FLABÉLA-TENTOONSTELLING VOORTZETIIIG UITVERKOir ZOMERGOEDERENI Bijvoegsel „Maas- en Scheldebode" van Woensddg 16 Aug. 1933 WAT IS ER OP FLAKKEE BEREIKT? ZANDPAD - MIDDELHARNIS - TELEF.74 Huis voor Confectie en Kleeding naar Maat Alle restanten worden tegen zeer lage prijzen opgeruimd DE TOEGEWIJDE VOORBEREIDING WAARBORGT SUCCES". KOMT IN DROMMEN. Flabéla", dit vreemde woord zal deze week drör geheel'Flakkee van mond tot mond gaan. De ééne buurvrouw zal 'het tegenl de andere zeggen, de eene huisvader tegen de andere, de eene straatjongen tegen de andere. Flabéla" Laad'. Tuinbouw- en Bloemen tentoonstelling. uitgaande van de Tuinders- vereeniging „Fla-kkeesch Be-lang' te Middel- harnis. In deze zorgvolle tijden is het van groote waarde om regelmatig te laten zien. dat wij nog leve n, dat de echte Hollandsche handelsgeest ons nog te pakken heeft. „Flabéla" is deze week het wachtwoord voor elk zakenmanOp de „Flabéla" zal het publiek, dat ongetwijfeld in grooten getale op zal komen', kunnen zien wat „kerels" zijn. De organisatoren enl standhouders laten in dezen tijd den moed niet zakken. Elke gelegenheid, waarbij zij „zaken kunnen doen", grijpen zij aan. Hun werkkracht is bij het stijgen van de moei lijkheden steeds grooter geworden en met het „Flabéla" in den mond stoomen zij deze week in volle kracht. Hebt groote waardeering en achting voor dit werk. Zoolang er tentoonstellingen gehouden worden, behoeved we nog niet te wanhopen, zoo lang er nog mannen en vrouwen zijn, die hun uiterste best doen en geen gelegenheid voorbij laten gaan om hun energie te toonen, is de crisis nog te overwinnen. Niemand blijve dan ook achter, om de Flabéla- tentoonstelling, welke van 17 tot en met 19 Augusctus, dus van Donderdag tot en met Zater dag, gehouden wordt, te bezoeken. Er is voor ons allen wat te genieten, allereerst eru ten tweede rust er in dit opzicht een taak op elk burger om den handel te steunen. Wij hebben wel eens hooren beweren, dat de middenstand de kurk is, waarop het maatschap pelijk leven drijft. Moge er eenige overdrijving in schuilen, vast staat, dat de middenstand en daartoe behooren de organisatoren en stand- hóuders niet gemist kan worden. Gaat de middenstand tent onder, dan komt er armoede in een volk. Eén van de meest sprekende voor beelden is wel te vinden in den ellendigen toe stand, waarin het Duitsche en het Oostenrijksche volk zich bevindt. In Duitschland heeft men de middenstanders gebruikt als evenwicht tusschen de arbeiders en de kapitalisten. Daardoor kreeg de midden stand de grootste klappen, want werd er veel voor de arbeiders gedaan bescherming en bevoorrechting op allerlei manieren de mid delstand ondervond slechts zijdelings steun, zoo bijv. door middel van het onderwijs. De Hitier- reactie gaat dan ook hoofdzakelijk uit van den middenstand. Landen als Oostenrijk, waar de middenstand zoo goed als vernield is door het socialisme, staan er zeer slecht voor. Ook daar is thans te bemerken. Tot voor kort was het daar zoo, dat er alleen maar sprake was van arbeiders en kapitalisten. In Weenen was er een vereeniging van dok toren, welke de tarieven, de prijzen vaststelde, ten einde de concurrentie eenigszins in goede banen te leiden In ons land is de toestand beter, de midden stand is goed georganiseerd, hoewel er nog zeer veel anders ware te wenschen. Centralisatie op middenstandsgebied is het eenige middel om versnippering en afbrokkeling te voorkomen. De maatschappij is gebaat bij een zelfstandige onafhankelijke middenstand. De praktijk leert, dat het kapitaal, de middenstand en de arbeid een eenheid vormen, die niet zonder nadeelige gevolgen verbroken kan worden. De een kan niet ten koste van den' ander leven. Alle pogingen in die richting zijn funest voor de samenleving. Helaas, de middenstand geniet niet zulke groote voorrechten als de beide andere groepen. Daarom rust op de burgers den plicht om den middenstand te beschermen. Dat is allereerst eigen belang, maar daarnaast ook het belang van ons allen. Daarom, lezers, Donderdag, Vrijdag en Zater dag komt u een kijkje nemen op de tentoon stelling. Het woord „Flabéla achtervolge u zoolang tot u in het veilingsgebouw te Middelharnis geweest bentDe officieele opening heeft plaats Woensdagmiddag om 2 uur, door den eeré-voor zit ter, den heer A. A. M ij s, voor zitter der vereeniging Cenltrale Veiling voor Goedereede enl Overflaklcee. Het getuigt van moed in deze, vooral ook voor denj tuinbouw, zoo donkere tijden, het initiatief te nemen tot het houden, van een' Tuinbouwtentoonstelling, hoe bescheiden - van opzet dan ook. De vereeniging van oud-leerlingen der tuin- bouwcursussen op Goeree en O ver flakkee is niet voor bezwaren teruggedeinsd en hoopt a.s. Donderdag 17 Augustus in een der gebouwen van de Centrale Veiling G. en O. haar ten toonstelling van tuinbouwproducten en aanver wante artikelen artikelen te openen. Het doel van deze tentoonstelling is, te laten zien wat er op het gebied van groenten-, fruit en bloementeelt op ons eiland in enkele jaren is bereikt en te demonstreeren, dat onder nor male omstandigheden ook op Flakkee plaats is voor verschillende tuinbouwteelten, speciaal ook onder glas. Dat deze jonge vereeniging, wier leden cur sussen hebben gevolgd, eerst onder leiding van denf heer Pen, later onder leiding van den heer Van Asperen, voldoening moge hebben van haar werk, hoop ik van harte. De toegewijde voor bereiding waarborgt succes. Dit is de indruk, die men krijgt als men een kijkje in de gebouwen mag nemen. Speciaal liefhebbers van mooie bloemen en schitterend fruit wek ik hierbij op tot een be zoek aan deze leerzame tentoonstelling. Komt in drommen, gij zult er geen spijt van hebben. De voorzitter van den Centralen Proeftuin en der Centrale Veiling voor G en O., A. A. MIJS. Zooals reeds aangekondigd is, heeft de Tuin- dersvereeniging „Flakkeesch Belang" (Flabéla), te Miiddelharnis een Land-, Tuinbouw- en Bloe mententoonstelling georganiseerd. Deze tentoonstelling zal worden gehouden te Middelharnis in het Veilingsgebouw op 17, 18 en 19 Augustus a.s. De opening is bepaald op Donderdag 17 Augustus. Zeer zeker is het te waardeeren, dat in dezen tijd alles in het werk wordt gesteld, om het beste aan de markt te brengen. Een inzending van mooi fruit (appels, peren, pruimen, druiven en perziken) in manden keurig gerangschikt, vzal ongetwijfeld met groote belangstelling wor den bekeken en wat een bloemenpracht zal wor den vertoond in 'bloemenmanden en daarbij een keur van prachtige snijbloemen. Ook de wedstrijd in het maken van bouquet- ten is zeker een bijzondere attractie. Alleen' de verzameling van cactussen is een bezoek aan deze tentoonstelling dubbel waard. Voor de oud-leerlingen van den tuinbouwwin- tercursus zal er gelegenheid zijn te zien, hoe de theoretische kennis in de praktijk wordt gebracht* In de hoop enl het vertrouwen, dat door veel bezoek deze tentoonstelling zal slagen, wordt den exposanten van harte succes toegewenscht. De burgemeester van M'harnis en S'dijk, L. J. DEN HOLLANDER. Middelharnis, 15 Aug. 1933. Het is een moedgevend verschijnsel, dat de ongunst der tijden onze land- en tuinbouwbou- wers den moed niet beneemt, om hun bedrijf met energie voort te zetten, doch het 'Zelfs, waar en zoo mogelijk uit te bouwen en, te verbeteren. Daarvoor is een streektenitoonstelling, als „Fla béla" er een bedoelt te zijn, het beste bewijs. Mien kan daar vergelijken, en zien wat er aan de cultuur van onze land- en tuinbouwvoort- brengselen hapert, em aan te sporen tot nieuwe krachtsinspanning en door toepassing van nieu we of verbeterde exploitatie-middelen de teelt te verbeteren, de opbrengst te verhoogen en door selectie en sorteering diep laats op de markt in te nemen, die het Flakkeesche product toe komt. Moge dat het resultaat zijn van deze tentoon stelling. A W. KEIJZER. Het is zeker in dezen tijd van depressie een tot verheuging stemmend feit, wanneer blijkt, dat ondanks alle tegenslag de moed npg niet ver loren is en het vertrouwen in de toekomst nog niet geweken. En te meer kan tot die verheuging aanleiding zijn, wanneer dat feit te constateeren is onder de jongeren; immers de jeugd is de toekomst. Het is dan ook om deze reden, dat een woord van opwekking tot de ouderen en tot de minder enthousiaste jongeren op zijn plaats is, om niet te verzuimen „Flabéla" te bezoeken. Moge haar uiterlijk in overeenstemming zijn met haar schoo- nen, bekoorlijken naam M. B. SMITS. FLABÉLA. Zoo is de naam van de tuin- en landbouw tentoonstelling, die op 17, 18 en 19 Augustus te Middelharnis in het Veilinggebouw wordt gehouden. Ze gaat uit van de vereeniging van oud-leerlingen van tuinbouwcursussen, ge naamd „Flakkeesch Belang". Deze tuinbouw- curssussen worden gehouden vanwege de ver eeniging „Centrale Proeftuin" en ze beoogen jongelui theoretisch en praktisch te ontwikkelen daardoor de tuinbouw in goede richting kan worden geleid. De Proeftuin demonstreert de teelt van verschillende gewassen in velerlei soort zoowel op 't gebied van ooftteelt als groenten- teelt, terwijl de druiven een belangrijke plaats innemen!. Op de vergaderingen worden verschillende onderwerpen besproken en dat is een geschikte gelegenheid het geleerde te onderhouden1 'en uit te breiden. Nu werken de tijdsomstandigheden niet mee, om de tuinbouw uit te breiden, doch de vereeniging is vol goeden moed en zij meent, dat het goed en nuttig is in breeden. kring te laten zien, wat ons eiland op tuinbouwgebied presteert. Natuurlijk kan de tentoonstelling niet bieden, wat een Westlandsche kan geven, want we zijn nog maar in 't begin en de druk der tijden beïnvloedt een krachtige ontwikkeling. Het optimisme van de oud-leerlingen doet wel dadig aan en 't is toe te juichen, dat ze eens willen demonstreeren, wat er. al zoo te pas komt bij den tuinbouw. Van verschillende zij den) is goede medewerking betoond eni zoo is een geheel gevormd, dat ieders belangstelling zal wekken. Land- en tiiinbouw zijn na aan el kaar verwant en zoodoende is er ook iets van den landbouw te bewonderen. Ook bloemen ontbreken; niet 'en heerlijk fruit, appels, peren, pruimen, perziken en druiven zullen vele bezoe kers doen watertanden. Het zal een verrassing -Irijn voor het publiek, als het ziet wat ons eiland ook op tuinbouwge bied vermag. Sommigen! verkeeren in de dwa ling dat „overlandsche producten" beter zijn dan de Flakkeesche, doch een bezoek aan de ten toonstelling zal de overtuiging geven, dat wij hier heel wat kunnen bereiken Wij vertrouwen, dat een druk bezoek aan deze vrij volledige tentoonstelling de belang stelling voor onze eigen producten ten goede zal komen. Sommelsdijk. L. PEN. De tentoonstelling is voor het publiek toe gankelijk op 17, 18 en 19 Augustus van 2—6 en van 7—ill uur. 17 Augustus vanaf 3 uur namiddags. Alle uren zijn gesteld in wettelijken tijd. Het eere-comité bestaat uit de heeren A. A. Mijs, voorzitter, L. J. den Hollander, L. Pen, A. W. Keijzer, J. A. Slis Dz. Het bestuur uit de heeren: H. van Heest, voorzitter, H. van der Meide, secretaris, J. Kastelein, penningmeester, B. Viskil, M. Buth, G. Jordaan, P. de Blok, leden; zij zijn herken baar aan een groen insigne. De loterij-tcommissie uit de heeren: G. Jordaan, J. Vroegindeweij en D. Vroegindeweij. De jury uit de heeren: J. Barendse, J. van der Pols enj Mj. SpeelmanreserveC. Vis en K. Wiersma. In het voorwoord yan het fraai uitgevoerde programma schrijft het uitvoerend comité „Er behoort zeker eenige moed toe, in deze, voor den land- en tuinbouwer zoo slechte tijden, een tentoonstelling te organiseeren. De vereeniging van oud-leerlingen van tuin- bouwwintercursussen op dit eiland heeft echter gemeend niet de moedeloosheid als richtsnoer te moeten kiezen. Zij is er vast van overtuigd, dat achter de wolken toch nog de zon schijnt: dat er zeer zeker weer betere tijden zullen aan breken. Daarom is het een gebiedende eisch, dat oqs bedrijf niet verwaarloosd wordt. Moge ons streven er toe bijdragen het weten en kunnen van de Flakkeesche land- en tuinbouwers naar buiten te dragen. Dit is de eerste tentoonstelling van dien aard, welke op ons eiland gehouden wordt. Wij roe pen daarom de clementie van dén bezoeker in, indien wij in sommige opzichten faalden. Alle begin is moeilijk, wij hopen op een volgende nog vollediger voor den dag te komen. Wij geven echter de stellige verzekering, dat alle pogingen in het werk gesteld zijn een mooi ge heel te krijgen. Opmerkelijk is wel de groote plaats, welke de handel op onze tentoonstelling inneemt. Niet alleen, dat de daarvoor bestemde ruimte geheel gevuld is; rwij moesten nog velen afzeggen. Ook de handel doorleefts lechte tijden, ook hier zien wij het streven paraat te staan als betere tijden aanbreken. Wij wenschen heeren exposanten, die ons de eer aandeden, een groot succes toe; een flinke uitbreiding hunner zakenl-relaties. En hiermede luiden wij onze tentoonstelling in. Met bijzonderen aandrang richten wij ons tot de bevolking van ons eiland deze met LIw be zoek te vereeren." De bepalingen van orde luiden 1. Alle aanwezigen wordt verzocht en zijn verplicht, direct na het sein tot sluiting de ge bouwen en het terrein te verlaten. 2. Bezoekers hebben zich onvoorwaardelijk te gedragen naar de voorschriften en aanwijzingen van het comité, zaalwachters en politie. 3. Het comité houdt zich het recht voor geen! toegang te verleenen aan personen, van wie kan worden verwacht, dat zij een goed en regelmatig verloop der tentoonstelling zouden kunnen be lemmeren en indi'en dit later zou blijken, deze personen te verwijderen uit de gebouwen en van het terrein. 4. Ieder wake, met ons, voor brandgevaar en werpe geen brandenlde lucifers, eindjes sigaar' of sigaret achteloos weg. 5. Gevonden voorwerpen geve men ten spoe digste af in de bestuurskamer. 6. Het tentoongestelde mag niet in handen genomen worden. 7. In alle gevallen, waarin mocht blijken niet te zijn voorzien, zal aan het comité de beslissing zijn. De deelnemers 'en' de aard der inzendingen zijn Tuinarchitectuur: F. van Leeuwen, Middelharnis. Gecombineerde inzending "van de vereeniging van oud-leerlingen van tuinbouwwintercursussen „Flakkeesch Belang". Klasse 1. GroentensoortenL. J. Buth, Sommelsdijk; Kroos en Dijkers, Middelharnis; J. Kastelein, Sommelsdijk; M. Buth, Middelhar nis; H. van der Meide, Sommelsdijk; N. Wasser- val, Miiddelharnis; P. de Blok, Middelharnis; G. Jordaan, Middelharnis; F. van Leeuwen, Middelharnis; M. Vroegindeweij, Middelharnis; Job Born, Sommelsdijk; M. van Dijk, Stad aan 't Haringvliet. Prijizen verguld zilveren medaille, zilveren medaille, bronzen medaille. Klasse 2. Augurken, komkommers, meloe nen en tomatenA. Groenendijk, Melissant; L J. Buth, Sommelsdijk; Kroos én Dijkers, Mid delharnis; G. de Rooij, Dirksland; J. Kastelein, Sommelsdijk; M. Buth, Middelharnis; H. van der Meide, Sommelsdijk; F. van Leeuwen, Mid delharnis; P. Los, Dirksland; L W. de Wachter, Dirksland. PrijzenVerguld zilveren! medaille, zilveren medaille. ■■m Klasse 3. Appels: L. J. Buth, Sommelsdijk; A. W. Keijzer, Herkingen1; J. Kastelein, Som melsdijk; H. van der Meide, Sommelsdijk; G. J. Buth, Sommelsdijk; G. van der Velde, Herkin gen; M. Lokker, Stellendam; L. Nelisse, Nieuwe Tonge; G. Campfens, Sommelsdijk. PrijzenVerguld zilveren medaille, zilveren medaille, bronzen medaille. Klasse 4. Peren: B. Viskil, Middelharnis; J P. Mast, Den Bommel; L. J. Buth, Sommelsdijk; J. Kastelein, Sommelsdijk: H. v. d. Meide, Som melsdijk; A. W. Keijzer, Herkingen; C. van der Velde, Herkingen; M. Lokker, Stellendam; G. J. Buth, Sommelsdijk; L. Nelisse, Nieuwe Tonge; G. Campfens, Sommelsdijk; G. de Rooij, Dirks land; A. A. Mijs, Sommelsdijk. PrijzenVerguld zilveren medaille, zilveren medaille, bronzen medaille. Klasse 5. Pruimenl: J. Vink Jz., Ouddorp; J. P. Mast, Den Bommel; L. J. Buth, Sommels dijk, G. L. Warnaer, Dirksland; A. Groenendijk, Melissant; J. Kastelein, Sommelsdijk; Kroos en Diikers, Middelharnis; A. A. Mijs, Sommelsdijk. PrijzenVerguld zilveren medaille, zilveren, medaille. KI a s s e 6. Druiven en perziken: Kroos en Dijkers, Middelharnis; A. Groenendijk, Melis sant; J. P. Mast, Den Bommel; C. van der Meide, Sommelsdijk; Joh. Moselman, Nieuwe Tonge; L. J. Buth, Sommelsdijk. Prijzen Verguld zilveren medaille, zilveren medaille. Klasse 7. Fruitmanden (decoratief gevuld) B. Viskil, Middelharnis; L. W. de Wachter, Dirksland; K. J. Nipius, Middelharnis; H. van der Meide 'en J. Kastelein, Sommelsdijk. PrijzenVerguld zilveren medaille, zilveren medaille. Klasse 8. Bloemenmanden (materiaal naar verkiezing)F. van Leeuwen, Middelharnis; B. Viskil, Middelharnis; H. van der Meide, Sommelsdijk. Prijs: Verguld zilveren medaille. Klasse 9. Snijbloemen: J. P. Mast, Den Bommel; J. Kastelein, Sommelsdijk; G. Jordaan, Middelharnis; M. Buth. Middelharnis; P. de Blok, Middelharnis; B. Viskil, Middelharnis; H. van der Meide, Sommelsdijk, F. van Leeuwen, Mid delharnis; M. Vroegindeweij, Miiddelharnis; N. Wasserval, Middelharnis; M. Lokker, Stellen dam; P. D. Sieling, Melissant. PrijzenVerguld zilveren medaille, zilveren medaille, bronzen medaille. Klasse 10. Verzameling van cactussen: G. J B Buth, Dirksland; Mej. W. J. Nijgh, Middelharnis; A. van der Velde, Middelharnis. PrijsVerguld zilveren medaille. Landbouwgewassen. Graneni: G. van Es, Oude Tonge, zomertarwe van Hoek; E. A. Jacobs, Oude Tonge, Prinssegerst; K. J. de Bruin, Oude Tonge, tarwe Jac. CatsG. L. van Prooijen, Oude Tonge, haver; L. Mijs, Den Bommel, haver; L. Mijs, Den Bommel, tarwe; J. A. Slis, Middelharnis, tarwe: M. Buth, Mid delharnis, tarwe Wilhelmina;; Combver. „Excel sior", Den Bommel, tarwesoorten; G. C. van Schouwen, Oude Tonge, Juilana-tarwe (goed gekeurd door de H. M. v. L. "met 4X9 punten). Prijzen Verguld zilveren medaille, zilveren medaille. Knol-, bol- en wortelgewassenJob Born, SommJsdijk; L. Mijs, Den Bommel; J. Kastelein, Sommelsdijk; M. Buth, Middelharnis; Vereen, van oud-leerlingen Ceres", Oude Tonge; P. de Blok, Middelharnis H. van der Meide, Sommelsdijk; B Viskil, Middelharnis. Prijzen Verguld zilveren medaille, zilveren medaille, bronzen' medaille. Als bijzondere attractie van de tentoonstelling is er een wedstrijd in het maken van bouquetten' door meisjes. Aan dezen wedstrijd zullen plm. 100 meisjes van 4 scholen deelnemen. Verschil lende prijzen zijn hiervoor beschikbaar. Als hoofdprijs een zilveren medaille met inscriptie voor het mooiste bouquet. De beoordeeling heeft plaats Donderdag 17 Augustus, v.m. 9 uur. De bouquetten zijn gedurende de tentoonstelling te bezichtigen. Aanduiding en korte beschrijving der stands. Stand no. 1. Plantenziektenkundigén dieast, Wageningen. Deze Rijksinstelling geeft kosteloos inlichtingen over ziekten en beschadigingen van land- en tuinbouwgewassen en over de bestrij ding daarvan. De inzending bevat voorbeelden van plantenziekten en beschadigingen, bestaande uit glazen cylinders met planten of deelea van m planten, geconserveerd in vloeistof, kaarten met gedroogd materiaal, houten doozen met gepre pareerde plantendeelen en daarbij behoorende insecten in hun verschillende ontwikkelingstoe standen, foto's met afbeeldingen van door zwam men of insecten aangetaste gewassen, brochures (mededeelingen en vlugschriften;)bestrijdings middelen met gebruiksaanwijzing enz. Voor zoo ver mogelijk wordt bij elk praeparaat het middel ter bestrijding aangegeven, terwijl de tentoon gestelde brochures, die door den Dienst tegen de daarop vermelde prijzen worden beschikbaar gesteld eif die dus door belanghebbenden besteld kunnen worden, meer uitvoerige inlichting daar over inhouden. Bovendien is een ambtenaar van den Dienst bij den stand aanwezig om inlich tingen te gevén' aan belanghebbenden. Stand no. 2. Mij. „De Automaat". Bestrij dingsmiddelen, verlichtings- en verwarmings apparaten. Stand no. 3. P. Verhoog, Capelle a. d. IJsel. Raffia, Tonking, Growelpotten. Stand no. 4. Uitg. Mij. „C. Misset", Doetin- chem. Vakbladen en Vakliteratuur. Stand no. 5. N.V. Groot Co., Hillegom. Bloemen, Bloembollen, enz. Stand no. 6. Het Thomasslakkenimeel Bureau, Amsterdam. Thomasslakkenmeel. Stand no 7. N.V. C. W. Pannevis' Zaadteelt en Zaadhandel, Delft. Zaden en Bloemen. Stand no. 8. N.V. Vereenigde Kali-maatschap- r>ij, Amsterdam. Kalimeststoffen. Gedurende de tentoonstelling is een ambtenaar aanwezig voor het geven van adviezen inzake bemesting in 't algemeen en kali-bemesting in 't bijzonder. Stand no. 9. H. P. Bendien, Naarden. „Pokon". Oplosbare kunstmest voor kamerplanten in fleschverpakking. Stand no. 10. W. Peeman, Middelharnis. Stookmateriaal. Stand no. 11. K. Witvliet, Middelharnis. Philips' Radioartikelen, Gloeilampen, enfz. Stand no. 12. Land- en Tuinbouwbureau der I. G. Farken-industrie Akt. Ges., Amsterdam. Electrisch verlicht en gedreven diorama. Stand no. 13. N.V Vereen. Chem. Fabrieken, Utrecht. Kunstmeststoffen in verschillenden vorm. Stand no. 14. I. Verbrugge, Middelharnis. Sigaren. Stand no. 15. K. J. Nipius, Middelharnis. Fruit. Stand no. 16. Fa Wed. C. Kolff Zoon, Middelharnis. Vruchtensappen, Vruchtenbowls. Stand no. 17. Hero Fabrieken, Breda. „Perl". De volgende prijzeri zijn beschikbaar gesteld: Een/ zilveren) medaille doorA. A. Mijs, Sommelsdijk; Drukkerij P. H. Boekhoven, Mid delharnis Zaaizaadvereeniging ..Waard en Groet". KolhornLandbouw ver. Oude Tonge, secr. M. van Soest; N.V. Uitg. Mij. „C. Misset" Doetinchem; Vereen, van oud-leerlingen Ceres" Oude Tonge; P. C van Gent, Middelharnis; Vereen. „Centrale Proeftuin" te Middelharnis; Vereen. „Centrale Veiling" te Middelharnis; Vereen, van oud-leerlingen van tuinbouwwinter cursussen „Flakkeesch Belang" te Middelharnis; Johs. de Kuijper Zn., Schiedam; Dagblad „Voorwaarts", Rotterdam; Victoriabron, Am sterdam; Heinekens Bierbrouwerij, Amsterdam. 50 K.G. geconcentr. voll. meststof 13X13X13 door NV. Vereenigde Chemische Fabrieken te Utrecht. Eereprijzen voor deni mooisten stand. Hier voor komen alle stands in aanmerking. Prijzen: Zilveren Lauwertak, verguld zilveren medaille, zilveren medaille. Tijdens de tentoonstelling zullen op nader te bepalen tijd én plaats korte voordrachten met films gehouden worden over bemesting, planten ziekten en meer andere belangrijke onderwerpen. Wij hebben altijd op het gebied van DAMES- EN HEEREN- KLEEDING het nieuwste voorradig. Tevens maken wij, indien U niet slagen kunt* met Confectie, voor U prima MAAT WERK in elk gewenscht model. Ook voor Heeren maken wij eerste klas maatwerk met klein prijsverschil van Confectie. Wij leverden dan ook reeds veel Costnums naar volle tevredenheid onzer cllëntéle af.

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 5