Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden IN HOC SIGNO VINCES M1TENTO-TENTOONSTELLING WOENSDAG 6 JUNI 1934 49E JAARGANG N°. 4065 VLIEGVELD MIDDELHARNIS Voornaamste Nieuws. Examenvrees P INVOERRECHTEN OP THEE SUIKER EN KOFFIE Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. VV. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMELSDIJK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. OFFICIEELE OPENING Middenstanders exposeeren |n het Centrum van Flakkee Toonen wat z' ons kunnen leev'ren Elke zaak doet er aan mee Nergens kunt U beter koopen Twijfelt niet! Dient slechts als klant Onze eigen middenstand. HAKATE. Iiakaté bezingt hierboven de tentoonstel ling, die Maandagmiddag onder groote be langstelling te Middelbands werd geopend door burgemeester L. J. den Hollander. Op een prachtig terrein beeft men de tentoonstelling geplaatst, Het is een goede gedachte geweest om voor liet ter rein, waarop de tentoonstelling gebonden werd in overleg te treden met het Bestuur van de vereeniging „de Ligballen", een be tere plaats bad men niet kunnen vinden. Wij twijfelen er niet aan of de Juliana van Stolberglaan zal deze, week drommen menschen vanaf de meest afgelegen plaat sen tot zich trekken. Het is dan ook de moeite waard. De standhouders hebben bard gewerkt om de tentoonstelling op tijd klaar te krij gen. Ze hebben dan ook eer geliad van bun werk. De meest verschillende artikelen worden geëxposeerd. Wij noemen u o. a. .de prach tige stand van dc Emgo, die door de jury met de eerste prijs bekroond is en de v oor treffelijk ingerichte stand van de fa. Fran- zen, die zich zeer veel moeite getroost heeft voor de tentoonstelling van zijn artikelen. De modernste apparaten zijn op keurige wijze uitgestald, clectrischc, sanitaire, ra dio. Onze advertentiekolommen zullen u tevens wijzen op de gemakkelijke en aan trekkelijke geysers en kuipbaden, artikelen, waarvan de verkoop niet de opening van de waterleiding urgent zijn geworden. De fa. .1. C. Nieuvvcnhuyze brengt zijn be kende I. P. P. producten, do fijnste motor- oiieën, vetten en teerjiroducten laat de fir ma u zien. Een heel andere noot in het Mitento-concert wordt gezongen door de fa. Leofiang, die talrijke muziekinstrumenten in keurige orde samen heeft gebracht. Ook de oliebollcnkraam van de firma Smit zal het druk hebben. De tentoonstel ling was nog niet geopend of er was al een „run" om oliebollen. De fa. Campfens beeft bijzonder veel Werk gemaakt van deze tentoonstelling. In een drietal stands brengt zij bet publiek haar vlotte meubelen, kinderwagens, springmatrassen onder de aandacht. De stand van de vereeniging Vliegvcld- Middelharnis trekt ook zeer de belangstel ling door de prachtige Grand Luxe-Ford, die als eerste prijs in de verloting uitge loofd is. De firma Witvliet brengt vooral motoren naar voren, als Dunlop-tractor en luchtban den voor wagens met paarden bespannen. .Vooral de eerste machine, de Dunlop-trac tor, zal de landbouwers bijzonder interes seeren. De banden zijn ijzersterk en toch soepel en voldoen uitstekend in het gebruik Een explicatie door den standhouder zal een ieder overtuigen van het groote nut yan deze machine. Een groote stand van de firma Persil Iaat het publiek zich overtuigen -van de bij zondere kwaliteiten van de waschartikelcv, die over het geheele land gebruikt en ge liefd zijn. Het zou te. ver voeren om den lezers alle stands verder te noemen en te beschrijven, wijn. klokken, groenten, fruit, slaapkamer- artikelen enz. enz. Werkelijk lezers, komt u een kijkje nemen. Het is de moeite over waard. De opening vond plaats in bet restaurant van de tentoonstelling, waar fleurig ge- kleede jonge dames den genoodigden een yerfrissehing aanboden. De eere-voorzitter, burgemeester Den Hol lander, sprak het openingswoord, nadat eerst de heer Campfens, de voorzitter van de Middenstandsvereeniging, het welkom aan de aanwezigen had toegeroepen, waar- In hij dank bracht voor de medewerking ondervonden van alle zijden om deze ten toonstelling te maken tot de grootste die er ooit op ons eiland gehouden is. De burgemeester prees het in de midden standers dat zij juist in deze moeilijke tij den, waarin de middenstand het zoo zwaar te verduren heeft, alles doet om zijn bedrij ven op te voeren. Spr. wees er met nadruk op, dat deze tentoonstelling niet alleen voor Middelhai- nis en Sommclsdijk was, maar dat het ge heele eiland hierbij betrokken was. Wat hier verdiend wordt, dat moet hier ook uit gegeven worden. Dat zij onze stelregel! De geheele winkelstand van Flakkee moet sa menwerken en zich tot de hoogte opvoeren, die hij wcnscht te bereiken. Daarna werd door de radio-installatie het Wilhelmus gespeeld en verklaarde de bur gemeester de tentoonstelling voor geopend. Vervolgens werd door Mevrouw den Hol lander in den tuin van de Ligballen een fontein in werking gesteld, men kan wel zeggen de eerste' op bet eiland, waarbij de- burgemeester nogmaals wees op de een heid, waarnaar door alle gemeenten ge streefd moet worden. Na deze plechtigheid deden de genoodig den een rondgang langs de stands, waarna een kopje thee werd aangeboden en nog liet woord gevoerd werd door den lieer J. H. Koppelaar, lid van de jury, die verder bestond uit Mevrouw Smits en Dr. Trends. Do lieer Koppelaar deelde nicdo, dut do jury na rijp beraad de eerste prijs heeft toegekend aan de Emgo-stand, de ie prijs aan de fa. Fransen, in sanitaire artikelen, de 3e prijs aan do fa. Campfens en de 4e prijs aan de fa. Kolf. Namens de Kamer van Koophandel voer de ten slotte liet woord de heer Th. Boek hoven. DE ALGEMEENE VERGADERING Vrijdagavond kwam de vereeniging Vlieg veld Middelbands in de concertzaal van lio tel Meyer bijeen in algemecne vergadering onder leiding van burgemeester L. J. don Hollander. Op deze vergadering deed de voorzitter medcdcelingen aangaande liet vliegveld eu de propaganda voor de vereeniging. Bericht was ingekomen, dat de K.L.M. Tiet vliegveld beeft goedgekeurd. De definitieve goedkeuring hangt af van het departcmen' van Waterstaat. Omtrent dn verloting, werd meegedeeld, dat men zich daarvan een opbrengst van 0000- had gedacht. Als le prijs werd be schikbaar gesteld een auto en wel dc Ford Grand Lux, 'n 8-cylinder. De voorzitter deel de mede, dat de lieer Witvliet, het eenige bestuurslid was, die daartegen bezwaren maakte, omdat men lieni misschien var. eigenbelang zou beschuldigen. Wanneer hel bestuur j-eclitstreeks in onderhandeling trad met de Ford-fabrieken zonder tussclienkonisi van hem, had de lieer Witvliet er geen be zwaar tegen. De Ford-fabriek wilde direct een groote concessie doen. De Ford Grand Lux die 1875 kost, bood zij aan voor 1480 dus voor 895 minder. De Voorzitter deelde mede, dat vele firma's en particuliere personen lid van dc veree niging geworden waren. Wanneer de verlo ting slaagt, is de finantieele basis van de vereeniging gezond. Op de Mitento-tentoon- stelling zal de auto, een prachtvvagen, geëx poseerd worden. De heer Dijkers vroeg of er geen andere manier was dan een verloting om geld bin ncn te krijgen. De Voorzitter antwoordde dat de benoo- digde geiden niet met bijdragen bij elkaar zijn te brengen. De verloting werd daarna z.h.s goedgekeurd Besloten werd om te informeoren of men zonder bij betalen, evenals dat op de lijn Haamstede-Botterdam het geval is, van Rot terdam naar Den Haag kan reizen. Dit zou zeer voordeelig zijn, want voor hetzelfde geld komt men dan in Den Haag en behoeft men dus alleen de vliegtocht Middeiliarnis—Rotterdam te betalen, terwijl oen autobus de passagiers naar Den Haag brengt wanneer dit gc- vvonscht wordt. De lieer Van Loo vraagt o.' het vliegveld mot steun van het Rijk en van de gemeente door vverkloozen verbeterd zal worden. \oor liet vliegveld te Ouddorp konden de S.B.Z.-vereenigingen indertijd 65 subsidie krijgen. Dat zou een stuk in de kosten kun nen schelen. Eenige dagen geleden las spr. dat het Rijk voor den aanleg van een vlieg veld in Texel eveneens subsidie heeft ge geven. Do Voorzitter antwoordde dat op steun van Rijk en Provincie niet gerekend moet worden. Daarbij zullen er niet zoo heel veel vverkloozen tewerkgesteld worden. Do beer Dijkers merkte op, dat bij liet verkeerd acht subsidies te vragen aan het Rijk zoolang niet gebleken is dat de vereeni ging de zaak zelf kan financiecren. Daarbij als liet Rijk subsidie verleent, stelt het na tuurlijk ook eischen. Het is beter dat we baas in eigen huis blijven. Aan liet bestuur wordt de vrijheid ver leend verder in onderhandeling te treden over de huur van een vliegveld. Er zijn drie velden, die gehuurd kunnen worden: le het veld van de dames de Graaf aan den Oost Plaatschendijk; 2e het veld dat ligt tus sclicn den Langevveg, den le Groenen weg en den Bottenbuhgschenweg en 3e een veld aan clen Oosthavcndijk, Heerenvveg. De heer Van Loo vroeg tenslotte welk be lang do S.B.Z. vereenigingen hebben bij het vliegveld en of de S.B.Z. van Herkingen reeds een toezegging gedaan hebben. Op de vergaderingen wordt deze vraag meermalen gesteld. Kunnen de S.B.Z.'s voorrang krijgen bii ziekenvervoer. De Voorzitter: Wij kunnen u alleen ga randeeren het vervoer tot aan liet vliegveld. Het vervoer van zieken is tljans niet meer In tegenwoordigheid van de Koningin en Prinses Juliana beeft Zaterdagmiddag in de Bidderzaal te Den Haag een plechtige bijeenkomst plaats gevonden ter herdenking van bet feit, dat Curasao driehonderd jaar geleden niet Nederland vercenigd werd. Bovenstaande folo werd genomen tijdens de rede van den heer 1'. J. de Kanter, voor zittèr van bet Comité. Prof. Dl' L. Knappert beeft vervolgens een doorwrochte rede gehouden, waarin bij de groote beieekenis de.r vereeniging van Cu racao.met Nederland uiteen zette. Aan de Koningin en aan dc Prinses wer den gouden exemplaren aangeboden van den bij Begeer geslagen gedenkpenning, op liet feit betrekking hebbende. urgent nu bet ziekenhuis Dirksland ge reed is gekomen. Voor liet geval dat een operatie niet in Dirksland geschieden kan wat natuurlijk voorkomen kan, is dc vlieg- dienst nog noodzakelijk. Of de zieken voor rang kunnen krijgen l>i! de K.L.M. zullen wij onderzoeken. De Voorzitter wekte allen nogmaals op veel loten voor de loterij te verkoopen en nog meer leden te werven. Zij die lid wor den verplichten zieh tot vijf jaren. Voor (Ie loterij zullen behalve de auto, nog vele andere prijzen als sanitaire artikelen en elcctriscttc apparaten voor do huishouding verloot worden. Dc beer Dijkers spoorde eveneens de aan wezigen aan de. zank van liet vliegveld te steunen. Er moet gestreefd worden naar do snelst mogelijke verbindin en dan is een vliegdienst ongetwijfeld het beste dat er te vinden is. Daarna vvercl do vergadering gesloten. COOP. BOERENLEENBANK TE OUDE-TONGE ALGEMEENE VERGADERING lil hotel dc Woerd had dc 29ste Algemeene vergadering van de coöperatieve boerenleen bank plaats De voorzitter, de lieer L. Slis, sprak bij de opening de vvenscli uit, dat de toestanden in het komende jaar beter zouden zijn dan dat in het aigeloopen jaar het geval is geweest. Dc notulen der vorige vergadering werden on veranderd vastgesteld Dc rekening over 1933 sluit in ontvang sten on uitgaven niet 711.376,92. Aan spaar geld en geld in loopendc rekening word ont vangen ƒ302.978,72. Aan rente en próvisie 23.565,68. Betaald vv ord aan spaargeld, voorsclio'ton en geld in loopendc rekening ƒ336.255,35. De betaalde rente bedroeg ƒ19.240,08. I)e op reserve gebrachte winst bedroeg 2749,97. De balans sluit ill actief en passief met ƒ550.137,23. Het reservefonds vinden we daarop met 37.126,25 aangegeven Na enkele vragen dooi' den heer G. Vci- vveij, welke door den voorzitter ten genoege werden beantwoord, worden rekening en ba lans dóór de vergadering goedgekeurd. Een verslag van den raad van toezicht geeft o.m. aan, dat er op liet eind van 1933 aan 168 personen voorschot was gegeven, er waren 529 spaarders en 35 rekenihgeourant- houdens. Controle werd door den raad regel matig uitgeoefend. Hel verslag werd zonder opmcrkingen goedgekeurd. Door den kassier, den lieer G. C. van Schouwen, wordt een uitvoerig verslag uit gebracht omtrent den toestand der bank. Over den cconomisohen toestand is liet ver slag nog niet optimistisch. De cijfers dei' rekening weerspiegelen dezen toestand. Aan spaargelden is o.a. 1000 minder ingelegd. Het belecnen van opgeslagen tarwe heelt tot tevredenheid gewerkt. Of dit systeem kan blijven bestaan als de tarvve-orgahisatie wordt opgenomen in het Landbouwcrisis- fonds, zal moeten worden afgewacht. De crisis-wetgeving heeft aan de bank meer bemoeienis gegeven. Betreurd wordt dat do uitbetaling van aardappelen niet over de bank kon blijven plaats hebben. Ontduiking van de minimumprijzen had beter voorbo men kunnen worden. Dat in regeerin-gskrin- gen nog steeds niet is ingezien, dat een De partement van Landbouw noodzakelijk is, wordt niet in het belang van den landbouw gee-clit. Hoe de landbouw weer tot vrije be drijfsvoering komen zal, blijft in liet verslag een open vraag. Ruw ingrijpen in de econo mische verhoudingen kan alleen het even wicht nLg meer verstoren. Een krachtige re- peering is het meest gevvenscht. Buitenlanü- sclie maatregelen dwingen oils t i product■- beperking. Bij een algoheele misoogst zal dit cutastropbale gevolgen hebben, waardoor men misschien zal inzien, dat vrije voort brenging bet meest gewenteld is, waarbij dan de productie wordt voortgebracht, daar, waar dat economisch liet beet is. Venier gaat bet verslag voort met cijfers en den toestand der bank te hetcli uwen waaruit geconcludeerd kan worden, d it de soliditeit van de bank in orde is. Het verslag wordt zonder discussie aangenomen. Ver kiezing van een lid van don raad van toe zicht oil een bestuurslid geeft een groote meerderheid voor de aftrodonden L. Siis en J. Prince. Tot vaststelling der rente voor deposito's en rootschotten wordt liet bestuur gemach tigd. Voortoojiig is dezo nog resp. 3,Si en. LTS "i. Bij de rondvraag bespreken de Leeuw en Vervveij de belecning op tarwe. Zij zijn ven oordeel, dat dit ook mogelijk moet zijn als de tarwe is opgeslagen anders dan in de coöperatieve sclioonderij. Lit overweging van controle heeft het bestuur bezwaar. In overweging zal worden genomen als de han delaren bereid zouden zijn xoor borgstelling te zorgen. Na vorder nog eenige bespreking van on dergeschikt belang, wordt de vergadering door den voorzitter onder dankzegging ge sloten. HET WERKKAMP VOOR WERKLOOZE LEDEN VAN DEN GEREF. JONGELINGSBOND Vanwege den N'edèrlandsclion Bond van Jongelingsvereenigingen op Gereformeerden Grondslag werd van 28 Mei—2 Juni in ,Ons Boschlmis" te Driebergen een werkkamp ge houden voor vverklooze leden van bij dezen Bond aangesloten vereenigingen. Aan het kamp namen 33 personen deel. Kampcommandant was Dr C. N. Impeta, van Kampen. Op Maandag 2S Mei opende D r B. A. Knoppers van Amsterdam, namens liet Bondsbestuur liet werkkamp met een kort woord, waarin hij in het bijzonder welkom heette de hoeren studenten A. Brink, G. van Dooien, G. Mcyering H.zn, van Kampen en J. van den Berg, van Amsterdam, voorts den administrateur van den Bond, den beer I. Stap, van Amersfoort en den tcchnischen leider, den lieer C. van Vliet, van Leiden. Tot zijn spijt kon Dr Knoppers, wegens werkzaamheden elders, slechts één dag aan wezig zijn. In den loop van den namiddag werden zijn plaats ingenomen door D r C. N I m pet a. Terstond den eersten middag werd begon nen mot den arbeid, dien men zich voornam in deze week te verrichten: het verbeteren van den toegangsweg van den Arnhemsclien Bovcnweg naar „Ons Boschhuis", zoodat dit zomerhuis van den Bond voor Gercf. Jeugd organisaties beter dan lot nu toe per auto te bereiken is. De volgende dagen was de dag-indeeling nis volgt: des -voormiddags van 8 tot half 1 werken aan den weg, des namiddags rust eu Ontspanning, des avonds een inleiding met bespreking. Maandagavond was "inleider de lieer A Kuiper, van Utrecht, lid van het Bonds bestuur, die een causerie hield over: Het Boek. Dinsdagavond gaf de heer J. Sc bon ten van Rotterdam, raadsman van den Bond, een helder inzicht in dc financieelc en eco nomische moeilijkheden, waarin ons land en tul van andere landen verkeercii. Woensdagavond sprak dc lieer G. M e v e- rinc H.zn. van Kampen, over bet anti semitisnic. Op elk der inleidingen volgde eer. geanimeerde discussie. Donderdagavond werd verzorgd door de jongens zelf. van welke taak zij ziclj int. nemend kweten, door het geven van zang. muziek, declamatie enz. Dezen avond werd liet kamp bezocht door liet Bondsbestuur.- lid. den lieer P v Nes C.z.n. van Dordrecht ln de namiddaguren werden fier tram of per fiets of per voet bezoeken gebracht aan liet vliegkamp tc Soesterbëi-g, dc Pyramidc, hef Bondsliureau tc Amersfoort, liet Dieren park te Rlicnen en tal van mooie plekken natuur in de omgeving. De tocht op Vrijdagmiddag werd meege maakt door clen Bondspenningmeestcr. den lieer A. van Rijn, van Rotterdam, dio on Donderdag in Driebergen was gearriveerd. Vrijdagavond kwam dc Bondsvoorzitter, de heer A. Zijlstra, de jongens toespreken, ben bepalende bij de taak, die ieder van Godswege in liet leven beeft ontvangen, bij 'den arbeid zelf, den arbeid van den jonge ling en den arbeid van de J.V. Daarna sprak de kampcommandant D r Impeta een slotwoord, daarbij dank bren gend aan allen, die tot het welslagen van de kampvvcck hadden meegewerkt. Na woorden van hartelijk™ dank tot Dr Impeta Voor zijn prettige leiding, werd bet coi gres met Schriftlezing en dankgebed ge sloten. (lp Zaterdag 2 Juni keerden allen naar hun woonplaats terug. Uit menig persoonlijk gesprek bleek, boe- Keer deze arbeid van den Bond donp de jon gens wordt gewaardeerd. SALARISSEN VAN 'T ZEEUWSCH PROVINCIAAL PERSONEEL NAAR EEN GEWIJZIGDE REGELING Onder liet opschrift „ongelooflijke ver schuivingen" publiceert dc Arbeiders peis liet volgende ever de salarissen van liet provinciaal personeel in Zeeland: lil een brief aan I'rov. Staten declen Ged. Staten van Zeeland mede. dat ten opzichte vuil de salariéeriug van lite provinciaal per soneel ecnerzijds kan worden toegegeven, dal er jaarwedden zijn. die, gelet op de tijds omstandigheden en de loonen in aanverwan te beroepen en bedrijven, ongetwijfeld aan den hoogen kant zijn, dooh dat anderzijds een vergelijking met de cijfers en bepalingen van liet rijksbezoldigingsbesluit 1934 uitwijst, dat een zeer groot aantal der wedden, en Ged. Staten denken hier meer in het bijzon der aan de bezoldiging der hoogere en hoogste jivovinciale ambtenaren, allerminst Ie boog moeten worden geacht. Dit aanloopje hadden Ged. Staten blijk baar noodig om een geheel nieuwe salaris regeling v oor te stellen, waarbij wordt uitge- gaan van de gedachte de salarissen van liet hoogste personeel niet alleen ongemoeid te laten, doch zelfs te verhoogen, terwijl daar entegen de loonen van het lagere personeel over du geheele linie worden verlaagd. Van 15500 on 16300 In dit voorstel komt dan ook liet wel zeer ongelooflijke tot uiting, dat de griffier der Staten wordt verhoogd van f5500—f7000 tot f6300—f7200. De hoofdingenieurs krijgen eveneens verhooging; van ccn wordt hei maximum salaris met niet minder dan f 1000 verhoogd en gebracht van f5000 op f0000. Direct daarop volgt liet loon van clen weg werker, wiens maximum van f 1550 tot 1 1350 wordt gebracht. In het verdere voorstel worden loonen in maximum en minimum met 300 en 400 gld. verlaagd, b.v. amanuensis van de bibliotheek nu f1300—f1800, wordt f1000—f1400. Ook het geheele boofpersoncel zal belang rijke verlagingen ondergaan. Verder genie ten van de ongeveer 190 ambtenaren 130 een huishuur-vergoeding van f 100 tot f300 per jaar, welke regeling zal uitsterven, zoodat over 1937 slechts 25 nCt. van het thans geno- teno zal worden ontvangen. Als verzachting wordt thans ten slotte nog voorgesteld, dat voor het ijdvak 1 Jiili 193i— 31 December 1935 een bezoldiging niet min der dan 90 pCt.; in 1936 niet mioder dan 85 pCt. en verder niet minder clan 80 pCt. mag bedragen dan volgens de thans geldende regeling. VERLAGING SUIKERACCIJNS VAN 4.50 PER 100 K.G. Naar liet Nederlandsch Weekblad voor Kruidenierswaren verneemt, zal de suikeraccijns ingaande 1 Juli a.s. met 20 opcenten worden verminderd. Dit beteekent dus een accijnsverlaging van 4.50 per 100 K.G. Teruggave van te veel betaalden accijns zal ge schieden zoowel op aanwezige voorra den als op de in goederen verwerkte suiker. Een desbetreffend-wetsontwerp is in voorbereiding. Dc officiecle opening van-de Mitcnto-tentoon stelling. Algcmeene vergadering van de Vereeniging Vliegveld Middeiliarnis. Algeraeene vergadering van Je Coöp. Boeren leenbank te Oude Tongc. Zeeuwsehe Diaconale Conferentie te Goes. Geen sprake van, indien Gij slechts Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 0p 1 Juli nieuwe tarieven VOOR THEE EN SUIKER LAGER, VOOR KOFFIE HOOGER Wc hebben melding gemaakt van een be richt. dat met ingang van 1 Juli de accijns op suiker zou worden verminderd. Thans loopen cr geruchten, dat ook voor thee de opcenten zouden worden verlaagd, terw ijl op koffie een nieuwe heffing zou worden ge legd. In verband met dit alles merkt de Msb. het volgende op: Met 21 December 1932 werd voor i jaar (1933) besloten tot de heffing van opcenten op een aantal invoerrechten, o.a. op thee en suiker. Dc bedoeling \an den minister was. om deze heffing zoo spoedig mogelijk te doru plaats maken voor een herziening van liet tui iet \an invoerrechten. Op 1 Januari 1931 was die technische her ziening nog niet gereed en daar de minister do opcenten niet kon missen, zijn dc opcen ten met zes maanden verlengd, dus tot i Juli a.s. De minister verwacht nu, naar wij ver namen, ''a- de technische herziening vóór dien datum de Tweede Kamer zal kunnen bereiken. Als dat is geschied, kan de minis ter dan op grond \an de Tarjofsmachtigings wet. uie herziening met 1 Juli doen ingaan. Het is tc venvachten, dat 't nieuwe tarief voor thee en suiker iets lager zal zijn dan hei tegenwoordig tarief plus de opcenten. Voor koffie zijn geen opcenten geheven. Daar liet nieuwe tarief over het algemeen een tendenz heelt van verhooging, is liet to verwachten, dat het tarief voor koffie iets Iiooger zal w orden. KONINGINNEHARING MAANDAG TE VLAARDINGEN AANGEVOERD Door dc YL 73, schipper L. Muis, van de recderij P. H. v. Ahshoven, werden Maandag morgen te Vlaai-dingen aangevoerd S0 kan tjes maatjesharing, waarvan de kwaliteit nu door dc keurmeesters geschikt werd geacht om aan H.M. de Koningin to worden aan geboden. DE RADIO-VISSCHERIJ OMROER OP GOLFLENGTE 1205 M. Dc directeur der P.T.T. liceft, met ingang van Maandag 11 Juni a.s. den zakelijken omrocpzendci' (golflengte 1205 M.) ter be schikking gesteld van de Beedersvcreeni- ging voor de Nederlandsche Haringvis- scherij voor de uitzending van visscherij- berichten op alle dagen, des morgens 8 uur. Sinds 1928 maakt genoemde vereeniging van den zakelijken omroejvzender gebruik gedurende de liaringvisscherij op de Noord zee en het Engelsche Kanaal. In 1928 wa ren 105 haringschepen bij den radio-v is- seherij-omroep aangesloten; in 1933 bedroeg dat aantal 232. Dagelijks worden alle voor de haringvis- scherij belangrijke berichten, als: vang- piaatsen. aanvoeren in binnen- en buiten land, prijzen, enz., bekend gemaakt. Voor de bij den omroep aangeslotenen zullen codes worden ontworpen, teneinde te voor komen, dat zij die niets bijdragen in de kos ten aan den omroep verbonden, van de be richtgeving profiteeren. Niet-Ieden van de reedersvereeniging zul len zich voorts tegen een verhoogd tarief bij den omroep kunnen aansluiten. DE KONINGIN EN DE PRINSES TE LEIDEN. Gistermiddag hebben de Koningin en I rinses Juliana een bezoek aan de Leid- Universiteit gebracht. Vermoedelijk houdt, dit bezoek verband niet de schenking van gobejins door de Koningin aan dcLcid- sx:he Universiteit.

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 1