STIK 25 cent per pondspak BOEKHOUDEN MERCURIUS HAVERMOUT Gemengd Nieuws. Kerk en School Marktberichten. Burgerlijke Stand Land- en Tuinbouw. Verkoopingen. Jacob Mattheüs J. VAN DER WEES, Oranlemein 73, 's-orauennaae MOTORRIJDERS D. HOFLDDD, BOMOOl 31, MEUBELEH 119,50. BED!!! VERMEULEN Kipslraal H ftm Iel. NIET HOESTEN KBUIE BPLOEGEA TELEF. R STAD AAft 'T HARMGULIET SOMMELSDIJK. Tegen een ingezetene dezer gemeente is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het Motor- en Rijwielreglement, t.w. het rijden zonder licht. Gedurende de maand September 1.1. ves tigden zich alhier 7 personen, 5 kinderen wer den geboren, 22 ingezetenen vertrokken uit deze gemeente en 2 personen stierven. Er wer den geen huwelijken voltrokken - De Wilhelminabrug dezer gemeente werd in de maand September 1.1. gepasseerd door 18 schepen, waaronder niet begrepen zijn sche pen met abonnement en de beurtschepen. MIDDELHARNIS.* Den vorigen Zaterdag werd alhier de Lighal weer officieel geopend, na afloop van 't Zomerhalfjaar. De voorzitter de heer Jansen hield daarbij een korte toespraak, waarin hij dank bracht aan alle medewerken den, zoowel aan hen, die er onmiddellijk bij betrokken waren, als Zuster van der Gevel en den heer Hoek voor hun toewijding, den heer Doornbos voor z'n melldevering tegen lageren prijs, en den heer Schuurman voor z'n goed koop vervoer van de patiënten, als ook aan de verder afstaanden, zooals aan de velen, die door een geldelijke bijdrage jaarlijks als lid zijn toegetreden. ,Ook de Gemeente-, Arm- en Kerk besturen bracht hij hartelijk dank voor hun subsidies. Wel betreurde hij het natuurlijk, dat deze som ook verminderd was door den druk der tijden, maar hij was er van overtuigd, dat dat geen verlies van sympathie, maar harde noodzaak was. Hij wenschte de patiënten vol ledig herstel en achtte zich en het bestuur rijkelijk beloond, wanneer het verblijf in de hal hun gezondheid tot zegen mag geweest zijn. Hij hoopt hen niet meer hier terug te zien, maar als gezonde en sterke menschen nog eens te ontmoeten. Ook deze zomer heeft weer het bewijs geleverd van het nut, ja de noodzakelijk heid van deze inrichting, 36 patiënten met 2723 verplee gdagen Van den landbouwer I. Born stond deze week een span paarden voor een boerenwagen even onbeheerd op zijn erf. De paarden sloegen op hol en' renden den Achterweg over en ver volgens den Ring op, waar zij gelukkig bij het postkantoor gegrepen en tot staan gebracht werden. Dit incident liep zonder ongelukken af. Dezer dagen had in de Schoolstraat een botsing plaats tusschen den fietsrijder D. Slis en een fietsrijdster uit Oude Tonge. Daar bei den het evenwicht kwijt raakten, kwamen zij op de straat terecht. Nadat zij weder op de been kwamen, konden zij beiden met eenige kwets uren hun verstoorde reis weder voortzetten. Alhier is in de Kaal gearriveerd een bag germolen, die een aanvang heeft gemaakt met het uitdiepen van de Kaai, daar deze zoo ondiep werd, dat het zeer lastig begon te worden ^oor de scheepvaart. Voor de te houden avondteekenlessen in de Ambachtsschool, die 2 October een aanvang hebben genomen, zijn ingeschreven 44 leerlin gen, n.l. 19 timmerlieden, 11 smeden en machi ne-bankwerkers, 7 schilders en 7 metselaars. Deze week wordt in de machinewinkel van de Singer Maatschappij bij den heer Treur niet een demonstratie gehouden op de machine van het Tinsche wolwerk „Rya", waarvan een druk gebruik wordt gemaakt. OOLTGENSPLAAT. Door gemeente- en Rijkspolitie is proces-verbaal opgemaakt tegen J. V. te Achthuizen wegens overtreding der Drankwet. NIEUWE VEERRDIENST OOLTGENS- PLAATDINTELSAS. Naar wij vernemen zal binnenkort een stoom bootveerdienst geopend worden van Ooltgens- plaat (Galatheesche haven) naar Dintelsas. De ondernemer is de fa. Kraak van Rotterdam. Deze week is de Galatheesche haven reeds op vaardiepte gebracht. OUDE TONGE. Bij het kruinhakken van suikerbieten had de heer G. Jonker alhier het ongeluk zich in zijn hand te hakken, waarbij hij den top van één der vingers afsloeg. Genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Naar wij vernemen zal met ingang van Maandag a.s ook voor deze gemeente het post vervoer in de morgenuren worden vervroegd en zal de ochtendbestelling en dus ook de be stelling in de buitenwijken ongeveer twee uren vroeger plaats hebben. Voorzeker een stap in de goede richting. De ingezetenen zullen echter rekening hebben te houden met de in verband hiermede vervroegde le lichting der brieven bussen. De postduivenvereeniging „Gevleugelde Vrienden" hield haar laatste wedvlucht in dit seizoen vanuit Quievrain (Fr.), afstand 164 'KJML Voor dezen wedvlucht werd voor den len en 4en prijs een kistje sigaren uitgeloofd door de heeren J. v. d. Made en G. van Veen Sr. De uitslag luidde als volgt Gebr. P. en A. Versaevel nos. 1, 2, 4 en 8; R. Brand no. 3; Gebr. van Veen nos. 5, 6, 7 en 10; M. Jochem no. 9. De gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1934 is op het secretarie voor een ieder ter inzage gelegd. GEMEENTEBEGROOTING 1934. B. en W. van Oude Tonge zonden aan de raadsleden de volgende toelichting op de ge meentebegrooting 1934 EdelAchtb. Heeren, Bij de aanbieding van de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1934 komt het ons raadzaam voor een korte toelichting te geven. De begrooting sluit voor zooveel betreft den gewonen dienst in ontvang en uitgaaf met een bedrag van 135315,56, terwijl op den kapitaal- dienst is geraamd wegens inkomsten' en uitgaven 6975,89. Uit hoofdstuk VI „Openbare werken" moge U blijken, dat de jaarwedden van het personeel (ten dienste van het beheer der openbare werken van 2000,op 3000,— zijn gebracht. De oorzaak hiervan is, dat de jaarwedde van den gemeente-werkman A. Stander, tot dusverre gekweten uit volgno. 195, thans geheel op volg- no. 186 gaat drukken. Voor onderhoudskosten van straten, pleinen en plantsoenen is een beduidend hooger bedrag geraamd. De desbetreffende posten overtreffen die van 1933 met 1200,—. Niet, dat verwacht wordt, dat de onderhouds kosten zooveel hooger zullen worden, doch het voornemen bestaat tot vernieuwing en herbe strating van de allernoodzakelijkste gedeelten van sommige straten over te gaan. Uiteraard zal alvorens hiertoe over te gaan met den al- gemeenen toestand rekening dienen gehouden te worden. Hoofdstuk VIII, 2. Openbaar gewoon lager onderwijs. Wegens het ontslag van den heer P. L. Ber- voets, boventallige leerkracht aan de O. L. school, kon de post jaarwedden en wedden der onderwijzers 1600 lager worden geraamd. Het is te voorzien, dat in de naaste toekomst de bezuinigingsmaatregelen evenwel zullen door werken, vooral omdat de bijzondere scholen zich wat exploitatie en personeel betreft aan de openbare scholen hebben aan te passen. Het noodwetje Marchant laat ten opzichte hiervan geen onzeker geluid hooren. Hoofdstuk IX. Ondersteuning aan behoeftigen en werkloozen. De kosten van overbrenging, plaatsing en ver pleging van arme krankzinnigen moet helaas op 5977,worden geraamd, di. 2010, hooger dan voor 1933. Momenteel worden er een 8-tal arme krank zinnigen in diverse gestichten verpleegd. Op goede gronden kan worden aangenomen, dat dit bedrag meer dan voldoende zal zijn. Aan één van de acht patiënten weri reeds verlof verleend om zich naar huis te begeven; het z.g.n. doormaken van een proeftijd. Ondersteuning werkloozen. Volgno. 283, werkverschaffing aan werkloo zen, werd 7000,hooger geraamd en alzoo gebracht op 13000,—. Ofschoon nog niet bekend is welke nieuwe plannen de Regeering ten opzichte van den werkloozenisteun overweegt, meenen B. en W. met vrij groote zekerheid te weten, dat de Regeering voornemens is bij het bepalen van de percentages, die het Rijk zal bijdragen in de kosten van de werkloozenzorg van de gemeen ten, verlagingen toe te passen waar dit naar het oordeel van de Regeering maar eenigszins mo gelijk is. Of onze gemeente hieronder valt is op het oogenblik nog niet te zeggen. Blijkens loopendeg eruchten in de pers zullen deze per centages binnenkort worden vastgesteld en aan de gemeenten worden medegedeeld. Dienaangaande zal men dus spoedig eenige zekerheid hebben. Het behoeft niet nader te worden ontwikkeld, dat ook deze begrooting de sporen vertoont van den on gunst der tijden. Het stemt daarom tot voldoening, dat deze begrooting sluitend kon worden gemaakt zonder verzwaring van de lasten voor de burgerij. Dat de begrooting sluitend kon worden ge maakt is natuurlijk in hoofdzaak te danken aan diverse belastingverhoogingen van het vorige jaar, doch de bezuinigingen, welke zijn toege past, hebben! hiertoe ook in niet geringe mate bijgedragen. Dat het noodig is om in dit opzicht nog op denzelfden weg voort te gaan behoeft nauwelijks te worden betoogd. Naar- aanleiding van deze begrooting wen- schen B. en W. geen voorstellen te doen in zake korting op de salarissen van het gemeente- personeel. Te dezen aanzien wenschen B. en W. af te wachten welke voorstellen de Regeering zal doefl als gevolg van het werk van de salaris-com missie door de Regeering in het leven geroepen. Ten slotte deelen B. en W. mede, dat vanaf heden ter inzage ligt ded oor B. en W. ont worpen bouwverordening voor deze gemeente. NIEUWE TONGE. Bij de gehouden schiet oefeningen der B. V. L. alhier werden de vol gende punten behaald: Jac. van Alphen Pz. 48, Cor Sneep 47, A. Knops 47, L. Oudzegel 46, C. van Gelder 46, P. van Prooijen 46, A. K. Nieuwkerk 45, L. van Zielst 45, C. Verseput 44, W. A. van Alphen/ Cz. 44, Th. Melissant 43, Jac. Vijfhuizen 43, W. Drooger 43, KI. Kievit 43, B. Holster 42. A. Kievit 42, Joh. Simons 40, H. J. Vreeswijk 40, M. Holster 38, G. A. v. d. Wende 37, G. Verweij 34, L. Waling 19 punten. De postduiven vereen. „De Gevleugelde Bode" hield een wedvlucht uit Quievrain, af stand 150 K.M. Lossing 11 uur. Aankomst eerste duif 2,25,20, laatste duif 9,38,58. Th. Melissant le, 2e en 12e prijs; Jac. van Adphen 3e, 4e, 6e, 8e, 14e, 17e en 18e prijs; Joh. de Witte 5e prijs; H. van Zielst 7e en 11e prijs; G. v. d. Werf 9e, 13e en 16e prijs; Joh. Noteboom 10e, 15e, 19e en 20e prijs; P. van Schouwen 21 prijs. Tegen een ingezetene is proces-verbaal op gemaakt wegens overtreding der Leerplichtwet: het in loondienst hebben van een kind beneden den 14-jarigen leeftijd. De dienstplichtigen der lichting 1933, L. Breur, L. Drooger, W. Tijl en L. Zwerus zijn op 3 October 1933 ingelijfd bij het 14e Regt. Infanterie te Bergen op Zoom; M. Noteboom en H. Klapmuts bij het Regt. Wielrijders te 's-Her- togen'bosch. De prijzen der veldvruchten zijn alhier: Uien 0,80, peen 0,90 en aardappelen 1,40 per H.L. Tegen M. K. is proces-verbaal opgemaakt wegens het loopen zonder vergunning op een perceel grond bij de gasketel. DIRKSLAND. Bij de arbeidsbemiddeling ston den 9 werklooze landarbeiders ingeschreven. Het. aantal werkzoekenden is dus al opgeloopen. -Tegen een winkelier werd proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der IJkwet. Een gewicht werd in beslag genomen. De bibliotheek der gemeente is thans weer geopend. lederen Zaterdagavond worden de boeken afgegeven öf geruild. Uitslag van de op Donderdag 5 October alhier gehouden stemming ter verkiezing van een voorzitter van den Polder Dirksland c.a. tevens voorzitter van het waterschap De Gemeene Uit watering van Dirksland. Uitgebracht waren 567 geldige stemmen, waarvan op: C. Warnaer Jz. te Dirksland 243, A. v. d. Sluijs Dz. te Dirks land 166, H. Ardon te Dirksland 69, J. A. van Nieuwenhuijzen te Melissant 53, P. D. Sieling te Melissant 19, M. W. Struijk te Melissant 10 en Joh. N. van Nieuwenhuijzen te Dirksland 7. Daar niemand de volstrekte meerderheid der stemmen heeft bereikt, zal er een herstemming plaats hebben tusschen de twee personen, die de meeste stemmen verkregen hebben, n.l. tus schen de iheeren C. Warnaer en A. v. d. Sluijs. MELISSANT. Door den B. V. L. afd. Melis sant zijn deze week de schietoefeningen weer aangevangen. Deze worden gehouden op Dins dagavond van 7 tot 9 uur in de O. L. school. Dinsdagavond reed het dochtertje van H. M. met haar rijwiel in de sloot aan den beneden Molendijk. Door toegeschoten hulp werd zij weer op het droge gebracht, zoodat dit ongeluk met den schrik en een smerig pakje afliep. Tegen een landbouwer is procesverbaal opgemaakt wegens het werk laten verrichten door een gewond paard. HERRINGEN. Vorige week werden door de Rijkspolitie een tweetal personen verbaliseerd wegenis het rijden met een rijwiel zonder licht. STELLENDAM. Door diverse landbouwers werd aangifte gedaan van mond- en klauwzeer onder him vee. Al het vee, loopend in den Kroningspolder en op het buitengors, lijdt aan deze ziekte. Loop der bevolking over de maand Sept. Ingekomen: E. Kreeft van Dirksland en M. Bode van Rotterdam. GOEDEREEDE. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J. Lodder C.Jz. behaalde het diploma voor scheikundig ingenieur aan de Technische Hoogeschool te Delft. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat de Herkeuringsraad in de maanden November en Oecember in eenige gemeenten zitting zal heb ben. Loop der bevolking over de maand Sept. Ingekomen: Klaartje Melissant van Heerlen, Cornelis de Glopper van Rotterdam, Berta Pie- ternella de Glopper van Zonnemaire. Vertrokken: Abraham Pieter de Bree naar Breskens en Adriana Kransse naar Sommelsdijk. Zaterdag j.l. stonden bij den agent der arbeidsbemiddeling als werkzoekenden! inge schreven 6 landarbeiders, 2 timmerlieden en 2 schilders. Visscherijbericht. De vorige week werden door de garnalenvisschers per dag en per vaar tuig 60—70 KG. gevangen, welke aan de pel lerijen werden afgeleverd a 15 cent per KG. De Noordzeevisschers besomden van 120 tot 180 per week en per vaartuig. De Noordzeevdsscher A. Tanis moest de vorige week in de zee achterlaten een geheel net wat een schade is van plm. 150. OUDDORP, De lessen in het landbouwonder wijs, die door den heer P. Spuijbroek worden gegeven, hebben deze week weer een aanvang genomem. De heer A. Sandifort werd op de ge houden vergadering van de Beurtveeronderne- ming benoemd tot directeur. Vorige week werd door het bestuur der cichoreidrogerij „De Eendracht" verkocht 200,000 KG. gedroogde cichorei voor den zeer geringen prijs van 3,10, wat wel laag ge noemd kan worden. Op de beurs werd voor de uien 90 cent? tot 1 besteed, kleine 1,50 tot 1,60. Erwten waren ook lager, zoodoende was het een druk kende beurs. Ook een zwaar beestje. Bij Gez. W. is dezer dagen een varken geslacht van het ko lossale gewicht van 526 pond, schoon aan den haak. Loop der bevolgdng over September. IngekomenT. Versluis uit Spijkenisse en A. van de Kreeke uit Maassluis. Vertrokken!: H. H. van Ameide naar Groot- Ammers en George Tanis naar Nijmegen. N EDE RIAN DÏCH FABRIKAAT VECHTPARTIJ TE AMSTERDAM. Woensdagnacht tegen half een is tusschen.een aantal leden van „donker" Amsterdam een ruzie uitgevochten, die, wanneer de politie niet tijdig zou hebben ingegrepen, nog vrij ernstige gevol gen had kunnen hebben. De oorzaak van de ru zie zal wel ten eeuwigen dage onbekend blij ven voor de buitenlwereld, aangezien de mannen op dit punt geenszins spraakzaam bleken te zijn. Hoe dit ook zij het gezelschap bevond zich in een cafétje in de Lijnbaansteeg, toen een twee- ta lhunner zich naar buiten begaven om rumoer terrein voor discussie te hebben. Plotseling stak een van deze beiden den ander met een mes in den buik. Een derde, die zich bij de vechtenden ge voegd had, stak den reeds gewonde met een mes tweemaal in het hoofd, waarop door andere toegesnelde vrienden den gewonde een stuk ijzer in de handen werd geduwd, waarmede dezen zich duchtig weerde. Een vierde man kreeg hier bij een hevigen klap op het hoofd, hetgeen voor hem aanleiding was den in den buik gewonde aan te vallen en hem het stuk ijzer te ontwrin gen om daarmede woedend om zich heen te slaan en vervolgens de vlucht te nemen naar een nachthuis op het Singel. Hij werd achter volgd door de rest van de bende, die de voor deur intrapte en naar binnen stormde, waar diverse meubelstukken, o.aa een ijskast, aan een grondige afbraak werden onderworpen. Omwonenden waren intusschen opmerkzaam geworden op het kabaal en toen dan ook de vachtende bende weer naar buiten rolde en gillende vrouwen in moordgeroep uitbarstten, achtten zij het oogenblik gekomen! om de politie te waarschuwen. Deze verscheen in opmerkelijk korten tijd en rekende een aantal mannen in. De gewonde werd eerst even naar het ziekenhuis gebracht, doch daar bleek, dat hij na verbonden te zijn wel verder kon worden verhoord. SOMMELSDIJK. De door eenige jonge dames langs de huizen dezer gemeente gehouden col lecte voor de Bijbelverspreiding heeft alhier op gebracht 37. Woensdag 11 October a.s., des avonds 6 uur, zal in het Zondagsschoolgebouw alhier gepredikt worden door Ds. Pauwe uit Den Haag. MIDDELHARNIS.De langs de huizen dezer gemeente gehouden collecte voor de Bijbelver spreiding heeft opgebracht 38. NIEUWE TONGE. Door het Ringbestuur van de Ned. Herv. J.V. op G. G. is tot secre taris van den Ring Flakkee in de vacature van den heer W. Dorst te Herkin gen, gekozen de heer S. Dekker alhier. De heeren C. Kievit Lz„ Lt. van Zielst Lz. en P. Klapmuts hebben hun benoeming tot ge machtigden' van het Kiescollege aangenomen. HERKINGEN. Als afgevaardigde in het be stuur van den .Ring Flakkee van Ned. Herv. J.V. op G. G. is in de plaats van den heer M. Dorst, die als zoodanig bedankte, gekozen de heer Jan Bestman Jz. GOEDEREEDE. Zondag 8 October zal er ln de Ned. Herv. Kerk gelegenheid zijn tot het bedienen van den H. Doop. Aangifte Zaterdag, avond 8 uur z. t. in de pastorie. Daar Zondag wederom de gewone tijd een aanvang zal nemen, zullen de kerkdiensten des v.m. aanvangen 9,30 en des n.m. 2 uur. Om dezelfde reden zal de Zondagsschool aanvangen: des v.m. 9,30 voor de kleinen en 11 uur voor de grooteren, en des n.m. voor de kleinen 2 uur en de grooteren' 3,30 uur. OUDDORP. Op 10 October a.s. zal voor de Ned. Herv. Kerk stemming plaats hebben voor een notabel in de plaats van wijlen Jb. Aleman, des n.m. van 2—6 uur. Met het eindigen van den zomertijd zullen in alle kerken de godsdienstoefeningen aan vangen v.m. 9,30 en n.m. 2 uur. 40-JARIG JUBILEUM VAN T. ALGERA. Deze week was het 40 jaar geleden, dat de heer T. Algera zijn arbeid als onderwijzer aan de Chr. School te Ouddorp aanvaardde, en hoe wel reeds 69 jaren oud zijnde, gaat hij thans nog altijd met onverflauwden ijver daarmede voort. De vaderlandsche driekleur wapperde vroolijk van uit den hoofdingang der schóól. De leerlingen kregen een extra-speeluur des voormiddags, ontvingen des nam. een' verras sing en mochten een uur eer naar huis. Toen kwam het schoolbestuur met het personeel in het lokaal van deni jubilaris bijeen. Deze werd begroet door den voorzitter, den heer W. Mas tenbroek; namens het bestuur toegesproken door den heer K. Westhoeve Pz. en vervolgens uit voeriger door het hoofd der School, den heer P. Spuijbroek, waarna een keurige leuningstoel ten geschenke werd gegeven, alles tezamen ge tuigende van oprechte waardeering van het werk door den heer Algera onder onze jeugd verricht. God zegene hem verder. CENTRALE VEILING TE MDDELHARNIS. Veiling van Donderdag 5 October. Uien Grove 0,83, gewone (trosmerk) 0,88 tot 0,94, gewone (cirkelmerk) 0,82 en 0,84; drielingen 0,33, picklers 1,48. Alles per en inclusief baal. Aanvoer 85,550 K.G. Eieren: Kipeieren, 45-50 kg., 2,45 tot 3,20. Kipeieren, 55-59 kg., 4,55 tot 5,05] Kipeieren, bruin, 59 kg., 4,75 tot 5,15. Eendeieren 4 tot 4,60. Alles per 100 st. Aanvoer 5000 eieren. SOMMELSDIJK. Geboren Lena, d. v. Jacob Kieviet en Lena Vijfhuize; Willemina, d. v. Cornelis de Bonte en Dirkje van der Sluijs. OndertrouwdTeunis van Es 23 j. te Den Bommel en Arendje Koote 17 j. alhier. NIEUWE TONGE. Geboren; Jacob Mattheüs, z. v. Izaak Vrees, wijk en Klaartje van der Linde, STELLENDAM. GeborenPrina, d. v. G. van Ours en L van LentenAbraham, z. v. A. Spuij en S. Grootenboer; Maria Magdalena Petronella, d. v. D. Kievit en A, C. van SetersCornelia, d v. W. van Seters en A. Kievit. GehuwdLeendert Fun 21 j. te Sommels. dijk en Martijntje Boshoven 19 j Jan Looij 31 j. le Sommelsdijk en Cornelia Laurina van Seters 21 j. GOEDEREEDE. Gehuwd: Jacob Heerschap 25 i. te Ouddorp en J jcoba Non 29 j alhier. OverledenNeeltje van Gelder 84 j„ wed van Kommer de Keijzer; Pietertje Redert 28 joverleden te Loosduinen, OUDDORP Geboren Paulus. zoon van Dirk Heerschap en Willempje van Dam; Jacob, zoon van Jan van der Klooster en Kaatje van Koppen Atrianus, zoon van Cornelis Venncman en Jacoba Oosterling; Jacob zoon van Jan Luime en Krientje Hameeteman; Thijs, zoon van Pieter Meijer en Leentje de Jong; Maarten, zoon van Cornelis Grinwis en Elizabeth Ta ris; Abraham, zoon van DL.geman Berke- bosch en Adriaantje van der Linde; Wilhm Aren, zoon van Klaas Meijer en Liertje P, Sperlmg Leendert. zoon van Adrianus Meijer en Klaartje Brecn Elizabeth Jacoba. dochter var Johannes Krape en Teurtje Grocnenbrrg Leendert, zoon van Kommer C Mastenbroek en Krientje Tanis; Klaartje, dochter van Cornelis van Dam en Maria Breen Cornelia Martijntje. dochter van Tjerk Zandberg en Pieteitje Moerkerk, wonende te Rotterdam Cornells, zoon van Johannes Moerkerk en Jannetje van der Klooster. OndertrouwdEeuwit Grinwis 34 j. en Cornelia Moerland 28 j Si. AnnalandTeunis Eeuwit Tanis 27 j. en Elizabeth Cornelia Spec 22 j Bastiaan van Lenieo 23 j te Dirksland en Aagje Heerschap 25 j.Meinardus van Zanten 25 j. cn Annetje Dorsman 23 i. te Ooltgensplaat GetrouwdAdranus van 't Geloof 30 j,, (wedn. van Klaartje Grinwis) en Jannetje Wetdijk 25 j Picter Grinwis 35 j, en Maatje Molesteeg 27 j.Pieter Sandifort 26 j. en Dina Vlietland 23 j Overleden t Corne'is Vlietland 65 jechtg. van Alida Sandifort; Jan van Wijk 21 j overleden te Rotterdam, z v. Teunis Domus van Wijk en Pieternella Jacoba Bakelaar. UI^NTRAVSPORT. De verzendiDg der Uien van dit Eiland over de Maand September 1- 2 September 12482 balen 4-9 33032 11-16 35763 18-23 37517 25-30 33765 152559 balen a 50 Kg. Inschrijvingsbiljetten, vermeldende den uit te loven huurprijs per 0'45>92 H.A. (1 Voornsch gemet) en opgaaf van borgen, in te leveren vóór of op Zaterdag 7 October ten kantore van Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 11 October 1933, 's avonds 7 uur te Dirksland in de zaal Odeon veiling; en op Woensdag 18 October 1933 's avonds 7 uur te Dirksland ter herberge van J. Ver. meulen, afslag van: Een huis met garage, tuin erf en grond te Dirksland aan de Julianalaan, kad. Sectie B, no, 2375, groot 2 Aren 20 cA. Toebehoorend aan den heer Joh. Jelier te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 13 October bij inzet in het Loge. ment Kaashoek te Stellendam en op Vrijdag 20 October bij afslag in het Logement Mijn. ders aldaar, telkens des namiddags 5 uur, van Een huis met schuur, staande op en het recht van erfpacht tot 11 November 1950 aan een perceel grond te Stellendam, aan den Nieuwenweg in kavel 20 van den Eendrachts» polder, kadaster Sectie B No. 1545, groot 10 aren of 65'/a R. V. M„ te aanvaarden 1 Jan. 1934. Ten verzoeke van den heer Adrianus Klink Mz. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 19 October 1933, in Café van der Plaat, te Den Bommel, bjj veiling en op 26 October 1933 in Café Keijzer, te Den Bommel bij afslag, telkens des namiddags 3 uur openbare verkooping van een huis met erf aan den zeedijk te Den Bommel, groot 1 are 84 centiare, in eigendom toebcboorende van den heer H. L, Fiorijp te den Bommel, Betaaldag voor of op 15 Nov. 1933. Notarissen J. L, A. J. TITTEL te Dordrecht en CHR. AKKERMAN te Ooltgensplaat HET EINDE VAN DEN ZOMERTIJD. Wij herinneren, er onze lezers aan, dat in den nacht van Zaterdag op Zon dag a.s. de zomertijd eindigt» Verhuring bij inschrijving voor 7 jaren, dadelijk ingaande, van een perceel bouwland le Goedereede, in de Rooklaasplaatpolder 'root 1-55-20 H.A. of 3 gem. 114 roeden V. M„ thans in pacht bij Abr. Westhoeve. Ten verzoeke van den Heer Jan Tanis Jz. te Goedereede. Door 's Heeren goedheid werden wij verbljjd met de geboorte van een Zoon, dien wij noemden. I. VREESWIJK. 35442 K. VREESWIJK- van dek Linde, Nieuwe Tonge, 3 October 1933. Snelle en degelijke schriftelijke op. leiding, diploma Mercurius en Verg. v. L. aangeboden 3.— per maand. Prospectus franco op aanvraag. Zuigers van elk merk motor, compl. met veeren en pistonpen vanaf 5.50. Cylinders uitslijpen 4.— per stuk. Andere reparaties spoedig en biUyk. VRAAGT PRIJS. TELEF. 52360 - ROTTERDAM 25.j. bestaande zaak ruimt op. Voor minder dan halve prijzenBedden, Dekens, Ledikanten, Dressoirs, Divans, Karpetten, Clubfauteuils, Spiegels, Thee. meubels, enz. Komt zienSpotkoopjes I SIMONSTRAAT 57 en 44, naby Schiekade, Rotterdam. OP UERiïlEULEirS flUAimACHIIIES Hagelnieuwe Handnaaimachines QQ voor. achteruitwerkendOu Luxe inzinkbare Trapnaaimachine IE centraalspoelIU Grootste sorteering diverse fabr. Degelijke garantie. Gratis les. Reparecren Inruilen. Spetter'a Balaem van Anijs. zaad tegen sHjmhoest ƒ1.— Hoestpoeder »Grisa* tegen droge hoest 0.75 HELPT ONMIDDELLIJK. cnern. Faür. u.n. „oevoiKsapotheeh" H. Spetter Co., JonHerlransslraat 72 Aangeboden I Melotte No. 2f 35 1 No. 1, nog als nieuw 45,— 1 Rud Sacks No. 2, volkomen als nieuw50,— 1 Rud Sacks No 125,— 1 Belglca No. 5, met Melotte staart 35- 1 Belglca No. 425,— 5 gewone Brabanconne ploe. gen i15,- 1 gewone Rnd Sacksploeg No. 1010,- Alle ploegen in zeer goeden slaat, geheel door gerepareerd en waar noodig, voorzien van nieuwe onderdeelen, bij VAN RUMPT,

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 4