ANTIREVOLUTIONAIR ORGAAN VOOR DE ZUIDHOLLANDSCHE EN ZEEUWSCHE EILANDEN BINNENLAND. WOENSDAG 18 APRIL 1934 49E JAARGANG N°. 4051 de locaalspoor op zuid-beveland DE SANEERING DER HARINGVISSCHERIJ een crisis-organisatie ingesteld de groote conversie- leening de haagsche gemeente belasting burgemeesterssalarissen in zeeland minister verschuur gaat heen de haagsche burgemeester naar utrecht? DE BLOEMBOLLENVELDEN er begint kleur te komen Aanbevelenswaardige tochten contra-prestatie van werkloozen Voornaamste Nieuws. VEREEN. STEUNVERLEENING BIJ ZIE- KEHHUISVERPLECIHG TE DIRKSLAND skjtio MAAS EN vinces ELDEBODE Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ,Z A T E li 1) A G. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMELSD1JK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen f 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. DE OUDE ANTITHESE In de r.k. „Maasbode" lazen we dezer dagen onderstaande behartigenswaardige te rechtwijzing: „De heer Hans wil zooveel mogelijk vrijzinnig protestantisme en politiek libe ralisme met elkaar vereenzelvigen. De lieer v. Bolhuis, hoewel zelf ook vrijzinnig protestant, moet daarvan niets hebben. Hij is het eens met deze verklaring: „Onder christendom immers verstaan wij niet bepaalde dogmatische opvattin gen, maar de groote ethische gedachten, die gemeengoed zijn geworden van alle beschaafde volken van ons wereld deel". Maar hiertegen komt nu weer de Jooci- sclie ('r II. Schaap uit Den Briel in ver zet. Deze schrijft doodnuchter in „De Vrij heid": „Het is mij niet duidelijk, waarom gij die groote c t li i s c h e g o d a c li - t e n met liet etiket „christendom" be stempelt. Ik zou dit met evenveel, neen met méér recht nog: „Jodendom" mo gen noemen. „Post Mosim nulla rcligio!" En déél' ligt de antithese natuurlijk niet, maar in de vraag of men Jezus Christus (Hanozzi) erkent als Gods eenig-geboren Zoon en als dc Zaligmaker ja dan neen". Onze collega van Bolhuis is van zooveel ciierpzinnigheid geschrokken en ver klaart in een naschrift: „Het ware ons liever geweest als de inzender de Messias- gedachte onbesproken iiad gelaten. Ons scli ij nt het onderwerp te teeder voor een politiek doibat". Dit is nu juist de principieelc fout der liberalen. Zij moenen, dat men in een land niet christelijke traditie de vraag kan omzeilen, of Christus de Messias was, ja of neen. Daar ligt de antithese: dat heeft di' Schaap heel juist van dr Kuyper geleerd." Ovci dc oude antithese is al heel wat te doen geweest. Ze is genoemd een uitvinding van Dr Kuyper. En met Dr Kuyper, zoo werd gezegd en gehoopt, zou ook de antithese voor goed uit den tijd zijn. Oudere lezers zullen zich ongetwijfeld nog wel herinneren de felle debatten, die hier over indertijd in de Tweede Kanier werden gevoerd. Men kon van zekere zijde geen woorden vinden, fel genoeg, om zijn afschuw over dc door Dr Kuyper geconstateerde antithese kenbaar te maken. En hoe menigmaal werd die zoo gesmade antithese al niet dood verklaard. Jaren geleden verschenen reeds spotpren ten waarin de begrafenis werd in beeld ge bracht. Toch telkens weer is die antithese men; baar. Trekt zij de scheidslijn op alle gebied van liet menschelijk leven. Eu dat zal zoo blijven tot (het eind dor dagen. Voor of tegen Christus! dat is geen leuze door een mensch uitgevonden. Maar dat is harde levenswerkelijkheid. En telkens weer ziet ieder zich voor den plicht gesteld te beslissen aan welke van de twee zijden der scheidslijn, door de antithese getrokken, hij staan en strijden wil. Verbloemen, vergoeilijken, haat hier niets. Doet alleen de oude antithese telkens weer in nieuwe scherpte uitkomen EEN ACCORD BEREIKT Zooals bekend, is destijds een commissie benoemd uit de gemeente- en polderbesturen, die subsidie verleenden aan de locaalspoor op Zuid-Bevoland om met de directie der Ned. Spoorwegen te onderhandelen over de vraag met welk percentage die subsidie zou dienen te worden verminderd bij opheffing van het personenvervoer op deze locaalspoor (met uitzondering van de lijn GoesHoede- kenskerke). Aanvankelijk scheen het, dat men tot geen accoord kon geraken. De spoorwegdirectie wilde niet verder gaan tot een vermindering van 30 terwijl de commissie, waaraan ook twee leden van Ged. Staten waren toe gevoegd, met geen geringere verlaging dan 33 en 1/3 genoegen nam. Dezer dagen echter heeft de spoorwegdirec tie laten weten, dat zij nu accoord gaat met het voorstel van de commissie. Het laat zich nu aanzien, dat het personenvervoer op dit voor de spoorwegen zoo onvoordeelig lijn tje zal worden opgeheven, behalve dan Goes 'Hoedekensikerke. De meeste dorpen op Zuid-Beveland heb ben een goede autobusverbinding met Goes, terwijl Ged. Staten dezer dagen nu ook aan een ondernemer concessie hebben verleend voor het traject Goes■Wolfaartsdijk. REGELING VOOR HET UITVAREN. De Minister van Economische Zaken heeft bij de Centrale Commissie aanhangig gemaakt een ontwerp Crisis-Haringbesluit 1934. Bij dit besluit wordt de aanvoer in Neder land van pekel- en steurharing slechts toe gestaan aan aangeslotenen bij een door den minister aan te wijzen crisisorganisatie, met in eigendom toebelioorepde aan of ter beschikking van deze aangeslotenen staan de schépen, welke ter haringvangst zijn uit gevaren, tot een door den minister (o bepa len aantal en op door dezen te l opalen tijd stippen. Voor elk van deze tijdstippen zul door den minister worden bepaald met een vleet van welk aantal netten deze schepen uitvaren. Do verdeeling van het aantal schepen, dat mag uitvaren, zal onder goedkeuring van den minister geschieden door een door den minister aan te wijzen crisis-organ satie, terwijl certificaten hiervoor zullen worden afgegeven. De regeling betreffende het uitvaren zal vermoedelijk als volgt worden vastgesteld. 11 Mei zal mogen uitvaren *4 deel van de vloot, met een vleot ter iengto van 40 Schotschc netten; 5 Juni zal mogen uitvaren de helft van de vloot, met een vleet ter letigtp van 00 Schotschc netten; 20 Juni zal mogen uitvaren deel van de vloot, met een vleet tor lengte van SO Schotsche netten; na 10 Juli zal de geheele vloot mogen uitvaren, misschien met een onbeperkt aantal netten. Gehandhaafd blijven de ook thans reeds geldende regelen, waarbij het verwerken an alle soorten haring in verschen, gekoel- den of bevroren toestand tot pekel- of steur haring verboden is. EEN PRACHTIG SUCCES De op 12 dezer plaats gehad hebbende algemecno conversie van Nederlandsche Staatsschuld, ten bedrage van f 900 millioen, is geslaagd. Ter conversie is aangeboden een bedrag van f 748 millioen, terwijl het totaal der vrije inschrijvingen bedraagt f 155 a f 150 millioen. In totaal is derhalve volgens do voorloo- pige uitkomsten ingeschreven voor een be drag van ruim f 903 millioen. GAAT MET EEN SPRONG OMHOOG. De Haagsche raad zal dezer dagen het aantal opcenten op de Gemeentefondsbelas- ting moeten bepalen voor lipt belastingjaar 1934/35. We betalen er thans 45. Eenigen tijd geleden verluidde, dat dit cijfer wei tot S0 omhoog zou gaan- Nu we echter voor het geval komen te staan, schijnt het niet zoo 'n vaart te zullen lno- uen. Gesproken wordt thans van 65, maar... tiet is helaas niet de eenige belastingverlioo ging, die ons wacht. Om lichtelijk te vermoeden redenen schijnen B. en W. van de woonsta.d den Haag te hebben afgezien van een zoo dras- tisrlie verhooging dor opcenten als waar over aanvankelijk wel schijnt te zijn ge sproken. Het kleiner aantal opcenten zal eehtcr compensatie vinden in een verbooging van de tarieven van enkele bedrijven: het geld moet er nu eenmaal zijn! Wel moet over dit laatse punt nog gee.i eenstemmigheid zijn verkregen, maar we zien niet in hoe aan een voorstel van be doelde strekking dat toch ook zijn on miskenbare voordeelen heeft zou zijn te ontkomen. Te meer nu de financieele toestand sinds verleden jaar sterk is achter uitgegaan en B. en W. geen kans hebben geizien om op bezuinigingsgebied dingen van zoodanige beteekenis te doen, dat we van onze reserves konden afblijven. EEN STANDBEELD VAN KONINGIN EMMA Te Batavia Het bestuur tob den Kunstkring te Bata via heeft het voorstel gedaan om ter nage dachtenis van Koningin Emma te Batavia een standbeeld op te richten. Men had zich voorgesteld voor dit stand beeld een prijsvraag in Nederland en in Indië uit te schrijven. De vergadering ging met dit voorstel accoord. De benoodigdc gelden zullen onder de leden worden ingezameld VERLAGING DOOR DE KROON GOEDGEKEURD Bij Kon. besl. is goedgekeurd het besluit van Ged. Staten van Zeeland tot verlaging der jaarwedden van de burgemeesters, se cretarissen, ontvangers en ambtenaren van den burgerlijken stand der Zeeuwsche ge meenten met 12V2 11CL en van de jaarwed den van de wethouders met 4 pet. Deze kor ting is van tijdelijkcn aard en loopt over oen tijdvak van drie jaren, ingaande 1 Jan jl., terwijl op. dc korting ad 12y2 .pet. in min dering komt hetgeen op de betrokken amb tenaren wordt verhaald voor peuéioen- bijdrage. Zijne Excellentie Mr. T. J. Verschuur, Mi nister van Economische Zaken, heeft om gezondheidsredenen aan H. M. de Koningin ontslag gevraagd. De Minister, die lijdende is aan niersteen aan doening, zal zich voor horstel van gezondheid naar Royat in Fra nk rij k begoven. ALS COMMISSARIS DER KONINGIN. Naar men ons meldt kan binnen zeer korten tijd de benoeming van den Haagschen burgemeester, Mr. Dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosen thal tot Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht worden ver wacht. Ofschoon het bericht, dat de benoemin; van den burgemeester van Den Ilaag tot Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, ieder oogenblik te verwachten is. als voorbarig moet worden beschouwd, kan thans wel worden medegedeeld, dat rle bur gemeester sinds geruimen tijd behoort tot degenen, die ei-nstig voor een benoeming in aanmerking komen en dat het in den loop dezer week zeer waarschijnlijk is gewor den, dat de keuze op hem zal vallen. Naar nader verluidt, schijnt er ook spra ke van tc zijn geweest, dat burgemeester Bosch ridder van Rosenthal Comm. der Ko ningin in Groningen zou worden en dat de vroegere burgemeester van Utrecht Dr Fockema Andraea, Commissaris in Utrecht zou worden. Ten slotte schijnen de benoemingen juist omgekeerd uit te zullen vallen. GEDENKSTEEN Mgr. Dr. W. H. NOLENS Zondagmiddag is op initiatief van clen kieskring 's-Gravenhage der R.K. Staatspar tij aan den gevel van het pand aan de Prinsegracht, alwaar dr. Nolens van 1910 1931, de periode van zijn belangrijke werkzaamheid als staatsman, heeft ge woond, een gedenksteen onthuld. De voorzitter der R.K. Staatspartij, prof mr. P. J. M. A a 1 b e r s e, die daarbij een gedachtenisrede heeft uitgesproken, noemde de ontslapene ee 1 groot en nobel staats man, een krachtig leider op het doornig (er- rein der staatkunde, een voorbeeld van noesten arbeid, van onkreukbare trouw en van algeheele toewijding. Het bezoek van Minister de Wilde aan Middelburg. Op deze foto, genomen voor hel Stadhuisziet men Minister de Wilde in 't midden, links van hem de Commissaris der Koningin in Ze-rnd en rechts Burgemeester Fernhout; voorts leden van Gedeputeerde Staten van Zeeland en den Gemeenteraad van Middelburg. Het groeizame weer der laatste dagen wettigt de verwachting, dat spoedig de narcissen, veel hya cinthen, en ook de eerste hulpen in bloei zullen staan. De narcissen zal men vooral ten Zuiden van Sassenheim aantreffen, terwijl van de hya- cinthenvelden Lisse en Hillegom het middelpunt vormen. In verband met de door velen te maken plannen voor een bollentocht. lijkt het aanbeveling te ver dienen, hu?, die van plan zijn met een auto den tocht tè ondernemen, eenige aanwijzingen te geven omtrent de wegen, waarlangs men het best kan rijden om zoo veel mogelijk van de kleurrijke vel den te geniéten. Een alleraardigste tocht is b.v. de volgende Van Haarlem uit volgt men in de richting Leiden een eindje den grooten weg. Na 3 K.M. slaat men rechts den weg naar Aerdenhout (Zandvoort) in. HAARLEM om dezen te voigen tot de spoorbaan en dan links af te slaan. Op dezen weg krijgt men reeds een voorproefje van wat straks de bollenvelden te zien zullen geven. Men bijft rechtdoor rijden totdat de weg, welke eerst naar rechts is afgebogen en over de spoorbaan geleid wordt, op een viersprong uitkomt. Hier buigen we scherp links af tot men na weer de spoorbaan gekruist te hebben den rijksstraatweg Haarlem—Leiden, iets benoorden Hillegom bereikt. Rechtsaf en Hillegom doorrijden tot men links van den weg (ongeveer aan het Zuideinde van het dorp) een R.K. kerk ziet. Te genover deze kerk (dus aan de rechterzijde van d'en weg) slaat men de Veenenburgerlaan in. Deze weg ligt hoog boven de velden uit en aan weers kanten kan men volop van de bloeiende hyacin then genieten. Na 0.8 K.M. volgt een driesprong Rechtsaf moet men de Loosterweg III volgen, na brug (0.9 K.M.) links afslaan (Beeklaan) en bij de spoorwegovergang rechtuit blijven rijden. Na 1 K.M. (bij de school) kan men rechtsaf slaande en dadelijk daarna links gaande over een zee: goeden weg Noordwijkerhout bereiken. Wie echter niet op ziet tegen het rijden van een slechten weg. welke echter een prachtig onderdeel van een bol len veldenbezoek kaï uitmaken, rijdt rechtuit. Aan het einde van dezen weg (2 K.M.) rechts afslaan naar Ruygenhoek (0.7 K.M.). Hier linksaf naar Noord'wijkerhout (3.7 K.M.). Bij driesprong rechtshouden naar Noordwijk, Binnenweg volgen tot Noordwijk (3.5 K.M.). In Noordwijk bij Handwijzer linksaf tot de tram baan. Trambaan volgen tot wachthuisje (links). Hier zet men de auto even aan den kant van den weg en gaat te voet de Prins Hendrikstraat in. Deze voert naar een hoogte, vanwaar men een prachtig uitzicht krijgt over de bollenvelden. Op den achtergrond ziet men de kerk en huizen van Noordwijk. Van Noordwijk volgt men den weg naar Voor hout (2 K.M.). Hier linksaf naar kweekerij 't Soldaatje. Bij deze kweekerij rechtdoor rijden tot vierde zijweg rechts. Deze inslaan tot Lisse Linksaf straatweg volgen in de richting van Hil legom. Voorbij de bocht bij de steenfabriek (links) de weg links inslaan tot driesprong. Rechts de Veenenburgerlaan oprijden tot Hillegom. Deze 'tot het einde toe volgen. Men bereikt dan bij Hille gom weer den grooten weg. Het ligt voor de hand, dat deze route voor tal van grootere en kleinere wijzigingen vatbaar is. Zij kan echter goed als basis voor het voorgenomen bollen»veldenbezoek dienst doen. Een goede raad is echter bij een bezoek aan de bollenvelden de binnenwegen vooral niet te ver geten. Deze doen de natuurliefhebbers oneindig meer genieten, dan de uitzichten, welke men van den grooten weg af op de bollenvelden heeft. Een tweede raad: Rijdt bij groote drukte vooral voorzichtig en volgt stipt de eventueel door de politie te geven aanwijzingen. De waarschijnlijke bloeitijden voor de verschil lende bolgewassen zijn: Narcissen: 1—20 April. Hyacinthen: 5—25 April. Vroege tulpen: 15 April—begin Mei. Late tulpen: begin Mei—25 Mei. Behalve de streek tusschen Haarlem en Leiden, bezit Nederland nog een centrum voor de bollen- cultuur, voornamelijk de tulpenbollen. Ten Noor den vao Alkmaar ziet men aan de rechterzijde van het Noord-Hol la ndsche kanaal reeds vele tul penvelden. Ook een bezoek aan Bovenkarspel, de Kooy, Breezand en de Anna Paulownapolder is een bezoek meer dan waard. Hier en daar zal men den wagen echter aan den kant moeten laten staan, daar voortzetting van den tocht per automobiel ondoenlijk zal blijken, want om in deze streken intens van de bloemen te genieten moet men zich vele overgangen met bootjes en tochtjes over smalle paden getroosten. Tot slot zij er nog op gewezen, dat dit jaar dr bollenveden niet 1 schouwspel van andere jaren zullei bieden. Men zal n.l. tusschen de bloem tapijten in, vele velden braak zien liggen. Dit houdt verband met de bollenvernietiging. welke door de Regeering is voorgeschreven teneinde dr bollencultuur te saneeren. De export was n.l. veel te klein in verhouding tot de teelt, zoodat de bol lenstreek aandrong op Regeeringssteua. Teneinde het evenwicht te herstellen greep de regeering in en bepaalde, dat groote partijen bollen vernietigd moesten worden. ONTSTEMMING TE ALPHEN AAN DEN RIJN Naar wij vernemen, heersclvt onder de steuntrekkende werkloozen in Alphen a. d. Rijn zooveel ontstemming over de regeling der contra-prestatie, zooals die daar wordt toegepast, dat men besloten heeft om lieden niet aan het werk te gaan. In verband daarmede is door den Chr. Besturenbond en den R.K. Volksbond onder de werkloozen 'n manifest verspreid, waarin de Prot. Chr. en R.K. arbeiders worden aangeraden niet aan een staking of een demonstratie deel te nemen. Tevens hebben deze beide orga nisaties zich met een adres tot B. en VV. en tot den raad gericht, waarin zij meedeelen bet stelsel van contra-prestatie, zooals dat hier wordt toegepast, wel voor te staan, doch dat zij gaarne zouden zien, dat de regelen, zooals die thans door den Minister van So ciale Zaken zijn aangegeven, in toepassing worden gebracht. In het bijzonder wordt daarbij de aandacht gevestigd op den dooi den Minister genoemden toeslag van 10 pet. kleine tegemoetkoming in de kosten van do slijtage van kleedij en schoeisel en de noodige voeding. Voorts wordt gevraagd, dat die werken, welke als werkverschaf fingsobjecten voor het leveren van prestatie door de gesteunden worden aangewezen, vooraf via den inspecteur voor de werkver schaffing zullen worden voorgedragen en door den Minister zullen worden goodge- keurd. Minister Verschuur heeft ontslag aangevraagd. Ledenvergadering van S. B. Z. te Dirksland. Gemeenteraad van Stellendam, Zitting van het Kantongerecht te Sommeisdijk. GRENSWIJZIGINGEN OP ZUID- BEVELAND. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft Donderdagmiddag een bezoek ge bracht aan Biczelinge onder Kapelle, in ver band met een aanhangige grenswijziging tusschen de gemeenten Schore en Kapelle. De bewoners van een achttal woningen, be- hoorende tot het grondgebied der gemeen te Schore en gelegen tusschen tegen de be bouwde kom van Biezelinge, hebben name lijk gevraagd om grenswijziging in dien zin, dat bedoelde woningen bij Kapelle wor den gevoegd. Vervolgens reed de Minister met zijn ge- ALGEMEENE LEDENVERGADERING Na afloop van de algemeene ledenverga dering van Het Groene Kruis, werd de algo- meene ledenvergadering geopend van do Vereen. S.B.Z. De notulen van de vorige vergadering wer den gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde is het uitbrengen van het jaarverslag der vereeniging over 1933, waar uit we o.a. vernamen, dat dank zij de gun stige financieele positie, waarin de vereeni ging verkeerde, weer gedurende twee maan den vrijstelling van contributie kon worden toegestaan zonder dat dit nadeelige gevol gen voor de vereeniging met zich bracht. De totale contributie bedroeg f G723. In liet afgeloopen jaar werd vijftig maal de hulp van buiten ons eiland ingeroepen terwijl in totaal ril gevallen in behandeling kwamen. Het saldo der rekening bedraagt f 5900.62, alzoo vergeleken bij liet jaar 19'iS een vermindering van f 1316.44. Het bestuur vergaderde vier maal en con troleerde regelmatig de kas en boeken van den penningmeester zonder hierin echter iels te vinden wat niet accoord was. Het aantal verpleegdagen bedroeg in 1033 91 i (v.j. 758). Per patiënt werd in 1933 uit gegeven f 120.95 (v.j. f 98.50). Per verpleeg- dae is uitgegeven f 8.94 (v.j f 7,60). \'an de ziekenauto is vier maal gebruik, gemaakt. Verdeeld over de ziekenhuizen werden opgenomen in: Diaconessenhuis te Rotterdam 30, Eudokia 2, Rijkskweekschool voor vroedvrouwen 2, kliniek ooglijders 9, algemeene kliniek 5, Röntgenfoto's te Rot terdam. Door dr Boot werden genomen 29 foto's met het toestel van het Van Weel Zieken huis en 20 kleinere operaties verricht. Gemeld kan worden, dat de Paardenmarkt Commissie een bedrag van f 100 in de kas van de vereeniging heeft gestort. Meerdere malen werden in de bestuurs vergaderingen de wijzigingen van liet regie ment besproken. Daar echter niet overzien kan worden, welke omstandigheden zich in verhand met de opening van het ziekenhuis in de naaste toekomst kunnen voordoen, is besloten hiermede nog te wachten, daar iedere wijziging aanmerkelijke kosten met zich brengt. Medegedeeld kan worden, dat 't bestuur een bedrag van f 200 beschikbaar heelt gesteld om met enkele andere vereeni- gingen liet vervoer in de ijsperiode te ver zekeren door middel van vliegtuigen. Het terrein van den heer Grootonboer zal hiervoor in orde moeten gebracht, terwijl de vereenigingen 't recht kregen om gedurende vijf jaar gratis hun patiënten via dat vlieg terrein te vervoeren. De S.B.Z.-vereenigingen uit Ooltgensplaat, Oude Tonge, Stad aan 't Haringvliet, Nieu we Tonge en Melissant hebben hieraan hun medewerking gegeven. Met den wensch, dat de financieele toe stand der vereeniging in 1934 niet verder aclitei-uit moge gaan werd liet verslag ge sloten. Na het verslag vroeg dr Weinmann op heldering over het groot aantal Röntgen foto's, dat was gemaakt en tevens kwam liet hem vreemd voor, dat ingediende rekenin gen teil laste van S.B.Z gebracht zijn voor kleine ojieraties, welke door een huisarts als gewone dingen behandeld worden. Hierover ontspon zich een langdurige dis cussie. Dan komt aan de orde het verslag van den penningmeester, waaruit blijkt, dat ontvan gen is f 14797.48 en uitgegeven f 8836.86, goed slot f 5960.62. Zuiver, na aftrek nog te bn- taien f 5S35.62. Voorgesteld werd aan den penningmeester een gratificatie te geven of saiarisverhoo- gig. De penningmeester zegt, dat hij salaris- verhooging alleen dan zou aanvaarden als er over gestemd werd met gesloten briefjes. De voorzitter zegt, dat hij toegeeft dat da i' 150 meer vergoeding dan salaris genoemd mag worden, maar zal er met het bestuur over spreken. Met dank aan den penningmeester voor ziju buitengewone wijze van correctheid in de boekhouding wordt de rekening goedge keurd. Door een der leden wordt vervolgens ge vraagd, of, door de verlaging der contributie met de helft, we voor geen moeilijkheden kunnen komen te staan. De Voorzitter antwoordt, dat we met het bedrag kunnen volstaan, nieuwe leden moe ten echter nog een jaar lang de oude contri butie betalen. Dc contributie is verlaagd met hét oog cp liet ziekenhuis waardoor nogal kosten van vervoer mis gegaan zuilen worden. Burgemeester Visscher vestigt er de aan dacht op, dat on- en minvermogenden al leen gratis verpleegd worden. De beoordee ling is daarbij aan liet Van Weej Bestuur. Dan sloot de Voorzitter deze vergadering. zeischap naar het gemeentehuis te Kapelle, waar reeds aanwezig waren vertegenwoor digers van de gemeentebesturen van Kat- tendijke en Wemeldinge en waar gespro ken is over aanhangige grenswijzigingen tusschen laatstgenoemde gemeenten en do gemeente Kapelle.

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 1