ANTIREVOLUTIONAIR ORGAAN VOOR DE ZUIDHOLLANDSCHE EN ZEEUWSCHE EILANDEN sicpw Gemeenteraad van Melissant PL. De K.L.M. op Flakkee ArDAG 3 MAART 1934 49E JAARGANG N°. 403b GEREF. VEREENIGING VOOR DRANKBESTRIJDING Voornaamste Nieuws. a i n x\ SO' MAAS EN ELDEBODE Deze Courant verschijnt eiken W 0 hl N S D A CJ en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 b« vooruitbetaling. BUITENRAND bfj vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN U1IGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMKLSD1JK Tel. lnterc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent pei regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen t L— per plaatsing Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur VLIEGVELD M9DDELHARNISSOMMELSDIJK Dinsdagavond werd in hotel Meyer te Mid d et ha rn is vanwege het vliegvelu-c ,mi- té Sominetsdijk-Midde.iiainis een prooa- ganda-uvond voor de K.L.M. en het aan te leggen vliegveld georganiseerd, waarvoor groote belangstelling bestond. De voorzitter, Burgemeester L. J. den Hollander, sprak liet openingswoord, waarin hij speciaal Overste W. G. van Hoo- genh'Uijze verwelkomde, die dezen avond spreken zou over het binnendandsoh lnc.it- verkeer en de Indië-route. De voorzitter wees er op dat de heer van Hoogenhuijze naar Middelharnis was ge komen om hier de menschen intensief laten zien het g'roote belang van het lucht verkeer. De luchtvaart staat in het teeken van belangstelling. De Pelikaan-vlucht heeft een wereldvermaardheid gekregen. De lief de voor de luchtvaart is daardoor tei hoogsten top gestegen. Spr. ging daarna terug lot het grijze ver leden. Het eerste schip dat naar Java vo.u deed er 15 maanden over en de laatst! vlucht naar ons Indië werd in 100 uren er 33 minuten -oiïbracht. Deze gewei lige tegen stelling is oo>k te vinden in hot binnen landsch verkeer. Hedenavond is er een deskundige m ons midden, die ons het groote belang van de luchtvaart zal schilderen en aan zal too- nen, dat de verwezenlijking van het vlieg veldplan Middelliarnie-Sommelsuijk heel goed mogeiijk is. Het zal or komen In de tuohtlijn Amsterdam, Rotterdam, Haamstede, Vlieringen, Alatwci ipen, moet ook komen MicMelhamis-Sommclsdijk en hel zal er komen (applaus). Zonder buitengewone moeite kan ons eiiand er ilisschen geschakeld worden. Wij zijn er van overtuigd, dat het te bereiken is. Spr. iyekt allen op hiertoe mede te wer ken. Natuurlijk zullen er allerlei bezwaren ge opperd worden, maar spr. is ervan over tuigd, dat de medcdeelingcn en de toelich ting door woord en beeld de moeilijkheden U't den weg zullen ruimen. Velen hebben reeds hun steun toegezegd; velen zijn lid geworden van onze vereeni- ging, in Middelbands en Sommelsdijk .s het boven verwachting geloopen. Er hebben zich nu reeds 75 leden opge geven, die jaarlijks 10 gulden contributie betalen, en voorts is er een behoorlijk aan tal giften binnengekomen. Daarom is er alle aanleiding om de ver wachting uit te spreken, dat het vliegveld er k'.imen zal. liet eiland Flakkee is één van de beste landbouwstreken van ons land. Laat g;j, Flakkeecnaars zien, dat gij zijt Nederlan ders, zor.cn va,n een dapper voorgeslacht, die bereid rijn kloeke daden te doen. Wij verlangen niet dat gij allen vliege nier zult worden, maar dat gij samen zult werken. Laten we niet op kleinigheden blij ven hangen. Flakkee zal en moot een vliegveld krij gen! Het iS de eenige manier om een goeie verkeersoplossing te krijgen. Het. moet worden: Amsterdam, Rotter dam, Vliddelharnis-Sommelsdijk, Haamste- e, Vlissingen, Antwerpen! (applaus). Voer 193i ten einde is zal de K.L.M. op I, kkee dalen. Niet achterstaan bij andere streken Wij willen niet achterslaan bij andere Streken. Gij hebt hot in uw hand om een eigen vliegveld aan te leggen. Spr. geeft vervolgens het woord aan den jieer v. Hoogenhuijze, die zijn tce- praak begint met te zeggen, dat er muziek in de K.L.M. zit en zij die aan 't hoofd van dit bedrijf staan vragen zich af, hoe zullen ve liet tempo bij kunnen houden; hoe zul- en we aan de eischen die gesteld worden unnen voldoen. Over 1933 is het «inkeer iel 100 pet toogenomen, het postvervoer nel 68 pet, het vrachtvervoer met 85 pet er wijl ever 1633 in totaal 40.000 passagiecs fijn vervoerd. En we roepen het uit: Waar halen we de echniek vandaan, die ons de machines eeft en we roepen het uüt: Fokker sanik iet! Bouw toch door! Dat is geen sprookje, de cijfers wijzen het ii aan. Wanneer een journalist schrijft dat de InJii'-lijn niet voldoende rendeert en dat er toer vlucht gemiddeld maar een halve passa gier van Amsterdam naar Batavia gaat, pan mag dit juist zijn, maar dan wordt ver- uien, dat hiermee niet gerekend is met de assagiers, die van de eene plaats naar de indeire vliegen. Het is zoo, dat wij v'degtui- jgen te kort komen op die lijn cm alle passa giers mee te kunnen nemen. Men kan met cijfers draaien zooals men wi!, moer dit is de werkelijkheid. Binnen niet al te' langen tijd zal de K.L. M. zonder RegeeringBsubsidie kunnen wer ken. Spr. gaf en kort' overzicht van de ontwik keling van de K.L.M. Na de Elta-tentoonsteHing in Amsterdam in 1919. welke door 500.000 menschen be zocht werd, kwam bij eenige stoute Neder landers het p'an on om een Hollandsahe Ltichtvaartmrntschappij op te richten. Deze l'Uchtvae.rttentoconsteilling was een openbaring. Engeleche machines (Ilolland- ecne waren er toen i.ug niet), maakte toen rondwuohten, waar veien gebruik van maakten. Spr. wees erop, dat de oorlog ons heeft loeien vliegen met gebrekkige motoren en in de ongunstigste omstandigheden. Na den oorlog kwam het vlieg,uig als nieiuw ele ment in het verkoor en zcclit men naar de pertectioneering ervan. Enke.e kopstukken uit de Amsterdamsclie handelswece.d brachten het plan ton uit voer en de vliegerluiieniant Hesman werd benoemd tot duieo.eur van de Ned. Lucht vaartmaatschappij. Op gc4st.ge w ijze schetste spr. de ontwik keling van de techniek, waarbij hij wees op het genot, dat one de fantastische boe ken van Jules Veine garen, b.v. uiens „'twin tig mijien ouuer zee", en „De tocitt naar ie Maan". In een onderzeeër gaan we allang, aJdus spr., en naar de maryi gaan we allemaal als we niet oppassen (vraoajkheid). Men sne.verbinding Spr. wees er voorts op, dat de K.L.M. thans bezig is liet biluieniandsch Luont- vaanvetneer te noen uansiuncn op de bui- tenuanuscue lucntujnen. Daarom is net voor liet euland tolaitkee tnaus de gelegennetd om in dit plan opgenomtn te worden, waar- ü.ur bet eilanu een Snelverbinaing lieelt bi' l ui- gc.wjele wereld. Laat net zoo zijn, uat op 2 September a.s. bijv. een luciiivaurtdag p Fi-aiisee genon- uen wordt, bij welke geltgenheid de burge meester het openingsw oord kan epteaen voor liet nieuwe vliegveld. Laat net eiland niet achterblijven. De ge- legeinieitl is tnans gonsiig, tiet is voor ua K.LAL, èen kwest'e van dalen of door vliegen. Wanneer eenmaal de lucntlijn Kot- t ruam-Autwerpen bezet is, zuinen de vliegtuigen tot in lengte van dagen op hun tocht naar Zeeland Muddtlharais passee- ren. Wij verwachten niet, dat het tonnen op zal brengen, maar de ti|l zaJ komen, dat de vliegtuigen te klem zijn. De tarieven zijn duur, vordt er gezegd! Maar dat hangt van uzelf af. Hoe greoter het verkeer wordt hoe sterker de prijzen gedrukt zuilen worden. De tijd zal komen, dat voor deze lucht lijn de allergrootste vliegtuigen uit de loods gehaald maten worden. Spr. schelste tenslotte op tomische wijze een vlucht met de Raa.d Van Staten in stormweer, waaruit wel duidelijk bleek ie groote veiligheid van de K.LM.-vliegtuigen, waarbij spr. buide bracht aan de kranige Hollandsche piloten. Verv igens werd een film vertoond over de Zeeland-luolitiijn «n praehtge opnamen boven de grootste steden van Holland, fn de pauze vertoonde de heer Witvliet enkele reclame-plaatjes over „het vliegveld-Middel harms". Na de pauze las de heer van Hoogen huijze uit het laatste boeik van den schrij- ver-vSiegenier Viutrly voor de aankomst van de Pe.ik.aao op Schiphol. Met groote aan dacht werd ger-isterd. De Voorzitter dankte den heer van Hoogenhuijze voor he tge6proken? en weiue allen nogmaals op samen te weiken tot de verwezenlijking van het vliegveidpfen. Het is een groot belang voor middenstand en landbouw, aldus epr., juist in dezen moeilijken tijd moeten wij alle klachten in spannen. De groote opkomst, niklus spr. is bewijs dat er groote belangstel liing bestaat voor ons vliegveld. Spr. deelde mede, dit binnen kort de eeiste ledenvergadering gebcoiden zal worden, op welke vergadering de plan nen natter uitgewerkt meegedeeld en be sproken zullen worden. Spr. was voorloopig voorzitter en in het bestuur hebben zitting de heer K. Witvliet, Koert, R. den Hollander Jr., en Vis van Heemst. Spr. liocpto, dat niot al'een de gemeenten Sommelsdijk en Mi'ddelharnis, maat ook de andere gemeenten in het eiiland de plannen zouden steunen. Het is een algemeen Flak- kpesoh belamg. Spr. zegt dank voor de reeds ondervonden steun en hoopt dat in derdaad nog voor den winter de luchtlijn Rotterdam-Vlissingen ook Flakkee omvat ten zal. Spr. wijst tenslotte cp het feit dat Dr. Colijn nog pas .op het groote belang van de nrtionai'e luchtvaart heeft geweizen. Laat Flakkee hierop acht geven! Tenslotte werd nog een gedeelte van de Indiëroutë-fi],m vertoond. CRISIS IN- EN UITVOERWET Met ingang van 1 Maart a.s. zal aan het Crisis: In- en Uitvoerbureau een afdeeling verbonden worden, die bemiddeling zal ver- leenen bij de ruiling van invoervergunnin gen door de importeurs onderling. Tot nu toe was deze ruiling verboden. Voor inlichtingen over de wijze, waarop deze ruiling kan geschieden, wende men zich tot de Kamer van Koophandel en Fa brieken. Afdeeling Middelharnis-Sommelsdijk REDE VAN Ds J. SMELIK De voorzitter, de heer J. van der Poel, hoofd der Bijzondere Lagere School te Soin- melsdijk, oi>ent de vergadering door te laten zingen Ps. 119:17, leest Richteren 6:117 en guat voor in gebed. Naar aanleiding van het gelezen Schrift gedeelte spreekt hij een openingswoord Mocht in onzen strijd, aldus spr., iets v<in Gideons geest de onze zijn: zwak in onszelf - krachtig in God. Het besef van dn groot heid en noodzakelijkheid van dien strijd bij ons te verlevendigen en te verwakkeren, is het doel vcgg deze bijeenkomst. Na dit met aandacht gevolgde openings woord, wordt aan D s J. S m e I i k, Geret. predikant te Loosduinen, de gelegenheid gegeven zijn rede, getiteld „Om het altaar' uit te spreken. Na de pauze dankt de voorzitter den spreker, ongetwijfeld namens alle aanwezi- "11. voor diens weldoorwroclite en gloed volle rede en roept hem een tot weerziens toe. in zijn slotwoord laat de voorzitter uit komen dat het een heilige roeping is en een gebiedende eisch, te strijden tegen 't alco holisme. Zijn sirenenzang lokt den menscli. Als een willoos schepsel laat hij zich mee voeren tot verderf en ondergang. Wij mogen als Christenen van Gereformeerde belijdenis niet als de Prister en de Leviet hooghartig voorbijgaan, maar onze plicht is, to doen als de barmhartige Samaritaan. Jezus ge biedt het: Ga heen en doe gij desgelijks. Op verzoek van den voorzitter eindigt Ds Smelik deze leerzame avond met dankgebed Staande de vergadering sloten zieli nog drie nieuwe leden aan, zoodat deze jonge vereenigmg in één jaar is gegroeid van 7 tot 30 leden. In de eerste plaats vvenscht spr. een beeld te geven van het ontzag lijke kwaad van 't alcoholisme en in do tweede plaats allen te wjjzen op den plicht dien we als Christenen van Gereformeerden huize hebben t.o. van den strijd daartegen. De geloovisen kunnen tweeërlei houding aamvmen t.o. van de wereld. Om dit duide lijk te maken stellen we tegenover elkander Abraham en Lot en wel op liet oogenhlik, dat er scheiding tusschen deze twee ontstaat Het initiatief tot de scheiding gaat uit van den neef. Lot vraagt voor zichzelf de keuze. De schoone, heerlijke vruchtbare streek wordt door hem verkoren Hij heeft het echter droevig moeten onder vinden, dat achter de schoonheid van het bekoorlijke land zich verhuld hield 't booze Sodom. Daar culmineert de schrik,kelijkste zonde. Lot die later in Sodom is komen te wonen, heeft zijn huis niet kunnen vrij waren voor de gruwelheden dier hooze stad. Abraham daarentegen ziet niet aan wat voor O: gen is, maar hij doet, datgene, wat God van hem vraagt Van Abraham lezen we dan ook, datgene, wat we van Lot niet beschreven vinden: „Hij bouwde den Heeie een altaar". Aldaar worden door hem liefde en lof ten offer gebracht Bij dat altaar sterft de vraag: Wat krijg ik, doch er wordt gevraagd- Wat raag ik geven? De Heilige Schrift laat ons reeds in Let begin zien', welke ontzettende gevolgen de zonde kan hebben, ook door miijbru.k van wijn. F.én uur van onbedachtzaamheid, kar. maken, dat men jaren schreit. In de lijn dor geslachten komt dit ook uit bij Noach. Denk slechts aan een Cliam. Uit de strui keling van Noach is een keten \an onge rechtigheden voortgekomen. Zoo is het ook mei het alcoholisme. Dat is maar niet een bom die plotseling wordt neergeworpen en ontploft. Neen, het begint in het klein Wan neer de gevangenen eens konden defileercr., ooi; de gedooj.ten en degenen, die belijdenis des geioofs hebben afgelegd, zij zouden L' zeggen, dat ze in den toestand, waarin zij veikeeren, gekomen zijn door den drank. Men moet ook ten opzichte van deze zaak letten op den geest der Schrift, gelijk dit is ten aanzien van den kinderdoop, den Zon dag, die voorheen op den zevenden dag werd gevierd als de Sabbathdag. Dan staat spr. stil bi.i liet gebruik, dat toegestaan wordt in de Schrift. In dit verband wordt er op ge wezen, dat de zonde ook van het alcoholis me niet zit in den alcohol: de stof, maar in het misbruik daarvan. Vroeger kon men door gisting geen hcoger alcohol-percent, ge in den wijn verkrijgen dan 16. Thans is dat geheel andej.. ln,'ien de tijden gebleven waren als voorheen, voorzeker, er was geen geheelonthouding noodig. Men moet deze zaken bovenal bezien van den innerlijken. van den geestelijken kant. De macht van den alcohol is een strik van den Satan geworden: een macht der duis ternis, die ontzettend is in zijn uitwerking. Er bestaat verband tusschen alcohol en pro stitutie: alcohol en onzedelijkheid, alcohol en degeneratie, alcohol en gevangenissen, krankzinnigengestichten, idiotisme, enz. enz Het alcoholisme geeft een stortvloed van leed en lijden, armoe en ellende. Op ontroerende wijze worden eenige voor beelden uit sprekers herderlijke loopbaan voor oogen geschilderd, waaruit bleek, waar toe tie alcohol voeren kan. En dan nog durft men de Kaïnshouding aannemen. Nog durft men te zeggen: „Ben ik mijns broeders hoeder?" In plaats van te doen als de barmhartige Samaritaan, die olie goot in de wenden van den ongelukkige. Onze le venshouding ten opzichte van onzen mede- mensch moet worden bepaald door het al taar. Dat het ook van ons gelde: Ze dienen den Heere door het altaar. Bij het altaar, aldus eindigt spr. zijn be toog in een schitterende peroratie (en in zijn klemmend betoog bloeit de liefde) „En nu blijft geloof, hoop en liefde, deze drie: doch de meeste van deze is de liefde. AFSCHEID VAN WETHOUDER VAN NIEUWENHUIZE. Opvolger de heer Vogelaar. Woensdagmiddag heeft de Gemeenteraad van Melissant haar zitting gehouden. Alle leden waren aanwezig. De voorzitcr, Burge meester S. Visscher, opende de vergadering -op de gewone wijze. Do Secretaris leest de notulen van de vorige vergadering voor, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen enkele goedkeuringen van de Ged. Staten, o.a. over het besluit van de begrooting 1931 en een verslag van do commissie ter verbetering der volkshuis vesting te Melissant. Ten slotte is ingeko men een schrijven van den heer van Niou- •venhuize waarin deze zijn ontslag aan vroeg als Wethouder dezer gemeente, we gens vertrek naar Dirksland, en tevens als Ambtenaar van den Burgorl. Stand, als af gevaardigde van de Emgo en als lid van net Waterleidingbcstuur. De voorzitter spreekt daarna nog enkele .artelijke woorden tot den scheidenden wethouder. Spr. voelt zich gedrongen den heer van, Nieuwenhuize dank te zeggen voor alles wat deze in zijn 20 jarig lid zijn van den Baad en in zijn driejarige Wet houdersloopbaan voor de gemeente Melis- sant gedaan heeft. De verstandhouding tussclie hem en liet College van Wethou ders en tusschen de leden van den Baad Is altijd uitstekend geweest Spr. twijfelde er dan ook niet aan of dal hij hem ook namens de leden van den Raad de dank moet brengen voor die eerlijke en broeder lijkc medewerking. Het spijt spr. bijzonder dat de heer van Nieuwenhuize voortaan niet meer aan de vergadering van den Raad van Melissant zal deelnemen. WETH. STRUIK dankt de heer van Nieuwenhuize voor de samenwerking die hij altijd van hem heeft mogen ontvangen en wenscht hem Gods beste zegen toe. De heer VOGELAAR dankt de heer van Nieuwenhuize voor het werk dat deze als voorzitter van de A.R. Kiesvereen. heeft verricht. Met leedwezen, vervolgt 9pr., hol' ben wij het vertrek van den heer van Nicu wenhuize vernon n. Want onwillekeurig rijst de vraag „wie zal hem in deze moei lijke taak opvolgen". Ook als voorz. van de Kiesvereeniging was de heer van Nieu- wenihuize een kostelijk voorwerp, een sie raad der A.R. partij. Ook persoonlijk zeg: hij hem dank voor de medewerking en het vertrouwen dat de heer van Nieuwenhuize hem heeft geschonken. Altijd zal er veel waardeering blijven voor den jiersoon van Nieuwenhuize. Droeve omstandigheden noojaten hem echter het lidmaatschap neer te leggen. Dat het hem goed ga in zijn verdere leven. De heer BOSCH dankt hem voor de hulj> bewezen aan de Herv. Kerk te Melissant. De heer VAN NIEUWENHUIZE dankï de sprekers voor hun hartelijke woorden Met liefde en naar zijn beste weten heeft hij zijn werk ais Wethouder vervuld. On- „MAAS"-NYMPHEN. PER VLEESCHWAGEN Met 'n antieke baby-wagen Met zoo'n reuzenhooge kap En een stel enorme wielen Ging mama al vroeg op stap. Under een pak wollen dekens Sluimerde een piepjong mensch En zoo tufte moeder haastig In de richting van de grens. Af en toe keek ze behoedzaam De omgeving even rond Wat een ijv'rige douane Toch wel heel opmerk'lijk vond. Deze was den ganschen nacht al Op het smoklc'laarsvangen uit En het was dus heel geen wonder Dat hij snakte naar een buit. Morgen vrouwtje!" zei de ambt'naar „Hoe vertrek je al zoo vroeg „Ga je nu al op visite? „Is de dag niet lang genoeg „Ja mehcer, maar ziet Uweet U ,,'k Wil een dagje naar m'n moe! „Ze heeft waschdag, 'k ga haar helpen „Dus dan moet 'k er vroeg naar toe! ,,'k Heb m'n lieve kleine jongen" Zoo vertelde ze met tact „Tegen deze ochtendkoude „Lekker warmpjes ingepakt!" „Ja dat zie ik, da's in orde, „Maar", vroeg toen de ambt'naar droog, „Zeg m' eens eerlijk, waarom ligt dat „Arme ventje toch zoo hoog? „Want die bak van je vehikel „Is wel driekwart meter diep De kommies wou dus graag weten Waar de zuigeling op sliep. Hij doorzocht den kinderwagen En wat denk je dat hij vond? 'n Voorraad Blue-band en Sanelïa Samen acht en veertig pond. 't Kind mocht huiswaarts met z'n zuig- In de armen van z'n moe. flescii Maar den wagen reed de ambt'naar In triomf naar 't posthuis toe! (Nadruk verboden.) HAKATE. De propagan da-a vond van het Vliegveld-comité. Vergadering van de afd. Middelharnis^Som- melhdijJt van de Gerei. Vereen, voor Drankbe- strijdng. Gemeenteraadsvergadering van Sommelsdijk. Gemeenteraadsvergadering van Melissant. Algem. vergadering van de Ned. Chr. Landar- beidersbond. Vergadering van de afd. Ooltgensplaat van het Groene Kruis. Een centrale organisatie voor Flakkee van uien- telers. danks de zware, soms haast onoverkomen- lijke moeilijkheden is Melissant tot wel vaart gekomen. Dat Melissants bloei en welvaart onder Gods zegen mag blijven voortduren. Vervolgens is aan de orde de benoeming van een nieuwen wethouder. De beer Vogelaar werd niet 4 stemmen als zoodanig gekozen. De heer Vogelaar neemt deze benoeming aan. Het is, aldus de heer VOGELAAR, moei lijk den heer van Nieuwenhuize in diens drukke werkzaamheden op te volgen, maar gezien het groote vertrouwen dat de leden in hem gesteld hebben neemt hij de benoe ming met biddend opzien tot God aan. Vervolgens doet hij een beroep op de medewerking en de vergevingsgezindheid der raadsleden bij de fouten die door hem in deze functie gemaakt zouden kunnen worden. De VOORZITTER feliciteerde de heer Vogelaar met zijn benoeming. Hij hoopt dat de samenwerking dezelfde zal worden als die van den heer Nieuwenhuize. Wat de eventueple fouten betreft, niet. het lid maakt fouten maar het heele Col lege. De zaken worden aan alle kanten br sproken dus het College is voor zijn beslis sing geheel en al verantwoordelijk. Hij twijfelde er dan ook niet aan of de werk zaamheden van den heer Vogelaar als wet houder zullen bijdragen tot de welvaart van Melissant. De lieer Struik richtte ook een wooru van welkom tot den heer Vogelaar, hij dien» benoeming tot lid van liet college van wethouders. Daarna is de benoeming tot Ambtenaar van den Burgerlijken Ssiand aan de oicio. De heer Vogelaar werd als zoodanig be noemd met 4 tegen 1 stemmen. (1 stem van den heej Van Dijk). De heer Vogelaar werd ook gekozen tot afgevaardigde naar de Emgo. Tenslotte werd overgegaan tot het laatste punt van ue agenda ril de verkiezing van het lid van het VVaterleidingbestuur. De lieer Struik werd met meerderheid van stemmen als zoodanig gekozun. Dc voor zitter sluit de openbare vergadering en de raad gaat hierna over tot het verorberen van enkele gebakjes. ZANGAVOND TE OUDDORP i TEN BATE VAN S. B. Z. Deze zangavond werd gegeven in de oude school te Ouddorp. Medewerkende verrem- gingen waren de mannenkoren \an Oud dorp. Oostdijk, Goedereede, Dirksland, Her- kingen, Sommelsdijk en Middelharnis. De vergadering werd geopend door den heer Go b i u s du Sart, burgemeester van Ouddon) en eere-voorzitter van S.B.Z Spr. zegt, dat het een goede gedachte is geweest van het Ouddorpsch mannenkoor om met medewerking van vereenigingen uit andere plaatsen van ons eiland hier een uitvoe ring te geven ten bate van de S.B.Z. Oud dorp. Op de jaarvergadering van S.B.Z. heeft men kunnen Iiooren, dat het tekort bedraagt de ontstellende som van i 1300. Daarom beveelt spr. de te houden collecto hartelijk en dringend aan. De heer Bezem er dankt den Burge meester voor zijn openingsrede en verzoekt allen te zingen Psalm 119 vers 3 en 5. Na <lit gerneenschapjielijk zingen vervolgt Oud- dorjis mannenkoor met Psalm 68, 77, 8-4 vs. 3 cn 85. Daarna zingt Middelharnis Psalm 3, 17, 21, 29, dan Goedereede Psalm 6, 17, 33 en 43; hierna Dirksland Psalm 54, 56, 58 en 60; dan Herkingen Psalm 101, 103, 113 en 123; als laatste vereeniging voor de pauze volgt Oostdijk met Psalm 40, 16, 54 en 8. Na de pauze deelde de heer Gobius du Sart mede dat de collecte had opgebracht de som van f 58, waarbij echter was inbe grepen de kaartverkoop aan de deur, waar van de opbrengst was f 29. Na de jianze lieten de vereenigingen van Sommelsdijk, Ouddorp, Middelharnis, Goe- dorrede. Dirksland, Herkingen en Oostdijk zirh nogmaals hooren. Voor afwisseling zingen twee leden liet lied „de Vriendschap" dat aardig vertolkt werd. Hierna komt er een samenzang van alle vereenigingen. De eerste helft onder leiding van den heer van Mourik uit Herkingen, de tweede helft onder leiding van S. Bezo.- mer van Ouddorp. Tot besluit zingen alle aanwezigen Ps. 89 1 en 7. Hierna was het woord aan den eere-voor zitter om de vergadering te sluiten. Spr. dankt zangers, directeuren en publiek voor dezen mooien avond ten bate van S.B.Z. IN BE RIETLANDEN BIJ NIEUWKOOP - Het eertijds bloeiende rietbedrijf is dood en het riet. dat in September qemaaid werd bleef staan. De regeennq verplicht nu de eigenaten het te laten verwijderen, wat arbeid voor werkloozen beteekent.

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 1