ORGAAN GIJ, SUIKERLIJDERS, siqno vmoes Hulpcentrale Gceree en Overflakkee Kerk en School ZATERDAG 13 JANUARI 1934 j I 48E JAARGANG N°. 40?4 Voornaamste Nieuws. Bij Ruwe Gesprongen Handen DROGISTERIJ VERWAAL MAAS EN ELDEBOD Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMELSD1JK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Admiristratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. AdvertenUën 20 cent. Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent pei regel. Dienstaanvragep en Dienstaanbiedingen 1.per plaatsing. Groole letters eri vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. 6 NATIONALE SAMENWERKING De zoo pas gehouden huishoudelijke Depu- tatenvergadenng was in de eerste plaats een w e r k-vergadcring. En van dat werk wach ten wij onder 'slleeren zegen rijke vrucht voor partij- en volksleven. Maar ook zijn op die vergadering kostelij ke woorden gesproken. En dan denken wij in de eerste plaats aan de klare, principieele rede van onzen minister-president Dr. H. Colijn, die de vergadering de hooge eer van een bezoek aan deed. Ook nu weer zag Dr. Colijn de werkelijk heid vast en klaar in de oogen. En daarom stelde hij de zeer actueele vraag: is natio nale samenwerking practisch mogelijk? En 't antwoord luidde: het k a n en in et-u tijd als deze moet 't zelfs. Dat kan, mits wordt voldaan aan de voor waarde, dat een partij leeit uit een diep gewortelde eigen levensovertuiging. Hoe vaster die is, des te meer geschikt is men voor samenwerking. Dat is het wat Groen bedoelde met zijn. in ons isolement (d. i. in onze beginselvastheid) ligt onze kracht. Alleen beginselvaste partijen zijn geschikt tot samenwerking met andere. Daarom is het zoo noodig, dat wij in dezen tijd vooral aandacht schenken aan de verdieping van de kennis onzer beginselen. Kiesvereenigin gen, Propagandaclubs, Arjaclubs hebben zich ervan te doordringen, dat we alleen langs dien weg ons zelf kunnen behouden en voor hét volk van Nederland van grooto beteekenis kunnen zijn. Als men dat doet, dan is men in staat een tijdlang het kleine te laten ruston om het grootere te zien. Want het is noodig, dat we ons stellen voor de vervulling van deze groote taak, dat weerstand wordt ge boden aan de vernielende krachten van links zoowel als van rechts, Communisme en aanverwante stroomingen, die ontbin ding, verdwijning van het gezag nastreven, moeten we tegenstaan. En evenzoo de stroo mingen, die wel een gezag kennen, maar die er den moreelen grond aan ontnemen en die met de vrijheid niet rekenen. Daarvoor behoort leiding uit te gaan van de Regeering. Maar die is machteloos, als zij zich niet weet gedragen door geestelijke krachten in het volksleven. En A.-R. Mi nisters zijn machteloos als zij niet weten, gedragen te worden door de ziebsympa- thie van de volksgroep, waaruit ze zijn voortgekomen. Toen ten vorige Jare in een naburig rijk de macht in handen kwam van een bepaal de partij, waar bleef toen het communisme? Het verdween. Het socialisme wordt er niet langer gezien. Een partij als het Centrum die lange jaren een overwegende rol in de politiek van het groote Duitsche Rijk speel de, verdween. De eeuwenoude verdeeling van het Rijk in verschillende landen werd opgeheveni alles boogneen, niet alles, want spr. wees er op, dat het recente op treden van een paar duizend predikanten heeft doen blijken waar de waarachtige geestelijke bracht ligt tegen elke revolutio naire strooming. Welnu tot die groep behoort de anti revolutionaire partij. Aan U, zoo richtte spr. zich weer tot de Deputaten, om ons land in te gaan en daar tegenover allen te getuigen van die beginselen, die den hecht- sten waarborg bieden tegen een revolutio naire strooming, van welke zijde zij Komen moge. Aan U de taak, het A. R. beginsel door woord en geschrift aan het volk he leend te maken en aldus een zoutend zout te zijn in den moeilijken tijd, waarin wij leven. PERS EN VOLK Niet minder bezielend en tevens leerzaam was het woord, dat minister De Wilde in de Deputaten-vergadering sprak. Wij hebben ons niet hierheen begeven, zei- de de minister o.m., om ons pad schoon te vegen. We niet gansch en al een vreemde ling is in ons politieke Jeruzalem, zal wel verstaan op welk een ministersbezoek aan een partijvergadering deze woordpn doelden. En toen kwam deze opmerkelijke uit spraak: Met gerustheid nemen we 's avonds De Standaard. De Rotterdammer, De Zeeuw, de Nw. Prov. Gron. en welk ander antirevolu tionair blad ook ter hand. Wij voelen on= gesterkt door de trouw van onze pers. Wij weten het, dat het gebed van ons volk ons draagt Wil zi.in er van overtuigd, dat men oog heeft voor de ingewikkeldheid der vraag stukken, die op staatreehterlijk, economisch financieel en cultureel gehied oplossing vragen en daarom mild is in het oordeel en tracht te begrijpen. En dat is alleen mogelijke ais beginselen die met een diepgeworteldiF levensovertui ging samenhangen, een band tusschen men- schen en menschen leggen. Maar ook dat zou nog voor de practijk des levens niet voldoende zijn, indien raar Gods bestel, die diepere beginselen liet dooi mannen van Groens en Kuypers slatuur voor het N'ederlandsche staatkundig leven waren uitgewerkt indien wij niet een ge niaal ontwerp program hadden indien dat program niet tientallen jaren voortdurend was uitgelegd en onder het volk gebracht. Daardoor is er eenhe d gekomen in onz» groep, daardoor vastheid in haar optreden Daaraan dankt zij haar invloed en beleeke nis. Als te midden van de stormen van de zen tijd op een volk van acht mil Hoen zielen enkele honderdduizenden eendrachtig zijn en weten wat ze willen, vormt zulk eer groep een macht in het land. En dit spreekt te sterker, naarmate haar heg nselen van zuiverder gehalte zijn. Al wat gespeculeerd heeft op den waan van den dag; al wat er op uit is geweest om het volk te vleien; al wat geparasiteerd heelt op de verantwoordelijkheid van anderen, zaki ineen. Maar de antirevolutionaire staatsleer is geput uit het onvergankelijke Woord on zes Gods. Als ze faalt, komt het door de men si helijke bijvoegsels, door de zwakheden van haar belijders, door onze kortzicht gheid a.1 beperktheid. Zelf is zij als een rots, die steun biedt door haar vastheid. En dat is nu juist in deze tijdon zoo noodig. Onze ministers zijn dankbaar voor den steun van ons anti-rev. volk. Maar ook zijn ze overtuigd van de hooge beteekenis der anti-rev. pers. Moet dat voor ons allen geen aansporing zijn om voor die pers te doen, wat we kunnen? Mogen wij in dit verhand óók eens wijzen op onze Maas en S c h e 1 d e bo d e Doet ge daarvoor in uw omgeving, wat in uw vermogen is? Onze pers moet den steun van heel ons volk hebben! BELGIE EN HET KANAAL DOOR ZUID-BEVELAND UITLATINGEN VAN SENATOR SEGERS. Naar aanleiding van de Memorie van Antwoord van Minister K a 1 f f op het voor- loopig verslag der 'i weede Kamer inzake 1e verbreeding van het kanaal door Zuid-Re veland publiceert de. „Libre Belgique" een onderhoud met den hekenden Belgischen senator S e g e r s. De hoer S e g e r s noem de dit een voor België diep teleurstellend memorandum. Minister Kalff verklaart dat het kanaal door Zuid-Beveland een weg biedt, die veiliger en gemakkelijker is dan die in 1867 werd afgesloten Dit achtte de heer Segers geheel in strijd met de Belgi sche lezing. Immers de lengte van den weg door het Kreekrak was !)0 K.M., die door het kanaal van Zuid-Beveland 185 K.M. Hij is ook min der gemakkelijk, omdat hij niet vrij is van sluizen en bruggen. Ook kan men op de hulp van stroom niet rekenen en mist men beschutte ankerplaatsen. Hij is ook minder veilig, omdat de schepen sedert 1867 over een afstand van 20 K.M. op de Zeesrhelde moeten varen door de moeilijke geulen van Bath en Walsoorden. In de Oostersrheldo en in de Kramer hehben zij last van ge vaarlijke winden bovendien. Het Hellegat wordt het kerkhof der schepen genoemd tengevolge van de vele gevaren, die men aldaar ontmoet. De verbeteringen aan het kanaal van Zuid-Beveland, door minister Kalff voorge steld, dienen naar het oordeel van senator Segers niet als een gunst te worden be schouwd. Minister Kalff heefi tevens verklaard, dat N'edprland in deze kwestie geen vreem de inmenging zal dulden en daarbij onge twijfeld gezinspeeld op de eisehen van de Riinvaartcommissie, die haar bevoegdheid schijnt te willen uitbreiden over de N'eder landsche tussehenwateren. Hoe dit ook zij. Nederland is in ieder ge val door de verdragen van 1839 verplicht, om waterwpgen naar den Rijn te geven, die even goed zijn als de voor 1867 bestaande verbinding". „Wij kunnen dit memorandum", aldus besloot de heer Segers, „niet laten passee- ren, zonder nogmaals energiek te protestep- ren tegen de opvattingen van den Neder- landschen minister inzake deze waterwe gen". DRINKWATERLEIDING GOEREE EN OVERFLAKKEE MACHINIST BENOEMD Uit 672 sollicitanten naar de betrekkina van -machinist bij de Drinkwaterleiding Goeree en Overflakkee is benoemd de heer T de Graaf f. Burgemeester Donkersloot tot voorzitter benoemd L. J. Donkersloot J. H. Dijkers Woensdagmiddag kwam de Hulpcentrale van A.R. Kiesvereenigingen in het gebouw Rehoboth fe Mitldelharnis bijeen, in alge meene vergadering onder leiding van den vice-voorzitter, den heer L. J. Donkersloot, burgemeester van Ooltgensplaat. In zijn openingswoord zette spr. uiteen 't doel van deze vergadering: het kiezen var. een nieuwen voor zitter in de vara ture ontstaan dooi het overlijden van den heer C. War- na er. Spr. stond uit voerig st'l bij de persoon van don overleden voor trekker en wekte alleen op, om in zijn voetstappen den strijd voor 't anti-rev. vaan del voort te zet ten. Aan zijn grai hebben wij deze helofle gedaan, la ten wij haar hou den In Gods kracht, aldus de vice-vodtzitter. Vervolgons kreeg de secretaris, de hooi J. II. Dijkers gelegenheid om het jaarverslag van de Stafen-seetie voor te lezen. Nu ik mij wederom nederzet, om een jaar verslag «=aam te stellen, aldus spr., ver menigvuldigen de gedachten zich in mij Veel is er in dit jaar gebeurd. Veel lief en leed hehben wij van de goede hand onzes Gods mogen ontvangen. Als van zelf richten zich onze gedoehton naar onzen overleden voorzitter, den heer Wamaer. Groot is hel verlies, dat onze partij in zijn overlijden getrof fen heeft. Hij was lure suo onze lei der. Als Hervormd man, bezield met een onwankelbare liefde voor onze A.-R. beginselen gaf hij zich in vol le overgave des harten geheel aan onze A. R. Partij. Steeds, en ten al len tijde stond hij klaar om als een dienstknecht des Knnines in onze A.R. Partij te strijden voor de doorwerking en toepassing der zaak, die de liefde zijns harten had. Hij was do raadsman en leider van A.R Flakkee Hij was onze Generaal. Zijn invloed hart hij, naast zijn beginselvastheid, te danken aan zijn beminnelijk karakter. Hij, man krachtens zijn positjp aristocraat in merg en nieren, voelde zich het meest aangetrokken tot en cat zich geheel aan het eenvoudige volk. Zelf wars van alle groot doenerij. voelde hij zich het meest aange trokken tot de eenvoudigen. Hij wist ware grootheid 'les harten te onderkennen en te waard pp ren. Vooral in verkiezingsdagen was in zijn handen de leiding veilig. Zonder eenige bij bedoeling wilde hij niets meer, maar oon niets minder zijn: .'an een getrouw dienst knecht zijns hecrcn. Hij gevoelde het als zijn levensroeping, om de eeuwige beginselen van Gods Woord door te laten werken op liet breede terrein van Starit en maatschappij. Zonder hem moeten wij nu verder. De taak welke zijn stervende handen ontviel, willen wij oi> ons nemen en in zijn voetsporen voortarbeiden aan de doorwerking onzer schoone R Ceginselen. Ziende op 't gebod en blind in de toekomst Zonder moedeloos heid en zonder twijfel, want wij weten, dat God ons roept tot Zijn getuigen. De nage dachtenis van onzen beminden voorzitter kunnen wij het best eeren, door de arbeid van hem VQort te zetten en voort te arbeiden aan de vervolmaking onzer Partijorganisatie opdat daardoor haar invloedssfeer zich steeds uitbreide. Tijdens de werkzaamheden voor de Twee de Kamerverkiezing was onze voorzitter reeds door ziekte verhinderd de zaak. te die nen, welke hem zoo lief was. Ter voorbereiding van den verkiezings- arbeid werden zes algemeene vergaderingen gehouden, waar o.a, als sprekers optraden de lueren R. A. den Ouden, Chr. v. d. Heu vel. mr J. A. de Wilde en P. van Rees, ter wijl wij een groote openbare vergadering mochten hebben, waar onze generaal en lei der Z. Eve. Dr II. Colijn, het veidtochtsplau voor ons ontvouwde. Rijk gezegend waS dit samenzijn. De bezieling, welke daarvan uit ging, doortintelde jong en oud. Daarbeneveus hielden wij nog drie be stuursvergaderingen ter regeling en voorbe reiding van verschillende zaken. Zoowel de bestuurs- als algemeene verga dcrineen kenmerkten zich door een groote eensgezindheid. Men was bezield met een heilig enthousiasme, men wilde zich geven aan onze partij en ons beginsel. Ieder gaf zich en arbeidde naar de mate der krachten en gaven, welke God hem schonk Ook onze kiesvereenigingen deden alle tiaar uiterste best en schenen er een eer in le stellen, om zoo hard mogelijk te werken. Intensief vatte men de propaganda aan, met een voorbeeldige trouw gaven onze mannen en vrouwen zich. Stellendam liet naast de .gewone jiroiwgandii nog drie sprekers op treden, terwijl er verder oji iedere plaats van ons Eiland een spreker optrad om ir. openbare vergadering het goed recht onzoi A.Ii. beginselen te verdedigen. De organisatie is nu zoo ver in orde ''at -wij op iedere plaats (uitgezonderd Goeree) een K.V. hebben, welke aangesloten is bij het C. C. Ouddorp zal welhaast aansluiten en te Goeree. hopen wij dezen winter een K V. te kunnen oprichten. Wij mogen niet rusten voor er op iedere plaats een kern is, die de propaganda plaatselijk voert, met Gods hulp hopen wij dat ideaal eerlang te bereiken. De uitslag der verkiezingen was niet ont moedigend voor onze Partij, enkele plaatsen waren zeer goed, ovi r het algemeen konden wij winst boeken. Een eerste eisch is, dat wij met onze pro paganda ons nu richten tegen S.D.A.P. en Fascisten. Vooral de laatsten maken door hun schijn vertoouing van Gezagshandhaving en Va derlandsliefde een gansch verkeerden in druk. In de propaganda moet er op gewezen worden, dat liet een streven is naar Staats «absolutisme, dat liet als revolutionair, even nis Communisme ton bloede toe bestreden •moet worden. Ik geloof niet dat er onder ons A.R. volk veel slachtoffers zullen vallen, maar om de kiezer die leeft aan den zoom onzer partij te behouden, dient er krachtig positie in die rirliting genomen te worden. Eu nu ten slotte. Wij zijn aan het beraad slagen hoe of het best de ledige plaats van den heer Wamaer vervuild kan worden, wij wilden ons daarbij In het gebed niet over haasten, maar na grondige voorbereiding in al onze K.V. pas een voorzitter hernemen Opdat daardoor de ledige plaats ingenomen kan worden door een man die het vertrou wen van ons gansche volk bezit. Zoo zullen wij voortal heiden in getrouw heid aan de roeping welke God ons opge legd heeft, en al mogen de tijden dan nog veel moeilijker worden, wij wenschen le ar beiden aan de toerusting van een partij welke leeft uit het onvergankelijke Woord onzes Gods, aan een partij die leeft uit het geloof. Die weet dat alle dingen door God bestuurd worden, vruchtbare en onvrurht- haie jaren. Die straks bij het wankelen der grondzuilen der Humanistische levcnsbe- liesrhouvving zirh vastklemt aan het onwan kelbare Woord onzes Cods. Onder biddend opzien tot God Zullen wij die taak zoolang Hij ons het leven spaart in getrouwheid vervullen. Wij pleiten daarbij op Zijn Genade en trouw. Hierop volgde eenige bespreking. Voorts bleek dat er een klein nadeelig slot over het jaar 1933 te boeken is. Besloten werd om van alle kiesvereenigingen per lid een contributie te heffen van 5 cents ten bate van de kas der Hulpcentrale. Vervolgens was aan de orde de benoe ming van een nieuwen voorzitter. Langdurig werd deze zaak besproken en ten slotte werd de heer L. J. Donkersloot, burgemeester van Ooltgensplaat, met 16 stemmen: tegen 2 (op den heer Dijkers) tot voorzitter benoemd. Do heer Donkersloot deelde mede. dat hij onmogelijk tijd had om deze functie te vervuÜen. De aandrang uit de vergadering was ech ter zoo groot, dat de heer Donkersloot zich bereid verklaarde de benoeming enkele we ken in beraad te houden. Ten slotte werd nog gesproken over de propaganda. Verschillende aanwezigen deel den mede, dat de kiesvereenigingen groote behoefte gevoelden aan een actie tegen het fascisme. Op voorstel van den heer Donkersloot werd besloten den heer Brouwer te vragen or deze een propagandatocht door het eiland wilde maken. De secretaris, de heer Dijkers, verzocht de kiesvereenigingen op te willen geven, waar en wjanneer de heer Brouwer in hun dorp op zou kunnen treden. Dan kojj dit den heer Brouwer gemeld worden. Daarna volgde sluiting. DE GASTHUISKWESTIE TE GOES Gastbulsbestuur bedankt en bloc. De Gasthuiskwesüe te Goes beeft thans een on gedachte wending genomen. Men zal zich herinne ren dat de gemeepte krachtens besluit van de Kroon thans verplicht is de tekorten op het Gast huis te betalen. Inmiddels heeft een Raadscommis sie aan de hand van het rapport van den heer K n i n g s te Den Haag allerlei voorstellen inge diend waarmede de Raad zich heeft vereenigd en die de bedoeling hebben het tekort door wijziging in de bedrijfsvoering te verminderen. Thans heeft het Gasthuisbestuur aan B. en W. ontslag uit zijn functie gevraagd. Naar wij verne men koesterde het reeds lang dit voornemen, maar heeft het met de uitvoering gewacht tot over de rechtskwestie in hoogste instantie zou zijn beslist. Men achtte het rapport van de vereeniging van Ned. gemeenten voor het bes'uursbeieid zoo vernie tigend en de door den Raad in de bedrijfsvoering aangebrachte wijzigingen zoo ongewenscht, dat het niet langer de verantwoordelijkheid meent te kun nen dragen. NED. HERV. KERK Drietal^ Te Amsterdam (vac.-Dr. P. A. Klap), M. G.' Gerritsen te Amersfoort, W. M. A. Kalkman te Katwijk, aan Zee en J. P. Vi:r,er te Warnsveld. Beroepen: Te rogeham (toez.), cand. II. Wicherson te \morsfoort. Te Assen delft (tooz.), J. M. Diost te Brouwershaven. Aangenomen: Naar Nij kerk, G. (vac.- P. J. van Melle), A. Luteijn te Vlaardingen. Naar Zuiderwoude, N.-H. (toez.), cand. VV. E. M. Eggink te Rotterdam. GEREF. KERKEN Tweetal: Te Gron ngea (vac.-H. van de Els- kamp), J. C. Houtzagers te Voorschoten en W. H. van der Vegt te Goes. Aangenomen: Naar Naaldwijk, S. Hoek stra te Lollum. Bedankt: Voor Huizen (N.-H.), S. Hoek stra te Lollum. CHR. GEREF. KERK Beroepen: Te Amersfoort, Joh. Jansen te Leiden. Te Deventer, J. L. de Vries te Bussum. GEREF. GEMEENTEN Tweetal. Te Lisse, J. Fraanje te Bar- neveld en A. de Blois te Dirksland. Beroepen: le Bruinisse, W. C. Lamain te Rotterdam-Zuid. Bedankt: Voor Ierseke, G. H. Kersten te Rotterdam. Ds. H. STEGENGA f „Aneta" meldt, dat te Bandoeng (Java) is over leden Ds. H. S egenga, voorheen predikant bij de Prot. Kerk aldaar. Ds. Stegenga. dae 63 jaar oud werd, stond in ons land In de Ned. Herv. Kerk achtereenvolgens te Gaastmeer en te Hoorn op Terschelling. In Indic arbeidde hij sinds 1914 n.1. te Pekalongan. Koetaradja, Bandoeng en Magelang BEGRAFENIS-Mr. Dr. N. G. VELDHOEN Te Voorburg werd Maandagmorgen, ter gelegenheid van de begrafenis van wijlen Mr. Dr. N. G. Veldhoen, in leven predikant der Ned. Herv Gemeente aldaar, in de Herv. kerk een rouwdienst gehouden, waar uit Kerkelyko kringen, van Schoolterrein, enz., tal van autoriteiten en personen aanwezig waren. Ook waren er deputaten vanwege den Land storm, voorts de generaals Weber en Zeeman, de Burgemeesters van Leidischendam, De Lier e.n Voorburg. Ds. A. Hoekert, uit Voorburg, sprak namens de Kerkelijke Gemeente en alle vereenigingen en scholen, waarmee de over ledene in relatie had gestaan. Hy memoreerde de persoonlijkheid en den arbeid van den ver scheiden leeraar, die allerwegen bemind en geacht was. Bovenal werd God gedankt voor den zegen in de hem verleende gaven. Hy eindigde met een troostwoord tot de familie. Ds. P. Bokma, van Schiedam, voerde het woord namens het Prov. Kerkbestuur van Zuid-Holland en alle Besturen boven den Kerkeraad; Ds. R. P. A. Rutgers, van Katwijk aan Zee, voornamelijk nameiin het Chr. On derwijs (Kweekschool, Land- en Tuinbouw school enz.); Staatsraad Mr. Dr. J. Schokking, den overledene herdenkend als lid van het Hoofdbestuur van de Chr.-Hist. Unie en als voorzitter van den Kamerkieskring Leiden; Dr. Rooyaards, wyl de heer L. F. Duymaer van Twist verhinderd was, namens de Natio nale, de GewesteRjke en de plaatselijke Land- stormcommissies; en Ds. W. J. van Lokhorst, van Hilversum, zwager van den overledene, die namens de familie dankwoorden sprak. Slotzang was Psalm 66 10: „God z(j altoos op 't hoogst geprezen". Onder het beieren der klokken, werd de Iykkist het kerkgebouw uitgedragen Te A 1 p h e n d. R ij n had des middags de teraardebestelling plaats. THEOL. SCHOOL TE KAMPEN 17 Januari. Aargezien nu reeds gebleken is dat er voor de plechtigheid op 17 Januari a.s.. de Marinus van der Lubbe terechtgesteld. De thuiskomst van de Post jager. Huishoudelijke Deputatenvergadering. Algemeene vergadering der Hulpcentrale vaö A.R. Kiesvereenigingen in Goeree en Overflakkee» Ernstig ongeluk te Vlaardingen; twee dooden. Vastgestelde loonen bij de Visscherij. dag van zooveel beteekenis. veel belangstelling bc- staat en er dus ongetwijfeld een druk bezoek uit verschalende gemeenten van ons land mag worden verwacht, meent de Regelings-Commissie verplicht te zijn enkele maatregelen van orde nader bekend te moeten maken, aangezien het niet mogelijk is op alle vragen dienaangaande persoonlijk te ant woorden. le. De vergaderingen worden alle gehouden ia de bekende Burgwalkerk. Prof. Honig zal des mor gens om 9.30 uur het Rectoraat der School over dragen aan Prof. Ridderbos, en met deze Reds tevens zijn ambt als Hoogleeraar neerleggen en afscheid nemen van de Theol. School. Daarna worden de beide nieuwe hoogleeraren. Prof. Schilder èn Prof. den Hartogh als zoodanig geïnstalleerd. 2e. Des middags om 2 uur zullen achtereenvol gens Prot. Schilder en Prof. den Hartogh hun ambt aanvaarden met het uitspreken van een inaugu- reele rede. Deze vergadering zal te ongeveer 4F£ uur zijn geëindigd. 3e. De toegang tot deze morgen- en middagver gadering is geheel vrij. Alleen zal de Regelings- Commiss e een gedeelte van de zitplaatsen der kerf: gereserveerd moeten houden. 4e. Aan de Geref. Kerken die een officieelc af gevaardigde wenschen te zenden, wordt dringend verzocht daarvan uiterlijk Zaterdag 13 lanuari a.s. schriftelijk kennis te geven aan deze Commissie, adres I. H. Kok met vermelding van den naam van den afgevaardigde. Aan deze Kerken zal Maandag 15 januari een kaart voor een gereser veerde plaats worden toegezonden. Met later dan Zaterdag ingekomen opgaven zal met den besten wil geen rekening meer kunnen wouden gehouden. HFT GEBED IN DE KAZERNE Hot Hoofdbestuur van de Nat. Chr. Onder- Officierenvereoniging heeft in ziin jongste vergadering zich beziggehouden met de moei lijkheden die bij het Bijbellezen in de kazerne in de verschillende garnizoenen worden onder vonden. Besloten werd dat alhoewel het niet mogelijk is om voor alle garnizoenen eenzelf de regeling voor het Bijbellezen in te voeren, pogingen aan te wenden om verschillende on dervonden bezwaren op te heffen. die genezing zoekt, vraagt gratia brochure „Kruidengeneeswijzs PRIESTER HAMOK" le Middellandstraat 49, ROTTERDAM Woénsdagmiddag is op de terreinen van de K.V. Havenbedrijf Vlaardingen Oost, gevestigd aan ae nlkaanhavcn te Vlaardingen ecu ernstig bedrijfsonaeval gebeurd. Door nog onopg :h 'loerde oorzaak. ziin de trekken linn 11o uiilpnner n nrt icri fnu „z. „i, t r CU.,* U.L uinuauiuu en ie v laaraingen een ernstig bedrijfsongeval gebeurd. Door nog onopgii loerde oorzaak zijnde trekken van de uitlegger aan ten reusachtige liadbrutgebroken, waardoor deze uitlegger met de daaraan bevestigde loopka in de haven vielen. Het 380 ton zware gevaarte kwam terecht op een lichterschip, dat met erts geladen werd en deed lit schip in tweeën breken. De gelijk met den uitlegger neer stortende loopkat schoot onder water. De machinist en zijn helper z'":i verdronken. Onze foto geeft een beeld van de enorme verw testing, die door dit ongeval werd aangebracht

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 1