zich mettterwoon te 's-Gravenhage vestigde, waar hij ook eenigen tijd werkzaam is geweest als hulpprediker van de Geref. kerk van 's-Gravenhage-Zuid, heeft zich, naar wij vernemen, opnieuw metterwoon te Zuidland gevestigd. Prof. SCHILDER OVER DE AFSCHEIDING Prof. Dr. K. Schilder zal op Woensdag 20 Juni te 2.30 a.s., in een openbare samenkomst van Hoogleer ar en en studenten in de Groote Aula der Theol. School te Kampen een academische rede houden over: „De dogmatische beteekenis van de Afscheiding voor onzen tijd. MISLUKTE EENHEIDSPOGING Blijkens het thans verschenen eindrapport zijn dé pogingen tot een vereeniging tusschen de Angli- caansche (Engelsche Staats-) kerk en de Schotsch- Presbyteriaansche Kerk niet geslaagd. JUBILEUM Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer L. F. Hi 1 b e r a h zijn ambt als godsdienstonder wijzer bij de Ned. Herv. Gem. van S t r ij e n aan vaardde. Tevoren was de jubilaris als zoodanig werkzaam te Gorssel, VOOR ZONDAG 10 JUNI NED. HERV. KERK Den Bommel: 9% u. Leesdienst. G u. De Verkerk, van Oude Tonge Heldringen: 9% u. en C u. (o. t.) dc heer Overweel Mclissant: Vin. en 's av. De Bouw Miridelliarnis: Vm. en 's av. de heer Asovus van Moordrecht Nieuwe Tonge: Vm. en 's av. de heer Wild schut, van Botterdam Ooltgensplaat: 'J'/> u. Ds Kleyne; G u. Lees- dienst. Ouddorp: Vm. Leeedienst; na.m. Ds Kleyne, von Ooltgcn.i-plaal Oude Tonge; 9% u. Ds. Verkerk. 6 u. Lces- dienst Sommelsdijk: Vm. Lceedienét; 's av. Ds van As cli GEREF. KERK Den Bommel 9% u. en ö1/» u. Ds Schaafsma Middelharnis: Vm. en 's av. Ds Zeilstra Ooltgensplaat: 9% u. en 6 u. Ds. Iteeriders Ouddprp: Vm. en nam. Leeedienst CIIB. GEREF. KERK Middelharnis: Vm. en av. Ds Laman GEREF. GEMEENTE Ilorkingen; 9% u., 2 u. en 6 u. (o. t.) Lees- dienst Middelharnis: Vm. en 's av. Leesclicnet Ouddorp: Vm. en nam. Leeedienst OUD-GERF.F. GEMEENTE Herkingen: 9 u. cn 2 u. (o. t.) Leesdienst Oude Tonge: 9 u. cn 2 u. Leesdienst DOOPSGF.ZIXDE KERK Ouddorp: Vm. Ds Foppema MARKTBERICHTEN CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veilingbericht van Dinsdag 5 Juni 1934 Bloemkool le srt. f 18.50 per 100 stuks. Idem 2e srt, f 7.70—-12 per 100 s'uks. Idem 3e srt. f 4.80—8.50 per 100 stuks. Idem 4e srt. f 3.60—5.60 per 100 stuks. Komkommers f 9 per 100 stuks. Sla f 0.50-1.80 per 100 krop. Peen f 11.70—11.80 per 100 bos. Sjalotten f 0.60 per 100 bos. Rabarber f 4.10 per 100 bos Radijs f 0.85—1.30 per 100 bos. Peulen f 28—30 per 100 kilo. Postelein f 9.70—11 per 100 kilo. Aardbeien f 15.10—22 per 100 pond. Veilingbericht van Woensdag 6 Juni 1934 Bloemkool 2e srt. f 10.50 per 100 stuks. Idem 3e srt. f 5.50—6.50 per 100 stuks. Sla f 0.60-1.70 per 100 kroo. Radijs f 0.85—1.20 per 100 bos. Spinazie f 14.40—14,80 per 100 kilo. Veilingbericht van Donderdag 7 Juni 1934 Kipeieren 48—49 Kg. f 1,80—1.90 per 100 st. Idem bruin 59 Kg. f 2.55—2.70. Eende eren f 3—3.10. Idem 57—59 Kg. f 2.25—2.55. Gaaseieren f 7.50 Aan/voer 9.250 eieren. GEW. AARDAPPEL-ORGANISATIE VOOR ZUID-HOLLAND District I In de week van 28 Mei tot en met 2 Juni wer den mt district I, Flakkee, de volgende hoeveel heden aardappelen verladen, bestemd voor: con sumptie 627.272 Kg. Veevoeder 91.528 Kg. Ex port en proviandeering 57.004 Kg. Totaal 775.804 Kg. Sjalotten f 0.301 per 100 bos. MAAS"-NYMHEN ZeventUj automobielen Tuften heden naar Goeree Met bestemming: de Oostduinen Alles deed aan d' optocht mee Fordjes sommige als aftandsch Buick's, Citroentje, Chevrolet Zelfs dc allernieuwste stroomlijn Had zich in den stoet gezet. 't Was een dag van groote vreugde Van een ongekend festijn Wunt vandaag zou onze leiding Off'ciecl geopend zijn. 'tl Heel groot voorrecht was voor 't eiland Dat Zuid-Hollands Gouverneur Zelf dc oopning zou verrichten En dc dagelijksche sleur Van de ambt'lijke besognes Eens een dag verlaten wou Opdat van zijn medeleven Met ons eiland blijken zou Met den Commissaris kwamen Veel autoriteiten mee Om, in 'i nieuw bedrijf, te roemen Dc vooruitgang van Flakkee. De Flaklceeënaars waardeerden Zulk bezoek op dezen dag En begroetten d'Excellcntie Met de vaderlandsche vlag. Het Bestuur der stichting had de Oopning keurig voorbereid Het verloop teas prijzenswaardig Zeer correct, precies op tijd. 'n Schare oud-Flakkecsche schooncn Stijf gekeuveld, goud-gekruld Zorgde voor een hartversterking Maar aan wien is nu de schuld Dat de Gouverneur 't voornaamste Waarvoor hij Flakkee bezocht 't Smakelijke Oostduinwater Niet heel even proeven mocht? (Nadruk verboden.) HAK ATE. HET VEILEN VAN GROENTEN EN FRUIT De Minister van Economische Zaken heeft ter uitvoering van artikel 7 van het Crisis-Tuinbouw- bcsluit 1934 I regelen gesteld, waarbij wordt be paald, dat voor hen, die als beoefenaars van tuin bouw zijn aangesloten bij de Nederlandsche Groen ten- en Fruiitcentrale het verhandelen van groen ten en fruit slechts is toegestaan via een door die Centrale erkende veiling van aardappelen, groen ten en fruit. Volgens die beschikking kan echter aan een aan geslotene door of vanwege de Groenten- en Fruit- centrale vergunning worden verleend tot het veilen op twee of meer veilingen. Deze vergunning zal echter slechts worden verleend indien de betrokken f\ jilingsbesturen zich daarmede uitdrukkelijk ac toord verklaren en indien aan de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale voldoende waarborgen tegen ontduiking der regelingen zijn verstrekt. Verder oepaalt genoemde beschikking, dat het verpachten van boomgaarden ten aanzien van den. fruitkweeker niet zal worden aangemerkt als ver koop, maar dat; de desbetreffende kooper, onder gehoudenheid aan alle voorschriften, welke terzake van het verplichte veilen ten opzichte van den kweeker van het fruit gelden, in diens plaats treedt. Iedere aangeslotene is vrij zelf de veiling aan te wijzen, waarover hij zijn producten wenscht af te zetten. De Nederlandsche Groenten- en Fruitcen trale verwacht, dat de belanghebbenden vóór den 15den Juni a.s. een schriftelijke en onderteekend e verklaring inleveren bij de veiling, waarover zij hun producten wenschen af te zetten. Het verhandelen van groenten en fruit door de llrl Bestuur van dc Bijzondere School te Den Bommel vierde dezer daqen het vijf* endwintiqjarig bestaan van deze school, ivclhe gebeurtenis de belangstelling had van dc geheelc bevolking. LA

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 3