ASPIRIN e Rechtzaken. Boekaankondiging. Buitenland. Garnalenvisscherlj te Stellendam. Een van Hollands Zee helden jubileert. L,an d- ets Tuinboflw. Burgerlijke Statid Verkoopingen M arktberfchten -/[I ikamam fe^Tj/sbsnt U zoo vatbaar, fcjofschoon U toch nog niet zoo oud bent? j Neemt Uw toevlucht tot Aspirin, het voor het organisme vol komen onschadelijke middel. Het bevrijdt U van pijn en her geeft U weer een gevoel van behage lijkheid. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tab). 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 6 10 ets. de Maria Salden werd door een kogel in de borst getroffen. Zij was op slag dood. Haar zeventienjarig zusje kreeg één schot in den rug en één in de hand. Zij werd in levensgevaar lijken toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De dader sloeg de hand aan zichzelf. Hij schoot zich een kogel door het hoofd en was op slag dood. Omtrent dit drama vernemen wij nog net volgende De heer Salden, die gepensioneerd spoorweg arbeider en lid van den Raad van Nieuwstadt is, liep op bovengenoemd tijdstip met zijn kin déren op den Millenderweg te wandelen, toen in de verte 1' Espoir aankwam. Toen hij het groepje was genaderd, haalde hij, zonder iets te zeggen, plotseling een revolver te voorschijn, waarmede hij verschillende schoten loste. Allen stoven verschrikt uiteen en even later bleek, dat de 21-jarige mej. M. Salden en haar 17-jarige zuster Lena door de schoten waren getroffen. Eerstgenoemde, die in de borst was getroffen, overleed enkele oogenblikken later. De dader pleegde onmiddellijk nadat hij de schoten had gelost, zelfmoord. Het geheele drama, dat zich in enkele oogen blikken had afgespeeld, verwekte begrijpelijker wijze groote consternatie. Omwonenden waarschuwden onmiddellijk de autoriteiten en spoedig waren de veldwachter, de burgemeester en de pastoor ter plaatse. De 17-jarige Lena werd overgebracht naar het ziekenhuis te Sittard, waar operatief werd ingegrepen. De beide lijken, die nog geruimen tijd na het gebeurde op den weg lagen, zijn naar het hospitaal overgebracht. Omtrent de aanleiding tot het drama ver nemen wij, dat de dader, die geruimen tijd te Nieuwstadt had gewoond, reeds 4 jaar met mej. Salden verkeering had. De verhouding tus- schen hem en het meisje liet niets te wenschen over, doch de wrijving was veroorzaakt, door- ^dat de vader en de zusters hem op alle mogelijke ^tvijz'en sarden en hinderden. Vooral in den laat- sten tijd moet dit het geval zijn geweest. Overigens was er nooit iets bijzonders voor gevallen en 1' Espoir had ook nimmer bedreigin gen geuit. Ruzie had evenmin plaats gehad. 1' Espoir moet in koelen bloede gehandeld hebben. De toestand van de 17-jarige Lena Salen is uiterst zorgwekkend. VERBODEN TE VOETBALLEN OP ZONDAG. 60 Processen-verbaal in Alblasserdam. Onlangs is in de gemeente Alblasserdam een voetbalverbod op Zondag ingevoerd. Zondag j.l. waren er twee wedstrijden vastgesteld, n.l. Alblasserdam IStrijen II en KinderdijkU.N.O. Toen de spelers op het veld waren kwam de burgemeester met 4 veldwachters binnen de lijnen en liet 60 processen-verbaal opmaken. Tweemaal ging de heer Bouman, die order tot spelen gaf, op de bon en eens genoten de eer de bestuursleden en de spelers van de vier elftallen. Ook a.s. Zondag worden weer wedstrijden astgesteld. Men gaat daarmede door tot in oogste instantie beslist zal zijn over de geldig heid van dit voetbalverbod. DE HERRIE OP TWEEDE PINKSTERDAG TE OUDDORP. Maandagmiddag stonden voor de Rechtbank te Rotterdam terecht P. van W. en H. S. te Ouddorp, wegens het mishandelen van enkele strandbezoekers uit Middelharnis op Tweeden Pinksterdag van dit jaar. De beide jonge mannen werden veroordeeld tot 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Bij den uitgever J. BOUTEN te Huizen (N.H.) is verschenen een studieboekje van de Bijbelsche geschiedenis. De schrijver, de heer M. Noteboom, zegt in het voorwoord, waaraan wij ons gaarne conformeeren Het is een bedroevend verschijnsel van onzen tijd, dat de opgroeiende jeugd zoo sterk onder den invloed van allerlei dwaling en ongeloof staat. De eenvoudigste waarheden en de voor naamste feiten uit Gods Woord zijn velen onbekend. De opvoeding in verschillende huis gezinnen neemt zienderoog in degelijkheid af, het onderwijs op de Catechisatiën laat dikwijls te wenschen over, terwijl de jeugd in vacante gemeenten niet naar behooren verzorgd kan worden. Waar de band met de Heilige Schrift verzwakt of verdwijnt, komt de ontaarding van de jeugd als noodzakelijk gevolg daarvoor in de plaats. Het bijbrengen van eenige Bijbelken nis is het hoofddoel van dit boekske. De ge bruikelijke methode van vraag en antwoord is prijs gegeven, om plaats te maken voor den lesvorm met een aantal vragen, om het geleerde te verwerken. De leerlingen kunnen de vragen in de les opzoeken Dit bevordert de zelfwerk zaamheid. De antwoorden zijn kort en zakelijk, zoodat het moeilijke citeeren van lange stuk ken voorkomen wordt, terwijl het feitenmateriaal aanmerkelijk grooter is en vlugger verwerkt kan worden. Bij het overhooren is het de bedoeling, dat elke leerling slechts 'enkele vragen te be antwoorden krijgt. Al of niet op volgorde. Ook is nog een reeks „zoekvragen" voor meer ont wikkelden opgenomen, die tot meer zelfstandig verwerken zal aanzetten. Bij de meeste is de plaats, waar het antwoord in Gods Woord gevonden kan worden, aangegeven. Bovendien geven deze vragen1 aanleiding om dieper op de stof in te gaan. De omvang van dit werkje kan buiten de vacantietijden vlug doorgewerkt wor den. Verschillende aanteekeningen achterin zul len debruikbaarheid verhoogen. De Heere gebiede Zijn zegen op dezen arbeid. BESCHIETING VAN HOTEL NACIONAL TE HAVANA. De belegerde officieren verdedigen zich. Te Havana is een gevecht begonnen tusschen de soldaten, die Hotel Nacional belegeren en eenige honderden officieren, die zich sinds eenige weken in het hotel bevinden. Een bericht uit Havana meldde Maandag avond: De belegerde officieren hebben_ reecis vier uur lang alle pogingen om hen uit het hotel te drijven, weerstaan. De verliezen van de sol daten, die het hotel hebben aangevallen, zijn zwaar. Amerikaansche matrozen bevinden zich in kleine booten dicht bij de kust om zoo noodig aan land te kunnen gaan. Er loopen geruchten, dat president San Martin door den vroegeren sergeant, thans kolonel Batista, vervangen zou zijn. Twintig verdedigers gedood; de muren doorzeefd. Verder wordt gemeld, dat twintig verdedigers gedood zijn. In de muren van het hotel zijn tal rijke bressen geschoten; een granaat heeft brand gesticht. Om het hotel zijn talrijke kraters ont staan; deze zijn het gevolg van een bombarde ment van drie kwartier, dat is ingezet door kolonel Batista, die de opreaties tegen de ge barricadeerde officieren leidt. De kanonneerboot Patria, die twee mijl uit de kust voor anker ligt, heeft aan het artillerie bombardement deelgenomen. Voorts hadden de mitrailleurs van twee tanks het op de ramen van het hotel gemunt. Kort na het einde van het artillerie-bombardement begonnen de mitrail leurs weer te ratelen. De verdedigers zijn den brand, di^ door een granaat was gesticht, blijk baar meester geworden. De Amerikaansche ambassadeur heeft de vrou wen van de belegerde officieren, die om inter ventie kwamen vragen, medegedeeld, dat Roo sevelt alleen daartoe bevel kan geven. De witte vlag geheschen. Later: Er is een wapenstilstand van een uur gesloten, om de Amerikanen en Engelschen in staat te stellen de gevaarlijke zone te verlaten. Nadat het uur verstreken was, is het bom- bardpment echter in alle hevigheid hervat. Na eenige minuten werd toen de witte vlag op het hotel geheschen. Even van te voren hadden de officieren een mededeeling gezonden, waarin zij zeiden: Wij zullen niet capituleeren; men zal onze lijken onder de ruïnes van het hotel vinden. Ondanks de witte vlag duurde het bombarde ment, hoewel minder hevig, voort. Tenslotte meldt een nieuw telegram, dat de officieren^ gecapituleerd hebben. De soldaten stormden onder het slaken van overwinings- kreten op het hotel toe; zij namen de ver dedigers hun wapens af en voerden ze weg. Vijftien gewonde officieren zijn naar het hos pitaal gebracht. Dr. ROOSEVELT GEEFT EEN NIEUW CONSULT. De correspondent van de N. R. Ct. te Was hington schrijft In de Washington Post troffen wij het vol gende „consult van Uncle Sam bij dr. Roose velt" aan, dat wij vrij vertaald weergeven. Dr. Roosevelt: Wel, oom, ik heb nu 6 maan den voor je gezorgd, hoe voel je je nu Uncle Sam: Ik kan niet zeker zeggen, dat het gevaar is gejveken of dat het alleen maar is omdat ik alles geloof wat in de kranten staat. Dr. R.: Maar kerel, je bent een ander mensch. Toen ik je voor het eerst in Maart zag kon je nauwelijks je oogen open doen. U. S.: Ik kon mijn oogen wel open doen, maar ik was moe van wat ik zag. Dr. R.: Je voelt je toch zeker beter dan in Maart, is het niet U. S.: Ik geloof wel, dat ik sterker ben, maar misschien lijkt dat maar zoo. omdat zooveel van mijn vrienden zwakker zijn. Dr. R.: Je hebt geen last meer van die duize lige aanvallen, is het wel U. S.: Ik ben even duizelig als altijd, maar de muziek die ze nu spelen geeft mij een gevoel alsof ik wals. Dr. R.: Heb je nog altijd dat voortdurende dorstgevoel U. S.: Neen, en de manier waarop die staten nu stemmen zal het wel heelemaal doen ver dwijnen in December. Dr. R.: Met al dat oude getob is het nu uit, niet U. S.: O ja, dat laat ik nu aan een zekere organisatie, NIRA genaamd, over. Ik hoef mij nergens mee te bemoeien. NIRA zorgt voor alles. Dr. R.: Slaap je goed U.S Dat gaat nog al, maar ik heb vreemde droomen. Onlangs droomde ik, dat ik op eieren liep en dat er overal om mij heen duizenden vogels waren. Dr. R.: Dat is geen droom. U. S.: Zoo nu en dan riep een koppige vent in een generaalsuniform: Boo en een heeleboel grappige dwergen met beitels (chisels) spron gen er door het dak. Dr. R.: Dat was generaal Johnson, die de code deed gehoorzamen. U. S.: In mijn droom leek het of het hem gemakkelijk viel. Dr. R.: Ik zou wel willen, dat hij alleen in je droomen moeilijkheden had. Hoe voel je je in het algemeen U. S. Zeg, dokter, soms voel ik mij of ik weer heelemaal beter ben en weer eens ouder wets kon gaan fuiven. Dr. R.: Zet dat uit je hoofd. Ik ben den laat- sten tijd erg geschrokken van dat vooruitzicht. U. S.. Welk vooruitzicht Dr. R.: Het vooruitzicht, dat je weer beter en sterker zou worden voordat we al de genees middelen konden aanwenden, die ik heb voor geschreven. Ik wil niet, dat je uit je bed springt wanneer de specialisten het juist er over eens zijn geworden welke middelen te gebruiken om je weer sterker te makenWanneer je weer beter bent zal ik er wel voor zorgen, dat je het te weten komt. Dit slaat op de uitdrukking chiseling in de beteekenis van ontduiken. NIET STEEKHOUDEND. Japan wijst de Russische nota over Mandsjoerije energiek van de hand. In een door het Japansche ministerie van oorlog belegde persconferentie werd medege deeld, dat de verwijten der Russische nota be treffende de anti-Russische houding van het Japansche hoofdkwartier in Mantsjoerije geens zins in overeenstemming zijn met de feiten. Het Japansche ministerie van oorlog stelt het op prijs te constateeren, dat alle mededeelingen der Russische regeering inzake geheime documenten, volgens welke Japan er belang bij zou hebben een oorlogsconflict met sowjet-RusIand te ont ketenen, uit de lucht zijn gegrepen. Het Japan sche leger en1 de vloot wachten met kalmte de Russische publicaties af. Het Japansche ministerie au buitenlandsche zaken zal de Russische nota zeer energiek van de hand wijzen met de verklaring, dat haar mo tiveering niet steekhoudend genoeg is. Nieuwe coöperatie opgericht. Dezer dagen is te Stellendam een nieuwe coöperatie opgericht, waarbij zich 36 visschers hebben aangesloten. De oude coöperatie van Holleman is opgeheven en de visschers van deze coöperatie hebben zich weer aangesloten bij de nieuwe coöperatie, waarvan de voorzitter is de heer W. Bouwman, de boekhouder de onder wijzer de heer A. van Eek en de bedrijfsleider de heer Stoffel Keijzer. Bij Tijs Jansen werken nu slechts 1 visscher en diens eigen vaartuigen, bij De Jager vijf, bij de Wed. Jansen twee, bij Roon ook de oude. De visschers mogen per dag 80 kilo vangen. Daarvan ontvangen ze van de 50 kilo 10 ct. per kilo. Van de overige 30 kilo krijgen ze 5 cent per kilo uitbetaald, terwijl meer uitbe taald of weer teruggestort moet worden naar gelang deze 30 kilo op de markt op zullen brengen. Hoewel het toe te juichen is, dat de schippers weer aan het werk kunnen, lijkt ons deze op lossing van de zaak niet gewenscht. Het loon, dat de visschers thans verdienen, is beneden peil en zal nog lager worden ten gevolge van den hevigen concurrentiestrijd, die zal ontstaan tusschen coöperatie en pellers bazen. Wij zien de toekomst donker in en ons inziens zal men er zonder regeeringsmaatregelen niet kunnen komen. Blijven deze uit, dan is de gar- nalenvisscherij tot ondergang gedoemd. Het is gevaarlijk voorspellingen te wagen, maar gezien de geste van de pellersbazen en de ervaringen met de vorige coöperatie, durven wij gerust deze uitspraak te doen. 50-JARIGE ECHTVEREENIGING P. DE WIJN. Den 4en October a.s. herdenkt een bekend echtpaar te IJmuiden, dat het 50 jaar in den echt verbonden is. Vele oude visschers van het eiland Goeree- en Overflakkee zullen ze kennen: Pieter de Wijn en Carolina But. Een halve eeuw lang hebben zij lief en leed samen gedeeld. Lief en leed, dat wil heel wat zeggen voor deze menschen, die destijds in Den Helder gehuwd zijn. Want, inderdaad is er veel lief en leed geweest in het gezinsleven. Dit ging niet steeds over rozen. Zware offers werden gevraagd en met tranen gebracht. Het optreden van den man in weer en wind in een kleine boot, bracht in zijn woning natuur lijk dikwijls angst. De tranen moesten later echter plaats maken voor uitingen van dank, omdat weer zoovelen behouden waren. Want De Wijn behoort bij de mannen, die hun leven telkens weer in de waagschaal stellen voor dat van anderen. Reeds voor dat hij getrouwd was en naar IJmuiden kwam, was dit zoo. Die jonge, sterke vletterman was een sieraad in dat bedrijf, waar zooveel kracht en moed vereischt worden. Hij werd ongevoed in de school der mannen, die als helden der zeekust gelauwerd zijn en wier namen door ons geheele land klinken, Dorus Rijkers en zijn makkers. Al heel gauw behoorde De Wijn tot de eersten en hij weifelde niet als de noodklok luidde. Als in den ruwen storm een schip op de gron den voor de kust werd neergesmeten en de op varenden in doodsgevaar verkeerden, dan waren sterke mannen aan de riemen noodig. En De Wijn was sterk. De weelde van mechanisch voortbewogen, zelf richtende reddingbooten was nog onbekend. Op die kokende zee was dan ook alles afhankelijk van de kleine roeiboot en met die menschen aan de riemen. Aldus was het ginds in Den Helder, aldus was het ook in IJmuiden. Want het gezin van De Wijn verliet Den Helder en hij trad uit den kring der dapperen, echter om in IJmuiden de aanvoerder van een niet minder dappere ploeg te worden. De Wijn werd hier schipper op één der reddingbooten en wist zoo de zee menige prooi te ontrukken. Hij was bekend als een der meest onversaagde en ervaren mannen uit het keurkorps der Noord- en Zuid-Holland- sche Redding-Maatschappij. Een bescheiden man De heer De Wijn is een bescheiden man. Maar als hij vertelt van zijn reddingen, van alles wat hij in zijn lang en kostbaar leven heeft meegemaakt, dan tintelt zijn oog en dan zweeft door het overigens onopgesmukte ver haal van den krassen grijsaard de geest van vervlogen dagen, maar ook een bescheiden trots, die den eenvoudigen man geenszins ontsiert. Hieronder volgt de lijst van reddingen, ver richt of waaraan deelgenomen is door Pieter de Wijd, oud-vletterman, rustend schipper van de N.Z.H. Reddings-Maatschappij, wonende te IJmuiden, Breesaapstraat 20, geboren te Den Helder, 28 November 1854. Van een Grieksche Bark als jongen mede ge red met een haringkoks, schipper Reijer Visser, uit de Haaks, 13 personen. 27 November 1873 van het Duitsche s.s. „König Wilhelm I", gestrand bij Huisduinen met de reddingsboot van de passagiers, 57 personen. Van de „Deensche Schoener", gestrand in de Zuidergrondën, met de vlet. 3 personen. Juni 1876 bij de Texelsche Veersteiger gered de jongeheer C. Toeré, 1 persoon. Uit de haven te Nieuwediep Aaltje Duits, waschvrouw voor de schepelingen, 1 persoon. 18 November 1883 van het Engelsche s.s. „Condor", gestrand achter de Noordpier, waar bij 12 mannen en 1 vrouw verdronken, gered met het schiettoestel 8 personen. 9 December 1886 van het Ned. s.s. „Stella", gestrand achter de Noordpier, in twee tochten met de reddingsboot 26 man en de loods, 27 personen. 19 October 1890 van de Ned. Bark ,.H. F. v. Linderen", gestrand bij Zandvoort, met de reddingsboot van IJmuiden. 17 personen. 27 October 1894 van de Scheveningsche bom schuit „Willem III", gestrand achter de Noord pier, met de reddingsboot, 7 personen. Van een Ostendesche vischsloep, gestrand benoorden de Noordpier, met de reddingsboot, 6 personen. 7 December 1895, van de Belgische vischsloep O 162, gestrand achter 't Noorderstrekdammetje in de haven na mislukte poging tot redding met de zelfrichtende reddingsboot met de vlet, 7 personen. 7 December 1895, van de Noorsche schoener „Ring Dover", gestrand achter de Zuidpier, met de reddingsboot, 7 personen. 21 September 1897, van het Engelsche s.s. „Obi", gestrand achter de Noordpier, met schiet toestel en wipper, 28 personen. 26 Januari 1903, van het Ned. s.s. „De Vrij heid", gestrand bij Wijk aan Zee, met de vlet, 13 personen. September 1907, uit de toen nieuwe sluis in het Noordzeekanaal te IJmuiden, 1 zoontje van den heer Kind, 1 persoon. Uit de doorvaart Westelijk viaduct te Am sterdam de jongeheer H. J. Rietvoor, 1 persoon. Totaal Ï97 personen. De maandelijksche groei van de L. O. en de T. O. Per 1 Augustus 1933 trad per provincie het hieronder vermelde aantal landbouwers als id der L. O. toe Prov. aant. leden. Loon Friesland6 f 2443,— Groningen5 2410,- Drentbe10 2633,- Overijssel 3 883,— Gelderland7 2395,— Utrecht1 150,— Noord-Holland 4 750,— Zuid-Holland12 8776,— Zeeland12 8194,- Noord»Brabant 3 1536, Totaal 63 f 30170 - Per 1 Sept. 1933 traden als lid der T.O. toe: 10 werkgevers, uitbet aan loon f 8244,— Sedert I Nov. 1932 vermeerderde het aantal leden bij de Landbouw-Ondcrlinge met 1141, uitbetalende f 1.023 676,— loon Tuinbouw-Onderlinge met 271, uitbetalende f 344 800 - loon. De Secretaris van de P.O.C. Overflakkee, A. W. KEIJZER. Herkingen, Oct. 1933 SOMMELSDIJK OverledenJannetje Albertje van Griet» huijsen, 55 j., ongehuwd. MIDDELHARNIS GeborenPaulus, z. v Simon van Gronin» gen en E. Vijfhuize; Limke, z. v. Marius Holleman en T Liemburg. OndertrouwdMarinus Willem Wielaart, oud 22 j en Neeltje Johanna Borstlap, oud 23 j. Getrouwd: Cornelis van Buuren, oud 25j en Pictertje Schellius, oud 24 j Willem Blok, oud 33 j. en Bastiana van Groningen, oud 31 j O erleden Ncellje Bennemeer, echtgenoote van Johannes Leonardus Vink, in den ouder» dom van 67 j Aangegeven is een levenloos kind van Arij Boogcrman en A van Nim» wegen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren: B.irtrina Trijntje Leentje, d v. Dirk van Donk en Leentje van EsPieter» nella Leuntje, d. v. Petrus Johannis Kreeft en Maria Boom. Overleden Lientje Bakker 76 j wed. van Wouter Berkbout. OOLTGENSPLAAT Wilhelmus Johannis, z. v. Th. van der Ma* den en H de Waal; Johannis Anthonius. z. v. Cornelis Huismans en Anthonia Hui brechtseLena Adriana, d. v. Willem de Vos en J inna VcrstellePieter, z. v. Hendrikus Jansen en Heindrina Kamp. OndertrouwdMeinardus van Zanten 25 j. en Annetje Dorsman 23 j. NIEUWE TONGE. Ondertrouwd Jan Mijnd.-rs, j.m. 30 j en Jannetje Gerritje Verolme, j.d. 24 j. Vcrkooping van een Smederij en 2 arbei» derswoningen te Somm*:!sdijk, op Woen^ lag 27 S ptember 1933, bij I^zct, «n het Hotel Spee op Woensdag 4 October 1933, bij ALlag, in het Café de Harmonie, telkens des avonds 7 uur Zomertijd. Ten verzoeke vaD Mej. Wed W. Breur te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 6 October, 's voorm. half elf (zomer» tijd) ten verzoeke en bij de woning van den Heer C 't Mannetje te Ouddorp, nabij den Dorpsweg, van twee paarden, een vaarskalf, boerenwagen, driewielskar, wielploeg, balars ploeg, 5«balks houten eg, dubbele spijkereg, eoz. enz. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij inschrijving voor 7 jaren, dadelijk ingaande, van een perceel bouw'and te Goedereede, in de Rooklaasplaatpo'der groot 1-55-20 H.A. of 3 gem 114 roeden V Mthans in pacht bij Abr. Westhoeve. Ten verzoeke van den Heer Jan Tacis Jz. te Goedereede. Ioschrijvingsbiljetten, vermeldende den uit te loven huurprijs per 0*45-92 H.A. (1 Voornsch g'met) en opgaaf van borgen, in te leveren vóór of op Zaterdag 7 October ten kantore van Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 11 October 1933, 's avonds 7 uur te Dirksland in de zaal Odeon veiling; en op Woensdag 18 October 1933 's avonds 7 uur te Dirksland ter herberge van J. Ver» meulen, afslag van: Een buis met garage, tuin erf en grond te Dirksland aan de JuliaDalaan, kad. Sectie B, no. 2375. groot 2 Aren 20 cA Toebehoorend aan den heer Joh. Jelier te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Peen f 2,- tot f 2,80 Per 100 bos. Dubb. Princessen f 7,50 tot f 9,70 Per 100 kg. Enkele princessen f 6,50 Snijboonen f 18, Spinazie f 5,- tot f 6,50 Maagdeperen f 9,50 William f 8,50 Beure Elarqueau f 3,80 tot f 5,70 Gieser Wildemans f 3,20- tot f9,— Sterappelen f 2.- tot f 6,— Prinses Nobel f 4,40 Goudreinetten f 11,— tot f 13, Druiven f 16,20 tot f 22,20 Uie. veiling van Zaterdag 30 Sept. Grove f 0,88 Gewone (trosmerk) f 1,07 tot f 1,15. Gewone (cirkelmerk) f 1,01 tot f 1,02 Drielingen f 0,33 tot f 0,34 Picklers f 1,60 tot f 1,75 Alles per» en inclusief baal. Aanvoer 64 975 Kg. Centrale Veiling te Middelharnis. Veiling van Maandag 2 Oct. Bloemkool f 1,70 tot f 11,50. Per 100 stuks Savoye kool f 3,20 Roode kool f 1,80 tot f 2,10 Komkommers f 1,— tot f 2,—. Meloenen f 13.— Andijvie f 0,95 tot f 1,— Per 100 krop. Sla f 1#- Markfto verzicht der vorige week. Inge» zonden door JAC. KNOOP, Makelaar in aardappelen, groenten en trnlt. Nassankade 158, Tel. 8431Amsterdam De prijzen van Zeeuwsche Bonten en Blau* wen gaan nog lager, alhoewel in het land de minimumprijs gehandhaaft blijft. De oorzaak hiervan is, dat de handelaren 3 a 4 schepen over elkander laden, met Bonten en Blauweö, de schipper heeft 3 of 6 losdagen, en dan vervalt men in liggeld van f 6a f 7,50 per dag. De schippers willen dan leeg, en dan moet er wat met den prijs gebeuren, en dat gebeurd dan ook in Amsterdam. Bonten wer» den reeds verkocht met groote verliezen van 45 ct. per H.L., tevens is daarbij weinig vraag en moet men met den prijs de koopers dwin» gen. Houd men aan de bepaalde prijs, dan ligt de lossing dood. Blanke Eigenheimers gaan ook lager, alleen Blauwe Eigenheimers kunnen 10 ct boven den prijs gelost worden en hiervoor is ook vraag. De winkeliers zoe ken goedkoope aardappelen, waarvan de prijs op f 1,50 per 100 Kg. is gesteld, plus f 1.— crisisbelasting. Zijn er nog landbouwers welke genoemde soorten af te geven hebben, dan kunnen zij deze op onzen naam verschepen. Wij zorgen voor de f 1,— per 100 Kg. crisis* bdasting, dit geld ook voor andere soorten. Bovengenoemde Makelaars bieden ook hun» ne bemiddeling, voor het zenden van uien en wortelen en witvleezige aardappelen naar Engelsche markten, voor de Hollandsche land» bouwers, af Rotterdam of Amsterdam. Heden, 2 Octwerden de volgende prijzen gemaakt per 70 kg Zeeuwsche Bonten f 3,— tot f 3,30, idem Blauwen f 3,20 tot f 3 30, idem Blauwe Eigen» heimers f 2,80 tot f 3,—, idem Eigenheimers f 2,60 tot f 2,80; Duinzand f 3,85 tot f4,20; N. H. Muizen f 2,50 tot f 2,60; Ypolder Blauwe Hgenbeimers f 2,50 tot f 3—, idem Eigenheimers f 2,60 tot f 2,80; N.H Blauwe Eigenheimers f 2,80 tot f 3,—Drentsche Nieuwlandsche Zand f 3,40 tot f5,—in balen h 50 Kg. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM. 2 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 323 vette runderen, 319 vette kalveren, 995 schapen of lammeren, 816 varkens. Prijzen per K.G.: vette koeien 5558 ct., 4652 ct., 3238 ct.; vette ossen 4854 ct., 40—45 ct., 32—35 ct.: vette kalveren 90—97 ct., 75—85 ct., 60—65 ct.; exportvarkens 34—32 ct.; schapen 38 ct„ 34 ct., 30 ct.; lammeren 40 ct., 36 ct„ 32 ct. Schapen 16, 12, 8; lammeren 12, 9, 7 per stuk; varkens levend gewicht 0,40 0,37—0,34. De aanvoer van koeien en ossen was iets minder dan vorige week Maandag. De handel was lui, duur en de prijzen vooral in de goede soorten waren iets hooger. Stieren te gering aangevoerd om noteering te maken. Vette kalveren waren ruimer aangevoerd; hoe wel de handel tamelijk vlug was, bleven de prijzen ongeveer gelijk aan die van vorige week. Schapen en lammeren weer ruimer aange voerd, met vluggen handel, iets hoogere prijzen. De aanvoer van varkens was iets minder, de handel lui met iets lagere prijzen en afloopende markt. AMSTERDAM, 2 October. Ter veemarkt waren aangevoerd: 510 vette koeien, waarvan d< prijzen waren: 56—65, 48—54, 38—46 en 3036 ct. per kg. slachtgewicht: 134 melk- en kalfkoeien 130180; 55 nuchtere kalveren 48; 144 schapen 1116: 29 paarden 50 tot 90, alles per stuk; 183 vette kalveren 4652, 3644 en 2834 ct. per kg. levend gewicht. Voorts 4 wagons uit Denemarken. BOTER, KAAS en EIEREN. APELDOORN, 2 October. Gemeentelijke Eierhal. Aanvoer 150,000 eieren. Prijs 2,50 tot 4,75, middelmarkt 4.04 de 100 stuks. Handel goed. OUDE WATER, 2 October. Kaas. Aanvoer 58 partijen, tezamen 2610 stuks, wegende 13,050 kilo. Eerste soort Gouda met rijksmerk 24—27, idem mindere 20—23, zware 27,50. Handel vlug. TEL, 2 October. Aangevoerd 30,000 eieren. Prijs 4—4,50 per 100 stuks. Boter 1,60—1,65. GRANEN, MEEL, OLIËN, enz. ROTTERDAM, 2 October. Fijne zaden. (Boerennoteering): Blauw maanzaad 18—20, karwijzaad 25—27, koolzaad niet genoteerd, geel mosterdzaad 1012, bruin mosterdzaad 21—23, voerlijnzaad 67, blauwbloei zaai- lijnzaad 810, witbloei zaailijnzaad f 79, alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 2 October. Binnenlandsche granen en peulvruchten. Gerst 4.755,25; haver 6—6,25; erwten 9,5010,50, schok kererwten 12—14.50, alles per 100 K.G. AMSTERDAM, 2 October. Binnenlandsche granen. (Boerennoteering). Rogge 6—7, che valier gerst 4,505,25, haver 66,50, duive- boonen 8,50—9. paardeboonen 66,50, groene erwten 10—10,50, vale erwten 9,50 tot 10,50, alles per 100 K.G., karwijzaad 14—14,75, blauw maanzaad 1010.75, per 50 K.G. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 2 October. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche ei genheimers 2,25—2,70, Zeeuwsche blauwe 2,903,30, dito eigenheimers 22,30, Zeeuwsche bonte 2,90—3.30, blauwe eigenh. 2,50—2,95, Westl. schoolmeesters 5 ct. per K.G. Redelijken aanvoer, stille vraag. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 2 October. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). Aangevoerd 4500 kg. Holl. geel, prijs 40—45 ct. per kg. De vraag was zeer gering en de prijzen verminderden nog steeds, tenslotte werd het aangevoerde vlas verkocht.

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 3