Kantongerecht Sommelsdijk PLAATSELIJK NIEUWS Kerk en School MAAS EN SCHELDEBODE WOENSDAG 16 MEI 1934 MAAS Verkoopingen ZITTING VAN VRIJDAG 11 MEI 1934 G. K., vrachtrijder te Ooltgensplaat, heeft verkeer in gevaar gebracht, waardoor een aanrijding ontstond. J. v. d. V., 19 jaar, getuige, heeft het paard geleid dat aangereden werd. olgens getuige heeft K. niet voldoende uitgeweken 3. J. V., landbouwer, heeft in de auto gezeten, maar weinig van de aanrijding gezien. Eisch f 8 of 4 dagen. Verdachte ver weert zich. Uitspraak volgens eisch. C. J. heeft eveneens een aanrijding ge had met een auto, aan den Staakweg te Dirksland. J. v. T., getuige, heeft den wagen be stuurd, die aangereden werd. M. V. d. B. heeft de aanrijding gezien. Eisch f 15 of 10 dagen. Uitspraak f 10 of 10 dagen. J. P., te Stad aan 't Haringvliet, niet verschenen, vervallen verklaring van het verzet J. V., 53 jaar, schipper te Oude Tonge, heeft goederen vervoerd zonder tusschen- komst der bevrachtingscommissie. Verdachte geeft toe, maar er was mon- delinge toestemming van den. agent IJ., aan den volgenden getuige V. J. V., 38 jaar, commissionair te Nieuwe Tonge, heeft de toestemming waarna hij te werk is gegaan. Het blijkt dat eerst toestemming is ge geven, welke later is teruggetrokken. Eisch schuldig verklaring zonder straf. Daarna staat V. terecht, die heeft laten laden. Eisch schuldig verklaring zonder toepassing van straf. J. V., schipper, staat nog eens terecht. Hij heeft de goederen, hiervoren genoemd, vervoerd en aangehouden in Utrecht. Hij is drie maal bekeurd voor dezelfde, zaak. Schuldig verklaring zonder toepassing van straf. T. v. d. D. 51 j., commissionair te Som melsdijk, heeft laten laden zonder tusschen komst der bevrachtingscommissie Verdachte ontkent. De schipper heeft de charter. M. v. E. 59 j., rijksveldwachter-bngadier- ti&ularis te Middclharnis, heeft het proces verbaal opgemaakt. Hij heelt geen charter gezien. IJ heeft onder protest gezegeld. •J. V., 42 j., schipper te Sommelsdijk, heeft tie koepeen in lading gekregen. Eisch f 30 of 10 dagen hechtenis, v. d. D. licht nog eens het een en ander toe. Hij heeft een kaart van den agent out- vangen en er is een controleur hij geweest, waarop V. is gaan varen. Er wordt een brief getoond van de be\rachtingscommissie Uitspraak f 15 of 5 dagen hechtenis. J. V., schipper te Sommelsdijk, heeft de lading genomen van de vorige zaak. Eisch f 30 of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f 15 oi 5 dagen hechtenis. J. B., 39 jaar, schipper te Den Bommel, weer een bevrachtingszaak. Hij heeft uien enz. in lading genomen, zonder toestemming van de bevrachtingscommissie. J. P. M., 45 jaar. koopman te Den_ Bom mel, deelt mede, dat verdachte al 15 jaar voor hem vaart. Hij verzoekt nader onder zoek. Eisch f 25 of 10 dagen. ^Verdachte verweert zich. Uitspraak f 15 of o dagen. H. M. v. d. O, niet verschenen, eveneens Ibevrachtingszaak. Uitspraak f 15 of 5 dagen A. H., 36 jaar, commissionair te Ooltgens plaat, heeft ingeladen. Eisch f 25 of 10 da gen. Uitspraak f 15 of 5 dagen. A. v. G., 40 jaar, schipper te Ooltgens plaat, éveneens bevrachtingisrcaak. Eisch f 25 of 10 dagen. Uitspraak f 15 of 5 dagen. H. nog eens voor hetzelfde feit. Eisch f 25 of 10 dagen. Uitspraak f 15 of 5 dagen. M. H., slager, gemachtigde S. H., heeft vet laten vervoeren, plm. 3 KG., terwijl op het vervoerbiljet vleesch stond vermeld. Verdachte geeft toe. 51. v. d. G., 55 jaar, kapitein van de boot, heeft gezien dat er vet in de doos was, ter wijl volgens liet geieidebiljet vleesch er in tzou zijn. Eisch f 100 of 10 dagen hechtenis. S. H. verdedigt zich. Uitspraak f 30 of 15 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het vet. G. H. V. 48 jaar, landbouwer te Nieuwe Tonge, heeft zijn knecht 25 K.G. aardappe len laten vervoeren zonder vervoerhevvijs. Verdachte deelt mede, dat de controleui was geschorst, en nu was het onmogelijk een vervoerbewijs te krijgen. Het waren aardappelen voor de varkens bestemd. Eisch f 15 of 10 dagen hechtenis. Uit spraak f 10 of 5 dagen hechtenis. C. Z., 27 jaar, slager te Dirksland, heert gesmolten runcivet gehad zonder de ver- eischte merken. Eisch f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f 12 boete of 6 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het vet. C. G., eveneens f 12 boete of 6 dagen hechtenis» C. S., machtigde J J. T. te Middelharnis, heeft boter vervoerd zonder eenig merk. Eisch f 0.50 boete of 1 dag hechtenis. Wordt daartoe veroordeeld met verbeurdverklaring van de boter. M. J. K., 63 jaar, kleermaker te Ooltgens plaat, heeft een Sweep-Stake lot verkocht. Getuige O niet verschenen. Aangehouden met hevel tot verschijning van den getuige. B. v. d. R., 19 jaar, landarbeider te Stel lendam, heeft bij een overweg overgesto ken, waardoor hij aangereden is door een locomotief van de R.T.5J. L. W., 41 jaar, te Sommelsdijk, machinist der R. T. M. heeft het proces-verbaal opge maakt Verdachte heeft niet opgelet. Eisch f 8 of 4 dagen hechtenis. Uitspraak idem. G. V. v. H. te Middelharnis, niet versche nen, heeft laten werken in verboden tijd, krijgt f 10 of 5 dagen hechtenis. H. B. heeft met een motorfiets geslingerd van links naar rechts. Hij deelt mede dat de weg pas opgebroken was en hij de kui len ontweek. Eisch f 15 of 10 dagen. Uitspraak f 8 of 4 dagen. J. D., 40 jaar, koopman te Melissant, heeft Sweep-Stake loten te koop aangeboden. J. v. P., 28 jaar, kapper te Melissant, deelt mede dat D. gevraagd heeft of hij de loten wilde verkoopen. Eisch f 15 of 10 dagen. Uitspraak f 6 of 3 dagen, met verbeurd-verklaring der loten. H. K., niet verschenen, heeft aardappelen vervoerd, zonder geieidebiljet. f 10 of 5 dgn. C. S., 24 jaar, landarbeider te Oude Tonge heeft een aanrijding gehad met een juf frouw S. Mej. J. C. S., 20 jaar, fe Ooltgensplaat, deelt mede dat verdachte haar rechts heeft willen passeeren en 'heeft, aangereden. D. K., 18 jaar, te Achthjuizen, heeft de aanrijding gezien. Eisch f 20 of 10 dagen. Uitspraak f 10 of 5 dagen. W. Gr., 54 jaar, visscher te Goedereede, heeft gevischt op voor hem verboden visc'n- gronden. Gevischt met de ankerkuil. Eisch f 10 of 5 dagen. Uitspraak 5 of 3 dagen hechtenis. T. C. L., 29 jaar, visscher te Goederecde. Zelfde overtreding, f 5 of 3 dagen. C. L. Czn., 23 jaar, visscher te Goedereede Zelfde overtreding, f 5 of 3 dagen. C. L. Nz„ Zelfde overtreding, f 5 of 3 d. H. H., 43 jaar, visscher te Ouddorp. Zelfde overtreding f 5 of 3 dagen. G. O., Zelfde overtreding, f 5 of 3 dagen. P. M., Zelfdf overtreding f 5 of 3 dagen. P. K., 49 jaar, visscher te Goedereede. Zelfde overtreding, maar is veel verder ge gaan en is gewaarschuwd, f 15 of 10 dagen Uitspraak f 6 of 3 dagen. H. de J., niet verschenen, overtreding politieverordening, heeft te hard gereden en een koe aangereden. A. K., 59 jaar, arbeider te Nieuwe Tonge, als getuige gehoord, heeft gezien dat de auto de koe aanreed. Eisch f 10 of 5 dagen hechtenis. Uitspraak conform den eisch. J. v. d. K., niet verschenen, heeft zijn kind niet naar school gestuurd, eisch f 1 of 1 dag Uitspraak volgens den eisch. A. D., niet verschenen, zelfde geval, eisch f 1 of 1 dag. Uitspraak gelijk eisch. H. de B.. niet verschenen, zelfde geval, eveneens f 1 of 1 dag. C. L. v. d. S, niet verschenen, een venter, heeft gereden in verboden uren op den Westdijk, f 3 of 3 dagen. G. B., 18 jaar, tuinder te Middelharnis, heeft op den verkeerden kant van de weg gereden van den Langeweg, f 3 of 3 dagen. Uitspraak conform eisch. C. T. A., te Middelharnis, heeft in ver boden richting gereden en links van den weg. Uitspraak 2 maal f 3 of 2 maal 2 d. C. E., venter, zonder vergunning f 3 of 2 dagen. G. v. G, heeft op de trambaan geloopen. f 5 of 3 dagen. J. v. Spl., 56 jaar, koopman te Stad aan 't Haringvliet, heeft links gereden bij een bocht. Eisch f 5 of 3 dagen. Uitspraak f 3 of 2 dagen. J. T., te Ouddorp heeft zijn hond laten loopen in de duinen. S. V., 52 jaar, wordt als getuige gehoord K. C. V, 19 jaar, eveneens T. T., 18 jaar, schilder, eveneens als ge tuige gehoord, en M. T., 16 jaar, schilder te Ouddorp, weten niet waar de domeingronden en de Sprin gerpolder grenzen. Eisch f 10 of 5 dagen. Uitspraak f 6 of 3 dagen hechtenis. W. B. heeft geloopen op een terrein van de waterleiding. S. B., 33 jaar, veldwachter te Ouddorp, handhaaft zijn proces-verbaal. Verdachte heeft liet opzicht over een gedeelte dat daar aan grenst. S. V., 52 jaar, wordt eveneens als getuige gehoord. Eisch f 5 of 3 dagen. Uitspraak 5 of 3 dagen. Nog eens dezelfde, aangezien z>jn hond rondliep, zoekende naar wild. Had ook een konijn bij zich. Eisch 15 of 10 dagen. Uit spraak 10 of 5 dagen. J. W., 46 jaar, te Ouddorp, heeft eveneens op het terrein van de waterleiding geloopen. Uitspraak 5 of 3 dagen. K. v. S., 34 jaar, te Ouddorp, zelfde over treding 5 of 3 dagen. D. v. d. H., niet verschenen, is dronken geweest 8 of 4 dagen. K B., niet verschenen, heeft gereden zon der liciit. Uitspraak 5 of 3 dagen. SOMMELSDIJK. Door het Bestuur der Stichting de Drinkwaterleiding voor Goeroe en Overflakkee is voor deze gemeente tot het innen van de gelden aangesteld de Heer P. van den Boogert alhier. Tegen een ingezetene uit Dirksland is alhier proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Wegenbelastingwet, ter wijl tegen een inwoner uit Middelharnis proces verhaal is opgemaakt wegens liet rij den met een auto zonder dat hij voorzien was van een rijbewijs. De heer J. G. K. had het ongeluk te vallen en zijn hand zoodanig te verwonden, dat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. De schietoefeningen van de afdeeling Sommeisdijk-Middelharnis van den Bijzon der Vrijwilligen Landstorm zullen Zaterdag avond van 6—8 uur op het plein der Bijzon der lagere school alhier weer een aanvang nemen. Onze dorpsgenoot, de heer C. van den Boogert, ontving een beroep naar de Ned. Hervormde gemeente te Sprang. Vorige week stonden bij den agent der arbeidsbemiddeling dezer gemeente inge schreven: 76 landarbeiders, 6 transportar beiders, 4 landbouwersknechts, 2 timmer lieden, 2 schilders, 2 losse werklieden, 1 pak huisknecht, 1 betonwerker, 1 smid, 1 voor man koksmaat, 1 machinst groote vaart en 1 kantoorbediende. Hiervan waren 1.1. Zaterdag werkloos 53 personen. In verband met het verzetten van den tijd zullen de godsdienstoefeningen in de Ned. Hervormde Kerk alhier, te beginnen met Zondag a.s. weder een aanvang nemen des morgens om 10 uur en des avonds om 6i/2 uur. Vorige week werd ten overstaan van nota ris L. van der Sluys van Dirksland veiling gehou den van bouwland en diverse huizen, gelegen en staande te Middelharnis en Sommelsdijk, ten ver zoeke van de Erven van wijlen Mej. Wed. J. Schellevis—Korteweg, alhier. De perceelen werden ingezet als volgt: Gemeente Middelharnis: i. Een perceel bouwland, in den polder Het Oudeland aan Bolletjesweg, groot 2 gem. 247 r., door C. J. Dorsman te Middelharnis op f 630 per gemet. 2. Een perceel bouwland, grenzende aan perceel 1, groot 4 gem. 49 r., door C. Snijder Pzn. te Oude-Tonge op f 640 per gemet. 3. Een per ceel bouwland aan Bolletjesweg, groot 4 gem. 11 r., door C. Snijder Pzn. te Oude-Tonge op f 630 per gemet.. 4. Huis aan den Oostzeedijk door F. Osseweijer te Oude-Tonge op f 290. 5 Huis met pakhuis aan den Oostdijk en Kaai door W. van der Welle te Stad aan 't Haringvliet op f 690. 6. Huis aan den Westdijk door K. Kroos te Mid delharnis op f 230. 7 Huis aan het Kerkpad door W. van der Welle te Stad aan 't Haringvliet op f 1400. 9. Huis aan het Zandpad door W. v. d. Welle te Stad aan 't Haringvliet op f 1400. 9. Huis aan het Zandpad door K. Kroos te Middel harnis op f 920. 10. Huis aan het Zandpad door C. Boeter te Sommelsdijk op f 740. 11. Huis aan het Zandpad door J. Boeter te Middelharnis op f 740. 12. Huis aan het Zandpad door Abr. Keij- zes te Sommelsdijk op f 810. 13. Huis aan het Zandpad door Johs. Kosten te Dirksland op f 1430. Gemeente Sommelsdijk: 14. Huis aan den Oostdijk door M. v. Driel MJzn. te Sommelsdijk op f 260. 15. Huis aan den Oostdijk door Fl. Osseweijer te Oude-Tonge op f 600. 16. Huis aan den Molendijk door C. Boe ter te Sommelsdijk op f 50. 17. Huis aan dc West-Krakeelstraat door J. Both te Dirksland op f 420. 18. Huis aan de West-Krakeelstraat door H. v. d. Velde te Sommelsdijk op f 115. 19 Huis aan de van Gorcumstraat door j. Joppe Gzn. te Sommelsdijk op f 410. 20. Huis aan de van Gor cumstraat door Fl. Osseweijer te Oude-Tonge op f 90. 21 Twee huizen aan de van Gorcumstraat door C. Boeter te Sommelsdijk resp. op f 75 en f 80. 23. Huis met schuur aan den Enkelen Ring door Abr. Keijzer te Sommelsdijk op f 1560. 24. Huis aan den Enkelen Ring door J. Nieuwland te Ouddorp op f 780. 25. Huis aan den Dubbelen Ring door H. v. d. Velde te Sommelsdijk op f 470. 26. Woon- en winkelhuis aan den Dubbelen Ring hoek Kerkstraat door A. Keijzer te Den Bommel op f 650. 27 Huis met schuurtje aan de Van Aerssenstraat door A. Doornbos te Middelharnis op f 1770. 28. Drie huizen aan de Jacob Bane- straat door Jobs. Kosten te Dirksland op resp. f 900, f 970 en f 930. 31. Twee huizen aan de Jacob Banestraat door A. Keijzer te Den Bom mel op resp. f 930 en f 960. 33. Perceel bouw land in den polder Het Oudeland aan den Oude- londschendijk groot 4 gem. 23 r. door W. Hagens te Dirksland op f 590 per gemet. De afslag is bepaald op Woensdag 16 Mei a.s. n.m. 2 uur (zomertijd) in hotel Spee alhier. MIDDELHARNIS. Maandagmorgen had J Wittekoek het ongeluk in de haven te val len. J. Tamboer slaagde er in den drenke ling op liet droge te brengen. Zondag a.s. zal in de Chr. Geref. Kerk en op de Zondagsschool collecte gehouden worden ten bate van de Zending. In verband met de zomertijd zal alhier in alle kerken de dienst des morgens 10 uur en s avonds half zeven aanvangen. Woensdag 30 Mei a.s. zal in de Chr. Geref Kerk aan de Hoflaan, door Ds Bikker, mis- Het bouwen van werlcbruqqen aan de Tweede ilcrwehaven te Rotterdam. Deze bruqqen, 120 M. lanq, doen dienst bij Rijnbruqbouw. sionair predikant te Mamasa (Toradja) een rede worden gehouden over de Zending. Ingeschreven bij de Arbeidsbemiddeling als werkloos: 46 landarbeiders, 4 letterzetters 6 timmerlieden, 1 metselaar, 14 diepzeevis- schers, 14 transportarbeiders, 3 opperlieden, 1 kabelmonteur, 1 borstelmaker, 3 zeelieden groote vaart, 1 schippersknecht. Te zamen 94 OOLTGENSPLAAT. De uitslag van de door de BVL georganiseerde schietwedstrij den is als volgt: Joh. v den Heuvel 93. M v Binsbergen 93, J J van Ree 92, J C Berk- lioff 90, J W Korteweg 89, Joh. v Gurp 88, L Vermaiat 8S, A C de Bruin 8S, P Korteweg D.zn S6, L v Kempen 87, Joh. v den Tol 85, A Remus 86, H v Kempen 85, H v Rossum 83, B Oorbeek 84, A v Dam S3, T Kiewiet 83 S van der Mast 81, P v Kempen 72, A J de Ruiter 61, K Braber A.zn 80, L Jordaan 56 Vorige week zijn verscheept 56530 kg. aardappelen. Uitslag verknoping gehouden door mr Hoyink van de erven P. Braber: 1. een woon iiuis en schuur, aangeloopen op f 1135. voor B K Breeman; 2. een gedeelte bouwterrein aangeloopen op f 700, voor P. Mans. Vrijdagmiddag half twee ontstond een begin van brand in de bergschuur van C. Breeman, achter diens woning gelegen. Het vuur kon met branctbluschapparaten worden gebluscht. Gistermorgen ontstond eveneens een begin vaij Jirand jh.de turfschuur van bak ker B. N. Hot vuur kon bijtijds bedwongen worden. OUDE TONGE. De postduivenver. Gevleu gelde Vrienden en Stormvogels hielden van af Mons (B.) een wedvlucht. Afstand 140 K.M. De uitslagen luiden als volgt: Gevleugelde Vrienden: no. 1 Th. van Vugt, no. 2 Gebr. van Veen; no. 3 R. Brands; no. 4 J. Versaevei; no. 5 Gebr. Versaevel; no. 6 J. Versaevel en no. 7 Gebr. Versaevel. Stormvogels: nos. 1 en 5 J. Nijsse; nos. 2 en 7 A. van Noord; nos. 3 en 9 D. Kamp; nos. 4 en 6 J. Beijer; no. 8 A. Hartog; no. 10 P. van Nieuwaal; no. 11 T. van don Berg- Op de Vrijdag j.l. alhier gehouden beurs werden de navolgende prijzen genoteerd: aardappelen (eigenheimers) f 2.50; aardap pelen (Red Star) f 3; grove aardappelen (eigenheimers) f 0.25; grove aardappelen (Red Star) f 1; koepeen f 2.50 per H.L. Schokker erwten lOt/211 ct.erwten 7S ct.bruine boonen 71/,8V2 ct.maanzaad 1115 ct.; haver 5^—6 ct. Handel matig. In de afgeloopen week meldden zich bij den Agent der Arbeidsbemiddeling als werk loos aan: 52 landarbeiders, 1 chauffeur en 1 transportarbeider, terwijl er in diezelfde week 87 personen in de werkverschaffing werden te werk gesteld. Zaterdag 12 Mei j.l.: Excelsior I...S.S.S. I ((Ooltgensplaat) 31. NIEUWE TONGE. De P.V. „Gevleugelde Bode" hield een wedvlucht uit Mons, af stand 140 K.M. Aankomst eerste duif 10.31.28 laatste duif 10.51.54. Joh. Notoboom 1, 2. 3, 11. 14, 15. G. A. v. d. Werf 4, 9. Jac. van Alphen 5, 16. A. van Schouwen 6. D. de Wilde 7, 8, 13. J. Verweij 10. B. van Zielst 12, 19. A. Tijl 17. A. Breesnee 18. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden de vorige week 56 werkloozen inge schreven. A.s. Zaterdag zullen de vleeschbonnen wederom voor de belanghebbenden ver krijgbaar zijn. Jl. Zondagavond is de vrouw van den heer P. van den Houten Jz. per ziekenauto naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd tot het ondergaan van een operatie. Thans liggen er drie patiënten uit- onze gemeente in bovengenoemd ziekenhuis. De gehouden collecte voor de J. V. „Gloria Patri" tijdens de gehouden Ring- vergader.ing der J. V. heeft opgebracht de som van ruim 13. A.s. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. Kerk alhier leesdienst worden gehouden, ter wijl des avonds hoopt op te treden Ds. Pol- hu'ijs van Stad aan 't Haringvliet. De beroepen Herder en Leeraar Ds. C. J. Oosterhuis te Eemnes Buiten heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. DIRKSLAND. In verband met de invoering van den zomertijd zullen de godsdienstoefe ningen in de Ned. Herv. Kerk weder aan vangen des morgens om 10 uur en des avonds om 6.30 uur. Bij de arbeidsbemiddeling stonden jl. Zaterdag als werkzoekenden ingeschreven: 39 landarbeiders, 2 metselaars en 6 timmer lieden. Totaal 47. De vorige week was het totaal aantal ingeschrevenen 89. Het aantal is dus wegens de werkzaamheden op het land nog al afgenomen. Het distributievleesch voor werkloozen en armlastigen zal tot en met a.s. Donder dag verkrijgbaar zijn op Bon 110. 23 hij sla ger C. Zoon aan de Zomerstraat. De Jaarlijiksche Paardenmarkt zal dit jaar alhier worden gehouden op Donderdag 7 Juni a.s. De in de Ned. Herv. Kerk alhier ge houden extra maandelijksche collecte ten bate der kerk bracht ruim 46.op. Op Zondag 27 Mei a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk alhier doopsbediening worden gehouden, waarvan de aangifte a.s. Zaterdag avond om 8 uur zal moeten plaats hebben. DIRKSLAND. Aan de te Oudenhoorn ge houden seriewedstrijden van de verschillen de korfbalclubs, werd ooik door „Thor" deel genomen. Dc club speelde met de volgende uitslag: afd A: ThorVidor 0—1: Het Zui den IV—Thor 02; ThorVios 23; Afd. C: Vidor II—Thor II 20; Thor II—Rozenburg V 0—8; DESThor 41. Door Thor werd in afd. A een derde prijs behaald. HERRINGEN. De echtgencote van J. v. d. O., had liet ongeluk een puistje op den arm stuk te krabben, waardoor deze begon op te zetten. Geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen, die bloedvergiftiging con stateerde. Men zij toch steeds voorzichtig. Bij de te Brielle gehouden schietwed strijden, werd door een tweetal leden van den B.V.L. een prijs gewonnen, nl. P. N. Hogerwerf een fraaie schemerlamp en C. v. d. Wende een Zakkain. Thans is hier weer een geval geconsta teerd van de besmettelijke ziekte Roodvonk. De Roomboter wordt thans alhier ver kocht voor 0.75 per y2 Kg. een en ander gevolg van de concurrentie. De dienstplichtige D. Soeteman AW.zn. van de lichting 1934 is tegen 4 Juni a.s. op geroepen om, te worden ingelijfd bij het korps Intendance te Utrecht. Eenige kinderen van den landbouwer E. S. hadden het ongeluk te Stellendam met paard en wagen te kantelen, waardoor een der kleinen zich zoodanig bezeerde, dat me dische hulp noodig bleek en het kind niet naar huis kon worden vervoerd. A.s Zondagavond hoopt voor de Ned. Herv. Gem. alhier op te treden Ds. P. Bouw van Melissant. In die dienst zal de bevesti ging van nieuwe leden plaats hebben, ter wijl tevens voorbereiding voor 't Heilig Avondmaal zal worden gehouden. De werkzaamheden voor de waterlei ding zijn in deze gemeente zoo goed als ge ëindigd. Een enkel perceel is nog niet aan gesloten, omdat de bewoners daartoe niet konden besluiten. Voor hen, die geruimen tijd hieraan konden worden tewerkgesteld, is het jammer, dat het werk weldra geëin digd zal zijn. MELISSANT. Heden, Dinsdag. Woensdag en Vrijdag, des nam. van 3 tot 7 uur. zal in café Van dor Werf, zitting worden gehouden voor het houden van een inventarisatie van land- en tuinbouwgewassen, vee, varkens, kippen, eenden, enz.; deze opgaaf is wette lijk verplicht. Zondagmorgen omstreeks half twaalf, is naar men verneemt, door een tot nog toe onbekend persoon door de ramen van de tram geschoten. De landbouwer v. B., van Zuidhmd, die zich alleen met zijn zoontje in de le ki. coupé bevond, waar de kogel terecht kwam, schrok .hevig. De politie stel de ter plaatse een onderzoek in. GOEDEREEDE. Vorige week Donderdag reed de auto van Van der Baan van Melis sant op een koe die op den Hoofddijk liep. Van de koe werd een poot stuk gereden, zoodat het dier moest worden afgemaakt. In den Molenweg is Zondag een huis van de waterleiding gesprongen. Al spoedig werd het ter plaatse waar het behoort ter kennis gebracht en het was al avond eer er een nieuwe huis was aangebracht. Het uit spuitend water had zoo'n gat in den weg gespoeld, dat de weg onveilig moest wor den verklaard. Op de vergadering van ingelanden van de Bokkenpolder op Woensdag jl., werden op de voordracht voor Heemraad geplaatst: als no. 1 de heer J. van Huizen; 2. Joh. v. Dam en 3. Abr. den Eerzamen. Door stemgerechtigde ingelanden van den polder den Ouden-Oostdijk, werd tot Heemraad gekozen P. Witte Mz. met 74 van de 78 uitgebrachte stemmen. De gekozene nam zijn benoeming staande de vergadering aan. Zaterdag jl. stonden als werkzoeken den ingeschreven 39 landarbeiders. Het onderzoek van verlofgangers der lichtingen 1922 en 1925 zal plaats hebben 6 Juni a.s. des voorm. 10.30 uur te Ouddorp in het muzieklokaal der O. L. School. De garnalenvisschers vingen de vorige week van 30 tot 50 Kilo per dag en per vaartuig. De Noordzeevisschens besomden van 45 tot 150 per vaartuig. Zondag a.s. zal er in de Ned. Herv. Kerk bij derden omgang een collecte worden ge houden voor de Zending. Gedurende den Zomertijd zal de Kerk aangaan des voorm. 10 en des nam. 2.30 (z.t.) De Zondagsschool voor do kleinen 's mor- ;ens 10 uur en nam. 2.30 uiuir en voor ïrooteren voorin. 11.30 en nam. 4 uur. de OUDDORP. De rijksveldwachter Willemse alhier, behaalde een diploma EHBO hij het volgen van een cursus. - Door den heer K. Heerschap, alhier, is aan B. en W. vergunning gevraagd voor het houwen van een nieuw woonhuis aan do Nieuwe Weg. De Gom. Zangvereeniging Excelsior en het Mannenkoor Zanglust zullen 2e Pink sterdag deelnemen aan het te houden con cours te Goedereede. De vorige week werden uit deze ge meente vervoerd 75 H.L. aardappelen. Dezer dagen werd door het bestuur der cichoreidrogerij alhier 150 ton gedroogde cichorei verkocht tegen 4 de 100 Kg. In de weervisscherij werd een zalm van 20 pond gevangen. Bij de arbeidsbemiddeling stonden Maandag 65 werkloozen ingeschreven. Voor de landbouwtelling zijn voor deze gemeente belast de heer L. P. Akershook, L. Goedegehuure en Joh. Hameeteman. De. telling zal tusschen 10 en 25 Mei worden gehouden. Belanghebbenden worden ver zocht in ie vullen: le Naam, adres en huis nummer; 2e. de hoeveelheid in gebruik heb bend bouw-, gras- en tuinland, beteeld met verschillende gewassen. Ook het aantal koeien, paarden, varkens, geiten, kippen enz. Ieder wordt in zijn eigen belang aangera den de opgave zoo duidelijk mogelijk in te vullen. Op do gehouden veiling te Sommels dijk heeft Joost Nieuwland een woonhuis bij inzet gekocht, voor 7S0 van wijlen mej. wed. J. Schellevis. BURGERLIJKE STAND SOMMELSDIJK. Geboren: Cornelia, d. van Teunis Berkenbosch en Elizabeth van Hoven. Hoven; Leendert, z. van Pieter Klink en Pietertje de Waard; Neeltje d. van Andries Knape en Lijntje van der Slik. Ondertrouwd: Nuttert Kamman 27 j. te Haarlem en Neeltje Spee 24 j„ alhier. DIRKSLAND. Geboren: Abraham z. van Pieter Jacob Jelier en van Adriana-*van Prooyen. Getrouwd: Cornelis van der Groef j.m. 20 j. en Willempje van der Stad jd. 20 j.; Stoffel Bobijn jm, 21 j. en Albra Guldeniees- ter jd. 17 j. NFD. HERV. KERK Beroepen: Te Workum (vac. Eerhard)H. S. van Rijs te Viaoen. Te Benthuizen, J. G. R. Langhout te Welsr p. Bedankt: Voor Gouderak, J. v. Rootselaar te Hagestein. Voor Wouterswoude, J. Haring te Giessendam. - Voor Waaliwijk-Besoyen, J. G. R. Langhout te Welsrijp. GEREF. KERKEN Drietal: Te Niezijl, S. G. Bloera, cand. te Groningen; M. Geertsema, cacid. te Zuidwolde en B. Holwerda, cand. te Houwerzijl. Beroepen: Te Eefde-Gorssel, H.N. Ridder bos, cand, te Kampen. CHR. GEREF. KERK Beroepen: Te IJmuiden, A. Dubois te Oud- Beijerland. Tweetal: Te Rotterdam-Zuid, N. de Jong te Rijnsburg en W. F. Laraan te Middelharnis. Bedankt: Voor Amersfoort, W. Heerina te Aalsmeer. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: Te Ierseke, J. Fraanje te Barne- veld Te Goes, T. D. Barth te Borsselen. VRIJ-EVANGEL. GEM. Bedankt: Voor Enschedé, M. van der Vis te Goes. OUD GEREF. GEMEENTEN Beroepen: Te Apeldoorn (toez.) K. P. de Groot te Delft. DE EERSTE NED. KERKDIENST TE BERLIJN Op 19 April j.l. was het 25 jaren geleden dat te Berlijn, in de kerk der Bv. Broedergemeente aan de Wilhelmstrasse 134, de eerste Ned. Gods dienstoefening plaats had. Toen was de Gezant Baron Gevers aanwezig. Op 30 April j.l. heeft men dit feit herdacht in een samenkomst, waar de huidige Gezant Baron van Vredenburgh aanwezig was. In de 25 jaren van dezen arbeid voor onze land- genooten te Berlijn, heeft het niet ontbroken aan zegen en aan medewerking der Ned. autoriteiten. Zoo was het de heer Van Hoften, die in 1909 zich losgemaakt had van de gemeente Cleve, om te Berlijn de geestelijke belangen onze landgenooten te gaan verzorgen, door vriendelijke tusschen- komst van den Gezant mogelijk, landgenooten in de gevangenis te bezoeken. Te Berlijn en te Charlottenburg werden predik- zalen geopend. De Duitsch-Evangel. Kerk ver leende ten volle haar medewerking, maar de ker kelijke wrijvingen in Duitschland brachten ook hier moeilijkheden. Intusschen was het werk te Berlijn met dat in Hamburg gecombineerd. Gelijk wij be richt hebben, zal 11 Mei in de Amerikaansche kerk een Ned. kerkdienst te Berlijn wc den gehouden, waar Ds. G. C. Postrna, Ned. Herv. pred. te Oudenbosch, hoopt voor te gaan. INTERKERKELIJKHEID IN Z. AFRIKA In Zuid-Afrika is een huwelijk bevestigd in d<3 kerk van Jachtfontein tusschen Ds. van der Merwe en mej. van Wijk, onderwijzeres te Modderfon tein. Ds. van der Merwe is de Geref. predikant van de pas geïnstitueerde kerk te De Aar. Het hu welijk, zoo meldt ,,Die Kerkbode", is bevestigd door den Herv. predikant van Fochville, waarvan de bruid lid was. Ds. van der Merwe zoo ver volgt het blad „het verskeie dienste alhier waar- geneem. Dit is juist die eienaardigheid van hierdie kerkie dat aldrie die Hollandse Kerke van Trans vaal vrymoedgheid het om hier op te tree". HET AANTAL INDISCHE CHRISTENEN Het Ned. Zendingsblad, uitgegeven door de sa menwerkende zendingscorporaties, deelt mede, dat volgens de laatste telling de bevolking van Ned. Oost-Indië 61 millioen bedraagt en dat van deze het getal der Ghristenen 1.700.000 bedraagt. In vergelijking met het totaal is het aantal Christenen dus niet groot, nog niet 3 pet. der bevolking. Van deze 1.700.000 Christenen behcoren er 1.325.000 tot de Protestantsche kerken, 350.000 tot de Roomsch-Katholieke kerk. GEVOLGEN VAN EXAMENVREES Amsterdamsche H.B.S.-jongen dringt zijn school binnen om examenopgaven in te zien* De concierge van de 2e H.B.S. met 3-jarigen cursus aan de Da Costastraat te Amsterdam steice vorige week de politie van het bureau Marnix- straat in kennis met het feit dat een jongmensch, vermoedelijk met behulp van een valschen sleutel, de school was binnengegaan. Dadelijk werd een onderzoek ingesteld, doch de gezochte was niet te vinden. De politie gaf het echter niet op en plaatste een post bij de school. Kort na midder nacht kwam de indringer naar buiten en werd on middellijk aangehouden. Hij bleek een 16-jarige leerling van de derde klasse te zijn, die bij zijn verhoor mededeelde, dat hij de school was binnen gegaan om een boekje te halen, dat hij daar had laten liggen! Er bestaan echter aanwijzingen dat da jongen het er op gemunt had, examenopgaven voor het eindexamen in te zien. De vader van den knaap, die op het bureau ontboden is, heeft zijn zoon in het nachtelijk uur mee naar huis genomen, Zeer waarschijnlijk zal het jongmensch van schc worden verwijderd. Op Woensdagen 9 (veiling) en 16 Mei 1934 (afslag), beide dagen 's nam. 2 uur (wett. tijd) te Sommelsdijk, in Hotel Spee, van: a. 5.06.20 H.A. (11 Gem. 7 R. V. Maat) Bouwland en eeuwkant, te Middelharnis, in den polder „Het Oudeland", aan en nabij Bolletjesweg, kad. Sectie B ns. 789 t/m 192 en 1068; b. buizen met erven en grond, te Middel harnis, aan den Oostdijk, het Zandpad, Dronkemanspad en Westdijk; c. 1.65.20 H.A. (4 Gem. 23 R. S. Maat) Bouwland, te Sommelsdijk, in den polder „Het Oudeland", aan don Oudelandscheu Dijk, kad. Sectie C nr. 148, en d. huizen met erven en grond,- te Som melsdijk. aan den Oostdijk, Molendijk, do Gorkum-, Krakeel- en Kerkstraat, Dubbele Ring en Ring. In diverse perceelen en combinatiën. Alles behoorende tot de nalatenschap van wijlen Mej. de Wed. Jac. Schellevis geb. Korteweg. Breeder bij biljet. Notaris Van der Sluys. Op Vrijdag 18 en 25 Mei 1934, beide dagen des avonds half 8 uur (zomertijd), te Dirks land, in de zaal „Odéon", veiling; en in hotel Regter afslag, van: a. 0.69.10 H.A. (1 Gem. 15 R. V. Maat) bouw land te Dirksland, in polder Dirksland, nabij den Westdijk van dien polder, kad Sectie nos. 730 en 1008, en b. 1.21.20 H.A. (2 Geni. 298 R. Sonim Maat) bouwland, te Sommelsdijk, in den polder „Het Oudeland", aan den Poppendamschen Weg, kad. Sectie C no. 146. Breeder bij biljet omschreven. Ten verzoeke van mej. de wed. Anth. van Es geb. Voordijk te Dirksland. Notaris Van der Sluys. Vrijdag 18 Mei bij inzet en Vrijdag 25 Mei, bij afslag, telkens des namiddags 4 uur (zo- martijd) te Melissant, ter herberge van M. van der Werf, ten verzoeke van den heer A. de Reus te Goedereede, van een woonhuis met schilderswerkplaats, erf en grond te Me lissant aan de Dorpsstraat, kadaster Sectie A nrs. 1137 en 1174, samen groot 1 are 23 centiaren, bewoond geweest door Joh. de Reus, dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG, A i. V ko ti :rst 111 4 BEIDI A Zaterdag den Rijswijl ernstig geval In perceel heeft, was 53-jarigen de 3 etage door de fam huur stond, bij den koopi hem te kome tweede etage overeengekon avond zou voor wien, stemd zou z Inderdaad veer 6 uur een per rijw zijn drieën g em over de Eenigen van de eers beneden. Zij de politie schuwen, beneden gaf tot de pi De politie parterre en achtervertrek grond liggen mer ook nog Deze had uit de voete lijk is de een schutting Het slacht! gen Dienst Zuidwal ve toestand nog lichte verbeti De in hei werd door de 30-jarige kende van d B. is neei buis. Vermot onverlaten een bedrag Oo Hoewel de meewerkte o pen opsporei werk der po plaats van d middag om is de 27-jar ter J. A. O verblijf hielc jes bij den van gegeven waren gekoi O. was vertr Holland. Aanstonds cheurs, die naar Hoek v er in geslaa loket een ki ders te ver naar Den Fl eerste verd slag te heb grootendeels Omtrent nog de volgi Een buurt dachte zien litie een vi geven. Den politiebureai den uit het wien dit sig politiebureav men, dat lie moet zijn, die lioofdzE blijf hield. Teneinde zoeken gaf dracht hem gens te vim logementen, hem Zondag een vermoec ma meer zo langs radic en aanhoud dezen omroi O. gezien naar Hoek daarop is rechercheur! kenden, naE hem daar De wegen gezocht, dot dorp zelf cheurs wil Haag terug een kijkje vonden zij hij een kaai toen gearre gebracht, w: volledige be Het blee heeft. In he heeft, is het dragen he kwam, in Het verm op O. terug deelte had geven. Omtrent Vernamen digend is, in den looj het Huis Gistermoi Swarttouw het aldaar 1 schip Mat/tl stond de 28 uit de Ebe werd opgei opgehelden tas hout o; dood. Heit ping aan d( Men mei Hedenmo mina Goedl verdieping- van 7 M. ge ding is het naar het het kort da

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 4