Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden WDwrnffen^ IN HOC SIGNO VINCES BINNENLAND. Kerk en School )34 ZATERDAG 19 MEI 1934 49E JAARGANG N0.4060 AMERIKAANSCHE BRIEVEN Voornaamste Nieuws. Rechtzaken. EN eek, ingezon- lin aardappe- Irdam. Ie eerste zen» |len aan onze voor 14 keiiers hopen snort aard- srste soorten i gaan en het lagen hieraan |eit van de sorteering. lende prijzen pito Blauwen I 3.50 tot 4 110; Limburg. |S0; Friesche I per 70 kilo, (Ita 14.— tot tot f 15.—; tot f 7.—; Ie roode 3.50 1 aardappelen 3ELHARNIS 1934 idem 57—61 i' 1.852.15, t 4.80. alles Ituks. idem 2e'srt 1,2.50; idem 40 100 kg. lei 1931 ].70; idem 20 3.80—S,40; id. Ir 100 kg. Aangevoerd fette runderen* 140 scha* c.. 2e srt 53 —56 e., 2e srt [valvees 7080 varkens 33-— c, schapen 2 Schapen per stuk. ruimer, han* Een prima handel prima kalf korter, kan* del stug, on* ?p e u e n. De ners f 3—3.50 eigenh f 2.S0 ïi's f 3—3.20 4.2uIndus p.ltha's winte* per kg per- kg# 125.000 de iket *>tllA\orc A Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en Z A T E K 1) A G. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post t 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENEAND bij vooruitbetai t 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN Ul'lOEVERlJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMELSD1JK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. AdvertenUën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen Eper plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. 25 JAAR DIJKRING FLAKKEE Dinsdag 22 Mei a.s. is het 25 jaar geleden dat de Dijkring Flakkeo tot stand kwam. Veel pogingen waren er vroeger reeds aan gewend om door eenheid de kracht van onze waiterkecring te bevorderen. Telkens leden die pogingen schipbreuk, do verschillende polderbesturen zagen liet nut van d;e een heid in optreden, niet allen even good in. Men staarde te veel op zijn eigen oelangen. Mede door het optreden van ons oud Sta tenlid, de heer H. de Wilde, welke als lid van Gedep. Staten deze zaken te behartigen kreeg, ontstond, na liet overwinnen van de tele bezwaren de Dijkring Flakkee. Wij kunnen niet anders dan zeer dank baar zijn voor haar totstandkoming. In de 25 jaar \an haar bestaan heeft zij bewe zen dat zij, mits door bekwame mannen geleid, veel goeds vcor ons tiland k.in doen. Mogelijk is het juister uitgedrukt als wij zeggen: Dat zij door haar werk in de hand onzes Gods een zegen geweest is, welke veel kwaads van ens geweerd heelt. \an bekwm.'e mannen neal. het niet ont breken. Onder 'bestuur van 'de hoeren K. P. il icdzani en A A Mijs her.t de Dijkring nu jaar bes.aan en gewelkt aan een moei lijke taak om de vruchtbare landouwen van ons eiland voor de woedende elemen ten van ne zee tc beschermen. In die taak is zij uitnenjciM geslaagd. Als wij rustig ons leven leiden, van alle zijden door de zee omringd, zijn wij dikwerf niet bewust, wat een groot belang een goede waterkeering voor ons betëekcnt. Maar de jaren hebben het bewezen de Dijkring Flak- kee zorgt dat al onze waterkeerende dijken in prima staat zijn. Naast God, op wien wij allereerst bouwen, hopen wij door het werk van den Dijkring voor rampen en onheilen bewaard te wor den. Daartoe zegene God haar werk en vlijt, en stelle ze tot een zegen tot in lengte van dagen. o HET GEZAG Het gezag is een schoone gave Gods, het welk Hij ons schonk opdat het leven hier op aarde geen chaos zou zijn. Daarom belijden wij: Dat de overheid zijn macht rechtstreeks van God ontvangt en alleen regeert hij Zijn gratie. Daarom be- hooren wij ook onderdanig en onderworpen te zijn, want „zij is Gods dienaresse". Gezag veronderstelt een orgaan hetwelk heeft te gebieden en één welke gehoor zaamt. Dat geldt niet alleen voor het over heidsgezag maar voor eiken levenskring waarin het gezag tot openbaring komt. De ovedheid heeit haar organen om het gezag te handhaven. Eén dier organen is de politie. In deze dagen, nu de roep om gezag zoo groot is, mag daar wel weer eens aan her innerd worden. Want dat houdt in de eer ste plaats in, dat wij de politie, als het wettig orgaan, de taak niet uit handen mo gen nemen. Ook het fascisme roept om gezag, maar blijkbaar bedoelt zij daarmee niet het wet tig gezag der overheid, maar haar eiger. meeniug, baar eigen gezag. Het gezag of de beginselen der fascistische partij. Dat is geen gezagsoefening zooals bijv. de Apostel Paulus in Romeinen 13 uiteen zet maar de macht vai^de sterkste, de macht van het geweld. Zoo iets hebben wij ook in Duitsdliland en Italië gezien, daar trad men als een ge disciplineerd leger tegen tegenstanders op en met den sterken fascistischcn arm sloeg men alle tegenstand neer. Dat ziet man hier oolc in het klein, er Is bij hen geen eerbied voor het wettig gezag, maar men tracht die regeering zoo verdacht en slecht mogelijk voor te stellen. Ook hier wil men door dwang zijn meening aan de mass? oplesrgen en als op hun. vergaderingen de zaak mis loopt voor hen, laat men het niet aan de politie over als liet daar voor aangewezen orgaan om de orde te her stellen, maar treedt men zelf als politie op. Daardoor vermoordt men het gezag en be wandelt in den grond der zaak een re- lu-tionairen weg. Daarom is in hun handen het gezag niet veilig, maar zij maken door hun optreden liet gezag tot een aanfluiting. De Santa Oara-vallei zou men liet West- land en tegelijk de Velvfwe van de Vereen. Staten kunnen noemen. Rijke vruchtbaar- beid paart zich hier aan wonderschoone na tuur. De teelt bestaat bijna uitsluitend uit fruit Deze valleivlakte is bijna zoo groot als de afstand tusschen Den Helder en Middelburg maar niet zoo breed als Nederland. Achter de bergen, ten Zuid-Oosten van onze woonplaats ligt de San Joaquin-vallei, welke veel grooter is dun de Santa Clara- lakte en wel twee maal de oppervlakte van Nederland. Ofschoon hier ook veel melkerij wordt aangetroffen, wordt toch ook in deze vallei heel veel fruit verliouwd, zooals drui ven, abrikozen en perziken, welke klaar ge maakt worden voor de wereld-export. Er is dan ook wellicht geen land in de heele we- were'd waar liet Califomisclie fruit niet he- kend is. De Santa Clara-vallei, waar uw bricfschrij ver woont, ligt aan de Oceaan. Het klimaat is iiier dientengevolge zeer gelijkmatig (zee- klimaat) geen overgroote warmte, zooals ir. het vastelandklimaat en ook geen over groote koude. De zee werkt ongeveer als regulateur van de temperatuur. Dit heeft natuurlijk een zeer gunstige invloed op de fruitteelt. Door liet regelmatige klimaat iieeft het fruit niot lang werk om aan te rijpen. Terwijl ik dit schrijf (op 22 April) kleuren de frambozen en de kersen, die zwart moeten zijn, nu prachtig licht rood. Binnen acht of tien dagen moeiten ze geplukt zijn. Dit verei'scht heel wat wedklkracht. Duizen den bij duizenden handen zijn voor de fruit» pluk in onzo vallei nnodig. Het is dan ook geen wonder, dat iemand, die niet met de toestanden op de hoogte is, de vraag 6tclt. waar de mensehen vandaan moeten komen om het fruit van boom en struik te halen Wanneer dit door eigen volk moest gebeu ren zouden er dan ook inderdaad handen te kort komen Maar gebrek aan werkkracht is er niet. Tegen den rijpt ij d komen er dui zenden vreemdelingen de vallei binnen. Het zijn menschen van allerlei nationaliteit: Mexicanen, Philipijnen, Japanneezen, Por- tngeezen, Spanjaarden, ze komen met trei nen en booten en eigen auto's de vallei over stroomen en bieden hun werkkracht aan. De meesten hebben hun tent bij zich en slaan hun bivak op, overal waar het hut maar ver oorloofd wordt. Een Presbyteriaansche zen deling vertelde mij, dat in Californië 65 ver schillende talen gesproken worden in den tijd van de fruitpluk. Juist voor ik mij zette om deze brief tc schrijven, kwam er een groote auto mijn ranch oprijden, waarin een vader en moeder en vier dochters gezeten waren. Achter hun auto hadden zij een tweewielig wagentje ge- bondon, eveneens op luchtbanden, waarin zij hun tent en huisraad meevoerden. Da vader vroeg mij of hij met zijn dochters hij hij mij de frambozen kon plukken. Ik had reeds eer een gezelschap op mijn ranch ontvangen, dat met hetzelfde verzoek kwam, maar dat had ik weggezonden, om dat liet geen heel gunstigen indruk op mij maakte Deze menschen schenen mij echter wel heel geschikt toe. Het bleken Hongaren te zijn. maar vooral de dochters waren al zoo veramerikaniseerd, dat men er de Hon garen mot meer in herkennen zou. Toen ik ze bij mij tlbuis ontvangen had, om eerst nog wat nader kennis met ze te maken en mijn eerste indruk bevestigd te zien, stelde ik hun mijn voorwaarden; ten eerste: absolute Zondagsrust, ten tweede: de omgeving waar zij vepkeeren, zoowel als de schuur, waarin ze hun tent konden opslaan zindelijk te houden; ten derde: te plukken tot al de rijpe frambozen er af zijn; ten vier de: geen nachtpartijen op of bij de ranch. Wanneer zij zich aan deze voorwaarden wenschten te houden kon ik ze gebruiken. Maar wanneer zij zich er niet aan hielden zou ik het recht hebben ze terstond van de ranch zonder schadeloosstelling te verwijde ren. Rëhalve hun gewone loon, dat hun weke lijksch wordt uitgekeerd, krijgen ze gratis vuur en water. De frambozen worden hier per „crate" geplukt, 8 pond gaan er in zoon crate, waarvoor 25 eenit plukloon hetaald wordt. De crates worden door ons dicht ge spijkerd en 's avonds verzonden naar de Prae Cooling Plant, een inrichting waar ze de geheeie nacht onder een tempera tuur van 34 graden worden gehouden, zoo dat de warmte er af is. Hierna worden ze in speciaal daarvoor gemaakte wagons ver zonden naar het Oosten, Chicago enz., tot zelfs naar New York toe. Zoo n treinreis duurt vier a vijf dagen. Misschien doet het wat vreemd aan dat ik bij mijn voorwaarden als nummer één stelde stipte Zondagsdust. Maar dit is hier wel noodzakelijk, omdat het hier vol met moderne heidenen loopt, menschen die nooit van God en Zijn gebod gehoord heb ben en die je dan ook vreemd, aankijken wanneer je ze van Zondagsrust spreekt. Liever werken ze zeven dagen in de week, des te eer is de buit. binnen. Er zijn hier ook volop farmers, die zoowel des Zondags als in de week hun fruit naar de Cooling Plant brengen. De frambozen dragen vrucht van Mej tot half October. Het geheeie jaar door komen er nieuwe scheuten op de stam die vruchten dragen. Drie maal per week laten we er water over loopen om de grond vochtig te houden. De eerste twee maanden van de oogst zijn OUD-MINiSTER VERSCHUUR AFSCHEID GENOMEN VAN HET DEPARTEMENT Oud-minister Verschuur heeft gisteroch tend op het departement van oeconomische zaken van de ambtenaren van dit departe ment afscheid genomen en daarbij persoon lijk alle afdeelingen bezocht en is daarna voor verder herstel van zijn gezondheid naar het Zuiden van Frankrijk vertrokken. DE VLUCHT NEDERLAND-CURACAO Gelijk men reeds in de bladen heeft kun nen lezen, is bij de K.L.M. in studie hot plan om een vliegtuig naar Curacao te zonden, ter gelegenheid van het 300-jarig jubileum van liet Nederlandsch gezag over dat ge biedsdeel. Daar de eigenlijke viering plaat» vindt in do laatste week van Juli had mei. aanvankelijk het voornemen de vlucht Ne derland—Curasao ook in die maand te doen plaats hebben. Hiervan heeft de K.L.M moe ten afzien. De late aflevering van liet voor haar hij verschillende fabrieken in aanbouw ziind materiaal heeft het onmogelijk go- maakt om een van de modernste eenheden der vloot aan de geregelde dienst te onttrek ken midden in liet drukste seizoen. Vandaai het besluit om de vlucht waarschijnlijk in December te doen uitvoeren. De K.L.M. hoopt, dat gevolg zal kunnen worden gegeven aan hnar voorstel om vöoi deze vlucht een bijzondere postzegei uit te geven Het is een geluk voor de bemanning ge weest, dat men snel het witte doek gespan nen heeft op het dek. Was men een halve minuut later geweest, dan had de zware bom het schip getroffen en liet is vrij waarschijn lijk, dat de „Zeven" daardoor wrak gescho ten zou zijn. ONS LAND OP JE BRUSSELSCHE WERELDTENTOONSTELLING. De Nedei'landsche regeering, die officieel deelneemt aan de wer» Idtentoonstelling te Brussel, heeft aan den commissaris gene raal, graaf van der Burch, gevraagd, over een oppervlakte van 5- tot 6000 vierkante meters te mogen beschikken. Nederland zal, zouals op de tentoonstelling van 1930 te Antwerpen, een eigen paviljoen houwen. Daar hoopt men een goed beeld te kunnen geven van den vooruitgang en de activiteit op allerlei gebied ir. Nederland en in Ne- derlandsch-Indië. DE BOM OP DE ZEVEN PROVINCIËN WAS ALS TREFFER HEDOELD De hoofdredacteur van het Soer. Hbld. de heer J. G. Boon, doot in zijn blad mededee- lingen omtrent het werpen van de bom op de „Zeven Provinciën". Volgens de officieele verklaring was deze enkele bom, voorafgaande aan den eigen lijken bomaanval bedoeld als een waar schuwing en dan ook gericht vóór den boeg van net schip. Het Soer. Hbld. weet evenwel mede te dee- len, dat de werkelijke toedracht heel anders is geweest. Door bijzondere omstandigheden trokken er slechts vijf van de negen daartoe ber stemde vliegtuigen „De Zeven Provinciën" tegenmoet. Vooruit twee Dorniers, in de eene de eskadrille-leider, daarachter drie Fokkers, de eigenlijke bombardementsvlieg tuigen Op een zeker oogenblik was de leider ge dwongen met zijn Dornier een noodlanding in een baai te maken. De officier-vlieger 3e klasse F. H. J. Coppers, die den anderen Dornier bestuurde, dit bemerkende, vroeg draadloos, wie thans de leiding had maar kreeg geen antwoord. Kort daarop seinden de Fokkers hom vragende wie de leider nu was, waarop Coppers, ofschoon de jongste van allen, teru<gseindc, dat hij de leiding nam, daarbij, waar hij de voorste was en het dichtst bij den vijand, een gezond initia tief toonende. Na draadoos aan de muiters te kennen te te hebben gegeven, dat, wanneer zij zich niet overgaven, na tien minuten een bom zou worden losgelaten, waarop het antwoord volgde: „Hinder ons niet", wierp hij na den gestelden tijd zijn bom. Men weet, dat er over die bom, heel in het begin, nog al iets tc doen is geweest. Deze zou namelijk bedoeld zijn geweest als een waarschuwing, maar zou bij ongeluk het schip getroffen hebben. Dit is nu geheel onjuist. De vliegers had den geen order om een waarschuwingsbom te werpen, wel om het schip door het afvu ren van een bom" van 50 kilo, later te volgen door één of meerdere van 200 kilo, tot rede te brengen. De bom was dus wel degelijk bedoeld voor het schip en trof verrassend goed haar doel. Dit verrassend is eigenlijk misplaatst, want onze vliegers notecreij bij oefeningen ge woonlijk plus minus 70 procent treffers. Daarna op zijn weg terugkeerende, hield Coppers de tweede bom voor het loslaten ge reed, een van 200 kilogram. de 'beste. Dan is de prijs goed en geven de struiken de meeste vrucht. Onze ranch geeft ongeveer om deze tijd tusschen de 150 en 200 crates per dag. Zoo is heit te verstaan dat er voor groote gezinnen in deze tijd veel geld te verdienen is. Men kan gemakkelijk zooveel over hou den, dat men onbezorgd de winter in kan. Men heeft mij verteld dat er wel families zijn die met 1500 a 2000 dollar winst de val lei weer uittrekken. De schoolwet dwingt de kinderen wel school te gaan. maar liet gouvernement, heeft voor die kinderen van zwervende families gelegenheid gemaakt om in de vallei de school te bezoelkcn. Zoo ziet men, dat er voor ondernemende menschen hier nog wel wat te verdienen valt al is de tijd niet best. NED. HERV. KERK Drietal: Te Rotterdam, D. Tromp te Zand- voort, Dr. G. W. Oberman te Utrecht en J. van Dijk te Oldenzaal. Beroepen: Te Benschop en te Zuid-Beijer- land: C. van den Bogert, cand. te Sommelsdijk. te Biezelinge C. G. H. Blok te Westmaas. Te Woldendorp, K. J. Quast, O.I. predikant. Woldendorp, K. J. Quast, O. I. predikant. - Te Paesens c.a., B. Huisman, cand. le Oudwoudc (Fr.). Te Loplkerkapel (toez.), W van Griethuysen, cand. Te Mar- rum, H. W. Cazemier te Gieterveen. Bedankt: Voor Steenwijkerwold, J. P. Snoep te Heerenveen. Voor Arnerauiden, G. van den Bogert, cand. te Sommelsdijk. GEREF. KERKEN Beroepen: Te Dokkum, G. Smeenk fe Blok zijl. Te Vleuten-De Meern, cand. D. J. Ras tc Scheveningen. Te Oud-Loosdrecht, L. Kuiper Jz. cand. te Bilthoven. Te Hazerswoude, cand H. de Valk te Rotterdam. '—Te Niezijl, cand. S. G. Bloem te Groningen. Aangenomen: Naar Eindhoven, G. Zeyl te De Glind bij Achterveld (U.). CHR. GEREF. KERK Beroepen: Te Nieuwpoort, N. de Jong fe Rijnsburg. Te Haarlem-Noord, G. Salomons te Amsterdam-West. Bedankt: Voor Werkendam N. de Jong te Rijnsburg. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: Te Rijssen, M. Heikoop te Utrecht. Bedankt: Voor Gouda, A. de Biois te Dirks- land. DOOPSGEZ. SOCIËTEIT Aangenomen: Naar Utrecht, J. J. G. Wuite te Zaandam-Oost. BRIEVEN VAN PAULUS ONTDEKT Na de ontdekking van den Codex Sinaïticus heeft thans de aandacht die van een papyrus- codex der Paulinische brieven, waarvan reeds een gedeelte in het bezit was van Chester Beatty, dat ter publicatie bewerkt wordt door Sir Frederick Kenyon, oud-directeur van het British Museum. Naar men aan het Hbld. mededeelt, zijn nog 46 verdere bladen voor den dag gekomen: zij zijn thans ten deele in het bezit van Chester Beatty, ten deele van de Universiteit van Michigan. Ongeveer 4/5 van den codex is daarmede com pleet. Het is een vondst uit de derde eeuw. Ds. J. DE BRUIN f Te Den Haag is op den leeftijd van 72 jaar overleden Ds. J. de Bruin. em. pred. van de Chr. Geref. kerk te Baarn. Jan de Bruin werd als kind van eenvoudige ouders op 9 Dec. 1861 te rloogeveen geboren In de jeugdjaren scheen hij niet te zuilen gaan op den weg zijner ouders, die tot hun droel- heid zagen, dat hij een afkeer toonde van den dienst des Heeren. Hierin kwam echter een wending, toen d jongo. de Bruin op een Zondag onder het gehoor was van Ds. J. van Anken, destijds predikant te Hoogeveen. Deze sprak over Gal. 6 7 en 8 en het thema zijner prediking was „Maaien wat men zaaiti'. De 19-jarige werd krachtdadig in het hart gegrepen en na dagen van bange worsteling rees het licht der genade in zijn ziel. Al spoedig is toen gerijpt de allesoverheerschen- de begeerte, om aan medezondaren den weg der zaligheid bekend te maken. Hij richtte in de om geving van Hoogeveen een Zondagsschool op, doch onder alles bleef de groote begeerte: in de Evangeliebediening te mogen komen. In 1892 mee gegaan met de vcreeniging der Afgescheiden en Dolecrende kerken, keerde de Bruin later terug tot de Chr. Geref. kerk, omdat hij met die ver- eeniging geen vrede had. In 1899 werd zijn begeerte vervuld en zien we den toen reeds 38-jarigen de Bruin toegelaten als auditor tot de Theol. School. Op 25 Juni 1905 leidde Ds. L. H. Beckamp hem in tot het ambt van predikant te Woerden. Na bevestigd te zijn met Jesaja 6:5—8, deed Ds. J. de Bruin zijn intrede met Efeze 3 8. Tot 1909 mocht gearbeid worden in de stad van Jan de Bakker. In dat jaar riep de Gemeente te Zwolle, en hierin meende hij de roepstem Gods te onder kennen. Hier leidde Prof. J. J. van der Schuit, toen predikant te Kampen, hem bij zijn Gemeente in. Zwolle werd in 1913 met Broek-op-Langendijk verwisseld. Ds. J. Bos Hzn. trad als zijn bevestiger op. Negen jaren werd hier gewerkt tot de komst van het Koninkrijk Gods, toen in 1922 Maassluis hem ontving. In 1926 werd de reisstaf weer ter hand genomen, maar nu naar het dichtbij gelegen Vlaardingen. Was Ds. J. B. G. Crocs zijn beves tiger te Maassluis, Ds. J. W. van Ree leidde hem bij de Vlaardingsche Gemeente in. Vlaardingen werd in 1929 met Baarn verwisseld, waar Ds. H, Hoogendoorn hem namens de Gemeente het wel kom toeriep. In 1930 heeft Ds. de Bruin te Baarn zijn zilve ren ambtsjubileum gevierd. In 1932 is hij emeritus geworden. Dc hoogbejaarde prediker was reeds eenigen tijd ongesteld, en men had in zijn naaste omgeving reeds enkele weken geleden het einde verwacht. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot had Zaterdagmiddag plaats op de begraaf plaats Nieuw Eik en Duinen te Den Haag. In verband met het Pinksterfeest zal de Maas- en Scheldebode aanstaande Dinsdag NIET verschijnen Weer een roofoverval tc Oss; een dcode, een gewonde. Bij een mijnramp tc Paturages kwamen 41 per sonen om het leven. Amerikaansche brieven. Verduistering te Middelharnis (Rechtzaken). Het rapport over het verkeersvraagstuk op Goerec er. Overflakkee. Uit de geschiedenis van ons Eiland: MeüssanC in vroeger eeuwen. Doos 30 en 60et. t\b CORRESPONDENTIE A. de Vos, Little Fals, U.S.A. Abonnements geld ontvangen. U betaalde tot 1 Juli 1935. Adm. VERDUISTERING TE MIDDELHARNIS He 38-jarige caféhouder J. C. H. uit Mid delharnis heeft terechtgestaan voor de Reclit; bank te Rotterdam negens verduistering \an een bedrag van 673,12, welk geld do opbrengst was \an de door verdachte in op dracht van dc N'.V. Hoogstad \erkochie kolen. Verdachte ontkende. Hij was aangesteld geweest als filiaalhouder dei N.V. Hem wer den tegen zekeren prijs de kolen geleverd cu verdachte moest deze tegen een eveneons vastgesto.lden prijs verkoojien. Dc marge tu.s- schen in- en verkoopprijs was voor hem. Bo vendien mocht hij de firma allerlei onkosten voor transport ep opslag in rekening bren gen. In deze zaak werd de firmant W. Hoogstad als getuige gehoord, die betwistte, dat een dergelijke afspraak gemaakt zou zijn. Ver dachte moest de onkosten uit zijn winst be strijden. Geinige li. M. J. Wierts van Coc» hoorn, die bij dr afspraak tegenwoordig was geweest, bevestigde dit. Nadat de boekhou der der firma A. J. Kraayeveld nog ver klaard had, dat cr in de hoeken nog een bedrag van 673 open staat ten name van verdachte, heeft het O.M., waargenomen door nir. J. F. Hoeffelman requisitoir geno men, waarbij hij er op wees, dat de voorstel ling van zaken, die verdachte hoeft gege ven volkomen onaannemelijk is. Verduiste ring howezen achtend, eisclite 't O.M. i maait den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd \an 3 jaren. WAT GEBEURT ER VAN 4 TOT 9 JUNI P (Zie advertentiepagina)] 3 h°Ud&r Ul CleVdand (Am'} dC Stahim der ^atteTcncchtsrhij heeft zijn leroe„ van

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 1