ORGAAN signo vinces Het Ziekenhuis te Dirksland SATERDAG 6 JANUARI 1934 48E JAARGANG N°. 4022 VLAMMEN DES HEEREN belangrijke inrichting voor heel goeree en overflakkee steunverleening aan werkloozen twee bekende voormannen van sommelsdijk overleden het c. n. v. en de arbeidende jeugd nederland-nederl. indiev.v Voornaamste Nieu ws. Land- en Tuinbouw. Ratten vernielen zolder en dak. boter- en spijsvetmerken MAAS EN ELDEBODE Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.90 bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. VV. BOEKHOVEN is ZONEN, SOMMELSDIJK Tel. Interc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën 20 cent, Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent pei regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen f 1.per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. „Het oud jaar is gekist, genageld en begraven", zoo zegt de Vla iinsche dich ter Guido Gezelle bij het heengaan van den 31sten December, den laatsteu dag van het jaar. Er klinkt hardheid, wreedheid in dit ge zegde. We hooren in deze woorden als 't ware de zware hamerslagen od de dood kist, die voor ons in gereedheid wordt ge bracht. Ieder van ons persoonlijk voelt dat het leven jachtend voorbijschiet, dat wij ons bevinden in het proces van „een gesladi gen dood". Dat stemt ons weemoedig en bij de sombere vooruitzichten, die de naaste toekomst vooral in maatschappelijk opzicht ons doet zien, worden wij over mand door de gedachte: wat is toch de zin van een bestaan, dat op zulk een hope loos onaangename wijze verloopt en af loopt? Het jaar 1933 beteekende voor de Wes- tersche landen, voor de geheele wereld, een snelle teruggang. Op elk gebied zitten we vast en met den dag is het pessimisme gestegen. In Amerika en Duitschland heeft men getracht en is men bezig op kunstmatige wijze wat leven in de brou werij te brengen. Roosevelt doet wanho pige pogingen om het schip van Staat in veiliger wateren te brengen, maar helaas, hoe ziet het Amerikaansche volk zich be drogen in zijn waan, dat één man zou kunnen doen, wat slechts na vele jaren moeizamen gemeenschappelijken interna tionalen arbeid gedaan kan worden. De roep naar den sterken man, zegt zij ons niet, hoe de menschheid het vertrouwen in zich zelf heeft opgezegd en hartstochte lijk verlangt naar een wezen, dat voor hen denkt en doet. De moedeloosheid heeft een schrikbarende omvang aangeno men. Men camoufleert ze in overdreven nationalisme en schreeuwerige reclame makerij voor eigen land, waarvan het streven naar autarkie wel één van de meest funeste verschijnselen is. Ook de Europeesche verhoudingen zijn somberder dan ooit. Aan de ééne kant Frankrijk, dat wanhopige pogingen doet om de hegemonie op het continent te be waren en aan de andere kant het drei gende Duitschland, dat zelfbewust het groote onrecht van Versailles wil wreken. Frankrijk, tot de tanden gewapend, ziet welk een groot gevaar dreigt. Met alle macht wil het voorkomen, dat Duitschland zijn eischen t.o.v. zijn weerbaarheid inge willigd krijgt. Duitschland wil op gelijke voet gesteld worden met Frankrijk en vraagt, wanneer niet tot ontwapening overgegaan wordt, een even sterke weermacht. Van ontwapening is geen sprake wij weten het. Volkenbond en Ontwapenings conferentie zijn dit jaar als een kaarten huis in elkander gezakt en er blijft dus niet anders over dan een herhaling van den wedloop, die in 1914 leidde tot den geweldigen wereldbrand. Een wereld oorlog? Wie zal het kunnen zeggen? De moge lijkheid ervan wordt steeds grooter en het eenige lichtpunt, hoe vreemd het ook moge klinken, zien wij daarin, dat de vol ken economisch uitgeput zijn. Zou er ondanks al de ellende, die de wereldcrisis ons brengt, daarin geen groo te zegen gezien moeten worden? Moet het zoover komen, dat de nood, welke steeds nijpender wordt, de mensch heid dichter bij elkander brengt? Wij ho pen het! Gods kastijding, welke thans over de wereld vaart, is dan ook wel hard, maar Zijn liefde, Zijn geduld komt daarin dan wel rijk tot uiting, Hoe droevig is het, dat steeds meer de groote Raadgever in alles voorbijgeloo- pen wordt. O, men gelooft nog wel aan den Schepper, hoe kan het ook anders! Men gebruikt Hem nog wel als een plech tig onderdeel van een gloedvolle perora tie, de lippen prevelen nog vaak mooie gebeden en in ons land heeft men zelfs politieke partijen, wier programma's ge drenkt zijn in de eeuwige beginselen van Gods Woord, maar het hart van den mensch is gelijk een koude wind die over een doodenakker strijkt. Zeer zeker, wij moeten strijden tegen socialisme, liberalisme, communisme, fas cisme, materialisme en mammonisme! Maar zijn dat onze grootste vijanden? Neen, de grootste vijand leeft midden in ons hart .De wereld staat onverschillig tegenover Gods openbaring; hoe staat het met de Christenen? Onze grootste vijand is de onverschilligheid voor Gods gang door dezen tijd, de onverschilligheid voor Gods eisch om zich geheel aan Hem toe te vertrouwen, Die zoo groote liefde voor de wereld had, dat Zijn Godheid woning Zal waarschiinlijk op 1 Maart a.s. worden geopend Alvorens het Ziekenhuis alhier, zeer waarschijnlijk op 1 Maart 1934 officieel zal worden geopend, hebben wij een bezoek ge bracht aan deze, voor Goeree en Overflak- koe, belangrijke inrichting. De heer Van Altveer, bouwkundige van het Architectenbureau Hanrath te Hilver sum, onder wiens leiding het geheele ge bouw is opgetrokken, was zoo \riendelijk ons in het gebouw rond te leiden en inlich tingen en verklaringen te geven. z Allereerst komen we door de glazen in- treedeuren in de ruime hal, waarin we aan de linkerzijde de adminstratiekam 4r en aan den rechterkant de wachtkamer vinden De wachtkamer is voorzien van een langs alle zijden aanwezige houten bank en zij geeft een gezelligen indruk. In de hal be vindt zich tevens de electrische lift die plaats biedt voor een brancard Naast do lift is een b ree de granieten tiap die tot aan de zolderverdieping gaat. De polikliniek be vindt zich recht over do wachtkamer. D( ruime directie- en bestuurskamer is zeer mooi, hoewel alle luxe vermeden is, behal ve dan de eiken parketvloer. De conversatie- en eetzaal der zusters is gelijkvloers en is gelegen aan do zonzijde Door de vele in ijzer gevatte ramen valt een zee van licht, en het lijkt ons een genot in deze zaal te kunnen verblijven, temeer om dat c-r het hoofdtoestel der Radio is geves tigd, vanwaar de distributie door het ge- he- 'e gebouw, en voor iedere patiënt afzon derlijk. plaats vindt. De zit- en slaapkamer van do Directrice voldoet aan alle comfort. De keuken is voorzien van een zeer groot gasfornuis waarop 8 kookplaatsen. Boven dien zijn er 3 stoomketels wat het mogelijk maakt alle spijzen met stoom te koken. Ben Ilobart-kc-ukcnmachinc kan alle gerechten in ue gewenschto fijnheid brengen. Hel kruidenierswarenmagazijn is zeer ge- mal kelijk en overzichtelijk ingericht en de, kans dat de waren met stof enz. besmet worden is uitgesloten. Tegenover de laatst genoemde werkplaatsen is de zitkamer voor het huishoudelijk personeel en hij deze ka mer bevindt zich de bewaarplaats voor melk. welke in stroomend water bewaard wordt en daardoor op gelijke temperatuur blij ft. Vanuit de keuken wordt het voedsel por lift naar de verschillende verdiepingen ge voerd en het deed ons eenigszins vreemd aan dat deze lift niet electrisch werd gedre ven. Het eischt thans n.l. voor de zusters heel wat inspanning en routine deze lift te bedienen Op de eerste verdieping bevindt zich de isoleercol, doch deze kan eveneens voor ernstige zieken gebruikt worden. Een vernuftig bedachte deur kan altijd geopend worden, ook als een zenuwpatiënt er soms aan don binnenkant tegenaan zou duwen. Op de tweede etage zijn het linnenmaga zijn en laboratorium. Ook de spoelgelogon- heid is op deze verdieping ondergebracht. Een mooi ingerichte hadkamer met kuip en douche doet prettig aan en een hang- contact biedt gelegenheid voor de patiënten, zoo noodig. om hulp te vragen. De zuigelingenafdeeling is bijzonder prae- tiseh ingericht. Zi.i biedt plaats voor 3 kin deren, er is oen afdeeling voor te «vroeg ge boren kinderen. De couveuse is voorzien van dubbelglas en een radiator zorgt voor de benoodigde gelijkmatige hitte. De theekeuken der zusters is voorzien van een ijskast en vanuit deze keuken gaat het voedsel naar de patiënten. Hier is te vens oen inrichting voor het verwarmen van kruiken. Op de derde etage zijn de zusterskamers met afgesloten waschgelegcnheid. Zij zijn voorzien van opklapbedden. Voor de zusters zijn twee doucheruimten met handsproeier. Op deze etage is ook de linnenstrijkkamer. On de ruime zolder is een watertank van 3000 liter, die ingeval van storing der wa terleiding uitsluitend voor de operatiezaal beschikbaar wordt gehouden. De operatiekamers die naast jnlkaar op de 2e etage zijn gelegen zijn buitengewoon rom fortahcl ingericht. Een dubbel stel buiten- zocht in een Kindeke, dat 1900 jaren gele den ergens achteraf in Bethlehem gebo ren werd, waardoor echter het geluk weer in het leven van de menschheid geko men is. Een nieuw jaar ligt voor ons! Wij weten niet of het nog slechter zal zijn dan het vorige, of de aardappelen meer op zullen brengen dan in 1933, of Flakkee nog verder den put in moet, of ons land nog meer gedrukt zal worden en of de wereldtoestand nog somberder wordt. Wij weten het niet. Wel weten wij, dat Christenen het zout der aarde moeten zijn, en vooral dat God regeert. Door Christus zijn wij geborgen in Gods hart. Bidden wij om geloof, dat die we tenschap in het jaar 1934 ons hart in lich ter laaie zette, .opdat de wereld moge zien, dat wij zijn'„vlammen des Heeren"! ramen, waar tusschen warmo lucht, maakl dat geen koude luchtstroom kan toetreden en ook alle deuren zijn stofvrij afgesloten. I)e bénoodigde instrumenten worden uit de sterilisatiebak uit een aangrenzend vertrek je aangegeven. 18 electrische lampen met een sterkte van ongeveer 3000 deculumen zorgen voor de verlichting, die indirect is. Indien deze verlichting door storing mocht uitvallen, dan kan dat uit accu's hersteld worden. liet indirect licht maakt dat dit het daglicht zeer nabij komt. Alleen in do ope ratiezalen is de \loer van graniet en stol vorming in hoeken is uitgesloten, omdat deze rond zijn. In den kelder bevindt zich de lijkenkamer welke 3 lijken kan herbergen benevens een seetietafel welke dient om de oorzaak van den dood hij justitioneele aangelegenheden vast te stellen In het gebouw zijn 5 ziekenzalen voor fi personen en 5 voor 3 personen. Een practi- sche ventilatie zorgt voor fnssche lucht eti fiolcreens zorgen, dat vliegen geen toegang kunnen krijgen. Aan het hoofdeinde van iedere patiënt is een bordje met 4 stopcon tacten, n.l. een voor de radio, een voor do kerktelefoon, een voor de zusters on een noodbel. Door middel van een vernuftig bedacht systeem is het mogelijk dat de doctoren, di rectrice en andere hoofden, die op een be paalde plaats noodig zijn, door middel van gekleurd licht en z.g.n. zoemers, direct ge waarschuwd kunnen worden, terwijl een richtingaanwijzer de afdeeling aangeeft waar hulp gevraagd wordt. Iets nieuws zijn de krukken der deuren en de kranen die allen, op een enkele uit zondering na, met den onderarm geopend kunnen worden; hierdoor is liet mogeliik dat de zusters heide handen voor het vast houden ,van voedsel of iets anders, kunnen gebruiken en de waterkranen en krukken niet hesmet worden door vuile handen. De riintgenkamer en donkore kamer zijn door een smalle draaigang verbonden zoo dat geen licht kan doordringen. in de kelder bevinden zich do stookplaat sen voor de centrale verwarming en wel een voor den zomer en een voor den winter Scheen het hij den houw een groote tegen vallor dat onder het geheele gebouw de grond 4 meter moest worden uitgegraven en een zware betonnen vloer moest rosten, go legd morst worden, thans is gebleken dat dit zeer groote voordeden biedt omdat in de daardoor ontstane kelders liet geheele buizennet is aangebracht en dus zeer ge makkelijk onder voortdurende contróle kan gehouden worden. Daar het buizennet voor de bovenverdiepingen tusschen het plafond der gangen in de vloeren is aangebracht biedt alles een rustigen aanblik. Ltrandzei len die met haken aan de ramen bevestigd kunnen worden geven een groote veiligheid bij evcntueelen hrand Het geheel geeft den indruk van degelijk heid en daaruit blijkt dat het toezicht hij bouw en afwerking in zeer goede handen is geweest en ook de kleuren der verven pas sen zich in alle onderdeden uitstekend aan. Een woord van lof voor do opzichters en werklieden is zeer zeker op haar plaats. Wij gelooven in dit zeer beknopt over zicht een vluchtig beeld te hebben gegeven van de inrichting en als we dit mooie ge- houw bezien en tevens in gedachten de prachtig ontworpen tuin met plantsoen, dan kan in de eerste plaats Dirksland, maar ook geheel Flakkee trotsch zijn op deze inrich ting die ten doel heeft het lijden der men- schen te verzachten of te genezen. Wij wensrhen Dr. Boot, die als directeur van het ziekenhuis optreedt, geluk met zijn ambt en hopen dat deze de „rechte man op de rechte plaats" zal blijken te zijn. EEN OVERZICHT DER MAATREGELEN EN VOORSCHRIFTEN Het teekent wel onze tijd, dat er bij N.V. N. Samsom te Alphen a.d. Rijn een belang rijk en omvangrijk boekdeel kan verschijnen over de stetinverieening aan werkloozen: een historisch overzicht en een opstapeling van maatregelen en voorschriften. Het bopk is samengesteld door G. W. F. van Hoeven, referendaris bij het Departe ment van Sociale Zaken en chef van de afdeeling Steunverleening, met medewer king van Mr. J. II. J. Schouten, commies aan dit Departement Van den eerstgenoemde kan men zeggen' ai wat in steunregelingen steekt is in zijn hoofd gevaren en voor geen gering deel ook in dat hoofd uitgedacht; maar ten gerieve van anderen, is liet nu te hoek gesteld, op dat ook zij weten mogen, hoe een en ander in elkaar zit. Velen zijn tegenwoordig in deze dingen bezig; in de eerste plaats zij, die met do uitvoering belast zijn: de commissies in verschillende gemeenten Zij weten zoo lang zamerhand niet meer, waaraan zij zich te houden hebben en zullen met graagte tel kens dit boek naslaan. Ook de organisatieliesturen zagen reed- lang uit naai' een behoorlijke leidraad in deze doolhof. En ten slofte kan geen raads lid, die met eenige kennis van zaken wil oordpelen er buiten. Wij zijn daarom overtuigd, dat de heeren Hoeven en Schouten, gesteund door een actief uitgever als Samsom, door de verschij ning van dit boek, velen een dienst be- 'ijzen, weike gewaardeerd zal worden. GROOTE BELANGSTELLING BIJ DE TERAARDEBESTELLING. Begrafenis A. Knape. Dinsdagmiddag vo.id de begrafenis plaats van den plotseling overleden diaker van d« Geref. Kerk alhier, den heer A. Knape. Onder groote belangstelling weid de heer Knape ter aarde besteld. Ds. P. A. Zei 1st ra sprak op het graf troostvolle woorden naar aanleiding in do laatste verzen van l Cor. 15, waarbij hij er op wees, dat wij niet moeten blijven staren op den dood maar veelmeer op de overwinning duarvan door onzen Heere Jezus Christus. Mede namens den Kerkeraad troostte di pastor de diepbedroefde familie, ei den na- druk op leggend, dat hij den dood het vei derlelijke onverderfelijkheid heeft aange daan Spr. hoopte tenslotte, dat dit heengaan een roepstem zal zijn om zich niet zijn zonden in Jezus Christus tot God te wenden Begrafenis J. A. Slis. Woensdagmiddag vond de teraardebestel ling plaats van het stolfelijk overschot van den lieer J. A. Slis, raads.id van Somniels dijk, die de vorige week plotseling in hot ziekenhuis te Rotterdam is ave leden. Ds van Ascli, Ned. Herv. ITed. te Soimnelsdijk leidde in het sterfhuis den lijkdienst, ter wijl de burgemeester, de heer L. .1. den Hol lander in de kapel op het kerkhof een toe spraak hield, waarin hij wees op de diepe ontroering, welke het overlijden van den heer Slis allervvege teweeg heeft gebracht. Twee weken geleden was de heer Slis persoonlijk nog hij hem geweest om kcnnj< te geven van zijn afwezigheid hij de raads zitting en spr. kreeg toen allerminst den indruk, dat de heer Slis deze operatie ernstig inzag. Met de ingang van het nieuwe jaar echte is hij plotseling van ons weggenomen. Dat treft ons diep, aldus spr. spr. memoreerde vervolgens het overlijden van de moeder van het gezin Slis en wee> er op, dat in zoo n korten tijd nu ook de man en vader heengegaan is. Er is, al,lus spr., een bemoediging voor de kinderen, want God zegt, dat Hij een Vader der weezen wil zijn! Vertrouwt niet op menschen, want zij stellen dikwijls teleur, maar vertrouwt op Hem, die ook uw Vader wil zijn. Spr. besloot met te zeggen: Ga er voor on.- allen van dit graf een roepstem uit: „Bereidt o mensch uw huis, want gij zult sterven!" Daarna werd het stoffelijk overschot in de groeve neergelaten. Do belangstelling voor deze plechtigheid was zeer groot. In de op 28 December j.l. gehouden verga dering van het algemeen bestuur van het C.N.V. werd medegedeeld, dat binnenkort zal worden overgegaan tot het instellen van een commissie van advies inzake jeugdwerk en vakontwikkeling. Deze beslissing staat in verband met een door de algemeene vergadering van dit ver bond genomen besluit om tot instelling van zulk een commissie over te gaan, zoodra het dagelijksch bestuur het tydstip daartoe ge komen achtte. De taak van deze commisse zal zijn in den meest uitgebreiden zin advies te geven om trent uitvoering van het Jeugdrapport van het Chr. Nat. Vakverbond. De aangesloten bonden, die voor deelname aan dit werk in aanmerking komen, zijn bereids uitgenoodigd een lid in deze commissie aan te wyzen. Dappere bemanning van de „Pelikaan", gij hebt met z'n vieren prachtig werk gedaan. Door Uw durf en kunnen moed en wijs beleid vloogt ge naar de. oost in wereldrecordtijd. Even slechts vier dagen waart ge ondenveg, zonder ongelukken, zonder motorpech. Holland en Oost-Indië leefde met u mee, toen g' in donkere nachten ronkte over zee berg en zandwoestijnen met uw kostb're vracht die in Insutinde vurig werd verwacht, en uit duizend kelen klonk spontaan „hoera!" toen ge veilig landde in Batavia. Dappere bemanning van de „Pelikaan" even moedig zijt ge weer teruggegaan. Een nog grootere lading vele zakken vol post uit 't verre Indië bracht ge op Schiphol. Door Uw daad blijft Hollands roem steeds voortbestaan Hulde aan de mannen van de „Pelikaan" KATEBE Het Ziekenhuis te Dirksland, dat waarschijnlijk 1 Maart a.s. zal geopend worden. Begrafenis van de heeren A. Knape en J. A. Slis. Heden beginnen wij met een nieuw feuilleton. De terugkeer van de Pelikaan. De Postjager vertrekt 5 Jan. van Batavia naar Amsterdam. Bij een vliegtuigongeluk in België kwamen 10 personen om 't leven. Groote mijnramp in Brüx. Waarschijnlijk 126 slachtoffers. Talrijke doodelijke verkeersongevallen. AFNAME C.R.C.-VEE Week van 15 tot 20 Januari a.s. Door de Crisis-Rundveecentrale zal pole eenheid worden geboden aan haar te leve ren: drachtig rundvee in alle soorten en kwaliteiten (uitgezonderd zuilen worden dieren van welke moet worden aangenomen dat zij langpr dan zeven maanden of korter dan ,ier maanden drachtig zijn): Te Amsterdam, Breda, Coevorden, Gorin- chem, Niikerk, Rijssen, Sittard, Stcenwijk, Tiel, op 15 Januari. Te Cuijk, D.eventer, Doetinchem, Oosthurg. Purmerend, Rotterdam, Sneek, Wijehen, op 16 Januari Te Apeldoorn, Assen, Groningen, Horst- Sevennum, 's-Hertogenbosrh, Lochem, Mid delburg, Wolvega, op 17 Januari. Te Axel, Eist, Gouda, Hongeveen, Leeuwar den, Roermond, Schagen, Zutphen, Zwolle, op 18 Januari Te Eindhoven, Emmen, Gulpen, Hpneelo (O.), Leiden, Roosendaal, Utrecht, Winscho ten, op lf) Januari. Te Hoorn op 20 Januari. Op de bekende plaatsen en uren. Prijzen en voorwaarden als de vorige week. De kaarten voor aangifte tot levering moeten uiterlijk Maandag 7 Januari a.s. ten kantore-van de Crisis-Rundveecen trale te Den Haag, zijn ontvangen. Te\ens zij er op gewezen, dat, in tegen stelling met ons vorig bericht, op Woensdag 10 Januari a.s. de levering te Lorhem niet zal plaats vinden, tenvij] in de plaats daai van de mogelijkheid tot levering :al bo staan te Borculo, van 3—10 van. op de vee markt. Twee metselaars en een timmerman hebben bij het herstellen van de door ratten vernielde zolder- ve» dieping van het huis van den Heer Smolenaars te Nederweert meer dan 500 doode ratten gevon den. De Heer S. schreef ons, dat hij na vele vruch- telooze pogingen oin van de rattenplaag verlost te worden „kodent" gebruikte, waarna hij geen rat meei heeft gezien. Geen rat of muis ontkomt aan Rodent, de radicale rattendooder. Koop nog heden een doos van 50 ets. of een dubbele doos a 9- ets Elk drogist kan U Rodent uit voorraad leveren. Imp.Fa. B. Meindersma - Den Haag. B 49 CONTINGENT VAN INVOERVRIJ- VLASZAAD Bij het verhoogen \ari het invoerrecht op vlaszaad door de Fran&che regeering o maanden geloden, werd bepaald, dat eeri nog vast te stellen cont narent vlaszaad vrij zou mogen worden ingevoerd. Thans is bepaald, dat dit contingent zal ziin 4000 ton (gedurende het tijdvak 1 Sept.. 1933—1 Sept. 1934), waarvan 10 voor and- bouw vereen igingen moet worden gereser veerd. Op vertoon van een invoervergunning kan de invoer plaats hebben, doch alleen in ge plombeerde zakken, welke voorzien moeten zijn van een officieel genummerd controle certificaat, dat aangeeft het land van her komst, liet handelsmerk, het percentage, on- zu verheid, blocenkleur (wit of blauw) en het oogstjaar. Alleen Fransche landbouwers, vlasbewer kers en handelaren kunnen een invoerver gunning bekomon. Aanvragen moeten worden gezonden aan hot Bureau Central des liniculteurs et teil- leurs de France, 8 Hue du Cardinal-Mercier te Parijs (9e) of wel aan de Société des agri- culteurs du Xord, 15 Hue des Vieux-Mürs to Lille (Xord). Wijziging in het Crisisznivelbesluit, Bij K. B. is het Crisiszuivelbesluit ten opzichte van boter zoo gewjjzigd, dat thans ook voorschriften gegeven zjjn ten aanzien van personen, wier erkenning als zuivelpro- ducent is ingetrokken. Ook voor z.g. „andere spijsvetten" zijn nieuwe bepalingen gemaakt, die in zoover verschillen met de oude, dat men thans nier meer kan vo'staan met aan te toonen, dat de waarde van het merk is betaald, terwijl bijv. een slager, die vet onder geleidebiJjet ontvangt, dat niet langer ongebanderolleerd in zjjn winkel mag hebben. Wanneer hij het a'dus ontvangen vet in een niet voor net publiek toegankelijk gedeelte van zjjn perceel bewaart, mag het slechts in onaangebroken en onaangestoken toestand aanwezig zijn. Te Scherpt.ozeel werd een nieuwe eierh"! qeopend in tenemmnrSi^is j achter tafel). De eerste verkochte partij eieren is onder handen waarn. burgemeester, weth. Blanken, ((midden

Maas- en Scheldebode | 1934 | | pagina 1