Buitenland. Rechtzaken. Van Ouddorp tot De Plaat Ingezonden Stukken. MEN MOEST HAAR DE TRAP OPDRAGEN. Van kind af rheumatische pijnen. Kan nu weer dansen en spelen. Zij was nog maar twaalf jaar oud, toen zij aan rheumatiek begon te lijden. Dus is het niet te verwonderen, dat zij thans, nu zij van deze kwaal bevrijd is, danst en speelt met de kinde ren, hoewel zij 30 is. In de volgende woorden beschrijft zij zelf hoe zij haar leven veranderde „Op twaalfjarigen leeftijd kreeg ik voor het eerst rheumatiek. Drie jaar geleden moest ik 's avonds de trap opgedragen worden. Ook had ik rheumatische koorts. Toen begon ik met Kruschen Salts en dank zij dit middel ben ik weer geheel in orde en dans en speel nu met de kinderen. De flacon Kruschen staat altijd bij ons op tafel en in eiken kop thee of koffie neem ik een klein beetje. Zoodoende weet ik zeker, dat ik eiken dag mijn vaste dosis inneem, Ik ben] nu 30 jaar, maar voel me veel jonger.' Mevr. P. M. R. Rheumatiek wordt veroorzaakt door onvol doende werking der inwendige organen; een toestand waarvan de lijder zich zelden! bewust is. Maar het wordt een ongemerkte ophooping van afvalproducten en een. daarmee gepaard gaande vorming van stoffen, die schadelijk zijn voor den geheelen gezondheidstoestand. En deze stoffen ondermijnen het geheele gestel. Kruschen Salts is het natuurlijke recept tot behoud van een inwendige zuiverheid. De zes zouten in Krusch'en sporen nieren en ingewan den aan tot gemakkelijke, geregelde werking, U wordt dus inwendig vrij gehouden van alle onzuiverheden, welke, indien ze zich kunnen ophoopen, ongetwijfeld het péil Uwer gezond heid zullen verlagen. De „kleine dagelijksche dosis" Kruschen voorkomt dit. Want de zes verschillende zouten in Kruschen verhoogen de werking der afvoerorganen, verschaffen U nieuwe levenslust. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0,90 en 1,60 per flacon en wordt gefabriceerd in Engeland door de Fa. E. Griffiths Hughes Ltd., sinds 1756 te Manchester gevestigd. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. (Adv.) OVERZICHT. Dat het tusschen Duitschland en Frankrijk niet botert, wisten we reeds lang. Het wordt er steeds slechter op, ondanks het door Mussolini zoo hooggewaardeerde Pact-van-Vier, Het wan trouwen van de Franschen in het nieuwe Duit sche regime wordt steeds grooter. En niet ge heel ten onrechte is dit wanttrouwen, want de verhouding tusschen Duitschland en Oostenrijk wordt steeds slechter. De Duitsche omroepsta- tions blijven maar steeds ophitsende redevoe ringen uitzenden! tegen de Dolfuss-regeering. Deze week hebben Engeland en Frankrijk stappen gedaan bij de Duitsche regeering en, er bezwaren tegen gemaakt, dat zij niet krachtig optreedt tegen de inmenging van Hitlerianen in de Oostenrijksche zaken, Voor al in de roode pers wordt er regelmatig op gewezen, dat Duitschland zich weer bewa pend en een Engelsch blad' beweerde zelfs, „dat het Fransche ministerie van buitenland sche zaken in het bezit is van een nieuw, ge heim, dossier, waarmede het voor den Volken bond afdoende hoopt te bewijzen, dat de Duit sche rijksregeering het verdrag van Versailles heeft geschonden en in Duitschland verboden wapens laat fabriceeren". We gelooven van al die praatjes niet veel, De Engelschen en Franschen zijn zoo oogen- schijnlijk met een kluitje in het riet gestuurd. Men heeft, zegt een Wolff- bericht, den Franschen/ ambassadeur (toen' hij hedenmorgen op het departement van buiten- landsche zaken, onder verwijzing naar het vier- mogendhedeiv-verdrag, de meening van de Fran sche regeering verkondigde, dat de Duitsche propaganda ten aanzien van Oostenrijk in be paalde, in den laatsten tijd voorgekomen ge vallen niet te vereenigen is met de bestaande verplichtingen uit de verdragen1) kort eni goed geantwoord dat de rijksregeering een toepas sing van het vier mogendhedenverdrag in dezen vorm niet juist acht; dat van Duitsche zijde op geenerlei wijze inbreuk op verdragen is be gaan en dat Duitschland daarom deze inmenr ging in de Duitsch-Oostenrijksche aangelegen^ heden niet toelaatbaar acht. De Engelsche zaakgelastigde, die des mid dags een zelfde vertoog hield, ontving het zelfde antwoord. En is de zaak daarmee nu afgeloopen Het is haast niet te gelooven, als men tenminste moet aannemen, dat er niet méér is gepasseerd dan door Wolff wordt \rermeld. Maar volgens zekere Engelsche voorstelling is, voordat de démarches plaats hadden», reeds namens de Duitsche regeering medegedeeld, dat onmiddellijk maatregelen zullen worden getrof fen, om een einde te maken aan de propaganda- vluchteni boven Oostenrijksch grondgebied, als mede aan de beleedigende redevoeringen aan het adres van de Oostenrijksche regeering door Duitsche radio-stations. Volgens Wolff kregen de protesteerenden nul op hun requesthet Engelsche bericht laat doorschemeren, dat Duitschland ongelijk heeft bekend, eni tegelijk beloofd, het „nooit weer te zullen' doen". Als de waarheid' in het midden ligt, zullen we dat straks wel hoorën. De Fransche pers was, pas nog, niet erg te spreken over het doen der Italianen, wien mem verwijt door hun eigenmachtig optreden een groot deel van het effect der Engelsch-Fransche démarches te hebben verhinderd. Nu Italië zich niet bij het mondeling vertoog van Frankrijk en Engeland aansluit, viel te verwachten, dat men te Berlijn op den stap 'heel nuchter zal reageerenj. Hitier zal misschien doen, alsof zijn neus bloedt en de anti-Oostenrijksche actie of liever de actie tegén de regeering-Dollfuss - heel gemoedelijk laten voortzetteri1. Zoo meende men aan de Seine. En naar Wolff te oordeelen, ging het ook zoo toe en kon men op een dergelijk resultaat al half rekenen. ,,De heele affaire, aldus het Wolff-bureau, is eigen lijk begonnen door de buitenlandsche pers, die een formeele stap reeds tevoren met veel op hef aankondigde". Ejn„men mag zich afvra gen, of deze stap wel gedaan zou zijn, als de betrokken) ministers in Parijs en Londen warén geweest. Thans is de heele zaak slechts door de staatssecretarissen! behandeld." Het zal het beste maar zijn om af te wach ten hoe Duitschland's houding in de toekomst tegenover Oostenrijk zal zijn. Het ware te wenschen, dat Adolf Hitler ver standig ingrijpt Het nationaal-socialistisch regime heeft nog geducht te kampen met het communistisch re gime en heeft de handen vol aan binnenlandsche aangelegenheden. In een interview voor een Amerikaansche krant heeft Hitier verklaard „De nieuwe oorlogspsychose en gruwelcam- pagne tegen Duitschland is voor ons evén on begrijpelijk als de wedergeboorte van Duitsch land dit schijnt te zijn voor de buitenwereld. Juist Amerika, Frankrijk en1 Engeland behoorden in laatste instantie de als .militair" uitgekreten! S.R., S.S. en Stahlhelm dankbaar te zijn, dat de bolsjewistische golf, die zich in den nacht van den brand in den Rijksdag uit Duitschland over de geheele wereld wilde uitstorten, in toom werd gehouden. Wanneer gij, mijne heeren in Ameri ka, een met uw bevolkingscijfer overeenkomën'd aantal georganiseerde communisten zoudt hebben gehad, wat zou Amerika dan gedaan hebben, wanneer in plaats van het Rijksdaggebouw in den beslissénden nacht het Witte Huis in vlam men! opgegaan ware? Zou Amerika niet veel harder hebben1 ingegrepen! dan ik het deed met mijn bevel tot in hechtenis zetten van de bols jewistische leiders door S.A., SS. en Stalh- helm, ten einde de dreigende vernietiging der raadhuizen, schouwburgen, openbare gebouwen in geheel Duitschland door brandstichting in de kiem te smoren en de meest geheime samen zweerdersorganisaties te vernietigen „Toen wij in dien brandnacht in d'en Rijks dag en het Berlijnsche Schloss hulpkreten ont vingen) per telefoon, telegram en! radio uit geheel Duitschland over de bolsjewistische samenzwering, nam ik het besluit meedoogenloos alle mij ter beschikking staande macht, alle stormtroepen onmiddellijk in het veld' te brengen. Buigen of barsten was voor mij het parool. De onthul lingen, die twee uren later gedaan werden, heb ben mij gelijk gegeven. Alleen te Berlijn reeds vond m'enl bij de onmiddellijke bezetting der openbare gebouwen met inbégrip der universi teit, der bibliotheken en talrijke Berlijnsche dis- tricts-raadhuizenl vuurhaarden!, lonten1, met ben zine gedrenkte tonders en ontplofbare stoffen. Wanneer ik niet in dat beslissend uur voor orde en vrede was opgetreden tegen de bolsjewis- tische pogingen om Duitschland in 'brand te steken, zouden niet alleen de Rijksdag en het Slot, maar alle openbare gebouwen van Duitsch land en wie weet misschien ook het geheele avondland thans een puinhoop zijn. De a.s. processen zullen/ de wereld de oogein openen over de sensatie van dien nacht, welke blijkt uit het gevonden materiaal, dat tot dusverre niet onthuld kon worden wegens gevaar voor het onderzoek. Het tot dusverre geheim gehouden bewijsmateriaal waarborgt reeds thans het be wijs voor de ontdekking van een bolsjewistisch wereldcomplot. Alles was gereed om er op los te slaan. In Duitschland waiW in de laatste maanden 3000 centenaren ontplofbare middelen door communisten opgestapeld. Bij de voort durend plaatsvindende communistenf-razia's wor den.1 nog -bijna dagelijks nieuwe wapenen ge vonden. Inderdaad zijn dit feiten, die niet op zij gezet kunnen worden, maar laat Hitier er dan voor oppassen, dat de wereld tot de conclusie komt: Of men nu door den hond of door de kat ge beten wordt KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK. Zitting van Vrijdag 11 Augustus, J. de L., 18 j., landarbeider te Dirksland, stond terecht omdat hij aan d'en verkeerden kant van den weg had gereden. De getuigen waren ziek, zoodat de zaak aan gehouden werd. J. N. F. te Oude Tonge werd bij verstek veroordeeld tot 3 boete subs. 3 dagen hech tenis, omdat hij met geld gespeeld had. J. T v. N. werd veroordeeld' tot 8 boete subs. 4 dagen hechtenis, omdat hij het licht van zijn auto niet voor fietsers gedempt had. L. v. W. werd veroordeeld tot 5 boete subs. 3 dagen hechtenis, omdat hij zonder rij bewijs een auto had bestuurd. A. W„ 42 j„ landbouwer te Stad aan 't Ha ringvliet, was met zijn auto van een particu lieren; weg op den openbaren weg gaan rijden en had daarbij een aanrijding veroorzaakt met W. de G. Hij werd veroordeeld tot 5 boete subs. 3 dagen hechtenis. Mjej. H. C. L. te Dirksland had het verkeer van rechts geen voorrang gelaten. Het -bleek, dat verdachte noodgedwongen rechts moest gaan rijden en zij werd dan ook vrijgesproken. P. M. v. d. S. werd veroordeeld tot 5 boete. J. J. P., 25 j„ chauffeur te Middelharnis, stond terecht, omdat hij een auto had bestuurd, die niet voorzien! was van een rood achterlicht en een nummerplaat. Verd. ontkende de auto bestuurd te hebben. De verbalisont merkte op, dat verd. verklaarde niet te hebben gestuurd. Bij de aanhouding ont kende verdachte dit niet. Na-dien beweerde hij echter, dat de 18-jarige J. gestuurd had. De 18-jarige J. verklaarde inderdaad gestuurd te hebben. Tegen hem zal verbaal worden opgemaakt, zoodat J. als verdachte zal verschijnen. J. P. M., 45 j., koopman te D'en Bommel, stond terecht, omdat hij koeien op hooiland had laten loopen van P. Bom te Ooltgensplaat. Het bleek, dat v. O. de koeien op het hooiland had gelaten. Verdachte achtte zijn schuld niet bewezen. P. Bom had een schade van 50 geëischt, die veel te hoög was. De Ambt. van het O. M. achtte dit juist en vroeg vrijspraak. De Kantonrechter sprak ver dachte vrij. Ch. R. had gereden zonder lantaarn en werd' veroordeeld tot 5 boete subs 3 dagen1 hechtenis. J. B., 62 j„ broodbaker te Somruelsdijk, werd veroordeeld tot 1 boete subs. 1 dag hechtenis, omdat hij op den Polderschendijk -gefietst had. G. Fr. had geen rijbewijs getoond en werd veroordeeld tot 3 boete subs. 2 dagen. T. Tr., 23 j., vrachtrijder te Melissant, stond terecht, omdat hij personen had vervoerd met een vrachtauto, die niet goedgekeurd was. Hij werd veroordeeld tot 3 boete subs. 2 da gén. C. de B. had gereden zonder licht en tevens een valschen aam opgegeven. Hij werd veroor deeld voor het eerste feit tot 5 subs. 3 dagen en voor het tweede tot 10 boete subs. 4 dagen hechtenis. K. 'K. had gereden zonder licht en werd ver oordeeld tot 5 -boete subs. 3 dagen hechtenis. P. de R., idem. C. K. heeft gereden1 zonder achterlicht op zijn auto. Hij werd veroordeeld tot 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. P. D. te Oude Tonge stond terecht, omdat hij op den Oosthavenidijk te Middelharnis op den rijweg had gereden, terwijl er een fietspad was. Verdachte werd veroordeeld tot 1 boete subs. 1 da-g hechtenis. L. K., 60 j, commissionnair te Oude Tonge, had dezelfde overtreding begaan en werd ver oordeeld tot 1 boete subs. 1 dag hechtenis. J. de J. had gereden zonder rood achterlicht en lantaarn. Hij werd veroordeeld- tot f 6 boete subs. 3 dagen hechtenis. N. v. H. -te Ooltgensplaat had met een kruis- net in verboden water gevischt. Verd. verlaarde, dat de werkloosheid hem er - toe gedwongen had. f De Ambt. van het O. M. eischte, dathet kruisnet vernietigd wordt en dat hij veroordeeld zou worden tot 5 boete subs. 3 dagen hech tenis. De Kantonrechter veroordeelde verd. tot 2 boete subs. 1 dag hechtenis, met verbeurd verklaring van het inbeslaggenomen kruisnet. J v. B. te Den Bommel stond terecht voor het zelfde feit. Hij werd tot dezelfde straf ver oordeeld. H. J. B. te Middelharnis werd veroordeeld tot 3 boete subs. 2 dagen hechtenis, omdat zij de stoep en de goot niet gereinigd had. DE INTERNATIONALE ALPENRIT. I. W-egens mogelijke grensmoeilijkheden tusschen Duitschland en; Oostenrijk is de start van den internationalen Alpenrit van Münch'en naar Merano verplaatst. (E|en symbool van het inter nationalisme in de sportAlsof men verhuisde om den hoek van de volgende straat). De meeste deelnemers 'hebben deze verande ring niet blijdschap begroet, want nu kunnen zij bij de voorbereidende werkzaamheden alle voordeden1 genieten eener ïtaliaansche organi satie, die zooals steeds voorbeeldig is. Merano is vol buitenlandsche atuomobilisten, deelnemers aan den grooten, jaarlijkschenj Alpenwedstrijd, die ieder jaar steeds meer belangstelling trekt, Dit jaar staan 135 rijders uit 10 verschillende landen ingeschreven; het kleine Holland met zijn elf deelnemers komt op de vierde plaats na Engeland met 53, Duitschland met 35 en Frank rijk met 16 deelnemers. De Hollandsche deel nemers zijn Jacob de Beer (D.K.W.). Staal (Bugateti), Schade (Wolseley), van Marken (Talbot), terwijl de 7 overige Hollanders, Dr. Weys, Jac. v. d. Meulen, van Beek Calkoen, Van A'bbe, Wielemans, Dr. Sprenger van Eyk en Went alle zeven Fordwagens berijden. De drie laatste rijders vormen1 tezamen het Wiele- mans Fordteam, het eenige NederJandsche team dat ingeschreven is, en dat onder leiding staat van Dr. Spreniger van Eyk. Vergeleken, bij de vorige jaren zijn de regle menten, waaronder de Alpenrit ditmaal verreden wordt, ontzaggelijk verzwaard, zoozeer zelfs, dat de algemeene verwachting is, dat er maar uiterst weinig uitverkorenen zullen wezen, in staat om een Alpen Cup (-de hoofdprijs voor een team) of een gletscher Cup (de hoofdprijs voor een individueel rijder) te winnen. De ver- eischte gemiddelden in de gecontroleerde berg- stukken vooral zijn fantastisch opgeschoefd. Wanneer men, om een voorbeeld te geven, be denkt, dat het wereldrecord op den Stelvio op naam van Hans von Stuck staat, die hier een gemiddelde maakte van 54 km. per uur met een 7 liter Mercedes racewagen met compressor, en van de deelnemers op hunne gewone standaard toermachines, waarmede zij 5 dagen lang door de bergen moeten jakkeren, een gemiddelde van 45 km. per uur wordt verlangd, dan begrijpt men hoevele straf-punten reeds zullen vallen op deze gecontroleerde ber-gst ukken alleen. Want het reglement schrijft voor, dat de deelnemende machines uitsluitend standaard toermachines zijn, zooals zij voor het publiek verkrijgbaar zijn. Veel Alpencups en veel gletschercups zul len -er dit jaar dus stellig niet uitgereikt worden, maar de deelnemers troosten zich met de ge dachte, dat de eer voor wien het haalt des te 'grooter is en een onweersprekelijk bewijs zal vormen voor de rijkunst van den bestuurder en de buitengewone betrouwbaarheid van de ma chine. Dit staat nu reeds van te voren vast. De deelname aan een wedstrijd als de inter nationale Alpenrit eischt een zorgvuldige voor bereiding, vooral voor de teams, voor welke het falen van eern der teamgenooten zijn schaduw werpt over de prestaties der beide andere rij ders. Merkwaardig is het hier in Merano te constateeren op welke wijze de automobielclubs der verschillende landen hare nationale deel nemers verzorgen. De 35 Duitscehrs werk'en en massa, zij dragen allen hetzelfde costuum, een lange witte jas met roode baret; men ziet ze overal verschijnen, zoo is het Campo Aporliro, waar de machines ingeleverd worden, leeg van Germanen en een oogenblik daarna verschijnt een lange colonne wagens, hoort mem plotseling overal Duitsch spreken en ziet men overal de witte jassen en roode baretten. De Britten werken oogenschijnlijk meer indi vidueel, maar de samenhang tusschen het Engel sche gezelschap is minstens evens groot. Een afgevaardigde van de Royal Automobile Club, de bekende kolonel Lindsay Lloyd, heeft de verzorging van alle Britsche rijders op zich ge nomen. Alle vragen, die eens der Engelschen tot het Comité te richten heeft, -geschieden door zijne bemiddeling, hij is van alles op de hoogte, hij zorgt voor alles, maar laat verder ieder Engelsch deelnemer geheel vrij in zijn doen of laten. Een groote camion zorgt gedurende den) wed strijd, die in 5 etappen door Italië, Zwitserland en Frankrijk loopt, voor het vervoer der bagage van alle Engelsche deelnemers. Het is e'en in perfectie doorgevoerd systeem van gedecentra liseerde concentratie. De Fransche deelnemers staan ieder op zich zelf. Zij kennen elkaar ternauwernoods. Ook de Hollandsche deelnemers werken, met uitzondering natuurlijk van het Wieleman's team, geheel individueel. Waar er echter het toeval wil, dat van de elf Hollanders er zeven oo Fordwagens rijden, lijkt het alsof ook het Hollandsche gezelschap één compact geheel uitmaakt. De oorzaak hiervan ligt in de bekende Ford Service, -die bij een dergelijken wedstrijd buitengewoon aan den dag treedt. De Ford dealer uit Bolzano was met vijf mechaniciens aanwezig vóór den1 start. Alle wagens werden gewasschen, gesmeerd, de olie is ververscht en alle moeren, bouten, schroeven, enz. zijn met de uiterste nauwkeurigheid nagegaan. Tot zqlfs de spanning der banden werd bij iederen" wagen gecontroleerd, de bestuurders hebben niets te d'oen gehad, dan uit te rusten! en zich voor te bereiden voor de zware dagen, die komen zullen. Mir. P. H. L. LAMBERTS HURRELBRINCK KLEINE KINDEREN EN DE WAARHEID. Keizer Napoleon III en keizerin Eugenie wan delde eens in het Bois de Boulogne bij de vij vers, toen de keizerin een allerliefst klein meis je opmerkte, dat in het gras aan het spelen was. De keizerin, die voor de kleine geen vreemde was, sprak het kind vriendelijk aan en vroeg of het van haar hield. „Ja", antwoordde het kind, „ik houd veel van u, omdat ge zoo mooi 'en zoo goed zijt." „Welnu, kom dan even mee om den keizer, die daarginds loopt, even goeden dag te zeg gen", zei de keizerin. „Papa zegt, dat hij een canaille is", luidde het antwoord. Bij navraag Heek, dat het openhartige kind een dochtertje was van senator burggraaf Ar thur de Laguéronnière en de vicomte kreeg nu weldra gelegenheid op een] -ondankbaren post, ver van het geliefde Parijs, na te denken over de waarheid, dat kleine kinderen niet alles moe ten hooren en dat 'kleine potjes groote oorén kunnën hebben. SOMMELSDIJK, De vrachtrijder A. Z. had het ongeluk, dat zijn beide paarden, die voor een wagen waren gespannen, kwamen te vallen, doordat een der dieren voor de vliegen/ sloeg en daarbij met zijn poot over den1 'boom ge raakte. Met eenige materieele schade liep het ongeval af. De zoon van den landbouwer W. v. d. V. kwam met zijn paard te vallen en/ brak daarbij zijn enkel. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. MIDDELHARNIS. Op het gehouden con cours te Monster behaalde de zangvereeniging „De Volkszang" in de afdeeling Uitmuntend heid den 2en prijs met 287 punten, en het Kinderkoor in de 4de afdeeling den len prijs met 317 punten en een eereprijs voor het hoogste aantal punten. Bij den correspondent der arbeidsbemidde ling hebben zich als werkloos opgegeven: 37 landarbeiders, 3 letterzetters, 5 timmerlieden, 13 diepzeevisschers, 7 transportarbeiders, 2 opper lieden, 1 kabelmonteur, 2 boekbinders, 1 boek drukker, 1 borstelmaker, 1 handelsreiziger en 3 zeelieden groote vaart Totaal 76 personen. Dezer dagen werd bij A. Krijgsman Pz„ Molenstraat, des nachts een] bezoek gebracht door een persoon of personen, welke aldaar uit een hok drie konijnen hébben gestolen. Dinsdagavond werd een logé van C. Groen Nieuwstraat, welke per fiets aan kwam rijden, aangereden door e'en aankomende auto, met 't gevolg, dat haar fiets zoo goed als geheel stuk gereden werd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Terwijl de transportarbeider J. Blok Lz„ in de graanmaalderij van den heer J. Koert aan 't werk was had hij 't ongeluk, terwijl hij een zak graan droeg, er mede te vallen, waarbij hij zich zoo ernstig bezeerde, dat 'hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Dinsdag is onze dorpsgenoot L. v. d. Stad naar het gesticht „Meer en Bosch" te Heem stede bij Haarlem vertrokken, om aldaar ter verpleging te worden opgenomem Zaterdagmiddag 4,30 uur zal er door de F. C. Z in de buitenhaven een waterpolo-wed strijd gehouden worden tegen „Merwede" uit Dordrecht. Door makelaar Nijgh zijn verkocht de -gebouwen der voormalige borstelmakerij in de Nieuwstraat alhier aan den heer T. Mosselman aldaar. WOORDENWISSELING IN DE TRAM. Passagier er uit gezet. Donderdagavond is de caféhouder P. van G. alhier, die in de tram van Rotterdam naar Hellevoetsluis woordenwisseling had gehad met den( conducteur over het tramkartje, in Spijke- nisse door een rijksveldwachter uit de tram ge zet. Van G. wist met een auto mee te rijden en kwam nog juist op tijd voor de tramboot. De veldwachter van Stellendam hield hem echter tegen, omdat hij een conducteur te lijf wilde gaan, zoodat van G. niet meer over kon v-aren. DE KILOMETER-TOCHT DOOR HET WATER. De F, C. Z. wedstrijden. Woënsdagavond was aan den havenkant een gezellige drukte, oud en jong was naar het water gekomen om in den heerlijken zomeravond getuige te kunnen zijn van de zwemwedstrijden, die gehouden werden onder leiding van de Flakkeesche Zwemclub. Allereerst startten de dames, die er verwoed op los zwommen. Het ging er om wie het vlug ste één kolometer, dus 1000 meter zwemmen kon. Al direct schoten er een paar vooruit, die de leiding namen, een tijdlang werd om de eerste plaats gezwommen, maar het bleek al ras, dat Maartje v. d. Valk ze allen de 'baas was (we zouden eigenlijk moeten zeggen: de vrouw was De heeren waren grooter in getal en evenals vorig jaar zwom Willem Wijnhof het snelste. Deze kwam dan ook het eerst bij de Meneerse boot aan. Kapitein v. d. Gevel liet de stoomfluit gaan eni het publiek applaudiseerde. Ook de eerste van de dames Maartje v. d. Valk werd door de vele belangstellenden, die de zwemmers aan den wal voet voor voet volg den, toegeklapt. Na afloop van den 1- kilometer tocht werd een polowedstrijd gehouden, die enthousiast door het publiek gevolgd werd. Dokter Arends heeft na afloop de prijzen uitgereikt en dankte de organisatoren van dez'en zwemwedstrijd voor het vele en mooie werk, dat verricht was. Het was een mooie avond, zonder onaange name gebeurtenissen, die ongetwijfeld de zwem- sport van groot nut is geweest. Hieronder volgt de uitslag van den wedstrijd Aanvang van den wedstrijd 's avonds 7,15 uur. Hieraan werd deelgenomen1 door 8 dames en 15 heerenl Heeren 1. W. Wijnhof, 17 -min., 11 sec.; 2. M. van Driel, 18 min., 13 sec.; 3. S. Jonge- jan, 18 min., 24 sec.; 4. C. TiemenJs, 20 min., 41 sec.; 5. B. v. d. Slik, 21 min. 39 sec.; 6. C. Jongejan, 21 min. 55 sec.; 7. A. Booger- man, 23 min. 04 sec.; 8. A. Sarelse, 23 min. 06 sec.; 9. M. Blok, 25 min. 55 sec.; 10. A. Langbroek, 26 min. 11 sec.; 11. G. Blok 28 min. 30 sec.; 12. H. Overweel, 29 min. 12 sec.; 13. C. Koote, 30 min. 57 sec. DamesLM. v. d. Valk, 22 min. 20 sec.; 2. L. Onderdelinde, 23 min. 22 sec.; 3. M. Dijkers, 24 min. 48 sec.; 4. W. v. d. Meide, 26 min. 49 sec.; 5. N. Tiemens 26 min. 11 sec.; 6. S. v. d. Nieuwendijk 26 min, 49 sec.; 7. A. Augustein, 26 min 54 sec.; 8. A. Arends, 26 m-in. 55 sec. Aan de heeren werden 7 prijzen, en aan de dames 4 prijzen uitgereikt. Heerenle prijs W. Wijnhof, gouden me daille; 2e prijs M. van Driel, zilveren medaille; 3e prijs S. Jongejan, zilveren1 medaille; 4e prijs Cor Tiemens, 'bronzen medaille; 5e prijs B. v. d. Slik, bronzen medaille; 6e prijs C. Jongejan, -bronzen medaille; 7e prijs A. Boogerman, bron zen medaille. Damesle prijs M. v. d. Valk, zilveren me daille; 2e prijs L. Onderdelinde, bronzen medail le; 3e prijs M Dijkers, bronzen medaille; 4e prijs W. v. d. Meide, bronzen medaille; 5e prijs A. Arends, bronzen medaille. Heeren en dames, 7e extra prijzen le prijs M. v. d. Valk, badpak; 2e prijs M. Dijkers, badhanddoek; 3e prijs W. v. d. Meide, bandhanddoek, 4e prijs S. v. d. Nieuwendijk, 'bandhanddoek; 5e prijs N. Tiemens, badhand doek, 6e prijs A. Arends, badhanddoek; 7e prijs A. Boogerman, badhanddoek. Toespraak dokter Arends: Dames !en Heeren! Te midden van de ongunstige tijden kan toch geconstateerd worden, dat de uitslag van dezen zwemwedstrijd bevredigend genoemd kan wor den en brengen wij een woord van dank aan autoriteiten en leden tot het slagen van dezen wedstrijd. OOLTGENSPLAAT. 15 Augustus a.s. zal zijn Eerwaarde Pastoor B. N. Terra te Acht huizen zijn 25-jarig priesterjubileum herdenken. Des morgens zal een' speciale H. Mis worden opgedragen. Verder zal de huldiging in intiemen kring plaats hebben. Mej. M. Paasse Ld., leerlinge van Mej. S. Meijer, slaagde bij de te Den Haag gehouden examens door de vereeniging van modevakscho len als coupeuse. OtlDE TONGE. Van denl landbouwer Andr. Munters stierf een! paard en van J. Maliepaard een varken. Beide cadavers zijn onder politie toezicht begraven en vernietigd. Het café van den heer P. A. Terhoeve is bij veiling ingezet door den heer C. L. de Wit op 3190,—. Door den heer A. van der Voorde alhier zijn 823 oude rijwielmerken ingezameld ten bate van de vereen, tot bevordering van de belangen der t.b.c. patiënten in Nederland. De heer A. H. F. Camphens alhier be haalde te Doetinchem in de door de Centrale Modegids uitgeschreven vak wedstrijd voor cou peurs en kleermakers de zilveren medaille met diploma. Dit is reeds de derde maal. Alhier is de melkprijs met 2 cenjt per liter verhoogd. NIEUWE TONGE. De heer G. V-erwije Jacz. heeft voor zijn benoeming als lid van den ge meenteraad bedankt. Als opvolger der lijst volgt thans de heer W. A. van Alphen Cz. Het zoontje van den heer O. had het ongeluk spelenderwijs een armpje te breken, zoodat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Al hier is men druk bezig met het dorschen der tarwe. Gemiddeld wbrdt er 25 H.L. per gemet gedorschen. De prijs der roomboter is alhier 1,90 per K.G.; melk 8 cent per liter. Van den heer K. werd aan het tram station een aldaar grazende geit door de tram doodgereden Begunstigd door het mooie weer maakte schipper L. v. d. Doel met zijn motor een reisje naar Middelburg. Verschillende personen, welke de reis meemaakten, hebben bijzonder genoten en keerden vol lof weder huiswaarts. DIRKSLAND. Verleden week werden van hier verscheept 2557 H.L. aardappelen, 2680 balen peen en 200 'balen uien. J.I. Woensdag werd alhier tegen 8 personen proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden met een rijwiel zonder voorzien] te zijn van een geldig belastingrijwielmerk. Bij de arbeidsbemiddeling stonden als werkzoekenden ingeschreven: 3 landarbeiders, 5 metselaars, 5 schilders, 3 timmerlieden, 1 me taaldraaier en 1 opperman. Op het voetbalterrein aan den Vroonweg zullen Zaterdagmiddag spelen de vereenigingen D.V.V. I van hier tegten Z.V.V. I van Zuid- land en Zaterdagavond de vereeniging D.V.V. II tegen D.J.S. I van Middelharnis. De wed strijd tusschen D.V.V. I tegen Flakkee I is Woensdagavond niet doorgegaan. De haven alhier is thans geheel door een baggermachine uitgebaggerd. De diepte ten Zuiden van de Tram brug is bij een normale waterstand gebracht op 2,80 M. Voor de scheep vaart zal- dit een heele verbetering zijn. De dienstplichtige der lichting 1927 F. Klink is tegen 14 Augustus a.s. voor 13 dagen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen geroepen bij het 7e Regiment Veld-Artillèrie Legerplaats bij Oldebroek. Op d'en bocht van den Staakweg— Noordweg alhier had dezer dagen een botsing plaats tusschen een fietsrijder enj een aldaar passeerende auto, welke van dien aard was, dat de fietsrijder onder geneeskundige behandeling moest gesteld worden. HERRINGEN. De heer P. de Gast had het ongeluk met zijn duim tusschen een zelfbinder en een paal te geraken, waardoor dit lichaams deel als 't ware verpletterd werd. Medische hulp was noodzakelijk, waarna gedwongen rust noodig was. Door de Rijks- en gemeentepolitie werd alhier tegen den landbouwer d. B. proces-verbaal opgemaakt, omdat zijn wag'ens in het late avond uur niet van licht waren voorzien. Dé reeds bejaarde Mej. A. v. H. had deze week het ongeluk te vallen en een pols te breken. Per auto werd de getroffene vervoerd naar dokter Huisman ter verdere behandeling, waarna zij gedwongen wordt rust te houden. Deze week is ook alhier een' begin gemaakt met het dorscheni van tarwe van den nieuwen oogst. De opbrengst is naar we vernemen on geveer 25 H.L. per gemet. De herziene lijst van inkwartiering ligt ge durende 14 dacjen' ter secretarie ter inzage. Begin dezer week stonden 9 werkloozen bij de arbeidsbemiddeling ingeschreven. De werkzaamhedenj voor het 'leggen der waterleidingbuizen zijn in deze gemeente ge ëindigd. Alleen de huisaansluitingen' moeten nog plaats vinden. GOEDEREEDE. De vorige week vingen de garnalenvisschers van 60 tot 80 kilo per dag en per vaartuig. De Noordzeevisschers besomden van 90 tot 150 per vaartuig. OUDDORP. A.s. Zaterdagavond zullen er schietoefeningen plaats hebben van d'en B.V.L. van 5,30 tot 7,30 uur. Het strand en de duinen wordt de laatste week zeer druk bezocht door vreemdelingen. Ook zijn er meer pensiongasten dan vorige jaren om te genieten van de mooie omgeving. In de Westduinen zijn naar wij vernemen ruim 30 gevallen1 van mond- en klauwzeer. Dezer dagen is hier een pensiongast ver voerd met de ziekenauto naar het ziekenhuis. Van den werkman W. Bakelaar had een 9-jarig dochtertje het ongeluk zich zoodanig met spekvet te verbranden, dat geneeskundige hulp noodig was. De copie van ingezonden stukken, cfie niet ge- pl atst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Geachte Redactie! Mag ik een) weinig plaatsruimte in llw blad voor 'het volgende 1 In Uw blad van Zaterdag 5 Augustus schrijft

Maas- en Scheldebode | 1933 | | pagina 4