Y Y' Gemeenteraad. Buitenland. Gemengd Meuwi. üs.ir|ferliike Stand Verfcoopixig'en. Marktberichten. SOMMELSDIJK. L.l. Maandagavond ruim 9 uur constateerden eenjge omwonenden brand in de woning van den winkelier C. M. T. De be woners werden gewaarschuwd. Het bleek dat op zolder eenige doozen hoeden, enz. hadden vlam gevat. Met behulp vaii eenige voorbijgangers werd de brand, die zich reeds ernstig liet aan zien, spoedig gebluscht. Bij den landbouwersknecht A. Groenen dijk Mz., wonende aan de Ringstraat alhier, is een postduif komen aanvliegen gemerkt 150 2 1933. De duif had tevens een gummiring aan. Belanghebbenden worden ér op gewezen, dat in dit najaar de' rijkskeuring van tot dekking bestemde hengsten voor zoover deze provincie betreft, zal gehouden worden als volgt te Kedichem op 24 Augustus voor type tuig- paard te Rotterdam op 25 Augustus voor type trekpaardte Middelharnis op 26 Augustus voor type trekpaard te Dordrecht op 25 Au gustus voor type trekpaard. Inschrijvingsbiljetten voor de keuringen zullen op vrachtvrije, schriftelijke en onderteekende aanvragen aan eigenaars en houders van hengs ten verstrekt worden door den secretaris der provinciale regelingscommissie, den heer P. Olij Frankenslag 400, te 's Graven'hage. Bij den Agent der arbeidsbemiddeling stonden 1.1. Zaterdag ingeschreven 21 landar beiders, 2 losse werklieden, 2 landbouwknechts, 6 transportarbeiders, 2 metselaars, 1 schilder, 1 pakhuisknecht, 1 timmerman, 1 machinist, totaal 37 personen, waarvan 12 werkloos -De landarbeider J. S. kreeg bij het ver richten van zijn werkzaamheden teer in zijn o°9' tengevolg waarvan hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De echtgenoote van J. B. kreeg bloedver giftiging in haar hand, waarvoor geneeskundige hulp moest wordenL ingeroepen. MIDDELHARNIS. Aan de Kaai zijn aange bracht en per scheepsgelegenheid verzonden 2400 H.L. aardappelen. Bij den Correspondent der Arbeidsbemid deling hebben! zich als werkloos opgegeven 38 landarbeiders, 3 letterzetters, 2 timmerlieden, 12 diepzeevisschers, 9 transportarbeiders, 3 opper lieden, 1 kabelmonteur, 2 boekbinders, 1 boek- druker, 1 borstelmaker, 1 handelsreiziger, 1 zee man groote vaart. Totaal 74 personen. Maandagmorgen werd de circa 80-jarige A. v. Dongen achter de Kaai door een fietsrij der per ongeluk omver gereden, waardoor hij zoo ernstig werd bezeerd aan zijn been, dat hij per auto in zijn woning werd gebracht. De motorrijder W. de L. had t ongeluk aan den Westhavendijk Mej. Gr. uit Sommels- dijk op het Jaagpad daar zij niet voldoende uit week omver te rijdeni, waardoor zij zich ernstig bezeerde. Zij moest per auto thuis gebracht worden. Zaterdagmorgen, -had in de Eendra.chts- straat een aanrijding plaats tusschen den fiets- rijden H. Dupré em de fietsrijdster Mej. de ^J>aaff. Door het krachtige remmen van beiden ^^■verd erger voorkomen en liep dit incident met een ernstige woordenwisseling af. Door den chauffeur A. yisser, werd Maandagmorgen door het achteruitrijden met zijn auto een fiets van deni heer P. A. Koster in elkaar gereden. De schade Zal worden vergoed. Onze dorpsgenoot de heer A. Overwecl ^behaalde Zaterdag te Rotterdam op de gras- en wegwielerrennen-wedstrijd den lsten prijs. f Maandagmorgen werd onze gemeente ver rast door een bezoek van de 3 marine-water vliegtuigen no. L 2, 8 en, 12, Na omstreeks om 10 uur uit den Helder te zijn opgestegen en een bezoek te hebben gebracht aan Oud-Beijerland, daalden ze half elf uur ih een schitterende zweefvlucht voor de haven op t Haringvliet neer. Na een vlotte landing binnengetaxied te zijn, meerden! zij aan den Oostdam. Omstreeks half één verdwenen zij in de richting Rotterdam, nadat zij voor het groot aantal toeschouwers enkele solo's hadden gevlogen en in groepsfor matie enkele crikels hadden beschreven. Door bemiddeling van makelaar Nijgh te Middelharnis zijn de onroerende goederen bestaande uit woonhuis aan den Westdijk en •schuur met boomgaard aan het binnenpad in bigendom toebehoorende aan Adrianus Brom aldaar verkocht geworden, aan den heer Klaas Vermaas te Middelharnis. Ondeugdelijke levensmiddelen De overheid zorgt er voor, dat de winkeliers slecht* deugdelijke eetwaren kunnen verkoopen, doch hoe staat het ermee wanneer U ze gebruikt? Wanneer U muizen hebt kan ln één nacht Uw voedsel vies en bedorven worden Maakt nu direct een eind aan deze bron van schade en ergernis door Rodent te gebruiken op de voorgeschreven manier De Heer A. te K. ondervond in zijn schuur veel last van muizen, die hij met allerlei middelen trachtte te verdelgen. Ten slotte probeerde hij Rodent ën na twee dagen schreef hij ons met slechts één doosje 113 muizen gedood te hebben. Koop nog heden een enkele doos a 50 ct. of een dubbele doos k 90 ct. en morgen zult U van muls en rat bevrijd zijn. Imp.: Fa. B. Meindersma Den Haag. B 43 STAD AAN T HARINGVLIET. Vanuit de ze gemeente werden de vorige week 1200 H.L. aardappelen vervoerd. Bij den Agent der Arbeidsbemiddeling stonden de vorige week 12 werkloozen inge schreven. Door den Commissaris der Koningin is aan den burgemeester dezer gemeenite verlof verleend om zich van 26 Augustus tot en met 18 September a.s. buiten de gemeente op te houden. Als loco-burgemeester zal fungeeren de eerste wethouder, de heer L. Braber J.Lz. Het zoontje van den metselaar M. had het ongeluk in de kaai te vallen. Gelukkig kon den nabijzijnde personen het knaapje spoedig op het droge brengen. J. W. moest plotseling naar het ziekenhuis te Rotterdam worden vervoerd, voor het onder gaan van eenl operatie. Zaterdag j.l. bracht V.V.S. I een bezoek aan M.V.V. te Melissant, voor het spelen van een| nederlaagwedstrijd, welke strijd eindigde met een 5—2 overwinning voör V.V.S. I. V.V.S. II moet met 31 het onderspit delven van D.J.S. II uit Middelharnis. OUDE TONGE. De timmermansknecht N. de Looze had het ongeluk _met _zijn hand in een beitel te slaan, terwijl een dochtertje van den heer A. de Been haar voet mèt kokend water verbrandde. In beide gevallen moest ge neeskundige hulp worden ingeroepen. Gedurende de afgelóopen week meldden zich bij den Agent der arbeidsbemiddeling als werkloos aan 29 landarbeiders en 1 transport arbeider, terwijl in dat. $dv£k 34 werkloozen in de werkverschaffing werden te werk gesteld. Naar men uit goeden bron verneemt, be staat het voornemen de Werkverschaffing met ingang van a.s. Vrijdag stop. te leggen. De 94-jarige T. Luijéndijk had het ongeluk in den kelder te vallen. Medische hulp moest worden ingeroepen. r- De Postduivenlvereenigdng „Stormvogels hield een wedvlucht van uit Monche (Frank rijk) De uitslag is als volgt Jonge duivenD. Kamp, le prijs A. Fris, 2e Gebr. Beijer, 3e en 4e Gebr. van Noord, 5e en 6e. Oude duiven A. Hartog, le en 3e Gebr. van Noord, 2e en D. Kamp, 4e. Voetbal. Xerxes I—R.V.V. I 11. Xer xes II—R.V.V. II 4-1. NIEUWE TONGE. Brand. Vrijdagmiddag omstreeks 3 uur, brak door onbekende oorzaak brand uit in een 6-tal klampen graan, toebe hoorende aan Gebrs. Schilperoort, op een per ceel bouwland, gelegen aan de z.g. Breede weg. Spoedig was echter de Motorbrandspuit aan wezig en werd met vereende krachten gewerkt om den brand meester te worden, opdat de woningen, welke in de buurt stonden, gespaard mochten blijven, 's Avonds ongeveer 10 uur was men den brand meester, maar alle klam pen! zijn in de vlammen opgegaan. De verzekering dekt gedeeltelijk de schade. De vorige week werden van hier 1400 kisten aardappelen vervoerd, 1700 balen peen, 1200 balen uien Bij het verrichten zijner werkzaamheden had A. B. het ongeluk zijn hand zoodanig te verwondden, dat geneeskundige hulp noodzake lijk was. Uitslag van de aanbesteding voor het bou wen van een aardappelloods te Battenoord voor den heer Mulder te Rotterdam Metselwerk: J. J. Boeter 151,50, Ls. v. d. Velde 141, D. van Helden 140. Timmerwerk J. A. Röber 546, I. Mossel man 542, C. P. G. Holleman 478. DIRKSLAND. De opperman J. Lugtenburg had het ongeluk van een1 4 M. hooge stelling af te vallen. Inwendig gewond moest hij met een auto naar Dr. Boot worden gebracht. Op de wekelijksche beurs besteedde men hier voor de aardappelen 1, voor de uien 1 en voor de koepeen 1,35 per H.L. Er was niet veel handel. Bij de arbeidsbemiddeling stonden j.l. Zaterdag als werkzoekenden ingeschreven 2 landarbeiders, 5 schilders, 5 metselaars en 3 timmerlieden. Tegen a.s. Woensdagmorgen 11,30 uur is een openbare raadsvergadering belegd. Punten ter behandeling zijn o.a.: ingekomen stukken en mededeelingen; voorstel benoeming ambtenaar van den burgerlijken stand; voorstel benoeming van een bestuurslid voor de stichting Drinkwa terleiding; voorstel wijziging begrooting Wees huis 1932; voorstel goedkeuring rekening van het Weeshuis over 1932; voorstel wijziging be grooting van het algemeen armbestuur voor 1932; voorstel goedkeuring rekening van het algemeen armbestuur over 1932; voorstel wijzi ging begrooting van het gasbedrijf voor 1932; voorloopige vaststelling van de rekening van het gasbedrijf over 1932; voorstel voorloopige vaststelling van de gemeenterekening 1932; voor stel vaststelling suppletoir kohier hondenbelas ting; voorstel wijziging gemeentebegrooting voor 1933. MELISSANT. Op 4 Augustus j.l. is te Zuid- land een staking ingegaan onder de landarbei ders. Dat de landbouwer er mee in de war zitten, blijkt hieruit, dat in deze gemeenite ge durende eenige dagen geprobeerd wordt ar beiders naar Zuidlgpd te krijgen om voor onderkruiper' 'te spelen. Vrijdag zijn hiervoor 4 en Maandag nog 1 arbeider vertrokken. De houding van deze arbeiders wordt hier door hun collega's over het algemeen gelaakt, daar de staking hoofdzakelijk loopt over een uurloon van 23 cent, wat de boeren niet hebben aan vaard. HERRINGEN. De gemeentebegrooting dienst jaar 1934 ligt voor belanghebbenden tot den dag der behandeling in den Raad ter gemeente secretarie ter inzage. Bevolking. Vertrokken naar Sommelsdijk Mej. M. van der Sluijs, naar Stellendam P. F. den' Boer, echtgen. L. van Wezel. Het leggen van een electrische kabel van af onze gemeente naar Battenoord ten behoeve van een door de polders Battenoord en Klin- kerland te stichten electrisch gemaal, zal een bedrag vorderen van 6000. GOEDEREEDE. De gemeenterekening over het jaar 1932 zal tot 30 Augustus a.s. voor een ieder ter secretarie ter inzage liggen. Bij den agent der arbeidsbemiddeling ston den j.l. Zaterdag als werkzoekenden ingeschre ven: 14 landarbeiders, 1 schilder en 1 timmer man. Visscherij. De garnalenvisschers vingen de vorige week van 40 tot 60 kilo per dag en per vaartuig. De Noordzee-visschers besomden van 90 tot 170 per vaartuig. Mlet een pot thee van de kachel te nemen, verwondde de vrouw van J. d. E. haar linker hand aan een scherp voorwerp. In het eerst sloeg: ze er bijna geen acht op, maar de wond begon zoodanig te bloeden, dat ze naar den dokter ging, die de wond heeft gehecht. OUDDORP. De afgeloopen week werden uit deze gemeente vervoerd per tram en scheeps gelegenheid ruim 1000 balen sjalotten en ruim 1000 balen Westlandsche uien. Door het gunstige weer is de oogst goed en vroeg binnengekomen, wat wel een groot verschil is met andere jaren, wat met de vele regens dan zeer lastig was. Eenige bestuursleden van verschillende cichoreifabrieken alhier hebben met den burge meester bii den Minister van Economische Zaken op audiëntie geweest in verband met den lagen prijs der cichorei. Het bouwen! van een woon- en winkelhuis voor rekening van P. Ihrman is opgedragen aan Gebr. Boelaars en S. Ihrman. Door den Kantonrechter te Sommelsdijk is een schippersknecht van elders wegens het op geven van een valsohen naam en het hier rijden met een fiets zonder licht veroordeeld tot een boete van 10 of 5 dagen hechtenis en 5 boete of 3 dagen hechtnis. De garnalenvisschers hebben de afgeloopen week met de zeilscheepjes van 30 tot 40 kilo garnalen per dag gevangen!; de motorvisschers hebben van 80—90 kilo gevangen; de prijs is gebracht van 10 op 15 cent per kilo, wat wel een uitkomst is voor de visschers. De zeevis- schers hebben ook weinig verdienid. In de weer- visscherijen werden weer geen zalmen gevan gen. Zaterdagavond werd door Notaris van den Berg ten verzoeke van de erven Wed. M. Sper ling bij afslag verkocht een perceel bouwland, naamd de Drie Gemeten, liggende in het Oude Nieuwland, groot 2 Gem. 56 H P- V. M. Het perceel is aangeloopen. Hoogste bieder was bij deni inzet P. Boelaars voor 1-200. Het te graven kanaal in de Oostduinen voor den drinkwaterleiding is tot zoover gevor derd, dat dit over 14 dagen geëindigd zal zijn. Gedurende dit zomerseizoen hebben zich een 300-tal pensioengasten in deze gemeente ge vestigd. Een nog nimmer bereikt aantal. Vergadering van den Raad der gemeente STAD AAN 'T HARINGVLIET op Vrijdag 18 Augustus 1933, des voorm. 10,30 uur. Aanwezig met den Voorzitter alle leden. De Voorzitter, burgemeester Nieborg, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en on veranderd goedgekeurd. Van den heer Berk is bericht ingekomen, dat hij ontslag neemt als raadslid. Als opvolger is door den voorzitter van het stembureau be noemd verklaard de heer J. Vroegindeweij. De geloofsbrief van het benoemde lid Jac. Vroegindeweij wordt onderzocht door de heeren M. H. van Paasse en Joh. van Sprang en op voorstel der commissie van onderzoek tot toe lating besloten. Hierna wordt de heer Vroegindeweij binnen geleid zijnde, gevraagd of hij bereid is de bij de wet vereischte eeden af te leggen, waarop door hem bevestigend wordt geantwoord. Nadat de eeden door hem zijn afgelegd, wordt hij door den VOORZITTER gefeliciteerd met zijn benoeming. De heer VROEGINDEWEIJ dankt den Voorzitter voor zijn felicitatie. Ingekomen stukken Een, missive van Ged. Staten ten geleide van een goedgekeurde wijziging der begrooting 1932. Een rapport van werkzaamheden van den keuringsdienst van waren te Dordrecht over het 2e kwartaal 1933. Een missive van den Commissaris der Ko ningin, waarbij aan den Burgemeester verlof is verleend om zich van 26 Augustus tot 18 Sept. buiten de gemeente op te houden. Een missive van den Minister van Financiën, waarbij de uitkeering per inwoner voor het uit- keeringsjaar 1933-34 is vastgesteld op 6428,23. Een missive ten geleide van de goedgekeurde verordening op de heffing van opcenten op de gemeenltefondsbelasting. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De begrooting van ontvangst en uitgaven van den vleeschkeuringsdienst 1934 wordt voorge lezen en na voorlezing ongewijzigd goedgekeurd. De heer L. BRABER Bz. deelt namens de commissie belast met het onderzoek der ge meenterekening dienst 1932 mede, dat zij de rekening met bijlagen heeft nagezien en in orde bevonden en stelt mitsdien, voor deze onveran derd voorloopig vast te stellen als volgt Gewonen dienst ontvangsten 47806,76J^, uitgaven 46466,12; batig slot 1340,6412- Kapitaaldienstontvangsten 20368,573^. uitgaven 19753,15; batig slot 615,42J^. Dienovereenkomstig wordt besloten, onthou dende B. en W. zich van medestemmen over dit besluit. De VOORZTTER dankt de commissie voor onderzoek en rapport. De gemeentebegrooting dienst 1934 wordt den Raad aangeboden' en zal aan de raadsleden wor den toegezonden. Rondvraag. De heer VAN PAASSE vraagt of B. en W. aandacht willen schenken aan de afwatering van de straat voor de woning van Van Asperen en het kolenerf in de Burg. Sterkstraat. De VOORZITTER zegt onderzoek toe. De heer WAGNER vraagt of het plan van den heer Overwater om werkloozen uit andere gemeenten te werk te stellen, nog is uitgevoerd. De VOORZITTER deelt mede, dat dit plan van de baan is. De heer VAN SPRANG bespreekt het aard appelen rooien door vrouwen van arbeiders, die zelf werk hebben. Wanneer dit tiiet gebeurde, zou er in deze gemeente thans geen werkver schaffing noodig zijn. Hij hoopt, dat de land bouwers in deze hun medewerking zullen ver- leenen en bij het aannemen van werkkrachten dit zullen doen door tusschenkomst van den agent der arbeidsbemiddeling. Hij spreekt ook den wen'sch uit, dat de arbeiders uit gemeen schapsgevoel hun vrouwen in het gezin zullen laten. De VOORZITTER zal een verzoek tot de landbouwers richten om hun arbeiders aan te nemen' door tusschenkomst van de arbeidsbemid deling. Sluiting. CENTRALE VERWARMING VAN REYKJAVIK. Met water uit warme bronnen. Men meldt uit Stockholm Het is bekend, dat op IJsland op velerlei manieren profijt wordt getrokken van de warme bronnen, dat scholen en boerderijen op het plat teland er vrijwel gratis door verwarmd worden, en dat ook bloemenkweekers en waschvrouwen zich dit in het koude land zoo welkome ge schenk der natuur wel te nutte weten te maken. Blijkens een telegram aan Aftenposten heeft nu het gemeentebestuur van Reykjavik besloten verschillende groepen warme bronnen tusschen de hoofdstad en Tingvalla aan te koopen en\ hiervan water te betrekken voor centrale ver warming van alle gebouwen en woningen in de hoofdstad Thans leveren deze bronnen circa 108 liter warm water per seconde op, maar door het slaan van pompen zal de capaciteit waar schijnlijk tot ongeveer 200 liter per seconde ver hoogd kunnen worden. Met de voorbereidende onderzoekingen en het aanleggen van buislei dingen zullen vermoedelijk twee jaar gemoeid zijn en men) hoopt in 1937 de geheele installatie gereed te hebben. Het water zou, nadat het de radiatoren is gepasseerd, nog een temperatuur hebben van ongeveer 40 graden Celsius en; dan als waschwater gebruikt kunnen worden In het telegram wordt geen melding gemaakt van de kosten, die deze aanleg zal vergen, maar in alle geval wordt de verwarming met dit natuurlijke warme water aanmerkelijk goedkooper dan wan neer zij met steenkolen of hout geschiedt, zoo als thans het geval is. Bovendien zou de IJs- landsche betalingsbalans een niet onbelangrijke verbetering ondergaan, wanneer de invoer van brandstoffen sterk beperkt kan worden. Het ligt in de bedoeling mettertijd ook andere plaatsen op IJsland een dergelijk verwarmingsstelsel te verschaffen. De gevolgen van 79 nar zwemmen. De zwemster Ruth Litzig uit Heme, die Zaterdagavond, na bijna 79 uur in het water te hebben vertoefd, volkomen uitgeput uit het Baldenaymeer werd getrokken, ligt thans in bedenkelijken toestand in een ziekenhuis te Essen, De zwemster, die zich in de laatste uren reeds nauwelijks kon bewegen en die slechts door muziek, geroep en lawaai steeds weer werd opgewekt, moest, in watten 'en doeken gepakt, naar het ziekenhuis worden overgebracht. Gevaarlijke verschijnselen, o.a. ademnood en hartbeklemming, doen zich voor. Hoe weinig men zich aanvankelijk bewust was van den ernst van haar toestand, blijkt uit het trotsche gezegde van demoeder, toen zij haar dochter in het ziekenhnis bracht: »Hier breng ik u de beste zwemster ter wereld.* Autobus in «en afgrond gestort. Een autobus met 44 vacantiegangers uit Madrid, stortte te Guadarrama van een steile helling en sloeg eenige malen over den kop. Van de inzittenden werden wonder boven wonder slechts 15 personen gewond, terwijl een hunner werd gedood. Vermoedelijk was de chauffeur dronken. Een motorrijder te Rotterdam bij een aanryding gedood. Zondagmorgen, omstreeks half elf, is op den Mathenesserdijk te Rotterdam, nabij de Ma' thenesserbrug een ernstig ongeluk gebeurd. Van den kant van het P. C. Hooftplein kwam de 25'jarige J, S. de Bree, uit de Busken Huetstraat op zijn motorfiets aanrijden, met op de duozittjng zijn verloofde, de 25'jarige S Hazelhorst uit de Boomgaardstraat. Van de brug naderde een melkauto, bestuurd door den 24<jarigen J. van den Bosch van de Spaansche Bocht. Waarschijnlijk doordat de motorrijder zijn bocht iets te kort nam, is de motorfiets tegen den auto gereden. De Bree en zijn meisje werden tegen de straat gesmakt. De Bree was vrijwel op slag dooa. Mejuffr. Hazelhorst is met een zware schedelbreuk naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd. De motorfiets, die zwaar beschadigd is en de melkauto zijn voor onderzoek in beslag genomen en naar dc garage van de Verkeerspolitie aan de Duivenvoordestraat vervoerd. In verband met de noodzakelijk heid, om van de situatie na het ongeluk een paar foto's te maken, is het tramverkeer op lijn 15 aldaar gedurende eenigen tijd via den Mathenesserweg gele d. STEEKPARTIJ. Een kostganger brengt zijn kostbaas 15 a 20 messteken toe. Nadat de kostganger J. P. en zijn kostbaas L. G. Zaterdagavond waren uit geweest, ont stond bij hun huiswaarts keeren omstreeks mid dernacht tusschen beiden ruzie over een huis sleutel op den Voedingskanaalweg te Maas tricht. De ruzie ontaardde spoedig in een vecht partij, waarbij J. P. een mes trok en daarmee L. G. 15 tot 20 steken toebracht in rug, hoofd, aangezicht en armen. In deerniswekkenden toestand is G. naar zijn woning ^vervoerd. P. is gearresteerd en opgesloten. Verwar zelfvertrouwen niet met zelf overschatting. SOMMELSDIJK. OndertrouwdM. v. d. Baan, 21 jaar, te Melissant en J. M. van Dis, 19 jaar, alhier. Getrouwd: B. J. de Bakker, 28 jaar te Mid* delharnis en P. v. d. Laan, 27 jaar, alhier. MIDDELHARNIS. GeborenCornelis, zoon van Cornelis van der Weide en Marina Joh. Wesdijk Hendrik, zoon van Cornelis Groen en Arendje van de Polder; Cornelis, zoon van Johannis van den Berg en Cornelia de BakkerMarinus, z. van Cornelis Appel en Tannetje Vijf huize. OverledenMartina Viskil, oud 77 jaar, weduwe van Cornelis van der Kooij. DEN BOMMEL. Ondertrouw J: Adrianus van den Hoek, 25 'jaar, te Dirksland en Maria Geertruida van Sint Annaland, 21 jaar, alhier. DIRKSLAND. Geboren Johanna Janna, d. v. Dirk Knape en Jacoba Johanna Bienefelt. GehuwdL. C. van der Kroon 28 j. en E. van 't Hof 21 j. HERRINGEN. Gehuwd: Leendert van Wezel, j.m te Stel' lendam en Pieternella Francina den Boer.j.d. alhier. MELISSANT. Geboren Hendriki, d. van A. Grootenboer en N. Nagtegaal. OndertrouwdJacob Nagtegaal en Klara Lena Goedegebuur. OverledenPieter Sandifort, 83 jaar. Op Woensdagen 16 en 23 Augustus 1933, beide dagen des nam 2 uur (o tpublieke verkooping van een weldoortimmerd Heeren huis aan de Voorstraat met vrije uitgang aan den Noord'Achterweg te Ooltgcnsplaat, resp. in Hotel »Hobbel« aldaar, bij veiling en Hotel »Van den Berge* aldaar, bij afslag, ten verzoeke van de fam van wijlen Mejuffr. M. Mijs. Betaling bij de aanvaarding vóór of op 15 September 1933. Notaris CHR. AKKERMAN. Vrijdag 25 Augustus, des voormiddags 10 uur (zomertijd) te Stellendam, aan den Nieu» wenweg ten verzoeke en bij de woning van den Heer Adrianus Klink Mz. van 2 melk koeien, 2 vaarzen, withooi, klaverhooi, mes* put, ongedorschen tarwe, een mud suikerbie» ten, een mud jaapjespeen, melk- en karnge* reedschap en betgeen verder ter verkoop zal worden aangeboden. Notaris VAN DEN BERG. Veiling op Vrijdag 25 Augustus 1933 en Afslag op Vrijdag 1 September 1933, beide dagen des avonds 7 uur (nieuwe tijd) in het café van L. Osseweijer te Nieuwe Tonge, van een huis, a 391, aan den Noordl. dijk, met het recht van erfpacht van den grond, te Nieuwe Tonge. Ten verzoeke van de Erven Mej. de wed. D. den Braber. Notaris VAN ISPELEN. Veiling op Dinsdag 5 September 1933 in het Hotel G. van Veen te Oude Tonge; afslag op Dinsdag 12 September 1933 in het Hotel A. P. de Weerd aldaar, beide dagen des avonds ten 6,30 uur (oude tijd) van Een Heerenhuis no. 10 aan de Voorstraat, met schuur en tiyn crrcVkf rro" b~uw*er« rein, te Óude Tci-vc, k*d. St chc C, io 908, groot 17 Are<- 10 cnt'arcn. Ten verzoeke van den heer C de Haas van Dorsser. Notaris VAN ISPELEN. I Verkooping om contant geld, smederij* inventaris en voorraad te Middelharnis, op Woensdag 30 Augustus 1933, des nam. 3 uur (zomertijd), ten verzoeke* en aan de Smederij van Mej. Wed. R. W. van de Rovaart aan het Spui te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Centrale Veiling te Middelharnis. Veiling van Maandag 21 Augustus. Roode kool f 2,30 tot f 4,40 Per 100 stuks. Savoye kool f 2,70 tot f 5,60. Komkommers f 1,70 tot f 2,70. Knollen f 2,-. Perziken f 2,40 tot f 5,10. Meloenen f 15,— tot f 24.—. Andijvie f 1,10 tot f 2,-. Per 100 krop. Sla f 2,40. Dubbele princessen f 5,90 tot f 7,- Per 100 K.G. Stamsnijboonen f 4,80 tot f 5,40. Stoksnijboonen f 11,80 tot f 13,—. Spinazie f 8,—. Eigenheimers f 1,80 tot f 2.10. Claps Favorite f 5,80 tot f 12,10, Beurè Merode f 8,90 tot f 10,50. Noord'Holl. Suikerp. f 10,70 tot f 12,50. Jutten f 10,10. Yellouw Transparant f 4,80 tot f 10,—. Celline appels f 5,— tot f 7,—. Keswick appels f 8,50. Appels (val) f 2,—. Gele pruimen f 7.50 tot f 10,—. Per 100 pond Boerewitte f 5,60 tot f 9,30. Reine Victoria f 10,50 tot f 13,—. Druiven f 14,50 tot f 20,—. Tomaten f 2,80 tot f 3,—. Marktoverzicht der vorige week. Inge* zonden door JAC. KNOOP, Makelaar in aardappelen, groenten en irult. Nassankade 158, Tel. 8i431, Amsterdam Afgeloopen week bleven de prijzen van verschillende soorten aardappelen vast, alhoe* wel deze prijzen niet hoog waren. Grof val lende blauwen en blanke Eigenheimers werden verkocht k f 1,70 tot f 1,80. Zeeuwsche Bonten en Blauwen was goede vraag voor, evenals voor grove poters. Blanke Noord'HolIandsche en Westlandsche Muizen, mits niet te grof, zijn nog gezocht. Blanke zandaardappelen weinig aanvoer, ook gevraagd Geruchten waren heden aan onze markt, dat er een belasting van 2 pCt per K.C op aardappelen zou komen. De landbouwers krijgen dan vastgestelde prijzen. Heden, 21 Aug., werden dc volgende prijzen gemaakt per 100 kg. Zeeuwsche Bonten f 3,— tot f 3,20, idem Blauwen f 3.— tot f 3.20, idem blauwe Eigen' heimers f 1,80 tot f 2,—, idem Eigenheimers f 1,80 tot f 2,—, idem Bonte poters f 1,80 tot f 2,—, idem Eigenheimer poters f 1,80 tot f 2,—t Westlandsche Muizen *f 1,60 tot f 2,—, Anna Pauwlouna zand f 2,— tot f 3,—, IJpolder en Haarl.mecr Bosten f 3,— tot f 3.20, idem blauwe Eigenheimers f 2,— tot f 2,20, idem Eigen heimers f 2,— tot f 2,20, idem Bonte poters f 1,60 tot f 1,80, Noord-Holl. Muizen t 1,60 tot f 2,—, idem blauwe Eigenheimers f 1,80 tot f2,—, Katwijker zand f 2,—tot f 3,— Hillegommer zand f 2,— tot f 3, Zeeuwsche Bonte Eigenheimers f 2,— rot f 2,20. Uien f 1,60 tot f 2,-. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 21 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 635 vette runderen, 40) vette kalveren, 833 schapen of lammeren, 677 varkens. Prijzen per l/2 K.G.: koeien 15 1 VA c„ 22>$-25 c., 27^-29 c., ossen 1617 c., 20—22 c., 2325 c.; vette kalveren 1 iy2 22J^j c., 2628 c., 32J^.37Y2 c.; varkens 13 16 c., 16]/2 e. Prijzen per stuk: overj. lammeren 7—10, zuiglammeren 8—12,50. De aanvoer van koeien en ossen was flink. De handel was iets williger en de prijzen voor eerste soort waren een cent hooger, voor 2e en 3e srt. bleven de prijzen gelijk. Stieren wegensg eringen aanvoer niet ge noteerd. Vette kalveren waren ruim aangevoerd, de handel was tamelijk en de prijzen waren iets stijver. Een enkel prima kalf ging nog tot 2]/2 cent boven noteering. De aanvoer van lammeren was zeer ruim, van schapen matig. In schapen was de handel iets williger, in lammeren stroef. De prijzen bleven ongeveer gelijk aan die van vorige week. Varkens waren iets ruimer aangev^rd. De handel tamelijk en in de prijzen3 was weinig verandering. Ejen enkel prima exemplaar ging nog tot y2 cent boven noteering. AMSTERDAM, 21 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 680 vette koeien, waar van de prijzen waren: le kwal. 58—60 c., 2e kwal. 43—55 c., 3e kwal. 33—40 c., mindere soorten 2030 c. per K.G. slachtgewicht; 115 melk- en kalfkoeien 120180 per stuk; 212 vette kalveren le kwal. 4246 c., 2e kwal.. 34—40 c., 3e kwal. 24—32 c., alles per K.G! levend gewicht; 40 nuchtere kalveren 47,50; 112 schapen 913, beide per stuk; 634 var kens, vleeschvarkens (90—110 K.G.) 41—42 c., idem zware 3940 c., idem vette 37—38 c., alles per K.G. slachtgewicht; 22 paarden 50— 90 per stuk. Aanvoer 5 wagons geslachte run deren uit Denemarken. BOTER, KAAS en EIEREN. APELDOORN, 21 Augustus. Gemeentelijke eierhal. Aanvoer 245,000 stuks. Prijzen van 3,20—4,25, middelmarkt 3,83. Handel vlug. OUDEWATER, 21 Augustus. Kaas. Aanvoer 67 partijen, tezamen 3015 stuKs, weg^ide 15,075 K.G Eerste soort Gouda met rijksmerk 22—25, idem mindere 19—21. Handel vlug. TIEL, 21 Augustus. Boter 1,601,65, eieren 3,50—4 per 100. Aanvoer 55,000 eieren. GRANEN, MEEL, OLIËN, enz. ROTTERDAM, 21 Augustus. Fijne zaden. (Boerennoteering)Blauw maanzaad 2022, karwijzaad 26—28, koolzaad 11 13, geel mosterdzaad 1013, alles per 100 K.G. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 21 Augustus. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers 2—2)^ c., Zeeuwsche blauwe 3 c„ idem eigenheimers \]/22 c„ idem bonte 3 c., overm. eerstelingen \l/2.—2 c., westl. nieuwe kleine 2—2J^ c., alles per K.G. Met redelijken aanvoer en kalme vraag. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 21 Augustus. Vlas (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer en prijzen 5000 K.G. wit Zeeuwsch 45—55 c., 5000 K.G. Hóll. geel 4555 c., beide per K.G. Er bestond eenige vraag met onveranderde prijs. Een ge deelte bleef echter nog onverkocht.

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 3