s. ANTIREVOLUTIONAIR ORGAAN VOOR DE ZUIDHOLLANDSCHE EN ZEEUWSCHE EILANDEN vinces EEN !nen EN 1 motto: [IMONS t 12, RT VLITEIT Iaat 7, )IGT >ER EN .LZAAK IHOVEW ZATERDAG 30 DECEMBER 1933 48E JAARGANG N°. 4020 Weer een jaar voorbij Dagen tellen BRIEVEN UIT AMERIKA Au.toramp bij-Almelo Voornaamste Nieuws. Het volgende nummer van de MAAS EN SCHELDEBODE zal verschijnen op ZATERDAG 6 JANUARI Ruwe handen Doos 30 en 60ct. Auto door trein vermorzeld belfabriek particu- apkamers pf eikeu. aiskamcr, garantie, room E'dam Mil a Jd mede, rize prij- lagd zijn Ltiteit is [les een- beven Is J! 156341 NS en jOR ui BRIL' Hoogstr. jogs t raat), ADRES I gevallen rgenees- aderdags f 1 erzondrtn ^art 6.' evens op Condities pgheksir. DAM Deze Courant verschijnt eiken VV O E N S D A en Z A T E K I) A O. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 0.00 bii vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. Uitgave N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ v.h. W. BOEKHOVEN ZONEN, SOMMELSD1JK Tel. lnterc. No. 202 Postbus No. 2. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers. Advertentiën 20 cent. Reclames 40 cent, Boekaankondiging 10 cent per regel. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 8 uur. De wisseling des jaars stelt ons voor de hooge majesteit van onzen God. In den dagelijkschen gang des levens zijn wij vaak al te weinig onder den in druk van deze waarheid. Wij worden zoo gewoon aan de vluchtigheid van het vergankelijke leven. De zon gaat op en de zon gaat onder, dag en nacht volgen in regelmatigen gang elkander op, de din gen van deze aarde, de arbeid en de zor gen nemen vaak al onze gedachten in be slag, en het leven jaagt zoo voort, dat wij er menigmaal niet bij stil staan en ons geen rekenschap geven van de schrikke lijke macht van vergankelijkheid en dood. Maar de wisseling des jaars roept in ons wakker onze kleinheid en machteloos heid tegenover het wegvluchtende leven. Een vol jaar is heengegaan met al zijn lief en leed, en daarmede is ook een groot stuk van ons leven ons ontgleden. Al wat is geschied: de dagen van blijdschap en zorg, de uren van sombere smart en van lichtend genot, wat wij hebben misdreven en wat wij hebben doorleden, plaatst zich voor onzen geest Wij kunnen niets herroepen. Wat voor bij is, is voorbij, onherroepelijk, en er is een gedenkboek voor Gods aangezicht, waarin dat alles staat opgeteekend. En daarom is de oudejaarsavond een avond van ernst, die zelfs den lichtzinnige tot nadenken stemt. Maar terwijl zeer velen even stilstaan en in mystieke gevoelens weenen over de vergankelijkheid van het wegvluchtende leven, en anderen den ernst weglachen of wegdrinken of in doffe smart zich blind staren op het don kere noodlot, ziet de geloovige opwaartc tot den Vader aller barmhartigheid. Die alle dingen regeert en bestuurt, Die in nood en zorg heeft gesteund en getroost. Die staat boven verandering en dood en die alles tot het welzijn Zijner kinderen en tot den roem Zijner majesteit doet mede werken. De Heere regeert. Niettegenstaande de woeling van Satans macht en het woeden van ongeloof en revolutie, blijft de Heere toch de regeering van heel Zijn schep ping vasthouden. Hij is Koning in der eeuwigheid en zorgt voor Zijne eer en Zijn recht. En daarom zingt Gods Zion vol dankbare blijdschap: „De Heere regeert". 't Ligt niet in onze bedoeling te trach ten hier een breed-uitgewerkte schets te geven van hetgeen in 't bijna voorbije jaar 1933 voor den aandachtigen opmer ker viel waar te nemen. Want de ellende en jammer, waarin de volken der wereld zich bevinden, behoeft waarlijk niet te worden nagespeurd tot in verborgen schuilhoeken. Eer moet gezegd, dat de wereld door de snel-elkaar-opvolgende oordeelen Gods machteloos ligt neergeslagen en de schranderste koppen peinsden tot dus ver vergeefs op middelen om het econo misch leven weer op de been te helpen. Op den stillen Oudejaarsavond, die straks dit jaar afsluit, vermenigvuldigen zich de gedachten. 't Is goed, zelfs plicht, dat we ons ernstig afvragen wat al deze dingen ons hebben te zeggen. En wie gelooft maakt als vanzelf de combinatie: Kerstfeest- Oudejaar. Kerstfeest predikt ons de groote liefde Gods, waarmede Hij deze wereld van eeuwigheid heeft liefgehad. Op Oudejaarsavond dreunen ons de machtige volzinnen van den biddenden Man Gods in de ooren: Gij stelt onze ongerechtig heden voor U, onze heimelijke zonden in het licht Uws aanschijns. Tijden van voorspoed en weelde op schier elk gebied waren niet in staat de harten te verteederen. Toen sloeg God met den geesel des oorlogs en uit duizend wonden stroomde 't levensbloed van de bloem der natiën. Maar pijn werd niet gevoeld pijn, die uitdreef naar Hem in wiens slaan ook barmhartigheid was en die onze dood-kranke wereld bleef toe roepen: Wend u tot Mij, gij einden der wereld Ik ben de Heere, Uw heelmees ter! En nu gaat God door met Zijn straf fen. Want ongetwijfeld bestaat er ver band tusschen den bangen tijd. waarin wij thans leven en de lange jaren van voor spoed, waarin men God en Zijn Woord elke invloedsfeer betwistte, waarin men trachtte de lichten des Hemels uit tr dooven. Wie zal ook niaar bij benaderinq in T ,Wee,r9even, het waaronder thans de tienduizenden gebukt gaan? ie verwonderen is 't allerminst, dat het volk, dat leeft bij 's Heeren Woord, meer' dan ooit bepeinst die bladzijden, die spre ken van Jezus' wederkomst. Onze vaderen plachten te zeggen: We heben te werken alsof Christus eerst over duizend jaren kwam: we moeten leven alsof Hij morgen zal wederkomen. Wat ook wisselt en verandert we hebben dezen troost: de Heere regeert. En Hij is de almachtige God, de Schepper van hemel en aarde, de Bestuurder van alle dingen, ook van ons lot en leven. Hij heeft van eeuwigheid den gang der wereld, het lot der volken en der afzon derlijke menschen bepaald, en met Zijn goddelijke wijsheid stiert Hij alles naar het Hem welbehagelijke einde. Ook de woelingen der volken en de zonden der menschen staan onder Zijn bestuur. En naar het Woord des Heeren zal de ontwikkeling der dingen uitloopen op de glorie van Zijnen Naam en de komst van Zijn koninkrijk. Die wetenschap geeft troost, zoowel op den weemoedigen Oudejaarsavond, als op den Nieuwjaarsmorgen, wanneer vele vragen zich in ons verdringen. Hij, Die bij ons was, zal ook bij ons b 1 ij v e n. En als Hij met ons is, wie en wat kan dan tegen ons zijn? «Alles wisselt en verandert alleen Hij verandert niet. Leer mij mijne dagen tellen. Gij. die hun getal bepaalt. Ieder dag, die mij bestraalt. Op zijn rechte waarde stellen! Ieder uur van mijn bestaan Zie ik als Uw weldaad aan. Leer mij ieder stond beklagen. Die mij nutteloos ontschiet! Leer mij blijdschap en verdriet Zedig en gemoedigd dragen. En met voor- en tegenspoên Als een Christen voordeel doen! Geef mij 's ochtends lust en ijver; 's Daags aanhoudendheid en kracht: Geef herhaling in den nacht! Maak mij waakzaam, vlug en nijver, En aan eiken plicht gehecht. Door Uw wil mij opgelegd! Dit, o God! zij steeds mijn bede, En die bede mij verleend! Zij mijn hart, met U vereend, In Uw wijzen raad te vrede; En genadig Opperheer! Niets op aard ontbreekt mij meer. Mr. W. BILDERDIJK. Aan 't einde van 't bijna vervloeien jaar had in Frankrijk ten. ontzettende spooru-egramp plaats, waarbij ruim 200 personen om 't leven kwamen. Men zie het wt roerig bericht elders in dit blad. De lijken werden ondergebracht in het Ooslerslation te Parijs, waar een plechtige rouwdienst werd gehouden. OUDERAVOND BIJZ. SCHOOL TE OOLTGENSPLAAT De leiding van dezen avond berustte bij den tweeden voorzitter, den heer P. v. d. Heuvel. Deze liet zingen Psalm 6810, las vervolgens een ge deelte van Gen. 27 en ging voor in gebed. In zijn openingswoord wees de heer van den Heuvel erop. dat de voorzitter wegens droeve familieomstandigheden niet aanwezig kan zijn Spr. merkte voorts op, dat de lokalen aan alle aanwezigen geen plaats meer kunnen bieden. We rijn over de groote opkomst verb.ijd, het is geen wonderboom, maar het is een feit dat de belang: Stelling voor het bijzonder onderwijs groeit. Onder leiding der onderwijzeressen werd voorts door iedere klas afzonderlijk gezongen en door jongens en meisjes uit iedere klas gedichten voor gedragen, samenspraken gehouden, enz. Alle kin deren hebben de hun opgedragen taak keurig ten uitvoer gebracht. Waar reeds een groot gedeelte van den avond was verstreken, gaf de voorzitter gelegenhetd tot pauze, waarin koffie en versnaperingen werden aangeboden. Na de pauze werd een drietal liederen gezongen door een kwartet, bestaande uit de dames Lips en Vogelaar en de heeren Klein en Koppenaal, weike met gespan jen aandacht door allen werden ge volgd. Alsnu verkreeg Ds. V 1 ey n e het woord, die een schoone rede hield over het onderwerp „Jacobs zonde". Nadat Spr. de geschiedenis had behandeld, wees hij erop, dat het in het dagelijksch leven zoo ver keerd is, wanneer ouders het eene kind meer voor trekken dan het andere, of het eene kind door vader en het andere kind door moeder wordt voor getrokken. De geschiedenis van Jacob wijst erop, welke gevolgen dit heeft voor de opvolgende geslachten. Het Is verkeerd onderscheid te maken; hei is noodig, maar ook zeer moeilijk het kind goed op te voeden. De taak der ouders is zwaar, alleen wanneer zij dat doen naar Gods Woord en Hem om wijsheid en licht smeken zal het gelukken het gezin m de rechte paden te houden. Op dit referaat volgde een aangename gedach- tenwisseling tusschen de heeren C. Kortenwcg Lz.. P. van den Heuvel, Ds. Reenders en Koppenaal. In zijn slotwoord dankte de voorzitter allen die hadden meegewerkt dezen ouderavond te doen slagen. De samenkomst werd daarna door Ds. Reenders met dankzegging gesloten. HULDE AAN DE R.T.M. De lieer J. C. vau Lou, bestuurslid der Centrale Vereeu. voor ZieKen verpleging, sclireeJ dezer dagen over de R.l.M. in ver- uanu met uu iasuge positie, waarin de vorsi ous eiland bracht. Walmeer er ooit gilegenheid is zon schreei mj oui genoemde maatschappij een pluim op den noen Ie geven, dan is lie. .stellig in deze vorslperlude. Zonder den veeiuieiisi Hellevoetsluis- .vliuueinaiïiis zou ons eiland volkomen ge isoieerd geweest zijn. Eu dank zij uen vuoi- ueeiuigcn ijver dei Directie dec It. 1. M., die voor veraciieidune hooien zorgde, maar vuor al dank zij de zeemanskunst en üurl de' uiuedigc en bevaren bemanning van unze veeruooteii, is er van isoioiuem geeu sprake geweest. Twee ol driemaal per dag was er verbin ding. Alleen toen op 21 Dec. j.l. nnst en ij» te zanieu werkten, was slechts één overtocht mogelijk. Maar als iemand maar eeuigsziii» oiue groote stroomen bij ijsgang kent, za bij besellen, wat bel beteekent hij mist en ijsgang nog ten overtocht te volbrengen. l-.t. dat men dan natuurlijk niet precies weel, wanneer de boot zal arriveeren, zoodat de reizigers bij aankomst aan bet have.nhoolr een tijdje hebben te wachten, is zeer ver kjaurbaar. En ik wed, dat ik uit naam vau bijna ue geheele Flakkeesclie btvolking, blei openlijk hulde mag brengen aan de directie voor alles wat ze deed, maar vooral aan Uv dappere, koene bemanning der voerhouten Voor ons zieken vervoer is het een gerust stelling te welen, dat tot het uiterste gt» poogd wordt, het verkeer te onderhouden Ik hoop, dat én Gemeentebesturen én Hoogere Colleges zullen beseffen, wat de Rotteidamsche Tramweg Maatschappij vboi Klakkee beteekent. EEN VREESELIJK VOLKS GERICHT Ik beloofde nog enkele brieven over onze reis naar onzo nieuwe woonplaats te schrij ven Lk hoop daaraan gevolg te geven, maar eerst moet ik iets anders mededeelen, dat op het oogenblik alle hootden en harten in mijn nieuwe woonplaats vervult en mijn Hollandsche lezers een blik gunt in de Ame- rikaansche toestanden. Zondag jl. heeft er n.I. vlak bij mijn wo ning een verschrikkelijke bandietenstreek plaats gehad De oudste zoon van een wel gesteld zakenman, die drie weken geleden in de plaats van zijn vader tot president be noemd was in een financieele onderneming een flink oppassend jongmcnsch van nog maar 2? jaar, is door de z.g. „Kmdnapers" (mcnsrhenrooiers zou men in Holland zeg gen) gevangen genomen, terwijl hij in zijn eigen automobiel reed Enkele mijlen buiten mijn woonplaats midden op een lange brug hebben zij zware cementblokken aan zijn voeten gebonden en in het diepe water ge worpen. De zoon had juist de waeen uit de garage wezen halen om dien avond met zijn vader e'gens in de stad te gaan dineereu Om half tien dien avond werd de familie opgebeld door de schurken en medegedeeld dat hun zoon in goede bewaring was en in dien zij hem levend wilden terugzien, moes ten zij zorgen, dat er binnen een paar dagen een bedrag van 40.000 dollar ergens gedepo neerd werd. De verontruste vader zei terstond bereid te zijn het ge\ raagde bedrag af te staan, maar hij moest eerst zekertieid krijgen, dat zijn zoon inderdaad ogehinderd terug gegeven werd. Twee dagen later kreeg hij toen het drei gement per brief, dat als de vader niet in eigen persoon hei geld overhandigde en de zaak stipt geheim hield, hij zijn zoon nooit meer zou thuis zien. Het antwoord op hun brief moest hii voor de ramen van één zij ner winkels zetten. Uit dit laats*e leidde de politie af, dat .te bandieten in de stad woonden. Nauwkeurig werden alle menschen door geheime politie geobserveerd. Het telefoonkantoor werd ook door detectieves bezet en op een morgen dat de Knidnapers de vader weer opbelden sn een nabij gelegen garage, vlogen de de tectieves uit het telefoonkantoor de garag, binnen en kregen den dader in handen, die na enkele vragen reeds door de mand viel en ook zijn medeplichtige verraadde. Te vens deelde hij mede, dat zij den zoon ver dronken hadden. De moeder was enkele da gen geheel bewusteloos. De ouders van de misdadigers, die niet on bemiddeld waren, deden hun best dP ban dieten ontoerekenhaar ie laten verklaren, ei was we! een advocaat te vinden, die voor vvai geld dit voor ben wilde beproeven. Dok ters werden er reeds benoemd door de rechtbank om hun geestvermogens te on derzoeken. Daar hier de galg voor dergelijke misda den IS aangewezen, hing er veel van af wat de uitslag zou worden van het rechtsgeding, dat nu ji. Woensdag zou worden gehouden lleei de stad was in spanning en liet volk heeft de rechtszitting niet kunnen afwach ten. De verontwaardiging was zóó groot, dat de massa zelf het initiatief genomen heefl tot de straf, die allervreeselijkst is geweest Zondagavond zes uur verzamelde zich steeds meer menschen voor de poorten dei gevangenis waar de bandieten waren opge sloten. Het werd een schare van ongeveer tweeduizend menschen, die steeds maar op drong De politie probeerde met gasbommen het volk op een afstand te houden, maar dit lukte niet. Steeds sterker werd de drang van achter op en om negen uur begon men de poorten te rammeien met een ijzeren pijp van 25 voet lang en zes cM. dik. De politie belde hierop hij den gouverneur om hulp van soldaten, omdat zij zich machteloo- voelde en geen bloedbad wilde aanrichten door te gaan schieten. Maar de gouverneur weigerde voor twee Knidnapers soldaten te zenden. Om half elf viel de zware deur uit de posten en kreeg de woeste hetide vrije toe,gang tot de cel van de baudi-ten. Gewapend met touwen kwamen zij in de eel en moesten de eene moordenaar die in doodsangst 15 voet hoo<- in een luchtkoker was gekropen naar bene den halen. Hun werd een lus om het hoofd gedaan en zoo met het hoofd naar beneden de trappen der gevangenis afgesleept over ile cementen straal ongeveer 500 voet verder naar het park, waar de touwen om een boomtak werden gegooid en de moordena ren zoo enkele keeren werden opgetrokken. De één was onderweg al bewusteloos gewor den door de schoppen en slagen die de mas sa in blinde woede hem had toegediend Du andere was echter nog goed bij kennis en probeerde terwijl hij hing zich nog een paar maal aan den boomtak vast Ie grijpen, waarop men hem eenige malen op den grond liet vallen tot hij zijn nek gebroken had. Dat was het volksgericht: de instlnktieve reflex der massa op een afschuwelijke daad van een paar onmenschen. De gouverneur heeft deze gerechtsocfe- ning een „voorbeeld" genoemd voor de ande re Staten van Amerika. Volgens zijn mee ning zou er aan het „Knidnapen" gauw een einde komen wanneer overal op deze ma nier deze afschuwelijkste aller misdaden gestraft werd. Natuurlijk vertolkt deze uitspraak niet de algemeene meening Er zijn er, die nog anders oordeelen en nog weten te onder scheiden. Dio belijden dat God de Over heid heeft ingesteld om dei zonde wil „tot straf der kwaaddoeners" en dat een volk dat voor deze ethiek geen oog meer heeft gedoemd is tot ondergang. Maar de zaak heeft toch ook een andere kant Het afschuwelijkste „lynchrecht" kan ook gezien worden als een gezonde reactie tegen verworden „rechtsspraken", welke voor een doodstraf terugdeinzen en vooi wie het „die bloed vergiet diens hioed zal door den menscih vergoten worden" geen norm meer is, bij het afwegen der straf, en zelfs de algemeen mensehelijke moraal uit liet oog verliezen gaan door wanneer er dol lar? mee te verdienen zijn wel bereid ge vonden worden om het „ontoerekenbaar' uit Ie spreken. In zulke omstandigheden kan de instink tieve reflex der massa wel eens als een gezond correctief werk/aam zijn! allen voldaan huiswaarts keerden. VIER DOODEN Op den Eersten Kerstdag, des middags om twee uur is een luxe auto, waarin zeven personen wa ren gezeten, allen afkomstig uit Hengelo, die op weg was naar Zwolle, aan de Wierdensche straat tusschen Almelo en Wierden, door de gladheid van den weg tegen een boom gereden en daarna viermaal over den kop geslagen. Van de inzittenden werden vjjf personen, zijnde de heer Voskamp, zyn dochters de dames Weideman en Kers, zijn schoonzoon de heer Weideman en diens 4-jarig zoontje zwaar gewond. Twee hunner, de 58-jarige heer E. J. Voskamp en diens 32-jarige dochter mevrouw Kers-Voskamp, zjjn kort na net ongeluk aan de gevolgen der beko men verwondingen overleden. De drie andere gewonden wer den in zeer ernstigen toestand in 't Algemeen Ziekenhuis te Almelo opgenomen. Dinsdag zjjn de 4-jarige Bennie en zjjn moeder, mevrouw Weideman-Voskamp, aan hun ver wondingen overleden. Men vreest ook voor het leven van het vijfde slachtoffer, den heer Weideman. De bestuurder van de auto, de heer Kers, werd slechts licht ge wond. Ook een zoon van den over leden heer Voskamp kreeg weinig letsel. Dokter Somer verleende ge neeskundige hulp. De auto werd geheel vernield. MOTORITETSONGELUK MET DOODE- LIJKEN AFLOf P Zaterdagmiddag te omstreeks drie uur is op de Logt bij Veldhoven een ernstig motor- lietsongeluk gebeurd, waarbij de ongeveer 25-jarige ongehuwde timmerman J. Macthjjs- sen uit Alphen en Riei ernstig werd gewond er. in het ziekenhuis aan de gevolgen zijner verwondingen is overleden. Hij was met zijn zuster, die per rijwiel naast hem reed, op weg naar familie te Eindhoven. In een bocht moest hij uitwijken voor een sinaasappelen- kar en door het slingeren van het motorrij wiel kwam zijn zuster te vallen. Macthijssen verloor toen de macht over het stuur, kwam in een sloot terecht en vloog vervolgens te gen een telefoonpaal. Deerlijk gewond werd de man opgenomen, en nadat door een genees heer en een geestelijke uit de omgeving hulp was verleend, werd hij per ziekenauto van den G.G.D. te Eindhoven naar hel: St. Jo- «ephsziekenhuis vervoerd. Daar is hij in den loop van den middag overleden. Mej. M. ve- kwam een ernstige hoofdwonde. ERNSTIG MIJN-ONGELUK Drie dooden door steenstorting. SAWAHIOENTO, 22 Dec. (An<=ta). De Europeesehe sehietmeester hij de nmbilim mijnpn \V. F M. van Motna. een vrije en een contarkoplie zijn als gevolg van een hovenaardsche s'eenstorting gedood. Het ongeluk geschiedde bij het koppelen van draden noodig voor het stutten van het ge steen te. Vreeselijke spoorwegramp in Frankrijk. Ruinr 200 dooden, 250 gewonden* Brand in de Telefooncentrale te Amsterdam. Schade van öOO.OOO en enorme stagnatie in het telefoonverkeer. De „Pelikaan" op de thuisreis naar Amsterdam» Talrijke doodelijke verkeersongevallen. Ken vreeselijk volksgericht (Amerikaansche brief). Gemeenteraad van Middelharnis. Debat over de steunbedragen. Kerstfeestvieringen cp ons eiland. TWEE DOODEN Op de trrens van Heerjansdam en Barendrecht is Dinsdagmorgen tegen 10 uur een personenauto bij het passeeren van 'n onbewaakten overweg door een uit Dordrecht komende trein gegrepen. De auto bleef als het ware aan de buffers van den trein hangen, werd nog 300 a 400 Meter meege sleurd en stortte daarna op de brug over de Waal (een klein watertje tusschen Heerjansdam en Baren drecht) brandende omlaag. De brokstukken van de ver nielde auto bleven op het ijs liggen. Te midden daarvan vond men de vreeselijk ver minkte lijken van den heer J. Troost uit Nieuw-Beijerland en van diens 12-jarig zoontje. De trein kon eerst verderop tot stilstand worden gebracht. De ma chinist had het ongeval aanvanke lijk niet opgemerkt. Toen hij rem de schoot de trein, ten gevolge van de gladheid van den weg, nog door. AUTO IN KANAAL GEREDEN TWEE PERSONEN VERDRONKEN Men meldt ons uit Terneuzen: Waarschijnlijk tengevolge van de gladheid van den weg, 'is een auto, bestuurd door den heer De Jong, komende uit de richting Sluiskil tus schen deze plaats en Terneuzen, in kanaal van Terneuzen gereden. De bestuurder wist zich uit de auto te werken en kon door voorbijgangers op den wal worden getrokken. De echtgenoote van den heer De Jong en een tweede passagiere mej. Leunis, wisten zich echter niet meer te bevrijden en zijn verdronken. AFGRIJSELIJKE DOOD IN EEN MOLEN VERMALEN Een vreeselijk ongeluk is gebeurd op de papierfabriek Berghuizen te Wapenveld (Gld.). De arbeider Riesterbos uit Wapenveld, die zijn werkzaamheden op zolder had, is op on verklaarbare wijze in den papiermolen ge komen en daarin vermalen In de papier pap, die op liet rooster kwam te liggen zal men vreemde hestanddeelen en kwam dnar- door lol de vre selijke ontdekking van het ongeval. Vast staat, dat B bij den papier molen geen werk had te verrichten. 1

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 1